Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) bakos1 válasza buci30 (#2294) üzenetére


bakos1
tag

Köszi a véleményt. Nem rossz.

Neked is "Leskin".

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#2302) Leskin válasza buci30 (#2297) üzenetére


Leskin
tag

Attol fugg allitgatni akarod vagy full automatan hagyod es nem tökölsz vele... Amit én írtam az automata módban a legjobb , többi manuális állítgatásban jobb.

Samu S5

(#2303) buci30 válasza Leskin (#2302) üzenetére


buci30
addikt

Oksa THX! Ő lett :)

Robertoq:
Home + hangerő le egyszerre nyomvatartásával?

Hát nekem itt semmi ,lehalkította a telefont :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2304) Muffi


Muffi
aktív tag

Laza kis HTC ONE vs SGS4 teszt (oroszul): HTCvsSGS4

Itt nekem SGS4 jobban bejön, meg a kijelző színei is... :U de ez csak az én szerény véleményem :)

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#2305) belashx válasza srq2 (#2253) üzenetére


belashx
senior tag

Ingyen házhoz szállítják (GLS - ez nem a reklálm helye), illetv az általad megadott címre.
Én 1430-on keresztül rendeltem, de csak azért, hogy jó legyen a T-s hölgynek. :) Webshopban rendelve is detto buzeranto. Kettőt is lehet, ha adottak a feltételek, vagy akár 5-öt. Nem tudom milyen gyorsan fogy ki a kezdeti készlet, de ha megkérdezed, megmondják van-e, ill. mikorra szállítják.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2306) Kori77 válasza akoska07 (#2298) üzenetére


Kori77
tag

Csak nem le akarod cserélni az Htc One ?

Kornél

(#2307) Romanus


Romanus
csendes tag

Hmmm! Nagyon király kis teló! Nézegettem a T hiperben, tesztelgettem. Ez a szemmel való navigálás nagyon állat... De akármilyen szuper is, sajna nekem 210ezerért nagyon sok egy telóért, hiába kártyafüggetlen...! Mindenesetre elfogadnék egyet!

Minden út Rómába vezet!

(#2308) akoska07 válasza Kori77 (#2306) üzenetére


akoska07
nagyúr

Dehogy akarom. :) :N

Csak kipróbálnám az S4-et is.
Akkor kiderülne valóban annyira jó-e. ;)

Az aksi dolog eléggé érdekel,mert a One nagyon nagyon jól birja.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2309) bubibaba31 válasza Hunreal (#2185) üzenetére


bubibaba31
tag

Szia! Megörültem a bejegyzésednek, én ma vettem a kezembe először ezt a készüléket, és először androidos telefont. Hát elájultam tőle kinézetre. Viszont amire még senki nem válaszolt, hogy kamera szempontjából megéri-e lecserélnem rá a Nokia N8-omat? Nekem a fotó és videó a legfontosabb. Köszi.

(#2310) Muffi


Muffi
aktív tag

Most olvastam a GSM arenan hogy az USA fele variansnak zárt a Bootloadere...ez igaz? :S Jah meg az USA varians az ugyanaz mint amit nálunk lehet kapni, ugye? :$

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#2311) Kori77 válasza akoska07 (#2308) üzenetére


Kori77
tag

Akkor jó megnyugodtam !! :Y
Csak azért kérdem, mert a te véleményedre alapoztam,
és ma megrendeltem ! :DDD
Már megijedtem hogy valami bajod van vele :))

Kornél

(#2312) Macsorsi válasza akoska07 (#2308) üzenetére


Macsorsi
tag

Az, hogy nagyon-nagyon jól bírja mit jelent? :D

(#2313) akoska07 válasza Kori77 (#2311) üzenetére


akoska07
nagyúr

Engem csak a kiváncsiság hajt,na meg az egyik ismerősöm is mindig az én véleményem alapján vesz telefont és megkért járjak utána az S4-nek.
Igazából én is kiváncsi vagyok rá.
Egyetlen dolog ami visszataszitó az a telefon külseje,mert sehogy nem néz ki egyik S sem.
Ráadásul a "csomagolása"...
Ezért nem volt nekem eddig.

Jól tetted,nem fogsz benne csalódni,azt garantálom. :K :))

Macsorsi : Inkább a saját topicjában mondanám el,de ott meg találod az én irásaimat is,többek közt az aksiról is irtam.

#2304 Muffi : Jó sokat látni hasonlókat. Majd ha meglesz netán az S4 is akkor majd megmondom a frankót. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2314) Romanus válasza Romanus (#2307) üzenetére


Romanus
csendes tag

Sziasztok!
Most nézegetem a neten, hogy hol mennyibe kerül kártyafüggetlenül...
Most akkor csak a debreceni hiperben 210ezer, mert mindenütt 230...? Vagy ez most valami beetetés?
Lehet, hogy nem is kártyafüggetlen???

Minden út Rómába vezet!

(#2315) Muffi válasza akoska07 (#2313) üzenetére


Muffi
aktív tag

Okes! Várom majd tapasztalataidat az S4-rol meg a HTCrol! :)

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#2316) akoska07 válasza akoska07 (#2313) üzenetére


akoska07
nagyúr

A másik dolog,hogy a 16Gb nagyon gyorsan el tud fogyni (tapasztalat),
pláne ugy,hogy 8Gb körül kapásból már foglalt.

32Gb verzió nem mostanában lesz elérhető...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2317) vick33 válasza bubibaba31 (#2309) üzenetére


vick33
tag

Eléggé objektív módon tudod itt összehasonlítani egyes telefonok képeit.
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5125&idPhone2=3252
természetesen az ebből nem derül ki hogy milyen gyors az autofókusz vagy hogy mennyi a shutter lag, de elég hasznos

(#2318) akoska07 válasza vick33 (#2317) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az sem mindegy ki csinálja a képeket.
Egy tesztre nem alapozhatsz. :N

Arena-sok nem csináltak olyan jó képeket mint én,
pedig én aztán nem vagyok profi. ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2319) buci30


buci30
addikt

Kipróbáltam egy FullHD Filmet.

A gyári lejátszónál sokkal szebb képet kapunk ha a MX Player-t használjuk.

A baj csak az vele ,hogy ezzel viszont nem lehet a TV-re küldeni a videot azt csak a gyári tudja egy gomb nyomásra.

Screenshot-ot még mindig nem tudom ,hogy lehet csinálni?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2320) manokaki válasza buci30 (#2319) üzenetére


manokaki
őstag

egyszerre a Home és a kikapcsolo gomb !

(#2321) Macsorsi válasza akoska07 (#2313) üzenetére


Macsorsi
tag

Szia!
Linkelsz nekem egy HTC One topicot amiben írsz az akksijáról? Köszi! :)
(Privátban akartam elküldeni, csak félre nyomtam és nem tudom hogyan kell kitörölni a hozzászólásomat :DD )

[ Szerkesztve ]

(#2322) buci30 válasza manokaki (#2320) üzenetére


buci30
addikt

:C

Na ez volt S3-nál is eddig nem sikerült most igen ,hogy leírtad :D THX!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2323) bubibaba31 válasza vick33 (#2317) üzenetére


bubibaba31
tag

Köszi. Ebből laikusként a Samsung jött ki jobban...

(#2324) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Valaki esetleg nem tud linkeli egy honlapot, ahol van diagramm arról, h tavaly hogy alakultak az S3 árai? (Találtam diagrammot az árgépen de az csak oktoberig megy vissza.)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#2325) Gold_fish


Gold_fish
tag

A gyári böngésző valamiért nem veszi át a Chrome könyvjelzőimet, és nem is találok rá megoldást. Az S3-nál ez ment magától. Itt is kellene mennie?

(#2326) Dare2Live válasza joey04 (#2279) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ezt korábban már néztem én is. Hétköznapi használat során észrevehető, de nem zavaró."

kb, illetve embertipus függő is engem pl zavar.

leskin: 50-60msec helyett 140-150msec az baromi nagy difi. És nemhogy 150msecet, 50et is bőven érzékel az ember, komolyabb fps/rtsesek pl idegbajt kapnak ha egy monitornak 30-40msec feletti input lagja van.

nandor: Az első 2hónapban szokott egy rendesebbet (15-30k) esni az ára, utána pedig pár ezer forintoként szépen csorog lefele. S3 ~190-210 körül kezdett és mostanra ért le 100-120kra. Nagyjából egy 100as bukás egy éve alatt. :O ;] :W

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2327) stilo18 válasza akoska07 (#2298) üzenetére


stilo18
addikt

No, eladtad a One-t?

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2328) akoska07 válasza stilo18 (#2327) üzenetére


akoska07
nagyúr

Fentebb is irtam,hogy nem.
Eszem ágában sincs eladni !!!
Nem érkezett még olyan telefon (és nem is fog) ami érdemes lenne rá,hogy leváltsam. :N

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2329) Leskin válasza Dare2Live (#2326) üzenetére


Leskin
tag

Szezont a fazonnal szokás szerint.
Nem elehtne eygszer az almát az almával, a körtét a körtével összehasonlítani?

Fps-eseknek nem input lagja van hanem net lagja van. Input lag az, ami az eger jel kesleltetés azaz hogy a kurzor az eger megmozditasu utan hany ms-el mozdul...

Ez az egyik.

A másik, hogy ha a telefon NEM LAG miatt hanem egyszerűen a más működés miatt, és az adott szoftver miatt 130-150ms reakcióidejű (ami mondjuk baromság mert azt már észre lehetne venni, és nekem pl. az erzesem az, hogy abban a pillanatban reagál ahog hozzáérek - de tudom, nem vagyok "szuperhíró", csak egy belassult vénember :W ) , a másik telefon meg 80-100 ms reakcióidejű a kettő közötti külömbseg olyan 50 ms. azt meg vedd észre.... Lásd fent, én nem vok szuperhíró

A kijelzőt pedig a monitorok 8s-éhez hasonlítani megint szezont a fazonnal, mert egyiknél a megjelenítés frekvenciája - sebessége számít - 8ms és ezt hajlamosak összehasonlítani az érintőképernyő érintés válaszidejével... Körtét az almával, gratula.

Magában a hardware-ben nem lehet különbség hiszen iphone és apple kijelző is samsung. Bár valszleg a samu magának szart gyárt mert az iphone .-ra koncentrál:) Szoftver beli különbségek vannak, szoftver beli megoldások, abból adódik a különböző működés. És lehet hogy pár éve még apple volt a felhasználóbarátibb rendszer, de mára keményen android viszi a prímet, nézd meg az apple mostani bejelentéseit, samsung featureket fognak másolni. Minél több feature, annál több hibalehetőség, annál több erőforrás igény - és annál lassabb a rendszer ha nincs megfelelő vas alatta. Ez logikus. egy többet tudo rendszerhez több erőforrás kell mint egy kevesebbet tudohoz.... Mivel ma már az endroid tud többet, plussz nem egy fajta hardwaren kell futni , és nem annyira optimalizált mint az iphone egy vasra egy zart rendswzer egyértelmű hogy meg megdöccen(het), de én ezt az s4-ben nem látom, és az s4-et, max a htc one-re cserelnem le ha valaki kemenyen penzt is ad mellé. :)

Jelenleg mindegyik csúcs készülék hozza az emberek által elvárható maximumot, sebességet, ebben már fejlődésre sincs szükség, nemhiába kezdtek el a szoftveres featurek irányába fejlesztgetni a gyártók. Lehet hogy nem vagyok kockageek, de nekem pl inkább legyen 0.01 tizedmásodperc képernyő feloldás helyett egy 0.5 seces halványítós effektű anim. szerencsére több fajta telefon van mindenki megtalálja a magáét, engem csak az az egy idegesít, amikor blődségeket olvasok :)

Azt pedig mellékesen jegyzem meg, hogy a fikázás, az alaptalan, logikátlan jelzések nem azoktól vannak, akik HASZNÁLJÁK, azaz megvették a kütyüt, hanem azok akik (elkapkodták és) mást vettek, vagy csak a nyáluk csorog utánna de mivel drága még, kénytelen várni... :)

Samu S5

(#2330) skilled88


skilled88
tag

[Samsung Galaxy S4: 16 GB-ból csak 9 GB lesz szabad]

Nem mintha a 9 GB kevés lenne, de azért belegondolva sokaknak lehet kiábrándító, hogy 45 százalékkal kevesebb a valóság, mint az ígéret.

Ez ciki .. upsz.. :B

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#2331) CyberSoma válasza skilled88 (#2330) üzenetére


CyberSoma
tag

A HTC One S -nél is ugyan ennyi a szabad hely 16Gb -ből... és ott nem bővíthető micro SD -vel....

(#2332) Leskin válasza skilled88 (#2330) üzenetére


Leskin
tag

9gb kevés sajna ma már :( mármint szabad helynek... De erre találták ki a 64GB sd kártyát :)

Samu S5

(#2333) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

lagg, nem lagg.....
ma kipróbáltam 2 (azaz kettő darab) s4-et.
az egyik hibátlan volt, semmi akadás, semmi gond, (azonnali csere az s3-mamra) míg a másik pontosan olyan volt, mint amit itt negatív hsz-okban korábban lehetett olvasni....
én ezt nem értem!
segítsetek! :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2334) Laraxior válasza HUTCHDB (#2333) üzenetére


Laraxior
titán

Korai verzióknál szokott gond lenni... ezért nem érdemes ráugrani egyből :D
De az a 9GB eléggé ciki tényleg :DDD Bár az S3-on mennyi hely van? 11GB köbö

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2335) akoska07 válasza skilled88 (#2330) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ahogy fentebb is irtam 16Gb kevés lesz.

Elvileg szép kijelző....
Miért ne használnánk mindenre amivel csodálhatjuk is.
Hamar elfogy a hely.

Olvasgatok mindenfelé.
Ebből bizony nem lesz S4 teszt (tőlem),hanem még egy One. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2336) Leskin válasza HUTCHDB (#2333) üzenetére


Leskin
tag

KIPRÓBÁLTÁL egy nyílvánosan kirakott telefont... Mi futott a "lagos"-on a háttérben, mik voltak a beállitasai - pl. energitatakarékos mód, vagy fejlesztesi funkciok voltak e buzerálva stb.... Mindenki akinek MEGVAN a készülék és belakta, azt mondja hogy nincs a sebességgel problem. Ennyi. Itt én lezártam, próbálgatóknak meg jó próbálgatást :)

Samu S5

(#2337) S e t h válasza HUTCHDB (#2333) üzenetére


S e t h
nagyúr

De miért pánikolsz?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2338) Leskin válasza akoska07 (#2335) üzenetére


Leskin
tag

One-ban mennyi a szabad hely ?

Samu S5

(#2339) Jadro válasza skilled88 (#2330) üzenetére


Jadro
veterán

45 százalékkal kevesebb a valóság mint az ígéret? Vajon ki ígért 16 GB elérhető tárhelyet egy 16GB-os készülékben? Szerintem soha, senki. Ez így erős ferdítés, hisz a rendszernek is kell a hely. Más kérdés, hogy több helyet reméltek/tünk. Ez persze csalódás, de a 45% erős ferdítés...

Ciki, hogy kevesebb (mondjuk akinek nem elég lesznek nagyobb tárhelyű verziók is) de ekkora hülyeséget leírni szerintem sokkal cikibb.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#2340) akoska07 válasza Leskin (#2338) üzenetére


akoska07
nagyúr

32Gb-ból indultunk,asszem 6-7Gb volt alapból foglalt.
25.xxxGb volt elérhető.
Van rajta mindenféle anyag (film,zene,játékok),tárolom mert miért ne. :)
Egyik autós játék feltornázta magát 1Gb fölé. :)
Jelenleg még 17.5Gb szabad.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2341) Leskin válasza akoska07 (#2340) üzenetére


Leskin
tag

S4 nyerte a szamhaborut, az enyemben 130+ gb szabad hely van :)

Ugye 2 db 64GB kartya amit bármikor cserélhetek.... :)

Van az ilyesminek barmi ertelme osszehasomlitgatni ? :))

Samu S5

(#2342) manokaki válasza Leskin (#2341) üzenetére


manokaki
őstag

De a kártyára nem tudsz pl. játékokat telepiteni ha csak nem rootolod !

(#2343) HUTCHDB válasza Leskin (#2336) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

amatőr nem vagyok!
nézz utána az itteni írásaimnak (is).
azt nem értem, hogy korábban amikor kipróbáltam semmi gondot nem tapasztaltam, viszont ma érezhetőek voltak a laggok, DE CSAK AZ EGYIK KÉSZÜLÉKNÉL... :Y
pedig ellenőriztem a beállításokat, sőt a "fejlesztői lehetőségeket" is, de minden úgy volt, ahogy kell.
ezért nem értem, hogy hogyan van az, hogy 2 különböző viselkedést tapasztaltam. :F

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2344) akoska07 válasza Leskin (#2341) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem igazán vagyok hive a plusz tárolóhelynek,gondolom ezzel nem vagyok egyedül.
Nálam ez is egy szempont.
Illetve azt is tudjuk mi az amit kártyára tudunk áthelyezni és mi az amit nem.
Nem tudom mennyibe kerül egy jó minőségű gyors adatsebesség elérésű mem kártya.
Ez is egy szempont.

Nem számháborura gondoltam amikor tárhelyről irtam. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2345) HUTCHDB válasza akoska07 (#2344) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

egy ultra sebességű 16 GB-os, kb 3-4 e max.
nem értem miért nem vagy híve a külső sd-nek...
én meg a "nem bővíthetőségnek" nem vagyok a híve....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2346) Leskin válasza HUTCHDB (#2343) üzenetére


Leskin
tag

Két ugyanolyan hardweru gepen hacsak nem hibarol van szo, csak szofteres kulonseg lehet. Ha egyik nem ugyanugy mukodik mint a masik akkor a szoftver ami van rajta ugy osszesegeben oprendszer+telepitett programok es azok beállítasi eltérnek. ezekben a kutyukben mar annyi midnen van hogy lassan kulon tanfolyam kell hozzajuk :)

Samu S5

(#2347) Leskin válasza HUTCHDB (#2345) üzenetére


Leskin
tag

64 GB-t 16-17 korul lehet kapni class 10-est....

Samu S5

(#2348) Criton válasza HUTCHDB (#2343) üzenetére


Criton
veterán

Alleeban tapasztaltam én ezt, nem ott voltál te is véletlenül?

(#2349) akoska07 válasza HUTCHDB (#2345) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egy csúcs telefon legyen már legalább 32Gb saját tárolóhellyel 2013-ban.
Erre is próbáltam utalni. :)

Azon kivül memkártya meghalhat bármikor.
Telefonból ritkán tünnek el adatok akaratodon kivül. :)

Memkártya fényképezőgépbe kell amig rá nem pakolom gépre a cuccokat. :)

Nem vagyunk egyformák és nem is kell hogy azok legyünk. :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2350) HUTCHDB válasza Criton (#2348) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

nem, én debreceni vagyok, és két különböző tulajnak nyomkodtam meg a telefonját, akik már 1-2 napja használják.
egyik hibátlan, (ugyanolyan mint amit először próbáltam) másik laggos, itt-ott akadozós.....
szóval értetlenül állok a probléma előtt! :F

(#2349) akoska07!
de őszintén, miért jó, ha belső memóriád van, ami ráadásul irreálisan sok sok ezer forinttal kerül többe, mint amit valójában ér?
ebben nem egyezik a véleményünk.... :N

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.