Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Mangerd válasza robi baggio (#4493) üzenetére


Mangerd
aktív tag

Play áruház -> helyi menü (fizikai gomb mellett balra) -> saját alkalmazások -> ki keresed a play music (vagy mi a neve, nagy sárga füles ikon) -> katt rá, az app oldalán van a megnyitás mellett egy eltávolítás gomb. :C Sajnos csak a frissítést távolítja el. A továbbiakban nem indul el folyton magától, viszont mindig frissíteni akarja magát, hogy van újabb verziója, ezért még egy lépést ajánlott megtenni:
play -> helyi menü -> beállítások -> frissítésnél beállítani, hogy ne frissítsen. Így ha rá mész a saját alkalmazásaidra látni fogod, ha vmelyikből van friss (azok az elsők, ezek között mindig ott virít ez a music) és manuálisan kell frissíteni.

Nem egy kifinomult módszer, de ezzel tudtam hatástalanítani, mert idegesített, hogy folyton futott, amikor sose indítottam el se ezt, se semmilyen zenelejátszót (nem szoktam telefonon zenét hallgatni) :(((

(#4502) robi baggio válasza Maquuu (#4496) üzenetére


robi baggio
tag

Na ezért jó az a genyó biztosítás.Nekem még lopásra is van, bár nem hinném, hogy valaki be merne támadni a telefonom miatt :D
Az majd akkor lesz jó, ha esetleg valami történne a telóval :C
25pénz és adják az újat rendőrségi jegyzőkönyv ellenében.
Sajnálom a telefonod! :(
Remélem sikerül megoldani a javítást!

Mangerd Köszönöm, időközben megtaláltam,és ha már ott voltam kapott is egy szép értékelést. :C
Majd manuálisan frissítek, legalább nem idegel ki ez a muzsik :)

[ Szerkesztve ]

http://www.personenschutz-robert.at

(#4503) Jaffa75 válasza AS (#4462) üzenetére


Jaffa75
őstag

igen fémházas, IP57... meg a 8MP kamera... :((( - miért nem tudták beletenni a 13-ast???? :((

Pedig rohadtul bejövős... :W lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#4504) Pastika


Pastika
tag

Közel egy hete használom a telefont de engem ezek a laggok kiborítanak. Gyári böngésző, googleban keresek képeket , lapozok, valami félelmetes amilyen tördelve, nehézkesen lapoz egyik képről a másikra... Laggol a menüben, a főképernyőre lépésnél.. Egy vicc, hogy négy maggal ez így működik.
Más tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#4505) joey04 válasza Jaffa75 (#4503) üzenetére


joey04
titán

ez most komoly? :U

(#4506) Jaffa75 válasza joey04 (#4505) üzenetére


Jaffa75
őstag

egy oldalon láttam 13MP-t, meg 20 helyen 8MP-s speckót :(( !
pl: itt is egy...

(#4507) Sz.Miki válasza Pastika (#4504) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Laggol ez mindenkinek, de azért ennyire nem súlyos a helyzet, mint ahogy leírod. Melyik verziójú romot használod?

Samsungnak nincs semmilyen hivatalos nyilatkozata a leírt problémákkal kapcsolatban? Nagyon csöndben vannak, pedig elég sok hibára fény derült amit nem sikerült orvosolniuk még, de azért már ezerrel dolgoznak az újabb verziókon.

Csak picit összefoglalva:

- Laggolás
- Hang pattogás lejátszásnál
- Felvételnél szintén hang pattogás
- Menüben a bar-ok és szövegek lilás összemosódása.

És ezek csak a legszembetűnőbb bosszantóbb hibák...

Külföldön sincs semmi infó, hogy samsung nyilatkozott volna bármit is?

[ Szerkesztve ]

(#4508) Frozzy válasza Jaffa75 (#4503) üzenetére


Frozzy
őstag

nem teljesen a MP vagyis felbontás mérete fontos egy kép minőségénél :D szóval lehet valami durva szenzoros 8mp-es kamerát kapunk :P

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#4509) mycso válasza Frozzy (#4508) üzenetére


mycso
veterán

Ezt mondogatom már régóta én is, hogy egy 5MPX körüli fényképező bőségesen elégséges lenne, ha megfelelő képeket csinálna.
De, sajnos kizártnak tartom, hogy jobb minőségű 8-as lesz benne.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4510) Pastika válasza Sz.Miki (#4507) üzenetére


Pastika
tag

I9505XXUAMDM
Koràbban nem volt még sem Samsungom, sem droidom. Nem is tervezem bütykölni semmilyen okossàggal.remelem hamarosan javitanak valamit mert szerintem borzasztoan zavaro, h lassitott felvetelt kell neznem..
a lilasodas nekem még nem jelentkezett.

(#4511) Jaffa75 válasza Frozzy (#4508) üzenetére


Jaffa75
őstag

sajnos azon sem lepődnék meg, ha az S3 kamerája kerülne bele...:((( néha érthetetlen dolgokat csinál a Samsung, bármennyire is jók sok szempontból!
bár lenne igazad, mert az egyik oldalon "high end smartphone"-nak titulálták az active-ot...:C

(#4512) KoNZoLik@ válasza Pastika (#4510) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Próbálj meg letiltani a Samsung szarjait+amit nem használsz, és a fejlesztői beállításoknál is egy csomó mindent ki lehet lőni ami tök felesleges, és ezáltal sokkal több szabad RAM-od is lesz és nem fog akadozni :N

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4513) szaboba2 válasza Sz.Miki (#4507) üzenetére


szaboba2
tag

Még egyszer megkérdem mert úgy látom épp aktuális :p Nálam létezik egy olyan hiba, hogy a kamera elveszíti a fókuszt, a "fókusz-négyzettel" együtt. Ezt kb akkor csinálja, ha egy tárgyra, kb 10-szer ráfókuszálok manuálisan... utána már csak a kamera app újraindításával áll helyre a dolog. Többieknél hasonló jelenség?

(#4514) Vertigo válasza Pastika (#4504) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Van telepitve chrome is gyarilag, a sima bongeszot feljtsd el, az egy hulladek!

(#4515) Sz.Miki válasza szaboba2 (#4513) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ezt kipróbáltam, de nem tudom a hibát előcsalni.

Ez a soft verzió van nekem: I9505XXUAME2

(#4516) tick válasza Pastika (#4510) üzenetére


tick
aktív tag

Nekem XXUAME2 érkezett kb 2 napja, azóta milliószor jobb a helyzet. A kamera is sunyiban frissült tegnap, bár azóta még nem próbálgattam.

Más:
Sokan panaszkodtak térerő kiesésről, nálam semmi hasonló nincs, sőt a piros szolgáltató net terén meglepően sokkal jobb a magentásoknál :)

Everything that has a beginning... has an end

(#4517) Pastika válasza KoNZoLik@ (#4512) üzenetére


Pastika
tag

Azt hogyan kell?:-) Nincs rootolva.

(#4518) Sz.Miki válasza Pastika (#4510) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ott van az hiddel :)

Eddig az összes S4 amit kipróbáltam mind produkálta és teljesen mind 1 volt, hogy független vagy szolgáltató függő.

Állítsd a fényerőszabályzást automatára, majd menj be a beállításokba és kezd el szépen föl le görgetni akár lassan vagy gyorsan a vízszintes szürke sávba bele fog folyni a lilásodás a szövegek is törni fognak.
Itt is tökéletesen látható a jelenség.

(#4519) Sanci789


Sanci789
aktív tag

Erre és még erre valaki? :DD

(#4520) szaboba2 válasza Sz.Miki (#4515) üzenetére


szaboba2
tag

Én T-s vagyok, és erre még nem jött frissítés, tehát I9505XXUADC... remélem csak a frissítést hiányolja a teló... amúgy térerővel kapcsolatos gondot még én sem tapasztaltam :)

(#4521) KoNZoLik@ válasza Pastika (#4517) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem kell root!
Alkalmazáskezelőben tudod kilőni a felesleges alkalmazásokat értelemszerűen :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4522) Pastika válasza Sz.Miki (#4518) üzenetére


Pastika
tag

Valoban:-) OTA vagy Kiessel kell keresni az uj SWre? Nekem nem dobja fel a telefon a
frissitest.. a kollega
altal emlitett
letiltasokat hol kell
eszkozolni, mert most
neztem rengeteg
ramot zabal...

Azokat kiszoktam loni.

[ Szerkesztve ]

(#4523) zseko válasza Pastika (#4517) üzenetére


zseko
veterán

Rendszerbeállítások > Egyebek > Alkalmazáskezelő > Mind
Itt megkeresed amit le akarsz tiltani - nem mindent lehet - és ott lesz egy olyan hogy letiltás. Nem szabad mindent amit lehet, mert van amit Factory Reset-tel jutalmaz (vagyis nem indul el és csak az FR segít) - tudomásom szerint.

Én is kilőttem jópár samsung marhaságot és egyebet, és le is csökkent a foglalt ram mennyisége 0,92GB-ra, ami nagyjából 1,02GB-ra állt be fél napos nyomkodás után is. Bár én legtöbbször a vissza nyíllal lépek ki mindenből nem a középső gombbal.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#4524) KoNZoLik@ válasza Sanci789 (#4519) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

1.-Ez elég sokunknak van így, szerintem még nem eléggé lefedett a 4G hálózat :DDD
2.-Változó, van akinek van ez a térerő gond van akinek nincs, én is T-s vagyok és ezen a telón a legjobb a térerőm!
3.-Csak a szinkronizálásig kell a net, utána ha konfigurálta a készülékeket akkor már nem!
4.-Ne rootolj szerintem még nincs értelme, én most tettem vissza a gyárit, mert sokkal jobban akadozott rootolva!!!
5.-Nincs rá megoldás egyenlőre!
6.-Én leszedtem de semmi sem változott :N
7.-Ezt csak a Samsung mérnökei tudnák neked megmondani :D

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4525) mycso válasza Sanci789 (#4519) üzenetére


mycso
veterán

1, valószínűleg mégsem vagy olyan területen, ahol az LTE elérhető, esetleg az előfizetésed, kártyád korlátai miatt
2, talán ez szoftveres lesz, már többen panaszkodtak térerő gondokra, köztük én is. Bár nekem ilyen durván még nem csinálta, nekem úgy effektíve mindenhol harmatgyenge a térerőm, ahol más készülékekkel erősebb volt (ezek ahogy észrevettem, csak 3G hálózat esetén, 2G módban, jó)
3, kell hozzá a net, hiszen onnan tölti be a készülékekhez szükséges infókat. Egyébként ha egy helység/eszköz már be van állítva, el van mentve, akkor abban az esetben nem kell hozzá a net, csak a beállításkor.
4, Összefoglaló
5, root után EZZEL a programmal, lehet ügyeskedni
6, én még csak ilyen "gyűrű-fóliát" láttam eddig S4 kamerákon, ez természetesen nem befolyásolja a fényképek minőségét (ha csak nem rosszul van felrakva és belelóg az optikába), a te döntésed, hogy leszeded-e vagy nem. Én allergiás vagyok a fóliákra, így egyből leszedtem róla mindent.
7, nekem megfelelő a vaku fénye, nem vettem észre, hogy gyenge lenne

mod.: no közben meg is válaszolták

(#4524) KAMIKAZE_HUN: :R

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4526) KoNZoLik@ válasza Pastika (#4522) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

ALKALMAZÁSKEZELŐ!!!
Fejlesztői beállításokat pedig úgy tudod behozni, hogy a telefon beállítások-egyebek-telefon névjegyeés ezen belülvan, hogy Build szám, na erre kell 5X vagy 6X ráklikkelni és voilá megnyílik a fejlesztői beállítások opció :C

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4527) Pastika válasza KoNZoLik@ (#4526) üzenetére


Pastika
tag

Köszi. Segghülye vagyok a droidhoz:-D Megvan az alkalmazaskezelo. Itt jopar dolog van, mit tiltsak le?

(#4528) KoNZoLik@ válasza Pastika (#4527) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Elsősorban amit le lehet, mert nem mindent tudsz!
Másodszor amit egyáltalán nem használsz, és a Samsung alkalmazásai zabálják a legtöbb RAM-ot, na ezeket :K
Alkalmazáskezelőn belül a mind opcióra menjél és onnan "gyomlálj"mindennek ott van a neve és ha rámész olvasgathatsz is az adott Appról, hogy mire van hatással és mennyit zabál :D

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4529) Pastika válasza KoNZoLik@ (#4528) üzenetére


Pastika
tag

Köszi. Szétnézek:-)

(#4530) Frozzy válasza KoNZoLik@ (#4524) üzenetére


Frozzy
őstag

"jobban akadozott rootolva!!!" ez ez nem tudom ez valami aranyköpés volt most :C

tehát ha te rootolod a készüléket semmi mást nem csinálsz csak adsz a rendszernek egy SU jogot ún "Rendszergazda" jogot ha windowsos nyelven jobban meg.. semmi mást nem változtatsz a rendszeren se gyorsabb se lassabb nem lesz az. egyszerűen ha használsz olyan alkalmazást amihez kell su jog ahhoz jó.. de egyébként full felesleges a root mivel se hátránya meg valamilyen szempontból előnye sincs :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#4531) KoNZoLik@ válasza Frozzy (#4530) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem aranyköpés volt, és teljesen tisztában vagyok a root fogalmával de azért köszönöm a kioktatást :R
Nekem gyárilag teljesen lagmentes volt az S4, és rootolás után kezdett el lagolni ha hiszed ha nem, és ezért tértem vissza a gyári dolgokra, és azóta megint NO LAG :C Nem tudom mi okozhatta ezt de így volt, ennyi.

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4532) Frozzy válasza KoNZoLik@ (#4531) üzenetére


Frozzy
őstag

usererror :D mást nem tudok rá mondani :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#4533) KoNZoLik@ válasza Frozzy (#4532) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen, ez lehet :DDD

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#4534) mycso válasza KoNZoLik@ (#4531) üzenetére


mycso
veterán

De, ez akkor sem a ROOT hozománya.

Valami olyan appot/folyamatot is törölhettél, fagyasztottál, ami miatt ezt a végeredményt kaptad... :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#4535) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: i9500 vagy i9505 verziót ajánljátok? Ugye az i9500-ban nincs 4G és LTE. Gondolom hosszabb távra érdemesebb mindkettő megléte.

Prok és kontrák?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#4536) Anulu79


Anulu79
addikt

Valaki hasznák 64 Gb-os memóriakártyát? Hol és milyet érdemes venni?

(#4537) ThorsHUN válasza s4hu|SyD^ (#4535) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szerintem parszor mar ki lett fejtve.
9500
Elonye es hatranya az octa proci, ami benchmarkokban gyorsabb, a hozza kapcsolt GPU (?) gyengebb, igy jatekokban lassabb, viszont a Samu erre optimalizalta a rendszert, igy ez nem akadozik. Elvileg kevesebbet fogyaszt viszont terjengtek olyan hirek, hogy bezony tobbet eszik a 9505nel.
Ami nagy elonye, hogy Wolfson chip van benne
Ami nagy hatranya, hogy nincs ra premium gari.
Plusz a proci miatt a romgyartok nem igazan fognak ra kesziteni semmit, mert eleguk van a samsung sajat keszitesu procijaibol.

A 9505-os elonye a jobb GPU, a premium gari, LTE stb.
Elvileg jobban birja a strapat, viszont akadozik a rendszer, pattog a hang zenehallgatas, video), lassabb a kamera exponalasa...

Kb...

Amugy ide is beirom akkor mar, hogy azert ultragaznak tartom, hogy a ket csucsmodellbol sem lehet kompromisszummentesen valasztani.
HTC ONE - pixelhibak, illesztesi hibas hazak, deformalodott unibody haz, gyengebb kamera
i9505 - akadozo rendszer, lassu kamera, pattogo hangok
i9500 - custom romok hianya, gyengebb GPU, no LTE

:/

(#4538) pancerock válasza Anulu79 (#4536) üzenetére


pancerock
csendes tag

Én itt vettem : http://www.amazon.de/gp/aw/d/B009HPFUGI/ref=mp_s_a_1_40?qid=1369115875&sr=8-40&pi=SL75

Note 4 FZDENEE Bronze Gold

(#4539) spawn21 válasza ThorsHUN (#4537) üzenetére


spawn21
veterán

Ez teljesen igaz.

Elég csak olvasni. No az igaz, hogy beleszerettem az samuba de a bugok durvák.

iPhone 13p

(#4540) bulikavagyok válasza Anulu79 (#4536) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én tőle vettem: [link]
Kb 2ezerrel drágább mintha az Ebay-en rendeltem volna, de tutira eredeti(Samsung Mo. matricás), és itt volt másnapra. Ja, a postát lealkudtam(16 postával együtt, utánvéttel)

(#4541) pancerock válasza pancerock (#4538) üzenetére


pancerock
csendes tag

na most talán sikerül : http://www.amazon.de/Samsung-microSDXC-Class-Speicherkarte-MB-MGCGBEU/dp/B009HPFUGI/ref=sr_1_58?ie=UTF8&qid=1369116765&sr=8-58&keywords=samsung+galaxy+s4

Note 4 FZDENEE Bronze Gold

(#4542) Dare2Live válasza AS (#4462) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gombok kivételével bejövős.

lag + aksi: Kilöttem, a bologatós, legyezgetős, svoices... Samsung csodákat, lagok megszüntek, aksi időm 2nap lett 2h beszélgetéssel és 3h képernyőhasználattal. Ez aksiban Note2 szint ami k* jó és nincs semmi lag mint note2nél, mindezt úgy, hogy semmit se csináltam, eredeti Ts rom van fent. Döbbenet, hegesztés nélkül jó. :Y :Y :Y

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4543) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Octás tulajok osztottak már meg fotót?

(#4544) migabi24 válasza Dare2Live (#4542) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1 letiltottam a sok szemetet, és szinte laggmentes lett az gyári érintetlen trés rom, és az akkuidő is 5h kijelzőhasználat fölött van

(#4545) Muffi válasza migabi24 (#4544) üzenetére


Muffi
aktív tag

Detto! En is letiltottam minden szarsagot meg a int. Gorgetest,legyezeseket is kikapcsoltam es most vagyok 30%on 1nap 15ora hasznalattal es 4ora 11 perc kijelzonel!!! :) szerintem ez a vartnal is jobb!!

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#4546) Bone123 válasza Muffi (#4545) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Lesz az 5 óra is, ahogy az akksi 20 töltés körül eléri a maximumát. Amúgy ez a fagyasztás dolog rootolást igényel?

(#4547) mate198712 válasza Muffi (#4545) üzenetére


mate198712
tag

Írjátok már le legyszives mi mindent tiltottak le és mi mit befolyásol. Én nm merek letiltani pár dolgot , mert nem tudom mit befolyásolna.

Koszi elore is a segitseget!

(#4548) Dare2Live válasza mate198712 (#4547) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nincs is semmi ami miatt merni kéne. Nem titaniummal tiltunk, semmi root nem kell, csak menüben kiszedjük a pipákat a hangvezérlés, svoice, beam, rámutatás... elől, + én benyomtam minden energiatakarékos modot. Ennyi. lag eltünt aku meg +50%. És nem vettem észre, hogy hiányozna az svoice, beam, rámutatás, mert nem. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4549) mate198712 válasza Dare2Live (#4548) üzenetére


mate198712
tag

Thx!

(#4550) Vagany


Vagany
őstag

Én egyszer frissítettem OTA-n a gyári romot, most XEH MDM van fent, nem is tiltottam le mindent (inteligens kijelző vagymi jó pl), akadás alig van és csak használom :). Memóriát se takarítgatom, fölösleges, tudja az android mi a dolga, a 2gigába fér hálisten sokminden. Egyedül a menüben a lilaság zavar, remélem ezt miharabb orvosolják. Meg amit nem értek, nem az első Samsungom, de mindnél ez volt, hogy a csengőhang elejét (2sec) lehalkítja, minden szarra van beállítás, de ezen nem lehet változtatni, vicces.
Ezen kívül ahhoz képest, hogy még csak a második rom, nagyon stabil a cucc, pedig használom :Y :

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.