Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#651) bzoley válasza SN2O (#650) üzenetére


bzoley
veterán

Power gomb.
Keress rá a topicban, volt akinek itt működött.

(#652) SN2O válasza bzoley (#651) üzenetére


SN2O
aktív tag

Köszi :R

(#653) #65675776 válasza bzoley (#649) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebben meg mi értünk egyet: a TFT ellenszenvben. Milyen is az a 19''-os CRT? :U

(#654) bzoley válasza #65675776 (#653) üzenetére


bzoley
veterán

IBM C190[link]
A szinével nyert a 21-es P275, és a 22-es Belinea-val szemben:)
Na meg a Trinitrontól való idegenkedés.

(#655) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Hali skacok!!!Azt szeretném kérdezni hogy amit felvettem a jó kis a leadtek tuneremmel azt a filmet mivel tudom vágni!!!!!!!??? :U :U :U :F

(#656) armandusy


armandusy
tag

up

[Szerkesztve]

(#657) bzoley válasza Ferrarifan (#655) üzenetére


bzoley
veterán

Virtualdub/mod/mpeg2 (mpeg esetén újratömörítés avi-ba)

daa-raa:
Nicsak, új fazon?:)

(#658) #65675776 válasza bzoley (#654) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is tudtam, hogy beszélsz dánul. ;) Nem rossz monitor, bár láthatóan nem a nagy felbontásoktra van kihegyezve. Akkor pontosan milyen képcső is van benne?

Változnak az emberek...

(#659) bzoley válasza #65675776 (#658) üzenetére


bzoley
veterán

Dán? Azt hittem magyar szavak, amiket még nem ismerek(by Kelly Bundy):)
Elvileg Phillips-LG képcső. 1280*1024@85hz-en használom, így nekem már ''sima'' és még szép éles a kép. 1600*1200@75-en már egy nagyon kicsit homályosabb, de a betűk is túl aprók, szóval nem ehhez a képátlóhoz való. Itt kértem anno felvilágosítást:[link]
A trinitronnak nem volt láthatóan szebb képe, viszont a csíkok... :)

(#660) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

És amit adtak a tunerhez ulead video studió az mi :D :D :D :D :D :Y

(#661) bzoley válasza Ferrarifan (#660) üzenetére


bzoley
veterán

A smiley-k helyett a válasz gomb használatát sajátítsd el(ha aktuális).
Amúgy ha ilyen jól vágod,akkor miért kérdezed, használd azt.
Legnépszerűbb programok között szerepel a Vdub és a TMPGEnc. Talán nem véletlenül.

(#662) #65675776 válasza Ferrarifan (#660) üzenetére


#65675776
törölt tag

Videoszerkesztő/vágó alkalmazás.

(#663) armandusy


armandusy
tag

akkor az expert és a global között mi a különbség?

(#664) #65675776 válasza armandusy (#663) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maga a tuner egység: [link]


Franc gondolta, hogy még beleférek abba az 5 másodpercbe...

[Szerkesztve]

(#665) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Hm!!Most olvastam hogy bzoley hogy a tv tunerhez kapott cd ket ne használjam ami a drivert illeti!!!Egy estleges Xp telepítést követően elmondanád hogy melyik drivert ,Pvr 2 milyen sorrendben tegyek fel? Előre is köszi!!

(#666) bzoley válasza Ferrarifan (#665) üzenetére


bzoley
veterán

[link]
[link]
Ebben a sorrendben.

(#667) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

THX!!
Az egyes linket nem értem azok milyen fájlok!!??

(#668) bzoley válasza Ferrarifan (#667) üzenetére


bzoley
veterán

Driver. Szerinted mi lehet még?

(#669) Balinov válasza Ferrarifan (#667) üzenetére


Balinov
félisten

üdv az első az maga a driver a tunerhez,a második meg a tévénéző (is) PVR2 alkalmazás

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#670) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

No, csak rászántam magam és belőttem a PVR2-t, beállítottam a csatornákat.
És itt lenne egy elég komoly hiányosság (vagy csak én vagyok vaksi. :) )
Jól látom, hogy a csatornák sorrendjét nem lehet megváltoztatni, illetve a csatornák frekvenciáját sem? Valamint több csatornát sem lehet egyszerre törölni, mindet egyenként kell.
(bzoley, ezt a feature-t meg lehetne oldani? ;) )

És még egy ötlet: Ha beállítom a képernyő méretét (Mittom, dolgozok mellette és csak egy kis kcokában akarom nézni, hogy mi megy), aztán bemegyek a konfigurációs beállításokhoz, és kilépek onnan, akkor nem a régi méretre áll vissza, hanem a konfigurációs rész méretét tartja meg.

No, egyenlőre ennyi :)

(#671) #65675776 válasza KergeK@csa (#670) üzenetére


#65675776
törölt tag

A csatornák sorrendje tetszőlegesen változtatható, simán huzigálhatod Őket.

(#672) KergeK@csa válasza #65675776 (#671) üzenetére


KergeK@csa
tag

Nyertél, köszi. :)
(Amúgy nem lehetne egy vastagabb vonallal jelölni, hogy ilyen drag&drop-kor hova is kerül az új csatorna? (De ez tényleg csak apróság. :) )

LiveBroadcast: Ha bekapcsolom eltűnik a kép, akár be van kapcsolva a néma közvetítés akár nincs. (Ráadásul nem igazán sikerült nézni másik gépről, a wmp csak kapcsolódni akar, de aztán semmi. :( (mondjuk még router-t megnéznem. ) )

(#673) bzoley válasza KergeK@csa (#672) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam nem tűnik el a kép. Nézd meg VMR, vagy Overlay módban is.

(#674) edeleny


edeleny
őstag

Skacok,mit javasonátok kivitelezési modnak,ha egy ilyen kártyával videomagnorol szeretnék felvenni.
Már volt egy kosza kisérlet koaxkábellal,de nem jött össze nem látta a magnot.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#675) KergeK@csa válasza bzoley (#673) üzenetére


KergeK@csa
tag

Köszi, bejött.
Most valahogy ki kell sakkoznom, hogy milyen beállításokkal érdemes LAN-on nyomni az adást. :)

Jó ez a PVR2, eddig a még megoldatlan hiányosságokon kivül nem akadtam el vele. (És azok se kifejezett hibák, csak pár ötlet. :))

Szép munka :)

(#676) #65675776 válasza edeleny (#674) üzenetére


#65675776
törölt tag

A koax a létező legrosszabb megoldás. Ha van kompozit kimenet a video-n, akkor az sokkal jobb minőséget ad. Sajnos a SCART csak bemenetként tartalmazza az S-Video-t, szóval az kiesik (hacsak nincs S-Video kimenete a videonak). A hangot mindenképpen a hangkártyába kell bevinned.

(#677) bzoley válasza #65675776 (#676) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg vehet Scart-RCA kábelt, vagy csak adaptert kompozithoz.
És akkor a hang is mehet azon.

[Szerkesztve]

(#678) edeleny válasza #65675776 (#676) üzenetére


edeleny
őstag

A dolgot értem,csak az a gáz,hogy nincs S-Video csatlakozom,illetve olyan van,amit a VGA karihoz adtak,az jo lenne.
SCART-RCA átalakitom van.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#679) bzoley válasza edeleny (#678) üzenetére


bzoley
veterán

A tunerhez kaptál egy csokor kábelt, amin van S-VHS, és kompozit bemenet. Az kell. A vga-sok sok esetben saját minidin-t, és lábkiosztást alkalmaznak.

[Szerkesztve]

(#680) SVG válasza bzoley (#666) üzenetére


SVG
csendes tag

Hello bzoley!

Én régóta használom a gyári cd-t a WinFast TV2000 XP Expert-hez és a régi topic szerint nem lehetett (kipróbáltam, valóban bebolondult) a csatornák sorrendjét változtatni, mert összekeverte. A telepítésnél is voltak problémák, bár ez lehet az én balgaságom, mert nehezen látta, mint hardver. Több dolgot telepítettem már, de a gyári cd-ről nehéz volt. Az általad linkelt file-ok megoldják ezen problémákat szerinted?
Köszi by : SvG

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#681) bzoley válasza SVG (#680) üzenetére


bzoley
veterán

Ha a régi PVR-t nézzük, akkor valamit javítottak a csatornarendezésen, de még mindíg nem az igazi. És most már nem is nagyon lesz.
Itt már lassan mindenkit megtérítettünk, és aki fogékony a jóra, az már a PVR2-t használja:)
PVR1-et én spec nem is ajánlgatom már és nem is nagyon linkelem.
A PVR2-ben másképp működik a csatornarendezés(léptetés helyett drag&drop), és nincs is vele gond. Egy ideje a driver-rel sincs gond, csak ajánlható.
Ha úgy döntesz, hogy frissítesz, legjobb ha előbb eltünteted minden nyomát a tunernek, programoknak, mappáknak, és registry bejegyzéseknek. Anélkül is sikerülhet, de biztos, ami tuti:)

(#682) SVG válasza bzoley (#681) üzenetére


SVG
csendes tag

Oké, köszi, azóta olvastam sok hozzászólást a neved alatt és az oldalad is. Holnap kipróbálom, mert tetszik a pvr2-ről írt dolog. Holnap, azaz ma :) újra zaklatlak a kérdéseimmel, ha leszel. Köszi!:)

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#683) edeleny válasza bzoley (#679) üzenetére


edeleny
őstag

A Tunerhez nem kaptam semmit,mert csere fejében jutottam hozzá.(1,5 éve beadtam egy használt kereskedésbe az elözö konfigom maradékát,és kaptam némi pénzt,és ezt a kártyát,CD-volt a dobozban,viszont kábel nem,sztereo hangkábelt is ugy csináltam.)

Na kis bütykölés,és fizikai behataás, után egy nagyon régi VGA kimenetböl csináltam egy kábelt ami bele megy a csatlakozoba.

Sajnos,jegelnem kell a projektet,mert a Videom menet közben elromlott,(2 honapja nem volt bekapcsolva.),igy a SCART átalakitot a TV-be dugtam,hogy lássam mit is csináltam.Nos van kép,de rettenetes minöségü,ez most a bütykölt kábel,a TV,vagy más hibája?

Esetleg lehetne potolni valahogy a hiányzo kábelt?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#684) bzoley válasza edeleny (#683) üzenetére


bzoley
veterán

Karácsony előtt egy dvd lejátszót próbálgattam scart-tal a tunerre kötve. Nem volt vele gond. Később tv-re kötve egy kicsivel élesebb képet adott.

(#685) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok!

El tudnatok magyarazni roviden az overlay es VMR kozti kulonbseget?
Es melyiket jobb hasznalni?

Koszi

(#686) #65675776 válasza Alpee (#685) üzenetére


#65675776
törölt tag

VMR: [link]
Overlay: [link]

(#687) edeleny válasza bzoley (#684) üzenetére


edeleny
őstag

Értem,csak azt nem tudom jo lesz e a bütykölt S-Video bemenet.
Kellene valamilyen lábkiosztás.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#688) tusi74


tusi74
őstag

Na ezt magyarázzátok meg! Winfast TV2000 XP Expert. Minden csatorna színesben jön be, csak az ATV nem. KábelTV. A rendes TV-ken gyönyörűen jön be az ATV. Mi lehet a gond? Miért pont ez nem jön színesben?

(#689) bzoley válasza edeleny (#687) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre nem ígérem, de alkalomadtán lerajzolom.

OFF(feketén)
Beszél itt valaki németül?
Kéne egy kis segítség. Kaptam egy linket, amin az én házmodom szerepel, de mintha az illető sejátjának állítaná be. Sajnos nem sokat értek belől. Ha valaki el tudná mondani a lényeget, megköszönném!
[link]

[Szerkesztve]

(#690) bzoley


bzoley
veterán

Tárgytalan. Már lereagáltam:)

(#691) #65675776 válasza bzoley (#690) üzenetére


#65675776
törölt tag

Látom light-ba nyomtad. De teljesen jogos.

(#692) bzoley válasza #65675776 (#691) üzenetére


bzoley
veterán

Sajnos korlátozott a szókincsem, be kell érniük tőmondatokkal :D

(#693) #65675776 válasza bzoley (#692) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen esetben azok a legkifejezőbbek. ;]

(#694) amargo válasza edeleny (#678) üzenetére


amargo
addikt

Én SCART - RCA átalakítóval oldottam meg, sajna pocsék magnó és pocsék kazettából sokat így sem lehet kihozni, tehát érdemes egy jó magnóval megközelíteni a dolgot. S - VIDEO-t is alakit a scart csatim, de azzal nem próbáltam még. De szar a magnó így hanyagolom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#695) amargo válasza bzoley (#692) üzenetére


amargo
addikt

Hi leute, ich stelle hier mein Mod mal vor.

Az én németem korlátozott, de a lényege itt kiderül:
''Sziasztok!, a házam mielőtt modoltam volna''
Elég szabad fordítás, de a lényeg benne van. Bár láttam lereagáltad már, legalább érthetően fogalmaztál :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#696) bzoley válasza amargo (#695) üzenetére


bzoley
veterán

''echt nice das ding. is mein neues favorite con.'' :)
De ez érdekes:
''Also schöner Mod, nur die falsche Automarke''


[Szerkesztve]

(#697) amargo válasza bzoley (#696) üzenetére


amargo
addikt

Ha jól látom már törölték is.

A lényeg, hogy dicsérnek :D

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#698) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Egy kis segítség(?) a hangelcsúszással küszködőknek:
Az én konfigomon Mjpeg felvételnél a PCM hangkódolást választa elcsúszott a hang (a prociterhelés 30-40 % körül volt). Ha nem választok ki semmilyen hangkódolást, akkor teljesen OK a felvétel.
Érdekes: a GSpot mindkét felvételnél PCM hangot írt ki :F

[Szerkesztve]

(#699) cadgers


cadgers
aktív tag

Én azt szeretném megkérdezni hogy melyik kodekkel milyen beállításokkal lehet úgy fölvenni TV-ről műsort, hogy azt utána a lehető legjobb kép/hangminőséggel tudjam nézni az asztali Panasonic lejátszómmal? MPG formátumot nem kezel, VCD-SVCD-DVD lemez kizárva

(#700) Jimmy8 válasza cadgers (#699) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Biztos lesz egy okosabb, aki régebb óta benne van a témában mint én, de az általam öszegyűjtött információmorzsák alapján valamilyen kevésbé v. egyálalán nem tömörített formátumban (Mjpeg , Huffyuv) érdemes felvenni (ha van elég tárkapacitásod), majd utána (nem valósidőben) lehet vágni (ha akarod) és tömöríteni.
Bár bzoley és sokan mások az Mpeg2 (8000-10000 Kbps) tömörítést használják valós időben, és meg vannak elégedve az eredménnyel.
Lehet csak én vagyok tudatlan. de az asztali lejátszód mit tud lejátszani,ha még DVD-t sem?

Senki ne vegyen Labtec billentyűzetet, egyszerűen nem bírom megszokni, hogy erősen ''ütni'' kell (de cseppmentes ;) ). Mindig kimarad egy-két betű, így módosítanom kell a hozzászólást.



[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.