Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#901) bzoley válasza Miért ??? (#900) üzenetére


bzoley
veterán

X64-es drivert[link] próbáltad felrakni?

(#902) bzoley


bzoley
veterán

WinFast PVR2 2.0.2.14[link]
Változások az új verzióban(mht):[link]
Leginkább a Vista-val való egyűttműködés lett finomítva.

Tegnap megkaptam fordításra, erre ma a korábbi verzióval jelent meg:)

Közben a 2.0.2.13-ast kikiáltották hivatalos, CD-verziónak.

(#903) Miért ??? válasza bzoley (#901) üzenetére


Miért ???
csendes tag

Már korábban letöltöttem a LEADTEK honlapjarol a PVR 3112 -essel eggyütt de nem tudtam mire jó.
Most hogy emlitetted bemásoltam a sysWOW64-be. Elindult. Kossz szepen.
Mondjátok normalis hogy még véletlenul sem talalt egy csatornat aminek éles tiszta képet adjon. Töbnyire erősen szemcsés. A hang töbnyire tiszta, de sokszor csak zugást hallani. Kiábránditó

(#904) bzoley válasza Miért ??? (#903) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem kezdd el vizsgálgatni a kábelt, és a csatlakozókat. Nem osztottad túl sok felé a jelet?

(#905) #65675776 válasza Miért ??? (#903) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem anno semmi ilyen problémám nem volt x64 alatt. 32bites Win-nél rendben van minden? Nem lehet, hogy maga a jel gyenge/zajos? Kézi finomhangolást próbáltad? És milyen normával/országgal hangoltál?


bzoley: Mostmár legalább kompatibilis minden MP3 codec-kel. A felvételi részt viszont nem értem, nekem eddig sem volt ilyen jellegű problémám.

(#906) Miért ???


Miért ???
csendes tag

Telepitettem a PVR2-t sokkal jobb.
Meg probalkozom a finomhangolásokkal és illesztésekkel.
Ami azt illeti sokkal nyugodtabb lettem.
Kösz

(#907) bzoley válasza #65675776 (#905) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos érintett többeket is, nálam ha mp3-ról van szó általában a Radium kerül fel először:)
Bár nem sűrűn használom, max. nagy ritkán audiograbber-hez.
Szerintem én nem is próbáltam a felvételt, még a tévénézés sem ment minden probléma nélkül. De ha említik, csak volt valami hiányossága. Lényeg, hogy működjön. Lassan rászánom magam egy újabb Vista install-ra, csak a Creative még mindíg demo-módban nyomja a félkész driver-eit :U

(#908) bzoley


bzoley
veterán

Most látom! Na mi az első link a fejlesztői oldalon? :C
[link]

(#909) hati válasza bzoley (#908) üzenetére


hati
addikt

Gratula! Sokat köszönhet a PVR2 neked. Köszi, h tolmácsolod a fórumon elhangzott hibákat, öleteket feléjük. :R

(#910) bzoley válasza hati (#909) üzenetére


bzoley
veterán

Köcce :)
De azért az is kellett hozzá, hogy jópáran kipróbáljuk az újabb verziókat, és megtaláljuk a hibákat.
Már két hete, amikor a PVR3000-ről beszélgettünk, odalökte az egyik levél végére:
3. Thanks ( http://bzoley.uw.hu/main.htm ).

(#911) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

A PVR2 hogy viszonyul a rádióhoz és a teletext-hez?
Mert ha erre a kettőre akarok váltani a távirányítóval, akkor mindkettőnél a régi PVR1-es design-nal jönnek fel (PVR1 még a gépemen van.)

Ráadásul, ha teljes képernyőben nézem a PVR2-n az adást, és nyomok egy teletext-et, akkor a háttérben a pvr1 design-jával nyílik meg a teletext, amit sehogy nem lehet irányítani a távirányítóval.
Pedig azért nem lenne rossz, ha a teletext-hez nem kéne odablattyogni az egérhez...

Másnál is így van?

(#912) vASalo


vASalo
tag

hello mindenki!

valaki eltudná küldeni számomra azt a távvezérlő programot, ami elvileg bzoley honlapjáról is elérhető. valamiért nem tudok beregisztrálni abba a fórumba. köszönöm előre is.

mail címem: as20@freemail.hu

üdv, vASalo.



[Szerkesztve]

(#913) bzoley válasza vASalo (#912) üzenetére


bzoley
veterán

Tessék:[link]

KergeK@csa
A TXT, és a rádió a PVR1-ből van átvéve. Működik, ahogy működik. Szerencsés esetben jól:)

[Szerkesztve]

(#914) vASalo válasza bzoley (#913) üzenetére


vASalo
tag

köszönöm :R

(#915) #65675776 válasza bzoley (#908) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valaki nagyon feszít! De megérthető. :R Valld be őszinén: feltörted az oldalt és módosítottad. :DDD


Egyébként a Radium nálam addig volt használatban, amíg fel nem fedeztem a LAME-et. A Creative meg mindig is csak félkész drivereket adott ki.

Ami problémám a felvétellel volt, az csak a hangerőszabályzás problémáira vezethető vissza.

(#916) bzoley válasza #65675776 (#915) üzenetére


bzoley
veterán

Áá, csak meglepődtem én is:)
Nem is volt róla szó, hogy milyen jól mutatna az oldal tetején :D

Igen, és a legnygyobb baj, hogy ha Creative-ról van szó, az XP-re is igaz :U

(#917) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

WinFast PVR proggival használom a Leadtek TV2000XP Expert karimat és egy ideje nem megy a távirányítója, pedig be van dugva... Mi lehet ennek az oka?
köszi!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#918) bzoley válasza rlazol (#917) üzenetére


bzoley
veterán

Wizard-ban nem lett valahogy letiltva? Esetleg megpróbálhatod újrarakni a PVR-t.

(#919) Calibos válasza #65675776 (#915) üzenetére


Calibos
addikt

Egyébként a Radium nálam addig volt használatban, amíg fel nem fedeztem a LAME-et. A Creative meg mindig is csak félkész drivereket adott ki.

Plusz nem is a saját technológiájukkal indultak el világot hódítani hanem felvásároltak egy kis céget, az alap nem is saját fejlesztésből van :D

(#920) Looserke


Looserke
őstag

Hali!

Winfast PVR2-őt (2.0.2.13) és a legújabb drivert (3210) használom és ha hallgatom a rádiót pár másodperc után (15-20mp) egyszerűen elmegy a hang és csak úgy tudom visszahozni, ha újraindítom a programot, de persze utána megint emegy.

Mi lehet a gond?
Eddig nem csinálta... :F :(

Jah és a munka könyvtárat is mindenáron a C:\WinfastWork-be akarja tenni, hiába állítom át magától visszarakja...

[Szerkesztve]

(#921) veresp válasza Looserke (#920) üzenetére


veresp
tag

Nekem is hasonló a problémám.

Javaslom tedd fel a 2.0.2.14-es verziót, abban már legalább 1 percig bírja! :DD


(#922) KergeK@csa válasza bzoley (#913) üzenetére


KergeK@csa
tag

És nem lesznek esetleg megcsinálva tényleg jóra? :)
(Mert most ez a 2 funkció eléggé hanyagolva van. :( )

(#923) E.T.


E.T.
csendes tag

Hali Fórumtársak!

TV2000 Expert karim van már idestova 1 hónapja. Minden pöcre indúlt hála Hatinak aki ellátott mindenféle hasznos linkkel a telepítéshez... :R
Szal a működéssel nincs problémám, csak a képminőséggel... :F
Szal a jelenség röviden leírva valamiféle gerjedés vagy zavar lehet, mert a fehér színeknél(pl. felirat) valamint a kontúroknál mindenféle színes cirádák jelennek meg.
Mint pl. egy stáblista kiírásánál a fehér felirat nem fehér színű hanem a szivárvány minden színében pompázik...ugyanez igaz bizonyos tárgyak széleit határoló körvonalakra is... :(
A bejövő jelszint teljesen tökéletes. Már próbáltam átrakni a kártyát másik PCI slotba is de az sem segített. Halvány lila elképzelésem sincs, hogy honnan jöhet a zavar, de főleg a felvett anyagokban iszonyat zavaró...lejátszásnál VMR9-el kevésbé észrevehető.
Szal segítséget szeretnék kérni hátha van valakinek valamilyen jó ötlete, hogy milyen irányba induljak el.

Szerk.: elírás

[Szerkesztve]

Néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt...

(#924) #65675776 válasza E.T. (#923) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelszint önmagában nem minden. A jel minősége legalább ennyire fontos, főleg, hogy analóg rendszerről van szó.

Először is ellenőrízni kellene a kábeleket, csatlakozókat. Megnézni nincs-e földhurok.

És persze az se mindegy melyik csatornát nézed. A tv2 esetén mindig vannak problémák, teljesen alkalmatlan minőségtesztelésre. Ha a kábeleket mechanikai szerelés nélkül akarod ellenőrízni, akkor valamilyen magas frekvencián közvetített adással próbálkozz (Debrecenben ahogy zajlik az átállás 550MHz-esről 750MHz-es rendszerre, úgy jönnek elő a problémák. Az anno a Hajdú Kábelkom (ma UPC) által telepített kábelekkel csatlakozókkal nincs probléma, azok 1GHz-et bírnak, a probléma mindig a homemade kiegészítésekkel van, mert ugye Jóskabácsi az ócsót veszi, a minőség meg le van szarva).

Viszont nézz meg egy alacsony frekvencián jövőt is, ha az tiszta, akkor 100%, hogy szerelékekkel/kábelekkel van gond.

(#925) E.T. válasza #65675776 (#924) üzenetére


E.T.
csendes tag

A minőség is kiválló mert képernyős műszerrel lett mérve...jó a dőlés és minden egyéb jellemző is...

Kábel 3x-osan árnyékolt szabvány 75ohmos koax nem házibarkács csatlakozók roppantott F-csatik. A földhurkot hogyan lehet megnézni?
Egyébként minden cucc a számítógép körül egy földelt konektorból megy földelt elosztókkal.
Egy elágazás megy a nagyszobai TV-hez majd egy másik a számítógéphez PCT1000-es osztóval. Majd a számítógépes ág van szétosztva szintén PCT1000-el a modemhez és a kártyához. Természetesen a TV-s ágak visszirányú szűrőkkel ellátva.

A probléma az egész spektrumban fellelhető, mind VHF-en mind UHF-en...
Lehet, hogy nekem is ez a galvanikus leválasztó jelentené a megoldást?
Jó lenne megtudni, mert nincs most ''kedvem'' 1500 pénzt kidobni feleslegesen az ablakon...

Néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt...

(#926) Looserke


Looserke
őstag

Ezt a fajta zavart szerintetek mi okozhatja?

[kép]
[kép]

(#927) atos30 válasza Looserke (#926) üzenetére


atos30
aktív tag

Ilyen nekem is volt a tv-n.Egyszerűen szar a kábel.Én lecseréltem +vettem minőségi elosztókat, azóta nincs ilyen problémám. :)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#928) Looserke válasza atos30 (#927) üzenetére


Looserke
őstag

UPC kábeltvm van. A bejövő csonk egy F csatlakozóba megy, ahonnan egy kb. 1,5m-es 2* árnyékolt kábelen és a távir.hu-n rendelt galvanikus leválasztón keresztül megy a videóba, annak a kimenetéről pedig a TV-be és a TV kártyába.
Nem hiszem hogy azzal van a gond...

És persze ott vannak a visszirányú szűrők az F csatlakozón a net miatt...

[Szerkesztve]

(#929) Bíírka válasza Looserke (#928) üzenetére


Bíírka
csendes tag

Nekem is van ilyen de érdekes módon csak egy adónál. Pont a minimax amiről szívesen rögzítenék ezt-azt a fiamnak. Elég bosszantó. Mivel a többi adó teljesen tiszta csak arra tudok gondolni hogy a minimax frekvenciájára gerjed rá valami.

tiszetelt

(#930) rlazol válasza Bíírka (#929) üzenetére


rlazol
addikt

nálunk TV-n a Minimax abszólút nem jön be, ha be van kapcsolva a videó. Tunerrel nincs gond vele.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#931) Looserke válasza Bíírka (#929) üzenetére


Looserke
őstag

Nálam is inkább az alacsony frekvenciás adóknál jön elő ez a fajta hullámzás...

Pl. az eurosporton egy kicsit és a TVE,TV5, ATV-n elég jelentősen, de az RTL Kub-on nem vettem észre...

(#932) Renegade88


Renegade88
tag

Lehetséges elindítani a Winfast távírányítóval a gépet?? :F
Fontos volna... :R

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#933) hati válasza Renegade88 (#932) üzenetére


hati
addikt

Igen lehetséges. Vagy az alaplapodnak támogatnia kell, vagy kell venned egy külön érzékelőt hozzá, amivel fel tudod a távírányítóval is ébreszteni (innen: [link])

[Szerkesztve]

(#934) Renegade88 válasza hati (#933) üzenetére


Renegade88
tag

Thx! :R Milyen alapok támogatják? :U

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#935) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

HAli fórumosok!!Most akarom újrarakni a rendszert és azt akarom kérdezni hogy milyen kodekeket tegyek fel mert most ace van amit szidtok :B :B :B !!
Meg lenne még egy kérdésem mégpedig hogy egy 2600+ sempron amd+768 memóriához mit javasoltok milyen beállítással vegyek vel divx xvid???Előre is köszi :R :R

(#936) Looserke válasza Ferrarifan (#935) üzenetére


Looserke
őstag

DivX, XviD, AC3 és valamilyen DVD lejátszó progit, hogy felpakolja a szükséges mpeg2 kodekeket...

(#937) hati válasza Ferrarifan (#935) üzenetére


hati
addikt

Egy dvd lejátszó és egy ffdshow bőven elég. Ha divx/xvid-be akarsz kódolni, akkor elég csak az egyiket.
Szetm ne egyből divx-be rögzítsél! Elöbb mjpeg vagy mpeg2 (8-9MB/sec, 720*576), csak utána kódolt át divx/xvid-be.

(#938) chop


chop
őstag

Idegbajt kapok, felraktam a Girder 4.0-at, frankon latja a taviranyitot, pl. a Powerpoint tokeletesen mukodik vele, de pl. a Winamp nagyivben tesz ra. Hogy a fenebe keltsem eletre?..

Koszi.

(#939) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

thx!!!És milyen progival tudok mpeg 2 után divx be kódolni?????? :R :R :R :R Power dvd megfelel lejátszónak?

(#940) hati válasza Ferrarifan (#939) üzenetére


hati
addikt

virtualdubmod
igen, megfelel

(#941) chop válasza chop (#938) üzenetére


chop
őstag

Erre valaki legyszi.

(#942) Jozsó_


Jozsó_
csendes tag

Mi a véleményetek erről a problémáról. Csináltam egy DivX felvételi profilt, majd később egy xvid-et is, de a probléma ugyanaz. Beállítom az időzített felvételt. Szépen el is indul, látszólag minden rendben. Ha végzett közli, hogy kész, semmi probléma, semmi hiba üzenet. Viszont a készült fájl gyanúsan rövid. Általában csak pár másodperces, max néhány perces.

Ha simán, időzítés nélkül megy a felvétel, akkor is egy idő után abba hagyja a felvételt. Látszólag megy, a vezérlőpulton mutatja, de a processzor terhelés leesik nullára, és nem megy több infó a fájlban. Időzítésnél még az is látszik, hogy a ''felvétel'' egész idő tartama alatt fogja a fájlt, csak a végén ereszti el.

A rendszer egy gyakorlatilag most felrakott XP, 2....13-as pvr2, kodekből csak divx, xvid, ac3, mp3. C2D proci, ami simán meg tudná oldani a problémát.

MPEG2-nél nincs ilyen gond, csak hát ott a fájlméret riasztó...

(#943) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv

Felraktam vistara a 2.0.2.14-es progit és láss csodát működik a hangvezérlés(Audió vezérlés: CD player). Viszont most a kép szaggat, meg kesik a hanghoz képest. ...visszaraktam a 2.0.2.13at amibe vista alatt nemjo a hangvezerles.

Valaki tapasztalt hasonlót?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#944) bzoley válasza partymaci (#943) üzenetére


bzoley
veterán

Vista-t nem próbáltam mostanában, mert lusta vagyok átköltözni egyik vinyóról a másikra:)
Csodának nem csoda, ez volt beigérve. Az sem lehet csoda, ha akadna benne valamilyen bug, ami hasonlót produkál, elvégre most megy a Vista-hoz pofozgatás. Ettől függetlenül az is lehet, hogy csak nálad nem stimmel valami. Egyelőre nem találkoztam hasonló hibával máshol sem.

(#945) bzoley


bzoley
veterán

Kicsit megint barkácsoltam:)

Moddoljunk tévétunert III. - a PCI Audio bekapcsolása a Leadtek WinFast TV2000XP Expert-en
[link]

(#946) rlazol válasza bzoley (#918) üzenetére


rlazol
addikt

wizard-settings-remoter conroller ENABLED...
az elemek jók.
Már többször újraraktam, sőt a probléma keletkezése óta XP install is volt már. :(

viszont most látom a cikkedben, h mintha kicsit más lenne az eszközkezelőnk, az enyém így néz ki:[link]

mi lehet az ok? hogy tudnám tesztelni, h nem-e a kábel tört meg a távi ment szét?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#947) #65675776 válasza rlazol (#946) üzenetére


#65675776
törölt tag

Attól más, hogy neki egy Global is van a gépében. Az Expert-re vonatkozó rész azonos.

Léteznek távirányító tesztelő eszközök. Simán bemész egy TV szervízbe, ha normálisak megnézik neked.

(#948) Jimmy8 válasza rlazol (#946) üzenetére


Jimmy8
senior tag

A legegyszerűbb távrittyentő tesztelő egy digitális fényképezőgép. (Nekem a telóm is alkalmas volt rá). A bekapcsolt fényképező optikája felé irányítod a távirányítót (nem messziről: kényelmesen kéztávolságról :) 20-30cm-ről), és amíg lenyomva tartod valamely gombját, sasolod a digit. gép lcd kijelzőjét. Az infra led a kijelzőn világítani látszik (már ha műkszik a távirányító)

(#949) rlazol válasza Jimmy8 (#948) üzenetére


rlazol
addikt

mi az az infra led kijelző? Kijelzőből van a grafikus LCD, az EVF, meg esetleg egy karakteres LCD...

daa-raa - kösz, ha lesz időm, megpróbálom.

kábelre 5let?

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#950) #65675776 válasza rlazol (#949) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem beszélt Ő semmiféle IR LED kijelzőről. Azt írta, hogy a távirányító adó IR LED-je láthatóan világít a fényképezőgép kijelzőjén.

Egyébként rengeteg LED kijelző van, sok utastájékoztató rendszer is ilyeneket használ, digitális órákban is sűrűn előfordulnak a 7-szegmenses LED kijelzők. És az über dolog: aktív LED-fal: [link] Ezekkel akár végtelen méretű kijelző is építhető lenne, nincsenek méretkorlátok, mint az LCD és hasonló kategóriákban. És ha neked úgy esik jól, akkor akár IR LED-ekből is építhetsz ilyesmit.

Kábelre? Ahhoz szét kellene barmolni a vevő LED körüli műanyagot, hogy hozzáférj az erek azon végéhez is. Onnantól kezdve multimeter-rel rászabadíthatsz zárlatvizsgálatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.