Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85755) tordaitibi válasza CPT.Pirk (#85753) üzenetére


tordaitibi
veterán

Hű hallod, azt nem merném.
Egyrészt egyszer frissítettem 20-ra, néhány dolog nagyon nem úgy működött.
Másodsorban ez az Ubi kb. fél év de inkább több idő volt.

TLDR,
Csak amik eszembe jutnak, be van szambázva 4 munkahelyemre+otthon, fiam távoli NAS, melóhelyem mentési szerverét elérem, meg a fene tudja még hova van hálózatra bedrótozva, a szekennerem valami Wines telepítőből kivett bin fájlok 1 napos macerájával működik, a Samsung nyomimat meg a melóhelyi wifist 2 napig keltettem életre több fórum segítségével,
a sudoers is erősen babrált, kb. 1 tucat szoftver meg van mahinálva, benne van az agyába 20+ wifipassword,
összeházasítva xfce sudos fájl és egyéb kezelők KDE-el összekeverve de nagyon jól!
Ja, tucat szkriptem, autostartba, gyorsgombozva, fény, hangerő egyebek, saját gyorsbill hegyek, a szoftverek, pl Smplayer, Opera, Edge, irodai appok, gyorsgombok, szinkronok, Megasync,a szerencsétlan Onedriv-ra csak terminálos kliens van, azt mire beállítottam...
KDE kisalkalmazások tucatja, panelre kiszögezve, pár játékszoft, az ikonkészletek összevissza használata mert így tetszik, mentési utak, háttérpartíciók beszögelése appokba, fstab-ba, indítóképernyő mahinálás, a QUEMU/KVM beállítgatása napokba tellett, meg ezeken kívül még 100 ami nem jut most eszembe.
És akkor a felület, a csicsák, apró kis beállítgatások tömkelege.
Hónapok múlva is lenne még hiányérzetem és megint kezdhetném a szögelést előlről.

Szerintem inkább bootnál bámulom a hibaüzenetet még pár évig.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.