Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127251) máyköl válasza Mágus2 (#127247) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is szelepfedéltömítést kellett nemrégiben cserélnem, hasonlóan néz ki a motorterem.
Pucolásra mit ajánlotok?

(#127252) TaaT válasza máyköl (#127251) üzenetére


TaaT
veterán

"Pucolásra mit ajánlotok?"

Autókozmetikát. ;)

Give them hell Ukraine!

(#127253) roberto211 válasza máyköl (#127251) üzenetére


roberto211
őstag

Brigéciol.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#127254) bitpork válasza máyköl (#127251) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Esetleg a kozmetikából a brigéciolt.

;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127255) máyköl válasza bitpork (#127254) üzenetére


máyköl
veterán

Ok. Jóéjt.

;]

[ Szerkesztve ]

(#127256) bitpork válasza máyköl (#127255) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

;]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127257) molnarpeter válasza ADAM1337 (#127249) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb. a Prius merül fel néha (főleg itt, ritkábban a Toyota topikban). Személy szerint azért igyekszem képben lenni a villanyt tartalmazó hajtásokkal :D

(#127258) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Mi van a hahu-val? Jobb esetben lassan, rosszabb esetben be sem tölti a hirdetésekhez felrakott képeket. :U

https://ingatlan.com/33821564

(#127259) bandus válasza stickermajom (#127222) üzenetére


bandus
veterán

én tudtam náluk menni a kocsival, de azért nem ugyanaz a dolog, minthogy vezetsz vele 15-20 km-t, városban meg kicsit pályán.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#127260) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Barátnőm szeretne autót venni. Keret 1millió ft, és mindenképp dízeles kell neki. Kiszemelt példányok:
VW Golf 4 1.9TDi
Ford Focus 2 1.6TDCi
Kettő közül melyik tűnne ésszerű üzletnek? Esetleg tudnátok ajánlani valami mást? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#127261) -v- válasza ACAB95 (#127260) üzenetére


-v-
addikt

Első

(#127262) Gergőke88 válasza ACAB95 (#127260) üzenetére


Gergőke88
addikt

Annyiért lefingott 2-es focust kapsz, ha kapsz...

(#127263) molnarpeter válasza ACAB95 (#127260) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Golf egyértelműen, 90 lovasat szerintem. Igényeket nem teljesen ismerve feldobnám még az SDI-t is, ami szinte sosem romlik el, de cserébe nem is megy, illetve ott van még a Bora, Octavia, Leon, A3 (mondjuk ebből az ötajtós ritkább) konszernen belül.

(#127264) SzlobiG válasza ACAB95 (#127260) üzenetére


SzlobiG
félisten

Fóka 2 1 millióért felejtő.

A 90 lovas tdi viszont jó választás lehet. AFN motorkódos pl.

(#127265) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen címen van a Szlovák használt autó ellenőrző?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127266) Brumi˘ válasza SzlobiG (#127264) üzenetére


Brumi˘
addikt

Afn 110 lovas, de azzal sincs több probléma.

(#127267) w333 válasza Brumi˘ (#127266) üzenetére


w333
félisten

Inkább a 90LE + chip ... és nem kell kettőstömegűt cserélni mert nincs benne :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#127268) Brumi˘ válasza w333 (#127267) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én nem mondtam hogy afn-t vegyen, csupán jelezni akartam hogy az afn nem 90 lovas.

(#127269) SzlobiG válasza Brumi˘ (#127266) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi azt hittem az 90 lovas. :)

(#127270) MunezXBK válasza w333 (#127267) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt már lefociztuk párszor. Van amelyikben van, motorkódtól függ.

(#127271) Mágus2 válasza bitpork (#127265) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

www.seka.sk -itt lehet ellenőrizni a km állásokat az egyes környezetvédelmi vizsgák alkalmával.

www.ko.sk -itt megnézheted az eredetiség vizsga eredményét a behozatal után. Csak azok az autók szerepelnek itt, amiket behoztak.

(#127272) bitpork válasza Mágus2 (#127271) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyiken sem ad hirdetési fotón szereplő rendszámra adatot :U

(#127273) rwin5 E-Classe T

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127273) rwin5


rwin5
őstag

Ez milyen típusú mercedes pontosan? [link]

(#127274) Kornel


Kornel
veterán

Ez a camry kepek alapjan jol nez ki.
[link]

Tsebacsi: amugy annyira nincs is ra szuksegem, egy clio/corsa/fiesta meret is eleg lenne, csak egy kompakt csak kenyelmesebb elol is...

[ Szerkesztve ]

(#127275) Tsebacsi válasza rwin5 (#127273) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

W211 T-modell frissítés előtti.

Kornél :nemáh... Nulla csomagtere van.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127276) adatfalo válasza Tsebacsi (#127275) üzenetére


adatfalo
senior tag

Az nem inkább egy suzuki sj samurai ? :DDD

www.adatfalodesign.hu

(#127277) hobizoli válasza SzlobiG (#127264) üzenetére


hobizoli
nagyúr

AFN az 110LE, geoscsigas meg kettostomegus
1Z a 90nyiha wastegate-s turbos, egytomegu lendkerek

több drón kell ;P

(#127278) footy válasza Kornel (#127274) üzenetére


footy
addikt

Ha szeretsz vezetni, akkor szerintem a CVT kizáró ok.

(#127279) Kornel válasza footy (#127278) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, igaz.
Ma szenvedtem egy sort tesom xsara picassojaban, 1.8 benzin, ennyi a pozitiv tulajdonsaga, mert meg lepeget is, de olyany mint egy hajo, korforgalmat 40-el is batorsag bevenni vele, SS-al duplajaval is megvolt ;)

(#127280) parandroid válasza Tsebacsi (#127275) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ha már nulla csomagtér: belefutottam a minap ebbe a Ford Ka-s cikkbe. Ugye arról a Ford Ka-ról beszélünk, ami anno a hangulatos, vicces, és menő modern kisautó típusát kvázi megteremtette, kéz a kézben a Twingoval, aztán mind a ketten elkurvultak, és beáldozták az egész feelinget a kommercializmus oltárán, és tucat-kisautókat próbáltak / próbálnak ezen a néven elsózni - nem túl sok sikerrel.

Erre most itt van ez a kis gyösz, ami egyrészt megint nem egy nagy előrelépés dizájnban, de legalább nem csúnyább, mint egy Yaris, és az egyszeri 'szakújságíró' hajlamos egyetérteni a gyártóval abban, hogy 'Az új Ka azonban más koncepció alapján készül: olcsóbb lesz, ugyanakkor ötajtós kialakítása miatt egyértelműen praktikusabb, így a cégvezetés joggal remélheti, hogy több vásárlót vonz majd.'

Az egész alapfelvetés ott téves, hogy családi autónak látja, akarja láttatni ezeket a szuperminiket, amik eleve második autónak, illetve városi szaladgálós járműnek lennének ideálisak, lehetőleg elektromos motorral, ellenben normális felszereltséggel, beleértve a kényelmi és biztonsági extrákat. Amik ugye megint kizártak, mert alá kell kínálni a konkurrenciának.

Mindezt úgy, hogy a gagyi kisautók szegmense már így is eleve túlkínálatos, ráadásul ugyanazon modellek más-más emblémával egymás elől kannibalizálják el a piacot, haszon meg alig van rajtuk, olyan olcsón adják őket. Cserébe gyengék, rosszul felszereltek, kényelmetlenek, és amelyikre sikerül rászabni a semmire sem jó hátsó ajtót az első üléstámlától a hátsóig 30 centit kitevő második üléssorhoz, az ráadásul még elöl is menthetetlenül szűk lesz. Mindezt úgy, hogy az esetek 90+%-ában egyedül, de nagyon max egy utassal használják őket.

Nem értem én ezt az egészet, de persze nem én keresek évente milliárdokat autógyártásból, szóval a nagyok biztos jobban tudják...

@ adatfalo #127276: Vitara. Előtte meg valami németországi török család ledobott öreg mercije. Az a kategória a németeknél, mint az E46 3-as Mo-n.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127281) TaaT válasza parandroid (#127280) üzenetére


TaaT
veterán

"Ugye arról a Ford Ka-ról beszélünk, ami anno a hangulatos, vicces, és menő modern kisautó típusát kvázi megteremtette"

Menő? Modern? :U

Végülis nem vagyunk egyformák. :)

Give them hell Ukraine!

(#127282) parandroid válasza TaaT (#127281) üzenetére


parandroid
nagyúr

Azért írtam a modernt, mert a klasszikus kategóriában létezett már a hangulatos mini, ott volt a Morris, vagy a Fiat 500, aztán hosszú ideig ilyen kisautóban semmi, miközben a kisautók is elkezdtek hízni és nőni (Corsa, Polo, Fiesta), szóval nem annyira a technológiára, inkább a dizájnra és a korban már szokatlan és új kategóriára értettem. Amúgy meg nem gondolom, hogy '95-96 körül, amikor befutott az első Ka, különösebb gond lett volna vele műszakilag.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#127283) TaaT válasza parandroid (#127282) üzenetére


TaaT
veterán

A menő modern szókapcsolatot én sem a technikával kapcsolatban kérdőjeleztem meg. :)

Amúgy a Ka-val kapcsolatban ez a 2 reklám maradt meg, össz-vissz. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#127284) Tsebacsi válasza TaaT (#127283) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, ezekre emlékszem :D

A kis KA anno nagyon szuper kis kocsi volt, de ez most, ez szörnyű. :( Próbál a márka imidzsbe tartozni, de nagyon nem sikerült eltalálni, olyan mint egy idiai piacra készült borzadály.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#127285) M_o_g_y_i válasza TaaT (#127283) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Macsekos kemény... :DDD ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#127286) chungee


chungee
addikt

Estét!

Nem vagyok otthon a témában. Keresek/szeretnék Hyundai kishaszon autót, pontosabban H1 jelzésűt virágüzletemhez 2000-2005 évjáratig. Tényleg nem értek hozzá, de ennek a típusnak nem kell annyi adót fizetni ha Ausztriában venném meg:F Tudtok ajánlani Osztrák oldalakat ahol ezt a típus lehet kapni:F Ha sikerül kiszemelni akkor a további lépésekre is kiváncsi lennék, tesóm fogja megvenni, mert ott dolgozik. Ilyenkor az ő nevére vagy az én nevemre stb:F

(#127287) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Nem tudom merjek e kérdezni, de hátha van amit tudtok ajánlani, mert én olyan de olyan hübelebalázs vagyok az autókhoz! Volt már rá példa, hogy durván szar autót sóztak rám és mivel fiatal voltam és bohém és villogni is akartam; olcsón, nem volt nehéz átcseszni.
Nos nincsenek illúzióim: :DDD ;]
500.000 HUF a keret, max +50k mindenre! (átírás, azonnali javítások, cserék,stb..)
Napi használatra munkába járós kell, olyan ami nem zabálja le a gatyám. Nekem már a 8 l városban elég erős fogyasztási érték. Azért van hogy leugranék vidékre családhoz illetve Balcsira. Ez úgy évi max 10 alkalom. És ha már megyek autópályán teszem eléggé sok cumóval oda is és vissza, ami még több holmit jelent: a sok befőtt és sütik húsok ajándékok gyerekcuccok miatt)
Igen ez is szempont a gyerek ezért nem baj ha van tér is nem mintha hintázna benne de legyen hely mert volt egy Corsa ami igen 3 személyt elvisz, de basszus azzal ne menj szabadságra. És ne vegyél/tegyél bele még egy összeszerelhető Ikeás ágyat, szekrényt, komódot ...se. Gondolom már tiszta hogy a bogárforma matchboxok nem jöhetnek szóba.
Hegyvidéken lakom ezért nem szeretnék lassan elhalkuló motorhangot illetve hármasban visítót se,hogy megmássza nekem a budakeszi utat. Szóval nem baj ha vele van az erő.

Álmok:
-ha benzines akkor minimum 1.5 ,1.6- os motor a dízelnél fogalmam sincs, sose volt dízel alattam, nem szoktam traktorozni. (bár ez nem igazán tartozik az álmokba )
- klíma (családom van nem szeretném nyáron grillsütős gyilkosságos valamivé változtatni a Balcsi felé vezető utat)
-ABS
-Légzsák
-kombi vagy valami pakolható forma (LEGYEN HELY!) Szóval kombi jó lesz szerintem is, igen.

Várom a szíven döfő hideg vízzel leforrázó elhajtós válaszokat. Ha nem kapok választ, akkor maradok a puritán csak városban használható suzukinélnál és veszek egy utcaiharcos 3 ajtós 1.2 1.3 mmal felvértezettet 100káé, hogy legalább ábólbébe elvigyen és néha néha a Balcsira is. Kibírom azt a 2 órát... :U

[ Szerkesztve ]

(#127288) hobizoli válasza etejedu (#127287) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mk2 Punto 1.2 16v

vagy ha tenyleg nagyon kell a pakolashoz, akkor Marea Weekend 1.6 16v ELX (az SX az fapad)

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#127289) molnarpeter válasza chungee (#127286) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

willhaben.at

(#127290) Kornel válasza etejedu (#127287) üzenetére


Kornel
veterán

Renault megane 1 kombi 1.6
Csunya, de hely az van benne.
Ha szebb kell, akkor ugyanez nem kombiban.

Pl:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#127291) LuckyL válasza chungee (#127286) üzenetére


LuckyL
őstag

nehéz elképzelni hogy ausztriában kevesebb lenne bámrilyen gépjárműadó/biztosítás

cryptot minden termékemért elfogadom

(#127292) bitpork válasza etejedu (#127287) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Városban használva csak a legkisebb suzik és öregebb kuvikok nem fognak 8 fölött fogyasztani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#127293) chungee válasza LuckyL (#127291) üzenetére


chungee
addikt

:F

Itthonra kell.

(#127294) molnarpeter válasza chungee (#127293) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Arra gondolsz, hogy személyautóként vizsgáztatva kevesebb a fizetnivaló?

(#127295) runner 125 válasza Xmodule (#127240) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jazz, nem kérdés.
Kombi, 6L, 1m ft szinte esélytelen.

Vegyél egy Jazz-t, ráadásul a hátsó üléssor felhajtható, leszőnyegezed és egy falka befér:

ui.

Jah és motoroból is #csakahonda, ugye ez nem kérdés?! ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#127296) htomi85 válasza footy (#127278) üzenetére


htomi85
tag

Csak ha a 20. században ragat valaki fejben.
Nincs jobb egy jó fokozatmentes automata hibridnél.

(#127297) MunezXBK válasza htomi85 (#127296) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miben jó? Én nem sok jót tapasztaltam benne.

(#127298) aero. válasza htomi85 (#127296) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Maradjon az csak a benzines biciklikben. :K
Nincs is rosszabb, mikor állandóan bőgeti a 4 hengerest.

(#127299) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Használt autó vásárlás utáni beszámoló következik.

Egy (mostmár ismerős) srác hívott pár napja, hogy szeretne Sierrát, én környékbeli vagyok stbstb. Beszélgettünk. Majd tegnapi nap folyamán elhozta a jószágot. Ma áthozta hibaátnézésre, pár dolgot megjavítottunk. Egyébként a napi szaladgálósa egy Mk3-as ugyanilyen szürke Mondeo :D Ha egymás mellet t van előd és az utód, ugyanabban a színben, az nagyon érdekes látvány, szerintem.

Az autó: Ford Sierra 2.0i Ghia. Balatontól van. Mit lehetett tudni? bal oldali ajtókba beletolattak, zárak emiatt nem működnek. 2-4-R fokozatok hiányoznak.

100.000ft-ért sikerül elhoznia.

Meglett az autó. Mik derültek ki? Első tulajos, mármint igazi első tulajos. Ő vette márka kereskedésben, minden papírja megvolt, Még gyári javítófestéket is adott neki a bácsi. Sírtak is mikor elindult vele az új tulaj. A feleség használta a környékükön. Megkímélt beltér. Elektromos tükrök, elektromos ablakok, Ghia plüss kárpitok körbe. Könyöklők. Tisztán tartva. Szinte hibátlan kasztni, Sierrából ilyen jót, ami nem javított még soha nem láttam. katalizátorok is megvannak, nagyon jó a kipufogó rendszere is. Motor tökéletes állapotú, ilyen halkan járó motort(ezt a félét) még nem is halottam.

Mai javítások:
Váltóból kikopott egy szilent, megszűnt létezni, ezt átmenetileg egy vas darabbal pótoltam, visszajött az összes fokozat. Ennyire fértem hozzá, sajnos lekell venni a váltót, hogy az 500ft-os szilentet kicseréljem majd, amit nem is árolnak, de egy 20x30x4mm-es danamidból "legyártom".... :W Első ajtót patikára sikerült kinyomnom, ettől rendbe jött a rudazat és megjavult a zár, de a hátsó ajtót ki kell flexelni...beragad a zár, ezért nem megy a központi, de most már zárható minden egyesével, átmenetileg megfelelő. Gázbowdent javítottuk, megnyúlt picit és nagyon szar volt, de 60ft-os kötélbilinccsel sikerült megjavítani. Új, Varta black akksi van benne, ez szerintem jó.

Pár kép:

Ford keménykötésű dokumentáció tartó
Eredeti Ford javítófesték
Valami gyári könyv(van még vagy 6-7 féle)
Minimális rozsda, csak lekell húzni csiszolópapírral
Horpadt ajtók, elsők már tökéletesek, polír kell neki
Beltér

Teendők:
-Első lengéscsillapítókat felújítani, teljesen halottak.
-Váltót levenni, szilentet cserélni
-Első stabrúd szilentet cserélni (ezt én gyártom, boltban szarokat kapni)
-Hátsó ajtót cserélni, ez kemény lesz.
-Zár rudazatokat átnézni mindenhol.
-olaj, szűrők stbstb cseréje
-felületi rozsdákat lecsiszolni, lekezelni
-Hátsó lökhárítót igazítani, matt fekete spray-vel átfújni, bár lehet eredetileg szürke volt, nem fekete :F

Vélemény, mint használtautó? Én ugye elfogult vagyok, mert ennél szebbet már nem találni, 4-szer ennyiért se. Én jó vételnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#127300) bitpork válasza tomiii. (#127299) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A kutyáról jöhet több fotó is, szigorúan amikor segédmunkát végez :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.