Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#451) bzoley válasza MarKoo (#450) üzenetére


bzoley
veterán

Jólvan, akkor te is megsz*vtad, nem csak én :)
Pontosan még nem tudom, épp azon vagyok, hogy kiderítsem, de egyelőre ha új dologról van szó, a három verzió közül a mienk ''unsupported''.
Azt nem tudom mennyire jelentős, de a PCI Audio nem tűnik ostoba dolognak. Na annak egyelőre pá a 6f18-cal :(((

(#452) MarKoo válasza bzoley (#451) üzenetére


MarKoo
őstag

Pfú, de örülök neki. :) Végülis annyira nem zavar, hogy 1 kábel köti össze a hangkártyámmal, de valóban kényelmesebb lenne nélküle. :)

(#453) sancóka válasza bzoley (#350) üzenetére


sancóka
csendes tag

Bzoley! Köszi a tanácsot! Az a gond, hogy 50százalékos terhelés mellett is elcsúszik a hang. Akkor is, ha a hangot nem tömörítem. És mpeg2vel is ugyanaz a helyzet. A hangcsúszás csa a FPS eltérésből fakadhat? kodekpakkot leszedtem, csak a divx van fent.
Kellemes Ünnepet!

(#454) bzoley válasza sancóka (#453) üzenetére


bzoley
veterán

A videós tudásom itt kb véget is ért:)
Majd csak jön egy okosabb, é megmondja a frankót, vagy vannak ilyesmire szakosodott topic-ok is, esetleg ott.
Rendszer rendben? Driver-ek a helyükön? Vinyó nem töredezett?
Esetleg nézd meg ''silent recording-gel'', úgyis csúszik-e.

(#455) sancóka válasza bzoley (#454) üzenetére


sancóka
csendes tag

Rendben.:)
Fel voltam készülve, hogy nem lesz egyszerű beállítani a cuccot, de hogy nehéz lesz, arra nem számítottam.. Az Xpt csak grafikus szinten ismerem, de azt hiszem, minden a helyén van. A 4.0.107.3210 driver van fent, és a 3112-es PVR.
Bosszantó, hogy egy viszonylag hétköznapi feladat(videorögzítés), mennyire nehezen megoldható.. Még jó, hogy pl. a nyomtatás nem jár ennyi buktatóval..
Köszi!

(#456) kovi6327


kovi6327
csendes tag

Sziasztok,

Winfast Tv2000 Expertem van, van vele egy kis gondom. Be van kábelezve rendesen, ezerszer ellenőriztem, mind a TV kártya és mind a rendes TV-m is.
Ha bekapcsolom az szgépet, a TV képe elég zavaros lesz, mindaddig amíg a TVtuner programját el nem indítom - jelenleg iuVCR-t használok, de próbáltam PVR/PV2-vel is. Szóval amíg a TVtuner vezérlői be nem töltődnek, addig zavaros a Tv képe, azután viszont minden rendben - ezért gondolom hogy szoftveres a probléma. Driver frissítve..
Van valakinek valami ötlete?

(#457) bzoley válasza sancóka (#455) üzenetére


bzoley
veterán

PVR2-vel sem jó?

(#458) #96302336 válasza kovi6327 (#456) üzenetére


#96302336
törölt tag

Szerezz egy galvanikus leválasztótagot az antennára, a PC, és az antennahálózat közé.
De egy 3decibeles osztó is megteszi. Mindekettő kapható elektronikai boltokban. olcsók, párszáz pénzbe kerülnek.
Az is baj lehet, ha nem földelt dugaljban van a gép. Az is okozhat hasonló zavarokat.

[Szerkesztve]

(#459) kovi6327 válasza #96302336 (#458) üzenetére


kovi6327
csendes tag

tavir.hu-ról van foldhurok leválasztóm, de nem segített az sem - mind a Tv előtt mind a gép előtt is volt, sehol sem..

Szerintem nem ilyen hardveres lehet a gond (földelés vagy ilyesmi) mert a program betöltődése után már jó lesz mindenhol a kép - földhuroknak ettől még nem kéne megszűnnie nem?

(#460) Nkboy válasza bzoley (#447) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hello!

Az az igazság,hogy én elég ritkán használom az FM-tunert,csak leirtam,hogy nekemis megvoltak ezek a próblémák. De persze azért köszönöm szépen a segitséget!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#461) kelepce


kelepce
tag

Megoldás ha a PVR2 rádiórésze nehezen indul: bzoley oldalán találtam a rádióhoz egy regisztrációsadatbázis kiegészítést. Le kell tölteni, kétszer rákattintani, jóváhagyni és kész.

(#462) bzoley válasza kelepce (#461) üzenetére


bzoley
veterán

Azok az idők már elmúltak:)
Manapság a rádió működésével/nem működésével vannak problémák.

(#463) kelepce


kelepce
tag

Hát akkor nem tudom... Nekem WinFast 2000XP Expert kártyám van és ezzel a megoldással rendesen működik a PVR2. (4.0.107.3210 driver + 2.0.2.10 PVR2). Sőt a regisztrációs adatbázis megfelelő részének lementésével megoldottam a rádió beállításainak importálását is.

(#464) Balinov válasza bzoley (#449) üzenetére


Balinov
félisten

üdv bzoley,
enyém ''Alrendszer azonosító 107D-6F18''.hátha segít ez az infó :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#465) hati válasza kovi6327 (#456) üzenetére


hati
addikt

Nekem is van hasonló problémám. Nekem 2 tuner van a gépemben, az első képe zavaros addig, amig a 2. tuner el nem indul (egy 2. pvr-t el nem indítok). Megoldást nem találtam rá.

(#466) kovi6327 válasza hati (#465) üzenetére


kovi6327
csendes tag

Akkor is csinálja neked, ha csak 1 tuner van a gépben? (vagy mondjuk letiltod az egyiket?)

Vagy külön-külön mindegyik jó?

(#467) hati válasza kovi6327 (#466) üzenetére


hati
addikt

Amikor csak 1 tunerem volt, akkor nem csinálta.

(#468) Bíírka


Bíírka
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Tegnap óta nyúzok egy xp expertet és csak azért írok mert az ebben a topikban található tanácsok és észrevételek átböngészése után a kártyát kb 5 perc leforgása alatt sikerült működésre bírni. Kösz minden segítőkész emberkének aki a fent említett hozzászólásokat elkövette!
A kártyáról röviden csak annyit hogy egyáltalán nem bántam meg a vételt. Nekem mpeg2 tömörítésre kell és azt mesésen csinálja ráadásul a már nem mai darabnak mondható 3 gigás HT p4-el és 512 dual rammal felszerelt gépemet sem nagyon térdelteti le tehát innentől az sem érdekel hogy szoftveresen tömörít. Divx és barátaival nem fogok leállni csöcsölni mivel azokat már az eddíg használt szintén WDM driveres VIVO-s videókártyámmal használva sikeresen megútáltam.
Remélem nem kiabáltam el semmit és továbbra sem szivat a cucc. Mindenkinek további kellemes ünepeket és jó kepcsürölést!
Bíírka

tiszetelt

(#469) sancóka válasza bzoley (#457) üzenetére


sancóka
csendes tag

PVR2-t felraktam, és.. ..úgy tűnik, nem csúszik a hang!:) (korábban próbáltam, de akkoriban jó volt minden, a PVR2 nem vált be.. remélem, most stabilizálódik.)
Köszönöm, Bzoley! :R

(#470) MarKoo


MarKoo
őstag

Valaki már találkozott azzal a problémával, hogy a PVR2 nem vette fel elejétől a végéig a filmet? Elindítottam 20:20-kor a felvételt, kimentem sétálni, amikor bejöttem, a számláló akkor járt kicsivel több mint másfél óránál, és a filmnek vége is lett. A felvételt leállítottam, de amikor megnéztem a mappát ahova mentettem, nem az fogadott amire vártam. Egy 1GB-os avi volt ott, ami durván 14 perces felvételt takar. Nem értem hogy mi történhetett, mivel a winyón bőven van még hely, és a PVR2 is azt írta ki a felvétel közben, hogy a fájl 5GB-os.

Valakinek valami tipp? :U

(#471) #65675776 válasza MarKoo (#470) üzenetére


#65675776
törölt tag

Darabolás nem volt véletlenül engedélyezve? Illetve milyen codec?

(#472) MarKoo válasza #65675776 (#471) üzenetére


MarKoo
őstag

Nem, nem volt engedélyezve. MPEG 2 codec. Most átraktam DivX-re, megpróbálom így. :U

Így meg megáll menet közben a kép és semmit se vesz fel, csak fekete képernyő.

(#473) #65675776 válasza MarKoo (#472) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg nem mondom melyik DTV verzió csinált hasonlót MPEG2-vel (mármint avi kiterjesztést), de az már régen volt. Esetleg kissé meg lehetnek keveredve a codec-ek a gépeden. Ugye nincs fent semmilyen codecpack?

(#474) MarKoo válasza #65675776 (#473) üzenetére


MarKoo
őstag

Ne haragudj, késő van. Természetesen MPG kiterjesztés lett. Nincsenek codecpackok, csak AC3, XviD és DivX codec. Szóval amire szükségem van. :) Tovább próbálkoztam, DivX-el nincs kép, XviD-el fagy. :U

(#475) #65675776 válasza MarKoo (#474) üzenetére


#65675776
törölt tag

DivX nálam csak akkor csinál ilyet ha Multipss, Nth pass-on felejtem. (XviD-et meg nem használok.)

Mennyire régi a Win, mikor frissítetted utóljára az alaplapi és VGA drivereket (egyáltalán milyen géped van)?

(#476) MarKoo válasza #65675776 (#475) üzenetére


MarKoo
őstag

A Windows 2 max 3 hetes. Az alaplapi driver a legújabb, a vga pedig múlthónapi.
A gép: Asus P5WD2, Intel P4 630, 2*512/533 Kingmax Mars, Gigabyte X800XL 512MB

Azthiszem estére itt hagyom olyan 2 órás felvételt készíteni.

MOD: Most néztem, pont 2 hetes.

(#477) bzoley válasza MarKoo (#476) üzenetére


bzoley
veterán

Divx nekem sem használható mostanában, viszont az Xviddel nincs gond. Mondjuk azt is csak tesztelgetni használom.
Hosszabb kihagyás után, a napokban vettem fel hosszabb műsort. R&J ~2óra, MPEG2 maxra tolva, felvette gond nélkül. Hülye problémák tudják megkeseríteni a felhsználók életét:)

(#478) kelepce válasza bzoley (#477) üzenetére


kelepce
tag

@bzoley
Ez a ~2óra felvétel milyen fájlméretet eredményezett? Ezzel a beállításokkal próbálkozom én is, de ezt valahogy DVD-re is ki kellene majd írni.

(#479) bzoley válasza kelepce (#478) üzenetére


bzoley
veterán

Egész pontosan 1:47' és 7.77Gb
Ahogy mondani szokták nem a méret a lényeg:)
Amúgy ez 768*576@10000kbps
Ha ''normális'' felbontást beállítasz, és mondjuk a sávszélt is leveszed 5000-re, akkor elvileg a méret is a felére csökken, és ráfér a lemezre.

(#480) kelepce válasza bzoley (#479) üzenetére


kelepce
tag

Köszönöm és kipróbálom. Néha 1-1 filmet szeretnék eltenni a későbbiekre. Ehhez mit javasolsz? ;)

(#481) bzoley válasza kelepce (#480) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg Directburn ISO-ba.



EagleXT driver Global-hoz 32 és 64 bites XP-re[link]

[Szerkesztve]

(#482) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Mekkora lehet az esélye annak szerintettek, hogy ha meglévő xp expert karim mellé teszek a gépbe mégegy pixelview play tv pro tunert, rendesen fognak müködni egymás melett? :U

Ugyértem, a kezelő programoknál jó esélyel számíthatok fagyásokra és hasonló hibákra?

(kártyát még nem vettem meg, de kedvező áron van, és döntenem kell holnapig)

(#483) Balinov válasza bzoley (#481) üzenetére


Balinov
félisten

bzoley, SSID 6F18-hoz felmerjem rakni? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#484) bzoley válasza Balinov (#483) üzenetére


bzoley
veterán

Elvileg most már használható, de sosem lehet tudni.
Sőt, jó lenne ha felraknád, és beszámolnál az eszközkezelőben lévő változásokról.
Előkészületben van egy újabb globalos iromány, jól jöhet hozzá:)

(#485) Balinov válasza bzoley (#484) üzenetére


Balinov
félisten

szedem már,szedem...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#486) bzoley válasza Stirlitz (#482) üzenetére


bzoley
veterán

Ha veszel, akkor Leadtek kártyát vegyél mellé, mert a program támogatja a több kártya használatát. Más gyártó kártyájával keverni, ki tudja milyen problémákat okozhat.
Eddig a PH-n megfordult párosok:
Expert-Expert
Expert-PVR2000
Expert-Global

(#487) Balinov válasza Balinov (#485) üzenetére


Balinov
félisten

na,eszközkezelőből eltávolít,driver,inf uninstall,reboot,feltelepít:1db eszköz Global/Global TV néven, .10-es PVR2 settings-ben látja a capture device-t,viszont indításkor hiba a képalkotás során,majd dtv...exe hibát okoz,

ez nem igaz,mégegyszer beröffentettem tray ikonból a pvr2-t,hiba a képalkotás során,de nem száll el hibával,kiválasztom a source-t ott bal alsó gomb esetén,erre jó.van hang,kép,stb.idáig klafa,mindjárt nézek egy mpeg2 capture próbáűt

capture OK, mpeg2,768*xxx,progresszív,7-es minőség,10mbit ,~4mbit min. rendben,van hang is,és úgy látszik szinkronban a videofolyammal.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#488) Stirlitz válasza bzoley (#486) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Gondolom ezek a párosok mind conexant chipesek voltak.
A pixelview meg bt878 chipes.

Kiprobálom, azért du, ha véletlen mégis menne, amit ezek után nem hiszek, beírom ide.

(#489) Balinov válasza Stirlitz (#488) üzenetére


Balinov
félisten

BT(BrookTree)-ből lett a Conexant. Rockwellből váltak ki. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#490) Balinov válasza Balinov (#487) üzenetére


Balinov
félisten

Eszközkezelő az új Driver esetén:[link]
bocs,az előbb lemaradt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#491) bzoley válasza Balinov (#490) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, kb így kell kinéznie.
Egy-két kivételtől eltekintve:[link] :D

(#492) bzoley válasza Stirlitz (#488) üzenetére


bzoley
veterán

Működhet a saját programjával a másik mellett, bár kell hozzá némi szerencse, viszont teljesen együttműködni csak két Leadtek tud. Gondolok itt a távirányítóval történő tv-k váltogatására. Felvételnél kiválaszthatod, melyikkel akarsz felvenni, és még néhány kényelmi szolgáltatás.

(#493) Balinov válasza bzoley (#491) üzenetére


Balinov
félisten

de nekem csak Global / Video van,zekszerint pci-n tolná át a hangot?
most akkor nem az van,hogy 3unk ssid-s változata nem tudja,?kezdem elveszíteni a fonyalat.... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#494) bzoley válasza Balinov (#493) üzenetére


bzoley
veterán

Na akkor nekiülök az irománynak, legfeljebb utólag belejavítgatok:)
Talán tisztul majd a kép, de még nekem sem teljesen egyértelmű, az információk meg rettentő lassan áramlanak az időzónák miatt:)

(#495) Balinov válasza bzoley (#494) üzenetére


Balinov
félisten

hajrá,ha vmiben tok segíteni (tesztelés,stb..) akkor szólj nyugodtan.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#496) bzoley válasza Balinov (#495) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi. Asszem összeállt a szükséges anyag. Kicsit késve, de nekikezdek:)

(#497) #65675776 válasza kelepce (#478) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt a bitrate határokkal szépen be lehet állítani (csak számolni kell hozzá). DVD-re eleve max 9.8Mbps bitrate-tel kerülhet video, a muxrate (azaz az összesített bitrate, minden video, audio és feliratsáv bitrate-je összegezve) 10,08Mbps (az átváltás metrikus!). A PVR2-ben be tudod állítani a video max átlag és minimum bitrate-et, és az audio bitrate-et is. Szóval megoldható, csak tudni kell kb mekkora időtartamú anyagot akarsz felvenni. És lehet kapni ugye DL lemezeket is. Ha bővebben érdekel a DVD formátum: [link]

(#498) bzoley


bzoley
veterán

Na megszületett:)
Moddoljunk tévétunert, avagy hogy lesz egy Global-ból Global Expert.[link]

(#499) bzoley válasza bzoley (#498) üzenetére


bzoley
veterán

Egy kis háttérinfó a Global-hoz:

A SSID:6619-re még nem derült fény, talán holnap.
A többit idézgetem.
Nincs különbség 6618 és 6f18 között.
Eleint a 6618 az amcsiknak készült ''TV Global'' néven.
Később viszont a LeadtekUSA azt akarta, hogy azt is hívják ''TV2000 XP Global''-nak.
Így végül az összes neve ''TV2000 XP Global/TV Global'' lett.
Hasonó volt a történet a PalmTop TV és a Novo TV esetében is.


A letiltott ''PCI Audio'', valószínüleg a korai példányok átka lehet.

Az, hogy van-e FM a kártyán, vagy nincs, független a kártya SSID-jétől.
Az FM képessség a beállított GPIO-9-től függ.
A WinFast PVR2 és a WinFast PVR ennek a beállítását fogja ellenőrizni, és aszerint engedélyezi, vagy tiltja le az FM gombot.
A driver viszont minden esetben támogatja az FM funkciót is.


Vagyis csak egy program kell, amivel lehet rádiózni, vagy kivárni, amig kényelmesebb megoldást találunk az GPIO-9 átállításához.

Ezenfelül értékes lehet még, hogy a WinFast PVR2 nem támogatja a PCI Audio-t.
Talán van benne valami, mert néha mintha késett volna a hang egy hajszálnyit, és felvétel alatt sem volt hang. A felvett videón volt.

Egyelőre ennyi:)

(#500) zseko válasza bzoley (#498) üzenetére


zseko
veterán

Nekem nem jelennek meg a képek. Két böngészővel is próbáltam. Meg külön csak a képet betölteni, de úgy se ment.

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.