Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127101) Tsebacsi válasza Declare (#127099) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor visszavonom, mert bőven kiegyenlített az arány :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127102) footy válasza Declare (#127099) üzenetére


footy
addikt

Az elektronikaja az E mercinek sem a legjobb, de ott a motor+valto kombo eleg sokat kibir. Az A6 is eleg problemamentes a multitronictol eltekintve. A lexus GS-t meg mar nem is mondom :) Ennel meg a belter se nagyon oregszik.

[ Szerkesztve ]

(#127103) Flashback


Flashback
addikt

:D Jó kis flém jött össze.

Amúgy #onlyhonda 2007-től Civic 1.8i vagy 2.2D, vagy Accord 2.2D.

Ezeket csak úgy érdeklődésképpen szúrum be.
Amúgy a Bimmerre rákérdeztem azért.... olasz importos = Jó eséllyel 500ról tekert :U

Szerk: Látom van itt hitvita rendesen! :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#127104) Declare válasza Tsebacsi (#127101) üzenetére


Declare
őstag

Nem kell visszavonni, ez is ide tartozik....igy teljes a kep ;) . Mondjuk en azt nem irtam, hogy a modellfrissites utani verziokrol szol az amit irtam...akar ez is lehet különbseg....bar a kollegam 525i je az szerintem meg a frissites elötti verzio, de ebben most nem vagyok biztos :B

(#127095) bmwsan az en 1.7 cdti astramhoz is vehetsz 400+k huf ert turbot....meg 120k ert is ;)

(#127102) footy pont a motor + valto kombot irtam en is, hogy az e60 a 25-35d motorral + a modellfrissites utani 6 os automataval (lehet frissites elöttivel is :F ) a jo konstrukcio köze tartozik....raadasul jol megy es jol fogyaszt. E mercit nem tudom...soha nem szerettem a merciket, soha nem is vennek.... :)

Na de nem kapok % ot a bmw töl, szoval nem is azert irtam, csak ez szemet szurt, hogy itt azonnal le lett nullazva az e60, ami azert igy nyersen, önmagaban nem allja meg feltetlen a helyet. :B

(#127103) Flashback ez nem hitvita, vagy flame szvsz....ez a celja a forumnak....bedobja mindenki, amit tud/hall/tapasztal....abban viszont nincs vita, hogy 2 millioert az a bmw csak mazohistaknak valo ;) egy jo e90 et nem kapsz annyiert, ilyesmi felszereltseggel/teljesitmennyel

[ Szerkesztve ]

(#127105) footy válasza Declare (#127104) üzenetére


footy
addikt

Hat BMW-nel azert lehet olvasni kokszosodasrol is rendesen amelett hogy a lanc szeret szakadni es ezek azert szorosan a motorhoz tartoznak. Az ismerosi korben volt 3 E60 530D, ezek kozul ketto(akik ujkent vettek) Q7 3.0D-re valtott.

(#127106) stickermajom válasza tboy93 (#127077) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi a tippet, felírtam magamnak! :R

(#127107) tboy93 válasza stickermajom (#127106) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha komolyabban érdekel, tudok mutatni a folyamatról képeket is. [link]

(#127108) SzlobiG válasza Tsebacsi (#127092) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez a hármasra is igaz ebben a korban? Tetszetősek pedig ezek az ötös bimmerek.

(#127109) Kornel válasza Flashback (#127103) üzenetére


Kornel
veterán

Felverjuk itt a honda arat a nagy kereslettel ;)

[ Szerkesztve ]

(#127110) Tsebacsi válasza SzlobiG (#127108) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én a hármasba inkább belevágnék, ismerősnek volt E90-je, és nem szidta igazából. Bár én F30 párti vagyok. Ez az ötös meg úgy látszik vagy jó vagy nem annyira. Nekem a hátulja tetszik, de elöl ez a lámpa és belül az egész műszerfal az nemannyira :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127111) -v- válasza SzlobiG (#127108) üzenetére


-v-
addikt

Nem, az E90 elég jó, igazából jobb mint az E46 :) Az elektromos vízpumpával van gond, de igazából ha az N52-es 6 hengeressel veszi az ember akkor egyáltalán nem szopóroller, én úgy olvastam. Ja, központi nagy kijelzőt is hanyagolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#127112) M_o_g_y_i válasza bitpork (#127054) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pont Herz-es Ceed-eket vezettem, bármelyiket megvenném. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#127113) Clain


Clain
tag

sziasztok

nem tudtok esetleg valakit ajánlani aki jó áron és korrektül készít kormány és váltó bőrözést?

köszi

(#127114) SzlobiG válasza Tsebacsi (#127110) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig az ötös méretileg jobban bejön, de skk helyről hallani, hogy nem sikerült vmi jól sajna. :(

(#127115) MunezXBK válasza Clain (#127113) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Helyileg?

(#127116) Tsebacsi válasza Clain (#127113) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itt voltak többen is, Qru is, elégedettek voltak!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127117) Clain válasza MunezXBK (#127115) üzenetére


Clain
tag

Bp belváros vagy közép - magarország / érd-dunaújváros-solt-kalocsa stb/

(#127118) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Valahogy mindig elgondolkodtat amikor a korrekt minőség és a jó ár kifejezések egy mondatba kerülnek ;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127119) szőröscica válasza Clain (#127117) üzenetére


szőröscica
addikt

Kecskemét, Fell-ser kft.

(#127120) Tsebacsi válasza bitpork (#127118) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megesik, csak ritka :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127121) bitpork válasza Tsebacsi (#127120) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Félreértesz. Ez ugyan az a vak elvárás ami a kevés kilométeres garázsban tartott, olcsó, nagy teljesítményű, keveset fogyasztó, rendesen karbantartott autók utáni -valljuk be, értelmetlen- kutatást hozza.
Definíció nélkül mit jelent a jó ár? Mert ugye 20-25 körül van a kormány. Ez nem jó ár? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127122) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

1999-es évjáratú 5 ajtós swiftről váltanék másik autóra.
1millió Ft körül nézelődök, olyat ami nem túl öreg. 10-11 éves max. Kicsit keresek, és mindenképpen benzines motorral. 190 cm magas vagyok, de hosszútávon sem volt bajom a swift-el.
Tudnátok tanácsot adni? Klíma mindenképp legyen.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127123) MunezXBK válasza Ace Ventura (#127122) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A keret/évjárat kombó nagyjából franciára szűkíti a kört.

(#127124) Ace Ventura válasza MunezXBK (#127123) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Pl?
Azokkal gázok vannak?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127125) máyköl válasza bitpork (#127121) üzenetére


máyköl
veterán

Elképesztő.
És elég leírnia ezeket a kulcsszavakat, az emberek azonnal elhiszik.
Mindig eszembe jut erről ez a videó, a nepper szövege hatalmas alakítás. :DDD

(#127126) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Opem ampera-ról vélemények ?
Van aki vezetett már vagy tulajdonos innen ?
ő elég szimpatikus

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#127127) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#127124) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mondjuk egy ilyennel ki is egyeznék. Mit érdemes ezekről tudni? Mire kell figyelni?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127128) Kornel válasza Ace Ventura (#127127) üzenetére


Kornel
veterán

Gyenge..

(#127129) szőröscica válasza Ace Ventura (#127127) üzenetére


szőröscica
addikt

Keresd a Ghia felszereltségűt, abban rendes plüss ülések vannak, nem ilyen izzasztó gagyik.

Egyébként 1.4 vagy 1.6 szívó benzint nézzél belőle, azok jobban mennek sokkal. Az autó maga kezes, ügyes, jó móka vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#127130) Ace Ventura válasza Kornel (#127128) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Teljesítményre érted?

joamilestoné

Félek nem kapok 1 millából olyat.
Rozsdásodás, mikor és hol kezdődik elsőként ezeknél?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127131) Kornel válasza Ace Ventura (#127130) üzenetére


Kornel
veterán

Igen.
Es ne hasonlisd az (ezres swifthez).
Az erosebb kb :D
1.6 kell ebbe, az mar elvezetes lesz.

(#127132) Ace Ventura válasza Kornel (#127131) üzenetére


Ace Ventura
addikt

1.3-asom van jelenleg :)
Nem versenyezni akarnék, csak ritkán elővenni, mert a melóhelytől is kb 5 percre lakom, be sem indítom a kocsit napokig. Heti egyszer bevásárlás, aztán pihenne :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127133) szőröscica válasza Ace Ventura (#127130) üzenetére


szőröscica
addikt

Anyámén a kipufogó rohadt szét, pedig csak 90 ezret futott, és garázsban tartott. Egyébként hibátlan.

(#127134) Kornel válasza Ace Ventura (#127132) üzenetére


Kornel
veterán

A tied tobb, mint 200 kg-al konnyebb.

(#127135) Ace Ventura válasza szőröscica (#127133) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Látom már, hogy kemény dió lesz ez a kocsicsere. Nem adnám el a swiftet, ha nem lenne ennyire rozsdás az alja. Szaki szerint nem éri meg már költeni rá. 16 éves lesz a nyáron.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127136) Alg válasza Ace Ventura (#127132) üzenetére


Alg
veterán

Anyumnak ilyen van (full fapad - kurblis ablak, kazetta), vezet(t)em sokat - nem egy versenyautó, de el lehet lenni vele szerintem, nem vészes. Megbontani még nem kellett (most majd kell mert jön az olaj valahonnan). Üléssel se volt gondom. 185 centimmel nekem koppra hátra kell tolni az ülést hogy kényelmes legyen, de a háttámla nem éri el a hátsó ülőlapot még ;]

A futóműve viszont fasza nagyon :K

Ezek még mindig ennyibe kerülnek? Majd' 10 éve vettük ha jól emlékszem 1,3-ért 35k futással.

Szerk: kicsit régebbi, ha jól emlékszem 2002-es vagy 2003-as, most lesz lassan 100ezernél, de annak nagy része megterhelő (kis) városi bevásárlós - nagyit furikázós - 20km-re bevásárlóközpontba járós. De mentem vele Szolnok-Sárvár távot is, nem volt gond a kényelemmel.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#127137) Ace Ventura válasza Alg (#127136) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Menyi idős, mennyi km?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127138) Ace Ventura válasza Alg (#127136) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szuper!
Még egy utolsó kérdés. Hogy fogyaszt?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127139) szőröscica válasza Alg (#127136) üzenetére


szőröscica
addikt

Azért az el lehet vele lenni, az maximum akkor igaz, ha két falu között gurulgatsz vele az Alföldön. Kell bele a nagyobb motor, különben nem lehet kihasználni a mozgékonyságát, minden sávváltást meg kell fontolni, mert egyszerűen nem megy. Autópályán 120 a kényelmes, felette már nem neki való ezekkel a 70 lovas motorokkal, az újabb kisteherautók is simán letakarítanak maguk elől.

Nekem azért szenvedés az 1.4 tdci, mert kanyarban esek rá mindenkire, utána meg nem történik semmi. Ha visszakapom a Nissant, versenyautónak fogom érezni, pedig az sem egy rakéta a 150 lovával.

(#127140) Alg válasza szőröscica (#127139) üzenetére


Alg
veterán

Basszus bele akartam írni hogy hegyekbe, autópályára nem szívesen vinném :DDD csak eltűnt az éterben... Meg azért a lendületből előzés is bejátszik persze.

Őszintén megmondom fogyasztást nagyon régen számoltam, valami hetessel kezdődő rémlik...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#127141) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ejnye, ez is nagyon megtetszett. :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#127142) Kornel válasza Ace Ventura (#127138) üzenetére


Kornel
veterán

Vegyel egy 1.3-as yarist.

(#127143) molnarpeter válasza ADAM1337 (#127126) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz a leghozzáférhetőbb áru plug-in hibrid, aminek értelmes villanyos hatótávolsága van. A beltér kissé olcsóbb hatású az árhoz mérten, négy személyes, illetve a csomagtartó takarója fura kialakítású, szerintem nem nagy kompromisszum. Ha tudod, töltöd, messzire menvén pedig ott a benzines erőforrás.

[ Szerkesztve ]

(#127145) szőröscica válasza bitpork (#127144) üzenetére


szőröscica
addikt

Te ezeket a számokat honnan vetted? A hibrideknek fix 76k a regadója, az elektromosoknak pedig nulla ft.

[link]

(#127146) bitpork válasza szőröscica (#127145) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Saját kérésre törölve.

[ Módosította: radi8tor ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127147) aero. válasza bitpork (#127146) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Volt 190 nekem is megvan az emlékeimben.

na gyorsan utánanézve megvan, 2012-ig volt 190, utána 76.

[ Szerkesztve ]

(#127148) szőröscica válasza bitpork (#127146) üzenetére


szőröscica
addikt

Régen valószínűleg 190k volt, még az elmű honlapján is ilyet írnak - látszik, hogy mennyire foglalkoznak vele. :DDD

(#127149) Buci21


Buci21
addikt

Üdv :D A nyárra első saját autó vásárlását tervezem. Tokkal-vonóval fél misi a keret... Átléphető, de afelett minden fillérrel, mintha a fogam húznák. Hosszú utakra lenne, fenntarthatóság és fogyasztás a két központi elem, szóval gyanúsan dízel. Beltér nem érdekel, az extrák szintúgy nem, csak menjen. Ahogy nézelődtem a volvo kocka v70-esei tűnnek jó választásnak. (2.5 Audi TDI, az 5 hengeres hajómotor). Az automatákról sok szart hallottam, pedig vonzó a dolog autópályára... Sry az idióta igények miatt, elég hülyeség első autónak angliába járóst venni friss jogsival, de a szükség nagy úr, majd belekopom a 3 napos maratoni vezetésekbe. Másik naggggyon elvetemült ötletem egy gyerekkori szerelem: mazda xedos 6, 2.0 v6... Lőjetek le pls, vagy mondjatok valami okosat :R

ps: bocsássatok meg fiatal, álmodozó fejemnek... Kicsit érzem, bilibe lóg a kezem, de talán kompromisszumokkal mrgoldható a dolog... Ha nem, akkor máshogy kell megoldanom az életem... (Történetesen nagyon nem bírom a repülést, de kint járok egyetemre)

[ Szerkesztve ]

(#127150) Gergőke88 válasza Buci21 (#127149) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szokj hozzá a repuleshez ha 500e a keret (esetleg busz,vonat,telekocsi...).
Ennyiért nem fogsz találni üzembiztos régi premiumot amivel átszelheted fél europát. Nem beszélve arról, hogy anyagilag/időben sem éri meg. Ha lerobbbansz vele a utkozben kb. hagyhatod az ut szelen vagy a gatyadat rakoltod a trailer+javitas kombora.
Mellesleg az automata városban áldás, autopályán nem váltogatsz percenként 6x... :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.