Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126401) McSzaby válasza McSzaby (#126397) üzenetére


McSzaby
őstag

H Astra-ról mik a vélemények? Egyik ismerősömnek volt egy durva elektronikai hibája vele, de azt mondta azon kívül korrekt.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#126402) stickermajom válasza McSzaby (#126401) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekünk van egy kevesett futott 2005-ös 1,7 CDTI, nincs vele gond. Illetve haveréknak 2 1,4-es benzines is van. Az egyikben most kellett kormányművet cserélni, mert elment a szervó. Valahol csöpögött az olaj, nem tudták máshogy megoldani.
Ezen kívül én különösebb gondot nem hallottam róluk. Az 1,7-tel haladni is lehet, az 1,4-et én lomhának éreztem.

Sokat keresgéltem tavaly nyáron a dízel kombikat belőle, elég vegyes volt a felhozatal, én végül nem is találtam magamnak megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#126403) yodamastah válasza adatfalo (#126391) üzenetére


yodamastah
őstag

Ceed 1.6 EX elég kevés van eladó ...

(#126404) bmwsan válasza McSzaby (#126401) üzenetére


bmwsan
senior tag

Ha 1 millió a keret.

Akkor egy AFN motorkódos 110 lovas Passat B5 vagy A4 a Te autód. Olcsó hozzá az alkatrész, nem kell nagy szaktudás a szereléséhez, keveset fogyasztanak, Rozsda nem jellemzo, takarékosak.

Ajánlom figyelmedbe:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#126405) zoo8800 válasza bmwsan (#126404) üzenetére


zoo8800
veterán

A vezess.hu szagértői összekeverték a B5-öt a B5.5-tel, se sebaj

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#126406) Integrale válasza zoo8800 (#126405) üzenetére


Integrale
veterán

Mivel 90%-ban ugyan az az auto, a cikkben viszont emlitik a modellfrissitest es a kilonbozo motorokat evjaratokat is.

Mondjuk az a resz, hogy szanalmas mellette egy Laguna vagy Almera nevetseges. Ujabb modell mind a kettonel.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#126407) adatfalo válasza yodamastah (#126403) üzenetére


adatfalo
senior tag

Észrevettem, hogy kevés van. Nézegetem az 1.6 CRDI -ket is, de azok ellenére, hogy egész jó dízeleknek számítanak (nincs kettőstömegű pl) egy benzines az évi max!! 15.000km-es futásomra jobb volna.

www.adatfalodesign.hu

(#126408) Kornel


Kornel
veterán

Ha lenne meg egy kis folos penzem...
[link]

(#126409) Qru válasza Kornel (#126408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hűha erre még én is elcsábulnék.... :U

#nincsbennetarcsi

(#126410) Tsebacsi válasza Kornel (#126408) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindig üveghangon haladni 14 literes fogyival? Nómórnóvéj :N

De fákkom itthon nincs normális kocsi, a németet meg nem beszélem...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126411) bitpork válasza Tsebacsi (#126410) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyugodtan próbálkozz be angolul. Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbben beszélik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#126412) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Korábban jártam másik topikban egy összetört Octavia okán. Most ott tartunk, hogy a héten elviszik és másik használt autó után nézelődünk.

Megkérdezhetem, hogy ti mit ajánlanátok 1m körüli árban (pluszminusz 1-2száz)? Ha esetleg tudtok még autós fórumot, ahol érdemes feltenni a kérdést, szívesen fogadok linket.

A szempontok:
-Családi autónak kell, 4 fő részére (átlagos testalkat, 165-175 cm vagyunk).
-Jó fogyasztás (leginkább vidéken lesz használva, normális vezetési stílusban, városi közlekedés is nyilván lesz vele, de Bp-hez képest vidéknek mondható Vásárosnamény-Kisvárda-Nyíregyháza és ritkán Debrecen és környékén, évente 1-2 szer talán BP de van olyan is hogy nem megyünk 2-3 évig arra mert semmi dolgunk ott).
-Legyen kényelmes.
-Csomagtér is viszonylag fontos.
-Legyen minél problémamentesebb.
-Benzines (1.6-os motorban gondolkozunk).

Gondolkozunk azon, hogy ismét egy Octavia legyen (esetleg egy 2-es?). Én utánaolvasva inkább a Mazda 3 felé kacsintgatnék, a rozsdára pedig figyelni kell vételkor úgy olvastam.

A Mazda 3 ellen szól a kisebb csomagtér (olyat is olvastunk, hogy nem fér be a pótkerék vagy nincs helye a csomagtér alatt nem tudom, hogy igaz-e). Én mondtam a családnak, hogy gondolják át hányszor van olyan, hogy 4-en utazunk benne és a csomagtér is meg van pukkantva (enyhén szólva ritkán...). Az én véleményem az, hogy nagy csomagtérre mégis csak ritkán van szükség, plusz van utánfutónk, azt bármikor fel lehet pattintani. El is gondolkodtak rajta erősen. :DDD Bátyám szereti a nagy autókat is, Passat-ot is nézegetett, de véleményem szerint az már jóval drágább lenne plusz nagyobb kasztni, nagyobb motor kellene, gondolom többet is eszik... Minden esetre ő is vevő minden ötletre.

Évjáratokat is néztünk, leginkább ez a 2003-2004 körüliek azok amik úgy látjuk megfizethetőek ebben a kategóriában, de ez nem szempont, inkább a kutakodás eredménye. Simán lehet, hogy pár gyártó/típus elkerülte a figyelmünket ezért akár más javaslatokra is vevők vagyunk.

Egy szó, mint száz, mindenben van pro és kontra, egyelőre még csak gondolkozunk a lehetőségeken és nyitott szemmel járunk. :) Ötleteket/tanácsokat és véleményeket szívesen fogadunk! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#126413) kpal


kpal
veterán

(#126414) Kornel válasza Tsebacsi (#126410) üzenetére


Kornel
veterán

Na ja...
Ettol felek.
Akkor mar inkabb a 2.2 ctdi, ami alig eszik, de megy is, es egyszeru felhuzni, ha unom mar ;)

(#126415) Tsebacsi válasza bitpork (#126411) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Anno mikor még béjemvét kerestünk felhívtunk 2-tőt, mindkettőnél azonnal letette a fószer amint megtudta, hogy ungarisék vagyunk :((( Mer ha mi adunk neki ejurót, az büdös... Azóta én nem kommunikálok ezekkel, csak a sörüket vagyok hajlandó meginni és a kocsijukba beülni! :o

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126416) bitpork válasza Tsebacsi (#126415) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztem nem amiatt tette le mert büdös az ojrónk. Szerintem abból lehetett elege, hogy unarische paraszt már látatlanban alkuszik meg pocskondiázik :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#126417) Clain


Clain
tag

sziasztok

Mi a véleményetek az Alfa Romeo 159 1.8 benzines motorjáról ? volt már valakinek dolga vele? a sima MPI verzió
Nem igazán szeretnék dízelt venni ,se a turbós benzinest mert nem használnám ki , viszont úgy gondoltam egy sima benzines motornak nem lehet nagy hiba aránya
Más egyéb probléma forrás ? elektronika stb. ?

köszi

(#126418) Tsebacsi válasza bitpork (#126416) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kiírt ár tetszett, kikérem magamnak. Alkudni személyesen kell ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#126419) MunezXBK válasza Tsebacsi (#126415) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én meg az ellenkezőjére tudnék példát.

(#126420) Integrale válasza Clain (#126417) üzenetére


Integrale
veterán

Azzal a nudli Opel motorral nem fog menni, cserébe legalább fogyaszt is arányaiban sokat. Ha benzines akkor minimum 2.2, de inkább dízel.

"Bad reklám is reklám too"

(#126421) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hyundainál I30/IX20... elképzelhető, hogy az első kötelező (olaj+szürőcsere) ~65-70.000Ft?

Édesanya lazán kifizette volna, csak nem volt a márkaszervíznek kártyaolvasója, így meg elmaradt amikor meg mondta ledobtam a szíjat, mert

Toyotanal pl Yaris szervízdíjak:
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, karbantartási munkadíj
+ 1ÉV INGYENES EUROPE ASSISTANCE*
19 800Ft

A legdrágább Toyotanak a Land Cruiseré pedig:
Motorolaj (5W30) és olajszűrő csere, karbantartási munkadíj
+ 1ÉV INGYENES EUROPE ASSISTANCE*
35 600 - 37 600 Ft

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#126422) McSzaby válasza bmwsan (#126404) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm a hsz.-t, hasznos volt!

TDI nem érdekel, de ahogy láttam van 1.8T is belőlük. Az mennyire para, mert nekem nagyon bejön leírásra?!

Én csak jót olvastam róla és gondolom rendesen van benne "csúcsúcsúcsúúúú". Az a boost bemelegedett moci után reggelente jobban megküldené a napomat, mint valami ratyi kávé.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#126423) bitpork válasza Dare2Live (#126421) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszt hol van ilyen árban? Szegeden honda szalonban egy accordnál is 50k körül mocorog.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#126424) Qru válasza McSzaby (#126422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem volt, a Subaru után a második kedvenc autóm volt. Imádtam, hogy 3000-től olyat tol hogy csak pöslogsz és közben a turbó ahogy fütyül... Az első autóm aminél nem azért kapcsoltam ki a rádót mert irritált a Boros, hanem mert hallani akartam a gép hangját.

Ezeket mondják tipikus hibának az 1,8T-nél: karbon képződés az olajkádban, olajpumpa szívókosarában, tud repedni a turbó, rángat a gyújtótrafó hibája miatt, kényes a hűtésre.

A miénkben 372k km volt mikor eladásra került, a kopókon kívül csak egy turbócsere volt meg egyszer eldurrant a vákuumcső ezen kívül csak a szokásos kopók.

mod:

Dare2Live: Márkaszerviznél ez nem olyan magas ár.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#126425) molnarpeter válasza McSzaby (#126422) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A4/Passat esetén a futóműre lehet költeni (nem viszi a házat-telket, de érdemes kalkulálni vele). 1.8T általánosságban ajánlott, a háklijai sorolását nálamnál hozzáértőbbre bíznám :)

(#126426) MunezXBK válasza molnarpeter (#126425) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt a futóműves dolgot sose értettem.

17-es fellákon gurulok nyáron, télen a gyárival. Mióta megvettem, azóta sem volt vele probléma, pedig ugye ezeken a fenomenális utakon járok én is.

(#126427) Kornel válasza MunezXBK (#126426) üzenetére


Kornel
veterán

Bp aknamezoin?
Miskolc ehhez kepest elso osztalyu, nr1.

(#126428) McSzaby válasza Qru (#126424) üzenetére


McSzaby
őstag

Sajnos ebben könnyen meggyőzhető vagyok. Kérdés találok-e jót, azért ezek se túl gyakoriak.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#126429) -v- válasza Kornel (#126427) üzenetére


-v-
addikt

Bp-n se mindegy hol mozogsz, ha buda meg belváros ott nincs semmi baj, pesten vannak a nagy gondok :U
Na az olyan utakon tényleg nem lehet vigyázni a futóműre, ott szétmegy és ennyi, nincs mit tenni. Mindenhol máshol szerintem csak kis odafigyelés kell, megszokod kerülgetsz ezt azt, meg lassabban mész, figyelsz, ennyi. De van ahol nem lehet ...

(#126430) Kornel válasza -v- (#126429) üzenetére


Kornel
veterán

Itt,ahol en lakok, kritikan aluli.
Mondjuk engem nem hat meg, siman atmegyek a szembe savba, ha nem jonnek...

(#126431) molnarpeter válasza MunezXBK (#126426) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem ellenkezem, ezért is írtam feltételes módban. Egyszerűen összetettebb konstrukció, ami _ha_ javítandó, többe kerül rendberakni, mint az egyszerűbbet, vétel előtt nem árt tudni, akár a kettőstömegű vagy a turbo, amik szintén nem kell, hogy válóok legyenek, mert nem mindenképp vészes tétel rendbeszedni egy olyan hibát. :)

(#126432) MunezXBK válasza Kornel (#126427) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Újpestre jártam sokat, amíg költözés nem lett a vége.

(#126433) Qru válasza McSzaby (#126428) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok lerúgott példányt találni de amúgy nem egy klasszik szopóroller. Csak tényleg meg kell nézni mit veszel belőle. :K

#nincsbennetarcsi

(#126434) mycso válasza Kornel (#126427) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Miskolc még valóban határ eset (bár van itt is baj az utakkal), viszont a vonzáskörzetében vannak durva utacskák.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#126435) DZs válasza Dyingsoul (#126412) üzenetére


DZs
senior tag

Ha mazdát szeretnél, garázsból vegyél, egyébként 1 millióért rozsdás lesz. Ha nem találsz, akkor focus, c-max, corolla.

(#126436) -v- válasza Qru (#126424) üzenetére


-v-
addikt

olyat tol hogy csak pöslogsz

Én valahogy nem tudom vízionálni, hogy akkora bódéban az a 160 ló akkora csodát tenne :)

(#126437) Mágus2 válasza -v- (#126436) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

150 lovas a passatban vagy superb-ben egy lusta dög. :U Az a 200 lovas passat, amin most dolgozok, már élhető, de nem mondanám, hogy olyat tol, hogy csak nézel, azt 300ló fölött szoktak. :K

[ Szerkesztve ]

(#126438) -v- válasza Mágus2 (#126437) üzenetére


-v-
addikt

Meg igazából elsőkerekes nem is tud akkorát .. egyszerűen ami van ahhoz elég nyúlmókus meg lóerő, azt már nem tudja átvinni az útra..egy ilyet állóból hiába padlózol le, eleve rá se küldi a teljes kakaót alsóbb fokozatokban mert minek, így is elkapirgál. Valami hátul hajtós 30d 35d bimmer, na annak kell egy padlót nyomni nulláról, ott leér az aszfaltra a nyomaték, ott van pislogás ;] vagy összkerekesnél.

(#126439) McSzaby válasza -v- (#126438) üzenetére


McSzaby
őstag

Belétek kötni nem akarok, de a tonnánkénti lóerő aránya 120 ló. A skodámnak 69 ló. :DDD Szerintem űrhajó kilövés lenne azután. :DD

De ha már 16 éves Audikat ajánlotok, akkor a meseautós BMW E46 miért nem jött szóba? :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#126440) Dani_kp válasza footy (#126393) üzenetére


Dani_kp
őstag

Persze, hogy az állapot a döntő, de alig egy marék ilyen normális gép van eladó. Ha beltér kicsit lepukkantabb nem volt, olyan gond, mert az könnyebb helyre hozni, mint ha rohadna az egész.

Hiába van "szerelem", racionálisan fogok/fogunk úgy is autót venni, de egyszer egy 2. gépnek szívesen vennék ezek közül egyet. Még igazi klasszikus autó formája van ízléses és elegáns, '95-el bezárólag jönnek csak be, amik utána vannak egy sem kellene.

#126395 ADAM1337: ezzel tisztában vagyok, hogy prémium kategória, de az alkatrészek vagy a munkadíj a jelentősen több, mondjuk egy b vectra, skoda octi, b5 vagy 5.5 passathoz képest? :F

2,5i az ajánlottabb? Nem versenyre kell, de csak még drifre sem :D . Csak szépen nyugodtan lenne neki tologatva, a kresz szabályait betartva :K .

https://ingatlan.com/33821564

(#126441) MunezXBK válasza -v- (#126438) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

530D-vel mentem, automatával. Háát...nem hugyoztam be a nyomatéktól.

(#126442) Mágus2 válasza McSzaby (#126439) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De a skodád nincs 1 tonna. :U Talán a teljes súly/lóerő aránnyal közelebb lennél az igazsághoz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#126443) McSzaby válasza Mágus2 (#126442) üzenetére


McSzaby
őstag

Hája, persze, de ezenkívül 75 lovas pözsó 207 van még, ami viszonyítási alap... Bele kell ülni és ki kell próbálni. :)

A4 - 0.0542142275
Skoda - 0.0314416729

buuuummm! :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#126444) bitpork válasza MunezXBK (#126441) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De csak mert a barna macitól már nem fért ;]

Én most nagyon néztem az 535 D Touringokat... Arról csak azt olvasni h besza-behu.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#126445) tresh válasza MunezXBK (#126441) üzenetére


tresh
addikt

Akkor az lehet beteg volt szépet húz az főleg ha az újabb 3 literes van alatta (e60 500Nm ) a régi az talán 390/410Nm körül lehetett. De tény hogy ott azért van súly is amit cipel. :))

(#126446) bmwsan válasza McSzaby (#126439) üzenetére


bmwsan
senior tag

Egy idoben én is E46-os szerettem volna, 320 alatt nem igazán jók.
A normálisabbak fl elott 1-2-1,3-tól kezdodnek + 150 az elsoszervíz, fl után 1,5 fölött.
A legjobb választás vagy az 1.8T vagy az 1.9 TDI (AFN). Az AFN-ek jól bírják a tuningot is, alkatzrész van hozzá olcsón. Illetve ilyen idos autókban a 300 Ezer fölött van a km biztosan. Talán a dízel ilyen szempontból jobb.
De Qru 1.8T-je is jól bírta.

(#126447) ADAM1337 válasza Dani_kp (#126440) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Persze, hogy több mint az említett modelleknél.
Dé Dé Garage-nál tudsz érdeklődni, ha bp és környékén vagy, ők eléggé értenek hozzá.
Csak akkor menj bele, ha van fél millád mellé egyből futóművet átnézetni és megcsinálni, lámpa test kb az összesnél javítós párásodik használtaknál.

Én egy 523i-t hajtok, van benne erő de ha lehet 525i vagy 530i a 30i-vel kevesebb a gond, dizli ezekből már eléggé igényes, ismerősöm 1 millát pumpált bele az 525d-jébe az újabb 2003-4 es, minden baja lett a motornak pedig szerelővel nézték át, az se garancia.

[ Szerkesztve ]

(#126448) -v- válasza MunezXBK (#126441) üzenetére


-v-
addikt

Te valami lefingott szarral mehettél, annyira nem erős az E39 530d még (mint a későbbiek), de 0-ról az is igen jót lép :K

(#126449) ADAM1337 válasza -v- (#126448) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Most lesem, azért az 530D, tud örömet csalni az arcra már. :K

(#126450) MunezXBK válasza -v- (#126448) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, E39 volt. Szerintem csak az automata miatt volt más érzés.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.