Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#801) B6k


B6k
csendes tag

Sziasztok,

pár napja szereztem be 1 FM tuneres Leadtek TV2000XP Globalt és az lenne a kérdésem, hogy az időzített kikapcsolásnál belehet úgy állítani, hogy ne készenléti állapotba tegye, hanem kikapcsolja a gépet ill. a bios-ban beállítható, hogy a gép érzékelje a bekapcsot is v. erre csak egy külső tuner alkalmas?
:U

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#802) hati válasza B6k (#801) üzenetére


hati
addikt

Nekem mind a kettő megy. Időzitve hibernál, ha eljön egy ütemezett felvétel ideje, akkor meg bekapcsol. Egyedül a távirányítóval való bekapcs nem megy vele, de a tavir.hu -ról rendeltem egy érzékelőt, amivel a tunerhoz adott távirányítóval be tudom kapcsolni a gépet.

Így tényleg olyan, mintha lenne egy vinyós dvd felvevőm. :)

(#803) k_petya válasza #65675776 (#800) üzenetére


k_petya
tag

De jó neked! Nekem a 7végén fent volt mind a 2 PVR egyidejüleg. Csináltam próba felvételeket az eredmény siralmas volt. A PVR1-gyel tök jó volt minden, mig a beállitásokat változatlanul hagyva a PVR2 függölegesen nyújtott képet produkált.

Szerinted? Te hogy és milyen beállításokat használsz?

(#804) #65675776 válasza k_petya (#803) üzenetére


#65675776
törölt tag

[kép]

A PICVid3-at rövid idő után leszedtem, mert jóval nagyobb volt az erőforrásigénye.

(#805) bzoley válasza B6k (#801) üzenetére


bzoley
veterán

Mindkettő működik, volt már szó róla többször is.

(#806) Koczkás


Koczkás
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy Leadtek WinFast TV2000 XP Expert kártyát 11.000-ért.Véleményetek?Összességbe jókat olvastam róla. Sokkal többet nem tudok adni a kártyáért.

(#807) hati válasza Koczkás (#806) üzenetére


hati
addikt

Ha jó a használt is, akkor itt a ph-n is hírdetnek jóval 10e alatt. Én is éppen ma adtam el az ugyan ilyen karimat. :C

(#808) bzoley válasza Koczkás (#806) üzenetére


bzoley
veterán

Összességében jó is. Vedd meg nyugodtan :)

(#809) Koczkás válasza hati (#807) üzenetére


Koczkás
csendes tag

Véleményed róla? Ha használtad.

(#810) hati válasza Koczkás (#809) üzenetére


hati
addikt

Sokat használtam, megéri az árát.

(#811) Koczkás


Koczkás
csendes tag

Köszönöm válaszotokat!

(#812) B6k válasza hati (#802) üzenetére


B6k
csendes tag

köszi a választ. :R Jó ötlet az érzékelős megoldás.
Bár a hibernálás nem írja felül a szoftvert -legalábbis nálam-, így azt gondolom utána kell időzíteni (ez persze részlet kérdés...)

Bzoley: láttam, hogy időzített felvétellel is ki lehet kapcsoltatni, csak érdekelt, hogy milyen lehetőség van rá, ill. ha a bios-beli bekapcs beállításra emléxel megköszönöm, ha leírod. :C
[link]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#813) bzoley válasza B6k (#812) üzenetére


bzoley
veterán

Nem kell ahhoz felvétel, az elalváskapcsoló is leállítja a gépet, ha úgy van beállítva.
Bios-ba most nem mászok bele, de keress Wake up, PCI, esetleg Device szavakat egy helyen :)

(#814) bzoley válasza B6k (#812) üzenetére


bzoley
veterán

A PVR2 oldalon leírtam, hogy lehet átállítani az elalváskapcsolót:[link]

(#815) k_petya válasza #65675776 (#804) üzenetére


k_petya
tag

Én PicVideo3-t használok. Lehet, hogy itt van az eb elhantolva?

(#816) #65675776 válasza k_petya (#815) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akár az is előfordulhat. A PICVideo3 szerintem egy tévedés, se nem jobb, se nem gyorsabb, mint a PICVideo2, sőt. Az egyetlen előnye, hogy működik x64 alatt is.

(#817) B6k válasza bzoley (#814) üzenetére


B6k
csendes tag

:D
:R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#818) Koczkás


Koczkás
csendes tag

Sziasztok! Tegnap nagy lelkesen írtam, hogy veszek vennék Leadtek WinFast TV2000XP Expert kártyát. Ja csak mára kiderült, hogy ammerre én kerestem ott sehol nincs. Ha valakinek van infója a fellelhető helyről az jelezze. Előre is köszönöm.

(#819) bzoley


bzoley
veterán

Kérés a PVR2-t használóktól!!!
Ezen belül is azoktól, akiknél a csatornakeresés Hungary beállítással eddig nem volt jó, csak Germany-re állítva, illetve akiknél Romania-t és ''A'' hotkey-t kell használni a normák közötti váltáshoz.
A kérdés pedig az, hogy az aktuális[link] (Január 9 - 2.0.2.13) verzióval Hungary-t választva javult-e a helyzet.
Esetleg a beállításokat elmentve egy újrakeresés?

Más:
Hamarosan egyszerübben is elérhetőek lesznek az elalváskapcsoló beállításai.

(#820) #72042496 válasza Balinov (#780) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rendeltem egy Globalt, másfél-két hét, s ha minden igaz, meg is érkezik! :)

Írtátok, hogy ha jó minőségben szeretnék DivX-be rögzíteni, ahhoz kell gép...kicsit félve teszem fel a kérdést: egy jófajta Core 2-vel azért ugye nem kell különösebb kompromisszumokat kötnöm? :B

[Szerkesztve]

(#821) Balinov válasza #72042496 (#820) üzenetére


Balinov
félisten

kóróval még ilyeneket mersz kérdezni? :DDD :DDD :DDD

szerk: egyébként lehet,hogy én vmi mjpeg kodekkel próbálkoznék max minőségben,aztán ráérne a c2d többmenetben végső formátumra kódolgatni...

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#822) vASalo válasza bzoley (#819) üzenetére


vASalo
tag

Hi!

Ilyen tuner kártyával rendelkezem én is és épp monitor vásárlás előtt állok. A kinézett modell 16:10es képarányú.
Van e lehetőség, hogy ilyen vagy ehez hasonló képarányú kimenetem legyen. Ha a sima 4:3as képet csak széthúzza, akkor az elég ronda. Megoldás lenne a kép tetejének és aljának levágása, a DScaler tud ilyent, de a PVR sokkal kényelmesebb és stabilabb.

Remélem azért értehően fogalmaztam, sajnos elég állmos vagyok.

Üdv,
vASalo

[Szerkesztve]

(#823) Balinov válasza vASalo (#822) üzenetére


Balinov
félisten

vASalo, Experted vagy Globalod van? Ha Globalod,akkor elárulnád,hogy melyik verziójú dscalerrel tudtad összehozni? Köszi előre is :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#824) hszilard


hszilard
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Leadtek Winfast TV2000XP nevű kártyát. Minden rendben van vele, kivéve azt, hogy a színek teljesen szét vannak esve, az emberek fejei kékesszürke színűek. Mintha az egyik színkomponens (piros) hiányozna.
Hol lehet a baj?

Üdv.: hszilard

(#825) Balinov válasza hszilard (#824) üzenetére


Balinov
félisten

valszeg nem pal normát,hanem secam-ot használ a tuner alapértelmezettként.
javaslom,bzoley aláírásában szreplő honlapról töldsd le a kártyádnak megfelelő legfrisebb drivert és a 2.0.13-as PVR2 alkalmazást és próbáld ki azza. ha így is marad a hiba,próbálj meg magyarország helyett németországot beállítani és úgy kerestetni a csatornákat.

üdv
Bali

UI: XP mi? Xp expert,Global,Deluxe,RM?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#826) vASalo válasza Balinov (#823) üzenetére


vASalo
tag

Expertem van, de alapból nem ment. Volt valami plugin hozzá, amivel lehetett crop-olni a képet, de nem volt valami stabil az egész, szval nem sokáig szórakoztam vele. Lehet még meg van otthon a plugin, este megnézem.

[Szerkesztve]

(#827) Balinov válasza vASalo (#826) üzenetére


Balinov
félisten

ja ,értem már.
igazából arra lettem volna kíváncsi,hogy milyen beállításokkal tudtad egyátalán beröffenteni a dscalert. nekem global-lal abszolút nem ment az uccsó 2 verzió közül 1 sem.

köszi!

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#828) brd válasza vASalo (#822) üzenetére


brd
nagyúr

A kinézett modell 16:10es képarányú.

Úgy kell neked! :DDD (Bocs.)
Szerintem, ha levágod az alját-tetejét, akkor még rondább lesz a kép, de te tudod. A PVR(2) viszont ilyet nem tud, max. 16:9-et, de azt is nyújtja, nem crop-olja.

The only real valuable thing is intuition.

(#829) hszilard válasza Balinov (#825) üzenetére


hszilard
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszodat és a javaslatokat!

Most zavarban vagyok, hogy melyik változatú is a kártyám, mert nincs most itt előttem a doboza, annyit tudok, hogy az ára 8500 forint körüli volt, és hátul négy kimenete van, az antenna, a távirányítóhoz az érzékelő, és még két valami. Ja, és egy világosszürke távirányítót adtak hozzá, kipróbálni még azt nem tudtam, mert a távirányítóhoz elemet nem mellékeltek :)
A hivatalos oldalról most töltöttem le a WinFastPVR3112.zip-et, az nem jobb, mint a 2.0.13-as?

Üdv.: hszilard

(#830) #72042496 válasza Balinov (#821) üzenetére


#72042496
törölt tag

:D Akkor nem lesz probléma. :)

OK, köszönöm a tanácsot! Majd kipróbálom, melyik tömörítés mit tud, s hogyan járok a legjobban. :R

(#831) Balinov válasza hszilard (#829) üzenetére


Balinov
félisten

simán csak meg kell nézni pl. everest-tel ,ott meglátod a típust,vagy ha megnézed magát a tunert,ha kb fél centi magas és kb 5 cm hosszú dobozka van rajta,akkor az Global,ha kb egy gyufásdoboznál nagyobb,akkor az még a régi tunermodult használó expert vagy más régebbi modell. de rá szokták matricázni leadtekék a típust a tunermodul fém árnyékolására.
pvr2-t használj,annak jobb a supportja (bzoley),meg gyakrabban fejlesztik.meg úgy ánblokk jobb.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#832) hszilard válasza Balinov (#831) üzenetére


hszilard
csendes tag

Sajna a munkahelyről írok, így nem tudom megnézni, csak majd ha hazamegyek. Ha látnék képeket az egyes változatokról, rögtön rá tudnék bökni, nekem melyik van. De még a leadtek hivatalos oldalán sem láttam a kártyákról képeket, csak a dobozukról. Szerintem expert.
De köszi a tanácsot, már töltöm is a PVR2-t.

(#833) Balinov válasza hszilard (#832) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen.

lesd meg bzoley blogját,itt egy global változatról találhatsz képet (is)[link]
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#834) hszilard válasza Balinov (#833) üzenetére


hszilard
csendes tag

Köszi, megnéztem, nekem nem ilyen van. Az enyémen nagyobb fémdoboz van, és az audio kimenet, amit a hangkártya AUX kimenetére kell dugni, az enyémen ez a fémdoboz alatt van, itt a képen ennek pedig ha jól látom ez a kártya szélére került.

(#835) #65675776 válasza vASalo (#822) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sugárzás 4:3 és 5:4 közeli képaránnyal zajlik analóg rendszereken (legalábbis nagyon ritka a 16:9). Szóval ha látni akarod a teljes képet rendesen, akkor ne akard ettől eltérőre átméretezni/ átalakítani.


hszilard: A leírás alapján RM (a Leadtek oldalán meg tudod nézni a különböző kártyákat, de ez sem tuti megoldás, mert egyes kártyáknak több revíziója is van amelyek többé kevésbé eltérnek).

A Leadtek mellékel elemeket a távirányítóhoz (legalábbis nekem járt mellé), viszont egyes boltokban szokás megpusztítani a körítést. Egyes helyeken a bizonyos OEM CD/DVD-írókhoz mellékelt sw-t külön pénzért árulják! Pedig a lemezeken gyakorlatilag mindig rajta van, hogy külön nem forgalmazhatóak. Mint ahogy a mellékelt kábelek és csavarok sem szoktak a meghajtó mellett lenni. A tunerek dobozából előszeretettel szedik ki az elemet, FM antennát (ezt valaki megmagyarázhatná miért jó), audiokábelt.

(#836) Jozsó_


Jozsó_
csendes tag

hali,

Adott ez a PVR2-es oldal (http://tw1965.myweb.hinet.net/WinFastPVR2.htm) és ott egy ilyen sor: Another remote control application for Leadtek TV cards v1.057.

Próbálta vki ezt a programot? Müxik? Ha igen feltenné vki vhova máshova? Mert erre a fórumra különbözó spanyol (?) hibaüzenetek miatt nem sikerült beregelnem.

(#837) rankesz válasza bzoley (#814) üzenetére


rankesz
veterán

Hello! Köszi a segítséget, nagyon klassz kis tuner sok extrával...
(Már XMLTV-zek meg minden)
Végülis nem kellett új szűrőt venni a Fibernet miatt egyszerűen elosztottam a kábelt a modembe csatlakozás előtt és a másik fele ment a tunerbe...
Írtad az oldaladokn hogy jelezzük ha fordítási hibát találunk, láttam 2 elgépelést de most per pillanat nem ugrik be hogy hol... :B

Lenne egy olyan kérdésem hogy ha XMLTV alapján beprogramozok felvételt, akkor a PVR2-nek futnia kell a rögzítés előtt vagy autómatikusan elindul?
Köszi
Rankesz

(#838) #65675776 válasza rankesz (#837) üzenetére


#65675776
törölt tag

Automatikusan elindul.

(#839) bzoley válasza rankesz (#837) üzenetére


bzoley
veterán

Aha, jöhet ha újra megtalálod :)
Már számtalanszor végigolvastam, de olyan ez, mint a gombaszedés:)

(#840) hszilard


hszilard
csendes tag

Köszönöm a jótanácsokat, tényleg germany-ra állítva végre jó lett a képminőség.
Megnéztem a kártya dobozát és se nem global, se nem expert, hanem RM.
Köszi még egyszer!
hszilard

(#841) k_petya


k_petya
tag

Ugy szeretném én is használni a PVR2-t. :(

(#842) Balinov válasza k_petya (#841) üzenetére


Balinov
félisten

mi tart vissza? töldsd le,telepítsd,lődd be és használd egészséggel. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#843) tellvilmos


tellvilmos
csendes tag

Hali!
Ismét egy gond, egy jelenség:
Valamit elronthattam, mert ha pl Media Playerrel szeretnék hallgatni egy mp3 számot, vagy akármi mást, csak akkor tudom hallgatni, ha a PVR2 be van kapcsolva. Egyébként nem jön ki másképp hang a hangkártya ''torkán''. Mit állíthattam el? :F

(#844) bebar


bebar
aktív tag

Üdv!

Vettem egy Global kártyát, de inkább a CD-t be sem rakom, mivel bizti régi rajt a driver.

Honnan tudom letölteni a legfrissebbet hozzá, plusz a szoftvert?
THX!!!

(#845) Balinov válasza bebar (#844) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,itt keresd a leguccsó drivert és a pvr2-t[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#846) hati válasza Jozsó_ (#836) üzenetére


hati
addikt

Igen műxik, nagyban megnövelte a távirányító értékét. :))

(#847) akox


akox
csendes tag

Sziasztok !

Az alábbi kártyával szívok:Leadtek WinFast TV2000XP Expert

Az a gáz, hogy a drivereket fölteszi,de a programját nem.
Nyomok egy hardver hozzáadást,frankón felismeri,majd telepíti az eszközt.Utána kiírja hogy használatra kész.Az eszközkezelőben ott is van a kártya, viszont a program ikon nem jelenik meg a tálcán, és sehonnan nem tudom indítani.Lehet hogy SP 2 vel nem megy? :W :W :W :W

(#848) AMD_ok válasza bzoley (#819) üzenetére


AMD_ok
őstag

Szia Bzoley!

Én ezt a verziót használom, és tökéletesen meglelte az összes csatornát, minden oké vele, ezt a verziót még nem használtad?

(#849) bebar


bebar
aktív tag

Felraktam azt a driver-t, szoftver-t ami a CD-n volt, de eddig semmi hibát nem találok..

A Chris Tv-ben viszont a kép nem stimm, a 12-es karikát pölö nem is látni.. ;)

(#850) bzoley válasza AMD_ok (#848) üzenetére


bzoley
veterán

Én ne használnám? :)
Csak nem ártott volna felmérni, hogy volt-e értelme a változtatásnak, de úgy néz ki, ide csak akkor téved be valaki, ha kérdezni akar.

akox
Óra mellett nincs ott Leadtek ikonja? Egyáltalán mit csináltál pontosan?
SP2 mindenhova ajánlott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.