Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89601) BoB válasza velizare (#89598) üzenetére


BoB
veterán

/etc/X11/Xwrapper.config
Fájlban legyen ez a sor:

needs_root_rights=yes

Utánna mehet a teszt, ha nem jó kell megint a journalctl, és kikommentelheted a sort.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89602) velizare válasza BoB (#89601) üzenetére


velizare
nagyúr

működik, köszi a segítséget! :R :R :R
esetleg ha van időd, és energiád, leírnád, hogy mit csináltunk?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#89603) dances


dances
tag

Sziasztok!

Adott egy SSD, rajta 2 db Linux (Mint, MX) dualbootban (maradék hely partícionálatlan).
A másodikként telepítettet szeretném törölni, az elsőt meghagynám.
Mi ennek a pontos menete, hogy továbbra is indítható maradjon az első?
Ha valaki le tudná írni lépésenként, azt megköszönném.

Only the Good die young.

(#89604) tordaitibi válasza dances (#89603) üzenetére


tordaitibi
veterán

uefi vagy mbr?

(#89605) dances válasza tordaitibi (#89604) üzenetére


dances
tag

Azt hol tudom megnézni?
Ezekből kiderül?

Only the Good die young.

(#89606) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni: nem tudom felcsatlakoztatni az usb drive-ot.
mount /dev/sda1 /mnt/sda1
mounting /dev/sda1 on /mnt/sda1 failed: Invalid argument
:R

(#89607) CPT.Pirk válasza dances (#89605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A scheme: MBR jelenti, hogy hagyományos telepítést csináltál, nem UEFI-set.

Így csak annyit kell tenned, hogy az "első" alól megszünteted a másik disztró partícióját (formázod vagy beolvasztod valamelyik másik partícióba), aztán futtatsz egy sudo update-grub parancsot.

amstro555: ezt miért kézzel szeretnéd csinálni? Kb. minden disztrón csak egy klikk a gui-n miután bedugtad és már fel is csatolódott a fájlrendszerbe. Egyébként az sda1 biztosan nem az usb-s külső drive.
Ha így kézzel szeretnéd csatolni, akkor először egy sudo fdisk -l kimenetében nézd meg, hogy mi az elérési útja a drive-nak.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89608) amstro555 válasza CPT.Pirk (#89607) üzenetére


amstro555
tag

routeren openwrt-19.07 LuCI

Disk /dev/sda: 3.62 GiB, 3876225024 bytes, 7570752 sectors
Disk model: USB DISK Pro
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0xb63c436e
Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 2048 7566614 7564567 3.6G 7 HPFS/NTFS/exFAT

[ Szerkesztve ]

(#89609) CPT.Pirk válasza amstro555 (#89608) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, a router az egy másik állatfaj. :)

Milyen a pendrive fájlrendszere? Ha ntfs, akkor nézd át ezt: [link]
Ha Ext4, akkor meg próbáld meg így: mount -t -ext4 /dev/sda1 /mnt/sda1

Meg nézhetnél ezek előtt egy dmesg kimenetet, hátha ott van, hogy mi volt a mount baja.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89610) amstro555 válasza CPT.Pirk (#89609) üzenetére


amstro555
tag

ext4

[ 10.421218] usb-storage 1-1:1.0: USB Mass Storage device detected
[ 10.428190] scsi host0: usb-storage 1-1:1.0
[ 10.432944] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[ 10.446113] usbcore: registered new interface driver uas
[ 10.452120] kmodloader: done loading kernel modules from /tmp/overlay/upper/etc/modules-boot.d/*
[ 10.808658] block: attempting to load /tmp/jffs_cfg/upper/etc/config/fstab
[ 10.825934] block: extroot: device not present, retrying in 5 seconds
[ 11.554688] scsi 0:0:0:0: Direct-Access USB DISK Pro PMAP PQ: 0 ANSI: 4
[ 12.502483] sd 0:0:0:0: [sda] 7570752 512-byte logical blocks: (3.88 GB/3.61 GiB)
[ 12.510722] sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
[ 12.515719] sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 23 00 00 00
[ 12.516357] sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page found
[ 12.521871] sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
[ 12.552003] sda: sda1
[ 12.557474] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI removable disk
[ 16.151248] block: extroot: filesystem ext4 not supported by kernel

(#89611) Rimuru válasza CPT.Pirk (#89607) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyébként az sda1 biztosan nem az usb-s külső drive - mar miert ne lehetne? egy desktop eseten pl eleg ha (csak) nvme drive van a benne.

amstro555: openwrt 19.07 supportja 1 eve lejart, elsonek frissits.

Vigyázat, csalok!

(#89612) CPT.Pirk válasza Rimuru (#89611) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, igen, igazad van.

amstro555: ahogy Rimuru mondja, frissíts mert hiányzik a kernelből az Ext-4 támogatás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89613) cigam válasza CPT.Pirk (#89607) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A scheme: MBR jelenti, hogy hagyományos telepítést csinált az egyik disztró, a másik (tippre az első) pedig UEFI-set. Máskülönben mi magyarázná az első FAT (UEFI) partíció létét?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#89614) CPT.Pirk válasza cigam (#89613) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh wow, ez elkerülte a figyelmemet. Egyszer csináltam ilyet véletlen, de akkor nem is látta egyik rendszer a másikat, újra kellett raknom a másodikat mbr módban.

Szóval most így nem tudom biztosan, hogy mi van nála.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89615) dances válasza CPT.Pirk (#89607) üzenetére


dances
tag

Megcsináltam, amit írtál, de sajna utána ez a képernyő fogad induláskor:

Only the Good die young.

(#89616) CPT.Pirk válasza dances (#89615) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Francba, úgy néz ki rossz tanácsot adtam mert ez meg vegyes rendszer volt. :U

Van egy olyan dolog, hogy super grub disk. Azt írd ki penre, bootolj be róla, azzal valszeg meg tudod majd javítani a grub-ot, eléggé automatikus cucc. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89617) amstro555 válasza CPT.Pirk (#89612) üzenetére


amstro555
tag

Nem lenne elég egy csomagot feltelepíteni?

Rimuru: Muszáj ezért frissítenem? Olyankor nem vesznek el a beállítások? :(

(#89618) CPT.Pirk válasza amstro555 (#89617) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ezt kernel szintű dolog. B opció, hogy régebbi Ext fájlrendszerrel formázod meg a pent, Ext2 vagy 3 használata menni fog neki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89619) cigam válasza dances (#89615) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Csak kíváncsiságból: Mi történik, ha a bios-van(vagy a boot menüjében, ha lehet) átkapcsolsz EFI-re?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#89620) amstro555 válasza CPT.Pirk (#89618) üzenetére


amstro555
tag

ext3 sikerült, ezer hála! :R :R :R :R :R

(#89621) dances válasza cigam (#89619) üzenetére


dances
tag

Ez egy régi, AM3 -as lap, szerintem ez még nem tudja az EFI-t, legalábbis nem találtam ilyet a biosban.
Közben újraraktam a Mintet, de csak úgy volt hajlandó települni, ha csináltam neki egy külön EFI partíciót.

Only the Good die young.

(#89622) CPT.Pirk válasza dances (#89621) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor bootoltál a penről, ott a választó menüben nem volt véletlen egy "legacy" opció? Mert ha igen és nem azt választottad, akkor UEFI módban indítottad a telepítést.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89623) dances válasza CPT.Pirk (#89622) üzenetére


dances
tag

Egy Ventoy- os penről telepítettem, 2 lehetőséget ajánlott fel: boot in normal mode illetve boot in grub2 mode. Én a normal -t választottam.

Only the Good die young.

(#89624) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnátok segíteni?

Felraktam egy Arch-ot és hozzá a CuteFish-t DE-nek.
Viszont átállítva angol nyelvre, a keyboard layout is US, de én annak magyart szeretnék.
Tehát angol nyelv, magyar billentyűzet.
Viszont a settings-ben ilyen beállításom nincs. Hol lehetne ezt beállítanom?

(#89625) BoB válasza #68216320 (#89624) üzenetére


BoB
veterán

localectl set-keymap hu

Újra kell indítanod a gépet.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89626) #68216320 válasza BoB (#89625) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm, ez működött. Viszont a keyboard "delay" és "rate" értékeket még mindig meg kellene adni valahol.
Aztán a cutefish által felrakott terminal is elég fapadosnak tűnik. Lehet, hogy valahol van valami conf és abban jobban beállítható, de nincs kedvem vadászni.
Szerintem elengedem ezt a DE-t.

Valahogy leragadtam az egyre förtelmesebb Gnome-nál és most nincs kedvem vadászni a beállításokat, használnám már a gépet. Így marad a régi megoldás.

(#89627) BoB válasza #68216320 (#89626) üzenetére


BoB
veterán

Akkor tudom javasolni a plasma-t (KDE) :K

Ha most a gtk-val jössz, a cutefish is Qt-t használ.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89628) #68216320 válasza BoB (#89627) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tudom, hogy qt5-ot hasznal.
Valamiert az evek alatt tobbszor nekifutottam a Kde-nek, de nem tudtam megszokni. Nincs kulonosebb ok csak nem sikerult.
Ezert amikor mindenki utalta en Unity-t hasznaltam, elotte-utana Gnome-ot.
Oreg vagyok mar szerintem es nehezen valtok. :)

(#89629) Freel


Freel
tag

Üdvözlet.

A következőkben kérnék segitséget: van a gépemben 2 db RX 6650 XT videókártya és szeretném működésre birni a multi-gpu-t (crossfire) és letesztelni.
Windows alatt megy szépen. Tehát az Adrenalin szoftver központban a kapcsolóval aktiválom a multi-gpu-t és Steam alól a 3DMark-kal tesztelve jönnek is az eredmények szépen. 3DMark Graphics Core 1 GPU-val 10080 körüli pontot ad, kettő GPU-val 17400-at, tehát megvan a RX 6800 XT szint.
De Linux alatt nem tudom hogyan lehetne bekapcsolni a multi-gpu-t és azt sem tudom mivel tesztelhetném le. A Unigine Superposition nem támogatja a multi-gpu-t, tehát nem teszteli csak az egyik kártyát.
Köszönöm előre is.

szerk: Manjaro XFCE-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#89630) CPT.Pirk válasza Freel (#89629) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hű de rég nem láttam már ilyen konfigot! Ez Windows alatt másik programban is működik? Ennyit sikerült találnom a témában: https://www.reddit.com/r/linux_gaming/comments/wz0adz/does_amd_crossfire_work_on_linux/

Annyi biztos szerintem, hogy az AMD zárt driverével kell próbálkoznod, nem mesa-n keresztül.

dances: nem tudom ez mi. Ventoy-t még nem használtam ilyenre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89631) Freel válasza CPT.Pirk (#89630) üzenetére


Freel
tag

Köszönöm a linket, lehet akkor megpróbálom a zárt driverrel.
Annyit sikerült összeszednem a témában infót, hogy maga a DX12 és a Vulkan tudja a multi-gpu-t, tehát a többkártyás rendszereket kezelni, még akár asszimetrikus módban is, tehát abszolúte nem kell kettő egyforma videókártya, bármit összerak az API. A lényeg, hogy például játékok alatt a fejlesztőnek kell implementálnia a megfelelő kódot a grafikus motorban és akkor a játék kezelni fogja a multi-gpu-t. Olyan 3-4 évvel ezelőtti infókat találtam multi-gpu-s támogatott játék listában. Akkor nem túl sok játék volt támogatott: Ashes of the Singularity, Sniper Elite 4, Strange Brigade, Rise of the Tomb Raider, Deus Ex Mankind Divided, talán a Fallout 4 stb.
A 3DMark tudja a multi-gpu-t mint irtam is, de például a Unigine tesztprogramjai nem.
A legfőbb professzionális, kép- videószerkesztő programok ahol szükség van a nagy gpu számolási kapacitásra, mind kivétel nélkül tudják a multi-gpu-t.

Az egész multi-gpu támogatás állitólag a 'tyúk-tojás melyik volt előbb' esete. A fejlesztők nem teszik bele a multi-gpu támogatást a játékaikba, mert a gamerek nem vesznek kettő vagy több vga-t. A gamerek pedig nem vesznek kettő vagy több vga-t, mert a fejlesztők nem teszik bele a játékaikba a multi-gpu támogatást.

Ha már ennyit körmöltem, akkor remélem belefér még egy számomra brutális, sokkoló és megdöbbentő teszt eredmény, megosztom veletek:
nekem, egy 12. genes intel buildem van. Egy ASUS TUF B660M-PLUS D4 alaplapra épül a rendszer. Ebben a lapban kettő darab x16-os PCIE csatoló van: egy 5.0-s x16 és egy 3.0-s x16. A 3.0-s PCIE csatolóba nincs bekötve csak x4 sin. Az RX 6650 XT 4.0-s csatolóval érkezik és x8-as sinen dolgozik. Leteszteltem egy gpu-s módban a vga-t külön az 5.0-s PCIE csatlakozóban ahol a vga 4.0 x8-ban megy és külön a 3.0-s PCIE csatlakozóban, ahol 3.0 x4 módban ment. Az eredmény döbbenetes, ugyanis a tesztprogramok és a játékok alatt is pontosan ugyanolyan teljesitményt nyújtott a vga!!! Semmi teljesitményveszteség, se framedrop, se lag, se semmi. Érthetetlen... Bár nem jártam nagyon utána a témában ez hogyan lehetséges, de meglepően furcsa és pozitiv eredmény. Igy egyébként már érthetőbb, hogy például egy 150K-s legújabb 13. genes Z790-es lap is miért csak egy darab 5.0-s csatolóval érkezik és a másik PCIE x16 miért csak 3.0 x4-be megy...
Anno rengeteg lap volt ami tudta a 2 db teljes értékű 3.0 x16 csatlakozót rendesen x16 sinnel bekötve mindkét csatolóban, direkt a Crossfire és az SLI rendszerekhez tervezve.
Elvileg az én lapon is és rengeteg 30-40K-s lap is ahol kettő darab x16-os csatlakozó van, hivatalosan Crossfire támogatottak még mindig.

Itt egy viszonylag 'friss' teszt a témában: [link]

[ Szerkesztve ]

(#89632) sh4d0w válasza Freel (#89631) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez csak annyit jelent, hogy a GPU-d nem profital a tobb PCI-E lane-bol, vagy a magasabb verziok altal nyujtott elonyokbol - nem kell tul sokat belelatni. Annyit tud a GPU, amennyit.

https://www.coreinfinity.tech

(#89633) Rowon válasza CPT.Pirk (#89630) üzenetére


Rowon
veterán

Gondolkoztam 2 darab RX 580 összekötésén, azokat olcsón meg lehet szerezni manapság, de szerintem nem érne annyit. FullHD-n játszom, ahhoz még jó is lehetne, amennyiben az általam játszott címek profitálnak a CF-ből.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#89634) CPT.Pirk válasza Rowon (#89633) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jó ötlet. Lementek a VGA árak, alig többért kapni 5600XT-t, sőt 2 RX580 árában 5700XT-t is, de még 6600xt kártyákat is.

Azok meg megeszik reggelire azt a rendszert kompatibilitási gondok nélkül, miközben pl. AV1, VC1, VP9... videók hardveres dekódolását is tudják, ami igen jól jön a mai netes videós tartalmak mellett.

Én 1440P-ben játszom jelenleg 5600XT-vel, egy Cyberpunkot medium/high környékén elvisz 40fps felett. Most gondolkodom a cserélésén, de megvárom a 7600-as kártyák rajtját, ami 7-8 nap múlva várható, hátha nyomják lejjebb az árakat vagy netán még megvenni is megérné őket...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89635) Rowon válasza CPT.Pirk (#89634) üzenetére


Rowon
veterán

Na erről nem tudtam, köszi. :R Kíváncsi vagyok milyen lesz a 7600.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#89636) zoltanz válasza CPT.Pirk (#89634) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Azok meg megeszik reggelire azt a rendszert kompatibilitási gondok nélkül, miközben pl. AV1, VC1, VP9... videók hardveres dekódolását is tudják, ami igen jól jön a mai netes videós tartalmak mellett."

Av1 dekód csak a kővetkező genen van nem? (Kivéve 6400, 6500) vagy kijött már a Vulkan -os AV1 dekóder?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#89637) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Felhegesztettem a python3.7.5-öt az Ubi 18.04-re.
Mivel ez kell a yt-dlp-nek, a régivel nem működik.
Hogyan lehet megcsinálni hogy a yt-dlp használja a python 3.7.5-öt, de a többi meg a régit? Vagy rosszul okoskodok, az biztos hogy fenntvan a 3.7.5 mert,
tibi@TibiXubuntu:~$ python3.7 --version
Python 3.7.5
Ennek ellenére nem megy a yt-dlp, aszongya hogy:
Traceback (most recent call last):                                                                                                                            
 File "/usr/lib/python3.6/runpy.py", line 193, in _run_module_as_main                                                                                        
   "__main__", mod_spec)                                                                                                                                     
 File "/usr/lib/python3.6/runpy.py", line 85, in _run_code                                                                                                   
   exec(code, run_globals)                                                                                                                                   
 File "/home/tibi/bin/yt-dlp/__main__.py", line 14, in <module>                                                                                              
 File "<frozen importlib._bootstrap>", line 971, in _find_and_load                                                                                           
 File "<frozen importlib._bootstrap>", line 955, in _find_and_load_unlocked                                                                                  
 File "<frozen importlib._bootstrap>", line 656, in _load_unlocked                                                                                           
 File "<frozen importlib._bootstrap>", line 626, in _load_backward_compatible                                                                                
 File "/home/tibi/bin/yt-dlp/yt_dlp/__init__.py", line 5, in <module>                                                                                        
Exception: You are using an unsupported version of Python. Only Python versions 3.7 and above are supported by yt-dlp

Most hogyan tovább?



(#89638) growler válasza tordaitibi (#89637) üzenetére


growler
őstag

A 4K Video Downloader nem felelne meg a yt-dlp helyett? [link]

(#89639) BoB válasza tordaitibi (#89637) üzenetére


BoB
veterán

Azt írd be hogy
python --version

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89640) #68216320


#68216320
törölt tag

Segítséget szeretnék kérni, elakadtam egy telepítésnél a GRUB felrakásánál.
Még soha nem telepítettem Arch Linux-ot nem EFI-s gépre (jelen esetben egy VPS-re) és nem indul a GRUB.

Adott egy "sda", amit GPT sémával particionálok cfdisk segítségével.
Létrehozok egy 200M "Bios Boot" típusú sda1-et. Ezt formázom fat32-re.
Azután létrehozok a maradék helyen egy sda2-t (encrypt és majd ext4)
Az sda2 a /mnt lesz telepítés alatt, az sda1 a /mnt/boot alá lesz mountolva.
Aztán persz majd "arch-chroot /mnt" .

A lényeg, hogy a telepítgetés végén felrakom a grub-ot:
grub-install --target=i386-pc /dev/sda

Ezután megcsinálom a grub.cfg-t:
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Nincs semmi hibaüzenet, mégis mikor indítanám a gépet:
Grub loading

Se hibaüzenet, sem a Grub menü nem jelenik meg. Mit rontok el?

(#89641) tordaitibi válasza BoB (#89639) üzenetére


tordaitibi
veterán

Hm, akkor mi a többi terminálkimenet...?
tibi@TibiXubuntu:~$ python --version
Python 2.7.17

(#89642) tordaitibi válasza growler (#89638) üzenetére


tordaitibi
veterán

Van az is, ráadásul teljes, megvettem kb. 4 éve.
De az nem tud YT. meg egyéb videoportálról streamet kiküldeni a mediaplayeremre, annak kell a yt-dlp.
Így nézek reklámmentesen videókat filmeket SmPlayeren, kétt katt kiküldeni a videót a böngészőből a Send To MPV bővítménnyel.

(#89643) BoB válasza tordaitibi (#89641) üzenetére


BoB
veterán

:DDD Python 2-re már nem is mondok semmit.

Python 3.6-on akar az futni neked, azt javaslom leszedni és minden más esetleges 3-as python verziót hogy csak a legfrisebb maradjon.

Ahogy nézem 3.8 a legfrissebb ami elérhető, az legyen csak fent a 3-as python-ból.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89644) BoB válasza BoB (#89643) üzenetére


BoB
veterán

Vagy lehet hogy jobb lenne megtartani azokat is mert kinézem a debian őrületből hogy másnak meg régebbi python kell.

Tedd fel a 3.8-at:
sudo apt-get install python3.8

Majd kiválasztod alapértelmezettnek, így maradhat a többi:
sudo update-alternatives --install /usr/bin/python python /usr/bin/python3.8 1
Az 1-et ne hagyd le a végéről.
sudo update-alternatives  --set python /usr/bin/python3.8

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#89645) Rimuru válasza #68216320 (#89640) üzenetére


Rimuru
veterán

-

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#89646) CPT.Pirk válasza zoltanz (#89636) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazad van, Navi10-es (RX5000 kártyák) esetében nincs még AV1. Ahhoz 6000-es Radeon kell.
A wiki szerint a 6300M és 6500M-ből kihagyták az AV1 dekódert, de a többi mobil verzióból nem. A normál kártyákban meg mindben megvan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89647) tordaitibi válasza BoB (#89644) üzenetére


tordaitibi
veterán

[ez még jobb] 1000köszönet érte hcl kollégának ha beválik.
Pont most lett téma az Ubuntu topikba.

(#89648) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#89646) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem, a 6400/6500 parosban nincs.

https://www.coreinfinity.tech

(#89649) CPT.Pirk válasza sh4d0w (#89648) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm. Akkor nem minden korrekt, amit a wikiben láttam. Kár értük, így nem nagyon van értelme azoknak a low-end kártyáknak...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89650) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#89649) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Itt is teszteltek.

Valoszinuleg meg ennek ellenere is megvennem, ha lenne 8 GB-os valtozat, de nincs es a 64 bit sem vonzo.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.