Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Pumba3


Pumba3
tag

Szóval Srácok...

Mától én is egy új tulajdonos vagyok és hát wáááá :D Hatalmas! :D Nagyon odaver :)

Kérdés: GPS-el próbáltam google mapsot használni.. után jött az sms a Trétől, hogy 2 mb adatforgalmat generáltam, próbáljam ki az ilyen meg olyan net csomagját.

Tehát ez most nekem pénzbe került? És ha igen, miért? Nincs olyan ami csak a gps alapján megy? :)

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1602) Rotate válasza Pumba3 (#1601) üzenetére


Rotate
veterán

sztem ha nincs mobilnet csomagod, akkor hamar lődd ki a 3G-t, meg az hálózati adatküldést is tiltsd le... :) különben drága mulatság lesz :)

a maps is letölti ingyen, csak a wifi szabad neki engedni, ha nincs mobilneted :) a maps különben sem jó offline navigálásra... hamarabb a 3 betűs, vagy a sygic aura, stb :)

amúgy gratula, talán nekem is már csak szerdáig kell kibirnom :) tiéddel minden rendben? :)

[ Szerkesztve ]

(#1603) Pumba3 válasza Rotate (#1602) üzenetére


Pumba3
tag

"adatkapcsolat engedélyezve" menüpontról pipa kilőve, de ha lejebb bepipűlom a "csak 2 g hálózat", akkor gyakorlatilag elmegy a térerőm. Tehát ha marad a 3G adatkapcsoalt engedélyezése nélkül, az úgy jó lesz? A napokban remélhetőleg hozzá fogom tudni csatolni az előfizumhoz a netet, de addig.. :)

Köszi egyébként :) És igen, minden rendben :) Személyesen vettem át a boltban, jól körbenézegettem vagy 5 percig mire kifizettem :)

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1604) anzo válasza Pumba3 (#1601) üzenetére


anzo
senior tag

Üdv a klubban!

Mivel a Google maps egy úgynevezett online térkép ezért az internetről tölti le folyamatosan azokat a térkép részleteket amikre éppen szükséged van így nem foglal helyet a készüléken viszont internet forgalmat generál.

Azt javaslom, hogy a térképtől függetlenül keress valami jó kis internet csomagot a szolgáltatódnál mert enélkül ennek a készüléknek csak a töredékét fogod tudni kihasználni. Az androidnak lét eleme az állandó online állapot. Egy 100MB-os csomaggal már ellehet lenni ha van a közeledben WiFi hálózat amihez tudsz csatlakozni időnként.

(#1605) Pumba3 válasza anzo (#1604) üzenetére


Pumba3
tag

Köszi :)

Mindenféleképpen kötök hozzá netet. Anélkül tudom, hogy kihasználatlan lesz a mobil. Én 500 mb-os csomagra gondoltam.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1606) jooker82


jooker82
nagyúr

Van a telefonba másolás és beillesztés funkció???egy excelből akarok weboldalra....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1607) Rotate válasza anzo (#1604) üzenetére


Rotate
veterán

azért ezzel nem egészen értek egyet... én pl nem érzem égető fontosságúnak, hogy percenként frissitsek, meg szinkronizáljak... persze jó dolog, hs mindig van kézénl netkapcsolat, de azért elég sok mindent tud ez a cucc, anélkül is, hogy netre mennél, de ha mindenképp kell, azért a wifi szerintem manapság elég elterjedt dolog, minden második kávézóban, étteremben, téren stb. van ingyen wifi... és általában akinek otthon van net, akkor wifi is van :)

persze ettől függetlenül jó dolog a mobilnet, de nem hinném, hogy ha valakinek nincs, akkor az csak ücsörög majd és szomorkodik a telefonja fölött, mikor épp nincs kéznél wifi :)

(#1608) anzo válasza Rotate (#1607) üzenetére


anzo
senior tag

Részben egyetértek veled, de emberek apró hibákon agyalnak és szitkozódnak, hogy nem működik valami, ugyanakkor sajnálnak havi 1-2 ezer Ft-ot arra, hogy ne kelljen kompromisszumokat kötni a kihasználhatóságán.

(#1609) simi12345 válasza Zlika (#1598) üzenetére


simi12345
tag

Hi
megneztem a kepeimet amiket eddig csinaltam es nalam is kivetel nelkul lathato ez a valami mindegyiken. es tenyleg csak zoomolva...:(
ha hazamegyek megnezem majd laptopon mi a helyzet

(#1610) Rotate


Rotate
veterán

más dolog, WidgetLocker-t próbálta valaki ezen a telón? Szimpinek tűnik, és mivel én még Android témában új vagyok gondoltam rákérdezek, SkyNet blogján láttam, nem tudom ezen a telón milyen lehet, de tetszik, hogy van benne Sense-s lockscreen :)

....igen, kicsit rá vagyok buzulva a Sense kinézetére :)

(#1611) Zlika válasza simi12345 (#1609) üzenetére


Zlika
aktív tag

Hu akkor tuti nem azért van mert elejtettem a hétvégén...Szerintem akkor valami sortware-es dolog lesz.Több embernek is le kellene ezt csekkolni.

(#1612) suppe válasza simi12345 (#1609) üzenetére


suppe
tag

szerencsére nekem az eddig készült képek egyikén sem tapasztalható ilyen jelenség.

amúgy a mobilnethez hozzászólva: én sem használok mobilnetet, ha dolgozok, akkor gép előtt ülök, ha otthon vagyok ott a wifi. ha pedig nagyon kellett eddig bármikor is, vhol a közelemben mindig volt elérhető wifi-s hálózat (kávézó, terek, sétálóutcák). amúgy sem a twitter, facebook, e-mail stb. miatt esett a választásom androidos mobilra. a régebbi windowsos készülékek használhatóak voltak, de eléggé túlbonyolítottak, a mostaniakban nem tetszik ez a csempés felület és az sem, hogy a frissítések microsoft-osak, tehát bejelentik, h van aztán mégsincs. és a rendszerük is nagyon zárt lett (hw+sw). apple készülékek árát meg sosem az én zsebemhez mérték és nem is vágytam rájuk soha... ahogy symbianra sem.
attól, h nem használom ki a SNS szolgáltatásokat a készüléken, még nagyon sok mindent tud a készülék, amire kell nekem.

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#1613) tome.jr válasza Pumba3 (#1601) üzenetére


tome.jr
addikt

Én telenornál vagyok és belefutottam az első nap én is ebbe a mobilcsomag nélküli netezésbe. Másnap mikor módosítottam az előfizetői csomagomat akkor derült ki hogy az előző napi netezéssel 1 Mb forgalom után 1300 forintot fogok fizetni :O

(#1614) suppe válasza tome.jr (#1613) üzenetére


suppe
tag

amikor meglett a teló, nem tettem bele egyből a sim-et a telenornál, és vissza kellett mennem, mivel ezer éves volt a kártyám, fel sem ismerte a telefon. egyből cserélték is, ráadásul az eladó srác rá is kérdezett, h akarok-e mobilnet csomagot, mert akár meg is lepődhetek, h mekkora adatforgalmat generál egy androidos telefon, ami net nélkül drága lesz. mivel eddig is boldagan éltem mobilnet nélkül, nem kértem és fel is ajánlották, h a rendszerükben letiltják nekem a mobilnetet, h még véletlenül se szivasson meg. persze bármikor visszaállítják ha kérném.

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#1615) Rotate válasza tome.jr (#1613) üzenetére


Rotate
veterán

ezt nevezik tanulópénznek :)

(#1616) Rotate


Rotate
veterán

azért mégsem annyira rendesek mint elsőre tűntek... már tegnap óta emailezek ezekkel az érdekes emberekkel, hogy ők nem látják a halott, én meg láttam, barátnőm is látta...

most megpróbálták kimagyarázni, hogy ha a képernyő bevilágitására gondolok, akkor az a többin is van, szóval nincs baja a telefonnak... most meg elmagyaráztam nekik, hogy mi is az a halott pixel, és hogy miért nem látják...

basszus ha visszaküldik a hibásat, nem tudom mit csinálok...

(#1617) Balázs1986 válasza suppe (#1614) üzenetére


Balázs1986
addikt

Most van olyan akció a Telenornál, hogy a havi 100Mb net csomag 3 hónapig ingyenes. Túllépési díj nincs, max a sebességet veszik le 128k-ra.
3 hónap után ha nem kéred, felmondhatod nyugodtan (onnantól havi 990Ft lenne) :)

(#1618) Rotate válasza Rotate (#1616) üzenetére


Rotate
veterán

na megoldódott a gond, nem találták meg a pixelemet, de ennek ellenére cserélik, mert a lényeg, hogy a vevő elégedett legyen, nagyon korrekt hozzáállás, holnap végre újra lesz nekem is O2x-em :) drukkoljatok, hogy ne legyen semmi baja :) bár most már ott tartok, hogy ha a fél display hiányzik se küldöm vissza, mert már egy hete megvan, de használni kb 5 órát tudtam... abból is másfelet töltőn volt csak :D aztán meg küldtem vissza...

(#1619) Pumba3 válasza tome.jr (#1613) üzenetére


Pumba3
tag

1 MB = 1300 ft? :O Eléggé gáz :S

Rotate: Akkor gratulálok! :)

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1620) jooker82 válasza Pumba3 (#1619) üzenetére


jooker82
nagyúr

Gratula a telefonhoz....A partnerótól vetted??és elsőre milyen??igaz egészen más mint igy képeken?? már a külseje is,de főleg bekapcsolás után..áll leesik... :K

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1621) Máté94


Máté94
addikt

Szerintetek lesznek majd olyan elvetemültek, akik Sense 3.0-t portolnak 2X-re? :)

(#1622) simi12345 válasza simi12345 (#1609) üzenetére


simi12345
tag

Annyit meg kiprobaltam hogy egy nem ezzel a teloval csinalt kepnel is jelentkezik e....
es iggen
ott is ott van az a valami ha zoomolok
tehat valoszinuleg nem a kamera hibaja es a laptopon nem fog jelentkezni.
hanem a kepnezegeto szoft a ludas

(#1623) simi12345 válasza Balázs1986 (#1617) üzenetére


simi12345
tag

En is ezt rendeltem meg.
ingyen harom ho. aztan lemondhato.de utana 990 sem penz. es amikor lelassitottak az sem olyan egetrengeto. jo letoltesre nem valo de szerintem arra mindenki wifi-t hasznal

(#1624) Balázs1986 válasza simi12345 (#1623) üzenetére


Balázs1986
addikt

Én is így vagyok vele, 3 hónap ingyen net rosszul sose jön :)
Aztán vagy lemondom, vagy megtartom...sok email-t bonyolítok, erre jó utazás közben, ha meg nem látom értelmét, lemondom és kész :)

(#1625) jooker82 válasza Balázs1986 (#1624) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én meg most a vodánál fél évig 1000 ft ért,500 mb ot kapok..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1626) Zlika válasza simi12345 (#1622) üzenetére


Zlika
aktív tag

Tényleg ott van más képeknél is...akkor a szoftver lesz a ludas nyílván.Minden esetre az kicsit megnyugtat hogy nem csak nálam van jelen.Persze nem vígasztal.Peccset akarok vagy 2.3-at már a mindenit. :)

(#1627) Rotate


Rotate
veterán

esetleg ha valakit érdekel megint lehet nyerni ilyen király asztali teló tartót, múlt hónapban én nyertem :)
like-olni kell az oldalt, és irni valamit a falra, 5 embert sorsolnak május 10.-én :)
[iCarpus]

(#1628) mycso válasza jooker82 (#1625) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem a diginél van 1GB 1500ft és itt sincsen túlforgalmazási díj, csak belassítják a limit után. Illetve a Telenor hálózatát használja, sőt telenoros adatkártyát adnak, tehát telenor függő telefonhoz tökéletes. (bár ez csak adatkártya, tehát telefonálni nem lehet vele)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1629) jooker82 válasza mycso (#1628) üzenetére


jooker82
nagyúr

Sajnos felénk nincs digi... :((
8-v 16 gigás kártyát,honnan lehetne jó áron venni?? és ebbe a telóba S class hanyast tanácsoltok?? 6-os jó??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1630) Rotate válasza jooker82 (#1629) üzenetére


Rotate
veterán

Én innen rendeltem Class 4-est, azért Class 4 minimum kell, itt jó áron adják, és olcsón is hozzák ki, UK mellől Jersey-ből.

[link]

az árak fontban vannak, adó nélkül, az a jó Jerseyben, hogy adó nélkül lehet vásárolni. :)

pl Integral 16 GB Class4, postával 20 font, cca 5900 Ft... nem tudom ez nálatok jó árnak számit-e, nálunk mindenképp jó.

nekem kb másfél hét alatt megjött amit vettem :)

[ Szerkesztve ]

(#1631) jooker82 válasza Rotate (#1630) üzenetére


jooker82
nagyúr

a Class 6-os lenne a jó szerintem....olyat nem láttam...Ennyire nagy a különbség a 4-es és 10-es között?? majdnem 4x es ár....
És mi a rendelés folyamata?? Előre kell utalni??mert azt nem szeretem...Futár,v postás hozza??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1632) Rotate válasza jooker82 (#1631) üzenetére


Rotate
veterán

hát mivel amilyen a class olyan a minimális irási sebesség... ezért érthető... de telefonba minimum 4es elég, bár a 6ost még megéri... a 10es már elég drága...

Fizetni vagy kártyával, vagy paypallel lehet, és postán jön a cumó... én rendeltem tőlük fülest, és mem. kártyát is, nem volt gond... de mondjuk érthető, hogy nem szivesen fizetsz előre, én is tartottam tőle :)

(#1633) jooker82 válasza Rotate (#1632) üzenetére


jooker82
nagyúr

Postaköltség mennyi?? konkrétan 2x-re való tok van ott??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1634) Rotate válasza jooker82 (#1633) üzenetére


Rotate
veterán

3 font a posta... tokokkal nem tudom foglalkoznak-e, sztem lesd át az oldalukat :) sok mindenük van, és érdemes figyelni, van hogy relative drága dolgok vannak ilyen 50-60%-os kedvezménnyel...

(#1635) Pumba3 válasza jooker82 (#1620) üzenetére


Pumba3
tag

Igen, nagyon más mint a képeken :D Amikor voltam talanorban meglesni, már egyértelmű volt a dolog :) De ahogy a sajátom van a kezemben, még inkább :D

Problémám akadt egy kicsi :)

Ha a "Mobilhálózatok" menüpont alatt az "adatkapcsolat engedélyezve", "adat roaming" ki van kapcsolva, a "Csak 2G hálózat" be van kapcsolva, "hálózat tipus" > "Csak GSM"-re van állítva, akkor ugye semmi féle képpen nem generál nekem forgalmat netről? :) Mert amég nicns megkötve a mobilnetem, addig ugye elég húzós lenne :) Jelenleg egy kis "E" betű látszódik a térerő jelző mellett

Viszont így meg nagyon gyenge a térerőm... 3G-vel viszont nagyon fasza a térerő. Nem értek hozzá, lehet hülyeség lesz: Maga a 3G használata fizetős? Ha mondjuk az adatkapcsoalt továbbra sincs engedélyezve?

OFF:
Háááát...partnero... nem akarok senkit sem lehordani! DE! Múlthéten csütörtökön felhívtam őket, hogy hétfőn mennék érte, van-e? Jött a válasz, hogy igen van. Hétfő reggel felhívtam őket, hogy megyek érte, ha még mindig van. Mondta a faszi, hogy most nincs, de 1 órán belül megérkezik, megrendeli. Mondom oké... aztán még aznap délelőtt még 1* vissza hívtam, hogy 4-5 óra között érkezem érte Budapestre (Békés megyéből) -ugye csak azért, hogy személyesen vegyem át- Mind a kétszer azt a választ kaptam, hogy jól van, "várjuk érkezését". Megérkeztem hozzájuk 17:40-kor és közölte a faszi bent, hogy ne haragudjak nincs meg a készülék, annyit tud tenni az érdekemben, hogy holnap elpostázza ingyen.. Hát magát postázza ki a világból... :) amikor mondom neki, hogy "De kétszer beszéltünk ma telefonon és csak azért jöttem fel, hogy személyesen vegyem át" Akkor jött a bunkó válasz, hogy "Én ezzel nem tudok mit csinálni"

Szóval felhívtam XXLGSM-et, ahol vártak rám zárás után! Ugyanis 5:52-kor hívtam őket és 6-kor zártak.. Engem meg megvártak még oda érek. És nagyon korrekt volt a kiszolgálás is!

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1636) suppe válasza Pumba3 (#1635) üzenetére


suppe
tag

APN on/off Widget-tel ki tudod lőni az adatforgalmat, 3G Watchdog-gal pedig nézheted, h mekkora adatforgalmat bonyolíthatsz, limitet is adhatsz meg, elég sok mindent tud. Még a mobilnet mellé is ajánlom!

Marketen mindkettő ingyenes.

[ Szerkesztve ]

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#1637) mycso válasza jooker82 (#1631) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Vaterán is hasonló árban vannak....ott is érdemes szétnézni. [link]

Tokból mondjuk egy ilyet lehet én is veszek: [link]

Ezt meg most találtam, már csak ennyi az ára???? [link]

Ja és a digis mobilnethez nem kell digisnek lenned: [link] , annyi, hogy ha nem digi ügyfél vagy, akkor 2000ft.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1638) Pumba3 válasza suppe (#1636) üzenetére


Pumba3
tag

Ez rendben van és köszönöm :)

De ha a 3-g bekapcsolom és a widgetek nem frissítenek illetve nem netezek, akkor is csinál a telefon forgalmat? Mert 3Gvel nagyon jó a térerőm pl.

Nem vagyok még tisztában ezekkel a hálózatokkal :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1639) mycso válasza Pumba3 (#1638) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Persze, a 3g meg az adatforgalom generálása nem függ össze. (ahogy írták --> apn on/off widget vagy a hálózatbeállításokban letiltani az adatkapcsolatot, vagy szintén a beállításoknál az apn-t törölni/módosítani)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1640) suppe válasza Pumba3 (#1638) üzenetére


suppe
tag

Hát erre nem tudok mit mondani hirtelen... én a teló vásárlása után egyből, SIM nélkül wifi-n leszedtem őket, az APN-nel tiltottam az adatforgalmat, a Watchdog-ot pedig a biztonság kedvéért raktam fel, h lássam, tényleg nem tölt-e semmit. Pont azért tiltottam le, mert eddig nem volt szükségem mobilnetre.

"Az állatkert a kapun kívül is folytatódik!"

(#1641) Pumba3 válasza mycso (#1639) üzenetére


Pumba3
tag

Én azt hittem, hogy ha 3G hálózaton vagyok akkor az is generálja az adatforgalmat :)

Köszönöm mindkettőtöknek.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1642) Rotate válasza Pumba3 (#1641) üzenetére


Rotate
veterán

nem azért mondtam h kapcsold ki, mert az generálja, csak abból indultam ki, h a mobilnet is 3G-n megy... de aztán lehet, hogy baromságot mondtam, viszont 3G kikapcsolással aksit tudsz spórolni :)

(#1643) KonzolKartel válasza Pumba3 (#1641) üzenetére

Ha 3g hálózaton vagy, az is generálja, mivel folyamatosan lekéri az emailjeid, facebookot, időjárást, adatot küld a google-nek:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#1644) adam101 válasza KonzolKartel (#1643) üzenetére


adam101
tag

Ha 3g hálózaton vagy, de az adatforgalom le van tiltva, akkor nem tudja lekérni az emailjeidet, mert nincs adatforgalom, nincs internetkapcsolat. Nem tudja frissíteni a facebookot, az időjárást és adatot sem tud küldeni, mert nem kapcsolódik az internethez.

(#1645) Pumba3 válasza adam101 (#1644) üzenetére


Pumba3
tag

Hát akkor az eltérő véleményektől függetlenül, remélem neked van igazad :) Jelenleg 3G be van kapcsolva, adatforgalom tiltva és semmi sem frissít semmit.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1646) adam101 válasza Pumba3 (#1645) üzenetére


adam101
tag

Nagyon egyszerűen ellenőrizhető: próbálj meg behozni egy honlapot

(#1647) Rotate válasza Pumba3 (#1645) üzenetére


Rotate
veterán

annak úgy jónak kéne lenni :) kb nekem is úgy lesz beállitva, bár ha lesz jó térerőm 3G nélkül is, akkor az se kell :) csak meríti az aksit, hasznát meg különösebben nem veszem :)

(#1648) Pumba3 válasza Rotate (#1647) üzenetére


Pumba3
tag

Nah én viszont most rendeltem meg telefonon a 1430-as hívószámon a Trémobiltól a Go!Net L 500MB-os mobilnetet. Kérdésem az lenne, hogy az "Adat roaming"-ot be kell hozzá kapcsolni? Vagy csak az "Adatkapcsolat engedélyezve" legyen?

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1649) Inarus válasza Pumba3 (#1648) üzenetére


Inarus
addikt

Az adat roaming engedélyezése = a külföldi hálózaton történő adatkapcsolat engedélyezésével, ergo nem kell.

(#1650) Rotate válasza Pumba3 (#1648) üzenetére


Rotate
veterán

azért vigyázz vele, mert sztem csak holnaptól lesz aktiv... nem biztos, csak elővigyázatosság :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.