Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#10401) garga01 válasza FTomi94 (#10400) üzenetére


garga01
senior tag

Nekem tv2000 xp Expert kártyám van, az is ment Win7 alatt, de XP-be visszarakva is működik továbbra is. Ettől még lehet hardveres hiba nálad, de valóban furcsa a jelenség. Alapvetően nem is bootol a gép ha hw hiba van, vagy sípolni szokott. Ha kell, adok egy TV2000 xp Expert kártyát, csak postát kell kifizetned, van egy fölösben. Azt nem tudom megy-e 98-al, XP-vel biztosan jó volt SP3-al, és Win7 64 biten is műxik csak ott csúszott a hang kicsit.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10402) FTomi94 válasza garga01 (#10401) üzenetére


FTomi94
csendes tag

Tegnap az utolsó (persze sikertelen) próba végén lehet, hogy lebuktattam a bűnöst. A kártya ekkor kb. 10 percet volt feszültség alatt, bekapcsolt gépbe bedugva (telepítés sikertelen, majd lekapcsoltam a Windows-t), és a próba végére erősen felmelegedett a nagyobbik IC (Conexant 878A). Ez a P4-es "félgép", tehát ház nélkül, szabadon állt, semmi nem fújt rá meleg levegőt. Nem azt mondom, hogy nem bírtam rajta tartani az ujjam (kb. 40-pár fokos lehetett) de nekem ez fura. Audio dolgokkal elég sokat foglalkoztam és ahhoz talán mondhatom is, hogy értek, végfokokat leszámítva az ilyen dolgok nem szoktak érezhető melegedést produkálni, főleg nem úgy, hogy nincsenek is terhelés alatt..

(#10403) garga01 válasza FTomi94 (#10402) üzenetére


garga01
senior tag

Ennyi idő alatt, főleg úgy, hogy nem is volt használva valóban gyanús a melegedés, valószínűleg tönkrement.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10404) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Esetleg valakinek van PxDVR3200H kártyához működő drivere Win10-hez? Találtam több verziót is, de nem akar életre kelni. Látszólag az eszközt felismerte a win, a driver is rendben van. De a PVR2 indítása után pár másodperc múlva automatikusan bezáródik. A Winfast FM pedig dob egy "FM Radio Device not found .[8001000b]" hibaüzenetet.

(#10405) Csorbi válasza BigBlackDog (#10404) üzenetére


Csorbi
addikt

PVR2 melyik verzióját használod? Ha eszközkezelőben minden rendben, akkor a PVR2-vel lehet inkább gond. Windows Update driverek amúgy itt vannak.

(#10406) BigBlackDog válasza Csorbi (#10405) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha minden igaz, akkor 2.3.0.60.

Illetve a távirányítóra (ami működik szemmel láthatóan) sem reagál a gépen semmi. PVR2-ből melyik verzió kéne? Esetleg lehetséges, hogy a videokártyát (5600XT) nem szereti? Vannak furcsaságai az eddigi Nvidia után.

[ Szerkesztve ]

(#10407) Csorbi válasza BigBlackDog (#10406) üzenetére


Csorbi
addikt

Elképzelhető, hogy nem szereti a secure boot+uefit, kell neki a legacy vagy a csm mód biosban. Erről valaki tud valamit? Van ilyen kártyám, de szépen dobozban eltárolva. Már rég nem használom. :D

(#10408) Atomantiii válasza BigBlackDog (#10404) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam ez van fent, hibátlanul működik.

(#10409) BigBlackDog válasza Atomantiii (#10408) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Én is ezzel próbálkozok. De kezdem esélyesnek találni, hogy a kártya adta meg magát. Néhány hónapja még biztos jó volt. Most meg;
- a PVR2 elindul, majd néhány másodpercnyi sötétség után bezáródik
- az FM rádió nem talál "DAB eszközt"
- a távirányítót meg egyáltalán nem is érzékeli.
Ennek ellenére mondjuk eszközkezelőben látszódik rendesen, nincs sárga felkiáltójel mellette.

(#10410) _Pepe_ válasza BigBlackDog (#10409) üzenetére


_Pepe_
csendes tag

Sziasztok!

Van a gépemben egy Leadtek PVR3000 típusú TV tuner / digitalizáló kártya.
(HW-es MPEG2 -t tud, ami anno "menő dolog" volt. :D )
Sajnos a mai világban egyre nehezebben találok olyan alaplapot, amin még van klasszik PCI slot ami ennek a kártyának kell.
Lassan ismét gépcsere előtt állok, és keresnék valami más -elérhető árú- eszközt, amivel a Leadtek-et kiválthatom.
Alapvetően a TV tuner részt nem használom már, viszont még előttem a feladat, hogy a régi analóg családi felévételeket digitalizáljam.

Milyen kártya / USB-s eszköz lenne alkalmas erre manapság, ami mondjuk 30-40e környéke / alatta elérhető ?

Scart-on/RCA-n/S-Video csatin kellene tudnia analóg jelet fognia, illetve a végeredményt H264-ben szeretném tudni amennyire lehet jó minőségben.

Gigabyte Z370 HD3P, Intel Core i7-8700K, Kingston HyperX Predator 3200Mhz DDR4 (2x8GB), Gigabyte AORUS GeForce® GTX 1060 6G, Antec P280, Zalman ZM770-XT, Samsung SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB, 19Tb WD Red, Leadtek PVR3000

(#10411) jeni válasza _Pepe_ (#10410) üzenetére


jeni
félisten

Avermedia 727 erre megfelelhet

(#10412) Atomantiii válasza BigBlackDog (#10409) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én az FM rádiós alkalmazást nem tudom előhívni, olyan mintha törölte volna magát a mappája van meg de hiányos.

(#10413) RoyalEKO


RoyalEKO
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy digitalizálni tudjam a régi VHS kazettáimat. Van egy Panasonic DMR-ES30V típusú lejátszóm, és vettem hozzá egy Leadtek WinFast PVR2000 típusú tunert a gépembe.

A lejátszóból RCA-n keresztül megy a kép a tuner RCA csatlakozójába, a hang pedig RCA-n megy ki a lejátszóból, és kis jack-en érkezik a gépem integrált hangkártyájának a bemenetébe (ezt azért nem a tunerbe dugtam bele, mert elvileg csak akkor lenne úgy hang, ha a tunert is összekötöttem volna a gépen belül egy külön audio kábellel az alaplappal).

A gondok ott kezdődnek, hogy a Windows 10-em látja a kártyát, de nem képes kezelni, a Vista-ra optimalizált v5.13.22.6115-es verziójú drivert raktam fel, mert ez volt a neten a legfrisebb elérhető driver, amit találtam, de úgy látszik, hogy sajnos ez is túl régi már neki. Láttam, hogy valaki itt pár hozzászólással feljebb megosztott egy Google Drive-os linket, ahová felpakolta a drivereket, sikerült is letöltenem, viszont lehet, hogy túl béna vagyok hozzá, de azt meg nem tudom hogy kell telepíteni futtatható exe fájl híján, mert kb. csak .sys meg .dll fájlok vannak a mappában (gondolom be kell másolni őket valahová).

Ha ezt sikerülne is megoldani, hogy fusson egy jó driver Win10 alatt, mit kell még beállítanom, hogy lássam a VHS képét a gépemen? Az OBS-t már feltelepítettem (ezt ajánlották erre a célra, de ha tudtok ennél jobbat, akkor írjátok meg nekem), ez így elég is lenne ahhoz, hogy rögzíteni tudjam, vagy vannak még vele további teendőim is?

Bocsi, ha hülyeségeket vagy triviális dolgokat kérdeztem, de nagyon kezdő vagyok még ebben, és már nagyon sok órát elszórakoztam vele, mégsem működik... Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#10414) vfo7


vfo7
senior tag

Sziasztok. Lehet, hogy már többször föltették a kérdést, hogy Win10H2 legultolsó, frissített változatához melyik driver kell és hol lehet letölteni?
Leadtek PVR 3200. A saját kezelőprogramja simán elindul, de közli, hogy nem talál kártyát, ami logikus is, hiszen nincs föltelepítve hozzá driver.
Ha tudtok valami letöltési helyet, ahol ezzel a WIN-változattal működik, hálás lennék.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10415) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kedves RoyaleEKO és vfo7!

A legfrissebb Winfast PVR2-es a 60-as verzió (WinFastPVR2_setup_20360 - de ez is régi már...). Ez több oldalon is fenn van és működik W10 alatt is.
Ez a kezelőfelület a "gyári", az OBS nem tudom dolgozik-e megfelelően a kártyákkal...

A két kártyához esetleg itt kellene nézelődni:
https://drivers.softpedia.com/get/TV-Tuner-Co/LEADTEK/
https://www.driverscape.com/manufacturers/leadtek/sound-cards

De vannak még itt-ott más források is, lehet keresgélni...

Nem tudni melyik lesz a jó, mert nekem más kártyáim vannak.
Lehet, hogy több verziót (ha van) is érdemes kipróbálni, mert például nálam a most használt PxDTV2300 H kártyához a W10 által automatikusan "talált" driver nem működött. Ajánlatos a kézi telepítés és az esetlegesen felkerült "automata" Windows-os fájlokat teljesen "leírtani"...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10416) Atomantiii válasza vfo7 (#10414) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem ez van fent Win 10-en, igaz hogy még nincs felfrissítve H2-re.

(#10417) Atomantiii válasza RoyalEKO (#10413) üzenetére


Atomantiii
őstag

Winfast PVR2
Winfast TV2000XP Global kártyád van? Ha igen akkor ezzel jó lesz.

(#10418) Csorbi válasza Atomantiii (#10417) üzenetére


Csorbi
addikt

"Van egy Panasonic DMR-ES30V típusú lejátszóm, és vettem hozzá egy Leadtek WinFast PVR2000 típusú tunert a gépembe." :U

(#10419) RoyalEKO


RoyalEKO
csendes tag

Köszönöm szépen az eddigi segítségeket, de sajnos még mindig nem tudtam működésre bírni... :(

A tunerkártyám pontos típusa: Leadtek WinFast PVR2000 - ehhez sajnos még ez idáig sem sikerült találnom megfelelő drivert Win10 alá. Softpedia oldalán ehhez a PVR2000-es típushoz a legfrissebb driver is 2007 januári, tehát már 14 éves, és az is Vista-ra van optimalizálva, próbáltam azzal is, de a Win10 sajnos nem kajálja... A Winfast PVR2 segédprogramot ugyan sikerült feltelepítenem, ami el is indul, de driver híján sajnos nemigen tudok mit kezdeni vele Win10 alatt.

A windows kompatibilitási és driver problémát sikerült egyelőre áthidalnom annyival, hogy egy használaton kívüli winyóra felhúztam egy Windows XP-t, amire gond nélkül fel tudtam telepíteni a dirvert is, és a PVR2-t is, látja a gép a kártyát, tudja is kezelni, a TV részen fogja is már a hangyafocit, viszont nekem ugye a kártyával összekötött VHS lejátszóról kellene, hogy lássam a képet-hangot, amit épp lejátszom, de egyszerűen sehogy sem tudom behozni, hiába próbálkozom, és elvileg jól is van összekötve minden mindennel.

Tud valaki ebben segíteni, hogy mi lehet a baj, vagy hogy hogy kell szoftveresen beállítani a dolgokat, hogy működjön? Előre is köszönöm a segítséget!

(#10420) garga01 válasza RoyalEKO (#10419) üzenetére


garga01
senior tag

És mivel kötötted össze a tv kártyát és a videót?
Ha RCA vagy S-video-val, akkor a PVR/PVR2-ben át kell váltani a koax(tv) bementről. CVBS vagy S-VIDEO-t fog kiírni. Nem tudom már melyik gomb, de meg fogod találni. Ha meg koaxal kötötötted össze a videóval, akkor meg kell keresni, de ezen keresztül gyengébb lesz a kép és hangminőség.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10421) RoyalEKO válasza garga01 (#10420) üzenetére


RoyalEKO
csendes tag

Lejátszóból RCA sárga, piros, fehér kimenet, tuner kártyán RCA video bemenet, és kis jack audio bemenet.

(#10422) AttyVin válasza RoyalEKO (#10421) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ilyen kábel van hozzá?

Üdv, Vino

(#10423) vfo7 válasza Atomantiii (#10416) üzenetére


vfo7
senior tag

A kezelőprogram települt, de 32 bites, a driver is települt, de az 64 bites, úgyhogy nem látja a kártyát, igaz azt se írja ki, hogy meghajtó híján nem talál kártyát.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10424) Atomantiii válasza vfo7 (#10423) üzenetére


Atomantiii
őstag

Eszközkezelőben megvan a kártya?

(#10425) vfo7 válasza Atomantiii (#10424) üzenetére


vfo7
senior tag

Igen, megvan, ha a 64 bites drivert telepítem, szabályosan megjelenik, csak a PVR-el nem kommunikál, noha telepítés után az is elindul.
Gyanúm szerint az lehet a gond, hogy a 64 bites driver nem működik együtt a 32 bites kezelőprogrammal.
32 bites drivert, ami Win10 alá jó, viszont nem találtam.
Esetleg van olyan 64 bites kezelőprogi, ami képes ugyanúgy kezelni a kártyát, mint a sajátja?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10426) Atomantiii válasza vfo7 (#10425) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg nálam is 64 bites a driver és szépen működik.

[ Szerkesztve ]

(#10427) vfo7 válasza Atomantiii (#10426) üzenetére


vfo7
senior tag

Az illesztőprogram nálam is rendben működik, csak a Leadtek kezelőprogramja nem látja.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10428) Csorbi válasza vfo7 (#10427) üzenetére


Csorbi
addikt

WinFast PVR2 2.0.3.60-ast telepítetted?

(#10429) vfo7 válasza Csorbi (#10428) üzenetére


vfo7
senior tag

Igen, azt.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10430) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Ha még valakit érdekel.
Újra van működő xmltv-verzió (1.0.0): https://sourceforge.net/projects/xmltv/files/xmltv/

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10431) give3


give3
tag

Sziasztok!
Tervezek vásárolni egy Ladtek tv tuner kártyát. Találtam is egy eladó PxDVR3200 H -t de nincs hozzá semmi kiegészítő.
VHS digitalizálásra használnám 64bit Win10-zel.
Spéci kábelszett kell hozzá, vagy standard s-video kábel?
Ha megveszem nem tudom hogy működésre tudom-e majd bírni.
Van egy Gembird uvg-002 usb grabberem, de azzal elég sokat kell szívni. Állandóan csúszik a hang, stb. A leadtek kártyával vajon nem lennének ilyen gondjaim?

(#10432) garga01 válasza give3 (#10431) üzenetére


garga01
senior tag

Ugyanúgy csúszni fog vele a hang. TBC nélküli videóval szinte minden grabber kártyával el fog csúszni, ami ezt nem tud korrekciót csinálni. Olvass bele a Video digitalizálás és VHS digitalizálás topikokba.
Vagy TBC-s videót vegyél (nem kevés pénz), vagy valamilyen stabilizátort, pl. Panasonic DMR-ES10,15 videók is jók jelet átengedve csak rajta (egyik scarton be másikon ki). Persze ez a dvd-felvevőn átvezetés nem fogja megütni a tbc-s videó szintjét, de az elcsúszáson segít.

Standard S-video kábel nem jó a amúgy a kártyához, ezeken mini-DIN van általában, több pin-es mint az s-video mert hangot és kompozit és komponens jelet is fogad rajta. De egy forrasztani tudó ismerős pik-pakk tud csinálni hozzá, a bekötése fent van a neten.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10433) Atomantiii válasza give3 (#10431) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem ezzel a verzióval nem csúszik a hang (2-3 ezerért be lehet szerezni ha éppen eladja valaki). Vagyis felvételkor amikor nézem közben olyan mintha csúszna a hang, de amikor visszajátszod a felvételt akkor teljesen rendben van nálam.

Van olyan kártyám is, amit kinéztél magadnak, de azzal szerintem rosszabb a felvett anyag minősége, a hang csúszás problémára már nem emlékszem, hogy mennyire állt fenn.

[ Szerkesztve ]

(#10434) give3 válasza garga01 (#10432) üzenetére


give3
tag

Ezek szerint mindegy hogy van-e hardveres kódolás a kártyán, nem ezen múlik a hang elcsúszása. Akkor lehet hogy maradok az USB-s kütyünél, majd 20 percenként újra indítom a felvételt. Addig nincs akkora csúszás hogy feltűnő legyen.
A csatlakozó forrasztást azt magam is megoldanám, de egyelőre nem találok sehol ilyen csatlakozót amit linkeltél. Köszi a tippet.

#10433 Atomantiii
Néztem ezt a kártyát is de a PCI csatlakozó miatt elvetettem.

[ Szerkesztve ]

(#10435) Atomantiii válasza give3 (#10434) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én is PCI átalakítóval használom PCI express foglalatban.

(#10436) give3 válasza Atomantiii (#10435) üzenetére


give3
tag

És tudom használni win10-zel? Van jól működő driver hozzá?

(#10437) AttyVin válasza give3 (#10436) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nálam most egy PxDTV2300 H van benn.
(Korábban volt TV2000 XP Expert és PVR2000 is, de az alaplapi PCIe miatt váltani kellett. Az adapterek nem igazán váltak be, pedig a TV2000 XP Expert +10 évig szolgált nagyon jól.)

Ez W10 alatt is működik, de nálam néha "elveszíti" a TV-kártyát, ami általában újraindítással megint elindul.
VISZONT lehet, hogy több drivert is ki kell próbálni, nekem nem mindegyik volt jó. Például amit a W10 automatikusan töltött le, nem...

A működéshez a WinFast PVR2 legutolsó (.60-as) verziója ajánlott.
Más szoftver is használható (próba-szerencse), de ez működik legjobban a Leadtek eszközökkel.

A hangcsúszás visszatérő probléma, többen írtak róla.
Talán a legjobb - amit javasoltak az "itteniek" - egy külön hangkártya beszerzése. Nekem ez alapvetően bevált, de néha így is előfordul, ami nálam teljesen véletlenszerű. + egy elég erős hardver-konfiguráció sem hátrány....

Én szinte csak TV-ként (PVR) használom. Sajnos a VHS átírása, még a legjobb minőségű felvételeknél is eléggé gyenge.

Üdv, Vino

(#10438) Atomantiii válasza give3 (#10436) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen, win 10 64 bites rendszeren használom évek óta hibátlanul külső hangkártyával.

(#10439) Atomantiii válasza Atomantiii (#10438) üzenetére


Atomantiii
őstag

Illetve úgy néz ki engem is megszívat valamiért az eddig működő TV2000 XP Global kártya.

Eszközkezelőben ott van, szépen kiírja a nevét de ha rámegyek, akkor az eszközállapotnál azt írja, hogy nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz.

Ha törlöm, majd újra betallózom akkor is ez a helyzet. Tanácstalan vagyok mit tehetnék vele, hisz szépen működött hibátlanul már hoszú idő óta.

(#10440) azbest válasza Atomantiii (#10439) üzenetére


azbest
félisten

Win update is megkavarhatott valamit, esetleg kontakthiba. Biztos azt írja, hogy nincs telepítve, Nem azt, hogy nincs betöltve?

Egyébként meg érdemes megnézni eszközkezelőben a driver verziót, mert megeshet, hogy a win upate lecseréli a saját driver valami más - rossz változatra. Valahol le lehet tiltani, hogy a win driverket ne telepítsen updateként kérdés nélkül, de talám megint máshová van eldugva az a pipa, mint régebbi win verziókban.

Próbáld meg, hogy a ha a driver programkémnt is települ, akkor azt eltávolítani. Aztán eszközkezelőben úgy eltávolítani a ddrivert, hogy kipipálod a fájlok törtlését is. Aztán újraindítás és csak azután újratelepíteni a drivert.

Ja és esetleg érdemes lehet a kikapcsolt gépből kivenni, bedugni újra párszor a kártyát. Az öregedő gépekben, slotokban az oxidációra jobban érzékenyek az eszközök már.

[ Szerkesztve ]

(#10441) Atomantiii válasza azbest (#10440) üzenetére


Atomantiii
őstag

Letörlöm, majd betallózom neki amivel eddig is ment:

Illetve van egy multimédia vezérlő valami, annak is betallózom és kiírja:

Utána az XC2028 rendben van, de ha az Audióra rámegyek, akkor ennyit ír, hogy nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz és így nem jelenik meg a winfast pvr2-ben sem, mint kiválasztható eszköz, a 3200H van benne meg a TBS a listában.

Pedig ha rámegyek a részleteire akkor kiírja, hogy telepítve van az adott illesztőprogram.

[ Szerkesztve ]

(#10442) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Közben beraktam a másik TV2000 XP Globalt, azzal meg eltűnik az audió nevezetű eszköz és csak az XC2028-as marad meg, de a winfast pvr 2-ben sajnos nem jelenik meg kiválasztható eszközként. Egyik made in China másik made in Taiwan és van egy kis különbség a kettő között így ránézésre. Egyiken van pluszban kondi, másikon nincs.

[ Szerkesztve ]

(#10443) azbest válasza Atomantiii (#10442) üzenetére


azbest
félisten

az audio lehet belső digitális hang. Régebben tunereknél volt, amikor hangkártya rögzített analóg bemenet átkötésről és volt amelyik tudott pcm kimenetet adva digitálisan maga is rögzíteni.

Device id lehet kicsit más, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#10444) Atomantiii válasza azbest (#10443) üzenetére


Atomantiii
őstag

Arra már én sem emlékszem, hogy az eddig is ilyen volt vagy sem. De ha meg látja az eszközkezelőben, akkor miért nem tudom kiválasztani eszközként a pvr 2-ben? Minden eszközt lát csak ezt nem.

Most a felső van benne, illetve eddig is azt használtam, azzal van audio nevezetű eszköz, a másikkal nincs, de ha az alsóval próbálom akkor sem tudom kiválasztani a pvr 2-ben. Azt meg nem hinném, hogy mindkét kártya ugyanolyan rossz.

(#10445) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Úgy néz ki meg kell próbálnom egy windows újratelepítést, nem tudom mitől romlott el, lehet felraktam valamit ami nem tetszett neki. Legutóbb egy usb-s tunerrel szórakoztam, lehet az kavart be. Hiába van 3200H-s tunerem szerintem az rosszabb minőségben vesz fel, vhs-eket szoktam átvenni vele, azért ragaszkodnék az XP Global kártyához.

(#10446) vfo7


vfo7
senior tag

Sziasztok, tud valaki letölthető, megbízható .6.0-ás WinFast kezelőprogit?
Köszönöm előre is :)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10447) Atomantiii válasza vfo7 (#10446) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem tudom erre gondolsz-e vagy valami másra, de ha jól tudom ez volt a legutolsó elérhető működő változat: 2.0.360

(#10448) EnigmaticE


EnigmaticE
újonc

Sziasztok! Régi emlékek miatt gondoltam egyszerűbb egy jó Leadtek eszközzel digitalizálni, be is szereztem egy VC100U-t, usb-s cuccot. (régen kártyám volt gépben).
Tudtok hozzá esetleg win 10 drivert ami müködésre birja? a win7-es driverek nem, egy amit találtam pedig hangkátyának ismeri fel.

köszike :)

(#10449) azbest válasza EnigmaticE (#10448) üzenetére


azbest
félisten

14 éves cucc, el kell felejteni az ősi eszközöket mai számítógépekkel és oprendszerekkel :N
A leadtek már vagy 12 éve nem foglalkozik tunerekkel.

(#10450) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Úgy néz ki hiába telepítettem újra a win 10-et ugyanaz a helyzet, eszközkezelőben megvan a kártya de a pvr 2-ben nincs.

(#10451) Atomantiii válasza Atomantiii (#10450) üzenetére


Atomantiii
őstag

illetve közben mégis újratelepítettem megint és most jó, nem jöttem még rá, hogy mi üti ki.

(#10452) vfo7 válasza Atomantiii (#10450) üzenetére


vfo7
senior tag

Nálam is ez a gond.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#10453) Atomantiii válasza vfo7 (#10452) üzenetére


Atomantiii
őstag

Úgy néz ki nem a win 10 üti ki, leglaábbis egyelőre. Most felraktam mindennek a driverét és még mindig jó. Csinálok rendszer visszaállítási pontot minden nagyobb művelet előtt, hátha kiderül mi okozza.

(#10454) Atomantiii válasza Atomantiii (#10453) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most nálam mindaddig jó volt az XP Global tuner, míg le nem kerestem a csatornákat a másik DVB-T leadtek tuner részére, attól kezdve nem tudom kiválasztani az eszköz listából a pvr 2-ben. Az a kérdés ilyenkor vajon hol változtatja a beállításokat a pvr 2.

[ Szerkesztve ]

(#10455) Atomantiii válasza Atomantiii (#10454) üzenetére


Atomantiii
őstag

Úgy néz ki én vagyok a hülye, mert át kell váltanom az inputot (videó bemenetet másra - hogy a TV CH-t hozza fel) és akkor ki tudom választani az XP global tunert is.

(#10456) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Ha még valaki egyáltalán olvassa a topikot...

Korábban is írtam, hogy a PC (W10) elég rendszeresen "elveszíti" a tunerkártyát (PxDTV2300H), ami újraindítás vagy leállítás/áramtalanítás/indítás után újra elindul.
Ez tipikusan az ütemezett felvételeknél jelentkezik (volt úgy, hogy elutazás alatt vagy 2 napig ment "üresen" a gép, mert ugyan elindult a PVR, de mivel a kártyát "nem találta", a kikapcsolás már nem működött).

Tudom, régi technika, nincs semmilyen frissítés/fejlesztés, nincs megfelelő kompatibilitás, "örüljünk, hogy egyáltalán még működik", stb,, de azért eléggé idegesítő ez a "random-működés".

Van-e valakinek hasonló tapasztalata, esetleg "megoldása".

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10457) Csorbi válasza AttyVin (#10456) üzenetére


Csorbi
addikt

Fastboot kikapcsolása? Ugyanis fastboottal a ki-bekapcsolás nem tölti be az OS-t újra, csak egy spéci "alvó"állapotba kerül. Csak az újraindítás az ami nulláról tölti be az OS-t. A feladatkezelőben lévő "Indítás óta eltelt idő" is csak ekkor nullázódik.

(#10458) AttyVin válasza Csorbi (#10457) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Egy próbát megér.

Meglátjuk lesz-e valami belőle.

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#10459) VHS fan


VHS fan
friss újonc

Sziasztok!
Őröm látni hogy vannak akik még foglalkoznak ezekkel a kártyákkal.

Nekem egy Winfast DTV 2000 H Plus os kártyám van PCI - PCI Expres átalakítóval. Működik és most én is inkább mp4 be mentenék. Csak egy gondom van vele. ha rövid dolgot rögzítek akkor semmi gond. De ha mondjuk egy teljes filmet, akkor valamiért a felvétel leállításakor megjelenik a töltés ikon. Van hogy lefagy. Ilyenkor értelem szerűen nem zárja le rendesen a videót. De volt olyan is hogy sikerült leállítanom. de akkor is a videó mentett tartalma nem volt sehol csak egy kis méretű fájl. Esetleg tudja valaki az okát ? Jó lenne megoldani, mert Mp4 nél nincs az az kicsit elmosódás, és belassult mozgás mint Mpeg2-nél. Ja a vinyó NTFS szóval nem a 4GB-s határ lehet a gond ,gondolom.

Meg megkérdezem hogy tud e róla valaki hogy esetleg van e valami lehetőség, hogy H.256 ban lehessen menteni a digitalizált tartalmat egyből?

SZERK:
Bocsi még egy kérdés. Miért van az hogy kb semelyik másik programban ami képes rögzíteni, nem tudom működésre bírni a tv karit ? Volt aki ajánlotta az OBS-t is meg vannak egyéb progik is , de mikor próbáltam behozni , mindegyiknél csak azt értem el hogy törölnöm kellet a drivert. és újraindítani hogy újra működjön maga a PVR. Ez valyon azért lehet , mert már így is "trükkösen" lehet csak használni win 10-en a kártyát ?

[ Szerkesztve ]

(#10460) AttyVin válasza VHS fan (#10459) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Csak saját tapasztalat alapján.
Ne a W10 installálja automatikusan a kártya driverét, amit a netről szed le.
A topikban többször szerepeltek webhelyek, ahonnan még letölthetők eredeti driverek.
De így sem biztos, hogy a legutolsó verzió a jó, akár többet is érdemes kipróbálni...
És ezután érdemes próbálkozni a PVR2-vel (a legutolsó a .60-as verzió).
Hangcsúszás elleni "orvosság" valamilyen külön hangkártya beszerelése (ha az alaplapra integrált van eredetileg...).
Nekem így eléggé stabilan működik.

Üdv, Vino

(#10461) VHS fan


VHS fan
friss újonc

Köszönöm, de sima Mpeg2-nél stabil. csak mp4 nél szokta ezt eljátszani, és annál is csak hosszabb videónál.

Hangcsuszás nemigen szokott lenni, ha van , azt megoldom átigazítással.

Azt hiszem hogy félre értett. leszedtem a progikat innen vagy máshonnan már nem tudom, ha nem szedtem volna le el se tudtam volna indítani win10-en.

Ezt a leírást követtem.

"A telepítés kissé trükkös. Ez a leírás értelem szerint az XP Global változatra vonatkozik Win8.1-x64 oprendszeren, gondolom az Expert is ennek analógjára települ."

A teljeset most nem íróm ki. De enélkül nem is működött volna.

(#10462) AttyVin válasza AttyVin (#10460) üzenetére


AttyVin
aktív tag

"Azt hiszem hogy félre értett. leszedtem a progikat innen vagy máshonnan már nem tudom, ha nem szedtem volna le el se tudtam volna indítani win10-en."

Azért írtam, hogy "saját tapasztalat alapján".
Nálam simán elkezdte a W10 keresni és felrakni a drivert, amíg ki nem lőttem.... Utána meg teljes "takarítás" volt, majd a külön letöltött driver... Ha valami fennmaradt az előzőből, néha bekavart...

Üdv, Vino

(#10463) Smalody


Smalody
újonc

Sziasztok nekem is van egy Winfast TV2000XP Expert
Win7 64bit alatt használnám :R Régebben egy ismerös beálitotta nekem de azóta nem tartjuk a kapcsolatot nemrég XP-re sikerült felrakni de ott nagyon lassú volt :-/

PVR2 szeretném neten találtam is de Drivert azt nem eszközkezelöbe nem látja a kártyát ha megnyitom azt irja Elérhetö BDA eszköz nem található valami ötlet?

(#10464) Csorbi válasza Smalody (#10463) üzenetére


Csorbi
addikt

A drivernek Windows Update-ből le kellene töltődnie, kivéve ha nem kapcsoltad azt ki....
De egyébként itt lehet keresni hozzá: [link]

(#10465) AttyVin válasza Smalody (#10463) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Még 2017-ben használtam utoljára ezt a kártyát (most PxDTV2300 van W10 alatt).
Itt talán volna driver:
https://www.driverscape.com/manufacturers/leadtek/sound-cards/page2
https://www.download.net.pl/search/results?search-term=leadtek%20winfast&search-type=files
A WinFast PVR2-ből meg a 2.0.3.60-as az utolsó használható.
Esetleg a kompatibilitást is érdemes megnézni, mert W7 alá már nemigen van/volt a Leadtek-től semmi...

Üdv, Vino

(#10466) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok, valaki el tudná küldeni nekem a WinFast PVR2 2.0.3.60-as verzióját? Nem találom sehol, köszi előre is! :))

(#10467) garga01 válasza Petyka3 (#10466) üzenetére


garga01
senior tag

Szia, a Google driveomon fent van (még pár éve linkeltem, nem töröltem le, sok driverrel együtt)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10468) Csorbi válasza Petyka3 (#10466) üzenetére


Csorbi
addikt

Megtalálod a korábbi .42-essel és a Px család driverével együtt itt: [link]

(#10469) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!! :))

(#10470) AttyVin


AttyVin
aktív tag

A következő dologba ütköztem.

A WInFast PVR2-nek van streamelési funkciója ("Élő közvetítés!").
Ezt elindítva próbálnám az adást androidos tableten lejátszani (mondjuk VLC-vel).
Viszont a PVR által megadott címen (pl. http://192.168.1.64:8080) nem épít fel kapcsolatot...

Világos, hogy egy manapság "őskövület" program nem mindennel kompatibilis, de ezt még tudhatná...
(Maga a PC W10-es és egy ugyanilyen rendszerű laptopon azért működni szokott...)

Van erre valakinek megoldása, tapasztalata?

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10472) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Ha még használ ilyesmit valaki...

A "tisztelt" szolgáltató lekapcsolta nálunk a korábbi kábeles analóg rendszert, így át kellett állnom az "atennás" digitálisra.
(Lehetne STB-s megoldást is kérni, de a korábbi csatornacsomag egy részét nem biztostanák, így marad egy korábbi, de megfelelő csomagú digitális elérés "rendes" TV-vel + Leadtek "csökkentett" tartalommal...)

Kérdés.
Hogyan lehet a WinFast EPG-ben a digitális csatornák sorrendjét beállítani tetszőlegesen?
Ugyanis a csatornalistát átszerkesztve, azt nem viszi át a program automatikusan az EPG felületre. (Ez az analóg módban simán működött).
A digitális EPG az adókat egyelőre csak a frekvenciák emelkedő sorrendjében mutatja...

Valamelyik, a program által generált .ini vagy .txt fáljban kell sorrendet beállítani?

Az adók logoival már sikerült megküzdenem, a service.ini fájl átírásával, de a másikra még nem találtam megoldást.

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10473) Vikipizsama


Vikipizsama
tag

Sziasztok!

Ha valakinek lenne PxDVR3200 H kártyája eladó, kérem írjon rám privátban!

Közsönöm.

(#10474) Atomantiii válasza Vikipizsama (#10473) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mire kéne? DVB-T2-őt nem tudja, jobban jársz egy USB-s változattal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.