Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Maranello74


Maranello74
aktív tag

Meg tudná valaki mondani hogy a Nova launcher miért nem tudja a biztonsági mentést a külső sd-re menteni a kitkat frissítés óta?

(#33002) Poplacsek válasza Maranello74 (#33001) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Azért, mert a KitKat-nak az a nagy újítása, hogy a 3rdparty programoknak alapból nincs jogosultsága a külső SD-re írni. Speciel egy fájlnevet nem tudok átírni totalcommanderrel... Megoldás csak root-tal van, hogy k@pják be...

[ Szerkesztve ]

(#33003) csabicska válasza sEtuke (#32992) üzenetére


csabicska
senior tag

Szerintem kültérben csak a gyári ha rám hallgatsz.

-Galaxy S20 - The best-

(#33004) Vikooo


Vikooo
addikt

Szerintem nem csinal rossz kepet az S4 nem rosszabb mint barmelyik mobilos tarsa de ahogy az elottemszolok mondtak Japanba valoszinuleg nem minden heten jut el az ember legyen nalad egy fenykepezesre kitalalt eszkoz nehogy megband.
Szivesen latnek egy ket S4 el keszult kepet Japanrol ennek ellenere :)
En anno Irorszagot SEK750 -el fotoztam vegig es a celnak (emlek) megfelelt. Ha markansabb kulonbsegre vagysz mint az S4 akkor DSLR nem kit objektivvel allvany stb.

[ Szerkesztve ]

(#33005) MunezXBK válasza Maranello74 (#32991) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#33006) Maranello74 válasza Poplacsek (#33002) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Fasza

(#33007) Maranello74 válasza Poplacsek (#33002) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Mi az a 3rdparty program? Remélem köze van a szexhez?

(#33008) migabi24 válasza Maranello74 (#33007) üzenetére


migabi24
nagyúr

Külső fejleszők alkalmazásait nevezik így

(#33009) Maranello74 válasza migabi24 (#33008) üzenetére


Maranello74
aktív tag

És akkor ők nem kártyázhatnak?

(#33010) migabi24 válasza Maranello74 (#33009) üzenetére


migabi24
nagyúr

Samsung vagy a google szerint nem, belső sd nem jó egy backupra?

(#33011) tisvol válasza migabi24 (#33010) üzenetére


tisvol
aktív tag

"Samsung vagy a google szerint nem"
Ez most általános lesz, vagy csak véletlenül maradt benne?

Üdv:T.

(#33012) Groovebaby


Groovebaby
tag

sziasztok! A retina-scanneres kerdesemben segitsetek legyszives, hogy cipeljem-e szervizbe vagy valami szoftveres a dolog? gyari fuggetlen telo, jott rendszerfrissites 3 napja azota a retina scan nem mukodik, az allapota sincs a fenti allapotjelzon. bekapcsolva maga a funkcio be van. koszonom

Amoi N828

(#33013) sEtuke válasza Groovebaby (#33012) üzenetére


sEtuke
tag

Köszi srácok!! :R :)

(#33014) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Az miért van hogy a S4 file kezelőjével a micro sd-re tudok másolni törölni stb. De az Astro file kezelővel semmit nem tudok csinálni se törölni semmit. Ez miért van?

(#33015) borsodika válasza SG3rg0 (#33014) üzenetére


borsodika
őstag

Kitkat? Amennyiben igen pár hsz-el feljebb Poplacsek megírta az okát.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#33016) tisvol válasza SG3rg0 (#33014) üzenetére


tisvol
aktív tag

Épp csak pár hozzászólással előtted írták le a lényeget:
[link]

Ehhez kapcsolódva:muszáj leszek megoldani ezt az SD kártyára való írás problémát. Eddig nem nagyon olvasgattam a Root-al kapcsolatos hozzászólásokat, addig követtem, hogy van egy Kingoo root, talán 1.1.6, ami nem bántja Knox státuszt. Szóval tudna valaki linkelni egy aktuális Kingoo root-ot ami nem bántja a Knox-ot. Nekem csak annyi időre kell a root, míg ezt az SD problémát megoldom. Utána tudom vissza rootolni? És akkor lesz egy gyári rendszerem, ami mondjuk rendes, hivatalos úton tud frissülni?
Köszi, előre is.

Üdv:T.

(#33017) Maranello74 válasza tisvol (#33011) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Ez igy nem fasza. Már a sem fasza hogy régóta nem látja a kűlső sd-t a TC. Nem teccik az irány!

(#33018) migabi24 válasza tisvol (#33016) üzenetére


migabi24
nagyúr

4.4.2-re nincs knoxfree root

(#33019) borsodika válasza tisvol (#33016) üzenetére


borsodika
őstag

Amennyiben jól tudom a Kingo root nem tudja rootolni az új 4.4-et legalábbis többen próbálták és nem sikerült. Amennyiben rootolnád patchelnéd az sd írási engedélyt ez csak addig működne amíg így hagyod a rendszert. Ha unrootolod attól a készülék még módosított státuszban lesz a full visszaállításhoz triangle away és a gyári rom újrahúzása segít odinból. Viszont ha ezt a procedúrát végigcsinálod ugyanott vagy mint a legelején mert elveszett a patchelés.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#33020) SG3rg0 válasza borsodika (#33015) üzenetére


SG3rg0
őstag

Gondoltam hogy valami ilyesmi van, de ha a géppel összekötöm úgy sem tudok rámásolni.

(#33021) kali válasza Groovebaby (#33012) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben csak szoftveres probléma, akár a frissítés okán, úgy a teljes nullázás segíthet:
beállítások -> fiókok -> mentés és visszaállítás -> gyári adatok visszaállítása!

(#33022) Vikooo válasza Groovebaby (#33012) üzenetére


Vikooo
addikt

Sokadik olvasasra megertettem mit szeretnel: a tekintet figyeles nemmegy akkor nezd meg a beallitasoknal, hogy be van e kapcsolva. Ennyi.
Amugy retinahoz koze nincs az elolapi kamerat kapcsolgatja be es arc szeru kepzodmenyt keres ha talal akkor nem kapcsolja ki a kijelzot a kovetkezo keresesig.
Chipeles alatt, hogy mit ertesz nemtudom.

(#33023) tisvol válasza borsodika (#33019) üzenetére


tisvol
aktív tag

Oks, köszönöm. Enyhén szólva is megbántam, hogy frissítettem 4.4-re. SD kártya probléma, engem idegesít, hogy automata szinkront kikapcsolva, nem megy a kézi szinkron, valamint most vettem észre még valamit. Ha SMS-t kapok, akkor eddig a zárolt képernyőre kiírta, hgy kitől kaptam, a redőnyt lehúzva pedig bele is tudtam olvasni az üzentbe. Most? Most jön az SMS-s, annyit látok, csak hogy Üzenetek - Új üzenet. És semmi több. Ha lehúzom a redőnyt, ott is csak ennyi. Klikkelnem kell, és csak akkor derül ki, hogy kitől, és mit kaptam.
Grrrr....
Mod:
Oké, ezt az SMS betekintést megtaláltam:
Üzenetek/Beállítások/Értesítések beállításai/Üzenet megtekintése, pipa mellé.

De a többi áll ezek után is :D

[ Szerkesztve ]

Üdv:T.

(#33024) Groovebaby válasza Vikooo (#33022) üzenetére


Groovebaby
tag

be kapcsolva be van. es nem chipeles hanem cipeles (mint elcipelni a telefont a szervizbe :D)

Amoi N828

(#33025) tisvol válasza Maranello74 (#33017) üzenetére


tisvol
aktív tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő:
Hogy a TC lássa a külső SD-t:
[link]
Ez egy beépülő, a Hálozatok mappa alatt fogod megtalálni a Mediaaudio2 fület. Alatta ott lesz a telefonod.

Üdv:T.

(#33026) Groovebaby válasza kali (#33021) üzenetére


Groovebaby
tag

koszonom ezt megprobalom

Amoi N828

(#33027) mgTerminator válasza borsodika (#33019) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem elég volt egy restart is utána... De nagyon max egy gyári visszaállítás kell, a ROM-ot nem kell újrahúzni.

(#33028) Bigboy30


Bigboy30
csendes tag

Sziasztok.

Olyanban kérném a segítségeteket,hogy vásároltam egy elméletileg független S4 GT-I9505-öt.
Látom a fórumokon,hogy már lenni kéne a magyar függetlenhez 4.4.2-es Rom,de a Kies a rajta lévő 4.2.2-re írja,hogy ez a legfrissebb.
Ilyenkor mi lehet?
A x#1234#-re ezek jönnek elő.:
AP:I9505XXUDMH8
CP:I9505XXUAMDC
CSC:I9505OXXDMHA

Valaki segítsen.Köszi előre is!!!

(#33029) tisvol válasza mgTerminator (#33027) üzenetére


tisvol
aktív tag

Oké, köszi. Amíg nincs Knox-ot békében hagyó root, addig nem buherálom, az esetleges gari miatt. Ha nem lenne garanciális, a Knox se érdekelne, a telefonjaim családban maradnak általában. Őket meg max a Viber érdekli :)

Üdv:T.

(#33030) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be a személyeskedést és a flamelést!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33031) kali válasza Bigboy30 (#33028) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez már így ránézésre sem okés...
a kies szerint mi a product code?

(#33032) Bigboy30 válasza kali (#33031) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

A kies ezt írja:

Aktuális készülék-szoftver verzió:PDA:MH8/PHONE:MDC/CSC:MHA (BTU)

(#33033) migabi24 válasza Bigboy30 (#33032) üzenetére


migabi24
nagyúr

Btu az united kingdom pc kód

(#33034) Bigboy30 válasza migabi24 (#33033) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

Pedig minden papírja rendben van imei alapján megnéztem extra garis 2016.01.-ig!
Itt Magyarországon került forgalomba,majd a neten megkérték rá az extra garit,ami 2 hónappal megtoldotta!

Most akkor mi tévő legyek?Vagy várjam még hátha kidobják a frissítést csak később?

(#33035) migabi24 válasza Bigboy30 (#33034) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nincs ezzel gond, csak rátoltak egy btu szoftvert, vissza lehet állítani csak root kell hozzá, egyébként nem kell reszketni a frissítésért, nagy csoda nem fog történni már ezzel a telóval

[ Szerkesztve ]

(#33036) Bigboy30 válasza migabi24 (#33035) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

Nem csodát várok persze,mert így is nagyon tetszik ez a telefon csak,csak azt olvasgattam a fórumokon,hogy a 4.4.2 nem eszi ennyire az aksit,estére lemerül ezzel a rommal.

Esetleg abba tudnál segíteni,hogy miképp és főleg milyen romot tegyek fel rá,hogy Magyar független(így is az) legyen,ha már valaki feltette rá ezt a Romot!

Nagyon köszi a segítségedet eddig is!

(#33037) kali válasza Bigboy30 (#33032) üzenetére


kali
legenda

btu alá is régen kiadva már a 4.4.2, lásd; link
szoftveresen nincs rendben a telefonod, azért nem frissít, odin által tráhúzhatod a fenti firmware verziót, vagy ha a magyar független állapot kell, akkor most root (link), utána a cscc alkalmazás (link) segítségével a xeh product code beállít, majd innen a friss 4.4.2 felhúz odin által úgyúgy, hogy a re-partition kipipálásra kerül; link
így lesz megfelelő értékekkel bíró, tiszta rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#33038) Hobbbyt válasza migabi24 (#33035) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sőt, igazából minden frissítéssel egyre szarabb.

Először a Knox, aztán az sd kártya trük.. és most már(még) meg se lehet úgy rootolni, hogy a knox ne váltson. Visszalépni se lehet.. Pont emiatt nem samsung lesz a következőm. És az s4 se fogja addig húzni mint az s2.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33039) Bigboy30 válasza kali (#33037) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

Root-ot megcsináltam tegnap,ezt a cscc proginál nem baj,hogy csak S2,S3,at ír?

(#33040) kali válasza Bigboy30 (#33039) üzenetére


kali
legenda

nem, működik s4 alatt is, csak root kell hozzá.

Hobbbyt; a memóriakártyás "problémát" vedd majd figyelembe más telefonoknál is - amiken kitkat fut -, mert az nem csak s4 alatt adott!

[ Szerkesztve ]

(#33041) Bigboy30 válasza kali (#33040) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

OK,sikerült XEH ra átírnom :C ,mondjuk az igaz mindent formázott is :W ,de nem gond!
Mi a probléma a 4.4.2 sd kezelésével,mert nem jöttem rá hiába kerestem,esetleg te milyen romot ajánlanál,nem gond az sem ha nem gyári!

(#33042) Bigboy30 válasza kali (#33040) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

Ezzel mire gondolnak?Én feltehetem erre a romra?

"Ha MGG,MH8 (zárt bootloaderes) romod van fent NE rakd fel ezeket mert nem fog elindulni a teló!"

(#33043) kali válasza Bigboy30 (#33041) üzenetére


kali
legenda

elfelejtettem írni, hogy visszaállítja a gyári állapotot, de a program kiírja pirossal a művelet előtt.
külsős alkalmazások nem írhatnak alapesetben a memóriakártyára kitkat alatt.
a gyári 4.4.2 firmware verziót linkeltem korábban; link
a nem gyári firmware verziók ugrasztják a knox számláló(ka)t és bukó lehet a gari, de ha az nem probléma, akkor tudnak majd itt javasolni néhányat, akik olyat használnak.
nem tudom, hogy honnan idézted, de korlátozott bootloader van a rendszereden, tehát nem okés.

[ Szerkesztve ]

(#33044) Vagany válasza Hobbbyt (#33038) üzenetére


Vagany
őstag

Mit nem adnék én is érte, ha vissza tudnék most állni MEA-ra, vagy MGA-ra :B , de már késő. Mindenesetre 4.4.2-es frissítéssel még várok, a 4.3 jó nekem egyelőre.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#33045) Bigboy30 válasza kali (#33043) üzenetére


Bigboy30
csendes tag

Ok,köszi linket már töltöm is az elsőt nekem nem gond az az sd hiba,úgysem használok nagyon.
Akkor nem játszok ezzel a gari dologgal,marad a gyári rom.
Nem lesz akkor gondom úgye a rommal el fog indulni a teló?

NAGY KÖSZÖNET A SEGÍTSÉGEDÉRT! :R

(#33046) migabi24 válasza Vagany (#33044) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1

(#33047) MunezXBK válasza Vagany (#33044) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért, mi baj a 4.4.2-vel?

Nekem pl. sokkal jobban bejön, mint a 4.3.

(#33048) Ghostman78 válasza MunezXBK (#33047) üzenetére


Ghostman78
senior tag

nekem minden rendbe vele, kivéve hogy 4.4.2 alatt nem sikerül mindíg a mobilnet kapcsolat :W
ami tekittel arra, hogy egy 100K+ telefon, már ami az árát illeti, elég idegesítő hiba
konkrétan szétbasz tőle az ideg, mivel folyamatos net kéne a munkám miatt

de sebaj, mert az S3 "pót" telefon a másik kezemben ellátja ezt az aprócska hiányosságot :DDD

(#33049) kali válasza Bigboy30 (#33045) üzenetére


kali
legenda

el, és hivatalos, független firmware verzióról van szó.
nincs mit!

(#33050) Vagany válasza Bigboy30 (#33042) üzenetére


Vagany
őstag

Azt jelenti gyáriból se rakhatsz fel akármit, mert nem fog működni a telefon. Neked MH8 van fent (knoxos bootloaderű) ezt, vagy ettől újabbat tehetsz fel odinnal, tehát MHA és attól fölfele mehet fel, a jó kis MGA már nem.

szerk:
MunezXBK: elég, ha figyelmesen olvasod a fórumot, sok gond van a 4.4.2-vel, lehet nem mindenkinél jön elő/veszi észre. Ha vissza lehetne állni akkor nem lenne gond a frissítés, max nem jön be és újrarakunk egy régebbit, tiszta alapra ;] , de a Samsung ezt is elintézte, nincs downgrade.

[ Szerkesztve ]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.