Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21839) katt777 válasza HSM (#21837) üzenetére


katt777
félisten

Hát, 3.6GHz-en még nem nagyon melegszik a cucc. Sajna szerintem is sokan abból indulnak ki, hogy az alaplap jelez egy hőmérsékletet, és azt gondolják, hogy akkor a lapon semmi nem melegebb annál. Mindamellett a core i-s cuccok jóval érzékenyebbek és összetettebbek egy wolfinál pl.
Az Intel áraiból sokaknak az jön le, hogy benne kell legyen a tuning is, pedig alapból is igen jó teljesítményt kapnak.
Miért nem elég alapon egy i7 ma bármely VGA alá? Feltoltam a HD4870-en minden graf. beállítást maxra, és min. szorzóval (azaz 1.6GHz-en) 99%-ban megvolt a kihajtás DX9 HDR-ben és DX10+ is. DX9 SM2 csak 92%, de azok a progik amúgy is brutál FPS-ekkel mennek, és még csak 1680-as felbontásról van szó). Ha azt veszem, hogy a HD5870 mennyivel gyorsabb a mostani VGA-mnál, tutira elég kell legyen hozzá a 2.66-2.8GHz. Ha valaki ilyen kártyával nem max. grafikát használ, az magára vessen, gagyi programokkal meg könnyen lehet persze CPU limites, de ez nem azt jelenti, hogy az i7 kevés. ;)
Betöltésnél a vinyó sebessége a szűk keresztmetszet, videókódolásnál meg továbbra sem érdekel, hogy 9 perc, vagy 7. ;) Csak az érdekelne bármilyen esetben, ha egyáltalán nem kellene várnom semmire. Tartok tőle, hogy ilyen hardver nem mostanában fog kijönni. :DDD

-Gabesz-: Alacsonynak tűnnek a feszek, és a 10 kör LinX sem fogadható el a stabilitás bizonyítékának. Pont a kicsit alacsony CPU-feszeknél fordul elő, hogy csak valahol 10 kör fölött hibázik a rendszer. Az sem mindegy, mit használ az ember, mert a W7 alatt stabil beállításokra XP alatt rá kell tenni egy kicsit, legalábbis nálam, pedig elméletileg az XP az igénytelenebb (de ezek szerint instabilabb is). Ha meg muszáj pár játék, és régebbi hardverek miatt XP-t használni, meg vagyok lőve azzal, hogy 0.0125V-tal alacsonyabban stabil a W7. :(((

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.