Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) becikem válasza becikem (#50000) üzenetére


becikem
tag

Ja, 9506 és 4.4.2.
Ilyenkor kezd gyorsabban merülni, lehet ez az oka a kitkat-es üzemidő problémáknak.

[ Szerkesztve ]

(#50002) Dj.Mike válasza #61600768 (#49995) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Azt inkább ne. Én is néztem de nem kapcsol ki a kijelző vele. Softlocker egyelőre megoldotta nálam. Köszi a tippet. :R

(#50003) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Viszont 4.4.2höz képest itt már úgy tűnik mintha már nem ugrálna vissza a töltöttségi érték használat után mikor ránézek.

(#50004) #61600768 válasza Dj.Mike (#50002) üzenetére


#61600768
törölt tag

Igen írták is hogy akkor bekapcsoló gombbal kell a kijelzőt kikapcsolni.

(#50005) fcbarca


fcbarca
őstag

Cm 12 es i9506! Hihetetlen milyen gyors es jol nez ki.A dinamikus kepernyot viszont nem talalom hol lehetne állítani.Ugy még szebb lenne..

(#50006) kali válasza zAPAtyin (#49953) üzenetére


kali
legenda

csak nagyon halkan jegyzem meg; nem csak a jótállási feltételek megszegése, hanem még bűncselekmény is a hálózati korlátozás nem szolgáltató általi feloldása, ahogy a fizetős oprendszerek nem legális úton történő "megvásárlása" utáni használat is.
örülj neki, ha nem vették észre, vagy esetleg nem foglalkoztak vele, de nem kellene reklámozni.
a garanciális javítás kierőszakolható persze, ha nem tudják bizonyítani, hogy adott beavatkozás okozta a hibát, de akkor már illene mellé egy büntetőeljárás is az illegális függetlenítés, vagy a nem legálisan megvásárolt oprendszer használata miatt.

[ Szerkesztve ]

(#50007) geryboro


geryboro
senior tag

kb 1 hét utáni i9506 5.0.1 lollipoppi eredményei:
-stabil.
-smoothabb a kákánál , az antutu is jól mutatja.
-felület szebb, dizájn jobb, hiába fehér a háttér rendszer alatt, nem kevesebb a készenléti idő.
-nálam kb fél órával bír többet.
-értrsítési terület eseményeit elsz@rták.

-nálam néha az internet leáll.
kikapcsolt töltésjelző igenottvan!
-meg ugye a kamera hang.

egyenlőre ennyi.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#50008) Zsolaf válasza geryboro (#50007) üzenetére


Zsolaf
addikt

"kikapcsolt töltésjelző igenottvan" ez mit takar?

(#50009) Piloss


Piloss
senior tag

Valaki próbálta már? [Galaxy S5 firmware for Galaxy S4 LTE-A]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#50010) #61600768


#61600768
törölt tag

Ez a resurrection loli jól néz ki..

http://m.imgur.com/a/mEdrS

(#50011) #61600768 válasza Dj.Mike (#50003) üzenetére


#61600768
törölt tag

Nálam megakad néhány videó YouTube appban is.

(#50012) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van hogy a galériában nem mutatja a képeket!? Ha a file kezelőt nézem ott benne vannak a képek a pictures mappában.

(#50013) Keem1


Keem1
addikt

Rom? Típus?
Egyébként a galéria appon egy adattörlés után se jó? Nyugi, a képeket nem törli, csak a galéria beállításait, bélyegképeket.

Más:
Aki a cseh lollit használja, bekapcsoltátok az energiatakarékos módot? Az a gyanúm, attól ilyen darabos a működése nálam... Másnál?

[ Szerkesztve ]

(#50014) Norbi46 válasza Keem1 (#50013) üzenetére


Norbi46
aktív tag

i9506.
4.4.2

Hogy lehet visszahozni a képeket?

[ Szerkesztve ]

(#50015) Dj.Mike válasza #61600768 (#50011) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Nálam viszonylag jó de ha neked nagyon akad akkor böngészőben nézd youtube weblapon.

(#50016) Dj.Mike válasza Keem1 (#50013) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Nálam igaz nem cseh van de nekem takarékos módban is nagyon gyors. Merem állítani a játékok is jobban mennek simábban.

(#50017) Keem1 válasza Norbi46 (#50014) üzenetére


Keem1
addikt

Nincs véletlenül egy .nomedia nevű fájl a mappában? Ha igen, töröld.
Ha nincs és az app nullázása se oldja meg, akkor passz...

Dj.Mike: kikapcsolva pörög nálam is, bekapcsolva rendesen szaggat, darabos az appváltás és a görgetés.

[ Szerkesztve ]

(#50018) Norbi46 válasza Keem1 (#50017) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Ez az sikerült!
/storage/emulated/0 itt bújt meg a rohadék rejtett file-ként.

Köszönöm szépen!

(#50019) Carline válasza Piloss (#50009) üzenetére


Carline
őstag

Nálam ez ott bukik el, hogy " Install the latest Android 4.4 KitKat Galaxy S4 LTE-A's bootloader and radio"
Nálam 4.3 bootloader és modem van fenn, azzal használom az arter97 féle CM12-t már kb. két hónapja.
Rendszeresen frissíti, javítja a hibákat.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#50020) Piloss válasza Carline (#50019) üzenetére


Piloss
senior tag

Miért nem frissíted a bootloadert akkor? Vagy ennyi vesződséget nem ér meg?
Egyébként én is azt a CM-et használom, nincs is gondom vele, tökéletesen működik, csak kiakarok próbálni más romot is

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#50021) madkiller válasza becikem (#50001) üzenetére


madkiller
őstag

Igen, előfordul néha Kitkattel, ilyenkor kezd el merülni, mint a titanic. Ilyenkor a tölteni is alig tölt.

(#50022) zAPAtyin válasza kali (#50006) üzenetére


zAPAtyin
tag

Isteni szerencse, hogy itt mindenki legális szoftvert használ és betartja a törvényeket, különben kiürülne ez a topik.
:C

(#50023) chubby2o6 válasza zAPAtyin (#50022) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ja, én is szeretem az ilyen álszenteskedést

(#50024) kali válasza zAPAtyin (#50022) üzenetére


kali
legenda

nem ez a kérdés, bűncselekmény és a fórum alapelvei alapján is tiltott a kitárgyalása, aki ezekből nem ért és továbbra is feszegeti, azzal nem lehet mit kezdeni - illetve lehet, de az már az illetékesek dolga...
nem mellesleg, én büszke vagyok rá, hogy lehetőség szerint nem warezolok, de ez legyen az én problémám.

chubby2o6; a magad nevében csak...

[ Szerkesztve ]

(#50025) chubby2o6 válasza kali (#50024) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Olyan nincs, hogy lehetőség szerint nem... Vagy warezolsz, vagy nem. Ha egyáltalán nem ( amit nem hiszek ), arra ha akarsz, büszke lehetsz, a te dolgod. De ha nincs más lehetőség ( amit megint nem hiszek ), és warezolsz, akkor mindaz, amit leírtál, nekem álszenteskedés. Ja, és ezt is, csakúgy, mint az előzőt, kizárólag a magam nevében írtam. És én itt be is fejeztem ezt a témát.

(#50026) zAPAtyin válasza kali (#50024) üzenetére


zAPAtyin
tag

+1 utolsó hozzászólás.

Kedves barátom,... minden harmadik, negyedik hozzászólás a Root, a Custom Firmware, az Odin,a Downgrade, a Knox számláló ugrása, a cseh Loli, stb témában születik úgy, hogy a végén a megjegyzés minden esetben az, hogyan tudom az eredeti állapotot visszaállítani, hogy a gari megmaradjon.
Mi ez, ha nem "warez" szerinted?
Miről is beszélünk?

ui: A SamMobile firmware gyűjteménye is csak külhonban legális, ahogy külhonban a függetlenítés is az.
(a mi törvényeink szerint valóban nem legális)
És nagyon kíváncsi lennék - és azt hiszem sokan meglepődnének,- hogy hányan írják a hozzászólásaikat legális Windowson.

A témát részemről ezzel befejeztem.

(#50027) BigBear


BigBear
senior tag

Az utóbbi időben aggódtam, hogy kezd halódni az akkum. A telefon egy 9505-ös amit tavaly április elején vettem. 4.3 gyári fw. összevissza pakolva ( normális keretek közt, csak amit használok ) programokkal. De a lényeg: mai nyomkodós unalmas nap, 4ó 52p kijelzőidő. Netezés, játék mellett. Azért talán annyira mégse rossz.

(#50028) kali válasza chubby2o6 (#50025) üzenetére


kali
legenda

van olyan, nem akarok jogi szempontból különösebben kitérni rá, hogy milyen módokon - egy példát írok rá, hogy ne a levegőbe beszéljek; hoznak javításra eszközöket, azzal felcsatlakozok az én hálózatomra/netemre, hogy ellenőrizzek bizonyos dolgokat/frissítéseket, erre az eszköz meg őrült módjára elkezdi torrenten le- és feltölteni a fizetős alkalmazások tört verzióinak különböző változatait, na ilyenkor bizony én is felelősnek érzem magam, hogy az én engedélyemmel és netemen ilyen zajlik, még ha nem is tudtam róla, de esetleg nem kérdeztem rá a készülék tulajdonosánál.

zAPAtyin; nem vagyok ugyan a barátod, de kevered is a szezont a fazonnal, ez viszont legyen a te problémád.
mindenkinek a magánügye, hogy miként mókolja az eszközeit, milyen jótállást eldobó módszereket használ, akár bűncselekményt is elkövethet, az csak az ő dolga, de ha már egy nyilvános fórumon reklámozza - ahol mellesleg a fórum szabályozása is tiltja -, akkor már más a helyzet, és ilyenkor nem lehet kifogás, hogy de biztos más is csinálja...
akkor mindannyian le is zártuk a témát.

(#50029) bajzal


bajzal
őstag

Egyik ismerősömnek van ilyen telefonja. Ha CyanogenMod-ot tesz rá akkor ugrik a knox?

(#50030) chubby2o6 válasza bajzal (#50029) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Igen, ugrik. Custom romot általában csak custom recoveryből lehet feltenni, az meg ugrasztani szokta a knoxot.

(#50031) bajzal : ha egyszer ugrott, azt már nem lehet visszaállítani. A gari jó kérdés, ha házhozjövős szervizest hívsz, talán meg tudod vele beszélni valahogy, hogy ne csináljon belőle gondot, de ha csak futár jön, aki elviszi javításra, akkor valszeg bukó.

[ Szerkesztve ]

(#50031) bajzal válasza chubby2o6 (#50030) üzenetére


bajzal
őstag

És utána vissza lehet állítani 0x0-ra? És ha 1-en marad akkor vége a garanciának?

(#50032) Carline válasza Piloss (#50020) üzenetére


Carline
őstag

Nem lenne vele semmi vesződés, de ha egyszer frissítek, nincs visszaút 4.3-ra.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#50033) #61600768 válasza bajzal (#50031) üzenetére


#61600768
törölt tag

"binary counter reset"

(#50034) Piloss válasza Carline (#50032) üzenetére


Piloss
senior tag

Jaa, így már értem

(#50031) bajzal: Nem, nem lehet visszaállítani, és ugrás esetén a garanciának is lőttek

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#50036) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok.
Egy kérdés:
SGSII-ről váltottam s4re... Azzal a telóval Camera FV5el (hosszú+ záridő móddal) vagy a gyári kamera appal (tüzijáték módban) ki lehetett tolni a zársebességet 1sec-re.
S4en bármilyen appal próbálom legjobb esetben is csak 1/15s a maximum... :O ( CameraFV5 hosszú+ mód, vagy mivel a gyári appban nincs jelenetmód, Better Camera Scene mód -Fireworks)
Van esetleg mód hosszabb zárat kihozni ebből a telóból, vagy ennyi a max?
Szeretek éjjel fotózni, szóval fontos lenne.. van rengeteg app ami hosszú záridőt emulál multiexpóval, borzalmas minőséggel...
Ötletek?
Illetve szintén SII-n videórögzítésnél LGCamerával a gyári 5-6MBites tömörítést ki lehetett tolni 40-50MBitre, az S4el meg sehogy nem megy a gyári 14-18MBit fölé, és sötétben, mintha nem is lenne meg a 30 FPS...
Esetleg erre valami megoldás?
:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#50037) Vandor476


Vandor476
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Új vagyok itt a forumon. Egy gt-i9515-ös tulaja vagyok lassan egy éve. Kicsit mostoha gyereknek érzem samsung tulajokat a többi androidos tulajokhoz képest. talán ez is oka annak hogy sokan probálnak okoskodni a teló op.rendszerével. Lassan nekem is megérett a gondolat hogy nem várok tovább.
Olvasgattam a forumot és sok dolgot találtam. Néha sokat is :-) Valaki aki benne van jobban mint adna egy összefoglalot mit érdemes és hogy?

(#50038) Kavinton75 válasza BalanceR (#50036) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Miért nem próbálkozol inkább fényképezőgéppel.
A mobilokban siralmasan kicsi az érzékelő.
Még egy Samsung NX1000, NX1100-el is jobban járnál.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#50039) Kavinton75 válasza BigBear (#50027) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Az szép.
Nekem soha nem jön össze annyi.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#50041) tisvol válasza kali (#50028) üzenetére


tisvol
aktív tag

Szerintem a következőképpen kellene, hogy menjen a dolog. Vásárolok egy szolgáltató függő telefont, mondjuk 2 év hűségidővel. Ezen idő alatt vállalom, hogy cserébe a kedvezményes árért, az adott szolgáltató szolgáltatásást veszem igénybe. Aztán ha lejár a hűségidő, a szolgáltatónak SZÓ NÉLKÜL kellene a telefonomon feloldani a hálózati zárat, mégpedig INGYEN. Teljesítettem a szerződési feltételeket, a szolgáltatónak semmi joga a továbbiakban korlátozni a készülékemet. Bűncselekmény? Az a bűncselekmény, hogy a szerződési idő lejárta után is kényszerítenek, hogy náluk maradjak.

Üdv:T.

(#50042) Dare2Live válasza zAPAtyin (#50026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Külön cellak lesznek böriben.... ők rootoltak S4et, ők függetlenítették... egy szintel lejjebb uez S5, feljebb Note4...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50043) Tense válasza tisvol (#50041) üzenetére


Tense
őstag

Nagyon jól beszélsz!

[ Szerkesztve ]

(#50044) zseko válasza chubby2o6 (#49987) üzenetére


zseko
veterán

Viszont akkor nem tudom meg, sikeres volt-e a javítás :) Nehéz döntés ez :DDD

Más, nézem az Xposed modulokat de marha sok van, mi az amit érdemes használni vagy valóban hasznos?

HR24.hu

(#50045) #61600768 válasza Piloss (#50034) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ha "binary counter reset"-el visszaállítja a számlálót 0x0-ra akkor is lőttek a garinak??

(#50046) zseko válasza #61600768 (#50045) üzenetére


zseko
veterán

Knox-ot nem lehet visszaállítani.

HR24.hu

(#50047) migabi24 válasza #61600768 (#50045) üzenetére


migabi24
nagyúr

"binary counter" a knox előtt volt, az csak egy számláló volt, nem bootloaderbe épített védelem

(#50048) D-Phrag válasza tisvol (#50041) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Igen teljesen jól érvelt elgondolás amit írtál. Én ugyanezt érzem a root joggal kapcsolatosan.. Kifizetek egy telefont az adott szoftverrel, mint pl. veszek egy laptopot winfossal. Utóbbinál tök evidens, hogy rendszergazdai jogosultságot kapok az adott OP rendszeren és én mondom meg mi hogy és merre. Milyen alapon dönti el a készülék gyártója, hogy az általa gyártott készüléken az adott szoftver milyen keretek között működjön és mi legyen rajta. Ez zsarnok dolog. És az a baj, hogy ezen a téren egyik gyártó sem képes kegyelmezni.
Nagyon hiányzik a root jog és egyre nagyobb ingert érzek, hogy megszerezzem. ;] Az itt is posztolt Towelroot-os megoldás i9505-re tényleg garantált knox ugrás mentességet nyújt?

[ Szerkesztve ]

(#50049) brownus válasza tisvol (#50041) üzenetére


brownus
veterán

+1 :K

(#50050) glaci válasza tisvol (#50041) üzenetére


glaci
őstag

Jól beszélsz!
Lenne jogász ismerősöm lehet konzultálnék vele. (Sajna nincs, pedig szerintem meg lehetne ellenük nyerni egy pert ezügyben.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.