Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88551) User_2 válasza arcoskönyv (#88550) üzenetére


User_2
tag

babráltam a snap folder-rel, izgalmas peerceket okozva magamnak :C
dolgok mennek, de snap error-ra panaszkodik még mindig

(#88553) fatpingvin válasza arcoskönyv (#88544) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja, nem is bízok. ezért ilyen amilyen, megpróbálhatja elérni a gugli DNS szervereit csak nem fog neki sikerülni mert az a port ahol ki akarna menni az vagy kifele zárt vagy át van irányítva a router sajátjára.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88555) fatpingvin válasza arcoskönyv (#88554) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez az egy amivel nem tudok mit kezdeni, de ezt meg ugye IP alapú szűréssel talán meg lehet fogni kicsomagolás nélkül is. ez azért tud működni mert alapvetően nem cél hogy a local DNS szerveren kívül bármi mást el tudjanak érni, szóval lehet egy az egyben tiltani.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88556) User_2 válasza arcoskönyv (#88552) üzenetére


User_2
tag

szuper köszönöm
ezt kerestem asszem, bár sokkal-sokkal több van itt mint amit kiprintelt

(#88557) iceQ! válasza iceQ! (#88548) üzenetére


iceQ!
addikt

Router-ben a port forwarding kellett...Ez lett a megoldás. (Ami meg is volt csak nem jól :DDD )

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#88558) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Ma napon eljutottam oda hogy tekepitsem a Linux mint et. Az első probléma le fel csatlakozik a wifire mellette vagyok de azt írja 29% a jelerosseg :) .

(#88559) fatpingvin válasza pruzsi (#88558) üzenetére


fatpingvin
őstag

oké, és ezzel az a probléma hogy...?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88560) pruzsi válasza fatpingvin (#88559) üzenetére


pruzsi
őstag

Egyértelmű szerintem, te tudsz úgy netezni hogyha 10 másodpercenként megszakad a kapcsolat?

(#88562) fatpingvin válasza pruzsi (#88560) üzenetére


fatpingvin
őstag

erről egy szót nem írtál, csak annyit hogy 29%

amúgy meg igen, közvetlenül az AP mellett nem a legnyerőbb. viszont ha úgy is közvetlenül mellete ülsz, drótozd össze a kettőt és felejtsd el a jelenlegi problémát.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88563) BoB válasza fatpingvin (#88562) üzenetére


BoB
veterán

" le fel csatlakozik a wifire"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#88564) fatpingvin válasza BoB (#88563) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez elkerülte a figyelmem, elnézést.

amit írtam ettől függetlenül továbbra is tartom.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88565) ubyegon2 válasza pruzsi (#88558) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyszerre több géppel is próbálsz varázsolni? Ez, amivel SSD ügyileg belekeveredtél, mint majom a házicérnába...de ez csak nem lehet a wifi említése miatt. Szóval milyen gépről van szó most amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#88566) Rowon válasza pruzsi (#88558) üzenetére


Rowon
veterán

Szeretnék segíteni, de nem tudok. Nálam olyan probléma volt, hogy a wifi egyszerűen nem működött a laptopon. Ott ki kellett deríteni, hogy a wifi kártyának milyen chipje van, jellemzően a Broadcom chipekkel több gond is szokott lenni, az enyémben is az volt. Ha megvan a chip pontos típusa, akkor már csak a neki megfelelő firmwaret kell feltelepíteni és megy is a wifi.

Hogy Minten létezhet-e ilyen probléma azt nem tudom, de lehet, hogy a Te problémád nem is firmwares.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88567) fatpingvin válasza Rowon (#88566) üzenetére


fatpingvin
őstag

mediatek, broadcom, realtek kerülendő, ha diszkrét kártya akkor vérmérséklettől függően Intel vagy Qualcomm.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88568) Rowon válasza fatpingvin (#88567) üzenetére


Rowon
veterán

Nos... a TP-Linkes PCI-E kártyámmal is szívtam már, pedig abban Intel chipset van. Bár ez talán azért is lehet, mert a Debian Stableben régebbi firmware csomag van. Nem tudom.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88569) fatpingvin válasza Rowon (#88568) üzenetére


fatpingvin
őstag

valószínűleg ez a magyarázat amit írtál is. pontosan milyen típus? firmware-iwlwifi csomag fent volt a nonfree repókból? (ez utóbbi az intel kártyák kompromisszuma, bár a Qualcommoknak is kell már az ath9k-nál moderneb hardverekhez a firmware-atheros csomag)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88570) Rowon válasza fatpingvin (#88569) üzenetére


Rowon
veterán

Meg nem mondom fejből a típusát, de most egyenlőre a dobozában van, én meg az ágyban és lusta vagyok megkeresni. :DDD Lényeg, hogy Debian Stable nem ismerte fel, a Testing viszont igen, szóval gondolom az újabb csomag. Most ethernet kábelről megy a net, a PCI-E slotban másféle bővítőkártya van. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88571) fatpingvin válasza Rowon (#88570) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem aztán nem fontos, csak gondoltam akkor mondok támpontot :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88572) Rowon válasza fatpingvin (#88571) üzenetére


Rowon
veterán

Telepítés után a non-freet mindig hozzáadom a sources.listhez. Illetve mostanában a backportsot is. Abban is vannak jó dolgok.

Sőt, most Testingen már non-free-firmware is van.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88573) fatpingvin válasza Rowon (#88572) üzenetére


fatpingvin
őstag

az oké, csak ugye ezek a csomagok nem települnek maguktól csak azért mert hozzáadtad a forráslistába a repójukat (írom ezt inkább a nagy plénumnak ha ezzel kapcsolatosan félreértés lenne)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88574) gregory91 válasza pruzsi (#88558) üzenetére


gregory91
senior tag

Gyenge jelminőségnél természetes ez a jelenség.
Nos eme konklúziónak(gyenge jel) okát kellene megfejteni.
Van egy olyan csomag hogy wifi-radar.
Kiírja hogy milyen csomópontok milyen jelerősséggel és milyen csatornán adnak,ha van egyezés a tiéddel akkor módosítsd egy másik csatornára ami nem használt vagy olyanra melynek a jelerőssége igen alacsony.
Meg lehetne próbálkozni azzal is hogy a router wireless channel-t átállítani a 13-as csatornára.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#88575) pruzsi válasza gregory91 (#88574) üzenetére


pruzsi
őstag

1m- re vágyok a routertol előtte win10 el 10 méterre is jó volt. De már megvan a Linux nem támogatja a wifi6 szabványt így trash .

(#88576) CPT.Pirk válasza pruzsi (#88575) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Maga a Linux támogatja 2018 októbere óta (4.19-es kernel-től) a wifi6-ot. Itt más lesz a gond.

A lényeget sajnos nem mondták neked a srácok, hogy másold be nekünk ennek a parancsnak a kimenetét:

inxi -Fxxx

És akkor rá tudunk keresni, hogy a te wifi kártyádnak van-e gond a Linuxos támogatásával. Sajnos előfordul egy-két problémás wifi chip.

Plusz mivel Mint-et használsz, így nézz be a "illesztőprogram kezelő"-be, hogy nem-e kell valamit bekapcsolni ott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88577) Rowon válasza CPT.Pirk (#88576) üzenetére


Rowon
veterán

Akkor csak firmware lesz a végén.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88578) BoB válasza pruzsi (#88575) üzenetére


BoB
veterán

"a Linux nem támogatja a wifi6 szabványt "

Ezt a baromságot olvastad valahol vagy mondta valaki?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#88579) sh4d0w válasza pruzsi (#88575) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Lolbzmg

https://www.coreinfinity.tech

(#88580) Rowon válasza BoB (#88578) üzenetére


Rowon
veterán

A lényeg az, hogy trash. :D The frustration is real.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88581) lockdown90 válasza sh4d0w (#88579) üzenetére


lockdown90
senior tag

:C

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#88582) fatpingvin válasza pruzsi (#88575) üzenetére


fatpingvin
őstag

most nem tudom eldönteni hogy segítséget kérni jöttél vagy csak egy jót fikázni akár annak árán hogy kiröhögteted magad valami hülyeséggel...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88584) Tim82 válasza arcoskönyv (#88583) üzenetére


Tim82
nagyúr

A linkeden konkrétan nem a Wifi 6-ról, hanem a Wifi 6E-ről van szó, valamint arról, hogy pl. korábbi Ubuntu (konkrétan a 20.04 LTS) a 6E-hez szükséges biztonsági követelményeket még nem támogatja. "Resolution: Update Ubuntu to 22.04".

A laptop, amiről most ezt a hozzászólást is pötyögöm, egy Thinkpad T470, up-to-date frissített Linux Minttel és Intel AX210 kártyával (utólagos bővítés, én tettem bele) teljes mértékben támogatja az AX szabványt (OpenWRT-s Xiaomi AX3600 routerrel, Digi gigabites nettel ezt hozza).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#88586) Tim82 válasza arcoskönyv (#88585) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez tény, de amíg annyit nem lehet belőle kiimádkozni, hogy legalább leírja, hogy:

- milyen gép (nekem még az sem világos, hogy desktop gép vagy laptop)
- milyen wifi adapter (az Intel AX200 és AX210 pl. tuti, hogy jól működik Linux Mint alatt, a másik eléggé elterjedt AX-es chipset-ben, a Mediatek MT7921-ben nem vagyok biztos, mert nem tudom, hogy az a kernel, amit jelenleg alapértelmezetten használ a Mint, már jól támogatja-e -> elvileg 5.12 kernel felett már támogatott)
- Linux Mintnek pontosan melyik verziója...

... addig érdembeli segítséget feltételezem, nem is vár a t. kollega, csak ventilál, hogy szaralinugz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#88588) Tim82 válasza arcoskönyv (#88587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kérdeztek tőle páran pár dolgot itt, de valahogy nem jött tőle válasz. Vélhetően a szakadozó netkapcsolat miatt. /s

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#88590) gregory91 válasza arcoskönyv (#88583) üzenetére


gregory91
senior tag

"Note: Support for Wi-Fi 6E is a new feature available in Ubuntu 22.04."

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#88591) csixy válasza sh4d0w (#88579) üzenetére


csixy
addikt

A rovás írásban is kihagyják a redundáns magánhangzókat. De egy d kmrdt.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#88592) gregory91 válasza pruzsi (#88575) üzenetére


gregory91
senior tag

"De már megvan a Linux nem támogatja a wifi6 szabványt így trash ."
A másik kommentedben ezt megcáfoltad : "Az első probléma le fel csatlakozik a wifire mellette vagyok de azt írja 29% a jelerosseg"
Így a kettő egyértelműen kizárja egymást.Mégis akkor hogy csatlakoztál rá, ha nem támogatott a wifi6 linuxon?
Vagy leírod - végre - konkrétan a problémád vagy véget vetetsz a trollkodásodnak.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#88593) Warton


Warton
őstag

BIOS frissítés hogy megy linux alól, ha csak egy exe fájlt tudok letölteni a gyártó honlapjáról?

Hogy specifikus legyek erről az alaplapról lenne szó:

Simán indítsam el wine-al aztán lesz, ami lesz? :F

(#88594) Rowon válasza Warton (#88593) üzenetére


Rowon
veterán

Jó kérdés, nálam úgy ment, hogy muszáj voltam feltenni a Windows 10-et, majd vissza a Linuxot. Ezt két laptoppal is eljátszottam.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#88596) Tim82 válasza Rowon (#88594) üzenetére


Tim82
nagyúr

De csak mert nem hallottál az fwupdmgr parancsról.

Támogatott hardverek itt: [link]
Ubuntu manpage: [link]
Debian manpage: [link]
ArchWiki: [link]

Amúgy én azért biztos nem telepítenék fel Windowst, hogy BIOS-t frissítsek, az eddigi tapasztalataim szerint valamilyen pendrive-ról bebootolható Windows PE verzió (mint pl. a Hiren's Boot CD-s Mini XP) alól is meg lehet csinálni, de nekem főleg laptopokkal vannak tapasztalataim.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.