Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#9001) bzoley válasza azbest (#9000) üzenetére


bzoley
veterán

Erről megfeledkeztem.

(#9002) katt777 válasza azbest (#9000) üzenetére


katt777
félisten

Kipróbálnám, ha egyáltalán bejönne. Flashget beveszi, piros X, 0 letöltés. Sima letöltés: 47kB/s, és bármikor leszakadhat... :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9003) azbest válasza katt777 (#9002) üzenetére


azbest
félisten

Hát akkor ne használj flashgetet a letöltéshez. :U Azt a pár percet amíg leér a fájl egyszer ki lehet bírni. Nem mindenütt engedik, hogy a szervert több szálon terheljék.

usa server, europe server, taiwan server

(#9004) katt777 válasza azbest (#9003) üzenetére


katt777
félisten

Kösz szépen, de lassan lecsorgott, és meg sem szakadt. A többit tudom.
Telenyomor hipernetben az ember ne bízzon.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9005) flash-


flash-
veterán

na meglett a winfast pvr3000 deluxe.

érdekelne hogy milyen beállitásokat kell eszközölni hogy müködjön a távirányítás?
csatlakoztattam a remote control kábelt,ki is tettem magasra,de nem veszi a távirányítóról érkező jelet....

másik kérdés:

lementettem a csatornákat viszont furcsa hogy minden indításnál mono hanggal indul a program mindig át kell állítani stereora?:(

-másik észrevétel hogy vannak csatornák amik 4:3 al jönnek vannak amik 16:9 el,nem nem lehet neki megmondani hogy melyik csatornát milyen képaránnyal adja?mindig manuálisan kell beállítani minden csatornaváltásnál?

(ennyi kérdésem lenne így elsőre :)
köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9006) brd válasza flash- (#9005) üzenetére


brd
nagyúr

1. Az óra melletti ikonon jobbgomb, settings és ott jól van beállítva? Rendesen be lett nyomva a kártyába a kábel, ill. nem lehet kontakthibás? A távirányító biztosan ad jelet? (Egy digit. fényképezőgéppel/mobiltelefonnal lehet ellenőrizni, kell lássál fényt a kijelzőn, ha a diódára irányítod, és nyomsz egy gombot a távirányítón.)

2. Ez sajnos beépített fícsör, ha jól értettem a korábban olvasottakat, de "S" gombra stereo lesz. Pontosabban nekem jól működik a dolog, ha Stereoban zárom be, úgy lesz megnyitáskor, ha Mono-ban, akkor úgy. Apró szépséghiba, hogy mindkettő esetben a "Main" állásban van a PVR2 szerint indításkor, de a hang az hallhatóan Stereo, külön állítgatás nélkül, ha úgy zártam be.

3. Nem lehet. A "P", "F5" és "F" gombokkal eljátszva gyorsan át tudod állítani a neked megfelelőre.

Engem amúgy az bosszant leginkább, hogy az 5.1-es hanfalak mindegyikén max.-ra nyomja a hangerőt, pedig PCI-Audioval működik a rögzítés/TV-zés, semmi köze nem kellene legyen hozzá...

The only real valuable thing is intuition.

(#9007) katt777 válasza azbest (#9003) üzenetére


katt777
félisten

XP-n és W7-en is simán kibírta a frissítést a PVR2, nem volt olyan gond, mint a .49-cel. Ergo nem a Windowsban volt a hiba (daa-raa).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9008) bzoley válasza flash- (#9005) üzenetére


bzoley
veterán

Azzal ne foglalkozz, hogy monó van kiírva. Attól az még sztereó. Hallgasd meg.

brd:
Ezt a "P"-t honnan ismered? Eddig is benne volt? Mondjuk teljes képernyőn nálam csak egyszer működik.

[ Szerkesztve ]

(#9009) #65675776 válasza brd (#9006) üzenetére


#65675776
törölt tag

2. PVR3000 esetén hót mndegy, az ugyanis csak sztereoban tud működni. Ahogy a PxDTV2300 H is.

(#9010) katt777 válasza #65675776 (#9009) üzenetére


katt777
félisten

Akkor 3200H más? Mert nálam simán volt mono is.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9011) #65675776 válasza katt777 (#9010) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogyne lenne más. Teljesen más chipekre épül (leszámítva a hw encodert, de az jelen esetben nem sok vizet zavar). A Conexant chipek képesek monoban működni.

(#9012) flash- válasza brd (#9006) üzenetére


flash-
veterán

Szoval iranyitsam a taviranyito diodajat a telefon kijelzojere oks kossz.

Amugy az .52 es szoftver a pvr 3000 el is megy?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9013) brd válasza bzoley (#9008) üzenetére


brd
nagyúr

Amikor először üzembe helyeztem Leadtek tunert, elolvastam a doksit, mert kerestem a funkciót. Érted, egy normális felhasználó az első 5 percben már hiányolja a képarány-állítás, billentyűzetről elérhetőségét, mert a menüben ugye nem írja (most már ott van, de akkor nem volt, ha jól emlékszem), persze pl. a LiveUpdate és Skin Selection az baromi fontos, hogy billentyűzetről elérhető legyen, percenként csinálja az ember őket. :W A leírásban a mai napig nincsen benne, mint hot-key.
Visszatérve, arra gondoltam, hogy biztos rajtam kívül is volt már egy normális ember, ha már a fejlesztők között nem akadt, aki érdemben használja is a tunert és kért ilyen funkciót, így talán tudja valahogyan a program, csak nem volt még kedvük publikálni (menüben jelezni, és beletenni a dokumentációba). Úgyhogy végignyomkodtam a gombokat, és lám, ott a kis hamis.
Egyébként milyen beteg elmével készítették a távirányítót, hogy a mai napig hiányzik róla ez a funkció (nem csak ez, de ez a legbosszantóbb)? :W

Mondjuk teljes képernyőn nálam csak egyszer működik.

Olyankor "F", és úgy "P", majd vissza "F". Teljesen felhasználóbarát, kb. mint a Win8 felülete.

The only real valuable thing is intuition.

(#9014) Csorbi válasza flash- (#9012) üzenetére


Csorbi
addikt

Ne a kijelzőjére, hanem a kamerába, és a kijelzőn nézd közben a képet, miközben nyomkodod a távirányítót. Jó távirányító esetén látnod kell a távirányíró infra ledjének felvillanását. (Én legalábbis így tudom :) )
Az 52-es szoftver mindegyik olyan kártyával megy, amivel a korábbi verziók is mentek.

[ Szerkesztve ]

(#9015) bzoley válasza brd (#9013) üzenetére


bzoley
veterán

Analógon nem "normális" az anamorf sugárás, nem is nagyon a szabvány része, így ehhez főleg hardvert építeni, nem biztos, hogy elvárható. Minden egyéb lehetőségnek csak örülni lehet. Ilyen maga az anamorf, a hozzá állítható képarány, és ha valakinek erre van igénye, a távirányító hozzá tanítható. Én ráraktam a "színes" gombokra, a PVR3000 amúgy sem tud TXT-t.
Egyébként működik, csak az egéren kell mozdítani, hogy visszaugorjon 4:3-ra, ablakban nincs ilyen gond.

(#9016) brd válasza bzoley (#9015) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor a menüben miért volt ott mindig is? Tanítható, az rendben, és is így állítottam be sok mindent, amit alapból nem tud.

The only real valuable thing is intuition.

(#9017) bzoley válasza brd (#9016) üzenetére


bzoley
veterán

A PVR2(eredeti nevén WinFast DTV) dvb-t vevőkhöz készült. Később vette csak át az analóg tunerekhez való WinFast PVR-től a helyet. A meglévő funkciókat menet közben portolták át az analóg részhez több-kevesebb sikerrel. Így akad néhány funkció, ami csak DTV módban érhető el. Pl. Sleep módot sokáig csak registry-ből, vagy DTV módba átkapcsolva lehetett állítani. Itt viszont a menüben megtalálható a "P" is, elvileg más lenne a funkció lényege, csak szerintem túlzottan belebonyolódtak. Ezért érhető el analóg módban is, és valószínűleg ezért nincs feltüntetve. Lényeg, hogy használható. Jobb már nem nagyon lesz. A problémáddal elkéstél egy-két évet. Próbáltam jelezni a "hiányosságot", de csodákra már nem számítok.
Egyébként meg nincs olyan menüpont, amihez hozzá lehetne rendelni a "P"-t.

[ Szerkesztve ]

(#9018) bzoley válasza brd (#9016) üzenetére


bzoley
veterán

De ha csak ez zavar, nem tart sokáig berakni :)

[ Szerkesztve ]

(#9019) flash- válasza Csorbi (#9014) üzenetére


flash-
veterán

köszi kiderült a csatlakozót kellett kicsit megmozgatni...

jó ez a cucc hbo-n néztük a kémes hármast rajta,ha jó a forrás,tényleg majdnem dvdrip minőségű a kép

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9020) brd válasza bzoley (#9017) üzenetére


brd
nagyúr

A problémáddal elkéstél egy-két évet.

Nem késtem el, ez már több éve "gond" (mondom, amikor először beüzemeltem ilyen tunert, már feltűnt), csak túl sokat nem várok ilyen cégektől, megszoktam már, hogy számukra különös igényeim vannak, ezért furán néznek rám, így jelentgetni sem nagyon szoktam, eredménye eddig sem nagyon volt, akkor minek töltsem ezzel az időmet? Teljesen felesleges.

Hogyan lehet azt a menüt szerkeszteni? Billentyűt is szabadon lehet a menüpontokhoz rendelni?

The only real valuable thing is intuition.

(#9021) bzoley válasza brd (#9020) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy értettem azzal késtél el, hogy legyen javítva rajta valami. Pár éve még nem jelentett volna gondot, de már nem sokat tudunk tenni, a PVR2-nek "vége".

Csak a megjelenő szöveget lehet módosítani, más nem változik.
A langhun.dll(vagy más nyelvű) tartalmazza a szöveget. Ezt pl. Resource Hacker-rel is szerkesztheted.

(#9022) brd válasza bzoley (#9021) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább maradjon így, még valami feature-t bugnak minősítenek, és kijavítják. ;)

Köszi', értem, akkor ez csak látványelem.

The only real valuable thing is intuition.

(#9023) katt777 válasza #65675776 (#9011) üzenetére


katt777
félisten

Hát b.sszák meg, pont sikerült mono-ban felvennem egy filmet (a mostani szar gépen kénytelen vagyok analóg rögzíteni királyi tv-kről), mert elfelejtettem átkapcsolni. Ilyen hülye "fejlesztést"! :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9024) bzoley válasza katt777 (#9023) üzenetére


bzoley
veterán

Ennek mi köze a fejlesztéshez? Te okéztad le, hogy monóban vegye fel?
Ha valamit nem lehet választani az a baj, ha lehet, akkor az :U
Dvb-t-ről felvenni sem tudsz "néma" módban? Hátha nem enné annyira a gépet.

(#9025) katt777 válasza bzoley (#9024) üzenetére


katt777
félisten

A hang- és képtovábbításnak megvan az a tulajdonsága, hogy mono-ban és szteróban is lehetséges, a sztereó módnak meg az, hogy a monót is viszi. Alap mono mód mellett sztereo választásának lehetőségét beépíteni tehát marhaság.

Miért vennék föl néma módban? Egyébként nem a hang lassítja a gépet, hanem a HD felbontás kezelése.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9026) bzoley válasza katt777 (#9025) üzenetére


bzoley
veterán

Láttad az idézőjelet? A néma felvétel csak felveszi az anyagot, de nem fordít erőforrást pl. a kép megjelenítésére sem, így talán gyengébb gépen is működne, ha bírja a hdd. Dvb-t, ill. HD adással nem próbáltam ezt a módot, nem tudom használható-e, vagy kevésbé eszi-e a gépet.

(#9027) #65675776 válasza katt777 (#9025) üzenetére


#65675776
törölt tag

Néma módban a PVR2 sem képes sem hangot nem jelenít meg. Csak a kezelőpanelt látod. Olyankor pedig a CPU terhelés ~0% nálam.

(#9028) bzoley válasza #65675776 (#9027) üzenetére


bzoley
veterán

DVB-T-n is működik rendesen? Próbáltad?

(#9029) katt777 válasza #65675776 (#9027) üzenetére


katt777
félisten

Akkor nem tudom nézni a műsort.
De akkor ez milyen néma mód? Ha elnémítom, van kép.
Most az az érzésem, valami nagyon elkerülte a figyelmemet az elmúlt pár évben. :B
Ja, hardveres módban használom a karit, hogy az és a VGA dolgozzon, de a CPU a (nagyon) gyenge pont a rendszeremben.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9030) #65675776 válasza katt777 (#9029) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VGA sokat nem fog dolgozni. DVB módban a DXVA bugos, HD stream-eknél fagy. Analogban meg nincs mit csinálnia.

Felvételi beállítás. Időzített felvételnél simán választható.

De ha jobb gombbal kattintasz a felvétel gombon, akkor ott is van erre vonatkozó beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#9031) Maszi65


Maszi65
csendes tag

Sziasztok! Ha valaki el tudná nekem küldeni a PVR2 2.0.3.52 -t (.zip csomagban) annak nagyon örülnék. Előre is köszönöm. email címem: lakatoskaroly@hotmail.com
A megadott FTP címen sajnos csak üres mappát észleltem, és valamiért a Wizard sem frissíti be a programot.

Karoly

(#9032) bzoley válasza Maszi65 (#9031) üzenetére


bzoley
veterán

(#9033) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
A remote controllal lenne egy olyan problémám, hogy mikor a beállított gombra rányomok "kiugrik" az aktív ablakból (lejátszó program) és onnantól nem lehet tovább azt vezérelni.
Eddig ment rendesen, ma kezdte csinálni ezt.

Valakinek valami ötlet, hogy mitől lehet?

KMplayer a program, és a videólejátszós gombokra van állítva a jobbra, balra nyíl valamint a space.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9034) katt777 válasza #65675776 (#9030) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm, legközelebb kipróbálom. :R

szumo: Nem keveredett el valami beállítás? Olyankor nagyon érdekes dolgokat tud művelni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9035) szumo válasza katt777 (#9034) üzenetére


szumo
senior tag

Aztmondod, töröljem a beállított profilt és csináljak egy újat?

Lehet kipróbálom estefelé.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9036) DonToni


DonToni
aktív tag

Egy kis segítségre volna szükségem......

Volna egy TV2000XP tv tunerem és Win.7 alatt sehogy sem akar működni.
(driver felmegy, de nem történik semmi, az eszközkezelőben mint ha nem is települt volna... a másik véglet, ha manuálisan keresem ki a drivert, telepítés közben azonnal kék halál!)

Olvastam hogy vannak bugok, de most egyáltalán nem működik vagy valahogy azért fellehet éleszteni ??? :F

(Win. XP alatt természetesen hibátlan!)

[ Szerkesztve ]

-Anti-

(#9037) #65675776 válasza DonToni (#9036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosan milyen TV2000XP? Expert/Global, vagy korábbi?
Milyen Win 7?
Milyen driververzió?

(#9038) katt777 válasza szumo (#9035) üzenetére


katt777
félisten

Vagy végignézed a profilokat, melyik billentyű akad össze valamelyik másikkal (főleg, ha az adott programban globálisan aktív valamelyik bill). Én többször is belefutottam ilyen hibába, végül minden lejátszóban töröltem a legtöbb globális billentyűt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9039) flash-


flash-
veterán

egyes adóknál ferde halványszürkés csíkok vannak,de inkább szintelen csikok végig
ezen hogy lehet javítani?
(analóg adás)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9040) DonToni válasza #65675776 (#9037) üzenetére


DonToni
aktív tag

Erről volna szó, annyiban "más" hogy REV.: A

Illetve ami a képen nem látszik, egy Conexant Fusion 878A chip van rajta.

-Anti-

(#9041) #65675776 válasza DonToni (#9040) üzenetére


#65675776
törölt tag

És milyen W7, Mert ehhez a kártyához semmilyen 64 bites driver nincs. (Ahogy egyetlen BT878A-s kártyához sem.)

flash-: Valahol hurok van az antennakábelben. Vagy a csatlakozókkal lehet még baj.

(#9042) DonToni válasza #65675776 (#9041) üzenetére


DonToni
aktív tag

Ja igen.... Win.7 64bit :(((
Akkor el is felejthetem hogy ez valaha is működni fog win.7 alatt ?!

-Anti-

(#9043) #65675776 válasza DonToni (#9042) üzenetére


#65675776
törölt tag

32 bitesen működik rendesen.

(#9044) szumo válasza katt777 (#9038) üzenetére


szumo
senior tag

Jó ötlet!

:R :R :R

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#9045) DonToni válasza #65675776 (#9043) üzenetére


DonToni
aktív tag

értem.... na és nem lehet valahogy 32 bites driverrel működésre bírni 64 bites környezetben ?

-Anti-

(#9046) #65675776 válasza DonToni (#9045) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem. 64 bites OS alá 64 bites driver kell.

(#9047) vfo7 válasza #65675776 (#9046) üzenetére


vfo7
senior tag

Bocsánat, lehet, hogy már volt ilyen kérdés, de Win8 x86 alá van-e PxDVR 3200H driver és ha igen, hol?

Köszönöm szépen előre is. :R :R

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9048) katt777 válasza vfo7 (#9047) üzenetére


katt777
félisten

A W7-es driver nem működik?

Jut eszembe, olyan egészen egyszerű dolgok, mint a nyelvválasztás v. a felirat, amelyek MC-ben szépen működnek, PVR-ből hogyan hozhatóak elő?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9049) bzoley válasza katt777 (#9048) üzenetére


bzoley
veterán

Egészen egyszerűen: hang: "S", felirat: "F4"

(#9050) katt777 válasza bzoley (#9049) üzenetére


katt777
félisten

Csakhogy az S-re nem csinál semmit (kapcsol, és marad az eredeti hang), a feliratozás pedig állandóan "ezen a csatornán nem támogatott". MC-nek nincs ilyen problémája (bár a más hangot mostanában nem néztem). Pl. M1-et elnémítom MC-ben, megjelenik a felirat (beállítható, de van), PVR-ben viszont semmi, ha akarom (F4) sincs felirat, ugyanazon a műsoron. :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.