Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa

Hozzászólások

(#1) csige791


csige791
tag

Az Assetto Corsa a Kunos Simulazioni nem rég bejelentett szimulátora.

Hivatalos weboldal:
http://www.assettocorsa.info/

(#2) hodostamas


hodostamas
addikt

Nem lesz rossz. Bár a grafika nem tudom miért igényli az 1GB VRAM-ot.. Mindenesetre a közepes gép bőven elég lesz a játékhoz :)

Kis ízelítő: [link]

(#3) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Itt egy teszt a Tech Preview-ből:

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#4) Kephamos


Kephamos
addikt

Lehet már tudni valamit arról, hogy mikor jön ki az 1.0?

(#5) #70869248


#70869248
törölt tag

..és kint van!
35euro

(#6) Gr3GoRi válasza #70869248 (#5) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Egy óra próba után.. megérte az árát. :K 485 Italia.. alig vártam már :)

90+ fps ajánlott hogy ne legyen input lag és reagálni tudj mindenre. Nálam 50 van és így nem az igazi.

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#7) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Települ. ;]

Sent from my keyBoard

(#8) raczger


raczger
őstag

Nagyon jó lett. Persze vannak még hibák, de már most játszható és élvezhető :) LFS után nekem ez a második legjobb szimulátor.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#9) #70869248 válasza raczger (#8) üzenetére


#70869248
törölt tag

Detto.
Mondanék nagyobb dolgokat is, de még az elején vagyok és eddig csak E30 és Imola, de nagyon meg vagyok elégedve.

(#10) #70869248


#70869248
törölt tag

pár dolog ami talán hasznos lehet, főleg azoknak akik nem használtak NetKar-t:
A Tech demo-t törölni kell(!), én mondjuk nem tettem meg, de a progi szól, szal ajánlott lehet hogy ne legyen kavarás.

autókínálat:

[link]

showroom:

[link]

A controller global profilja legyen jól beállítva, 107% erő, nulla spring, nulla damper, bekapcsolt de lehúzott centering, a kormány forgása pedig neked megfelelő. Ezek után nálam:

[link]

erők:

[link]

segítségek kikapcsolása:

[link]

a képernyő oldalmenüjéből választható -help- további infókat ad, pl. TC-ABS kikapcsolása:

[link]

egyébként ebből az oldalmenűből kiválasztott elemeket oda helyezed ahol neked jó, a virtuális tükör asszem F10..vagy a közelben:

[link]

az E30 Imolai köridő az egyetlen ami jó lehet viszonyításnak, a többi csak végigszaladás az autókon és pályákon:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) raczger válasza #70869248 (#10) üzenetére


raczger
őstag

E30@Imola: 2:13.684
Hiába mentettem el a replayt róla, nem lehet betölteni, lefagy:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#12) #70869248 válasza raczger (#11) üzenetére


#70869248
törölt tag

Nekem betöltötte, a tied valszeg sok volt neki :D
Nekem akkor fagyott, mikor futottam, elmentettem a replay-t, aztán felhúztam a graf beállt, hogy megnézzem.
akkor leseggelt a progi.
így fut nálam grafban:

[link]

(#13) raczger válasza #70869248 (#12) üzenetére


raczger
őstag

Eddig 5-ből kettő replayt tudtam csak visszajátszani, pont a legjobbakat nem tudom betölteni, pedig akartam videót feltenni youtube-ra.

Nálam ezek a beállítások:

Így van stabilan 90-100fps között. Kipróbáltam full minimumon, úgy közel 200 volt, akkor szűnt meg 100%-osan az input lag, most így 90 körül van még egy kicsi, de már nem zavaró, remélem azért ezen javítanak majd.

Neked mennyi fps, illetve milyen géppel?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14) #70869248 válasza raczger (#13) üzenetére


#70869248
törölt tag

és ha kikapcsolod a motion blur-t?
a gépem:64bites Win7 / Athlon II X2 255 3.4-re húzva 4giga DDR2 900-n futva, itt egy kép
[link]

viszont a VGA-t lecseréltem egy 2gigás GTX680-ra [link] (itt vettem a PH-n használtan :) )

így Imola-ban a lentebb linkelt grafikai beállításokkal: 90-100 az FPS, egyedül a sikán előtti kis egyenesben esik le 87-re pár másodpercre.

(#15) cselt válasza #70869248 (#12) üzenetére


cselt
senior tag

A monitorod csak 50Hz-et tud, vagy milyen megfontolásból nem tetted fel 60-ra? Engem szokott zavarni, ha nem 60-on van a monitor.

(#16) Joshi


Joshi
titán

Létezik az Assetto-ból egy kipróbálható legújabb demo?

(#17) raczger válasza #70869248 (#14) üzenetére


raczger
őstag

Kikapcsolt motion blurral +1-2 fps, tehát nem számít szinte semmit, ha 1-re van állítva. Viszont jobban lett optimalizálva, mert a TP-vel full grafon 15 fps-em volt, most meg 25-35fps (mondjuk ez a játszhatatlan kategória).
Akkor ott érik a proci, ram (talán lap) csere, bár procit nem tudom mennyire használja ki a játék.

(#15) cselt: Nekem is alapból 50Hz-re tette, szerintem ő sem vette ezt még észre.

(#16) Joshi: Létezik, eddig Tech Preview volt, tegnap jelent meg steamen early accesként, itt meg tudod venni. Ha ingyenes demot szeretnél, akkor szerintem várni kell a teljes játék megjelenéséig, akkor talán lesz az is.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18) N€T0X|N válasza Joshi (#16) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azt írta Kunos, hogy majd a végleges verzió (ki tudja, mit értenek ez alatt) után lesz. Addig csak a tech preview van, ami tavasszal jött ki.

Sent from my keyBoard

(#19) wolf033


wolf033
senior tag

Nem mindegy ám, hogy milyen nézetben játszol. Ugyan az a beállítás belső nézet 80 fps, motorháztető 100 fps csak az utat látom akkor 110 fps.

(#20) #70869248 válasza raczger (#17) üzenetére


#70869248
törölt tag

A replay mentésre írtam a motion blur-t, hátha az kavar be, de nem mert most nálam is kiakadt replay betöltés közben :D

cselt: Ezt az 50Hz-t észre sem vettem...jó hogy mondod, köszi. :)

raczger: tudom, direkt azért is vettem a pénzen VGA-t, mert így ésszerűbb volt, mint mindent cserélni: lapot, memot, procit (és egyébként tápot is, jelenleg egy 470-s van).
Vettem egy combos VGA-t, ezzel kitoltam még az időt, és mikor ezeket cserélem, a VGA még jó lesz bele simán...bár a tápot már így is kímélnem kellett, gyakorlatilag mindent lehúztam róla, Egy vinyó, a lap, meg a VGA és kész (mondjuk nem is nagyon kell több)

[ Szerkesztve ]

(#21) fLeSs válasza N€T0X|N (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"Gain (ez ugye az erősség) 50%, minden más 0. Néha kicsit kevésnek érzem, de most kicsit instabil az asztal, amin nyomom... :D Meg sajnos a G25 nem egy bajnok, 50% felett már akár jelentős clipping van, szóval nem is éri meg fölé tenni (bár valamennyir változó autónként, de 60% a top)."

Tegnap kisérletezgettem a Force feedback
-Gain
-Filter
-Damping
opciókkal, és 100/0/0 tűnik a legjobbnak. Viszont így azt érzem, amit a másik topikban írtam.

A Steering
-Gamma
-Filter
-Speed sensitivity

opciókat nem próbálgattam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) raczger válasza #70869248 (#20) üzenetére


raczger
őstag

Az mindegy volt neki, mindkét módon sikerült hibásan mentenie. Végtelen ciklusba futhatott, mert kb fél perc után 40MB lett a log file és folyamatosan növekedett :)

Nagyon kellene már a multi, remélem azt még idén hozzácsapják.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#23) #70869248 válasza raczger (#22) üzenetére


#70869248
törölt tag

2min13.2

próbáltad már lekicsínyiteni a replay-t, azaz csak a gyors, vagy elmenteni szánt szakaszt kijelölni?...nekem most volt egy sikeres replay mentésem/töltésem.

(#24) raczger válasza #70869248 (#23) üzenetére


raczger
őstag

Láttam a másik fórumon, de akkor itt is válaszolok. Most próbáltam és úgy eddig kettőből kettőt jól elmentett, szóval megvan a 2:13:116-os köröm :) Már csak egy kis lépés és 2:12

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#25) #70869248 válasza raczger (#24) üzenetére


#70869248
törölt tag

backi, tényleg ott is egymásnak adjuk a köridőt :DD
tipp: vedd maximumra a hőfokot a pálya betöltése előtt, nekem addig 13 vége időim voltak, aztán most 12 közepe.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26) Joshi válasza raczger (#17) üzenetére


Joshi
titán

Érdemes megvenni ilyen korai státuszba?

(#27) ooooobi


ooooobi
senior tag

Ezeket a plusz apps dolgokat, hogy lehet előhozni?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#28) wolf033 válasza ooooobi (#27) üzenetére


wolf033
senior tag

Játék közben az egeret kihúzod jobbra és akkor előjön a megjeleníthető dolgok listája.

(#29) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jelenlegi verzióban, (vagy a következő frissítésben?) van ai, vagy csak időre menő "versenyek" vannak?

(#30) neilszab


neilszab
őstag

Na, már próbálgatom én is :) , de nagyon érdemit nem merek még mondai, mert érzem, hogy jó sok kilométer kell még bele, mire kiismerem. Eddig amit láttam, az tetszik...

Ami viszont feltűnt, hogy elsősorban a VGA-ra érzékeny a Corsa, a procim egy ősrégi Athlon X2 250, azt hiába húzom, viszont Radeon HD7870 feltekerést megérzi, pedig ez egy erősen poci limites config.

Multi még nincs, mindenesetre kezdjünk el hozzá gyülekezni, itt a magyar Steam csoport:


http://steamcommunity.com/groups/assettocorsahungary/

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#31) raczger válasza #70869248 (#25) üzenetére


raczger
őstag

Már Tomsteel feladta a leckét, azt hiszem itt az idő más kombóra gyúrni :) Pedig már youtube-ra is feltettem volna, de így már nem.

(#26) Joshi: Ha megszállott szimes vagyok, akkor igen. Sajnos egyelőre se AI se multiplayer nincs. Viszont ennél olcsóbb nem lesz a játék, csak drágább, plusz ha valami nem tetszik jelezheted a fejlesztőknek, stb... Én úgy érzem, hogy érdemes volt megvennem.

(#27) ooooobi: vannak még appok, azt egy fájlban egy sor átírásával tudod előhozni:
\steamapps\common\assettocorsa\system\cfg
open assetto_corsa.ini
ENABLE_DEV_APPS=1
save.

(#29) BigBlackDog: jelenleg nincs ai (se multi), majd lesz, habár dev appba van egy erre vonatkozó rész, szóval lehet, hogy valahogy elő lehetne hozni

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#32) fLeSs válasza neilszab (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

shiet vagyok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) raczger válasza neilszab (#30) üzenetére


raczger
őstag

Először én is reméltem, hogy a proci húzásával, esetleg cseréjével feljebb is mehet az fps, de gyakrolatilag semmit nem változott. VGA húzásakor kb hány százalékkal nőtt az fps neked?

Steam csoport jó ötlet, én is csatlakoztam Anubis (raczger) néven

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#34) neilszab válasza raczger (#33) üzenetére


neilszab
őstag

Hát 15%-ot húztam rajta és majdnem annyit gyorsult is... ami elég elképesztő a proci + VGA összeállításomat nézve. :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#35) raczger válasza neilszab (#34) üzenetére


raczger
őstag

Az igen, akkor lecserélem a procimat egy rosszabbra és inkább vga-t upgradelekl :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#36) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Itt egy Drift videó.
Engem az érdekelne, hogy normális az, hogy ilyen a játék hangja? Nekem ez nem tetszik. És ugyanilyen akkor is, ha az autót kívülről nézem. [link] - elég a 2. perctől belenézni.
Halk, "tompa".

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) #70869248 válasza raczger (#31) üzenetére


#70869248
törölt tag

Jó bolond vagy :)
kit érdekel ki milyen időt fut, sokféleképpen meg lehet futni, szépen és kevéssé szépen. Nekem nincs most semmi videó szerkesztő feltelepítve, szal én szívesen megnéztem volna.

(#38) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Valaki rájött már, hogy a mai 0.1.1-es frissítés mit tartalmazott? :)

(#39) raczger válasza BigBlackDog (#38) üzenetére


raczger
őstag

A fórumot olvasva elvileg csak dx10-es update

(#36) fLeSs: belülről normális, viszont kívülről szerintem sem az igaziak a hangok

(#37) b-type: majd valamit biztos felteszek, most már van pár elmentett replay, amit végre le is tudok játszani, tegnap a videó betömörítésével szórakoztam sokat, de nem találtam jó beállítást, mindig nagyon csúnya lett a végeredmény

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#40) BigBlackDog válasza raczger (#39) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És DX10-re át lehet valahogy manuálisan váltani (több fps érdekében)? Vagy nincs értelme?

(#41) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Szziasztok,

tegnap óta én is csatlakoztam hozzátok. :U :C ;]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#42) raczger válasza BigBlackDog (#40) üzenetére


raczger
őstag

Nem tudok róla, hirtelen a cfg fájlok között sem találtam semmit.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#43) N€T0X|N válasza BigBlackDog (#40) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Megy DX10-es VGA-val - sebességben nem biztos, hogy sok köszönet lesz - de DX11 attól még kell neki (tehát Win 7+). Amúgy a 11 legfőbb előnye pont sebességben van a 10-hez képest, tehát valószínűleg semmi értelme nem volna egy 11-es VGA-n átkapcsolni.

Sent from my keyBoard

(#44) neilszab válasza neilszab (#30) üzenetére


neilszab
őstag

Magyar Facebook közösségi oldal:

Assetto Corsa Hungary

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#45) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Nekem nagyon bejön a játék, még vannak gyermekbetegségei, de alakulni fog ez :)

(#46) m0h0senator


m0h0senator
őstag

rabul ejtett

An odyssey through the realm of consciousness.

(#47) NIBI válasza fLeSs (#36) üzenetére


NIBI
csendes tag

Ez ilyen tompa. Én se rajongok érte.
iR meg nyüszítős, SRW meg felturbózott. :) Bár nekem az SRW-s hangok a legjobbak eddig, már a motor túráztatástól is beindul a versenyláz bennem. :P
Dehát kinek mi jön be... :) Na meg milyen a program. :)

Fejmozgáskövetőt készítek (TrackIR szerűség házi változatát!), érdeklődj bátran. ;)

(#48) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Újabb frissítés, 0.1.2 az új verziószám. Változások:
- Improved Force Feedback by removing redundant traffic
- Default FF rate is back to maximum
- Fixed autoclutch not fast enough to act as antistall when stopping the car in first gear
- Fixed problem when loading replays
- Added a change log (játék könyvtárában egy changelog.txt)

[ Szerkesztve ]

(#49) akela91


akela91
addikt

Nem bírtam tovább várni, megvettem én is. :)

Már települ is...

(#50) #70869248 válasza akela91 (#49) üzenetére


#70869248
törölt tag

A legjobbakat :)
gatyát felkötni!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Assetto Corsa
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.