Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127451) rbalint88 válasza Kornel (#127434) üzenetére


rbalint88
addikt

bravo jtd, bravo t-jet 150, delta 2.0 m-jet
mindegyik panorámatetős, szerintem a legjobb extra ezekbe. igen sokat dob a dolce vita érzésen :)

bitpork: ha már szóba jönnek a földszintes autók (passat), akkor a deltát neked is ajánlom. sok hely, értelmes fenntartás. mondjuk nem VAG, de hát semmi se lehet tökéletes ;]

(#127452) bitpork válasza rbalint88 (#127451) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne is folytasd! Ha olasz akkor én a Thesist akarom. De nem veszem mert tom h szopómalac. Pedig nagyon szép :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127453) SzlobiG válasza rbalint88 (#127451) üzenetére


SzlobiG
félisten

A Fiatok még úgy ahogy elmennek, de az a lancia nagyon az ingerküszöbömön kívül van. Mondjuk 6000 euróért se vennék ilyen bravokat se. :U

(#127454) bitpork válasza rbalint88 (#127451) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Most nézem h ezekben az olaszokban nincs csomagtartó :U Pazzatbú is csak és kizárólag kombi! Meg ótómata :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127455) rbalint88 válasza SzlobiG (#127453) üzenetére


rbalint88
addikt

En meg s-maxot kiveve fordot nem vennek :) mondjuk ezeket se annyira erzem magamenak, ha olasz, akkor Alfa (vagy Maserati, de ahhoz meg keves vagyok). A Delta a kozepkonzolt kiveve bejon, eloben sem rossz -a sztenderd kutyasetaltatos utvonalon van egy, azt szoktam nezegetni.

Bitpork: thesis eloben is fancy, a szuk recskaznanak a fabetetre, az olyan. Belulrol nagyon jo, tenyleg igazi luxusauto. Es tenyleg lehet rolleres, de tudsz belole jot is venni. Bravo es delta johogy kicsi, golf meret. Delta kicsit nagyobb. Egyik se arra van kitalalva, hogy betonkeverot vigyenek benne, arra ott a touareg ;]

[ Szerkesztve ]

(#127456) SzlobiG válasza rbalint88 (#127455) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahhoz legalább van minden, de ahhoz a lanciahoz kb semmi, még nem is láttam ilyet az utakon. Az ilyeneket messziről kerülném a fiat ok, abból van egy rakat e-téren.

(#127457) TaaT válasza SzlobiG (#127456) üzenetére


TaaT
veterán

Ja én sem láttam még ilyen lanciat élőben, lehet jobb is. :D

Give them hell Ukraine!

(#127458) hobizoli válasza TaaT (#127457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat a Thesis az egy okadek... :U

több drón kell ;P

(#127459) Integrale válasza SzlobiG (#127456) üzenetére


Integrale
veterán

Naponta biztos latok kettot harmat, ra is van allva a szemem lehet azert.
Vissont hatalmas autok, Golfnal jelentosen nagyobb, kb Octavia 2 meret kivulrol, +15 centi a tengelytavba, hatso labteren meg is latszik. +tologathato, dontheto hattamla.

Alkatresz van hozza boven, karosszeria elem is, muszakilag pedig megegyezik a Bravoval.
Kozepkonzol a gyengeje, az csak feketeben vagy a borozottben tetszik, navival.
De maga az auto a 2001-es koncepcio ota tetszik, aztan Nissan Murano-n is visszakoszont par reszlete.

bitpork: Thesis nagy almom, ezert tavaly nyar korul, beszeltem par Thesis tulajjal, egybehangzoan allitjak, hogy tul van lihegve a megbizhatosagi kerdes veluk kapcsolatban. Van nem egy apro szar elektromos alkatresz ami tonkre mehet. Dezt mondjak, hogy filleres tetel a legtobb, es csak egyszer kell megcsinalni. Pl kesztyutarto motorja 4e ft, csomagtarto gombja 7e es tobbet nem lesz veluk gond.
Muszakilag nincs bajuk.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127460) footy válasza Kornel (#127434) üzenetére


footy
addikt

Sportulesest probaltal? A sport overboost gomb be volt nyomva mikor vezetted?

(#127445) gaborbol
Ez nem arany hanem szvsz. pezsgometal, ami szerintem egy kiraly szin.

[ Szerkesztve ]

(#127461) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!

Ha minden a terv szerint alakul, legkésőbb nyár végén szeretnék agy autót vásárolni.
Max összeg: 8000 EURO
Évjárat, lehetőleg 2009+
Mindenképp kombi, és Disel legyen.

Amiket eddig néztem az a VW Passat, vagy a Ford Mondeo. (utóbbinak nem igazán tetszik a belseje)

Szerintetek a kettő közül melyik lenne jobb választás, illetve más márkából miket lenne érdemes megnézni?

Köszönöm!!

(#127462) bandus


bandus
veterán

egy cimbi kocsija: [link]
490k km-rel adta el :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#127463) tboy93 válasza bandus (#127462) üzenetére


tboy93
nagyúr

Foll kell nyomni a buzijat :W Ehhez azert kell pofa...

(#127464) Tsebacsi válasza bandus (#127462) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyenkor szokott a maradék kedvem is elmenni az autóvásárlástól :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127465) etejedu válasza matyi19 (#127461) üzenetére


etejedu
őstag

Ma ultem egy 3 éves passatban. Apám ezek nagyon öszze vannak rakva!

(#127466) Flashback válasza bandus (#127462) üzenetére


Flashback
addikt

Bicska nyitogató...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#127467) Integrale válasza bandus (#127462) üzenetére


Integrale
veterán

Nem tudott rola, hogy ennyi van az autoban, neki is beszamoltak egy Passatba. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#127468) bitpork válasza Integrale (#127467) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez lehet vicces is de simán lehet igaz is. Ezért nem nézünk km-t.
MOD
(#127469) Integrale : na erről van szó.Felesleges boszorkányüldözés szvsz, de ahogy nézem az általános közhangulat ezt igényli, uh kapára kaszára fel , koncoljunk fel mindenkit :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127469) Integrale válasza bitpork (#127468) üzenetére


Integrale
veterán

Nem viccnek szantam, mivel igaz. Felhivtam, beszeltem vele. Ha valoban igaz amit allitott, akkor o az akit csunyan atvertek. Bevizsgalason is volt az auto, ugy vette meg, hogy jo allapotu es keveset futott.

bitpork: ha igaz, akkor nem a tulaj az akinek neki kell ugrani, a kereskedesnek annal inkabb.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127470) rasotamas


rasotamas
veterán

Érdeklődnék, meg szabad-e venni egy 1999-2002 Lexus RX300-at 1,2-1,7 millióért manapság? Amitől félek: 4 sebességes automata, fogyasztás, átb*sznak és a vételárat elkölthetem valamire a Lexus márkaszervízben.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#127471) bitpork válasza rasotamas (#127470) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bármilyen lexusra lehet gyatyát költeni. Egy öregebb ls400-nál pl ha a kormányszervó elkezd folyni meg meghalni akkor huss 1000-1500€ (ha csak nem kapsz valahol valami csoda folytán bontottat). Anno nagyon akartam LS400-t de nem mertem belevágni.

A lexus nem az a kategória amit levegővel lehet üzemeltetni :N

MOD de hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen meg szabad venni. Kik vagyunk mi itt h megtiltsuk? :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127472) roberto211 válasza bitpork (#127471) üzenetére


roberto211
őstag

Ja.... Bezzeg a VAG , sose romlik el... ;] :DD :))

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#127473) Qru válasza roberto211 (#127472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra is lehet költeni derekasan: [link]

De legalább (nem) prémium. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#127474) bitpork válasza roberto211 (#127472) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kövezz meg, de engem VAG még nem hagyott árok mellett. A Domira 1,5 év alatt az olaj és féken kívül a tempomat beszerelést és egy fékpedál kaccsolót költöttem. a kaccsoló 6500 volt és a szerelő kért 2k-t a szerelésért. Cserébe közel 40k-t mentem vele. Annyira xar ez? Gazsira költöttem pár év alatt 1 milliót, de azt olyan áron is vettem, hogy számítottam erre.
Kérlek alássan az első alfa 164 volt az utolsó autóm (valamikor 2000 magasságában) ami út közben vette fel a keresztségben a Mihály nevet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127475) rasotamas válasza bitpork (#127471) üzenetére


rasotamas
veterán

Akkor inkább ne?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#127476) roberto211 válasza bitpork (#127474) üzenetére


roberto211
őstag

Jó de Te a VAG istenek elnöke vagy és ezért még a leszakadtabb 300euros vag se fog árok mellett hagyni mert leszerződtél a vagok istenével. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#127477) bitpork válasza rasotamas (#127475) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem itt senki nem fog helyetted dönteni. De többen szokták javasolni, hogy nyiss meg egy tetszőleges alkatrész kereskedő oldalt és nézd meg az árakat ha kerékcsapágy, ha első lámpa búra, vagy fékbetét és tárcsa kell. Az ott látottak szerintem segítenek dönteni.

(#127476) roberto211: bár úgy lenne, komolyan kívánom! De Mágus2 a megmondhatója milyen pofátlanul nyösztetem bármilyen piszlicsáré kis gondom is van :B És ami a legrosszabb, hogy még csak nem is szégyenlem ezt :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127478) rbalint88 válasza bitpork (#127474) üzenetére


rbalint88
addikt

engem se hagyott még egyik se az út szélén, de annak ellenére a Toyota volt a legkevésbé problémás, hogy az állt a legközelebb a lerohadáshoz a nagynyomású szivattyú lassú elhalálozása miatt. arra a kötelezőkön kívül ennek a mókánk a 80ezer Ft-ját kellett költeni, míg a VW-k átlagban a tízszeresét vitték el, rövidebb használati időtartam alatt.
azt hozzáteszem, hogy kettőstömegűt még soha nem cseréltettem, kuplungot egyszer (v6tdi), turbót 3x (1x 1.9tdi afn, 2x v6tdi), adagoló az 1.9tdi-n és a v6tdi-n is szétfosta magát a következő tulajnál, futómű ugyanolyan problémás, mint az emiatt (is) sokat szidott Alfánál, G4-en kellett ablakemelőt cseréltetnem -típushiba, Passaton csomagtartó nyitó kapcsolót és szerkezetet. Plusz hiba xenonosnál a repedő fényszóróbura, amit csak komplett lámpatesttel együtt lehet cserélni, akkor volt valami nagyon csókos kedvezménnyel 100 körül a fényszóró darabja, ezt már meghagytam a következő tulajnak, nálam ott szakadt el a cérna.

(#127479) TaaT válasza hobizoli (#127458) üzenetére


TaaT
veterán

Jo, csak én nem arról beszéltem, és akinek írtam az sem. :)

Lehet bitpork-nak szántad a kommentet?

Integrale: "egybehangzoan allitjak, hogy tul van lihegve a megbizhatosagi kerdes veluk kapcsolatban."

Ugyanezt olvastam a fórumon jelen lévő láncos 1.4TSI-s emberektől. :)

bandus: Mehet a TC-nek a történet. :K

Give them hell Ukraine!

(#127480) Integrale


Integrale
veterán

Alakul ez. :) 2.2-es dízellel és a 2.0 tbi-vel is szépet lép. Előbbi ráadásul 1370 kg.
[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127481) bandus válasza TaaT (#127479) üzenetére


bandus
veterán

nekem se időm se kedvem ilyesmivel foglalkozni, majd a volt tulaj megírja ha akarja :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#127482) Tsebacsi válasza Integrale (#127480) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Naaaa Aztaaaaa hogyazajóóóóó basszus ez de tetszik :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127483) rasotamas válasza bitpork (#127477) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a segítségedet. Hát én megnézegettem ezeket a dolgokat, nagyjából pariban van a Mazda6-ével, de lehet hogy félrenéztem, ez esetben kérlek mondd amit tudsz. A lengéscsillapító drágább, kb. szűk másfélszerese.
Gondolom aki Toyotához ért az Lexushoz is. Van a faluban egy baromi jó automataváltós szaki, sorban állnak az X5-ösök, Audik, Mergák az utcán ahol lakik.
Innentől a fogyasztás ami nagy mumus lenne. De szerintem egy gázszettel kijön 7-8 liter árából.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#127484) rbalint88 válasza Integrale (#127480) üzenetére


rbalint88
addikt


oké, akkor mostantól ilyenre gyűjtök :D

(#127485) Integrale válasza rbalint88 (#127484) üzenetére


Integrale
veterán

124 Spider Abarth sem rossz.

zoo8800: itt van az is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127486) zoo8800 válasza Integrale (#127480) üzenetére


zoo8800
veterán

Korrekt belső. Egyelőre egy T-Jet Tipo kombira ácsingózok. :DDD

rip and tear, until it is done

(#127487) bitpork válasza rbalint88 (#127478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Há erre csak annyit mondanék, hogy 2006 óta van vag. Mind automata és a foschszar 2.5tdi meg cr. Soha az említett hibák nem jöttek elő, pedig szerintem alles zusammen möntem velük idestova 200+k km-t és minden úgy vettem hogy ellenőrizhetetlen volt az órában szereplő szám. Értem én hogy kezdők cseresznyéje, de egymás után négyszer is ? Teddyn van most egy tömítés és egy kormánymű lógás. Gondolom azon nem lehet vitázni h a tömítés 11 év alatt elfogadható, a 2,5 tonna üres súly pedig (szintén 11 év után) megfelelő indok az első futómű kopására.

MOD
(#127483) rasotamas: nem szégyenlem de nem ismerem az RXet. Az meg hogy ki mihez ért... te döntöd el kiben bízol. Jellemzően azért nem nagyon van olyan aki minden gyártóhoz ért. Pl a VAG ban lehet jó valaki, de nem biztos h a merci v bimmer területen is szakértő. Azt már tudjuk tapasztalatból hogy van az a pénz amiért egy szerelő mindenhez ért, csak utána pék-nek szoktuk hívni :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127488) Mágus2 válasza Integrale (#127480) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Miért van olyan érzésem, hogy az a hátsó lámpa az audikra és a superb-re hajaz?

(#127489) Integrale válasza Mágus2 (#127488) üzenetére


Integrale
veterán

Mert még nem láttál Maseratit és Alfát. :P Ez ilyen 156 és Granturismo keverék (azt meg ugye tudjuk, hogy az Audik tervezője ugyan az), beoltva a 166 lámpájába.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#127490) rbalint88 válasza bitpork (#127487) üzenetére


rbalint88
addikt

Lehet kezdők szerencséje is, mert én is átnézettem őket vétel előtt. 2011 augusztusa óta nem vettem VW-t és ez szerintem így is fog maradni. kiábrándultam belőlük. ugyanazért a pénzért kapsz vagy tényleg prémiumot vagy nagyjából ugyanannyit adó, de kevésbé problémás szerkezetet, attól függően, melyik kategóriát nézzük. persze a hiba az én készülékemben lehet, mert piacvezetők :) illetve ha felmerülne az új autó vásárlás lehetősége, akkor egy Audit tudnék értékelni, főleg a belterüket, de ugye ez is egy olyan szép maszk, ami 5 éves korukra megrepedezik.

(#127491) Qru válasza rbalint88 (#127490) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

VAG nem piacvezető, a Toyota az és még jobban lemaradnak, ha tényleg eladják a teherüzletágukat.

Amúgy hatalmas +1.

#nincsbennetarcsi

(#127492) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Autót vennék (nyilván, mi másért írnék ide. :D ), de nem tudom milyet.

Mire:
Hét közben néhány (2-3) 5-15 km-es út, hétvégenként 30-60 km, két-három hetente hosszabb, 400-600 km (2x, mert oda-vissza).
Vagyis havonta kb. 2000 km (évente 25e km), ami ~2/3 részben autópálya, a többi helyben vagy közelben autókázás lenne.
Jó lenne, ha kényelmes lenne, és pakolni is lehetne bele (lapraszerelt bútort, gyereket, nagymamát, nagybevásárlást, miegymást).
Nem kell rakéta, puncimágnes, különleges külső vagy belső.
Megbízható legyen, kényelmes, alacsony fenntartási költséggel, elfogadható fogyasztással.
Mivel pályát bírna kell, meg kanyargós, meredek szerpentint is, 1.6-1.8 motorban gondolkozom.
Előny, ha bővebben el van látva biztonsági és kényelmi felszereléssel (légkondi, központi zár, elektromos ablakemelő, légzsák hegyek, ABS, és más 3 betűsök).
Mindemellett ne legyen 10 évesnél öregebb (szóval 2006 és utána).

Mennyi van rá:
4-5 000 €
(Ausztriában venném, jellemzően ott is használnám, ennyit a vételre szánok, papírozás, alap szerviz stb ezen felül.)

Nem tudom, ilyen használat mellé érdemes-e dízelt...
Nem értek a dízelekhez, és parázom a rémtörténetek miatt (kettős tömegű lendkerék, közös nyomócső, stb. hibákra eltapsolt kisebb vagyonokról).

Amit eddig nézegettem, Toyota Corolla és Ford Focus (mk II).
Utóbbiból rengeteg dízel van (1.6 DCTI), nem tudom ezek mennyi futás után produkálják a fenti rémtörténeteket.

Ezekről vélemények, tapasztalatok?
Illetve milyen egyéb típusban érdemes még gondolkozni?
Tudom, hogy ma már sokat nem jelent, de japán és német tervezésűekben jobban bízom.

[ Szerkesztve ]

(#127493) tboy93 válasza Polemius (#127492) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Ebből a keretből már tudsz válogatni :K Kombi kéne neked és ilyen felhasználásra már egy dízel is szóba jöhet. A toyota corolla jó, az e12-nek van pár hibája, de ha ezekre figyelsz akkor jó társad lesz. Az 1.4 dízel motor nem kifejezetten rakéta, de megbízható és keveset eszik. 1500 eur-ból már szerintem kapsz normálisat, példaként beszúrom melyik típusra gondolok: [link]

A fóka is jó autó, bár arról kevesebb az infóm.

Esetleg egy 1.9 tdi vw passat b5.5 kombi, az sem egy nyűgös motor.

[ Szerkesztve ]

(#127494) Integrale válasza Polemius (#127492) üzenetére


Integrale
veterán

Ford Focus 1.6 TDCi nemet tervezes, Peugeot motor. :)

A gyengebbeket (90le) kevesebb a problema, hanyag szervizeles a fo ellensege ennek a motornak.

"Bad reklám is reklám too"

(#127495) Buci21


Buci21
addikt

Na még egyszer én, újra itt :W

[link1]
[link2]
Most futottam ezekbe bele... Mennyire elvetemült ötlet egy ilyen undorító Maximát venni? Nagy távolságokra, pályára/országútra a 2.0 V6 benzin mennyire pénztárcagyilkos? Túráztassa, akinek hat anyja van, kockázatkerülő lustaemberként a külső sáv és 120kmh kombó a várható felhasználás. :R

(#127496) #16514048 válasza Buci21 (#127495) üzenetére


#16514048
törölt tag

Kérdező: "A keret sajnos szűkös: ötszázezer Ft."

Becsületesnepper: "A Mondeónál gondolom az MK3-as, 2000-től gyártott szériára gondolt."

:DDD Még csak meg sem próbálta lebeszélni. Csak arra figyelj, hogy a korai évjáratoknál rozsdásodik kicsit, meg a 2 literesnél nagyobb a olajfogyasztás, egyébként pöpec lehet ennyiért. :C

Egyébként a Maxima nem lehet nagyon rossz választás, nem hiszem, hogy pénztárcagyilkos lenne a népítéletek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#127497) rbalint88 válasza Buci21 (#127495) üzenetére


rbalint88
addikt

kell hozzá némi japános kattanás. ugyanúgy rohad, mint minden hasonló korú autó. ha töröd, akkor lehet szopkó kasztnit szerezni hozzá. mechanika nem lehet nagyon rossz, de utána kell olvasni, hogy mik és mennyire gyakoriak a típushibák.

(#127498) bandus válasza Polemius (#127492) üzenetére


bandus
veterán

én megnézném a kia ceed-eket is, de csak mert én egészen jól jártam egy példánnyal. egyelőre :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#127499) yodamastah válasza bandus (#127498) üzenetére


yodamastah
őstag

Igen olyan 5K eur körül el lehet kapni egy EX 07-08 ceed-et ami már elég jól fel van szerelve (6légzsák, ABS, ESP, Digit klíma meg még sok apróság, 5csillagos törésteszttel). Gond az amit már beszéltünk, 1.6 benzin alig van eladó. 1.4es van sok, de az meg kicsit harmat. MOndjuk ausztriában lehet sokkal öbb az 1.6os.

[ Szerkesztve ]

(#127500) bandus válasza yodamastah (#127499) üzenetére


bandus
veterán

vegyél dízelt. ebben se részecskeszűrő, se kettőstömegű lendkerék nincs :) persze nem olyan kifinomult a járása, mint mondjuk egy honda dízelnek, de engem nem zavar.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.