Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) camillus válasza King Unique (#36642) üzenetére


camillus
tag

Egy másik Rebecca.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#36652) King Unique válasza camillus (#36651) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy jött a frissítés, nem a hivataloshoz?

(#36653) lev258 válasza King Unique (#36652) üzenetére


lev258
veterán

Csak linkelte (valamilyen okból), a te problémádhoz semmi köze.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36654) King Unique


King Unique
titán

Lenne pár kérdésem:

1. Amit korábban megcsináltam laptop fényerő beállítást [link], működik, de nem jegyzi meg a rendszer és minden bekapcsolás után manuálisan kell lejjebb venni. Hogy lehetne egy konkrét, állandó értéket beállítani?

2. Laptop energiakezelésénél, ha picit merül az akksi, akkor elkezd rátölteni. Ami nem is baj, de pl. 49 %-ról van, hogy felnyomja 100 %-ra. Winen volt erre gyári notis program, amiben be lehetett állítani, hogy ilyenkor csak 60-ra, vagy teljesen töltse fel. Itt erre van lehetőség, mert az energiakezelésnél nem látom?

3. Egy régi P4-es XP-s gépre (1 GB RAM, döglassú IDE HDD, 1 magos CPU) kellene raknom XP mellé vmi könnyű kis Linuxot. A tulaja előbbit is meg akarja tartani (egyelőre...), de sima netezéshez, egyszerű doksik írogatásához kéne vmi jó gyors rendszer, mert az XP tetű lassú rajta, újabb Win meg eleve esélytelen...
Mint Mate, vagy inkább Xfce jó lenne, esetleg vmi még kisebb erőforrás igényű LMDE, LXDE?

(#36655) camillus válasza lev258 (#36653) üzenetére


camillus
tag

A mint repo és a kiadás (kód)neve is Rebecca és van egy névrokona. Amúgy hogy állsz a szakmai cikkel? Miről fog szólni in concreto?

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#36656) lev258 válasza King Unique (#36654) üzenetére


lev258
veterán

1. Van erre egy megoldás, de azt hiszem, az nem a legutóbbi értéket fogja használni, hanem egy általad előre megadottat.
2. Ahogy írod, gyári program. Sajnos ez egy problémás terület, ugyanis a vezérléséhez nem könnyű hozzáférni (nem is lehet gyártói segítség nélkül), erősen gyártófüggő a kivitelezése is. A Thinkpad modelleknél van gyári megoldás Linux-ra is, a többinél nem tudok róla.
3. Mint Xfce, Xubuntu vagy Lubuntu. Live módban meg tudod nézni, melyik hogy bírja.
camillus: A 17.2 a Rafaela nevet viseli, neki hibásan felajánlotta a még nem stabil csomagokat hozzá. Az általad linkelt egy külön disztribúció, nincs köze az elhangzottakhoz. A cikkel kapcsolatban már kaptam megkereséseket, csak vagy nem volt idejük, vagy buzdításra várnak. Majd elkezdek írni egy-két részt, hátha megjön hozzá a kedve másnak is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36657) spammer válasza King Unique (#36654) üzenetére


spammer
veterán

1. Ennek a megoldásnak szerintem még működnie kell: Fix Brightness Getting Reset (To A Very Low Value Or Maximum) On Reboot In Ubuntu

szerk: ja igen, ahogy (#36656) lev258 is mondta, ezzel előre meghatározott értéket lehet beállítani a boot során.

3. : LXDE felület: Unofficial Linux Mint LXDE, vagy Lubuntu. Szerintem inkább a Mint. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36658) King Unique válasza lev258 (#36656) üzenetére


King Unique
titán

1. Az is jó, vmi link esetleg?
2. Időközben állítgattam Winben és most újra Linuxot futtatva, mintha "onnan átvenné és megjegyezné", nem tolja 59 % fölé. Érdekes. :)
3. Olyan kéne, amiben XP után is könnyen elboldogul, laikusnak kellően gelhasználóbarát. Xubuntu kilőve, Lubuntu túl fapados, akkor marad a Mint.

Kösz a választ! :R

+1: arra van vmi megoldás, hogy gépelés közben ne ugráljon el a curzor? Mert elég zavaró, hogy hol előre, hol x sorral fölé/ alá ugrik.

(#36659) lev258 válasza King Unique (#36658) üzenetére


lev258
veterán

A kurzor nem szokott ugrálni, de az előfordul, hogy hirtelen máshol találja magát, ha az ember a tapipadhoz közel maszatol. Derítsd ki, nálad is ez van-e, vagy egyéb (szoftveres, hardveres) gond. A Lubuntu-hoz van XP skin is, lehet fapadosnak nevezni, de a legfürgébb a felsoroltak közül. Tettem már én is más gépére, ő se látott még Linuxot, és nem volt vele baja. Előfordulhat, hogy ez a beállítás átjön Windows-ból, mert valójában a gép firmware-ben történik a beállítás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36660) King Unique válasza spammer (#36657) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a linket! :R Majd értelmezem és megpróbálom. Remélem nem cseszek el vele semmit.
Én is Mint felé hajlok, bár nem tudom ez a nemhivatalos kiadás menyire megbízható, tárolokban lévő csomagok mennyire naprakészek?

(#36659) lev258: van tapipad, de nem érek hozzá, mégis ide-oda elugrik...zavaró nagyon.
Ja igen, nekem is eszembe jutott az XP skin utólag. :D Majd még meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#36661) camillus válasza lev258 (#36656) üzenetére


camillus
tag

Majd elkezdek írni egy-két részt, hátha megjön hozzá a kedve másnak is.

Miről fog szólni in concreto?

Ja és pontosan tudom mi az a RBOS. Bár a telepítésre nem fogok erőt pocsékolni. ;]

#36658 Az xfce4-mouse-settings engedi hogy le legyen tiltva egy pillanatra a tapipad gépelés közben. Talán a fahéjas DE is fel van szerelve ilyen kaliberű programmal.

[ Szerkesztve ]

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#36662) spammer válasza King Unique (#36660) üzenetére


spammer
veterán

Mint 17.1, annak a tárolóit használja, szóval annyira naprakész, mint az. Unofficial megbízhatóság: hát passz igazából elég sok remaster meg spin létezik, utána kell guglizni, ha bizalmatlan vagy. Esetleg ott a Debian 8, az is felrakható LXDE-vel [link], de ez valószínűleg nem lesz teljesen kulcsrakész, már ami felületet illeti. Illetve a Debian a stabilitásra épít, aminek hátránya, hogy a csomagok nem a legfrissebbek (bár szerintem ez nem annyira érvágás egy régi gépnél).

szerk: egyébként a Xubuntut talán még elbírja a gép, érdemes kipróbálni, és akkor az már kicsit kulturáltabb felület. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36663) lev258 válasza King Unique (#36660) üzenetére


lev258
veterán

Másik egér, másik felületen? Én már jártam úgy optikaival az asztalon, hogy csak úgy cikázott a kurzor.
Amúgy fényerőre én erre a leírásra gondoltam, lényegében ugyanazt tudja, csak pepitában. [link]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36664) Fenyő válasza King Unique (#36660) üzenetére


Fenyő
őstag

LXDE és XFCE között minimális teljesítménykülünbség van csak, viszont az xfce sokkal kiforrottabb és személyre szabhatóbb, szóval +1 a Mint 17.1 Xfce-nek, ill csináltam Xubuntu 14.04-ből egy Athlon Xp-re szabott (pl non sse2 flashplayer) és beállítgatott és frissített live rendszert sytembackkal (azzal telepíthető is ha vkinek megtetszik), innen letölthető, azért ekkora mert van benne kb 1 gb-nyi dosos játék, ui. k6-III-as retró topik lakóknak szántam :DDD , egy 2500+-as procival simán viszi 360p-és videóakat böngészőből is, de persze van smtube/smplayer is telepítve, alapból kb 180 megát kajál be a rendszer, 512 mb rammal már kiválóan fut, viszont ezesetben csak Bluhell Firewall vagy NoSript Lite ajánlható reklámszűréshez, ha van legalább 768 vagy 1 Gb akkor uBlock is bevállalható. Vga-ból nem árt egy GF3/Radeon 8500 vagy újabb, ezekkel a kompozitálás is megy tearfree mentesen (xfce 4.12 telepítve), régebbi kártyákhoz (GF2, Radeon - Radeon 7500) viszont compton kell (ez is előtelepítve, bekonfigolva ha szükség lenne rá). Végezetül egy screenshot róla;

Persze P4-hez is használható, ahhoz feltehető frissebb flash is és pepperflash is Chorme/Chromium-al , ill egyéb SSE2 függő progik is mint pl a Skype vagy Spotify.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#36665) King Unique válasza spammer (#36662) üzenetére


King Unique
titán

Hát lehet inkább biztosra megyek és vmi hivatalos kiadást.
Mint az szimpi, virtuális gépen már próbálgattam a felsoroltak egy részét, majd még meglátom.

(#36663) lev258: odáig még egyelőre nem jutottam el. Kösz a linket, ez talán mintha átláthatóbb lenne egy kicsit.

(#36664) Fenyő : ok, lehet megnézem ezt is. És igen Xfce felé hajlok, kösz a megerősítést.

[ Szerkesztve ]

(#36666) King Unique válasza lev258 (#36663) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincs acpi_video0 mappa, hanem csak Intel_blacklight, akkor utóbbit szerkesszem át?

(#36667) spammer válasza King Unique (#36666) üzenetére


spammer
veterán

Lényegében:

- beállítod magadnak most a fényerőt, amilyenre szeretnéd majd induláskor
- lekérdezed az értéket:
cat /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness

Aztán:

gksudo gedit /etc/rc.local

szerk: ha nem a gedit a text editorod, akkor annak a nevét írd be a helyére, amit használsz (nem tudom, nálad mi az alapértelmezett).

Az exit 0 fölé bemásolod neki:

echo SZÁM > /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness

A SZÁM az, amit a fenti cat parancs kiköpött, azaz a beállított fényerő értéke.

Mentés, reboot, kész, ha minden jól ment.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36668) King Unique válasza spammer (#36667) üzenetére


King Unique
titán

Igen, közben önállósítottam magam és megoldottam, beírtam a 0 helyére az én értékemet. Most működik, fasza. :C
Kösz a leírást, így utólag is.

Van a rendszerrel itt-ott némi pluszmeló, de azért megoldható, ubuntus leírásokból is lehet mazsolázni.

[ Szerkesztve ]

(#36669) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!

Ismerősöm gépére (Thinkcentre M52 P4 HT 1GB) tettem fel egy Linux Mint 17.1 disztrót. Nagyjából beállogattam minden alapvető dolgot, de mivel rettenetesen kezdő vagyok e téren, így végül a közönség segítségét kell kérnem. :))

Egy Intel GMA 950 integrált grafikus vezérlő rejtőzik ebben a gépezetben, és a felbontást nem lehet 1024*768 -nál nagyobbra állítani, gondolom, más illesztőt kellene használni, de nem tudom, merre keressem.
Az illesztőprogram kezelőben nem látok semmit.

A másik probléma egy Casio fényképezőgéppel kapcsolatos. Van ennek egy dokkolója, amin van egy "USB" feliratú gomb, amivel lehet kezdeményezni a fájl átvitelt. Ezt megnyomva felugrik egy ablak, hogy "fényképezőgép észlelve" , de nem történik más, nem látom sehol a tartalmát (vagy nem jó helyen keresem).

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36670) CPT.Pirk válasza mrobes (#36669) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intelhez csak egyféle van, most is azzal megy. A géphez meg gondolom analóg monitor van csatlakoztatva, valószínűleg sima analóg kábellel.
Ilyenkor az szokott lenni, hogy nem tudja lekérni az EDID adatokat a monitortól, és emiatt nem enged nagyobb felbontást. Kicsit macerás, de ha tudod mit tud a montior, akkor pár parancs kiadásával le lehet generálni új "modeline"-t, majd hozzá lehet adni a rendszerhez.

Itt részletezik, mit kell csinálnod: https://wiki.archlinux.org/index.php/Xrandr#Adding_undetected_resolutions

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36671) mrobes válasza CPT.Pirk (#36670) üzenetére


mrobes
tag

Igen, analóg kábellel van csatlakoztatva, de LCD monitor. Holnap meglesem ezt az egyéni felbontás hozzáadást.

Köszi :R

(#36672) herdsman12


herdsman12
őstag

Normális az, hogy Extended partíción van a swap?
Nem tudom, hogy elbénáztam, vagy így jó?

Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 * 2048 59895807 59893760 28,6G 83 Linux
/dev/sda2 59897854 62531583 2633730 1,3G 5 Extended
/dev/sda5 59897856 62531583 2633728 1,3G 82 Linux swap / Solaris

Elsüllyedt az előző kérdésem, leginkább a password kérdés érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#36673) Rimuru válasza herdsman12 (#36672) üzenetére


Rimuru
veterán

man passwd

Vigyázat, csalok!

(#36674) lev258 válasza herdsman12 (#36672) üzenetére


lev258
veterán

Nem okoz semmilyen gondot, valószínűleg azért lett ilyen, hogy később nehogy gondokba ütközz az elsődleges partíciók maximális számával.
passwd parancsnak olvass utána.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36675) N0zer0 válasza herdsman12 (#36672) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem normális, de elmegy, baj nincs belőle, így is működik. Vannak esetek, amikor csak így működik. Ez azok miatt a partícionálóprogik miatt van, amelyek jobban tudják az embernél, hogy mit akar, és önállósított Rambo-akciót vetnek be, default a második partíciót Extendedként hozzák létre, és abba tömdösik a logikai partíciókat, mivel feltételezik, hogy összesen több mint négy partíció lesz a lemezen. Egy nyomorult szoftver ne tudja már nálam jobban, hogy a mit akarok, és ne feltételezzen, ha hinni akar, akkor imádkozzon vagy menjen templomba.

A Windows-telepítők is ezt csinálják, csak a 7-től és felfelé még egy boot partíciót is létrehoznak a lemez elejére, persze kitrükközhető, de Petőfi Csarnokba akkor is elmehetnének Greenmondfalváról.

(#36676) spammer válasza herdsman12 (#36672) üzenetére


spammer
veterán

Kiindulásnak itt van egy leírás: [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36677) N0zer0 válasza N0zer0 (#36675) üzenetére


N0zer0
senior tag

Egyébként pont ez az az eset, mikor egy faék egyszerű fdisk, vagy cfdik vagy hasonló konzolos particionáló alkalmazás százszor többet ér, és hatékonyabb, mint a grafikus telepítős, csilivili, ikonsoros, tortadiagrammos szarok, mert legalább mutatják mi lenne a default beállítás, és az embernek azonnal van lehetősége a létrehozás során megváltoztatni, meg a partíciós tábla felírása előtt átnézi, hogy hogyan is fog kinézni majd a tábla, és nem a csilivili szarjukkat és default rákényszerített beállításokkal vonják el a figyelmet a lényegtől.

(#36678) lev258 válasza N0zer0 (#36677) üzenetére


lev258
veterán

Csak hozzátenném, a telepítőkben van lehetőség manuális particionálásra, ami szerintem elég jól követhető és átlátható. Nincs ráerőltetve senkire semmi, csak sokan nem tudják, mit akarnak, ezért rábízzák magukat a default beállításra.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#36679) N0zer0 válasza lev258 (#36678) üzenetére


N0zer0
senior tag

Van, de sok manuális grafikus particionálónak vannak ilyen sumákságai, hogy a második partíció véletlenül extended lesz, mert tippelni jó, az orrodatis tisztíccsalya. Egyébként grafikus partícionálóból is van jó, de mégis sokan az automatás hülyeségnek esnek áldozatul.

(#36680) BoB válasza N0zer0 (#36679) üzenetére


BoB
veterán

Akik az automatás hülyeségnek áldozatul esnek, valószínűleg a kézi eszközökkel nem is boldogulnának.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36681) ubyegon2 válasza herdsman12 (#36672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:DD Jó kis szakvitát indítottál ezzel a kiterjesztett partícióval! Ez annyi, hogy kiterjesztett és kész, aki MBR- t használ, annak szerintem igen okos dolog, ha megcsinálja ezt valami helyette, nem szorul be a max. 4 partícióval! GPT már nem ilyen, de nem erről van most szó.

A hümörgőknek mondom, hogy én mindíg kézi partícionálást választok és így néz ki az elsődleges meghajtóm itt a linkben a kép. Mivel valószinűleg nem értek hozzá :P , így még +3 disztróm is a kiterjesztetten van és ez bizony így teljesen normális!
Swap az másik meghajtón van. az is kiterjesztett partíción persze! :N

Halggassunk már érveket, miért ne lenne normális! Szivesen tanulok. :R

[ Szerkesztve ]

(#36682) Rimuru válasza ubyegon2 (#36681) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt hittem nincs Windowsod. :U Amugy ekkora kupit is reg lattam. ;]

Vigyázat, csalok!

(#36683) herdsman12 válasza ubyegon2 (#36681) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszönöm a válaszokat, azt már látom, hogy nem költözök a haladó topikba.
A telepítéskor elfogadott, de utólag már nem módosítható "túl egyszerű" 6 karakteres jelszó, valamint az Iceweasel videó elutasítása és az Extended swap miatt újra telepítettem Jessie-t.
Az biztos, hogy a Jessiehez mellékelt particionáló nem kezdőknek való, nem figyelmeztet semmire, rendesen figyelni kell, hogy normális legyen a particionálás. A befejezés se egyszerű, első alkalommal eltávolítottam a pendrive-ot, amikor írta, hogy el kell távolítani, azonnal csonttá fagyott az egész, csak a power gomb bírt vele, most "rutinosan" nyomtam a "Tovább" gombot, majd pendrive ki, és szintén lefagyott. Hát ezt nem fehér embernek csinálták. :Y
Mivel ezen a 32GB-os SSD-n max 2 + swap particiót csinálok, gondolom így jó:

Device Boot Start End Sectors Size Id Type
/dev/sda1 * 2048 58593279 58591232 28G 83 Linux
/dev/sda2 58593280 62531583 3938304 1,9G 82 Linux swap / Solaris

Telepítés után az apt-get upgrade frissítene pár csomagot:

Az alábbi csomagok frissítve lesznek:
fuse iceweasel libcurl3-gnutls libfuse2 libmodule-signature-perl
libsqlite3-0 libtasn1-6 libxml-libxml-perl linux-compiler-gcc-4.8-x86
linux-headers-3.16.0-4-586 linux-headers-3.16.0-4-686-pae
linux-headers-3.16.0-4-common linux-image-3.16.0-4-586
linux-image-3.16.0-4-686-pae linux-libc-dev ntfs-3g openjdk-7-jre
openjdk-7-jre-headless tzdata tzdata-java
20 frissített, 0 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 0 nem frissített.

Nem tudom mi lenne az Iceweasel csomag, de most megy a videó lejátszás, nem merem ráengedni a frissítést.

Ez eddig szép is lehetne, de frissült a boot képernyő:

Loading, please wait...
fsck from util-linux 2.25.2
fsck: error 2 (No such file or directory) while executing fsck.ext4 for /dev/sda1
fsck exited with status code 8
[ 9.548370] systemd-fsck[135]: /dev/sda1: clean, 137751/1831424 files, 928038/7323940 blocks

Ez meg mi?
Látszólag minden működik.

(#36684) herdsman12 válasza herdsman12 (#36683) üzenetére


herdsman12
őstag

Macerás ez a Linux/Jessie.
Az "apt-get install iceweasel-l10n-hu" megszüntette a videó lejátszást, a remove sem segített.
Update és upgrade után viszont eltünt az előző hsz-ban írt hibaüzi.

Telepítek Jessie mellé valami mást. Megköszönök egy jó ajánlatot.

Kb 9 hónapja próbálgattam párat:
Manjaro: szokatlan az ablak méretezése, kezelése, egér darabosan mozgott.
Peppermint LXDE: minden lassan indult.
Linux Mint, ElementaryOS, Cent Os: nem rémlik miért, de nem ájultam el.
LXLE: ez volt a legjobb kezdőként, sok program és minden működött.

(#36685) ubyegon2 válasza Rimuru (#36682) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kupi? SSD- n vagy a HDD- n? Láttad volna azelőtt, hogy rendberaktam! :P

Wint csak felraktam pár hónapja, mert a MotoDefy-re meg kellett ejteni a custom ROM cserét és ha valami balul sül el, akkor a gyári oprendszert csak Winről tudtam volna visszatenni. szerencsére ment enélkül is Mekkora élmény volt kivárni a W7 rendszer felállását a Jessie 4 sec felállása után! :)

herdsman12

Loading, please wait...
fsck from util-linux 2.25.2
fsck: error 2 (No such file or directory) while executing fsck.ext4 for /dev/sda1
fsck exited with status code 8
[ 9.548370] systemd-fsck[135]: /dev/sda1: clean, 137751/1831424 files, 928038/7323940 blocks

Ezzel csak annyi van, hogy kiírja: a fájlrendszer ellenőrzése nem sikerült, de utána a 9.548370- nél mégis csak sikerült neki. Van amit újra próbál a boot során. Nálam is kiírja egy pillanatra.

Debian telepítője kissé valóban nehéz kezdőknek példáult az Ubi v. Mint telepítőjéhez képest, főleg a partícionáló része.

Nem tudom mi lehet a böngésződdel a gond, esetleg próbáld ki az új Firefox ESR- t helyette vagy a normál változatot. Az ESR kicsomagolod valahová és saját mappájából működik. Előtte szedd le az Iceweaselt, hogy ne gabalyodjanak össze, mert gyakorlatilag ugyanaz a kettő.

Kipróbálásra ezt ajánlom: Mint LXDE
Ez az eredeti, de a magyarított változat sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#36686) herdsman12 válasza ubyegon2 (#36685) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi az ajánlatot, de amit Lathronos linkelt az 64bit-es változat, az nem az én gépemre való, bár hasonlóra ajánlotta, az eredeti linkeden van 32bit-es változat.
(ASUS EEE PC 901 netbook, Intel Atom N270, 1.6GHz, 2GB RAM, 32GB SSD)
Rákérdezek, ha nem jelentkezik.
Firefox ESR gyors próba, megy a videó lejátszás.

(#36687) Lathronos válasza herdsman12 (#36684) üzenetére


Lathronos
őstag

A debian egy munkakörnyezet leginkább, nem netezésre/multimédiára való disztribúció. Arra a célra a Mint és Ubuntu lettek kitalálva. Ezért használom én is ezeket.

Linux Mint, ElementaryOS, Cent Os: nem rémlik miért, de nem ájultam el. - Van Voyager is egyébként, délután a blogomban olvashatsz róla. Az gyengébb konfigokra van optimalizálva. LETÖLTÉS

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#36688) Lathronos válasza herdsman12 (#36686) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt a 32 bites Voyager is. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#36689) kovaax válasza Lathronos (#36687) üzenetére


kovaax
őstag

"A debian egy munkakörnyezet leginkább, nem netezésre/multimédiára való disztribúció." :W

-=- There's no place like /home -=-

(#36690) Lathronos válasza kovaax (#36689) üzenetére


Lathronos
őstag

:F

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#36691) olivera88


olivera88
veterán

Van rá valami módszer h a root mappa tartalmát meg lehessen nézni?

kovaax +1

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36692) Vladi válasza Lathronos (#36690) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mitől nem való multimédiára? Meg netezésre?

Netezésre böngésző kell pár pluginnal. Pipa.
Multimédia:
- videó lejátszó kell pipa
- audió lejátszó kell pipa
- képnézegető, szerkesztő kell pipa.

Szóval? :)

(#36691) olivera88:

ls /root

? :D

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36693) olivera88 válasza Vladi (#36692) üzenetére


olivera88
veterán

Fájlkezelővel nem lehet? És hogy lehet onnan törölni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36694) Vladi válasza olivera88 (#36693) üzenetére


Vladi
nagyúr

De lehet. Bármit lehet azzal is, csak root jog kell hozzá. Milyen disztrón vagy?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36695) ux1


ux1
addikt

Sziasztok!

Na én is megtaláltam a LiNUX-omat. :)

képecske

Full rolling disztró, fénysebesség közelében muzsikál. :D

[BBQLiNUX - Mate (Arch)]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#36696) spammer válasza olivera88 (#36693) üzenetére


spammer
veterán

Mondjuk gksu-val indítasz egy fájlkezelőt?

(#36695) ux1 : ez miért megfelelőbb, mint a "sima" Arch? Android fejlesztő vagy? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36697) gery2123 válasza ux1 (#36695) üzenetére


gery2123
őstag

Várj! "Made for android developers" Na ne!
Ezt lehet ki fogom próbálni. Milyen amúgy? Stabil? Melyik verziót használod? Tapasztalatok!

-- PSN_ID: GerY2123

(#36698) olivera88 válasza spammer (#36696) üzenetére


olivera88
veterán

Ja megvan h kell megnyitni. sudo chown -R oliver /root
Ide kerültek multkor a Cmake forditás fájljai, azoka akarom törölni.

Semmi rendszer fájl nem látszik itt? Úgy látom h egy se a roothoz tartozik. Szóval törölhetőek elvileg.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#36699) spammer válasza olivera88 (#36698) üzenetére


spammer
veterán

A /root-ot ne chown-old már, az a root "home könyvtára". :U Ha a fájlrendszerben akarsz garázdálkodni, akkor gksu a parancs GUI-s fájlmenedzserek esetében, vagy sudo-zol terminálból. Vagy ha nagyon kényelmes akarsz lenni, akkor su, és akkor átvált root-ra (kérni fogja a root jelszavát!). Visszaváltás a saját felhasználódra: su oliver

A fájlrendszerben csak akkor törölgess le dolgokat, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy nem kell, különben hazavághatod a rendszert.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#36700) Apollyon válasza spammer (#36699) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Annyival egészíteném ki, hogy grafikus programokat kizárólag gksu-val nyissunk meg, különben hazavágja az .ICEauthority-t.

De egyébként sem kellene egyáltalán sudo-t használni :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.