Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77728) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Üdvözlet Mesterek!
Én kérdezősködtem és kezdtem a Linuxot kb 1 hónapja. Hitler leselejtezett gépével indítottam, amire a segítségetekkel sikerült is egy működő Lubuntut tenni. Hardver harmat gyenge volt, és beújítottam egy jobb masinát. Kerdésem az volna, hogy illene újratennem a rendszert? Régi egy amd athlon 3000 volt egy abit lappal, most egy i5 760 4 magos cpu egy gigabyte 1156 lapban. Félgépet cseréltem, ssd-t ráakasztottam, boot, voálá, működik. Azért megkérdem, hogy ez így mennyire normális. Win alatt a driverek miatt tuti reinstall kéne. Hozzá fűzött elvárásaim teljesültek, youtube video és fimek simán mennek 1080-ban. Ez lenne az egyik kérdésem, a másik, hogy ez egy 'media pc' a tv mellett, és kb 4 méterről nézem. 1080-ban a betűméret túl kicsi. Közelről simán elolvasom, de a kanapén pöffeszkedve képtelen vagyok. Tudom, béna lesz a kinézete, windowsnál is van olyan menü, hogy 150% nagyobb méret. Elmondom, hogy kezdő vagyok, használom a gépem, nem akarok szervert üzemelni stb. Csak mezei user :) köszi a válaszotokat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.