Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88531) fatpingvin


fatpingvin
őstag

sziasztok!

ez úgy érzem lényegét tekintve kezdő szintű kérdés de bizonytalan vagyok. adott egy feladat, van egy parancs amit le kéne futtatni minden egyes alkalommal amikor a könyvtárszerkezetben egy fix helyen lévő fájl tartalma megváltozik.

konkrétan arról van szó hogy a routeremen a dnsmasq-nak meg van adva egy kiegészítő hostfile amiben a blocklist van, a cél az lenne hogy ha ezt a fájlt én scp-vel felülírom (frissítem a blocklistet, ez sima logines júzerként megy, root login nincs értelemszerűen) akkor a rc-service dnsmasq restart parancs lefuttatásához ne kelljen bejelentkezni rootként.
erre szerintetek mi lenne a legelegánsabb megoldás? szeretném ha a futtatás azonnali lenne (azaz nem mondjuk percenként nézi hogy volt-e change hanem konkrétan a fájlhozzáférés triggerelné a dolgot) illetve a service-t nem indítgatná újra feleslegesen.

a rendszer Alpine Linux OpenRC-vel. van erre valami best practice, ad absurdum céleszköz, vagy marad a gyakran ellenőrzés?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.