Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91851) nagyfejü válasza ubyegon2 (#91843) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm a segitséget! A bios frissités megvolt! És továbbra sem jó! Inkább hagyom. Azt hittem hogy egyszerűbb!
Az enyémen kb. ilyen a menü: https://www.manualshelf.com/manual/hp/hp-compaq-elite-8300-small-form-factor-pc/illustrated-parts-service-map-hp-compaq-8300-elite-business-pc-small-form-factor/page-3.html

(#91852) Tim82 válasza nagyfejü (#91851) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mondjuk megpróbálhatnád azt, hogy a BIOS-ban a Security -> System Security -> Embedded Security Device opciót vagy Disabled-re állítod, vagy szintén a Security -> System Security menüben tolsz egy Reset to Factory Settings-et.

Bővebb infó a lehetőségekről itt: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#91853) ubyegon2 válasza nagyfejü (#91851) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Próbáld még ki, amit Tim82 ft ír, nekem is az az embedded opció gyanús...de a lényeg, hogy a TPM error kiírása után annak bootolnia kéne tovább, nem kevés telepítésen van túl az Elitebook-om és ez sosem volt gond. Amit még kikapcsolnék, az a fastboot és a security boot opció. Egyébként MBR/legacy-ban telepítettél? A GPT séma UEFI-val szintén okozhat gondot régebbi HP-n.

(#91854) body007 válasza Petya XT (#91850) üzenetére


body007
addikt

Az egy figyelmeztetés lehetséges DoS támadásról:

Kernel Logs Warning Messages “kernel: Possible SYN flooding on port X. Sending cookies” is logged”

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#91855) gborisz


gborisz
tag

Sziasztok, jól sejtem, hogy ennek reszeltek?

Van 2 SSD és egy HDD a gépemben:

/dev/sda Win10 (SSD1)
/dev/sdb Linux (SSD2)
/dev/sdc Adatok (HDD)

Tesztelés miatt 2 napja linuxokat telepítgetek, mindig gondosan odafigyelve, hogy a /dev/sdb (a második SSD) legyen megadva a calamaresben. Valahogy mégis sikerült sikerült a Kubuntut a HDD-re telepíteni (lehet, hogy nem mindig ugyanaz a sorrendje a telepítőben a drive-oknak? Vagy csak nem figyeltem eléggé?). Ezt azt jelenti, hogy NTFS-ről meg lett fomázva ext4-re, és ráíródott ~10Gb.

Nem múlik az életem rajta szerencsére, inkább csak nosztalgikus érték (20éves kirándulások, bulik képei, ilyesmik), de van még rá bármilyen esély, hogy az eredeti tartalomból akármit is vissza lehet állítani valahogy?

Köszönöm

(#91856) ubyegon2 válasza gborisz (#91855) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Photorec step by step,
TestDisk_Step_By_Step

Foremost

Ezeket jó eséllyel használhatod, de sajnos jártam már úgy, hogy x disztró felcserélte a megnevezéseket, igaz én particiókkal jártam így! Művelet előtt nyilván most már jobban figyelsz erre. :K

[ Szerkesztve ]

(#91857) nagyfejü válasza ubyegon2 (#91853) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöma segitséget és TIM 82 kollégának is!!!
Még mgpróbálom a inken leirtakat!
üdv

(#91858) ubyegon2 válasza nagyfejü (#91857) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit, mi is örülnénk, ha megoldódna a gondod! :K Amúgy sem szabad ilyen könnyen feladni. :N

(#91859) growler válasza ubyegon2 (#91856) üzenetére


growler
őstag

Tapasztalatom szerint nagyon hatékonyan tud jpg, png, pdf kiterjesztésű fájlokat
visszaállítani a "foremost". https://linuxmint.hu/blog/2018/07/torolt-elveszett-fajlok-visszaallitasa
Szerk.: Bocs! Ez félrement - nem Neked szántam.
Ez nem az én napom! :(

[ Szerkesztve ]

(#91860) ubyegon2 válasza growler (#91859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ugyanazon thread-be került a válaszod, szóval akár vehetjük úgy, hogy jó helyre írtad! Ez legyen a nap legrosszabb momentuma. ;]

Mondjuk írtam harmadikként a Foremost-ot is! :K

[ Szerkesztve ]

(#91861) Rowon válasza gborisz (#91855) üzenetére


Rowon
veterán

Érzékeny adatból mindig több helyen legyen több féle adathordozón mentésed. Vannak ingyenes felhőszolgáltatások is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91862) tordaitibi válasza Rowon (#91861) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ehhez kapcsolódó kérdésem.

Felhőtárhely, pl. nekem Megasync.
Beszedek egy zsarolót ami letitkosítja az összes fájlomat. Köztük a Mega szinkron könyvtárakat is, ami ugye így azonnal titkosítva lesz a Mega szerveren is vagyis veszett fejsze.
És akkor hogyan tovább, pont a biztonság miatti felhőmásolat is megsemmisült.

2 terás külső hdd-n vannak a mentéseim ami jelenleg is a szekrényben pihen, tehát be vagyok biztosítva de elvi síkon érdekelne, ez valóban így működik?

(#91863) CPT.Pirk válasza tordaitibi (#91862) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A megán nincs olyan, hogy korábbi verzió visszaállítása? Mert ilyen szokott lenni a felhőknél. Meg törölt állomány visszaállítása is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91864) Rowon válasza tordaitibi (#91862) üzenetére


Rowon
veterán

Hát erre én nem tudok válaszolni, egyébként Sync fiókom van: [link] .

Tudom, kemény 5 gigányi ingyenes tárhely, viszont állítólag nagyon jó és biztonságos. Nekem összesen 3 HDD-n van mentésem, kettő a gépen kívül pihen, egy pedig a gépben van.

Szerk.: még egy bluray íróban is gondolkodom, akkor lenne egy harmadik mentési forma is. BD lemezen is azért elfér jó sok fénykép.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91865) cigam válasza Rowon (#91864) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Van hozzá linux kliens is? A WEBoldalukon nem láttam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91866) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#91863) üzenetére


tordaitibi
veterán

Van Kuka, 30nap az alapértelmezett megtartási idő. PC-n is és a felhőben is, utána törlődik automatikusan a kuka tartalma.
Viszont régebbi verzióra visszaállást nem láttam sose.
10ezer+ fájlnál nem is tudom működhet-e egy ilyen opció egyáltalán.

Rowon,
én az elsők között regeltem be 10envalahány éve a Megára, akkor 50GB volt az ingyenes, és ezt máig megtartotta azoknak akkor regeltek. És én még életembe reklámot, spamot nem láttam tőlük, 10 év alatt összes 2 mailt kaptam tőlük, egy amikor 5 hónapig inaktiv voltam, másik amikor bevezették a lementhető biztonsági kulcsot és kérték hogy töltsem le mert ezzel bármi gebasz esetén vissza tudom nyerni a fájljaimat.
Korrekt.

Van még 5GB ingyenes Onedrive, jár a Microsoft reghez.
Rájuk se lehet rossz szavam, soha nem nyasztattak feleslegesen még.

[ Szerkesztve ]

(#91867) Rowon válasza cigam (#91865) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom, de én csak háttérmentésnek csináltam a fiókat, azt meg elég feltölteni egyszer. Ehhez nem akartam klienst rakni a gépre (egyáltalán van-e nekik?), mert azzal is csak eggyel több haszontalan dolog van a rendszeren.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91868) cigam válasza Rowon (#91867) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A WEB-es felületű mentéseknél nálam mindíg azon megy a para, hogy sikerült? Tényleg ugyanaz van a felhőben, mint a gépemen?
Eddig a google a legszimpatikusabb, mert azt "fel tudom csatolni", és szinkronizálni/ellenőrizni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91869) ubyegon2 válasza Rowon (#91867) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elég sok linuxos desktop kliens verziója van. :K
https://mega.io/desktop

Picit nyilván lejjebb kellett görgetni...:D (ja ezt nem neked kellett volna)

[ Szerkesztve ]

(#91870) Rowon válasza cigam (#91868) üzenetére


Rowon
veterán

Abban a cégben egy dolgot nem szeretek csak, a kémkedését. Minden más dolga szerintem nagyon jó. Nem használom a felhőjüket és nem is fogom, pont ezért, de amiket megkapsz funkciókat az ingyenes fiók mellé, azok tetszenek, főleg a táblázatkezelő.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91871) cigam válasza Rowon (#91870) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

???
Én a sync-re kérdeztem rá, nem a Mega-ra. Bár lehet ez nem jött le róla :B

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91872) Rowon válasza cigam (#91871) üzenetére


Rowon
veterán

Én meg a G*-re válaszoltam, nem a Megára. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91873) Rowon válasza Rowon (#91872) üzenetére


Rowon
veterán

Uby megválaszolta a kliens dolgot úgy látom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91874) cigam válasza Rowon (#91872) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

:D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91875) Rowon


Rowon
veterán

16 giga RAM mellé van-e értelme a SWAP partíciónak?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91876) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Aztamindenit, belekavarodtatok rendesen, mint majom a házicérnába! :D Mega meg Megasync...mintha nem tök ugyanaz lenne! :D De már Google cloud meg MS cloud, minden van itt....mobilom néha emlegeti az Amazon cloud-ot is, gondolom ő használja valamire. Amúgy 690.-ft 100GB cloud Googlénál, egy ideje nem centizem ki a dolgokat, az nem pénz érte.

(#91875) Rowon

16 giga RAM mellé van-e értelme a SWAP partíciónak?

Az tuti, hogy az Ubuntu alapúak automatikusan csinálnak swapfile-t, de külön particiót már nem nagyon használunk swapnak, szerintem. Swapfile jó, ha vam, ha sok a RAM, hamarabb használja a rendszer és néha bele is piszkál a swap-ba.

[ Szerkesztve ]

(#91877) Rowon válasza ubyegon2 (#91876) üzenetére


Rowon
veterán

Debiant telepítettem mostanában többször is és figyelmeztetett, hogy ne hagyjam ki a SWAP partíciót, mert a teljesítmény rovására (?) fog menni. Én kihagytam, nehogy már jobban tudja nálam... :DDD

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#91878) tordaitibi válasza ubyegon2 (#91876) üzenetére


tordaitibi
veterán

"de külön particiót már nem nagyon használunk swapnak, szerintem."

Teljesen jól gondolod, viszont ha valakinek 1 lemezen több disztró figyel, akkor jobb 1 darab akárhány GB swap partíció mint 3-4x akárhány GB swapfile.
Szerintem :)

Nálam mikor több disztró volt, ez bevált, használta a Manjaro Mint Ubuntu egyebek a legnagyobb egyetértésben az 1 darab swapot.

(#91879) ubyegon2 válasza Rowon (#91877) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eszerint a Debian nem csinál automatikusan swapfile-t? Amúgy ezek a jóindulatú figyelmeztetések... ;] Igaz engem a Mint sokkol állandóan, hogy ha nem EFI-ben telepítek, akkor magamra vessek.

16giga nem kevés, de ha 2/3-át már használja a rendszer, akkor tuti keresi a swap-ot. Épphogy csak belenyúl, de megnyugszik tőle, ez tény. :K

Menéztem Debiant és nem készített automatikus swapfile-t, de nyekereg az inxi -p miatta!

Drives:
Local Storage: total: 1.75 TiB used: 9.07 GiB (0.5%)
ID-1: /dev/sda vendor: Samsung model: MZ7LH1T9HMLT-00003 size: 1.75 TiB
Partition:
ID-1: / size: 29.36 GiB used: 9.07 GiB (30.9%) fs: ext4 dev: /dev/sda2
Swap:
Alert: No swap data was found.

[ Szerkesztve ]

(#91880) ubyegon2 válasza tordaitibi (#91878) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen jól gondolod, viszont ha valakinek 1 lemezen több disztró figyel, akkor jobb 1 darab akárhány GB swap partíció mint 3-4x akárhány GB swapfile.

Ebben is van ráció, mondjuk nem sokat használ el, 12GB RAM mellé csinál 1,5GB swapfile-t. Amelyik rendszer meg nem csinál, az nem csinál, a főrendszer a lényeg úgyis. 1,92TB SSD-nél fenét érdekli, ha 15-20GB swap van, nem csinálok emiatt nagyobb particiókat egyes disztróknak, szóval...bakfitty.

Régen volt nekem is swap particióm nyilván...pár olyant is olvastam, hogy minden disztró mellé külön swap partició...az úgy már azért kemény. Mondjuk jóhiszeműen csinál az ember fura dolgokat, ez is tény.

(#91881) tordaitibi válasza ubyegon2 (#91880) üzenetére


tordaitibi
veterán

okés de ha 1-2GB vagy nincs is semmi swap, akkor hogyan megy a hibrid alvás, vagy a hibernálás?
Vagy itt már dinamikus a swapfile, amit nem tudok elképzelni.
Winen van külön swapfile és hiberfile, a c gyökerébe,
az addig se nem hibridalszik se nem hibernál míg a hiberfil.sys fájlt létre nem hozhatja.
Linuxon akkor ez hogy van, vagy már nem divat a hibridsleep? Pl. én minden nap használom az Ubuntun.

(#91882) ubyegon2 válasza tordaitibi (#91881) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A hibernálást ezer éve nem használom, a suspend(ez lenne az alvás) meg működik, ha csak lecsukom a gép tetejét. Ehhez nyilván elegendő a meglévő memória, ehhez nem kell swap sem.
De nyilván mások a preferenciák PC-nél és notebooknál...viszont az SSD-k korában már nem sok értelme van a hibernálásnak.

hibridsleep - ez micsoda? Nem ez a suspend? Ha belekevered a Wint, kicsit mindig vakon vagyok. :D

Egy inaktív rendszeren mutatom neked a swapfile-t, nem dinamikus, mivel fixen 1,5GB...(ahogy látom, a fizikai RAM 8-adát csinálja meg a rendszer swapfile-nak)

[ Szerkesztve ]

(#91883) csixy válasza Rowon (#91877) üzenetére


csixy
addikt

Akkor mindenképp van értelme a swap partíciónak, ha komplett rendszert tolsz a RAM-ba, mert akkor értelmetlen a swap file. 3,7 giga RAMba toltam 2,6 giga rerndszert és felkapcsoltam neki egy swap partíciót. Egész szépen elmuzsikálgattak ketten, az igényeken túlmenő módon egyre több részt pakolt a át a swapra és paradox módon egyre több szabad hely lett a RAM-ban.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#91884) tordaitibi válasza ubyegon2 (#91882) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nemnem dehogy Win, bár a Winbe is ez van nekem beállítva.

Ubuntu.
A lényeg hogy én sokszor altatom a gépet otthon. Nem részletezett okok miat nálam előfordulhat napi több rövid áramszünet vagy kihúzom a konnektorbol hogy kivigyem a teraszra de nem ez a lényeg.
A hibrid sleep lényege,
rányomok hogy sleep. Oké alszik. Egérmozdításra ébred, eddig jó.
Namost ha alszik és elmegy az áram, mivel az Alvásra nyomva rögtön kiírja a ramot is a swapba, ezért nő, gyerek és bolondbiztos eljárás. Nekem nagyon de nagyon bejött.

Itt leírtak szerint jártam el és maga a tökély.
[link]
Frissítés -> 2. módszer: ez a pont és beállítás kellett nekem a linken.

[ Szerkesztve ]

(#91885) ubyegon2 válasza tordaitibi (#91884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi a linket, ezt még nem láttam, de maga a hibrid felfüggesztés is elkerülte eddig a figyelmem.

Amit leírsz, az alapján neked ez valóban tökéletes megoldásnak tűnik! :K Elitebooknál bőven elég a suspend, mindig hálózatról megy, de benn van az akku is és ha nem is hajtom le a tetejét, akkor is suspendbe küldi a rendszer x perc múlva. Ha használnám a desktopot, nyilván más megoldás kéne, bár azt meg kikapcsoltam esténként vagy ha nem kellett. :N

2012-es ez a hibrid suspend leírás...igaz nem sokkal régebbi, mint a rendszered! :O Persze tudom miért tartod meg, írtad...no majd ha lejár ez a plusz támogatás is, leszel bajban. Bár azt még meg is kell élnünk! :)

(#91886) sh4d0w válasza tordaitibi (#91862) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A backupra hasznalt remote filerendszereket nem tartjuk becsatolva, csak es kizarolag a backup idejen :)
Egyebkent igen, tenyleg igy van, ha az operacios rendszered kezelni tudja a remote filesystem hivasait - marpedig ha sikeresen mountoltad, akkor a filesystem drivere kezeli. Az alapveto dolog itt az, hogy Rajtad kivul senki nem tudja, hogy ransomware tevekenykedik, a filesystem read and write pont ugyanolyan call, mintha Te csinalnad.

https://www.coreinfinity.tech

(#91887) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok,

A wineasio nevű programot szeretném telepíteni [eszerinti] leírás alapján.
Már rögtön a második pontnál elakadok, ugyanis nem találja a terminal a wine-stable-dev csomagot ami pedig szükséges lenne a program fordításához.

Miért nem tudom telepítemi a wine-stable-dev packaget?

Kubuntu 23.10-et használok.

(#91888) cigam válasza sh4d0w (#91886) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Viszont ha be van kapcsolva a fájlok verziókövetése, akkor a titkosítás után is hozzáférsz az utolsó előtti, még kódolatlan verzióhoz. Nem tudom ez Mega-nál van-e vagy hogyan működik, de az az Asus WebStorage esetén így néz ki a WEB-es felületen:
Azok a kék visszafele mutató óra ikonok jelzik, ha egy fájlnak több verzióját is tárolja a "felhő".
Persze macerás egyenként visszaállítani, de sokkal jobb mintha örökre elveszett volna, mert csak ez a felhős mentés volt. Plusz vannak off programok is amivel talán könnyebb egy tömeges visszatérés egy megadott időpontra.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#91889) CPT.Pirk válasza bear_ (#91887) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hozzáadtad a repo-t amit ír a leírás a step 1-ben?

Egyébként a wineasio github oldalán azt írják, hogy kxstudio repóból célszerű telepíteni: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91890) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mint érdekesség, csaknem 6.5 év uptime-ot hozott össze egy 10 éves Raspberry Pi B model. https://www.tomshardware.com/raspberry-pi/10-year-old-raspberry-pi-revision-0002-runs-for-6-years-without-rebooting

Ez egy úgymond "egyszerű asztali oprendszer" és kommersz hardware párosától igen tisztességes eredmény. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91891) gborisz válasza ubyegon2 (#91856) üzenetére


gborisz
tag

Köszönöm (és a többieknek is), photorec visszaállította a nagyját ahogy láttam (vagy 300 gigát), már csak át kell nézni és újra rendszerezni mindent :O

(#91892) ubyegon2 válasza gborisz (#91891) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Ez jó hír! Vár rád akkor kis munka még... ;]

(#91893) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na ránézek a Manjaro-ra is. :D

De egyelőre csak virtuális gépen. a Lubuntu-s gép elment szolgálni azóta, tökéletesen teszi a dolgát.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#91894) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Nálam az Mx-Linux jól ketyeg a 19-es óta. A Live-al kezdtem, utána jött vissza a 21-es verzió a telepítettel kis kitérő után.
Egy Ventoy-os ceruzán rajta is van, mint az IT-svácibicska egyik eleme.

Nem vagyok hívője, egyszerűen nálam a régi asztalin és a laposon(nem a Föld) is jó.

(#91895) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Sziasztok!
Azon hogy lehet túl lendülni, ha Manjaro a frissítésnél hibaüzenetet dob?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#91896) I02S3F válasza mobilizmo (#91895) üzenetére


I02S3F
őstag

Mi a hibaüzenet?

(#91897) mobilizmo válasza I02S3F (#91896) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nem sikerült előállítani a python-sip4 információt.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#91898) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes helyzetbe kerültem. A gépemben egy kisebb SSD-ről átklónoztam a partíciókat az új, nagyobb meg gyorsabb cuccra. Viszont így az UUID azonosítók is másolásra kerültek és mikor bebootoltam az új cuccról, akkor a partíciókezelő szerint a régi ssd-s root fájlrendszer és partíciók is csatolva voltak. o.O

Nem tudom, hogy végül is mi történt, gyorsan leállítottam a gépet aztán töröltem gparteddel a régi ssd tartalmát... Kopp kopp minden működik. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91899) Warton válasza mobilizmo (#91895) üzenetére


Warton
őstag

Mekka felé fordulva vetsz 666 keresztet. :DDD

Ha terminálból próbáltad frissíteni akkor próbáld meg pamacsból, hátha.

(#91900) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#91898) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ez ismerős, W10bootmanager pl. ilyenkor hangos visítozással jelzi hogy biz' el nem indul az uuid ütközés miatt.
Ubuntu nálam ilyenkor meghalt a bootnál.

Ezért is használom a Timeshiftes klónozást, az átirja fstabba az új partuuid-t.
Igaz mást meg nem úgyhogy kell kis kézimunka ilyenkor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.