Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) borsodika válasza tomic (#27000) üzenetére


borsodika
őstag

Knox-od van-e? Gari fontos?

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#27002) madkiller


madkiller
őstag

Vmilyen oknál fogva a Samsung kifelejtette az androidból a helyes írás ellenőrző. Ezt vhogy bele tudom tenni? Mert, így sajna nem megy a Quickspell :(
Köszönöm segítségeteket.
Boldog karácsonyt :)

(#27003) borsodika válasza madkiller (#27002) üzenetére


borsodika
őstag

Magyar pakkot a szótárhoz letudsz tölteni.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#27004) madkiller válasza borsodika (#27003) üzenetére


madkiller
őstag

Merre fele találom ezt?

(#27005) nggabi válasza Mobily (#26999) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha gyári garid van az jól hangzik, új telót fogsz kapni. de azért próbáld ki másik simmel és memóriakártya nélkül.

Boldog Karácsonyt :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#27006) Don't Panic válasza Mobily (#26999) üzenetére


Don't Panic
senior tag

szedd ki az aksit és nézd meg hogy púpos-e?!

[ Szerkesztve ]

(#27007) flegga92 válasza flegga92 (#26984) üzenetére


flegga92
senior tag

A t-mobiletől vásárolt 2 készülék már sajnos knox számlálós 4.2 :( Viszont nekem ment fel egyből a független rom, mert nagyon zavart a magenta belepiszkálása. Nem értem miért jó ez nekik.

(#27008) the radish


the radish
senior tag

Tmobilos telefonomat (4.3) Kingo-val rootoltam, azonban ami miatt ezt tettem,, nem jött össze. (RCB nem működik.)
Teljes unroot után sajnos az official helyén custom maradt. Hogy tudom visszaállítani ezt is eredetire?

Köszi előre is.

(#27009) Gizmo94 válasza the radish (#27008) üzenetére


Gizmo94
veterán

Pl. úgy, hogy újra rootolod, és a teljes unroot előtt nyomsz neki egy Triangle Awayt, utána unrootolsz.

flegga92: Hát ha ezt a teljesen kézenfekvő dolgot nem érted, akkor nagyon hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért jó nekik.. De ha egy kicsit gondolkozol, könnyedén rá fogsz jönni. :)

[ Szerkesztve ]

(#27010) flegga92 válasza Gizmo94 (#27009) üzenetére


flegga92
senior tag

Utána gondolkoztam rajta egy kicsit :D Mind remek reklám nekik és a barátaiknak. Utcán bekapcsolod körülötted üvölt a t-dallam :D meg a sok origo alkalmazás. Még az első SGS-re pont a miatt ment fel a főzött rom mert a böngésző neve és ikonja origo volt... Anno amikor megvettem az első androidos telómat (SE x8) azt hittem hogy végre eltűnnek a szolgáltatós baromságok, ugyanis azon egy darab módosítás sem volt.

(#27011) the radish válasza Gizmo94 (#27009) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi.

Egyébként ha már így elakadtam a Root Caller Blocker progival (amit kb. 1500 pénzért vettem az előző telómra és tökéletesen végezte a dolgát), van jól működő hasonló program s4-re?

(#27012) Gizmo94 válasza flegga92 (#27010) üzenetére


Gizmo94
veterán

Na látod... :) Egyébként ha rootolsz. utána Root Explorerrel, vagy System App Removerrel , stb.. az összes t-s szart ki tudod szedni a romból, nem jelent nehézséget.

the radish: : Root Call Blocker az nem? Egyébként miért ne menne S4-en is? Szerintem megy....

Root Call Blocker Pro 1.8.3.34
Current Version: 1.8.3.34
Requires Android: 2.3 and up
Category: Communication
v1.8.3.34 update:
IMPORTANT: This weekend we will be testing updates in preparation for the Open Beta. It is likely that things will get broken. BE PREPARED OR DON’T UPDATE. Thank you for understanding.
1.8.3.35
Fixed startup crashes and other issues introduced in experimental updates.
1.8.3.34
Experimental update #2
1.8.3.32
Fixed SMS and MMS duplication
Increased stability
Updated daemon to version 88
1.8.3.30
Added compatibility with Galaxy S4 and Galaxy S3 Mini - See more at: http://www.apkmaza.com/2013/06/root-call-blocker-pro-18334.html#sthash.3eG7a1VI.dpuf

innen le is szedheted

[ Szerkesztve ]

(#27013) mycso válasza the radish (#27008) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Kingo-t nekem így sikerült eltüntetni:
-super su appból teljes unroot, ezután maradt custom a státusz és fota sem ment
-csináltam ezután egy gyári visszaállítást, gyári lett a státusz és a fota is megy

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#27014) the radish válasza Gizmo94 (#27012) üzenetére


the radish
senior tag

Hát 4-szer is neki futottam, de szó szerint lefagyasztotta a készüléket. A furcsa az egészben az volt, hogy mobil jel újraindítása esetén a hálózati szignál jel nem változott, az előző (s2) készüléknél rövid időre eltűnt, áthúzott karika lett a helyén, majd újra megjött, azaz jól látható volt, hogy valóban újraindult a hálózat. De ennél semmi.
Amikor nem fagyott le, akkor sem blokkolt semmit....
Neki ugrok még egyszer, talán....

Egyébként EZ ugyanaz, mert Én ezt vettem meg?

mycso: szintén köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27015) netcore


netcore
tag

én vagyok béna vagy a nyavajás telefon szivat, akarok sms-t küldeni sok címzettre ugyanazzal a szöveggel de egy bizonyos darab után átváltoztatja mms-re az meg már nem korlátlan ..
valami megoldás van ? vagy küldejk 10-20-as ával?

Üdv Laci

(#27016) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok szerintetek ezzel működik tényleg a view cover funkció? Csak mert én úgy tudtam hogy a hátlapon van egy érzékelő ami kell hogy érintkezzen, ami után a telefon tudja h most S view cover van rajta, és azért kapcsolja be ezt a funkciót csak. Ennél meg ha jól látom a hátlapra kerül ez rá. De viszont leírás szerint működik. :F

(#27017) Gizmo94 válasza the radish (#27014) üzenetére


Gizmo94
veterán

Persze, ugyanaz. :)

(#27018) flegga92


flegga92
senior tag

Na mától én is örömmel használom a telefont. :) SGS-ről váltottam, nekem villámgyors, néha megröccen, de nekem fel sem tűnik. Kifejezetten tetszik a gyári rom, csak a színe nem, illetve az értesítés panel. A CM-ben úgy volt megoldva, hogyha az értesítési sávot balról húzod csak az értesítések+idő, ha jobb felét akkor pedig csak a sok kapcsoló. Ez a két ujjas megoldás nem tetszik. Erre valami megoldás?
A Kingo root mennyire biztonságos? Azt olvastam, hogy a knox nem ugrik, de mennyire igaz ez a kínai szerverrel való imei küldés stb? Egyenlőre megvagyok root nélkül, csak jó lenne gyomlálni.

up
Az hogy lehet beállítani, hogy amikor elhúzom a kezem a telefon fölött lezárt állapotban mutassa az értesítéseket? Egyszerűen nem jövök rá. Az Air gesture be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#27019) R3ST


R3ST
csendes tag

Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

Az lenne a kérdésem, hogy van egy itthoni T-nél vásárolt S4-em, GSM boltban lett függetlenítve.
Viszont a T-mobile logo eléggé zavar betöltődéskor, illetve a T-s programok benne maradtak.
Arra gondoltam, hogy frissíteném a 4.3-as gyári független romra. Az android-forumon utánaolvastam, de nem igazán találtam arra választ, hogy ilyenkor a gyári független romot fel lehet tenni minden gond nélkül? Elvileg a knox számláló 0, illetve most független is a teló már.

Ha fel lehet tenni, tudtok linket a 4.3-as romhoz? (lehet, én vagyok a béna, de csak 4.2.2-t találtam a http://www.sammobile.com/firmwares/ oldalon.)

Telóm adatai: 4.2.2, I9505XXUAMDC.

Előre is köszi!

(#27020) blt.62


blt.62
őstag

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden fórumtárnak!

MegtorloXp

(#27021) nggabi válasza R3ST (#27019) üzenetére


nggabi
nagyúr

lehetnek gondok :)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#27022) kishoris válasza LaciGSM (#26367) üzenetére


kishoris
tag

Szia!

Elnézést, hogy csak most köszönöm meg a válaszod, elég elfoglalt voltam a karácsony előtti hetekben.
Megvettem a vasat, igaz nem az említett üzletben, de megvan. :)
Első tapasztalatok eléggé siralmasak voltak az akkuidő terén, naponta kétszer töltöttem a telefont.
Olvastam a fórumot, nem én vagyok/voltam az egyetlen aki ezzel találkozott. Kikapcsoltam mindent amiről itt írtak a topiklakók, de végül csak a factory reset vezetett eredményre.
Azóta megnyugodtam, a telefon is jól működik, remélem komolyabb probléma nem lesz vele. :))

Minden kedves fórumozónak kívánok további békés, boldog karácsonyi ünnepeket!

(#27023) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Csak annyit szeretnek a topikhoz hozzaszolni,hogy bevittem szervizbe az s4 em mert az aksija kinyult (2 honapos keszulek).5 nap mulva vissza kaptam teljes hat,aksi,tolto,kabel cserevel szal a kijelzon kivul mindent kicsereltek rajta.rendkivul elegedett vagyok a samu szervizzel.

Thanx Samsung. :R :R :R
Respect

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#27024) nfsu17 válasza flegga92 (#27018) üzenetére


nfsu17
veterán

az air gesture lesz az pedig.
szép lassan a samsung logó felett kb 5cm-en húzd el a kezed...akár többször is, néha nekem sem veszi be elsőre

(#27025) Gizmo94 válasza nfsu17 (#27024) üzenetére


Gizmo94
veterán

Azt tedd hozzá, hogy csak vízszintesen, fekvő állapotban működik, egyéb helyzetben nem. :) A felső hangszóró melletti szenzor érzékeli és még lassan sem kell elhúzni a kezed, lehet gyorsan is, veszi.. Viszont a magasság nem mindegy, inkább 1-2 centivel a telefon felett tanácsos kalimpálni, mintsem magasabban.

[ Szerkesztve ]

(#27026) Gizmo94 válasza R3ST (#27019) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hogy lehet neked ezen a romon a KNOX számláló nulla, amikor a XXUAMDC még nem knoxos rom? Ha viszont frissíted a 4.3-ra , akkor garantáltan az lesz. Erre a romodra ami van, garantáltan biztosan fel tudsz tenni gyári független 4.2-es romot, amivel eltűnik a T összes szara, ami jelenleg zavar, ha csak ennyi vele a gondod.
Ha ilyet raksz fel, marad a nyitott bootloadered, nem lesz knox-od, a telefon szabadon rootolható cf-roottal is, használhatsz custom recoveryket, továbbá rakhatsz rá bármilyen knox-free custom romot is, variálhatod, ahogy akarod és nem ugrik a garanciád.
Viszont ha 4.3-ra frissíted, ezek a dolgok elvesznek.. Csak a kingo root marad, cwm és custom romolás, módosított kernel, stb. nem..

[ Szerkesztve ]

(#27027) ntomi0730 válasza netcore (#27015) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Csak 20 nevet tudsz hozzáadni. MMS-re csak akkor változik, ha véletlenül email címes nevet is hozzáadsz.

(#27028) netcore válasza ntomi0730 (#27027) üzenetére


netcore
tag

köszi
közben megoldódott , így már korlátlan név hozzáadható és nem lesz mms konverzió sem :)

Üdv Laci

(#27029) nfsu17 válasza netcore (#27028) üzenetére


nfsu17
veterán

köszönjük, hogy megosztottad veünk is a megoldást

(#27030) Gizmo94 válasza nfsu17 (#27029) üzenetére


Gizmo94
veterán

Feljebb olvashatod. Nem kell google által szinkronizált mailcímes kontaktot hozzáadni.

De itt is van egy megoldás erre.

[ Szerkesztve ]

(#27031) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#27030) üzenetére


Gizmo94
veterán

A fentihez. ez a leírás ugyan Note3 -hoz van, de bármelyik S4-re írt custom romot letöltöd, kicsomagolod, kiszeded belőle a SecMms.apk-t és root explorerrel berakod a systembe. Vagy letöltöd innen és utána tolod be. Nem fog konvertálni semmit. A legtöbb custom rom alapból tartalmazza. Igaz, hogy ebben a topikban a custom romok mind szarok és a gyári a jó. Lehetőleg root nélkül és knoxxal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27032) R3ST válasza Gizmo94 (#27026) üzenetére


R3ST
csendes tag

Köszi a választ, akkor marad a 4.2.2. :) KNOX-nál 0x0-t láttam, amikor előcsaltam azt a menüt.

(#27033) R3ST


R3ST
csendes tag

Van egy kis gáz, az odin hibát ír ki, pedig mindent úgy csináltam, ahogy itt le van írva. Ezt szerettem volna rátenni: i9505XEH_I9505XXUBMGA. Valakinek ötlet? :S A telefon nem indul el, recovery módot kér.

[ Szerkesztve ]

(#27034) Gizmo94 válasza R3ST (#27032) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szívesen. Csak ügyelj rá, hogy ne zárt bl-es, knoxos romot rakj. XXUBMEA, XUUBMF8 és társai biztosan nem azok. Sajna nem tudom melyik az utolsó független még nem knoxos nyitott rom, de majd más beírja neked.

Ez pedig még nem zárt négyfájlos repartos. Próbáld újra, tedd download módba megint, dugd át másik alaplapi usb portba és küldd rá mégegyszer. Mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#27035) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#27034) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vagy próbáld először ezt: 4.2.2 Jelly Bean XXUAMDF-XXAMD8 regelj be, innen töltsd le és a leírás szerint... Bár sejtelmem nincs, miért nem ment fel, elvileg mindennek rendben kellene lennie. Amit írtál verziószámot a mostani romodról, az majdnem a legrégebbi rom, talán a második ami kijött S4-re, valamikor májusban.. Tehát gond nélkül kellene felmennie a nyitott repartosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#27036) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok! Van egy felesleges ilyenem innen:

Nagyon jó minőségű, tökéletesen illeszkedik, vadonat új, fehér színű, akinek elege van a sima hátlap csúszósságából, ajánlom! Akit érdekel keressen meg privátban.

(#27037) Gizmo94 válasza R3ST (#27033) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sőt, helyesbítek: Amit beírtál, a Hungary (T-mobile) 2013 April 4.2.2 I9505XXUAMDC ez a legelső T-s rom volt.. Erre bárminek, egyfájlos nyitottnak és többfájlos repartosnak is simán rá kell mennie..

(#27038) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, a vodas teló dobott ota frissítést ( 4.3) jelenleg mgg van rajta, megeri felrakni az új romot? Aksiidő sebesség jobb lett esetleg? Üdv és boldog karácsonyi ünnepeket mindenkinek!

(#27039) R3ST válasza Gizmo94 (#27037) üzenetére


R3ST
csendes tag

XXUAMDF-XXAMD8-al is hibát ír ki. Most megpróbálom úgy, hogy a XXUBMGA-XXBMG3-at felteszem, csak ezt az egy fájlt, elvileg most csinálja...

(#27040) Gizmo94 válasza R3ST (#27039) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem jelent jót... Lehet, hogy a mobilbolt "érdekesen" függetlenített... Mindenesetre ha az egyfájlos végigmegy, ( nem a négyfájlos szétszedett, hanem eredetileg egyfájlos) az is jó neked. Csak ha egyfájlost raksz, akkor ki kell venni a pipát a reparttól.

[ Szerkesztve ]

(#27041) R3ST válasza Gizmo94 (#27040) üzenetére


R3ST
csendes tag

Egy fájlos végigment,repartban nem volt benne a pipa. Viszont most az a furcsa, hogy a T-mobile logó eltűnt, viszont megmaradt minden, a telepített alkalmazások, háttér stb, nem vesztek el az adatok. + leáll minden, az "óra leállt", nincs wi-fi stb, szóval ez így elég szar.

(#27042) Gizmo94 válasza R3ST (#27041) üzenetére


Gizmo94
veterán

FC-zik, ez normális sajnos, mert csak rá lett okádva a rom. Csinálj egy data-factory resetet, ha nem lesz jó, húzd újra a romot. Mennie kellene a négyfájlosnak is, vagy a gsm bolt megkókányolta a telefont. Szoktak játszani a reparttal, ha pl hardveresen hibás a belső tárhely és ügyeskednek. Olyankor van ilyesmi hiba, de reménykedj,hogy nálad nem ez van..

[ Szerkesztve ]

(#27043) R3ST válasza Gizmo94 (#27042) üzenetére


R3ST
csendes tag

Most feltettem a i9505XEH_I9505XXUBMGA-t, úgy, hogy a bootloader-t nem raktam rá, csak a másik 3 fájlt. Majdnem jó minden, eltűnt a T-s menü, nem ír ki hibákat, nem "áll le" semmi, viszont egy gond van, nem lehet bekapcsolni a wi-fit. Ezt lehet valahogy orvosolni?

Helyesbítenék, nem igazán jó rajta semmi, nincs hang, + nem lehet vele telefonálni, mert egy fekete képernyő fogad.

[ Szerkesztve ]

(#27044) Gizmo94 válasza R3ST (#27043) üzenetére


Gizmo94
veterán

Lehet, van rá wifi fix.. Hogy hol, azt már nem tudom, de nálam is volt anno ilyen gond. Ha addig nem segítene senki, utánanézek, de ez már nem ma lesz sajna, azt hiszem, csak holnap. Vagy visszaolvasol a fórumban úgy nyár elejéig és megkeresed. :)

[ Szerkesztve ]

(#27045) R3ST válasza Gizmo94 (#27044) üzenetére


R3ST
csendes tag

Nem jó rajta semmi. Most letöltöm a samfirmware-ről a legújabb 4.2.2 független rom-ot, hátha azzal jó lesz. Egyébként ha bootloadert teszek rá, úgy hibára fut, ha anélkül rakom, vagy egy fájlossal, akkor felmegy rá, viszont nem jó rajta semmi, nincs wi-fi, nem lehet rajta telefonálni stb. :S

(#27046) Gizmo94 válasza R3ST (#27045) üzenetére


Gizmo94
veterán

A legújabbal már zárt bl-es és knox-os lesz, onnantól ésszel, mert ugrani fog a knox számláló, ha elnézel valamit és a garinak annyi lesz. De szerintem annál a telefonnál valami gond van alapból, ha nem megy rá a régi romra sem a négyfájlos bootloaderes.. Én megpróbálnám a modemet újraflashelni csak a régi romokra a wifi fix-szel, de te tudod...

[ Szerkesztve ]

(#27047) R3ST válasza Gizmo94 (#27046) üzenetére


R3ST
csendes tag

De az a baj, hogy nem csak a wi-fi-vel van a gond, hanem nem lehet vele telefonálni, + hang sincs. Már a korábbi állapottal is kiegyeznék, ami T-logos volt :D A lényeg akkor, hogy zárt BL-est semmiképpen ne rakjak rá, igaz? Nem szeretnék garanciavesztést.

(#27048) Gizmo94 válasza R3ST (#27047) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem fogsz garanciát veszteni, ha rárakod a zárt bl-est, de ha ott sem lesz hangja, ott már sokkal kevesebbet tudsz ügyeskedni.. Számomra érthetetlen, hogy miért nem mennek fel a négyfájlos romok, amik gyáriak. Minden további nélkül fel kellene, bármelyiknek.. Hang és egyéb azért nincs, mert az első négyfájlos kísérletednél az belenyúlt mindenbe és nem jól sült el.. De ha végképp nem boldogulsz, szedd le az eredeti t-s romodat és tedd vissza, utána próbáld meg előlről. Factory resetelj mindig.

[ Szerkesztve ]

(#27049) R3ST válasza Gizmo94 (#27048) üzenetére


R3ST
csendes tag

Egyébként a bal felső sarokban a következőket látom:

Current binary: samsung official
System Status: official
Knox kernel lock 0x0
Knox warranity void: 0x1. gondolom akkor ez már nem garis? :o
CSB-config lsb: 0x30
Write protection: Enable: ennek van jelentősége?

(#27050) mycso válasza R3ST (#27049) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Honnan van neked ez a telefon????
Picit átvertek vele....ezek szerint már az új bootloader volt rajta, csak bootloader nélkül visszarakott rá valaki neked egy régebbi 4.2.2 romot.
Az, hogy te miért nem találtál 3.4-at a sammobile-on, azt nem vágom, mert a legfrissebbek között csak az van. :F
Nos, ezután ezért is nem sikerültek a próbálkozásaid és szépen el is ugrott a knox státuszod....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.