Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Rotate válasza Zlika (#1800) üzenetére


Rotate
veterán

az a Launcher Pro-ban benne van, és olyan sima mint a mesében :)

amúgy nézegettem a hidden menu-t, és levettem 2.0-ról 0.6 mA-re a touch led-ek erősségét, és így fincsibb lett... nem olyan zavaró a fényereje mint alapból, és egy hangyafosnyival kevesebbet is fogyaszt :)

[ Szerkesztve ]

(#1802) Zlika válasza Rotate (#1801) üzenetére


Zlika
aktív tag

Őszintén szólva én nem hiányolom az overwiev-t szinte sosem használtam csak ha véletlenül megnyomtam a home gombot akkor jött be.So meg leszek nélküle.
Más:valahol elcsíptem valami fórumot és ott arról beszéltek hogy az lg kihagy egy verziót és kapásból a 2.3.4 jön.Jó lenne...

(#1803) bogre1


bogre1
csendes tag

Vihetem beadni a szervízbe. A hívást sokszor nem tudom lerakni, telefonálás közben megszakad, a térerő meg folyamatosan ugrál. Frissítés után semmi változás, sőt még a net is belassúlt. Ahogy olvastam nem egyedi eset, ami ennyi pénzért elég idegesítő.

(#1804) voodoo98 válasza Zlika (#1802) üzenetére


voodoo98
addikt

2.3.3-ról már nem nehéz portolni 2.3.4-et egy készüléket. Minimális változások vannak benne, főleg az új Gtalk, de az felmegy 2.3.3-ra is (állítólag). Csak legyen meg legalább a 2.3.3 :)

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#1805) tome.jr válasza Rotate (#1797) üzenetére


tome.jr
addikt

Nekem 3G-vel csinálta ezt tegnap este. Kicsit neteztem vele, majd lecsatlakoztam a 3G-ről. Semmit nem állítottam át majd kb fél óra múlva ismét fel akartam mászni a netre. Nem volt hajlandó kimenni. A 3G felirat alatt csak a piros nyíl világított a kék nem. Restart után már hajlandó volt felcsatlakozni.

bogre1: Nálam első nap volt olyan, hogy hívtak és egymás után 3x megszakadt kb 1 perc beszélgetés után. Negyedik visszahívás után már stabil volt a kapcsolat és nem bontotta a vonalat.

Viszont tegnap meg kerestek telefonon 3x, sms-t is küldtek de se a hívást nem jelezte ki se az sms-t nem kaptam meg.

Zlika: Hogy csináltad az update-et? Nekem az LG updater nem hajlandó frissíteni. Azt írja a v10b a legújabb holott a listában benne van a v10c is. Letöltöttem a v10d-t, kicsomagoltam és lett belőle egy bin és egy fls fájl. Mit kelle ezekkel csinálni?

(#1806) tome.jr válasza tome.jr (#1805) üzenetére


tome.jr
addikt

Most telefonáltam egyet, én kezdeményeztem a hívást. Amit mondott a másik abból nem sokat értettem mert úgy eltorzult a hangja a telóban. Egy perc múlva visszahívott és kristálytisztán értettem minden szavát. :U

(#1807) bogre1 válasza tome.jr (#1805) üzenetére


bogre1
csendes tag

Nem tudom, hogy a szervízen tudnak e a problémámom segíteni. Azért elég idegesítő, hogy egy ilyen drága telefonnál maga a telefonálás a probléma. A hívást valamikor percekig nem engedi befejezni csak miután kiszedtem és visszaraktam az aksit. A térerő meg valamikor percekig x-et jelez és folyton ugrál.

(#1808) tome.jr válasza bogre1 (#1807) üzenetére


tome.jr
addikt

A térerőt nálam az stabilizálta ha csak a 2G-t engedélyeztem (beállítások/vezeték nélküli és hálózati beállítások/mobil hálózati beállítások/2G). Ebben az esetben maximumon volt a tréerő.

[ Szerkesztve ]

(#1809) bogre1 válasza tome.jr (#1808) üzenetére


bogre1
csendes tag

Köszi, akkor ezt még megpróbálom.

(#1810) simi12345 válasza Zlika (#1799) üzenetére


simi12345
tag

hi
hogyan és mivel csináltad a frissítést?
megmaradt minden a telón?
telenoros vagy te is?

előre is köszi a választ

(#1811) bogre1


bogre1
csendes tag

A térerő a 2g-re való kapcsolással megoldódott, de a hívást nem hajlandó megszakítani, amikor én szeretném. Hiába nyomom a vége gombot a hívott felet még mindíg hívja vagy 2 percig. Megőrülök.

(#1812) mycso válasza simi12345 (#1810) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A #1773-ban írta Rotate kolléga a linket az LG Mobile Update progihoz, ami egyébként megtalálható az LG honlapján is. Na ezzel simán frissíthető és megmaradnak a beállítások, telepített programok.

Ja az enyém is telenoros.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1813) Zlika válasza mycso (#1812) üzenetére


Zlika
aktív tag

Bezony én is a hivatalos lg updater programmal csináltam.Semmi fennakadás,backupot csináltam azért de nem volt rá szükség,minden megmaradt a telon.

(#1814) simi12345 válasza Zlika (#1813) üzenetére


simi12345
tag

nna megcsináltam én is lg updaterrel
v10c lett, megmaradt minden, kivéve a superuser lett leszedve

na mindegy azt megcsinálom megint

így elsőre nem sok minden változott, viszont a képeken nálam is megszűnt az a valami

(#1815) tome.jr


tome.jr
addikt

Ha megfeszülök sem jön össze az update, nem tudom mit csinálok rosszul. Please help

(#1816) lcee79 válasza Fancy-boy (#50) üzenetére


lcee79
őstag

"Tükröződő kijelző? 1 napot sem bíró akkumulátor? Nonszensz az egész emberek! "

Ez a lényeg, ha telefonálni akar az ember vegyen telefont
vagy térjen vissza a régihez. (én visszaléptem a 2007-ben vásárolt nokia e51-emhez, Omnia II, és HTC HD2 után... annyi időm nem volt amennyit foglalkozni kellett volna velük, és a telefonálás sokkal rosszabb volt mint e51-en)

Nem tudom mikor csinálják meg azt az okostelefont ami tényleg jónak mondható
minimum 3 napot bír egész napos nyomkodással is akár
ha nem nyomkodom akkor többet is... (ehhez kb. egy 5-6000-es akksi kell, pici méretben, hogy beleférjen a 13 milliméteres telefonokba :))
És telefonálás legyen a fő funkciója nem pedig "egy mellékesen azt is tud" funkció legyen...

És én nem szeretnék minden kis vacak (és egyben értelmetlen nevetséges) programért sem pénzt kiadni. De a jókért sem. Oldják meg hogy mindenkinek jó legyen... :)
Mostani szerintem csak agyártóknak jó, felhasználóknak biztos nem.

Szerencsére én PC előtt ülök munkahelyen is otthon is ... :)
De egy telefon nem tudná kiváltani az igényeimet az tuti.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#1817) simi12345 válasza tome.jr (#1815) üzenetére


simi12345
tag

nálam végigment a zöld csík, már közben kiírta hogy elérhető frissítés, majd a frissítés gomb lila színű lett és arra rányomtam, majd 10 perc alatt megvolt a frissítés.

telenornál vettem annyi volt a különbség a tied meg az enyém közt, hogy az alap verziószámom még 20110228-as volt, tehát a februári

nálad meg ahogy látom az már az áprilisi

nekem ez a frissítés után váltott át áprilisira

lehet ezért nem tudsz frissíteni a v10c-re

(#1818) tome.jr válasza simi12345 (#1817) üzenetére


tome.jr
addikt

Én független készüléket vettem, gyárilag a v10a volt fenn rajta, ez volt a februári változat. LG updater-en keresztül frissítettem és akkor ment fel a v10b. Az a frissítés normálisan felment zöld csíkkal együtt. Azóta nem tudotam a v10c-re frissíteni pedig az updater szerint is van hozzá. Akinek fenn van a v10c azoknak milyen dátum szerepel a baseband verziónál?

(#1819) bogre1


bogre1
csendes tag

A mostani frissítés után már végre le tudom rakni a hívást! :R

(#1820) bogre1 válasza tome.jr (#1818) üzenetére


bogre1
csendes tag

2011.04.05

(#1821) simi12345 válasza tome.jr (#1818) üzenetére


simi12345
tag

v10b 2011.02.28
ebből lett
v10c 2011.04.05

(#1822) Pumba3 válasza bogre1 (#1819) üzenetére


Pumba3
tag

Ilyen hívás gondom nekem is volt :D v10b-m van, még nem frissítettem.

Ráadásul a töltéssel megint megszívatott :) Reggel leveszem, hálózati problem megint, akksi 47 %. Kikapcs bekapcs, minden jó, akksi 100% :D Nyomkodom a délelőtti órákban és egyszer csak hopp, csatlakoztassa a töltőt, 15% maradt :) Nem töltötte fel rendesen a kis édes :D

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1823) bogre1


bogre1
csendes tag

A hálózat megint ugrál az internet meg alig megy, pedig 1gb-os csomagom van.

(#1824) bogre1


bogre1
csendes tag

Már vagy 5 perce a mobilhálózat nem elérhető.Pedig 2g-re állítottam.Megőrülök ettől a telefontól.

(#1825) Pumba3 válasza bogre1 (#1824) üzenetére


Pumba3
tag

Ebben a esetben nekem adatforgalom kikapcs, csak 2g hálózat bekapcs. teló újra indít, majd minden vissza állít és ment :D

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1826) Rotate válasza Pumba3 (#1822) üzenetére


Rotate
veterán

Ez elég szar... nekem szerencsére nem volt ilyen... sőt egyre jobban bírja az aksi is...7óra alatt 70%-ra csökkent le... közben videózgattam fényképeztem ballagáson...

nekem kicsit érzéketlen az érintésre... képernyő feloldás után kb csak a második érintést érzékeli... remélem ha lesz nekem is v10c ez majd javulni fog vele :)

[ Szerkesztve ]

(#1827) Pumba3 válasza Rotate (#1826) üzenetére


Pumba3
tag

Kitsit zavaró, de még csak egyszer fordult elő...

A kijelzőt úgy nyitsd ki, hogy a fenti gomb megnyomása után várj egy pillanatot, ne húzd egyből a képet :) És akkor jó lesz elsőre is. Nem kell túl sokat, csak egy pillanatot.

Érdekesség: Launcher Pro, ha jól meg van pakolva, akkor a previewnál laggol, az oldalak görgetése közben egyáltalán nem. Az Go Launcher Ex viszont az oldalak görgetése közben laggol és a previewnál nem. Kitsit zavaró, hogy egyik sem olyan röccenés mentes :D

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1828) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szerintem más márkájú okostelefon tulajok csak röhögnek a szenvedéseinken :D
Tiszta bétateszter topik :D

Nekem tegnap is kikapcsolt csak úgy 2x is :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1829) Balázs1986 válasza BITBOYS (#1828) üzenetére


Balázs1986
addikt

Módosított ROM és kernel megoldja a bajokat, már nem egyszer mondtam hogy erősen javítja a teljesítményt, a felhasználói élményt (és nálam az akkumulátor üzemidejét is), példát is adtam rá, hogy mit lehet érdemes kipróbálni :) Csak sokan nem mernek nekiállni. Pedig az egész csak 5 perc :)

[ Szerkesztve ]

(#1830) BITBOYS válasza Balázs1986 (#1829) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, ezzel én is így vagyok, nem merem lefrissíteni:)
Viszont kénytelen leszek nekiesni, különben földhöz csapom egy gyenge pillanatomban :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1831) Rotate válasza Balázs1986 (#1829) üzenetére


Rotate
veterán

Majd ha lesz végleges CM7 azt én is bevállalom... addig meg szenvedek a stockkal... :)

(#1832) Balázs1986 válasza Rotate (#1831) üzenetére


Balázs1986
addikt

Azt én is várnám, de ahogy néztem a Nighlties topic-ot, az még nem most lesz :)

BITBOYS: Tényleg nem nehéz, elhatározás kérdése :D

(#1833) Drecky


Drecky
csendes tag

Valaki segítsen légyszi?Hogy tudom ezt felrakni!
Lépésről-lépésre légyszi!

Fr15-update-modacocustomrom-2x-kitchen-unsigned.zip

és ezt:

EternityPRJ_P990KRN_1.4.zip

(#1834) jooker82


jooker82
nagyúr

Valaki csinálhatna egy első hsz-t,amibe levannak irva a tulajdonságok,melyik FR ,meg szoftverzió javasolt rá,annak telepitési menetét....stb...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1835) Balázs1986 válasza Drecky (#1833) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nincs 2 perce hogy írtam ezügyben egy step-by-step pü-t, továbbítom neked is.

[ Szerkesztve ]

(#1836) tome.jr


tome.jr
addikt

Próbálom tisztába tenni a v10a, v10b, v10c és v10d update-eket.

- v10a volt a 2011.02.26. dátumú nálam.

- v10b a 2011.04.05 dátumú nálam

- v10c szintén 2011.04.05 dátumú többeknél

- v10d na ennek mi a dátuma annál akinél fenn van?

Nem tartom túl valószínűnek hogy a v10b és v10c ugyanazzal a dátummal két különböző update lenne. Gyanítom hogy akinek megvan a v10d az szintén 2011.04.05 dátumú.

simi12345 írta, hogy nála a v10b volt a februári telenoros verzió, nálam a független februári a v10a volt.

Itt viszont [link] azt írják, hogy:

Vodafone Hungary-nál a v10c a februári és a v10d az áprilisi. Kicsit lejjebb meg azt írják Hungary-nél hogy a v10b az március 23-i dátumú.

Na én úgy tudom csak a telenornál van 2x, tehát azt a vodás dolgot valószínű elírták és az telenor akart lenni.

Összegezve tehát van 4 féle update 3 féle dátummal. Számomra teljes a kavarodás, azon sem lepődnék meg ha kiderülne hogy egyes update-ek (amik azonos dátumúak) azok valójában megegyeznek egymással csak számozásukban különbözőek.

Lehet emiatt nem engedi nekem a 04.05- dátumú v10b-t 04.05 dátumú v10c-re frissíteni, mert gyakorlatilag ugyanaz mindkettő.

Valaki érti egyébként ezt? :)

#1835 Balázs1986: Jöhet nekem is :R

[ Szerkesztve ]

(#1837) jooker82 válasza Balázs1986 (#1835) üzenetére


jooker82
nagyúr

De kiirhatod ide is....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1838) Skynet258 válasza tome.jr (#1836) üzenetére


Skynet258
veterán

"Kicsit lejjebb meg azt írják Hungary-nél hogy a v10b az március 23-i dátumú."

Ehhez még annyit, hogy a linkre ez van írva, de ha elindítod, akkor v10a-t kezd el tölteni. Ennyit arról a topikról, elég nagy kavarodás van benne... :D

https://geekpulse.hu

(#1839) Balázs1986 válasza jooker82 (#1837) üzenetére


Balázs1986
addikt

"Szia!

Persze, elmagyarázom szívesen :)
Amit tudok, azt fel is teszem a saját oldalamra, hogy minél kevesebbet kelljen regisztrálnod.
Még az elején: mindenképp szükség van egy microSD kártyára. Valamint, archiváld szgépre, sim-re, vagy valahova a névjegyeket + mindent amit a telefonban tárolsz, mert első moddingolt szoftver felrakásakor ezek elvesznek.

ClockWorkMod letöltése Optimus 2x-re

Ha ez lejött, ki kell csomagolni a zip fájl tartalmát valahova.
A telefonon a Beállítások / Alkalmazások / Fejlesztés menüben az USB hibakeresési mód legyen bepipálva, majd az adatkábellel gépre kell kötni. A Windows találni fog egy új hardvert, Win7 magától telepítette a driver-t, mást nem próbáltam.
Ezután a kicsomagolt cuccban meg kell keresni az install-clockworkmod-windows.bat fájlt, és elindítani. Ez magától lefut, majd az ablak bezárul. Innentől ki lehet kapcsolni a telefonon az USB hibakeresés módot.

Most le kell tölteni a módosított ROM-ot. Ehhez regisztrálnod kell ide (természetesen ingyenes). Ha megvan a reg, és beléptél, itt egy direkt link a fájlhoz: Modaco custom firmware FR15.
Ha lejött, fel kell másolni a microSD kártya főkönyvtárába.
OC Kernel 1.4 <- ezt is le kell tölteni, majd felmásolni a microSD-re.

Ha ezekkel megvagy, ki kell kapcsolni a telefont, majd úgy bekapcsolni, hogy a "Hangerő le"+Bekapcsolás gombokat nyomva tartod addig, amíg meg nem jelenik egy apró "ANDROID" felirat (az SD kártya legyen benne). Ezután bejön egy narancssárga menü, amiben a hangerő gombokkal tudsz lépkedni, és a bekapcs gombbal okézni. Rá kell menned a "wipe data / factory reset" menüre, és okézni. Majd a "wipe cache partition" menüre is ugyanígy.
Ezután az "install zip from sdcard" menübe kell menni, ott pedig "choose zip from sdcard", majd kiválasztani az FR15-update....valami.zip fájlt. Ha jól emlékszem rákérdez hogy biztosan akarod-e, értelemszerűen "Yes"-re kell ballagni. Le fog futni az install, 1-2 percbe beletelik, de lemegy. Majd "go back" a főmenübe, és "reboot the phone". Ha újraindult, elsőre sokáig tölt, de jó lesz. Ezzel már fent is van a módosított szoftver.
Viszont, még egy kis optimalizálás: Ugyanígy kikapcs, hangerő le + bekapcs, majd egyből "install zip from SDcard, ott OC_kernel_1.4.zip kiválaszt, telepít. Megint restart, és elvileg kész is.

Hosszadalmasnak tűnik, megpróbáltam nagyon lépésről-lépésre írni. De ha majd csinálod, látni fogod hogy tényleg csak 3-4 perc az egész.
Sok sikert :)"

Remélem, kb érthető lesz a dolog mindenkinek :)

(#1840) tome.jr válasza Skynet258 (#1838) üzenetére


tome.jr
addikt

Kíváncsi lennék, hogy volt-e valaki aki végigment mind a 4 update-en egyesével :F

Más: milyen microSD kártyát ajánlotok a 2X-hez? Kezeli normálisan a 16/32 gb méretűeket is?

(#1841) jooker82 válasza tome.jr (#1840) üzenetére


jooker82
nagyúr

Valakinek van benne 4 classos 16 gigás...és kezeli...
én is venni akarnék...ha egy jó helyet tudtok 6-7 e környékén ,akkor jelezzétek...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1842) Pumba3 válasza tome.jr (#1836) üzenetére


Pumba3
tag

Nekem is V10b áprilisi

(#1773) Rotate: Frissítettem a progival amit linkeltél. Nagyon változás nem történt. V10B maradt továbbra is, pedig letöltött egy 200mb-os valamit végig is ment a csíkocska is, rendben lezajlott minden. A telefon átállítódott angolra meg a ki-be kapcsolási képernyő változott meg.

Magyar nyelvet hogy lehet vissza varázsolni rá? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1843) Rotate válasza tome.jr (#1840) üzenetére


Rotate
veterán

nekem class 4-es 16 gb van benne... noname... gond nélkül működik... egyszer nem sikerült bemountolnia, restart segitett, de ez nem kártya, hanem o2x probléma, többeknek volt ilyen gond...

más: megint van egy pötty a kijelzőn, ami eddig nem volt... nem pixelhiba, olyan mintha valami kis cucc ment volna a kijelző és a gorilla glass közé... elég pici, kicsit zavar... de most már nem küldöm vissza... majd ha lesz más baja is...

a wifi is egyre szarabb... asszem szarok rá, és SmartFlashel befrissitem a v10c-t az uj baseband-el... ha az se lesz jobb akkor fr15... :)

btw, valaki fenn irta a firmware-k dátumát... az nem azoké hanem a basebandé... a 2011.04.05, azért van az összes újabbnál az, mert az a legújabb baseband. de a hidden menüben meg lehet lesni a firmware dátumát is, nekem ami gyárilag rajta volt az v10b 2011.03.09. a baseband pedig 2011.02.18.

asszem rászarok a progikra, és befrissitek...

Pumba3: Settings/Language? :)

[ Szerkesztve ]

(#1844) mycso válasza tome.jr (#1836) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

v10d: 2011.04.05.

Egyébként van egy kis érdekesség nálam....a telefon telenoros, de t-mobile-os kártyával használom. Viszont amióta frissült v10d-re azóta az APN beállításoknál az internet és az mms beállításnál is, a vodafone beállításai vannak elmentve/alapértelmezve és ezeket nem is tudom kitörölni....(természetesen létrehoztam a t-mobile-os beállításokat, de ugye a vodás az törölhetetlen, picit zavaró)

Pumba3 Beállítás/nyelv és billentyűzet/itt pedig az első menü (gondolom settings/language and keyboard/stb.)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1845) Pumba3 válasza Rotate (#1843) üzenetére


Pumba3
tag

Azt gondotlam :D De rámegyek, magyar nyelv megbök, nyelvválasztó menü bezáródik, írja ott, hogy "magyar" de minden maradt angol :S

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1846) Skynet258 válasza tome.jr (#1840) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem 32Gb-os van benne, nincs vele baja. 2000 Ft-ért vettem Ebay-en, valami lopott Sandisk. :DDD

https://geekpulse.hu

(#1847) Pumba3


Pumba3
tag

:O Így néz ki a dolog:

"Select Language
Magyar (Magyarország)

Text settings
-Input Method
LG billentyűzet
-LG billentyűzel
Onscreen keyboard setting
User dictionary"

Félig magyar :S Valakinek ötlete? :O az LG Billentyűzet menüpontba belépve minden magyar, azon kívül semmi...

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

(#1848) fullmanytime válasza Pumba3 (#1845) üzenetére


fullmanytime
csendes tag

Én ugyanezt játszottam el. Próbáltam visszahozni a magyar nyelvet a morelocale-lal, de az sem működött. Azóta angol a telefon.

http://androidunderground.info/forum/viewtopic.php?f=58&t=440

Amúgy v10c és áprilisi

(#1849) ferikek válasza Pumba3 (#1845) üzenetére


ferikek
aktív tag

Független a telefonod? ha igen, használt 0 percesként vetted?

(#1850) Pumba3 válasza ferikek (#1849) üzenetére


Pumba3
tag

Igen független. Én szedtem elő a dobozból.

(#1848) fullmanytime Próbáltam amit linkeltél, de nekem sem jött össze.

iPhone 4 8GB Black 5.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.