Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

A T-s S4-emre szereték feltenni egy független újabb ROM-ot és azt szeretném kérdezni, hogy ha felteszem akkor Odin ugye nem wipeolja a készüléket vagyis minden adat megmarad. A kérdésem az, hogy mivel érdemes ilyenkor wipeolni és mikor? Gyári recoveryben jó ha wipeolok miután felment a másik ROM? Vagy mielőtt felrakom csniáljak egy gyári visszaállitást és úgy rakjam fel?

köszi!

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#4402) Muffi válasza heidrich (#4401) üzenetére


Muffi
aktív tag

En ugy csinalnam hogy full reset. Visszaallitanam a rendszert majd wipeok utana ratolnek egy XEH 3 fajlos romot ami mindent lepucol es csak utána raknek ra 1 fajlos romot ami mar barmi lehet majd a csct megvaltoztatnam XEH-re majd ugye visszaallitas es kesz. Mostmar csak belaknam! :)

más: nagyon idegesit mikor zenet hallgatom es a headseten felakarom vinni a hangerot es kiirja h maga erdekeben tegye hallkabbra mert hallaskarusolast okoz stb. Es hiaba nyomom a habgerod elotte le kell okezni azt a szart h feljebb tudjam venni a hangerot!..-.- ezt nem lehet vhogy kikapcsolni??? :/

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#4403) ._.Dante._.


._.Dante._.
tag

(#4404) szaboba2 válasza ._.Dante._. (#4403) üzenetére


szaboba2
tag

Küldtem neked pü-t... Bár azt nem néztem hogy válaszoltál e:-)

(#4405) szaboba2 válasza ._.Dante._. (#4403) üzenetére


szaboba2
tag

Kiváló téma. Az 5. és 6. különösen tetszik :-)

(#4406) ._.Dante._. válasza szaboba2 (#4404) üzenetére


._.Dante._.
tag

Bocsánat. Nem vettem észre. Megy a válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#4407) szaboba2 válasza ._.Dante._. (#4406) üzenetére


szaboba2
tag

Köszönöm szépen a választ, a napokban én is megrendelem :-) a képek közé linkelt videó pedig nagyon ott van:-)

(#4408) heidrich válasza Muffi (#4402) üzenetére


heidrich
senior tag

Mi a különbség az 1 fájlos és a 3 fájlos között? Láttam már 3 fileost is de eddig a korrábi telefonjaimnál is csak 1 fileosok voltak (md5.tar asszem) a samfirmware-n (S3, Note2).

Ez nem tiszta, hogy mért tegyek fel 3 fileost majd 1 fileost.

Másik, hogy ha jól tudom ha felteszek egy xy régiós (nem magyar) romot és átállitom XEH-ra akkor attól még nem fognak "XEH"-s magyar regios frissitések jönni csak ha alapból a rom olyan, vagy tévedek?
Csak azért kérdem mert irtad, hogy állitsam át.

Köszi.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#4409) bakos1


bakos1
tag

A google asszisztenst próbálta valaki? Tényleg eszi az akkut nagyon? Üdv.

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#4410) mycso válasza dome93 (#4396) üzenetére


mycso
veterán

Szia, szerintem ez sajnos ilyen. Nekem is eléghulladék a térerő, de ahogy észrevettem, csak WCDMA alatt. 2G alatt egész jó, viszont így sok helyen, ahol 3G HSPA kapcsolatom volt régebbi telefonjaimmal, tabommal, ott az S4 nem talál, csak GSM hálózatot. :(

Majd talán a modemeket érdemes próbálgatni.

(#4408) heidrich: Az egy fájlosak, a samfirmware oldalán is megtalálható úgymond "frisíttések". Semmit nem csinál, csak felmegy a rom, frissül a rendszer.

A 3+1 fájlos romok lennének a szervizek által is használt romok, ezek az úgynevezett UNBRICK romok. Szépen külön van szedve minden összetevőjük, sőt telepítéskor újraosztják a partíciós táblát és a megfelelő méretre.
Általában verzió váltásnál (lefele) lehet rá szükség, vagy ha valami nagyobb geb@sz történik a telefonnal (szoftveresen) --> ilyenkor ezekkel a romokkal rendbe lehet rakni.

A másik kérdésedre pedig: ha egyezik a rom + CSC verzió (mg talán a modemé is), beállítva a megfelelő product code, akkor amire be van állítva, az abban a régióban érkező frissítéseket fel fogja ajánlani.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4411) leslien válasza rolcsibácsi (#4353) üzenetére


leslien
nagyúr

kép ]kép fura ez a lila szín, nálunk is meg van ez a probléma :F

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4412) ._.Dante._. válasza szaboba2 (#4407) üzenetére


._.Dante._.
tag

:R Sajnos csak a végét sikerült elkapnom.

(#4413) szaboba2 válasza szaboba2 (#4400) üzenetére


szaboba2
tag

Kérlek ha tudtok írjatok az előző kérdésemre/problémámra :-)

(#4414) szaboba2 válasza ._.Dante._. (#4412) üzenetére


szaboba2
tag

:-)

(#4415) Hadzsi Gábor válasza bakos1 (#4409) üzenetére


Hadzsi Gábor
csendes tag

Igen, nálam folyamatosan megy. Kicstit növeli a fogyasztást, de nem vészes. Aktívan használom a telefont, de nap végére 40 %- on van az akksi. Asszisztens nélkül meg 50%. Én nagyon szeretem. Ha valahova el kell mennem, és végzek, anélkül hogy bármit keresnék, már dobja is, hogy mikor megy a következő buszom haza.

(#4416) bakos1 válasza Hadzsi Gábor (#4415) üzenetére


bakos1
tag

Köszi. Az nem vészes.Megpróbálom.Üdv. :)

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#4417) NandorHUN válasza rolcsibácsi (#4371) üzenetére


NandorHUN
addikt

[link]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4418) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

Bazki a fenykepezoben hogy kell az exposuret egy bizonyos pontra allitani???
Csak a fokusz allitodik egy tappolasnal... wtf

(#4419) Dare2Live válasza rolcsibácsi (#4418) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem teljesen érthető. Spot fénymérést szeretnél?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4420) zseko válasza NandorHUN (#4417) üzenetére


zseko
veterán

Lehet nem kellene írási jogosultságot engedni mindenkinek. Az utolsó apk elég vicces nevű újfent :) És én is azt írhatok bele amit akarok, majd ha lesz olyan lista amit nem szerkeszthet mindenki akkor komolyan is veszem.

(#4415) Hadzsi Gábor, ha én aktívan használom a telefont akkor az alig bír ki fél napot. Kinek mi az aktív.

HR24.hu

(#4421) rolcsibácsi válasza Dare2Live (#4419) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Oda szeretnem allitani a fenymerest ahova tappolok..

(#4422) zseko


zseko
veterán

Ez az nfs:most wanted egy kalap... gané, már harmadszor fagy be tőle csontra a telefon.

HR24.hu

(#4423) dedike válasza zseko (#4422) üzenetére


dedike
addikt

Én már letakarítottam... :(

Jó szerencsét!

(#4424) rolcsibácsi válasza rolcsibácsi (#4421) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

S2, s3on meg lehetett ilyet nem, meg hogy videozas kozben bekapcsolni a ledet.
Ez a terero gond mar kezd eleg idegesito lenni, naponta ketszer ujra kell inditanom a telefont hogy talaljon jelet..

(#4425) dome93 válasza rolcsibácsi (#4424) üzenetére


dome93
csendes tag

t-mobilos vagy? faterom az, és neki is ilyen gondjai vannak

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20+

(#4426) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Kell az akksi a telóba, ha ROM-ot akarok felrakni?

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#4427) rolcsibácsi válasza BroCreSt (#4426) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

nemhiszem hogy bekapcsolna a telo akku nelkul hiaba van kabelen.

nem temobilos vagyok hanem 3as(anglia)
faterodnak sem jon vissza magatol? meg ha repulo modba teszem es vissza akkor sem lesz jo csak a restarttol

[ Szerkesztve ]

(#4428) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Skacok, pár kérdés T-mobile-os 9505-höz (még minden a gyári, I9505XXUAMDC)
Mindenek előtt leszögezném, hogy bocs ha most olyanokat fogok kérdezni, amik voltak, pár napja nem tudtam olvasni a fórumot, csak ma estétől, és több száz kommenttel lemaradtam :Y

1. 4G miért nem jön elő? Pedig pesten lakom, bőven benne vagyok a lefedettségben.
2. nagyon nagyon ritkán (mondjuk már pár napja nem is csinálja), pár másodpercre elmegy a térerő, a kis vonalak helyett áthúzott kör jön elő. Tényleg csak ritkán. De ez szoftveres, vagy hardveres gond?
3. WatchOn-t nem lehet valahogy megoldani, hogy akkor is lehessen használni, ha nincs net? Mert pl most fogok menni nyaralni külföldre, ahol mondjuk k*rvára használnám, de nem fogom a romaing netet ez miatt bekapcsolni :D
4. melyik root fájlt ajánljátok? Linket tudna vki dobni?
5. van már megoldás arra, hogy áttudjak rakni a külső 32gigás kártyámra játékot úgy, hogy az fusson is?
6. tehát most akkor ezt a hátsó kamerán lévő védőfóliát érdemes leszedni? nekem az a verzió van, aminek a közepén kör alakban igazából nincs fólia. Ez a fajta maradhat, vagy szedjem le a szebb képek reményében?

Egyébként 2 hete vettem a telót, és maximálisan meg vagyok vele elégedve mind teljesítményben, mind akku időben. Gyönyörű szép képe van, az NFS Most Wanted-nak meg olyan grafikája van ezen a FullHD-n, hogy némelyik pár éves pc-s játékokat is odaveri.. :)

(#4429) buci30 válasza rolcsibácsi (#4424) üzenetére


buci30
addikt

Tré mobilos telefonom van 26.a óta nekem teljesen jó minden!
Itt is belehet kapcsolni a mobil fényt a kamerázásnál ,hogy folyamat menjen. Ha erre gondoltál.

Térerő nem tudom nekem sokkal jobb mint S3-nál.
Az is van egy ami az enyém volt csak ajándékba adtam családom belül, és ahol annak nincs vagy épphogy csak 1es addig ott az S4-nek 3 csík van.

GPS meg S3-ba is gyorsan talált jelet, az S4 be is jó szerintem csak kicsit szívja az aksit de mondjuk S3-ba is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#4430) rolcsibácsi válasza Sanci789 (#4428) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

milyen pc jatekokkal jatszottal, flash gamekkel a bongeszoben?:)
az a folia nincs a kamera lencseje elott igy nem befolyasol semmit ha leveszed ha nem..
a watch onhoz csak addig kell a net mig beallitod a tv-t utana mar nem.
a terero szarsaga remelem hogy szoftveres gond..
szerintem meg nincs mukodo dolog az appok atrakasara

(#4431) rolcsibácsi válasza buci30 (#4429) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

videozas kozben nem lehet max mielott elinditod..

(#4432) buci30 válasza rolcsibácsi (#4431) üzenetére


buci30
addikt

Közbe nem az igaz :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#4433) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok! kéne egy kis segítség

Jövőhéten végre megjön egy 8 magos kicsike, De tok téren nagyon nem tudok dűlőre jutni. Nem tudnátok valamit ajánlani? Eddig csak a gyári flip cover tetszett de mivel az semmit sem véd így kilőve. Igazából a design a lényeg ne rondítsa el a telefont

Köszönöm üdv t,

(#4434) dome93 válasza rolcsibácsi (#4427) üzenetére


dome93
csendes tag

Neki nem kell újraindítani. Munkahelyén nagyon gyenge meg néha el is megy, (igaz hogy nem városban hanem vidéken dolgozik) de ez előtt note 2je az előtt s3a volt és, azokkal nem volt sose ilyen probléma.

Samsung Galaxy S20+

(#4435) buci30 válasza zseko (#4420) üzenetére


buci30
addikt

Én is ettől féltem pont.
Inkább bevárok egy főzöttet abba úgyis ki lesz szedve ez a sok...

Akkor elégé aktívan használhatod :D

Azért egy átlag napot mondjuk reggel 7h és este 8h-ig ezt kibírja, átlag használat mellet.
Este meg gondolom töltőre lehet rakni.
Az ,hogy most még új és mindenki nyomkodja össze vissza persze lemeríti.
Na meg ha játszik valaki akkor az meg főleg.
De szerintem 5-6h kijelzővel bír.
Nekem pl most 10h42perc és ebbe 4h 26perc a kijelző és még van 27%-om.

Sokkal jobb a fogyasztása mint az S3nak!

S hozzáteszem ,hogy még nincs is bekapcsolva az energia takarékos se.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#4436) Sanci789 válasza Sanci789 (#4428) üzenetére


Sanci789
aktív tag

Jah és még egy dolog 7. pontnak: összehasonlítottam az S2 és az S4 vakuját segédfény közben. A S2-é látványosan erősebb volt. S4n-ek miért gyengébb a vakuja? :F

(#4437) Robi BALBOA válasza Dare2Live (#4419) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szia!

Neked milyen készüléked van i9505 vagy i9500, mert olvastam, hogy nálad zene közben full hangerőn pattogás halható.
Én a i9500 S4-en gondolkodom, főleg a wolfson DAC miatt, de ha ilyen gondjai vannak akkor nem tudom mi legyen.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4438) ._.Dante._. válasza rolcsibácsi (#4424) üzenetére


._.Dante._.
tag

Független készülékkel, Telenornál szintén ezt csinálja. Sajnos nem a szolgáltató hibája...

(#4439) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Nekem T-s a teló de eddig ezen a legjobb a térerő pedig volt már jópár telefonom!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4440) NandorHUN válasza zseko (#4420) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem is néztem, hogy mindenki beleírhat :D Nekem spec még nincs telom, csak még ezen a forumon linkelték ezt a listát hetekkel ezelőtt... Nem akartam rosszat azzal, hogy belinkelem ;)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4441) Anulu79


Anulu79
addikt

Valakinek nincs friss infója arró, hogy mi újság a 2sim-es verzióval?

(#4442) Dare2Live válasza Robi BALBOA (#4437) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

I9505, elvileg I9500öt nem érinti a probléma.

amúgy hamár kis összefoglaló a "crackling" azaz pattogás problémáról. Infom nagyja XDAról meg saját tapasztalat:

alacsony impedanciás 8ohm füleseknél kb 10-11es volumetól csinálja,
16ohmos átlagos füleseknél 12-13astól
25 fölött kvázi max hangerő kell hozzá, 32fölött a jelenség eltünik.

Nekem Se215el 14-15 azaz max hangerőn egyértelműen előjön. 12nél fixen nincs. [link]
Creative aurvana livenál nincs probléma max hangerőnél sem. [link]
Gyári fülessel nincs probléma max hangerő mellett sem.

Igazi nagy impedanciás 150+ohmos fülessel még nem próbáltam.

Hát ennyi. XDAs "hozzáértők" szerint egyértelműen HWs hiba, vszeg jó SWs frissités nem lesz rá, ill max mérséklik a volume level maximumát. Hát kösz. :)

btw én nem vennék I9500t, inkább választanék nagy impedanciás fülest az i9505höz. A google support nagyon sokat ér.

szerk: Egy link ő eléggé kimérte. [link]
Szerinte 14ohmtól nincs probléma de én inkább azt mondom 25től... :D

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4443) Davzone


Davzone
senior tag

Sziasztok!
Probaltam atolvasni a topicot, az osszefoglalot is atneztem de nem talatam arrol infot hogy ha romot cserelek akkor ugrik a garancia vagy sem?
Mennyi kijelzoidot bir a telefon? wifi vagy 3gn mondjuk netezessel.
Melegedes van e mondjuk jatek kozben? Ha igen milyen szinten? (Jelenlegi telo 50fok+ es tolteni sem tolt jatek kozben)
Ha MHLel tvre van kotve es bevan dugva a tolto is akk merul e a telefon vagy toltodik?
HTC ONE X-rol valtanek es a kerdeseim az ottani proglemakbol fakadnak.
Gondolom a google fele S4 garanciaja nem ervenyesitheto itthon, csak az USA-ban, de egy olyanra palyazok mindenkepp.

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#4444) rolcsibácsi válasza Davzone (#4443) üzenetére


rolcsibácsi
őstag

Kijelzoido sosem a legjobb ha amoledrol van szo, be tud egni eleg konnyen is hasznalattol fuggoen- ha sokat van vmi a kijelzon huzamosabb ideig magas fenyeron akkor par honap..
google garanciarol fogalmam sincs.
Garanciaztatasnal vissza lehet tenni mindent gyari allapotba ugyh a garit nem veszted ezzel.

ha jatszol vagy navigalsz stb akkor elegge melegedik.
de nem fog lemerulni sosem ha tolton van.. es fel is megy 100ra csak lassabban ha kozben jatszol vele

[ Szerkesztve ]

(#4445) ThorsHUN válasza Dare2Live (#4442) üzenetére


ThorsHUN
őstag

AVE!

Ezzel[link] elojon a hiba szted?

Meg van egy utanzat apple ip5os fulesem, de arrol ugye nincs ilyen infom :)

Milyen hangerot lehet kisajtolni a fulesen keresztul amugy?

(#4446) zseko válasza NandorHUN (#4440) üzenetére


zseko
veterán

Nem is hibáztatlak érte :N Egyébként elnézve a listát nagyon remélem hogy a google-s S4 SW-je könnyen portolható lesz a miénkre, mert nincs különösebb bajom a samsunggal, de ennyi szarsággal teletömni a telefont azért :((( az sCloud-okat neki is állok letiltogatni.

HR24.hu

(#4447) Robi BALBOA válasza Dare2Live (#4442) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi a sok infót, mostmár teljesen világos a helyzet! :R

A google support annyira nekem nem fontos, nekem az is elég lesz ha a i9500-hoz lesz egy jó Siyah kernel voodoo soundal. ;]
Meg veszek hozzá egy Hifiman RE-400-as fülest aztán hadszóljon! :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4448) dreed


dreed
tag

Sziasztok!
Kicsit lötyög a kamerám, tudom ujjbeggyel mozgatni. Nektek nem?

Üdv: Károly

(#4449) KoNZoLik@ válasza dreed (#4448) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem, teljesen fix most néztem :K

Más!
Letöltöttem ezt a Wanam romot, ha fel akarom rakni a gyári helyére akkor, hogy tudom?
Belső vagy külső SD kártyára kell tenni, vagy Odinnal is fel lehet tenni?
És esetleg kell még valamit csinálnom vagy figyelnem ami fontos lehet?

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4450) dreed válasza KoNZoLik@ (#4449) üzenetére


dreed
tag

De jó! :( Nem zavaró, de cserélhetik e garanciába?

Üdv: Károly

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.