Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) Rebell válasza Inhouse (#42896) üzenetére


Rebell
senior tag

Ne nagyításra állítsd a boxot, hanem nyújtottra és minden csatorna szépen kitölti az egész képernyőt.

(#42902) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok! valaki tudna segíteni? a samsung le37c650-nek mennyivel rosszabb a kép minősége és feketéje, mint a 40c650-nek? mert még a 37"-os kapható és valójában elég is volna nekem méretében. azt tudom, hogy a 40"-os képe igen jó. és a 37"-os-é? köszönöm.

(#42903) amator2 válasza Samsung SPS (#42886) üzenetére


amator2
tag

Szia Samsung SPS!

Nekem is lenne 1-2 tisztázni való kérdésem az es6000 szériával kapcsolatban.
UE50ES6710 -es készülékem van, és mivel voltak, vannak vele gondjaim, ( lassú böngésző, lefagyós youtube, memóriahiányra panaszkodó újraindulás..... ) kicsit jobban utánanéztem a tv-nek. Először bánkódtam hogy nem volt pénzem a 6800 -as modellre mert úgy árulják hogy az már dual core procival van szerelve.
Megtaláltam a szervizkönyvét és meglepődve tapasztalom hogy az összes 6000 es szériában ugyan az a panel van!!! Mindegyik panel MStar X10 900Mhz processzorral van szerelve. még a 6800 ason is amit ugye dual core - nek hirdetnek..... A másik furcsaság, hogy a 6500 felettieket valódi 200hz- nek árulnak.
A szervizmenüjében beállított típus számban a harmadik karakter ugye a frekvencia beállítás 1=100hz, 2=200hz. Na most a 6710-ben is 1-es van beállítva ill. a szervizkönyvben is mindegyik típusnál 1-es van!!!
Akkor hogy lehet ez 200hz-es? A hardver specifikációban is a panel tip: 100/120Hz
Próbáltam átállítani 200hz-re de a 3D filmek szétesnek rajta.
Tehát ez is szerintem 100Hz -es készülék. Akkor hogy is van az a full HD 3D-ben???
Lehet nincs igazam, lehet nem értek hozzá, de elgondolkodtató....
Sikerült átállítanom a tv típusát 6800-asra... Most tesztelem, egyenlőre stabilabbnak tűnik. Megy a youtube böngészőből rendesen. Mondjuk egy ezer éves számítógép sebességével, de legalább nem fagyogat.
Amúgy mint TV nekem megfelel, csak a smart funkciója nem a mai kor követelményeinek megfelelő. :(

(#42904) Tegla80 válasza Atesz08 (#42902) üzenetére


Tegla80
addikt

a 37 " os paneleket "külső gyártó"tól veszik a "nagyok" is.
Ez miatt lehet esetleg különbség a 40" os "gyári" javára,de ez csak elmélet.Lehet az is olyan jó,ami nem házi gyártás. Bár az már "öszvér" így. ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42905) BBéci válasza Atesz08 (#42902) üzenetére


BBéci
titán

Amikor 2010-ben slágertévé volt a C650, mindenkit lebeszéltünk a 37 colos méretről. Egyrészt a Samsung nem gyártott akkora panelt, másrészt ciceregtek a tápegységek.
Azt (szinte) kizártnak tartom, hogy bontatlan, új példányt lehessen kapni.

(#42903) amator2
Sajnos a Smart funkciók inkább mókusvakítás kategóriába tartoznak, mint a valóban értékesek közé. Ezért a tesztelés 10-15 percét kivéve eszembe sem jut megérinteni a távirányító sokszínű gombját.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42906) csab2


csab2
veterán

Azért az pöpec, amikor full HD-s Youtube videót néz az ember a 40"-os TV-n! (ES6560) Csak a sávszél hiányzik hozzá. :(

BBéci:
Azért van egy-két használható app.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#42907) Flashget válasza Tegla80 (#42904) üzenetére


Flashget
félisten

F szériában már változnak a méretek!
37 helyett 39 a 40 helyett LG mintára 42" lesz.

Realme GT Master Edition

(#42908) Atesz08 válasza BBéci (#42905) üzenetére


Atesz08
tag

elméletileg rendelésre van itt , bár 82cm-esnek írják. egyszerűen nem igazán tudok választani a mai tv-k közül, mert akármelyiket néztem, nem volt szerintem olyan képminősége mint a 40c650-nek. vagy mégis van ilyen tv? tud valaki legalább ugyanolyan minőséget mint a 40c650?

(#42909) Tegla80 válasza csab2 (#42906) üzenetére


Tegla80
addikt

neked
nálam megvan és gond nélkül végignézek bármi HD-t rajta ;]
(kábelen próbáld,ha esetleg a wifi-t erőltetnéd,bár wifi-n is megy [link] :K )

Flashget
olvastam Én is,és meg is fordult a fejemben,h a "nagyok" feljebb viszik a gyártási méreteiket és 42" ig "külső" beszerzés lesz minden,mert elég sokan "sz@rj@k" már a paneleket :U . de ez csak az Én fejem agyréme (remélem)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42910) Tegla80 válasza Flashget (#42907) üzenetére


Tegla80
addikt

ups :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#42911) BBéci válasza Atesz08 (#42908) üzenetére


BBéci
titán

Hagyd a csudába!
Nem stimmel a méret, a kép fölött LG logó van és 3 éves modell.

(#42906) csab2
Bizonyára, de én a tévékre másként tekintek. Kizárólag akkor kapcsolom be, amikor valami műsort, vagy valahonnan beszerzett filmet meg akarok nézni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42912) Atesz08 válasza BBéci (#42911) üzenetére


Atesz08
tag

hagyom, de melyik az a tv akkor ami legalább említésre méltó? nem feltétlen csak samsung, mert azelőtt panasonic-om is volt. de az nem tud olyan feketét.

[ Szerkesztve ]

(#42913) Inhouse válasza air (#42898) üzenetére


Inhouse
őstag

Akkor hogy jön ki az M1 HD 16:9 1440*1080? Ez a felbontás 4:3 képaránynak felel meg, a 16:9 az 1920*1080...

Üdv
Inhouse

Üdv Inhouse

(#42914) Inhouse válasza Rebell (#42901) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem emlékszem ilyen beállításra a boxon, 4:3, 576i, 1080i és még valami...majd megnézem, köszi...de úgy rémlik, mindet kipróbáltam és nem lett jobb...

Üdv
Inhouse

Üdv Inhouse

(#42915) Inhouse válasza BBéci (#42900) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is nagyítás ellenes voltam, de ha 2013-ban még mindig nem 16:9 az általános képarány, akkor ez van...inkább töltse ki a képernyőt...de hogy semmi esély ne legyen kirakni az gáz...egy 102cm-es TV-n a középső kb. fele méretű téglalapot nézni... :Y
Minőség? Az se nem THome IP TV, se nem DigiTv, se nem analóg kábeltv, de még a MindigTV-nél is van, hogy órákig csak a logó spotok vannak HD-ban... :(((

Üdv
Inhouse

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#42916) stefi68 válasza Flashget (#42907) üzenetére


stefi68
addikt

Ez az infó honnan van?
Mert pl. eszerint (F6100) ugyan olyan méretekre lehet számítani mint korábban: 32"; 40"; 46"; 55"

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#42917) air válasza Inhouse (#42913) üzenetére


air
nagyúr

Úgy hogy 1,333-as pixel aspect ratio-t használnak, hogy spóroljanak a "sávszélességgel".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42918) Imifej válasza Atesz08 (#42902) üzenetére


Imifej
senior tag

Azt hiszem a 37" nem Ultra Clear panel a 40"-al ellentétben. De lehet hogy tévedek! Nekem 40 colos van.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#42919) Flashget válasza stefi68 (#42916) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

De korábban nightshadow is írta.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#42920) BBéci válasza Atesz08 (#42912) üzenetére


BBéci
titán

Ha fontos a fekete, sürgősen felejtsd el a belépő és alsó középkategóriás LCD tévéket!
Panasonic TX-P42UT50.

(#42915) Inhouse
Inkább nézek eredeti méretű és felbontású adást, mint nagyított vackot.
Állítgasd a box kimenetét, lesz olyan, amit tudsz a tévével nagyítani!
A 1440x1080 is 16:9 arányú full HD, bármennyire furcsának tűnik. Méghozzá kiváló képminőséget nyújt, nálam csak olyan van és elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42921) Spagyi


Spagyi
tag

Sziasztok!
Picit visszább érdeklődtem afelől, hogy külföldön használva hogyan lehet a magyar smart hubos appokat elővarázsolni. Sandró60 linkjét követve visszaolvastam (köszi!) viszont közben találtam más infót a dologról. Egyszerűbb mint gondoltam volna. :) Ha esetleg eddig még nem volt megosztva akkor itt van: Smart hubban a keresés mezőre menni, a távirányítón előre tekerés gomb, 289, majd vissza tekerés gomb aztán pedig enter . Itt ki lehet választani hogy a smart hub melyik régiót használja. :) Ennyi az egész.

(#42922) burtione válasza JoeYi (#42880) üzenetére


burtione
tag

én blu ray filmet néztem, sima lan kábelen keresztül és volt mikor kellett várni 2-3 másodpercet, hogy folytassa a filmet, úgyhogy szerintem wifi-vel nehezen lehetne nézni, max mkv-t

(#42923) csab2 válasza Tegla80 (#42909) üzenetére


csab2
veterán

Jó neked. Nem a TV-vel van a gond, hanem az internet hozzáféréssel.

BBéci:
Nem kötözködni akarok, de az 1440x1080 csak HD. A full HD az az 1920x1080.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#42924) air válasza csab2 (#42923) üzenetére


air
nagyúr

Tévedsz. Azt, hogy valami csak HD (720) vagy FullHD (1080) a sorfelbontás határozza meg, nem az oszlop.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42925) Atesz08 válasza Imifej (#42918) üzenetére


Atesz08
tag

igen, ez így van és talán nem is 100 hz-s a 37"-os. szerinted, értelmes lcd tv-ben mit ajánlanál?

(#42926) Atesz08 válasza BBéci (#42920) üzenetére


Atesz08
tag

köszönöm ezt megnézem, árban nem is túl vészes.

(#42927) utánvétel válasza air (#42898) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Pedig a spektrumon (HD) néha mennek 4:3 -as műsorok. Na majd meglesem, hogy milyen a minősége 576i avagy 1080i. Szemre elég jónak tűnt. Vagy csinálok róla fotót.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#42928) Flashget válasza utánvétel (#42927) üzenetére


Flashget
félisten

ha digikábeles vagy a viasat nature 720p és nagyon szép a képe semmi különbséget nem látok a digisporttal szemben ami 1080i

Realme GT Master Edition

(#42929) Flashget válasza burtione (#42922) üzenetére


Flashget
félisten

a samungba a wifi csak 54mbit azzal nem fogsz 24p-s filmet nézni...nálam lan kábelen sem lehet.

Realme GT Master Edition

(#42930) digikábeles válasza BBéci (#42920) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én nem nézek sok éjszakai videó felvételt, ezért a fehér szín számomra ezerszer fontosabb a feketénél. Nem is értem, a régi, crt tévéken sem volt fontos a fekete, a fehér annál inkább. Öreg képcsőnél pl. sárgás volt a fehér szín.
Én utálom a fekete csíkokat, akár oldalt vannak, akár vízszintesen. Inkább kinagyítom, hogy kitöltse a képernyőt.

(#42931) stefi68 válasza Flashget (#42919) üzenetére


stefi68
addikt

És valóban, lesz 37" és 42" képernyőméret, de csak az F5000 és F5500 típusnál írja. :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#42932) Inhouse


Inhouse
őstag

Köszönöm a MindigTv képarány témában adott válaszokat, de továbbra sem értem a spórolást...miért kell 4:3 arányú felbontást alkalmazni 16:9 HD-hoz? Egyébként jó a minőség, de mégis...
Az IP-s boxon végig zongorásztam mindent, de nem volt jó sehol. Majd megpróbálom megint, hátha...
Egyébként tegnap visszatöltöttem a kábeles csatornalistát, TV ki, antenna átdug és újra megpróbáltam a kézi csatorna hozzáadást, hogy a MindigTV-s csatornák is benne legyenek. Most elsőre ment simán az, ami előtte egyáltalán nem működött. A beütött frekvencia után egyből mutatta a jelerősséget (ezt viszont csak itt látni), mux A és B 100%, C 79%.
Tehát most ott tartunk, hogy egy analóg adás helyén lehet fogni kb. 3 HD, vagy 6-8SD adást van 3 mux, de azon is csak 3 HD, ami nem fullos....és azon belül is csak kevés HD tartalommal, a többi csak felskálázott...mindez tökéletesnek, digitálisnak (ez igaz, csak ez egy jelző lett mára) beállítva, de legalább ez a 7 csatorna ingyen (ami nem igaz, mivel a reklám nézésével fizetünk). Legalább a Forma1 az M1-en van... :)

Üdv
Inhouse

Üdv Inhouse

(#42933) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok. egy olyan kérdésem lenne , hogy a fuso tv.hez hasonló nem samu appokat hol találok?

(#42934) JoeYi válasza burtione (#42922) üzenetére


JoeYi
őstag

fogalmam sincs hogy nézel LAN-on blu-ray filmet, de igen, én 1080p-s mkv-ra gondoltam, az gond nélkül megy

(#42935) csab2 válasza air (#42924) üzenetére


csab2
veterán

Ezt nem tudtam. Mindenütt az 1920x1080-at mondják full HD-nek.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#42936) Silent77 válasza JoeYi (#42934) üzenetére


Silent77
veterán

Szintén wifivel. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42937) air válasza Inhouse (#42932) üzenetére


air
nagyúr

"miért kell 4:3 arányú felbontást alkalmazni 16:9 HD-hoz?"

Kérlek, mutass 4:3-as képarányú HD anyagot!

"azon is csak 3 HD, ami nem fullos"

Hogy érted azt, hogy nem full-os?

"ami nem igaz, mivel a reklám nézésével fizetünk"

A reklám nézésével te nem fizetsz semmit. Csak nézed. Azért nem kell neked fizetni, mert a reklámozók fizetnek helyetted.
(Nagyon összekuszálódtak a dolgok a fejedben.)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#42938) peterimr


peterimr
csendes tag

Sziasztok!

7 éves samsung lcd tv ma több alkalommal magától bekapcsol, hiába kapcsolom ki!
Ezt már egyszer kétszer eljátszotta, de nem tudtam, hogy mitől történhetett, de most saját szememmel láttam!

Tud valaki valami okosat mondani?

üdv Imre

(#42939) JoeYi válasza peterimr (#42938) üzenetére


JoeYi
őstag

első körben érdemes volna kizárni a külső forrásból érkező infra jeleket, ezért ha megtalálod ragaszd le a távirányító vevő helyét

(#42940) pr0bi


pr0bi
senior tag

Lehetséges, hogy SmartTV Youtube alkalmazás nem játszik le HD tartalmat? "A video nem megjeleníthető" üzenettel mindig átugrálja őket és csak az SD-t játsza le.

(#42941) sandró60 válasza pr0bi (#42940) üzenetére


sandró60
addikt

Mikori a tévéd?Nekem 2011-D a Youtube ikon szine fekete.Ez nem játsza a HD-s tartalmakat

[ Szerkesztve ]

(#42942) pr0bi válasza sandró60 (#42941) üzenetére


pr0bi
senior tag

2012-ES széria, fehér Youtube ikon, de ez se nagyon akarja.

(#42943) sandró60 válasza pr0bi (#42942) üzenetére


sandró60
addikt

Most használod elöször vagy próbáltad máskor is?Milyen interneted van?"Gyors-Lassú"?A hálózatban működő hardvereken is fut valami?Addig kapcsold le

[ Szerkesztve ]

(#42944) pr0bi válasza JoeYi (#42882) üzenetére


pr0bi
senior tag

Légvonalban max. kb 10-15 méter mert az emeleten van. Jelerőség szerintem megfelelő lenne, 3 csík megvan. Egy T-home gw-ről van szó (Pirelli) , sajnos az ip telefon miatt van rá szükség de egész korrekten működik, semmi gond nincs vele. DLNA szerver laptoprol fut gigabites porton kábellel így ez sem lehet gond.

Tegnap kísérleteztem vele, teljesen olyan mintha a háttérben folyamatosan töltögetne a Smart valamit. Ping kb. 2-5 ms körül van nyugalmi állapotban, ilyenkor hibátlanul átvisz mindent. Ez sokszor 200-600 ms körüli értékre felugrik magátol, ilyenkor van az, hogy "Betöltés" majd tovább ugrik, megáll, folytat. Lehet az lesz a vége, hogy letiltom kifele a forgalmat így kénytelen lesz csak LAN-ról menni ezzel kizárva az esetleges hibalehetőségeket.

(#42945) pr0bi válasza sandró60 (#42943) üzenetére


pr0bi
senior tag

Most először, elvileg frissítve is van. 10 Mbit, inkább lassabb, minden más eszközön hibátlanul fut a HD tartalom wifin is (720p). Ezzel egy időben semmi más nem megy.

(#42946) JoeYi válasza pr0bi (#42944) üzenetére


JoeYi
őstag

csak tapasztalatként írom le: nekem egy szobában van a router a tévével és így megy jól a videó. Nem tartom kizártnak hogy a 10 méteres távolság + 1 elválasztó betonfal jelentősen gyengíti a streamelést

(#42947) MattRex


MattRex
csendes tag

A 10+ méter távolság, főleg ha betonfal is van közte bármilyen streameléshez már soknak bizonyul(saját tapasztalat) Nekem is közelebb kellett raknom a TV-hez a routert, most 3 méterre van 1 ajtó közte, nincs akadozás.

A Youtube app, az már más téma, finoman fogalmazva az egy kalap sz@r. Ha olyan kedve van lejátsza a HD videót, ha olyan, akkor nem. Sőt, nem csak HD videónál csinálja nekem. Például régi SD-ket is van, hogy átugorja 5mp stb. köv. videó. Ugyanakkor, ha úgy küldöm ki TV-re, hogy egy külső "okos" eszközt használok(tablet,okosteló+ imediashare), gond nélkül lejátsza a TV. Szal az applikációval van a baj, nem nettel, ha azt írja ugrik a köv. videóra.

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#42948) pr0bi válasza JoeYi (#42946) üzenetére


pr0bi
senior tag

Csak nem értem akkor más wifi eszközt miért nem zavar a streamelés ugyan azon a ponton, hálózaton? :) Ráadásul van közte Samsung termék is.

[ Szerkesztve ]

(#42949) Flevo válasza Gumy27 (#42884) üzenetére


Flevo
tag

Nekem es 5500-öm van, de nem tud PVR-t. Hogyan kell?

(#42950) Tegla80 válasza Flevo (#42949) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
dugj rá a "hdd" feliratú usb-re egy komolyabb pendriv-ott vagy egy vinyót és felvétel gomb a távon!
ekkor felajánlja,h "tulajdonba veszi" formázza, sebességeket mér és eldönti megfelel e neki
aztán már megy is,ha alkalmas az eszköz :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.