Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) fcbarca válasza monti0222w (#41999) üzenetére


fcbarca
őstag

(#42002) mgTerminator válasza Gizmo94 (#42000) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze hogy volt, S2, S3, S4.... Most még az aksi miatt sem akarnak kijönni, mondtam hogy a többivel még együtt tudok élni de a gyenge aksival nem. Hát úgy látszik már a gari miatt sem érdemes Samsung-ot venni. Nem baj, nemsokára jön a One!

Ja amúgy hívtam őket de lemondani sem tudom... De biztos nem küldöm be...

Béka: máskor kérni sem kellett őket és cseréltek mindent...

(#42003) upbuvar válasza fcbarca (#42001) üzenetére


upbuvar
tag

Fájl: Battery Life Repair

Kártevő: AdDisplay.Startapp.B (variáns)

Kategória: Kéretlen alkalmazás

Kockázat: További nemkívánatos szoftvereket telepíthet, megváltoztathatja a digitális eszköz viselkedését vagy beállításait, illetve olyan tevékenységeket végezhet, amelyeket a felhasználó nem hagyott jóvá vagy nem várt.

(#42004) fcbarca válasza upbuvar (#42003) üzenetére


fcbarca
őstag

ezt honnan olvastad?

(#42005) barnam_ válasza mgTerminator (#42002) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem nagyon akarok beleugatni, de arról nem a Samsung tehet, hogy rootolod a telefonod, és ezért nem mered beküldeni...

Amikor megrendeled a helyszíni javítás szolgálatatást, egyúttal elfogadod az ASZF-t is, amiben benne van, hogy:

A helyszíni javítás elvégezhetőségéről minden esetben a Samsung Zrt., illetve a Samsung
Zrt. megbízott partnere / szakszervize dönt az előre látható alkatrész és eljárás igény
meghatározása után. Ha e döntés értelmében a helyszíni javítás előreláthatóan a
fentiekben leírt akadályba ütközhet a Vásárló igényét automatikusan a Szervizfutár
szolgáltatásra irányítják át, melynek feltételei elérhetők a következő linken:
https://my.samsung.hu/szervizfutar vagy kérés esetén a Samsung Zrt. nyomtatott formában
a Vásárló rendelkezésére bocsátja azokat. [link]

(#42006) Gizmo94 válasza mgTerminator (#42002) üzenetére


Gizmo94
veterán

Már arra értettem a volt-e hasonlóval háznál javítva az S4-ed, mert ha igen, akkor másodjára x időn belül nem javítja háznál, hanem küld futárt és bekéri a telefont a szervizbe. Ez az x idő azt hiszem, 6 hónap, de ne vedd 100%-nak..

[ Szerkesztve ]

(#42007) monti0222w válasza fcbarca (#42001) üzenetére


monti0222w
addikt

OK. sikerült, akkor most tesztelem! :)

(#42008) migabi24 válasza mgTerminator (#41994) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ott rontottad el, hogy keret repedésre hivatkoztál, mond le, és az új rendelésbe beégésre panaszkodj

[ Szerkesztve ]

(#42009) Gizmo94 válasza migabi24 (#42008) üzenetére


Gizmo94
veterán

Beégés, vibrálás, néha csíkozódás. :)

(#42010) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Vodára NH7 most jött vagy le vagyok maradva? :D

(#42011) migabi24 válasza Gizmo94 (#42009) üzenetére


migabi24
nagyúr

Olvasom a többi samsung topikba is ez van, ha repedésre, törésre hivatkoznak minden esetbe elviszik a telefont és bevizsgálják

[ Szerkesztve ]

(#42012) Apooca válasza MunezXBK (#42010) üzenetére


Apooca
tag

Új. Nekem is most ajánlotta fel...

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#42013) mgTerminator válasza barnam_ (#42005) üzenetére


mgTerminator
veterán

De a szar anyagminőségről a Samsung tehet nem? A szar szoftverről ne is beszéljünk...

migabi24: Legutóbb kicserélte a szervizes emiatt pedig nem is kértem. Felhívtam a Samsung-ot és aksi miatt is be akarják vizsgálni.... Hol lehet lemondani? Hívtam a telemaxot mert azt mondta a Samsung ügyfélszolgálat de nem vették fel :U

[ Szerkesztve ]

(#42014) upbuvar válasza fcbarca (#42004) üzenetére


upbuvar
tag

ESET Mobile Security riasztás telepítés után.

(#42015) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Srácok szerintetek mi a franc okozhat ilyen drasztikus aksi merülést?Átraktak egy hétre egy másik boltba ahol a pincében van az öltöző, délben berakom és 4 órakor már 10%-on van pedig direkt emiatt raktam repülőgépes módba.A jelenség két rom esetén is fent áll így értetlenül állok a dolog elött.

[ Szerkesztve ]

(#42016) Austin F. válasza Austin F. (#41557) üzenetére


Austin F.
tag

Leírom a tapasztalatomat a nem töltődő Samsung Galaxy S4-sel (GT-I9505), hátha másoknak is segít (majd).
(A keresők számára: töltési probléma, S4 nem töltődik, S4 nem tölt, csak rezeg.)

Előzmény:
- A telefon nem hajlandó töltődni. Először csak a tápegységről, aztán már PC USB-ről sem. (Nem a töltő és nem a kábel hibás, kipróbálva különböző töltőkkel és kábelekkel.)
- Kipucoltam az USB csatlakozót (egy népszerű tutorial szerint a kosz okoz ilyen hibát) alkohollal és vékony interdentális (fogköztisztító) fogkefével; természetesen az akkut kivettem hozzá, és erős fényben, óvatosan végeztem a műveletet. A tisztítás nem használt.
- Ha rádugom a töltőt (a kikapcsolt telefonra), elkezd másodpercenként egyet-egyet rezegni, a végtelenségig – pontosabban: amíg ki nem húzom a töltőt.

Az új fejlemények:
- Kivettem belőle az akksit és félretettem, várva a pótalkatrész megérkezését (USB modul + szalagkábel).
Próbaképpen egy hét pihentetés után betettem az akkumulátort, és megpróbáltam a tölteni. A töltés megindult (először csak USB-ről, majd a töltőről is), és azóta (3 napja) úgy néz ki, (egyelőre) töltődik rendesen.

Valószínűleg másoknak is érdemes a fentieket végigcsinálni, mielőtt nekiállna az ember modult cserélni és újraszoftverezni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#42017) Zsolaf válasza ricsi0307 (#42015) üzenetére


Zsolaf
addikt

Mind két rom főzött? Nézted gyári szűz rommal? Mert a képernyő mentes alapján főzelék.

(#42018) trialboj


trialboj
őstag

Hallott már valaki olyan problémáról, hogy egy telefon, a zsír új eredeti akksit is teljesen lemerítse ÚGY HOGY ki volt közben kapcsolva?

De ha nincs is kikapcsolva, lehetséges ilyen hiba?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#42019) SteveJobs válasza Gizmo94 (#41976) üzenetére


SteveJobs
őstag

Ehhez annyit fűznek hozzá ha a vágott szemüektől van a kijelző akkor van esély a kiszedésre a keretből és akkor lehet cserélni a flex kábelt.
Csak azért mert nekem sikerült egy s3 al.
Emlékszel mit baszakodtam akkor?

(#42020) Austin F. válasza trialboj (#42018) üzenetére


Austin F.
tag

Mennyi idő alatt, és mennyi töltés volt abban az akksiban?

Egyrészt minden telefonnak van önkisülése, a belső ellenállásuk sokkal kisebb, mint a szárazelemeké, lemerülnek maguktól is.
Másrészt a kikapcsolt telefon is felvesz valamennyi energiát, vannak olyan áramkörök, amelyek akkor is működnek.

~ ~ ~ Rólam: https://logout.hu/blog/austin_f/index.html ~ ~ ~

(#42021) ricsi0307 válasza Zsolaf (#42017) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Igen mind a kettő az de ennek ehhez semmi köze nincs.Az egyik a CM alapú MIUI rom volt ami közel 1 hónapja gond nélkül ment a másik meg sima CM ami 1 év alatt sose csinált ilyet.Nem tudom elképzelni mi eszi az aksit ha nincs se hálózat se képernyő fogyasztás.

(#42022) madkiller válasza ricsi0307 (#42021) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem a transparent clock and weather widget legutóbbi frissitése okozott ilyet legutóbb, sajnos emiatt meg kellett válnom tőle, az egész telefon akadt és merült, mint disznó.

Érdekesség kép fejlesztői módba a hardverátfedések tiltása opció bekapcsolása megszüntette a mikrolagokat a rendszerről, csak sajna ezt vmiért elfelejti a teló újra inditásnál és mindig be kell kapcsolni.

(#42023) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Vodafontol van elofizum itt kint Angliaba,S4-esem van kb 4 honapja.
Kerdesem az volna hogy itt kint is megy az hogy kijonnek hazhoz szerelni ha gaz van a teloval?Amugy ezt a szervizt a mobil Szolgaltatotol kell kerni vagy maga a Samsungal kell egyeztetni?
Ellnezest a lama kerdeser de meg nem inteztem ilyent :B
Ja es meg egy olyan kerdesem lenne hogy keret kopasra is van garancia?
Valaszokat elore is Koszonom!

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#42024) Gizmo94 válasza Vaze (#42023) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem megy. Ez Samsung Hungary feature.

(#42025) hdman


hdman
őstag

USB csatlakozó kontakthibánál alaplapot is cserélnek?

Sopron city :)

(#42026) Rick4 válasza Vaze (#42023) üzenetére


Rick4
félisten

Vodafone Hungary, vagy Vodafone UK.?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42027) migabi24 válasza Rick4 (#42026) üzenetére


migabi24
nagyúr

Angliába?

(#42028) Rick4 válasza migabi24 (#42027) üzenetére


Rick4
félisten

Én ki tudom vinni az én sim kártyámat, elvileg másnak se lehet gond. :U Sőt, redem van, így erre 10K-t fizetek havonta, itthon mindenkit ingyen hívok, sms, mms ingyen van. Ha kiviszem, és napi 1K-ért veszek napijegyet, ott is ugyanez van, hívni is ingyen hívnak, én is ingyen hívok. Havi 40K-t röhögve megér kint használva. Sőt, ez a bolygó bármelyik részén működik, tehát hazafelé jövet akár végigtelefonálhatom az utat, ha úgy tetszik.

Teljesen logikus lehet, nincs elvi kizáró ok, hogy magyar előfizuja legyen odakint, mint ahogy az sincs kizárva, hogy az angol előfizuja mellé odakint kiszállásos javítás járjon.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42029) borsodika válasza hdman (#42025) üzenetére


borsodika
őstag

Nem.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#42030) hdman válasza borsodika (#42029) üzenetére


hdman
őstag

:R

Sopron city :)

(#42031) Gizmo94 válasza Rick4 (#42028) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez azért távolról sem működik a bolygó bármelyik részén, csak az eu-ban, valamint állítólag u.s-ban is, bár nyáron még nem ment. A többi területre nem érvényes és ez eléggé kis szegmense a föld országainak. :)
Másrészről el ne képzeld már, hogy ha itthoni Vodafone-os előfizetésed van, majd neked kiküldenek egy szervizest Londonba mondjuk, tehát a kérdés is felesleges volt, hogy UK vagy H a Voda... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42032) Vaze válasza Rick4 (#42026) üzenetére


Vaze
őstag

Vodafon UK
Oke Koszonom Szepen hogy kiveseztetek a kerdest,akkor marad a sima gariztatas.Es amugy kopasra van jotalas?

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#42033) Gizmo94 válasza Vaze (#42032) üzenetére


Gizmo94
veterán

Normál esetben nincs, A magyarországi prémium garancia esetében van.

(#42034) Vaze válasza Gizmo94 (#42033) üzenetére


Vaze
őstag

Szt szomoruan olvasom :(
Koszonom

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#42035) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok mi a legfrissebb ROM a telefonra? ( i9505)

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#42036) migabi24


migabi24
nagyúr

Ennyire jó ez az új tés rom, hogy senki nem panaszkodik, lehet kipróbálom mielőtt ugrasztom a knoxot valamivel, mert ez a 4.3 nekem laggol

[ Szerkesztve ]

(#42037) Szabónagymer válasza migabi24 (#42036) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Én meg vagyok ekégedve vele! :) i9506
Root-oltam igaz, de a Kingo-nak hála a knox nem ugrott. Ezt most eltalálták, vagy sikerült nekem jó darabot kifogni... Igazság szerint ez kicsit foglalkoztat is.
Mint írtam, Alcatel OT995-rml váltottam. Sokat szívtam vele, a gyári GB->ICS frissítést sem sikerült megcsinálnom snno. Kiderült hibás volt. Visszáb részleteztem. Most viszajött szervízből, a frissítés skerült, de szar az ICS. Hívás közben nem old fel a kijelző, nem lehet csak fizikai gombokkal kezelni.
Ha a kettő dolog netán társul... na az még érdekes kaland lehet!

Azért mert lsggolgat, ne ugorj neki rögtön másik rendszernek. Gyári viszaállítás, vipe/factory reset, hardverátfedés tiltás.
De ez az én véleményem. :DDD

(#42038) migabi24 válasza Szabónagymer (#42037) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az i9506 is ugyanúgy megdöccen néha, persze egy alcatel után neked lehet fel se tűnik az ami engem idegesít, gyári visszaálításnál én mélyebre is tudok nyúlni, de ezeket a röccenéseket nem lehet kiírtani a rendszerből, velem van a baj mert keresem a hibát

(#42039) Rick4 válasza Gizmo94 (#42031) üzenetére


Rick4
félisten

Eu és usa két elég komoly célpont, hogy nagyon mást ne akarjon az ember keresni, UK is az előbbihez tartozik, tehát itt zárult a kör. Azt nyilván nem gondolom, nem is sejtem, hanem tudom, hogy a szervizes nem megy ki, de jó volt egy ilyen kérdés olvasása után eljátszani a gondolattal, ha már a kérdést feltevő nem tette meg. :D

A kérdés abszolút nem volt felesleges, mert a UK voda simán forgalmazhat úgy Samsung telefont, hogy ugyanazzal a házhozmenős szolgáltatással adja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42040) Zsolaf válasza Rick4 (#42039) üzenetére


Zsolaf
addikt

A házhozjövős garanciát a samsung adja nem a szolgáltató.

(#42041) Rick4 válasza Zsolaf (#42040) üzenetére


Rick4
félisten

Amit a UK voda forgalmazhat, mint ahogy írtam is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42042) Zsolaf válasza Rick4 (#42041) üzenetére


Zsolaf
addikt

Értelek, sok sci-fi-t olvasol :D

(#42043) Gizmo94 válasza Rick4 (#42039) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ezt most olyan szépen kitaláltad, hogy egészen meghatódtam. Milyen kár, hogy semmilyen realitásalapja nincs. :DDD :D

(#42044) Rick4 válasza Zsolaf (#42042) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, egyáltalán nem. Hol van leírva, hogy a vodafone U.K. nem forgalmazhat ilyen telefont? :U Az egy teljesen elrugaszkodott gondolkodást jelentene, ha bárki összemosná a kérdező készülékével, de ez már egész más kérdés. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#42045) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Hali, megint én.

Tegnap este mindenféle buherálás, telepítés, minden nélkül egyszer csak újraindításnál kiírt valami ilyesmit a drágám, hogy com.android ui folyamat leállt.
Leokézhattam, mást nem tehettem, de mivel az újraindítási képernyőn volt már(miszerint az eszköz újraindul - mégse - oké ) így akárhová nyomtam, mindenhol ezt irta ki.
Ezt eljátszottuk vagy ötször, aztán kivettem az akksit csináltam neki egy wipe data/cache-t, meg egy hard resetet. Azóta normálisan ketyeg, már amennyit használtam, kb öt percet, hiszen reggel van ez meg este fél 12-kor volt.

Valaki meg tudná mondani mi a szent szar volt ez? :W Hetek óta nem telepítettem semmit, max kétnaponta újra van indítva, hogy ne zakkanjon meg az agya, nem melegszik, nem mókoltam soha semmit rajta, knox 0x0, független rom magentás készüléken.

as good as it gets

(#42046) migabi24 válasza pixelblondie (#42045) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez kitkat rom?

(#42047) pixelblondie válasza migabi24 (#42046) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Igen.
4.4.2 - NG8
Már kb. két hónapja fent van, még a szervizes srác tette fel, mikor először jött szétkapni az elejét. Egész eddig semmi baj nem volt vele. Semmi.

as good as it gets

(#42048) migabi24 válasza pixelblondie (#42047) üzenetére


migabi24
nagyúr

Erre nem fogsz magyarázatot találni, visszont bennem megerősítetted, hogy marad a betonstabil 4.3 a telefonomon

(#42049) Szabónagymer válasza migabi24 (#42038) üzenetére


Szabónagymer
aktív tag

Én nem állítom, hogy nem döccen meg, de nekem ennyi belefér. Pont ahogy mondod, az alcatel után, (amivel most is baj van...) de most az enyémi is elkezdett bohóckodni!

T. topik társak!
Tegnap egy elég faramuci helyzetbe hozott a robi. :U
Egy ideje a KK Launcher névre keresztelt kezelőfelületet használom. Tegnam úgy határoztam, változtatok a rácspont kiosztáson. 5x4-ről, 5x5-re állítottam át.
Ezt követően egy widget-et átméreteztem, egyet véletlenül töröltem a főképernyőröl.
Azóta nem tudom kitenni újra. Próbáltam más widget-eket, néhány 4x1-eset kirak.
Ez utóbit a tácsvíz felületre. Az egyik widget a Fancy widget, a másik az Elixir. Fancy-t már újra is telepítettem, de semmi változás.
Mit javasoltok?

(#42050) pixelblondie válasza migabi24 (#42048) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

A betonstabil laggolós, amit le akarsz cserélni? Te tudod, maistro. :R
Számomra ezzel az egy eseti hibával is jobb a csoki, mint a zselé volt bármikor is.

[ Szerkesztve ]

as good as it gets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.