Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) leviske válasza Silent_Bob47 (#83741) üzenetére


leviske
veterán

Nem teljesen értem egyébként, hogy ezt mire értetted.

Annyit még én is tudok, hogy a / a Linux root könyvtára. A bajom az volt, hogy adott egy működő dual boot rendszer és amiután egyszer frissül a KDE-s Tumbleweed, kötelezően csatolni akarja a Windows partíciót, miközben arra nem adtam engedélyt. És baromira zavart, hogy minden egyes indításnál ugyanaz az ablak fogadott, akármit próbáltam beálíltani. Ezt Tumbleweed+Gnome alatt nem jött elő.

Próbáltam a bootot követő csatolás után lecsatolni, hátha a Dolphin próbálja az előző munkamenetet helyreállítani, de nem. (Bár mint írtam, én sosem nyitottam meg azt a partíciót Linux alól.) Néztem a javaslatnak megfelelően a fstab-ot, de nem változott benne semmi. Sőt, próbáltam újratelepíteni a Tumbleweed/KDE párost hetekkel később, de ugyanúgy az első zypper dup után boot során már ez fogadott.

Most vissza fogom rakni megint a Tumbleweed-et :DDD , így valószínűleg tudok majd érdemi infókkal szolgálni.

EGYÉB: Futott már bele olyan problémába valaki, hogy pipewire használata mellett hangerő változtatásnál durván akadozik a hang? XonarDX + Tumbleweed esetén mind Gnome, mind KDE alatt jelentkezett. Fedora esetén nincs ilyen gond.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.