Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Tarantula33 válasza bébi67 (#34996) üzenetére


Tarantula33
tag

Nem is tudtam hogy van a HTC-nek klónja. De durva.

Huawei P30 pro

(#35002) Bavid válasza bébi67 (#34999) üzenetére


Bavid
senior tag

S4: Szerintem szebb kijelző+nagyobb, jobb filmezni, játszani (van ONE családban, úgyhogy láttam már párszor együtt a kettőt), jobb kamera (picit visszaolvasol, pont linkeltem egy tesztet), nagyobb akku (tovább bírja és cserélhető is!), micro sd miatt több tárhely, sokkal jobb garanciális szerviz (kijönnek, megcsinálják helyben akár, one topicjába nézz be, elég sok probléma van a szervizeléssel).

One: Fém külső (bár e miatt sokkal jobban látszódik rajta a használat, kopnak a feliratok a hátáról), Sense felület szvsz szebb mint a samué, (bár ez orvosolható launcherral), külső hangszóró jobban szól.

Kb ennyi jutott eszembe most hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#35003) SlayR válasza kengyel (#35000) üzenetére


SlayR
senior tag

holholhol??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#35004) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Honnan fogom megkülönböztetni az eredetit a hamisítványtól?

(#35005) kengyel válasza SlayR (#35003) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az előbb ott volt a rom Sammobile-on. most nézem hogy eltűnt !

Nem viccelek, tényleg láttam :K

Szerintem nem jót töltöttek fel, mert a vége MKF-volt. Jelenleg az van fent.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#35006) Gyula84 válasza kengyel (#35005) üzenetére


Gyula84
veterán

t nek nem tetszett és levetette ;]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#35007) SlayR válasza kengyel (#35005) üzenetére


SlayR
senior tag

Hajjajajj neki állok én is figyelni (:

(#35008) zzola válasza kengyel (#35005) üzenetére


zzola
félisten

Tényleg, a SamMobile jelzett is a készülékemen...lehet eltoltak a Samsungnál valamit...

(#35009) kengyel válasza SlayR (#35007) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha ma már nem is, de holnap szerintem már kint lesz. Hirtelen tudtam megnézni, de szerintem tévedésből a 4.3 romot töltötték fel. Már 100%-ra fel is volt az alsó listában töltve :)

(#35008) Zolar

Mondom hogy nem viccelek. MKF -lett a 4.4.2 helyett feltöltve :)

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#35010) Ateszzero válasza Sebibalu (#34997) üzenetére


Ateszzero
őstag

Mit kel kiírnia , mert beütöttem az Ace 3 Imei számát de unknow device-t ír meg kiír valami tac számot , aztán serial number-t 6 számjegyet , végül egy check digit van ami után egy 6-os szerepel.

(#35011) bébi67 válasza Sebibalu (#34997) üzenetére


bébi67
aktív tag

A klón az imei száma alapján " eu régiós németországi htc garanciás még egy évig " volt !!!!!!!!!!!
:W

(#35012) bébi67 válasza Bavid (#35002) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszi ! Én is kb. erre jutottam. + a navi közbeni töltésleállás htc-nél.

(#35013) Vikooo válasza bébi67 (#35012) üzenetére


Vikooo
addikt

Az előttemszóló minden lényeges különbséget elmondott, amit kiemelnék az a cserélhető akku, bővíthetőség és a prémium garancia. Ha hiba van a telefonnal, legyen az bármekkora, javítják nem kérdeznek.

Plusz amitől félnék a HTC -vel kapcsolatban az pont a javítás: baromi nehéz szétszedni roncsolás nélkül -persze szakszervíz tuti jól megcsinálja -de senki nem szeretné karcosan visszakapni a telefont.

(#35014) Dare2Live válasza Vikooo (#35013) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

munkatársamnak most javították one xét. edigitalos volt leadta és ~1hét múlva mehetett érte. Ssemmi nem látszik rajta csak kapott egy papírt, hogy boardot cseréltek benne és 99% cseheknél cserélték.

Én lassan azt látom, hogy milyen lábbal kellnek fel ld pl S4 repedt kijelzőket. Egyértelműen garanciális probléma és sokaknak simán cserélik, sokaknak meg nem és nem látom mi alapján döntenek a cseréről.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35015) bébi67 válasza Vikooo (#35013) üzenetére


bébi67
aktív tag

Köszönöm ! Így igaz.
Egyedül a szappantartó dizájnja nem jön be a samunak, de a többi tulajdonsága miatt mégis ő lesz a befutó.

(#35016) Vikooo válasza bébi67 (#35015) üzenetére


Vikooo
addikt

S5? :)

(#35017) kali válasza Dare2Live (#35014) üzenetére


kali
legenda

a repedt kijelző szélsőséges eset, mert lehet a felhasználó hibája is, elég megfeszíteni zsebben, és külső nyom nélkül reped a kijelző, több típusú telefonnál is volt már rá példa, tehát nem feltétlenül a púposodó akkumulátor okozza, így nem is minden esetben garis...
ami egyértelműen garanciális hiba, azt nem utasítják el, de sokszor még azt is megcsinálják samsung gariban, amit nem feltétlenül kellene, pláne a házhoz kivonuló szervizes.
a one más tészta, és nem csak azért, mert nincs prémium támogatása, hanem valóban sokszor macerás, illetve nem mindig javítják elsőre a hibát, nem azt javítják, amely hiba a javításra ledáskor leírva, és még lehetne sorolni... nem sokat kell keresgélni a one témában a szervizes problémákat, könnyű találni, mert nem csak néhány van - főként a liluló kamerák miatt...
jobb esetben valóban megjárja a htc telefon a cseheket 10 nap vagy 2 hét alatt, de azért nem ritka a 3 hét sem, illetve szélsőséges esetek is vannak; link (csak egy példa, de a szerviz szóra rákeresve találni még csúnya példákat)

[ Szerkesztve ]

(#35018) mycso válasza Ateszzero (#35010) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt egy kis segítség a vásárláshoz.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#35019) kurion


kurion
senior tag

Beruháztam egy 64gb cl10-es noname kártyára :D ma meg is érkezett. Tesztelés alatt 8.228MB/s írás és 15MB/s írási sebességet hozott. Szerintem a 3000FT-os árát megérte :D most kezdődhet a tartós teszt.(csak adat tárolásra használom, Videót csak belső memóriára veszek fel mivel az a legjobb erre a célra, de akarok FHD tesztet is csinálni majd SD-ről, remélem hozza várt hatást)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#35020) Dare2Live válasza kali (#35017) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"ami egyértelműen garanciális hiba, azt nem utasítják el"

válogass kérlek pl innen a

Sajnos mi is így jártunk, :( a fekete samsung galaxy s4 mini egyszer csak magától megrepedt, a bal felső sarokban, de csak belül, az üveg nem. (2 hónapos, és nem ejtettük le...)
Egyenlőre szerviz nem javítja, írnom kell a samsungnak.
közül.

De erről a témáról nekem mindig az S1 GPS szériahibája jut eszembe ahol mindenkit elhajtottak fenébe miközben egyértlműen kontakthiba volt, mindez akár dobozból kivett vacsi új készülékeknél. ld a megoldást. [link]

HTCvel nincs tapasztalatom csak ezt az egyet láttam nemrég és leírtam, simán elhiszem, hogy HTC is visszadob mint Samsung.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35021) kali válasza Dare2Live (#35020) üzenetére


kali
legenda

nincs mit válogatni, követem a témát, és egyiknél sem egyértelmű a dolog annyira, ha szűken veszem a jogi szabályozást, hogy hibának felróhassam a szerviz számára.
találsz ott olyan hozzászólást is, ahol a fénykép alapján szabályos kör alakú "repedés" nyoma látható a kijelzőn, amit például púposodó akkumulátor nem okozhat, legfeljebb ha cső végéhez ütődik, és mégis szó nélkül javították méltányossági alapon, díjmentesen!
több tag is leírja, hogy magától megrepedt, mások meg vagy elhiszik, vagy sem...
az ugye nem gond, ha az ott írt leila, vip...stb gsm és társai által lepasszolt telefonos javításokat nem veszem bele, amikhez bolti gari volt, mert ahhoz a gyártói jótállásnak/szerviznek semmi köze?!?!

[ Szerkesztve ]

(#35022) FrankMonzano válasza mycso (#35018) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Nekem az a feher cimke,amin az imei van,nincs raragadztva,hanem kulon ott van a dobozban egy fenyes papiron,amirok lehuzom es felragadzthatom.
Igy is megfelelo ?
Euronics-ban vasarolt keszulek,szamlaval.

(#35023) Dare2Live válasza kali (#35021) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"több tag is leírja, hogy magától megrepedt, mások meg vagy elhiszik, vagy sem..."

A sok hazudozós....

Mint az S1nél. Ott sem volt egyértelmű a GPS hiba. Konkrétan azt mondták álljak ki nyilt terepre és 10-20 percen belűl jó lesz. Működik nincs rá garancia viszlát.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35024) kali válasza FrankMonzano (#35022) üzenetére


kali
legenda

nem mindig/mindenhol ragasztják rá, néha kitöltik helyette manuálisan a jótállási jegyet, de úgy is jó, illetve utólag is ráragasztható, a számla megléte mellett nincs kimondott hibalehetőség.

Dare2Live; nem írtam, hogy mindenki hazudik, meg a gyártói képviseletet/szervizet sem tartom szentnek, de a felhasználói oldalon is bőven van hibalehetőség, napestig kereshetném és linkelhetném a hozzászólásokat a samsung telefonok témáiból, ahol például megsérült a keret, mert leejtették a telefont - és ezt így leírták - ezért segítséget kérnek a kijelző beégetéséhez, hogy azzal a keret is cserélve lesz majd - és ez csak egy trükközős példa, sok ilyen van még, szóval...
nekem az sgs gt-i9000) gps problémája sem jelentkezett; link
sok más embernél sem volt vele gond, másoknál meg igen, ez van...

[ Szerkesztve ]

(#35025) Devilhun_HUN válasza Tirexi (#34998) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Na ezt jó tudni :-)
Teszteltem is gyorsban a telot és minden faszán működik.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#35026) Devilhun_HUN válasza kengyel (#35009) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Már ideje lesz ha megjön a frissítés.
Bár jönne úgy hogy egyenesen a Googletől és nem pedig ez a szolgáltató függő baromság.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#35027) migabi24 válasza bébi67 (#35015) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nekem volt mindkettő, jó a one nagyon, de a kamera miatt S4

(#35028) kengyel válasza Devilhun_HUN (#35026) üzenetére


kengyel
nagyúr

Tegnap este már megmutatta magát, csak nem megfelelő romot töltöttek fel :)

kengyel

(#35029) zzola


zzola
félisten

Végre SamMobile-on elérhetőek a 4.3-as Black Edition rom-ok. A Spanyol-hoz van már 4.4.2 is... :)

(#35030) zzola válasza zzola (#35029) üzenetére


zzola
félisten

Nah, meg is szívtam a frissítéssel.
T-s I9505XXUEMKF volt fent a készüléken, erre egy fileos BTU I9505XXUENA4 Black Edition-t feltoltam odinnal (5.0.9) és ugrott a knox.... :W
Ha nem volt downgrade illetve official rom ment fel, ez miért következett be: :((
Ráadásul látszik a phone info programban, hogy mi volt az original CSC...

[ Szerkesztve ]

(#35031) galaxys80 válasza zzola (#35030) üzenetére


galaxys80
veterán

A te telefonod Black Edition?

(#35032) zzola válasza galaxys80 (#35031) üzenetére


zzola
félisten

Nem.

(#35033) galaxys80 válasza zzola (#35032) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor meg is van, hogy miért ugrott.
Legalábbis mást nem tudok elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#35034) zzola válasza galaxys80 (#35033) üzenetére


zzola
félisten

Ezek szerint nem lehet a BE romot feltenni a sima S4-re (knox ugrás nélkül(...

(#35035) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Mi különbség van a BE és a sima s4 rom között?

(#35036) Vikooo válasza Sebibalu (#35035) üzenetére


Vikooo
addikt

Par hatterkep?

(#35037) zzola válasza Sebibalu (#35035) üzenetére


zzola
félisten

Pár háttérkép és hangok.
Valami nem stimmel ezzel a rommal, mert hiányzik belőle pár menüpont, pl. USB hibakeresést nem tudom bekapcsolni, mert hiányoznak a fejlesztői opciók menü... :W

(#35038) Maxentius válasza zzola (#35037) üzenetére


Maxentius
addikt

Bökj a build számra 7-szer a "A telefon névjegyénél" és előkerül.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#35039) zzola válasza Maxentius (#35038) üzenetére


zzola
félisten

Megmondom őszintén, bennem eddig az a kép volt, hogy ez az opció alapban ott van...béna vagyok, köszi!

(#35040) FrankMonzano válasza kali (#35024) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Kali,koszi a valaszt!

Mi ez a chrome sandbox?
Nem a viber zsbalja az akksit...
Ez alatt 42p kijelzo hasznalat volt,baromira merul.

[ Szerkesztve ]

(#35041) FrankMonzano válasza FrankMonzano (#35040) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Kicsit utana neztem.
Ez a sandbox masnal is szivja az akksit.
Az a baj nekem a chrome a leghasznalhatobb bongeszo,ez jon be.
Most le szedtem a betat,megnezem itt is jelentkezik e ez a sandbox jelenseg.

(#35042) biglion-lord


biglion-lord
tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni amit előre is köszönök.
A problémám következő:
1 idő után újraindul a készülék egymás után és befagy, próbáltam teljes törlést rendszer visszaállítást, de a helyzet nem változik rosszabb lesz. Aksit 1 éjszakára kiveszem másnap vissza akkor működik rendesen, de majd párnap elteltével ismét kikapcsol magától mire visszakapcsolom és újraindul többször egymás után. Az eseteket megfigyelve hibás szoftverre gondolok, mivel aksi kivétele után másnap visszarakom akkor napokig nincs gond. A készülék magától frissíti a szoftvert és a legfrissebb 4.4.2-es verzió van rajta jelenleg. Valami úgy rémlik akadás volt az utolsó frissítésnél, de nem jelentettem neki figyelmet mivel végül lement a frissítés, de így a hibákból kiindulva valami hiba csak történhetett talán letöltéskor. Korábban nem volt semmi probléma a készülékkel és többször is frissítette a szoftvert magától. Olvasgatások után leszedtem a Kies3-at a Samsung oldaláról, hogy azzal helyrerakom a rendszert, de azt írja nem támogatja pedig a telefont felismeri látja. A készüléket nem itthon vásároltam hanem külföldön és még van rajta 1 kevés garancia és hiba esetén
(hogy egyéb felmerülhető kérdésekre válaszoljak, miért külföldön vettem mert jelentősen olcsóbb volt és nem sz@rakodnak a garanciával mivel korábban Magyarországon a Samsungnál megjártam 2 készülékkel is pedig 100% elismerték hibáztak, de a vezetőség egyszerűen annyit mondtak nem oldják meg. Röviden garanciális javítás után 2 készüléket összebarmolva kaptam vissza a szerviztől jelentettem a központnak amit el is ismertek és, hogy ilyen esetekben cserélik a készülékeket, de a válasz a végén csak egyszerűen most nem cserélik és kész........)
külföldön meg azonnal cserélik. A problémám az most nem vagyok külföldön és egyéb okok miatt még nem is megyek egyenlőre, de a készülék meg kellene.
Hogyan tudnám az új szoftvert leszedni és újrarakni?

Kérnék segítséget, véleményeket a megoldás lehetőségeiről amit előre nagyon szépen megköszönnék.

(#35043) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, Sygic -navigációt ha megveszem a Marketről, akkor az SD kártyára menti a térképeket?

(#35044) mgTerminator válasza Sly189 (#35043) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én a helyedben nem venném meg! Engem nem gyengén megszopatott Debrecenben! Állandóan akadt, nagyokat ugrott, pláne akkor amikor le kellett volna kanyarodni... Ha jót akarsz magadnak akkor Google maps. A legjobb navigáció, igaz netről tölti le a térképeket de egyáltalán nem olyan vészes mint ahogy sokan gondolják, főleg ha otthon végighúzod az útvonalon az ujjad, mert akkor a térkép nagyrészét letölti cache-be!

(#35045) gyuri2008 válasza Sly189 (#35043) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia
Mennyibe kerül?
7 nap a próba verzió.

(#35046) kali válasza FrankMonzano (#35040) üzenetére


kali
legenda

nem, itt nyoma sincs viber futásnak, a chrome fogyaszt, sajnos sokkal többet, mint a gyári böngésző, már a korábbi telefonjaimon is megtapasztaltam, írtam is korábban.

biglion-lord; szia, amennyiben a gyári visszaállítás nem oldja meg a problémát, úgy odin alatt kell re-partition kipipálással teljesen újrahúzni a rendszert, a szoftveres hibára az lehet még orvosság.
ami okozhatja még a problémát;
- amennyiben van a készülékben memóriakártya, úgy azt vedd ki és teszteld úgy is a telefont
- másik sim kártyával is érdemes kicsit használni, amiatt is adódhat a hiba, ha az hibás
nem írtad, hogy milyen s4-ről van szó, (i9500, i9505...stb), de ha i9505 és kint megfelelő gyártói garival vetted, akkor arra itthon is adott 1 év gyártói jótállás.
nem tudni, hogy mikor és milyen készülékekkel volt korábban szervizes problémád, de a hazai és gyártói garis i9505 telefonokra prémium szolgáltatás adott, díjmentesen kimegy házhoz as szervizes, ott akár alaplapot is cserél, szóval nem sok hibalehetőség van a garis ügymenetben.

[ Szerkesztve ]

(#35047) fodin válasza zzola (#35034) üzenetére


fodin
tag

Én a korábban belinkelt BE romot tettem fel T-s 4.3-ra, azzal nem ugrott. Viszont tényleg csak a háttérképek és pár csengő/rendszerhang a különbség. Nekem a fényerőszabályzás eléggé össze-vissza működött a BE romban, ezért egy xeh 4.3-at tettem vissza, továbbra is 0 a knox.

(#35048) zzola válasza fodin (#35047) üzenetére


zzola
félisten

Nem tudom, hogy miért ugrott, most már mindegy. Megy fel a GE rom...

(#35049) nfsu17


nfsu17
veterán

kinél működik Mo-n bármelyik verzió is?
[link]

MHA-val jött gyári maps volt az utolsó, amin működött.
azóta ugye az MKF verzió alatt jött maps már nem tudta és azóta egy frissítés sem.
persze ugye nem lehet visszamenni sem mha-ra, sem korábbi maps-ra, mert miért is, mindig az újabb a jó...na persze

[ Szerkesztve ]

(#35050) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Megnéztem az S5-öt.... Hát... nem volt olyan érzésem mint a Z2 tabletnél hogy ilyen kell mindenáron... :U
Ez a nagy újítás hogy más a felület? :U parasztvakítás... úgy érzem a Samsung most lehelli ki az utolsókat magából...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.