Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#751) C5!r3k


C5!r3k
csendes tag

NAgyon szépen köszönöm egy életen át kerestem volna hogy ha nem mondod el hogyan kell :) nagoyn szépen köszönöm na most már csak annyit kéne tenni hogy szerezni kéne Coax Kábel hosszabító bisz buszt és van kint vagy 10 méter Coax és lekéne belőle csapolni aztán meg bedugni tunerbe és hadd szokja xDDDDD köszönöm szépen jó fórumozást sziasztok

(#752) copperhead válasza bzoley (#746) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi!Kipróbáltam,de érdekes módon csak a Román beállításnál működik,Magyarnál,Németnél nem.A rádióra nem tudtam átkapcsolni,mert hiányolja a MFC71.DLL-t.Letöltöttem,beraktam a system mappába,a rádió működött,viszont a TV-re nem bírtam visszakapcsolni.Letöröltem a programot,(system mappából törölte a MFC71.DLL-t),újratelepítettem,a TV most működik,a rádiót meg úgy sem használtam.

(#753) bzoley válasza copperhead (#752) üzenetére


bzoley
veterán

Működik az magyarral is. De csak a legújabb verzióban. Azért lett megemlítve. Így nem kell többet Német, meg Román beállításokkal trükközni.

(#754) copperhead válasza bzoley (#753) üzenetére


copperhead
aktív tag

A legújabbal próbáltam,de hiába nyomtam meg az ''A''-t,nem múlt el a zúgás,csak Romániában. :) Ez a MFC71.DLL hiány mi lehet?

[Szerkesztve]

(#755) bzoley válasza copperhead (#754) üzenetére


bzoley
veterán

De változott a zöld csíkon a B-D, nem?
Az valami rendszerhiba lehet.

(#756) copperhead válasza bzoley (#755) üzenetére


copperhead
aktív tag

Nem figyeltem,lehet.Kicsit enyhült a zúgás,de megmaradt.

(#757) pimbin


pimbin
csendes tag

Mi okozhatja, hogy ha a távirányítóval állítom le a gépet (a képernyőn balról a második TURN OFF piros gomb) akkor a leállás után újra indul a ketyere. Valakinek ötlete?

[Szerkesztve]

(#758) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

HAli!!A felvett anyag minőségét mivel tudom javítani ???MIlyen progival vagyilyesmi?? :U

(#759) tellvilmos


tellvilmos
csendes tag

Na hali!

Nekem is XP Expert karim van, eddig az volt a baj, hogy a kábel tv és a számítógép gerjedt. Ma vettem Szegeden hozzá galvanikus leválasztót, nameg egy Hirschmann jelerősítőt, amit holnap szerelek föl. Ettől nagy javulást várok a vételi minőségben, majd leírom a dolgokat, hogy sikerültek!

(#760) Balinov válasza tellvilmos (#759) üzenetére


Balinov
félisten

kíváncsian várom a tapasztalataidat,főleg a hirschmann jelerősítővel kapcsolatosakat.Mennyi volt ez a cucc,ha nem vagyok indiszkrét? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#761) hati


hati
addikt

bzoley!

Tudnál intézni egy billentyű parancsot a felvétel indításához és megállításához a PVR2-ben? (pl. ctrl+r, ctrl+s)
Hasznos, ha keret nélküli módban vagy, mert a jobb egérgombos menüben sincsen, csak a panelon, ami éppen ki van kapcsolva ebben a módban.

(#762) tellvilmos válasza Balinov (#760) üzenetére


tellvilmos
csendes tag

Nem egészen úgy csináltam a dolgokat, ahogy a legjobb lett volna, de így sem sikerült túl rosszul az eddigi állapotokhoz képest. Viszont a Hirscmann erősítőre nem volt szükség. Leírom az ideális állapotot, ha mindenképpen el kell osztani a bejövő kábeltévé jelét több televízió és pl. számítógép felé. Kell venni egy galvanikus leválasztót (ez a leválasztó kell ahhoz, hogy a számítógép ne gerjedjen a kábelen bejövő szükségtelen alacsonyfrekis jellel, mely nálunk pl akkora, hogy egyenesen ráz érintésre, volt, hogy 80 Voltot mértem rajta!)), én a www.satel.hu oldaláról néztem ki, pl.:
[kép]
[link]
Na ezt a galvanikus leválasztót kell rögtön a bejövő kábelre szerelni egy F csatlakozó segítségével. Erről megy a kábel egy jel erősítőre, ha szükség van rá. a jel erősítő után kell beszererelni egy elosztót, mely szintén F csatlakozós legyen, szerintem ez a legjobb erre a célra. Az elosztóról pedig közvetlenül a televíziókra és a számítógépre, esetleg rádióra megy a jel. Az erősítőt először le kell csavarni nulla erősítésre, majd a televíziók bekapcsolása után szépen, lassan emelni lehet az erősítést a szükséges mértékig. Ha túlvezéreljük az erősítőt, akkor ismét elkezd romlani a kép, mivel a túlvezérlés gerjedést okoz. Ha megtaláltuk az optimális erősítést, a legtisztább a jel, akkor készen is vagyunk, már csak a kábeleket kell szépen elrendezni.
Na, nálunk nem így tettem. A szomszéd szobában van a bejövő kábel, ahol el van osztva két felé a kábeljel, egy az ottani tv-nek és egy ami átjön ebbe a szobába. Innen a jel megy át a 3. szobába és az itteni tv-be, számítógépbe. na én csak itt kezdtem el szerelni. A szomszéd szobából bejövő kábelt elvágtam, beszereltem a galvanikus leválasztót, majd az elosztót, s kipróbáltam a művemet. Hopp, micsoda változás, majdnem tökéletes a kép, jobb, mint előtte volt (előtte a számítógépet abszolut nem lehetett felcsatlakoztatni, mivel a kép rettentő rossz lett, a tv jelét is elvitte, most meg számítógéppel együtt is jobb lett a jel, mint előtte csak a tv-n). Rátettem aztán az erősítőt is, de nem javult a kép erősítéssel sem, bárhogyan állítottam. Talán, ha rögtön a bejövő kábelre tettem volna a galvanikus leválasztót és az erősítőt, a szomszéd szobába, ahogyan az elején írtam, akkor teljesen tökéletes lenne, de így is óriási a javulás! Bocs, ha kissé zavaros voltam, ha valami nem érthető, szóljatok!

(#763) #65675776 válasza Ferrarifan (#758) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vedd fel normális minőségben, annál jobbat nem fogsz tudni kihozni belőle. Ha eleve rossz a forrás, akkor az olyan is marad, minimálisan lehet javítani, de azt meg egyáltalán nem biztos, hogy észre is veszed.

Ha a minőség a lényeg, akkor felejtsd el a ''felveszem és fasza'' elgondolást. Mindenképpen utómunkát igényel (vágás, áttömörítés...).


hati: Ctrl +R most is működik (amikor ráböksz a Rec gombra és otthagyod a mutatót, akkor ki is írja), a leállítás egy másik kérdés, azt Esc-pel tudod abszolválni. (Benne van egyébként a Help-ben.)

[Szerkesztve]

(#764) tellvilmos válasza Balinov (#760) üzenetére


tellvilmos
csendes tag

Ja az árak:
galvanikus leválasztó 1550 Ft
jelosztó: 610 Ft
10 db F csatlakozó 200 Ft
erősítő olyan 6500 Ft körül volt (mint ahogy írtam is erre nem is lett szükség)

[Szerkesztve]

(#765) pimbin


pimbin
csendes tag

Esetleg a 757 -es hozzászólásomban felvetett problémára lenne valakinek ötlete?
A segítséget előre is köszönöm.

(#766) brd válasza hati (#761) üzenetére


brd
nagyúr

Dejszen' van ilyen, az indítás pont CTRL+S ;) (ki is írja mellesleg, ha ráálsz a gombra néhány másodpercre az egérmutatóval), a megállítás pedig ESC.

megint nem frissítettem... :fejrecsapósszmájli:

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#767) hati válasza brd (#766) üzenetére


hati
addikt

De béna vagyok. :W

(#768) brd válasza brd (#766) üzenetére


brd
nagyúr

Ráadásul elírtam, CTRL+R. Mindegy, ma már nem végzek semmi megterhelőt. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#769) Balinov válasza tellvilmos (#762) üzenetére


Balinov
félisten

üdv tellvilmos,köszi az infót és a képet. most jöttem rá,hogy ilyenem nekem is van.novemberben a helyi kábeltv-s szerelők,mikor beüzemelték a kábelnetet,pont egy ilyet tettek az elosztó elé (vagy mögé... :F ),ami a kábelmodembe jön.szobák és eszközök leosztása az kb mint nálad,csak itt 2 szoba van.majd otthon alaposan átnézem a kábelezést,mert most megmondom őszintén,halvány lila fingom sincs,hogy pontosan mi,hogy,hova van kötve,de a nálad megszűnt problémákkal én is találkoztam,csak nálam még élő problémák.
Ja,meg meg kell dícsérnem a szerelőket,hogy default raktak ilyen leválasztót,nem is hittem volna.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#770) Balinov válasza pimbin (#757) üzenetére


Balinov
félisten

csak tipp szinten: lapod biosában az energiagazdálkodásnál próbálj meg vmit variálni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#771) hati válasza Balinov (#769) üzenetére


hati
addikt

Ami nálad van, az teljesen más. Az egy visszirányú szűrő, hogy a TV-d ne zavarja az internetedet. Ha jól értem.

(#772) Balinov válasza hati (#771) üzenetére


Balinov
félisten

az az igazság,hogy fü vok az ilyen szintü elektronikai dolgokhoz. inkább kussba is maradok ebben a témában míg össze nem szedem,hogy mi a pontos leosztás otthon. :B :B :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#773) tellvilmos


tellvilmos
csendes tag

Most viszont egy problémába ütköztem. Tanulgatoma kártyát és valamit elállíthattam, mert a hang lejátszása közben enyhe sistergést hallok, ami eddig, ha jól emlékszem, nem volt. Szerintetek mi lehet a baj?

(#774) tellvilmos


tellvilmos
csendes tag

Ja és persze a felvett anyag visszajátszásánál van ez, az élő adásban nincs benne!

(#775) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

hi!!A felvett anyagot melyik progival tudom vágni??,Virtual dub nem érdekel!! :W
Más van esetleg?!!Csak az anyag elejéről és végéről akarok levágni!!! :B

(#776) bzoley válasza tellvilmos (#773) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem törd a fejed, hogy jól emlékszel-e, mert ilyen ''effekt'' miatt kellett egy gépbe ''igazi'' hangkártyát rakni. Azzal megszünt.

Ferrarifan
Akkor is vdub:)
Videószerkesztéssel kapcsolatban meg keress egy ''szaktopic-ot''.

[Szerkesztve]

(#777) #65675776 válasza tellvilmos (#774) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg túl magas a felvételi hangerő.


Ferrarifan: Egyáltalán milyen formátumot akarsz vágni? Mert avi esetén botorság a VDub(Mod)-nál komolyabbat használni erre a célra.

[Szerkesztve]

(#778) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Erősen szimpatizálok egy WinFast TV2000XP Global kártyával, ezzel kapcsolatban kérdezősködnék.

Ezt ugye össze lehet kötni egy belső (AUX (?)) kábelen is a hangkártyával? Ilyen kábelt adnak hozzá, vagy külön kell beszerezni?

Képminőség és software-k tekintetében hogy teljesít a Hauppauge termékeivel szemben? (WinTV-PCI-FM kártyám van...)

Ha valakinek esetleg a Global kártyája mellett egy iMon berendezése is van, az mondja meg legyen szíves, ohgy az iMedian képes-e együttműködni ezzel a tunerrel?

A WinFast TV2000XP-ből láttam RM jelzésűt is. Ez miben különbözik a ''sima'' változattól? (Ezek a kártyák mások, mint az Expert/Global?)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#779) bzoley válasza #72042496 (#778) üzenetére


bzoley
veterán

Össze kell kötni, és van kábel a dobozban. Csak figyelj oda, hogy FM verzió legyen a kártya, ha olyat akarsz.

Hauppauge kártyákat nem nagyon ismerem, de a Global kvázi kiváló:)

RM=ohne FM, ohne cx2388x(BT878a) - felejtős

(#780) Balinov válasza bzoley (#779) üzenetére


Balinov
félisten

ill. a Global-on csak belső hangösszeköttetés van.külső ,3,5-ös jack audioloopback kábel nincs is a dobozban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#781) #72042496


#72042496
törölt tag

Szuper, ismét köszönöm mindkettőtöknek! :C :R
Akkor ha cserére érett a dolog, ilyen tunert fogok venni!

(#782) k_petya válasza bzoley (#719) üzenetére


k_petya
tag

Hali!

Azt hiszem ugy oktober környékén panaszkodtam egy olyan hibára, hogy az akkori driver a pvr2-vel, picvideo codeces felvételnél alul levágta a kép egy részét. Javitották már ezt a ''bugot''?

A másik kérdésem, hogy megy-e együtt a régi pvr és az uj pvr2? (nem egyszerre inditva persze.)

(#783) bzoley válasza k_petya (#782) üzenetére


bzoley
veterán

Részben. Ha nem lenne fenn, akkor rakd fel ezt a driver-t:[link]
Majd ezt a registry patch-et:[link]
Restart, és aztán kiderül:)

Működik a két PVR, de jobb ha először a PVR, majd utánna a PVR2 megy fel.

(#784) Ferrarifan válasza #65675776 (#777) üzenetére


Ferrarifan
csendes tag

Hát mpg2 szeretnék vágni!!!Csak nem tudom milyen progit kéne használni!!NAgy láma vagyok még ehez a konvertálós átalakítóssos témához!!!Csak a végéről akarok kicsit 10 pecet levágni!!!

(#785) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

Üdv mindenkinek!
Én is most ismerkedem a Leadtek WinFast TV2000XP Expert kártyával.Annyi lenne a problémám hogy felvételen nincs hang,de máskülömben Tv ill. rádiózás allatt nincs ilyen probléma. Mit kell esetleg még beállitani hogy legyen hang a felvett músoron is??? :F
Légyszi segitsetek!!! :R

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#786) hati válasza a1rl1ne (#785) üzenetére


hati
addikt

Lszi olvass vissza pár oldalt. Sokszor le volt már írva.

(#787) massssza


massssza
csendes tag

Most vetten egy expert-et. Az a problémám, hogy videót csak koax kábelen keresztül tudom összekötni a kártyával, a videó kábelen nincsen kép. Mi lehet a gond, milyen beállítás kell hozzá?

(#788) Gábris


Gábris
csendes tag

Help,

PVR2-m van és eltünt a gyorsindító ikon a tálca jobb sarkából, a távirányító tökéletesen működik.

Vissza lehet valahogy varázsolni?

(#789) #65675776 válasza Ferrarifan (#784) üzenetére


#65675776
törölt tag

MPEG2 esetén a vágás minden esetben áttömörítéssel jár (leszámítva ha zárt GOP-okkal van tömörítve). Ezt nem árt tudni.

Egyébként TMPGEnc.


massssza: Bemeneti forrást átállítottad? (PVR2 esetén: jobbgomb az ablakban -> Video bemenet.)


Gábris: Wizard-ot varázsolni? :DDD Megoldható. Előszöris az msconfig-ban nézd meg nincs-e letiltva (Start Menu -> Run...: msconfig -> Startup). Ha ott nincs a listában, akkor a következő szöveget kell bemásolnod egy file-ba, amit reg kiterjesztéssel el kell mentened:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

''WinFast Schedule''=''C:\\Program Files\\WinFast\\WFDTV\\WFWIZ.exe''


Ezután a reg file-ra kettőt kattintva hozzá kell adnod azt a Registry-hez, majd újraindítani a gépet.

[Szerkesztve]

(#790) k_petya


k_petya
tag

A görcsért akar valaki mpeg-t vágni. Rögzits avi-ba, vágd meg ha kell majd konvertáld mpeg2-be. Picit macerásabb, de szerintebb jobb.


Más. Pár hete voltak érdekes élményeim pvr1 idözitett felvételeivel. Azt állitottam be, hogy néma felvétel legyen. és tényleg az lett. :(

(#791) jbonus


jbonus
csendes tag

Hali topiklátogatók!


Most szeretnék tv karit venni, szinte 100%-ig időzített felvétel céljából.
Elég sokat olvasgattam a prohardveres fórumokat, de még mindig nem kaptam egyértelmű választ errre: AMD XP2000+proci; 256MB RAM; MSI KT400-as alaplap hoz kell e PVR2000 vagy TV2000XP Expert is megfelel. Mi a tapasztalat?

Köszike a válaszokat előre is.

(#792) bzoley válasza jbonus (#791) üzenetére


bzoley
veterán

Minőség-függő. Ha nincsenek nagy igényeid, éppen elég lehet. Egy ideig volt 2000+om az Expert mellé, MPEG2 határeset, divx felejtős, ha minimum jó minőséget szeretnél. A 256mb RAM ezen még ronthat. Ajánlott lehet a PVR2000.

(#793) Symbio


Symbio
senior tag

Sziasztok,
megkergült a TV2000 Expert (PVR2-vel használom). Eddig teljesen hibamentes volt, első telepítésre minden OK, most pedig hiába állítom be az időzített felvételt direct DVD-re, helyette merevlemezre ment. Ha manuálisan indítom a DVD-re felvételt, akkor rendesen dolgozik. Semmilyen írással kapcsolatos prg-ot nem telepítettem mostanában.
Valami ötlet?
köszi

(#794) bzoley válasza Symbio (#793) üzenetére


bzoley
veterán

A panelen virtual drive helyett válaszd ki az irot.

(#795) Symbio válasza bzoley (#794) üzenetére


Symbio
senior tag

Kösz, megoldottam egy uninstal-lal és Leadtek Driver Clean Sweep Application használata után felraktam a 20213-as PVR2-t és a driver-eket (úgy, ahogy a nagykönvben - vagyis Winfast Help- Bzoley - le van írva :R ) és mükszi.
Lelke van a tuner kártyának :D

(#796) jbonus válasza Symbio (#793) üzenetére


jbonus
csendes tag

Köszi a választ, még átgondolom. Lehet hogy mindketőt meglépem RAM és tv kártya is lessz.
Egyébként mi a különbség a Global és Expert között. A szentesi Mistral-os srác szerint csak a mellékelt programoban. A Leadtek honlap átláthatatlan. Tud valaki valamit róla?

(#797) brd


brd
nagyúr

Ez Live Broadcast nagyon ''ott van''. Nézem a melóban a TV-t. :Y

The only real valuable thing is intuition.

(#798) bzoley válasza jbonus (#796) üzenetére


bzoley
veterán

Mit vársz egy Mistral-ostól? :D
Less bele a Logout-os írományomba, talán segít egy kicsit.

(#799) k_petya válasza bzoley (#783) üzenetére


k_petya
tag

Hali!

A helyzet sajna nem javult. :(
PicVideo Wfv codekkel nyujtott képett rögzit a PVR2. Tuti, hogy a picvideo codecet nem szereti, mert pl vcd-vel jól rögzit. Viszont a PVR1-gyel nincs ilyen gond.

(#800) #65675776 válasza k_petya (#799) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam a PICVideo-val sincs probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.