Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4001) glutamin válasza orgadam (#3999) üzenetére


glutamin
őstag

Én egy időben próbálkoztam az Mpeg4-es dologgal (xvid és Divx is egyaránt), de belauntam. Kb 1/3-1/4-edes méretet értem el az alapból felajánlott Mpeg2-es helyett, cserébe szarabb lett aképminőség (főleg az interlace jelenség csikossága maradt meg jobban az Mpeg4 mellett) és jobban ette aprocit. Ez utóbbi annyit jelentett, hogy a felvétel indulásakor ledobott esetleg pár kockát, de később a mostani gépemen beállt olyan 70%-os terhelésre az Mpeg2 10-20%-osával szemben. (720*576). Mpeg4-es felvételnél elő-előfordult, hoyg kifagyott a felvétel közben a PVR2, Mpeg2-nél nem volt ilyen gond sosem. Nálam így 1 órás anyag 2-3 GB környékére jön ki.

Én csak egyszeri visszanézésre szoktam ezt-azt felvenni. Arra untig elég ez aminőség.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4002) tomej


tomej
aktív tag

Hi. Szomorúan látom, hogy a PVR2000 topik kipukkadt...
A következő a problémám: Vista egész egyszerűen kifagyott a kártyától. Van esetleg vmi rafinéria vista alatt, amit érdemes tudni?

(#4003) bzoley válasza tomej (#4002) üzenetére


bzoley
veterán

Azért megtaláltad, hova kell írni. Muszáj volt kicsit rendet rakni.
Más is használ, vagy használt ilyen kártyát Vista alatt, nem szokása ilyet csinálni.

(#4004) tomej válasza bzoley (#4003) üzenetére


tomej
aktív tag

kösz, akkor próbálkozom...

(#4005) infectedmann


infectedmann
őstag

Ma üzembe helyeztem életem első Leadtek tunerét!
Már tegnap megjött, de persze nem volt benne a dobozban a CD audio kábel, én hülye meg elfelejtettem mellé rendelni. :DDD

Mikor a távirányítót megláttam, hogy milyen gusztusos már akkor tudtam, hogy jó barátok leszünk.
Telepítéssel sem volt semmi gond.
Betettem a CD -t, install, minden felment automatikusan. Elindított a PVR2. Németre állítottam az országot. Behangoltam a csatornákat fél perc alatt se és már nézhettem a is a műsorokat.
Beszereléssel együtt volt talán 20 perc. Csatorna számozást is megoldottam. :U

Eddig meg vagyok vele elégedve. Vasárnapi a Super Bowl -t már erről fogom nézni. Kis próbálom majd a felvételt mert öcsémnek lehet fel kell vennem :C

Összevetve szerintem jó vételt csináltam :R

(#4006) Sk8erPeter válasza infectedmann (#4005) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen kártyát vettél?
Miért Németországot állítottad be? :DDD

Sk8erPeter

(#4007) infectedmann válasza Sk8erPeter (#4006) üzenetére


infectedmann
őstag

Leadtek TV2000XP Global

Azért Germany -t állítottam be, mert hungary -nál UPC meg T-Kábel -t nyomta be nekem.
Én meg egyikhez sem tartozom.
Nálunk itt D.harasztiban PR-Telecom van. Előző tuneremnél is Germany -t állítottam be.

(#4008) #65675776 válasza infectedmann (#4007) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy mit ír a Szolgáltatóra nem jelent semmit ha keresed a csatornákat.

(#4009) infectedmann válasza #65675776 (#4008) üzenetére


infectedmann
őstag

Szokás hatalma :D
Amúgy meg mindegy ha minden csatornát megtalált... vagy nem? :U :DDD

(#4010) glutamin válasza #65675776 (#4008) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem a régebbi PixelView kártyám szoftverében volt előre definiált frekvenciatábla is, amihez "megkereste" a csatornákat, valamint a teljes frekitartományra vonatkozó keresés. előbbi esetében ott a Német beállításokat kellett használni a magyar adókhoz.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4011) #65675776 válasza infectedmann (#4009) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a hanggal lehet probléma esetenként. Hungary beállítással az 'A' billentyű nyomkodásával lehet hangnormát váltani, Germany esetén viszont nem.

(#4012) #65675776 válasza glutamin (#4010) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennek egy nagyon egyszerű oka van: gyakorlatilag csak a Leadtek tudatáig jutott el eddig, hogy Mo-on már a PAL rendszer van használatban (mióta is?). A többi gyártó még mindig SECAM-nak tart minket számon.

[ Szerkesztve ]

(#4013) vzs


vzs
tag

Üdv, van egy Leadtek DTV2000 H kártyám, most, hogy végre BP-n még egy helyről sugároznak, végre tudom használni a digitális vevő részét. Mindkét frekvencia bejön 100%-os szinten, tökéletes a kép, viszont az EPG mindenhova ????-eket ír. Ez mitől lehet?
TSreader tökéletesen megjeleníti az EPG-t, csak a PVR2 nem. A TSreader látja a rádió adókat is, a PVR2 viszont valamiért nem látja. Mi lehet a gond?

(#4014) #65675776 válasza vzs (#4013) üzenetére


#65675776
törölt tag

PVR2 ismert hibája. Nem tud mit kezdeni a nem szabványosan sugárzott EPG-vel.

(#4015) vzs válasza #65675776 (#4014) üzenetére


vzs
tag

Thx! És a rádiók hiányáról tudsz valamit?

(#4016) #65675776 válasza vzs (#4015) üzenetére


#65675776
törölt tag

Személy szerint nem. Esetleg bzoley tudhat valamit, nála van hivatalosan DVB-T sugárzás. Én csak néha fogok kóbor jeleket Szentes felől.

(#4017) keet-haa


keet-haa
csendes tag

daa-raa, bzoley, vzs!
Bp-en már több helyről sugároznak.
Nekem is DTV2000 H kártyám van. A keresés 5 -10 percig tart, digitális adást
nem talál, analóg képe pocsék, zajos. Az (#1 ) hozzászólában említett hibák
mindegyike kizárt. Spektrumanalizátorral ellenőrizve az antenna jele megfelelő
nagyságú, zavarmentes, TV készülék kifogástalan képet ad, ha oda dugom a
kábelt. Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#4018) vzs válasza keet-haa (#4017) üzenetére


vzs
tag

Hi, igen, irreálisan sokáig tart a keresés, nem értem miért van ez, de ez a legkevesebb. Nálam UPC kábeltv van, 1-2 tv csatornánál enyhén látszik néhány csík, de a legtöbb csatorna tökéletesen bejön, zavarmentesen. A digitális tv-k képe pedig tökéletes:).
Próbálj meg jobb minőségű kábeleket beszerezni, valszeg sok zavart vesz fel.

Pinnacle kártyám volt ezelőtt, annak tényleg pocsék képe volt, de ez a leadtek tökéletes képet ad. Van pár bug a pvr2-ben, igazán kijavíthatnák, de sokkal jobb a pinnacle programjánál.

(#4019) #65675776 válasza keet-haa (#4017) üzenetére


#65675776
törölt tag

Budapesten. Én Debrecenben lakok...

Esetleg egy screenshot-ot linkelhetnél mégis mi az a pocsék, zajos kép.

Első körben én a kábeleket nézném meg.

(#4020) craine12


craine12
tag

Sziasztok!

PxDVR3200H tulajok segítségét szeretném kérni. Akinek van talonban, feleslegesen low profile hátlapja, és le is tudna mondani róla (nem ingyen kérném), az legyen kedves megkeresni privátban.
Az ok prózai, HTPC-t építek, és egy PxDTV2300-ast tennék bele, de a ház miatt csak LP hátlapos kártya jöhet szóba, viszont benéztem, és most meg vagyok szorulva. Ja és bocs, hogy ide írok, de a hardveraprón nem nagyon találtam Leadtek TV kártyás árust.

Köszi előre is a segítséget.

No woman. No cry. No kidding.

(#4021) bzoley válasza craine12 (#4020) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos vagy benne, hogy jó lesz egy másik típusra? Mert nem úgy néz ki.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4022) craine12 válasza bzoley (#4021) üzenetére


craine12
tag

Nem, nem vagyok benne biztos. Ha szépen megkérlek, ki tudnád próbálni/próbáltatni? AMúgy az eredetin is elég nagyok a lyukak, lehetséges, hogy enged annyit a dolog. Persze ehhez az kell, hogy maga a felfogatás ugyanoda essen.
Teljesen tanácstalan vagyok. :O

szerk: nem, minél tovább nézem, annál biztosabb vagyok, hogy nem jó. A két tuneres csatlakozó felcserélésének hála a lyukak mérete tuti nem fog stimmelni. Gondolom külön nem lehet ilyent venni, max csináltatni tudnék. Ezek után nem értem, miért LP a kártya, ha nem lehet ilyen házba tenni.

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#4023) keet-haa válasza #65675776 (#4019) üzenetére


keet-haa
csendes tag

Íme egy kép:

A kábeleket és az antennát ne bántsuk, még egyszer meg mértem:
80 dBmikroV nagyságú jel megy a kártyába. Ez nem elég? Mennyit
ír a speckó?

(#4024) #65675776 válasza keet-haa (#4023) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolog a jelszint, a másik meg a jelminőség. Lehet elégséges a jelszint, de semmit sem érsz vele, ha annak a 70%-a zaj.

A képre: először is próbálkozz finomhangolni (Ctrl +/-). De ez inkbb tűnik interferenciának. A kábel legyen a lehető legegyenesebb, szép ívekben hajtva. Hurok még véletlenül se legyen benne. És nem egészséges erős mágneses terek közelében sem vezetni. A vízszintes csík kábelproblémát sejtet.

[ Szerkesztve ]

(#4025) keet-haa válasza #65675776 (#4024) üzenetére


keet-haa
csendes tag

Jelszinttel, zajjal, kábelekkel boldogulok. Ez a szakmám, majdnem
hatvan éve élek velük együtt, ha nem bántom őket, akkor szótfogadnak.
Mint említettem spektrumanalizátorral mértem a jelet, ezen a zajt is
látom. Ez kisebb, mint 1%.
( Nagyon szeretném látni egy tunerkártya specifikációját.)

[ Szerkesztve ]

(#4026) bzoley válasza keet-haa (#4023) üzenetére


bzoley
veterán

A TV2 képe most nálam is majdnem ilyen, de nálam nincs kábeltévé, kvázi szobaantennát használok, és csak azért nem zavar, mert tudom, hogy rosszul van beállítva, más csatornák magasabb prioritást élveznek. Ha rendesen beállítom, természetesen jó. Talán túl is van erősítve egy kicsit.

Gyanús a házikó tetején a (12)-es karika nyoma, ha az.

[ Szerkesztve ]

(#4027) keet-haa válasza bzoley (#4026) üzenetére


keet-haa
csendes tag

A Leadtek DTV2000 H kártyának 3 antenna bemenete van:
÷ 1. FM, ide kell dugni a rádióvételhez mellékelt antennát. Ezzel semmi gond.
÷ 2. Földi antenna
÷ 3. Kábel TV
A TV2 műsora Bp.-en az UHF58-as csatornán vehető, az RTLklub az UHF24-
esen földi antennával. UPC központi fejállomás pedig a TV2-t a C09 csatornára
az RTL klubot pedig a C07-re teszi. Analóg TV készülékembe mindegy melyik
jelet vezetem, mind a négy csatornán tökéletes a vétel. Ennek így is kell lenni,
hiszen a földi TV adók és a kábel-szolgáltatók azonos szabvány (analóg, PAL)
szerint dolgoznak.

A fientiekből következik, hogy átdughatom a földi antennát a 2. bemenetről a
3.-ba, mindkét esetben kell lenni vételnek. Van azonban aki azt állítja, hogy a
3. bemenet digitális vételre szolgál, a 2. pedig analóg vételre. Ha ez így lenne,
kiderülne a dobozon levő ábrából, meg a kártya hátlapjára is ezt írnák. Nem?

[ Szerkesztve ]

(#4028) bzoley válasza keet-haa (#4027) üzenetére


bzoley
veterán

Te vagy a "kábelbarát", biztos jobban tudod, hogy két analóg csatorna(földi, és kábel) azonos frekvencián zavarhatja-e egymást, én csak tippelek, hogy igen.
A tévés hasonlat talán annyiból sántít, hogy azt írtad "mindegy melyik", vagyis nem egyszerre a kettőt próbáltad. Pl. régen a földi Fix.tv-t nálam kegyetlenül zavarta a kábeles RTL II, nézhetetlen volt.

"Van azonban aki azt állítja, hogy a 3. bemenet digitális vételre szolgál, a 2. pedig analóg vételre."
Pl. a gyártó.
"Provide 2 RF connectors for Digital and Analog TV signal, no need to connect to an external splitter and switching between digital/analog TV signals by hand."
A dobozon lévő ábrán annyiból derülhet ki - legalább is számukra - hogy az antenna jelzés jellemzően a dvb-t vételt jelenti. A cable konnektor magában foglalja a kábel, és analóg antenna csatlakozást.

[ Szerkesztve ]

(#4029) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Megerősíteném, hogy a kábel tv és földi tv egy kábelre közösítése zavarhatja egymást. Esetenként csak az egymást fedő sávok kiszűrésével oldható meg.
Nem szabad közösíteni a két jelet egy sima közösítővel.

⭐ Stella

(#4030) NINJA_V válasza bzoley (#4028) üzenetére


NINJA_V
tag

Olyan problémám lenne egy pvr 3000 deluxe kártyával, hogy egyszerűen a bemeneten semmi jelet nem látok...config: xp sp3, kártya driver: .2039.21 pvr2: 2.0.3.7
CVBS bemeneten, pal-ra van állítva elvileg minden jó és mégse. Mit tehetek ilyenkor??

Mod: ja és egy ilyen kép fogad:[link] nem biztos hogy látszódik de mintha egy rca kábel menne a képen :F

[ Szerkesztve ]

Two Strokes and Four Jokes

(#4031) keet-haa válasza bzoley (#4028) üzenetére


keet-haa
csendes tag

Igen, a gyártó azt mondja, hogy nincs szükség külső közösítőre, és nem kell
kézzel kapcsolgatni a digitális/analóg TV jel között. De hol van az leírva, hogy
az antenna jelzés a dvb-t vételt jelenti? Az én kártyám miért működik fordírva?
Az analóg jelet az antenna jelzésű bemeneten és csak azon veszi.

(#4032) keet-haa válasza radi8tor (#4029) üzenetére


keet-haa
csendes tag

Egyetértek, de most itt nem erről van szó.

( A kábelesek egyébként ki is hagyják a rendszerükből a közelben sugárzott
csatornákat. Bp-en: UHF24, UHF41, UHF58.)

(#4033) keet-haa válasza radi8tor (#4029) üzenetére


keet-haa
csendes tag

Bocs, elfelejtettem a zárójelbe tett megjegyzést azzal kezdeni, hogy közösítés
nélkül is zavarhatják egymást, nemcsak a földi kábelt, mert már fordított esetre
is volt példa.

(#4034) NINJA_V


NINJA_V
tag

Valaki segítsen plz, a fentebb említett problémában!!! :O, lassan kalapács lesz :W

Two Strokes and Four Jokes

(#4035) NINJA_V válasza NINJA_V (#4034) üzenetére


NINJA_V
tag

Wááá megvan....a scart/cvbs átalakító nem működött.....már megsemmisítettem, irány venni újat...ilyen amatör hibát :W

Two Strokes and Four Jokes

(#4036) radi8tor válasza keet-haa (#4033) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell szomszédos csatornának lenni, már a közösítés maga is okozhat zavart a két rendszerben. A felharmonikusokról nem is beszélve :)

⭐ Stella

(#4037) steveetm


steveetm
őstag

Következő problémám lenne: Adott egy dtv2000h !Plus!. Működik faszán vista alatt, pvr2-vel, dscalerrel, mindennel amivel próbáltam, kivéve a media centert. Simán végigtolom a beállítást, ahogy leírás mondja, végigscanneli csatornákat, szépen meg is talál mindent. Aztán mikor rányomok arra, hogy élő tv-műsor, elkezd tökölni 5-10 percet, procihasználat felugrik 60-100%-ra, majd vagy bejön az adás képe egy pillanatra, aztán elveszett a jel üzenet, vagy jön az adás hanggal, mindennel, csak úgy szaggat, mintha P1-en játszanál le hd videót. Minden drivert fent, legrégibbtől kezdve a legújabbig mindennel próbáltam, dobozon a vmc matrica is vigyorog a pofámba, mégsem akarja az igazságot.

Tudja esetleg valaki, hogy mi a bánat baja van vmc-nek?

Ja igen, analóg adásról van szó.
Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#4038) bzoley válasza steveetm (#4037) üzenetére


bzoley
veterán

Próbálkozhatsz másik dekóderrel(vmcd), de inkább Vista reinstall, szemetet nem feltelepítve, dscalert pláne nem.

(#4039) steveetm válasza bzoley (#4038) üzenetére


steveetm
őstag

Nincs szemét a gépen.
A vmcd pedig tudtommal mpeg2 dekóder választásra jó, és analóg adásról van szó.
Nem mellesleg néztem már azt is, hátha mégis, de alapból nincs ott más dekóder, ami kettő nem fizetőst találtam azzal meg ugyanez a helyzet.
Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#4040) bzoley válasza steveetm (#4039) üzenetére


bzoley
veterán

Pontosan, Mpeg2 dekóderhez kell, mivel arra is van szükség.

(#4041) steveetm válasza bzoley (#4040) üzenetére


steveetm
őstag

Ok, bár nem teljesen világos minek, ettől függetlenül az sem segít, ha másik codecet választok. Arra gondoltam még, hogy 64bites vista kicsit megkavarja vmcd-t, de épp az elöbb hackeltem bele 3 fajta másik codecet registryn át, de semmi változás.(Ulead, cyberlink és ffdshow mpeg2 dekódere.) Annyi változást mégis sikerült elérni(most vettem csak észre^^), hogy ha ulead van bent, akkor 5 perc után nem elveszett jel fogad, hanem az, hogy dekóder hiba.
Szóval ez a tetű lassú indulás mostmár tök dekóder függetlennek tűnik, ehhez még talán hozzá is tudnék szokni, de ahhoz nem, hogy szart se tudok nézni vmc-ben-.-
Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#4042) #65675776 válasza steveetm (#4041) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért kell neki MPEG2 decoder, mert a MC gyakorlatilag azzal kezdi az egész megjelenítést, hogy a bejövő jelet MPEG2-be tömöríti. És ezt jeleníti meg, előtte viszont dekódolnia kell. A MC saját MPEG2 decoder-e nem támogat semmiféle hw gyorsítást, így sw-es tuner esetén (mint ami neked is van) első körben encode, majd decode. A kettő együtt mindenféle hw rásegítés nélkül meg tud fektetni szinte bármilyen processzort MC alatt (mivel ha minden igaz mind a kettőt egy mag-on és egy szálon végzi, a többmagos procik esetén is csak egy magot használva). És ennek az eredménye a szaggatás.

Elkerülni legegyszerűbben hw-es tunerkártyával lehet (a MC alapvetően csak ezeket támogatja), ekor ugyanis az encode rész teljesen hw-ből megy, a procit gyakorlatilag egyáltalán nem terhelő módon. Emiatt van elég szabad erőforrás MPEG2 decodolni. A másik megoldás egy olyan decoder használata, ami képes hw gyorsított dekódolásra, amennyiben jelen van egy erre alkalmas GPU is (ma már mind képes hw MPEG2 dekódolásra). Persze előtte az adott dekódert be kell állítani erre, Cyberlink decoder esetén ezt pl a PDVD-ben, vagy a PCinema-ban tudod megtenni.

(#4043) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyiért lehet kapni, "értelmes" belső TV-tunert mondjuk amin egy 17"-es 19" es monitoron már élvezhetően lehet TV-zni (nem kell HD minőség, de azért élvezhető legyen egy egész-estés film megnézése, vagy sorozat vagy ilyesmi)

(#4044) steveetm válasza #65675776 (#4042) üzenetére


steveetm
őstag

"WinFast DTV2000 H Plus is compatible with MicrosoftR WindowR Vista Media Center"
valamint:

Igazából nem vagyok képes felfogni, ha az a plussz ebben a Plus-os kártyában, hogy vmc alatt támogatott az analóg adás nézése, akkor mégis mi a tökömet kell gányolni ennyit? Ráadásul még így sem működik. Btw, az installnál fel is ajánla, hogy mce codec telepítése, ami telepítve is van, de úgy tűnik valamit nagyon elqr benne, mert vmc alatt nem működik. Azt tudom elképzelni, hogy az installer is idióta, és 64bit miatt rossz helyre pakolja codecet. Viszont nem sikerült megtalálnom a telepítő által feltett codec uuid-jét, esetleg, ha valaki tudja, hogy mi a leadtek mce codecjének az azonosítója, az megoszthatná velem, aztán berakom azt vmc-nek.

Bár ettől függetlenül leszophat, ha ez jelenti nekik a vmc supportot.

Üdv.: steveetm

[ Szerkesztve ]

(#4045) NINJA_V


NINJA_V
tag

Sikerült végre összehozni a pvr3000-t a STB-vel, az lenne a kérdésem hogy minőség javitásához mit tegyek?? csak a pvr2-n belül mókoljak vagy új codec vagy esetleg másik program??

Two Strokes and Four Jokes

(#4046) Sk8erPeter válasza superecneB (#4043) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kb. mennyit szánsz rá?
15k körül lehet kapni PVR3000 Deluxe-ot, ami elég minőségi darab.

Sk8erPeter

(#4047) #65675776 válasza steveetm (#4044) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az idiótaság maga a MC használata sw kártyával. Nem erre van felkészítve, hanem mint írtam hw kártyákra. Azzokkal működik is rendesen. Sw kártyákkal csak a szívás van MC alatt (meg szerintem maga az MC is eléggé alacsony színvonalú, beállíthatatlan egy valami. Ez mondjuk az összes frontendet jellemzi, mind ilyen). A gyártók (mind) annyiban hibásak, hogy sw tunereket neveznek MC kompatibilisnek, miközben a MS csak hw tunerekkel teszi ezt. Anno egy Expert-tel próbáltam, de semmi jó nem sűlt ki belőle (ugyan az a jelenség mint nálad). PVR3000 esetén viszont a minőséget leszámítva (az meg arra vezethető vissza, hogy a kártya 3D Y/C és 3D NR szűrői csak és kizárólag PVR2 alatt működnek) nem volt hiba.

(#4048) steveetm válasza #65675776 (#4047) üzenetére


steveetm
őstag

Idiótaság az amit az mc művel, ha az úgy működik analóg adásnál, ahogy azt felvázoltad, hazugság meg az, amit a leadtek állít a kártyájáról.
Mind1, van egy eladó dtv2000h plus-om, ha valakit érdekel.
Üdv.: steveetm

(#4049) #65675776 válasza steveetm (#4048) üzenetére


#65675776
törölt tag

Előbb kellett volna utánajárni. Az MC specifikációjában fekete-fehéren benne van, hogy hw tuner kell neki. Ezek után nem kell foglalkozni azzal, amit a gyártók állítanak a sw kártyáikról. Eső után köpönyeg.

Egyébként meg hogy kellene szerinted analog adásnál működnie? A frontend-ek egyik alapvető tulajdonsága, hogy folyamatosan timeshift-elnek. A legtöbb esetében még csak ki sem kapcsolhatod ezt (a TotalMedia-ban ki lehet). Timeshift-elni pedig csak felvett anyaggal lehet. Minőség/procterhelés arányban gyakorlatilag csak az MPEG2 jöhet szóba. Viszont sw MPEG2 6-7Mbps beállítás mellet pl az én gépemet is 60-70%-ban terheli. Sima sw dekódolás szintén 30-40%-ot felemészt. És már 100%-nál járunk. Viszont ezt a jelet még meg is kell jeleníteni, az további 8-10% prociidő.

Ez van. Le is írtuk már többször, hogy MC alá értelmetlen sw tunert venni.

(#4050) bzoley válasza steveetm (#4048) üzenetére


bzoley
veterán

Attól függetlenül, hog sw kártyáról van szó, ha nem működik megfelelően azért a gány operációs rendszer, és a "hozzáértő" felhasználó a felelős. Ott keresd a hibát, és azokat szidd, normális környezetben normálisan működik!
Jelenleg csak sw tunereim vannak, és furcsa módon mind működnek WMC-vel, még Win7-en is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.