Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) zola-


zola-
őstag

Hogyan lehetne a statusbart feketére változtatni?

(#6002) spawn21


spawn21
veterán

Nem tudom volt e.

De a frissítést illetően volna pár észrevételem
Ugyan azokkal az apokkal eddig 300-450 között mozgott a szabad ramom. A frissítés óta pedig 650-900 között van.
Kicsit javult a a sebesség. Aksi picit rosszabb lett.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#6003) paulovitsd válasza Takashi (#6000) üzenetére


paulovitsd
tag

nállam is a tornado 3d van fenn, de a fresh leaves is ajánlom

(#6004) Takashi válasza zola- (#6001) üzenetére


Takashi
aktív tag

Válassz ki NEM gyári háttérképet és máris fekete lesz.

七転八起

(#6005) migabi24 válasza Takashi (#6004) üzenetére


migabi24
nagyúr

pontosabban szürke

(#6006) zola- válasza migabi24 (#6005) üzenetére


zola-
őstag

Ez a bajom, azt szeretném feketére. Omega rom volt fent ott fekete volt de nem tetszett a rom.

(#6007) csabám válasza Intel q8200 (#5991) üzenetére


csabám
addikt

Ezt kihagytam a beállításoknál.
Nagyon köszönjük :R

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#6008) migabi24 válasza zola- (#6006) üzenetére


migabi24
nagyúr

milyen romot használsz?

(#6009) Bilux válasza Takashi (#6004) üzenetére


Bilux
veterán

Nem gyári háttérképeknél fekete lesz? Hmm... nem lehet ezt kikerülni?
Nekem tetszik hogy nincs statuszbar vagyis nem fekete.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#6010) zola- válasza migabi24 (#6008) üzenetére


zola-
őstag

Stock ME2 rom.

(#6011) bulikavagyok válasza Bilux (#6009) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A Nova-val átlátszóvá tudod tenni bármilyen háttérképnél a status bar-t. Gondolom a többi launcher-nél is ez lehet a helyzet..

(#6012) Intel q8200 válasza csabám (#6007) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nagyonszivesen. Anno nekem is ido kellett, mire megtalaltam. :D

iPhone 14 pro

(#6013) joe357 válasza zola- (#5981) üzenetére


joe357
tag

Tegnap feltettem de ugyanolyan. Erősen idegesít mert note 10.1-em is software bugos (kézzel átlósan húzott egyenes vonalat hullámosnak rajzol de dúrván és tollal is csinálja) szervíz kijelzőt cserélt ua. és a végeremény a papíron válaszként hogy soft hiba majd a köv rom javítja, na ennek fél éve. Kicsit tartok attól hogy hasonló lesz a helyzet. Na jó nem károgok tovább csak 190-ért a kedvenc márkámtól bosszant.

(#6014) migabi24 válasza zola- (#6010) üzenetére


migabi24
nagyúr

root kell hozzá, és systemui módosítás

(#6015) vick33 válasza joe357 (#6013) üzenetére


vick33
tag

Szoftveresen javítható a lila utánhúzás. Az egyik megoldás az hogy a fekete nem lesz teljesen fekete( ezért volt pirosas) ha ez jól van beállítva ez nem nagyon látható annyi hogy korom sötétben is van egy kicsi fénye a kijelzőnek tehát a pixelek nincsenek teljesen kikapcsolva. Az első romban ez volt csak nem teljesen jól(nagyon sötét szürke helyett pirosas volt), ez van az S3 nál is az amoled így viselkedik ha teljesen ki van kapcsolva a pixel.
töltsd le a marketből a screen adjuster nevű progit állítsd a kontrasztot -10 re és megszűnik a lila köd:-)

[ Szerkesztve ]

(#6016) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Talán a múlt héten már kaptam segítséget tőletek, de most is felmerült egy kérdés.

Még nem vettem meg az S4-et (függetlent i9505) és látom hogy itt a topikban sokat variáltok a rom-okkal, amik ezt azt javítanak a gyári kiadáshoz képest. Nos én nem vagyok egy guru, tehát ilyen mélységekbe nem szeretnék belemerülni a telefon használatába.

A kérdésem az volna, hogy ebben az esetben érdemes-e várnom a vásárlással amíg kijön a telóhoz egy nagyobb gyári frissítés? ezek (majdnem)automatikusan feltelepülnek a telefonra és frissítik a szoftvert? A frissítések független telefon esetén is működnek? (feltételezem igen, gyorsabban jönnek függetlenre mint függő készülékre?) Van esetleg már valami infó, hogy mikor érkezik az első frissítés?

"Röviden" ennyi volna :)
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6017) joe357 válasza Fang (#6016) üzenetére


joe357
tag

Mostanában a hivatalos régióra vonatkozó frissítések mind ota (on the air). Amint elérhető azonnal jelez a kütyü, már ha be van pipálva az autómata keresés. És csak elfogadod és frissíti is magát.

(#6018) joe357 válasza vick33 (#6015) üzenetére


joe357
tag

Bocs lejárt az időm. Felraktam és kipróbáltam, tényleg segít. Köszi szépen. Innentől viszont lehet hw probléma hogy előfeszítítt pixelekkel csökken a hatás. Na majd meglátjuk.
Ami még idegesít hogy a frissítés óta ha telefonálok zümmögve hallom a másik felet és ezt már a kicsörgő hangnál is csinálja. Eddig kristály tiszta volt.

(#6019) zola- válasza joe357 (#6018) üzenetére


zola-
őstag

A zummogest telenoros kartyaval 2g azaz edge halozaton az osszes s4 produkalja.hsdpa halozaton tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#6020) norbi93 válasza zola- (#6001) üzenetére


norbi93
senior tag

azt root nélkül sehogy :(

(#6021) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

A Snapdragon Batteryguru-val van valakinek pozitív vagy negatív tapasztalata? Nálam tegnap indult a tanuló mód után, de furcsa, hogy reggel 95%-ról indult, azóta csak pár Viber és Messenger üzenetváltásom volt és most 64%-on áll.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#6023) bulikavagyok válasza Gabesz77 (#6021) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem nagyon nem jött be. Igaz nem vártam meg a tanuló időszak végét, de kb kétszer olyan gyorsan merült tőle a telóm, mint nélküle. Így ment a kukába! :)

[ Szerkesztve ]

(#6024) dobolson válasza Robertoq (#6022) üzenetére


dobolson
senior tag

TFT LCD kijelző? A SAMOLEDET miért cserélték le vajon?

(#6025) Hami33 válasza dobolson (#6024) üzenetére


Hami33
aktív tag

Ez roppant érdekes. Nehogy konkurencia legyen a sima S4 nek,amit a házra költenek a kijelzőn sporolják meg így egy árban lesz a kettő. Legalább ips lcd t rakhattak volna bele,mert ez lehet a sony panelje is.

[ Szerkesztve ]

(#6026) dobolson válasza Hami33 (#6025) üzenetére


dobolson
senior tag

Ja, de hát konkurencia nem lesz a simának, mert ha egy árban lesznek, a Samsungnak szerintem tök mindegy, hogy melyiket veszik a népek. :)

(#6027) Gabesz77 válasza bulikavagyok (#6023) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Akkor esélyes, hogy nálam is hasonló a helyzet. Sokkal gyorsabban merül eddig, mint előtte. Battery drain guru ez. :)

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#6028) KoNZoLik@ válasza Gabesz77 (#6021) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az egy rakás kaki, nagyon zabálta az aksimat!!!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#6029) zseko válasza bulikavagyok (#6023) üzenetére


zseko
veterán

Én nem veszek észre drámai merülést. Viszont nem is tudom nélküle milyen lenne, lehet ki is kapcsolom és kipróbálom. Az S2-től még így is jobb.

HR24.hu

(#6030) bulikavagyok válasza zseko (#6029) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Miért Neked új kora óta rajta van? Akkor nagyon meg fogsz lepődni milyen nélküle! :DD
Ja, én nem bíztam a sima kikapcsolásban, full letakarítottam, biztos ami biztos! :)

[ Szerkesztve ]

(#6031) zola-


zola-
őstag

Es igen! Gyarifuggetlen a telenoros s4-em. Most probaltam ki masik kartyaval. Amugy XEH volt a pc kod.

(#6032) MunezXBK válasza zola- (#6031) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én meg találtam tegnap egy T-s micro SIM-et, de lusta voltam kipróbálni. :W

(#6033) Jaffa75 válasza Robertoq (#6022) üzenetére


Jaffa75
őstag

nagyon tetszik...:C mielőtt belecsapok egy S4 vásárlásba, megvárom az Active árát... :U - hátha nem annyira gurítják el!

(#6034) Gizmo94 válasza Jaffa75 (#6033) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem botrány ronda azzal a három fizikai gombbal, nagyon keveset vagyok a víz alatt ahhoz, hogy tetsszen.. És ez?? " Full HD TFT LCD screen (443 PPI) " Hm, nem tudom... :U

(#6035) Fang válasza joe357 (#6017) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi az infót, ebben bíztam én is!

A többi kérdésben esetleg tudna még valaki segíteni?

Tehát ha nem akarok babrálni a romokkal akkor ebben az esetben érdemes inkább várnom a vásárlással amíg kijön a telóhoz egy nagyobb gyári frissítés? (nem szeretnék csalódni a vásárlás után...)Van esetleg már valami infó, hogy mikor érkezik az első frissítés?

köszi

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6036) Jaffa75 válasza Gizmo94 (#6034) üzenetére


Jaffa75
őstag

a 3 gombbal együtt lehet élni... :K
amikor a kezedbe kerül először, akkor derül ki, hogy milyen is valójában! Nekem képről tetszik, nyilván szubjektív. Aztán lehet hogy az LCD kicsit elbizonytalanít... :W vagy nem?? :DDD

(#6037) MunezXBK válasza Fang (#6035) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csalódni nem fogsz. De mi ez a gyári rom para?

(#6038) Hami33 válasza Fang (#6035) üzenetére


Hami33
aktív tag

Folyamatosan vannak kisebb nagyob frissítések. Nem jelenti azt ha megveszed a telefont és nem lehethasználni. Ezek apróbb finomítasok folyamatosabb,stabilabb lesz a teló. Szerintem egy átlag felhasználó simán elvan a gyári állapottal is. Én sem szoktam sosem semmit babrálni. Aki szeret belemerülni az tegye kénye kedve szerint ez az androidnál megengedett. Minden frissítéssel általában jobb lesz a telefon. Ha jól tudom már jött ki nemrég egy gyári frissítés. Nem kell itt félni nyilván kell pár hét mire optimalizálódik minden,és beáll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#6039) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Már írtam egyszer ezzel kapcsolatban de nem igazán reagált rá senki :(
Szóval valakinek van-e ilyen jellegű problémája, hogy ha lecseréli a gyári Launchert akkor egy idő után elkezd lagolni akadozni :F
Eddig Next 3D, NOVA Prime, ADW, ezeket próbáltam, mindegyiket megvettem szóval nem warez változatok, és mindegyik egy darabig nagyon jó, de egy idő után mikor már "belaktam" szinte használhatatlanul elkezdenek akadozni :O
Egyszerűen nem értem ezt a problémát, és nagyon idegesít, hogy csak a gyári Launcherrel használható ez a fos :Y

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#6040) Fang válasza Hami33 (#6038) üzenetére


Fang
aktív tag

Köszi a válaszod!

Bíztam benne, hogy átlag felhasználóknak megfelel a készülék és az itt leírt hibák nagy részét csak az igazán "vájtszeműek" szúrják ki, vagy tartják zavarónak :)

MunezXBK: Nincs itt nagy gyári rom para :), csak a topic 3/4-e a romfrissítésekről szól (nem azért írom mert gáz, hisz ezért van a fórum) és az egyszerű júzernek ez úgy jön le, mint ha komoly bajok lennének a gyári szoftverrel.

De most megnyugtattatok, hogy nincs baj :) Remélem én is hamarosan az S4 tulajok táborát erősíthetem.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6041) MunezXBK válasza Fang (#6040) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jómagam leszoktam a romolásról már S3-nál.

Mindegyik főzeléknek volt itt vagy ott hibája. A romolásba meg beleuntam.

Gyári rommal használtam és élveztem a stabilitást.

(#6042) Hami33 válasza Fang (#6040) üzenetére


Hami33
aktív tag

Én is figyelemmel követem az s4 sorsát (épp varok valami Tmobilos akcióra). Jó kis telefon ez az iphonom meg már megérett a cserére. Bár a hetfői apple bemutatót megvárom még,de nem hiszem hogy nagy újdonságra kell számítani. Elvárások nagyok,de szerintem megint csak tömködik a lyukakat az ios7 el. 2 év ios után kell egy kis szabadság. Engem eddig az s4 fogott meg a top android telefonok közt.

[ Szerkesztve ]

(#6043) csabám válasza MunezXBK (#6041) üzenetére


csabám
addikt

+1

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#6044) Fang válasza Hami33 (#6042) üzenetére


Fang
aktív tag

Én még mindig egy ezer éves Samu Omniát nyúzok, de legalább még működik :) és egy napot kibír a gyári aksija, igaz nem nyomkodom sokat :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#6045) Gizmo94 válasza Hami33 (#6042) üzenetére


Gizmo94
veterán

Én már meguntam a várakozást, most rendeltem éppen egy fekete HTC One-t. :DDD

(#6046) migabi24 válasza Gizmo94 (#6045) üzenetére


migabi24
nagyúr

kíváncsi leszek a véleményedre, nemrég volt a kezembe, de embertelenül gyűjtötte az ujjlenyomatot

(#6047) Jaffa75 válasza Gizmo94 (#6045) üzenetére


Jaffa75
őstag

azért egy kevésbé szubjektív tesztet (ennek esélye Nálad megvan :C ) azért publikálhatnál... eddig az S3 mellett S4-et is gyilkoltál napokig :DDD

(#6048) bulikavagyok válasza KoNZoLik@ (#6039) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Őszintén szólva nekem is gyorsabb volt a teló frissen indított Nova-val. Néha nálam is elkezd laggolni, teljesen random időközönként, de általában ez nem tart sokáig. Én a görgetés sebességét novára állítom, és talán így a leggördülékenyebb a rendszer. Illetve azt vettem észre, hogy ha felébresztem a telót és bekapcsol a wifi, akkor szinte mindig van egy megakadás. De összességében nálam egyáltalán nem gáz a helyzet, pedig nagyon allergiás vagyok a laggolásra! :)

(#6049) zola- válasza migabi24 (#6046) üzenetére


zola-
őstag

Ezert jo a feher s4. Nem latszik a maszat. :DD

(#6050) Gizmo94 válasza Jaffa75 (#6047) üzenetére


Gizmo94
veterán

Tartok tőle, hogy bővebb tesztekre nem lesz időm, mert megy tovább az új gazdájához, ahonnan cserébe egy S4 érkezik.. :)

migabi24 De az ujjlenyomatig biztosan eljutok, mert jól megnyomkodom azé'. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.