Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Ennyi pénzért bőven lehet kapni QHD IPS kijelzős tabletet, meg hát win8-asok is ott vannak, ami azért több mindenre használható. Én tuti nem ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) oliwire


oliwire
őstag

Jó lett a teszt, köszönjük :) Ez sima TFT vagy IPS, mint a Z2 telefon?

(#3) envagyok


envagyok
veterán

A wifije hány csatornás lehet, és mi a max. Sebessége?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#4) deja vu


deja vu
addikt

Igen én is azt kérdezném, hogy ebben most TN panel van, vagy IPS? Látom a hátlap az már más mint a tablet Z, meg az xperia z esetében. Itt remélhetőleg nem enged el a ragasztás ás válik le a hátlap. :) A tablet s-el is gondok voltak, talán ez már nem szenved gyermekbetegségektől.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#5) szlovibuki válasza satz18 (#1) üzenetére


szlovibuki
tag

+1

Nem rossz masina, de aki ennyi pénzt kiad egy tabletre... :)
A másik meg az, hogy minek kell ekkora teljesítmény, ha csak tartalomfogyasztásra használható? Ne mondja már nekem senki, hogy egy ilyen állat kell, hogy netezni, filmezni tudjon rajta ennyi pénzért. Dolgozni meg persze nem lehet rajta, vagy csak sok kompromisszummal.

(#6) tomee007007 válasza szlovibuki (#5) üzenetére


tomee007007
őstag

Miért nem lehet mondjuk a kijelzőhasználatot feltüntetni az üzemidőnél a tesztben, hogy "X" óra.....
Reprezentatívabb lenne, főleg egy tabletél, mint a szokásos "estére fel kell rakni a töltőre" szlogen...

(#7) razokonez


razokonez
csendes tag

Bog tesztjein mindig jókat szoktam nevetni! Vuk forog a sírjában :-D Am nagyon szép ez a Tablet. Bár ez a "vastagság" már olyan h csak két nagypárna között merném tartani.

kz

(#8) nozs23


nozs23
addikt

"Már az előző Sony táblagépnél is azt mondtuk, hogy brutálisan könnyű és vékony, de 60 grammot így is sikerült faragni a súlyából, ami részben annak is köszönhető, hogy ezúttal nem üveg borítja a hátsó részt, ami nyilván így könnyebb és a vékonysági értéket is befolyásolja."

Az előző tabletnek is műanyag volt a hátlapja, nem üveg.

(#9) Khelben


Khelben
nagyúr

Ez is eldobálja majd a wifit, mint a Z?

(#10) tjb007


tjb007
nagyúr

Ahhoz a 160e forintos árhoz tegyük azért hozzá azt is, hogy itthon a legtöbb helyen egy QX10-es kamera is jár hozzá ajándékba, amire ha nincs szükség el lehet adni, így 110-120e forintba lesz maga a tablet.

(#3) envagyok

Kettő, és max. 433 Mbit/s.

(#2) oliwire & (#4) deja vu

[link]

(#11) #13110016


#13110016
törölt tag

Legszebb, legjobb... Sony.

(#12) FATtila78


FATtila78
tag

Szép lassan a Samsung Galaxy Tab Pro 8.4-ről is írhatnának, boltokban is hetek óta kapni, itt meg egy apró kis hír sincs róla. 95ezerért csúcs hardver, csúcs PPI-vel :)

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#13) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Nekem egy Tablet S van, ami ugyan kisebb kategória, de a kijelzője fantasztikus, és a hangzás... nehéz rá szavakat találni, mert annyira meglepő! Hihetetlen, hogy egy ilyen pici gépből ennyire tiszta és részletes hang jöjjön ki dobozhatás nélkül. Sajnos a kijelzője elrepedt és emberi áron nem javítható :(

Ha most kellene Androidos tabletet vennem, akkor erősen elgondolkodnék a Z2-n.

(#14) #76500480


#76500480
törölt tag

Az üzemidővel csak sikerült elrontani valamit. Kérdés, hogy microUSB és a sim fedő milyen, gumitalpas, pöcökkel ellátott vagy mágneses? (Remélem a harmadik)

(#15) SonyNex7 válasza #76500480 (#14) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem rossz de miért nem lehetett volna, 12000mah akksi 8mm masszívabb vastagabb házban, legalább a hosszanti oldalon pár mm-el vékonyabb?
Komolyan olyan sok lett volna a 8mm vastagság?
Bár nyilván a jővőben ezek lesznek majd az áttörő fejlesztések.
Remélem táblagép fronton is bevezetik a fél éventi csúcs modellt+a kisebb kategóriát, mert ez kevés lesz 1 évig, főleg hogy azt nyilatkoztak hogy a vaio üzletág eladása után leakarják uralni a piacot.
Megnézem élőben de nem hiszem hogy őt választom, vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

(#16) Lezl válasza #76500480 (#14) üzenetére


Lezl
tag

Pár kérdésre tudok választ adni

Ilyen gumizott pöcökkel ellátott féle a fedő.

IPS paneles a kijelzője és tapasztalat alapján az az ami a legtöbbet fogyasztja, igaz nem játszottam még túl sokat vele de videólejátszásnál 90% kijelző...

Én windowsos tabletet is használtam elötte, igaz az 8 colos volt, sajnos akkora méretben a windows hasznáhatatlan billentyűzet egér nélkül egyszerűen a legtöbb programnak amit használna az ember nincsen csempés verzióban vagy még használhatatlan állapotban van (pl vlc player).

Ennek a tabletnek a kijelzője jelenleg az egyik legjobb, androidosban nincs most gyorsabb, az infra távirányító nagyon jó dolog. Hangminősége nagyon jó mind fülhallgatóval mind kihangosítva, igazából nem lehet belekötni, szerintem ha valaki most a legjobb androidos tabletet akarja megvenni ne is nézegessen tovább.

Üzemidő szerintem elfogadható, 1 napot ha nem játszol vele sokat simán ki lehet vele húzni...ehhez már hozzászoktam mert az előző tabletem (Toshiba At270) annak is az az 1 hibája volt az üzemidő és ez annál jobb lett

[ Szerkesztve ]

(#17) Ati1979 válasza SonyNex7 (#15) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagyon nagy +1 az aksira!

Ez az egy hiányossága van ennek a tabletnek! :(

(#12) FATtila78

Hopsz ez nem is drága akkor. Sőt szerintem egyenes jó áron van. Én azt hittem olyan 120k körül lesz.
Elgondolkodtató vétel.

(#18) szebev válasza tjb007 (#10) üzenetére


szebev
senior tag

Ha ennyire benne vagy a témákban, akkor miért nem kérdeznek meg Téged előbb? Mindig van valami fontos,reszlet amit kihagy a cikkíró. Vagy legalábbis nem árt ha benne lenne a cikkben.
A gép meg elég szép lett, de egy kicsit drága.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#19) Napfénysüti

Elég komoly tablet lett ahhoz képest még annyira nem is elszállt a kezdőára.

Més que un club!

(#20) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

"A 10,1 inches, TFT megjelenítőt"

Miért nem lehet kiírni hogy IPS ?! :W Jönnek mindjárt 50en hogy a szar TFT amikor az IPS is az de nembaj írjunk tesztekbe TFT-t hogy 20adszorra se tanulja meg a buta nép! :C

Grat MA újfent! :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#21) velizare válasza SonyNex7 (#15) üzenetére


velizare
nagyúr

nem jó az ekkora akksi. és nem a dimenziónövekedésen van a hangsúly, amit okozna, hanem arról, hogy kb. duplázná a gép súlyát. egy kilós gépet kézben tartani meg annyira nem kényelmes.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) babkukta


babkukta
senior tag

ÚGY VAN!! Mondjátok meg a tutkót!!! :D
Senkit ne zavarjon, h a sima Z is pont ilyen árral kezdett. csak WiFi 160, 3g 200 ezer. De igen, ez tényleg meglepő!!!!
Az akku meg valóban pici, de ennek a Tabnak pont a jelenlegi állapota adja meg a szépségét. Az erős sarkok, kelleténél vastagabb káva, IP, könnyűség, vékonyság. Mi értelme lenne 8 mm vastagot csinálni??? Oké, lenne, de itt nem az volt a cél. Nem az volt a cél, h 2 napig tudd babrálni. Ez egyedi tab!!! Túl tökéletes lenne, ha az akksija is jó lenne. Csak akkor meg jönne a szöveg, h ugyanolyan vastag mint a többi, NINCS BENNE EGYEDISÉG!!! Én örülök h a Sony ilyenre csinálta. Tökéletes!!!! :)

Üdvözlettel, Tibi

(#23) Nova91


Nova91
tag

Nekem tablet z van és ha nem játszol állandóan, de aktívan használod a böngészőt, youtube akkor napokig elmegy. 1 filmből fél óra 5 % a legalacsonyabb fényerőn, max fényerőn meg 15 % és a filmet wifin streamelem gépről. Szóval otthon a szobában megnézel 2 filmet + böngésző + youtube, zene stb és még vmi játék 1 órát mondjuk és még bőven jó vagy, nekem ez a személyes tapasztalatom. Egy ilyen méretű tabletet otthon használod vagy nyaraláson ezért gyakorlatilag mind1 az üzemidő kis túlzással. Apunak tab 2 10.1 van ami 90 grammal nehezebb és tényleg fárasztó egy kézben tartani, szóval nagyon fontos a súly. 1 kézben meg pláne.

(#9) Khelben: A wifi ledobálást az android miatt csinálta, de azt kijavították, nem tudom hol olvastad h tablet hiba.

Amúgy nem üveg a z hátlapja, hanem gumírozott mint ennek és a z2-nek IPS TRILUMINOS a kijelzője a z-nek TFT ami tényleg fátyolos lehet bizonyos szögekből. A hátlap meg ugyan úgy kattog mint az enyémnek, láttam róla videot, szóval sony szerint ez így normális. Hozzá teszem elég erős nyomásra érezni/hallani és miután sokat használtad, gondolom a melegtől a hátlap ragasztása elenged valamennyire.

Tablet z is 160 rugó körül kezdett ami egy 8 hónap múlva ment 130-ra.

[ Szerkesztve ]

(#24) Khelben válasza Nova91 (#23) üzenetére


Khelben
nagyúr

A wifi eldobálását a legfrissebb androiddal is csinálja, naponta tapasztalom. Csak nem merem szervizbe küldeni, mert gondolom ott pont nem csinálná abban a 2 percben, amit rászánnak a kipróbálásra és visszaküldenék, hogy semmi baja.

(#25) Griff55 válasza FATtila78 (#12) üzenetére


Griff55
senior tag

Most néztem meg tényleg nagyon állat és kiváló árban is van! Megfontolandó vétel! Annyi a szépséghibája hogy fizikai gombja van elöl( bár ez szubjektív)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#26) Nova91 válasza Khelben (#24) üzenetére


Nova91
tag

Az egyedi probléma ha a legutóbbi frissítés óta is csinálja, ha garis vidd vissza. írj be am fórumba szoktak válaszolni.

(#27) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Nem rossz :C :DD

(#28) BossBoss


BossBoss
őstag

Srácok!

Néha tényleg nagyon felületesek vagytok. Nem igaz, hogy arra nem veszitek a fáradságot, hogy legalább a gyártó honlapját megnézzétek, ha mármnem vagytok biztosak valamiben. :((( (www.Sony.hu)

A honlapon ott a részletes leírásban:

MEGJELENÍTÉSI TECHNOLÓGIA:

IPS Triluminos™ kijelzővel és X-Reality™ technológiával

Az előző Z Tab meg még véletlenül sem volt üvegből a hátlap. :U Fogalmam nincs ezt is honnét szedtétek. Elég lett volna itt is átolvasni a saját magatok írt sima Tablet Z tesztet. Idézem:

..."A hátlap rém egyszerű, mégis nagyszerű, kicsit gumi hatást kelt, ráadásul matt a felülete, így tökéletesen illeszkedik a kecses külsőhöz"...

De a súlycsökkentős elméleten legalább jót mosolyogtam. :))

Remélem csak apró figyelmetlenség volt részetekről... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) #76500480 válasza Nova91 (#23) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ez a recsegés amit mondasz az enyémnél is előjött. Az meg külön hiba, hogy a jack aljzat fedele mindig feljön egy kicsit. Tablet Z-n még gumi+pöcök fedél volt, aztán a Z Ultra, Z1től kezdve fejhallgató bemeneten már nem volt "burkolat" és rátértek a gumira. Mágneses dolgot sajnálom, mert ott legalább nincs kopás és a Nokia is előszeretettel használja. Nem tudom a Z2 tablet hátlapja mennyire kopásálló, de az én tablet z-m már eléggé foltos. Amit én is elismerek az a vízállóság, rendszeresen mosom folyóvíz alatt, mert a tisztítószerek tovább maszatolnak. :D

(#30) ucli


ucli
senior tag

Drága és nagyobb aksi is férhetett volna bele,mellesleg két ujjal kettétöröm.
A qx10-zel se olcsó,meg hogy néz ki,hogy egy kijelzővel fotózok...

(#31) Black83


Black83
csendes tag

Szerintem jó kis kütyü lett eme Tab. Viszont az elődmodell nekem is elkezdett kopni a széleken :( Nekem a mobilnet megy el sűrűn ami remélem szolgáltató hiba. Annak örülök hogy az Z-hez képest akkora változás a belső értékeket leszámítva nem történt.

[ Szerkesztve ]

(#32) SonyNex7 válasza velizare (#21) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem akarok pontos adatoknak utánanézni de apple , samu cuccoknak 10e közeli van. Ebbe is belerakhattak volna akkor minimum ennyit, és máris csúcs kinézet,hardver, akku minden meglett volna.

Nova91:azért ez a film általi kijelző használata abszolút nem mérvadó. Lehet egy film 1,5 órás de 3 is...

[ Szerkesztve ]

(#33) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Javítottam a tévedéseket, köszönöm az észrevételeket. Elnézést mindenkitől, a Veletech szervezése miatt kevesebb időnk jut most a tesztekre, de nagyon igyekszünk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#34) velizare válasza SonyNex7 (#32) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs, egyikben sem. az ipad airben ami van, az majdnem 9Ah-s, a samsung tab 3.0-ban pedig 6.8Ah. 6Ah is elég jól bírja, nonstop játéknál pedig 9Ah-hoz is kell a töltő.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Én másfél-két éve: nem értem a tabletek létjogosultságát.
Én 1 éve: megvettem első tabletem, nekem erre nincs szükségem.
Én fél éve: megvettem az Asus MemoPad HD-t, imádom, szerelmes vagyok bele.
Én most: gyönyörű ez a Sony, de tartalomfogyasztásra minek 160 ezres erőmű?
Én jövőre: nobody knows...

:D :U

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#36) f(x)=exp(x) válasza satz18 (#1) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

+1. :)

(#37) halkow


halkow
őstag

jó lett ez nekem is tetszik
egyedül a hangerő szabályzó és a feloldo gombot nem értem mért bal oldalra teszik mikor a Sony a z2 nél is jobb oldalra teszik

Alcatel onetouch idol2s the king

(#38) #65577472 válasza ucli (#30) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azt a kétujjas mozdulatot megnézném.
QX10 nélkül is elfogadható a nyitóára, a konkurencia sem kezdett olcsóbban, sőt...

(#39) f(x)=exp(x) válasza MuzikJunkie (#35) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Attól hogy ez egy fullos eszköz még lesz normális árban is tablet. :U :C. Ez egy csúcstablet akar lenni, olyan árral megfűszerezve. :(((

(#40) Lezl válasza halkow (#37) üzenetére


Lezl
tag

Azért mert egy telefont álltalában 1 kézzel fogsz míg egy tabletet az esetek többségével kettővel és olyankor mivel jobbkezesek vannak többségben a jobbal fogják és akkor a ballal esik kézre a hangerőszabályzás és a bekapcsolás.
A Sonynál ezeket át szokták gondolni hogy kényelmes használni nem mint a többi gyártó azért rakja oda mert oda szokás / jobban néz ki vagy valami...

[ Szerkesztve ]

(#41) Xero


Xero
nagyúr

Kár azért az üzemidőért. Ettől függetlenül nagyon pofás kis gép lett. :K

(#42) Szakiii


Szakiii
addikt

Kicsit lehetne vékonyabb a káva és cserébe vastagabb kicsit ha más megoldás nincs így nekem nem tetszik külsőre :S egyébként jó kis gép.

(#43) Juliuska válasza Szakiii (#42) üzenetére


Juliuska
senior tag

az IP58-cal magyarázzák a vastagabb kávát a tesztben...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#44) dsr


dsr
senior tag

Nagyon tetszik , de az a kijelző.. :)

(#45) #65577472 válasza dsr (#44) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ennyire borzasztó?

(#46) Flind


Flind
senior tag

Szvsz legjobb tablet jelenleg. És gyönyörű.

(#47) f(x)=exp(x) válasza Flind (#46) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ez nem igaz. :N

(#48) Flind válasza f(x)=exp(x) (#47) üzenetére


Flind
senior tag

Elolvastad a hsz-om? "szvsz"

(#49) mgTerminator válasza szlovibuki (#5) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem játék miatt kellene :D mostanában sokat játszok az S4-emen és jó lenne nagyobb kijelzőn tolni...

(#50) nozs23


nozs23
addikt

Ma néztem Médiában. Brutális gép. Gyönyörű a kijelzője, kézbevéve tényleg prémium hatás kelt. Két negatív számomra: hatalmas káva, a hátlapon minden apró szennyeződés nagyon feltűnő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.