Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#351) bzoley válasza Balinov (#335) üzenetére


bzoley
veterán

Még az Expert-nél állítottam be a Power up on PCI/PCIE Devices-t, de azzal nem működött. Most jó.

(#352) Balinov válasza bzoley (#351) üzenetére


Balinov
félisten

megnézem.köszi :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#353) copperhead


copperhead
aktív tag

Leadtek WinFast TV2000XP Global + FM kártyát szeretnék venni,csak nem tudom,hogy az FM estleg nem ronthatja el a TV adások vételi minőségét?

(#354) bzoley válasza copperhead (#353) üzenetére


bzoley
veterán

A kérdésnek nincs értelme:)
De a válasz: nem

(#355) copperhead válasza bzoley (#354) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi!Csak gondoltam,minél egyszerűbb a tuner,annál stabilabb.

(#356) #65675776 válasza sancóka (#348) üzenetére


#65675776
törölt tag

VDub és WDM driver sosem volt nyerő páros. Felvételre tökéletes a PVR(2).

(#357) Davidx


Davidx
csendes tag

Szia mindenkinek egy apró ám annál egyszerűb kérdésem lenne ha tv tuner karival akarok felvenni Winfast expert PVR1-2 mindegy kodeket hogy tudok letölteni hozzáadni, vagy elég ha felrakok egy kodekpakkot és kész. ja meik kodekpakkot javasonnátok most divix9 van fenn meg a flash_player_9_ax_beta a lejátszással nincs gondom csak a felvétel bosszant méd mindíg. mert amiket alapba felkínál a két progi há nem nyerték el a teccésemet (vagy túl nagy lessz a kiterjedése Mb-ba vagy a minőség nem jó a felbontás amit használok 352x288 vagy jobb úgy se lessz inkább bűvészkedjek tovább velük? légyszi segítsetek.
Elöre is kössz.

(#358) bzoley válasza Davidx (#357) üzenetére


bzoley
veterán

Szoktad olvasni is a topic-ot?

Jónéhányszor le lett írva, hogy kerüld a codecpack-eket!
Ha nem felel meg a felkínált MPEG2, elmész a divx.com-ra, letöltöd a codec-et, telepíted, kiválasztod, és ha szerencséd van, be is tudod állítani.

(#359) #65675776 válasza Davidx (#357) üzenetére


#65675776
törölt tag

Először is ne rakj fel codecpack-et! Csak azokat a codec-eket, amiket használsz is.

DivX: [link]
Xvid: [link]
PICVideo: [link]
HuffYUV: [link]

Ezekre lehet szükséged. Első kettő erősen tömörítő (emiatt erős gépet igényel), a harmadik gyengén tömörítő (aránylag gyenge géppel is elvan, viszont sok helyet igényel), míg a negyedik tulajdonképpen veszteségmentes (lásd PICVideo). Prioritásaid alapján dönts. MPEG1/2 codec települ a PVR(2)-vel, nem kell külön beszerezned. FlashPlayer-rel nem lehet tömöríteni.

A mellékelt MPEG2 codec egészen jó minőséget produkál. A minőségnek azonban ára van: processzoridő és lemezhely. Emellett ha fontos a minőség, akkor minimum 704x576 (PAL D1)legyen a felbontás, még akkor is ha később csökkenteni fogod.

(#360) Davidx válasza #65675776 (#359) üzenetére


Davidx
csendes tag

Köszönöm ezt a kidolgozott és nagyon igényes választ, tényleg tovább jutottam.
Mégegyszer kössz. :R :R

(#361) dudo


dudo
tag

Hali!

Én is vettem egy ilyen global tv kártyát,de van egy gondom ha divx-ben veszek fel akkor a hangot előbb hallom mint ahogyan a kép jön.
Pl. azt mondják egy filmben, hogy robban a bomba és a képen kb 30mp múlva látom is a robbanást.

Most ilyenkor mi a helyzet?
Mit csináljak?


Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#362) bzoley válasza dudo (#361) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy kevés a cpu a felvételhez?(konfigod nincs az adataidnál)
Állítsd be úgy a codec-et, hogy felvétel közben a cpu terheltsége ne legyen magasabb 80%-nál. Ha nem muszáj, a hangot hagyd PCM-be, ne tömörítsd. Ha kell csökkentsd a felbontást.

(#363) zseko


zseko
veterán

Hogy tudom meg, hogy milyen tuner van a kártyán? Philips, vagy milyen? Meg azon belül is. Egy progihoz kellene kézzel beállítani.

HR24.hu

(#364) goblin1983


goblin1983
tag

bzoley a regedit turkászás bevált. Köszi szépen! :R Amit viszont kicsit szégyelek, hogy nekem nem jutott eszembe. :( De a program fájljait dúrtam ezerrel, ez vhogy kimaradt... Pedig egyértelmő! Szóval tnx! :C

(#365) Balinov válasza #65675776 (#356) üzenetére


Balinov
félisten

vdubhoz nem a vfv-s driverű kártyákok voltak nyerőkk? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#366) Balinov válasza zseko (#363) üzenetére


Balinov
félisten

gugli,általánban a gyártók csak az encoder chipet tüntetik fel,max aztat,hogy silciumtuner vagy még a hadjománjos.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#367) zseko válasza zseko (#363) üzenetére


zseko
veterán

Ha jól értelmezem amit találtam, nem BT8xx chipes, így a progi felejtős.

HR24.hu

(#368) zseko válasza Balinov (#366) üzenetére


zseko
veterán

most láttam meg a válaszod, köszi. Azt találtam, hogy cx23881 a chip rajta, mintha írta is volna valaki pár napja.

HR24.hu

(#369) Balinov válasza zseko (#368) üzenetére


Balinov
félisten

az csak az encoder része.vhol régen látta megy linuxos oldalatot,ott egy valag típustról irták;hOGY milyen endkóder + tv tuner kombó van rajta.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#370) Balinov


Balinov
félisten

bocs,hogy így irok,de benen van fél littyó francia ánispálin :D ..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#371) zseko válasza Balinov (#370) üzenetére


zseko
veterán

Jó is az :DDD

HR24.hu

(#372) #65675776 válasza Balinov (#365) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, a VfW-re lett írva egy az egyben a VDub. Eleve csak azokkal a codec-ekkel hajlandó együttműködni, amelyek képesek ilyen üzemódban működni. Sosem értettem miért nem nyitnak a DS és a WDM felé. :F

(#373) dudo válasza bzoley (#362) üzenetére


dudo
tag

A konfigom egy A64 3500-as proci 512MB ram dualba 9250radeon(ez elég gyér)
A proci terhelés nem ment soha 50% fölé.
A felbontást levettem 384*288-ba és akkor is csinálta.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#374) gabesz99


gabesz99
csendes tag

Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni az Expert tulajdonosok táborába..Nemrég vettem én is a Mistralban, 9300 Ft-ért, mint Tusi.A kiskerarak.hu szerint ott a legolcsóbb.Feltettem a gépemre a PVR-t, és a PVR2-t is.
Sajnos van egy zavar a gépben ha PVR2-t használok, a kép felső részén egy 3 cm széles sávban a kép szétesik, olyan mint, amikor kódolt adást nézünk.Ezt minden csatornán produkálja.A PVR-nél is csinálta de ott meg tudtam szüntetni,le tudtam venni a felbontást legjobbról normálra.
Valószinű PVR2-nél is ez a gond, nem birja a 2800-as Sempron a 720-as felbontást, de itt nincs a jobb gomb menűjében állítási lehetőség.Hogyan lehet állítani a felbontást PVR2-ben.Egyénként azt hittem, hogy a tápegység zavarja, és a teljes gépet szétszedtem és áttettem egy nagyobb házba, valamint csináltam egy árnyékoló kártyát is tuner mellé.Jó kis móka volt, de túl vagyok rajta.Sajnos blozey honlapján megadott linkről nem tudtam a PVR2 manualját letölteni, nekem itt egy koreai betűkkel teli lap jelenik meg, amit próbáltam a goolge translatorrak lefordítani, de nem sikerült.Küldjétek el legyetek szívesek az website URL-jét.Nagyon szinvonalas a ez a forum, néztem a külföldieket,de szerintem ebben a témában ez a legjobb.Elég jól körüljártam a témát a tunerválasztás előtt, és sok érv szólt az Expert kártya mellett.Remélem a kezdeti nehézségeken túlleszek, és mindenkinek ajánlom ezt a tunerkártyát,aki HDD-s DVD irót akar olcsón.

Üdv:Gábor

Gábor

(#375) #65675776 válasza dudo (#373) üzenetére


#65675776
törölt tag

A géped még 2000kbps bitrate-es DivX-hez is elég (a VGA egyáltalán nem szól bele), 720x576-ban.

Lehet valamilyen háttérben futó alkalmazás miatt jelentkezik a problémád, esetleg amiatt, hogy tömörítetten veszed fel a hangot. Utóbbit próbáld meg tömörítetlen PCM-ben rögzíteni (tudom több helyet foglal és utófeldolgozást igényel, de sokkal stabilabb így a felvétel minősége).


gabesz99: Hogy-hogy csak szeretnél? Ha megvetted, akkor már csatlakoztál. ;)

Egyébként megjelenítésre nem kell túl sok processzorteljesítmény, simán bírja a procid a max felbontás mellett is. Inkább driverproblémára gyanakodnék.

Az adott oldal egyébként azt mondja, hogy a linkelt oldal nem található (404-es hiba).

[Szerkesztve]

(#376) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

A PVR2-be nem lehet valahogy beimportálni a PVR-ből kiexportált állomáslistát, hogy ne kelljen újra végigkeresni, sorbarendezni az összeset?

(#377) #65675776 válasza KergeK@csa (#376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudtommal sehogy. Máshogy van kódolva a két file.

(#378) KergeK@csa válasza #65675776 (#377) üzenetére


KergeK@csa
tag

Hm. Eléggé nemszimpi megoldás :(

(#379) Balinov válasza #65675776 (#372) üzenetére


Balinov
félisten

hátja,valszeg sokkal korszerűbb lenne,mégtöbb feature-val. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#380) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Üdv ismét!
Volt egy kis időm, így beraktam a kártyát. Utána driver fel (nem a 4.0.107.3210_beta, hanem az előtte lévő, azt hiszem a 4.0.107.3204), majd a PVR2 fel (utolsó vers.).
A síma keresés (Germany) nem talált meg minden adót, de az adaptív keresés már OK.
A hibák (?)amikkel eddig találkoztam:

1. A PVR 2 felrakása után nem volt restart, így az állomások megkeresése után ha a hangerőt felénél jobban felállítottam, veszettül elkezdett sisteregni. Már kezdtem aggódni, de újraindítás után OK. :)

2.Mikor nem talált meg minden állomást, próbálkoztam a manuális freki megadással, de egyszerűen a beírt frekit nem fogadta el (enter után egy más frekit írt ki). Bár mint írtam ezt az adaptív keresés megoldotta. :)

3. A legnagyobb gond: folyamatos sípoló hang a hangszórókból (Hasonló, mint ami a monoszkópnál szokott lenni). Nem túl erős,de mivel még elég jó a hallásom :P , a gyengébb hangú adásoknál igen zavaró. Valamit kellene csinálni, mert így nem is tudok (akarok) felvenni vele. Érdekes, hogy a rádió része nem sípol. Lehet hardveres (kártya) hiba? Esetleg driver? Már minden ventit lehúztam, de akkor is sípol. SB LIVE-ra van kötve, de ennek a drivere csak a Windows által felrakott. Mint köztudott a LIVE-ok driverei finoman szólva sz...k..

bzoley: Volt valami hasonló problémád neked is, vagy ezzel a zajjal (bárhonnan jöhet gépből, v. kívülről) együtt kell élnem? :F

Egyébként a kártya képe : :C :C :C

Még valami: mpg2-t választva (optimal) felvételkor 60% körüli a procihasználatom. A felvett 10 perces anyag cc. 300MB lett. Egy kétórás film kb. 35 GB lesz? Ennyi, vagy valamit nem jól állítok be?

(#381) #65675776 válasza Jimmy8 (#380) üzenetére


#65675776
törölt tag

2. A frekvenciát MHz-ben kell megadni, tizedesponttal (és nem vesszővel)! A csatornalistában viszont Hz-ben írja ki a program.

(#382) goblin1983 válasza Jimmy8 (#380) üzenetére


goblin1983
tag

Nem szabad előre számolgatni, mert nagyon át tudod verni magad. Én is így kezdtem a számolgatást. Felvettem 1 percet, az lett X MB és kiszámoltam, hogy ha ezt felveszem ami kb 1 óra az mennyi is lesz. Hát mikor kijött a két számjegyes adat GB-ban, majdnem hátast dobtam. Mondom nem hiszem el! Kipróbáltam hát töredéke lett... valamivel több,mint 1 giga! :) De bele gondolva a tömörítési szabályokba jogosan ennyi! :B Szóval a punding próbája most is az evés! :DD

(#383) bzoley válasza Jimmy8 (#380) üzenetére


bzoley
veterán

Ha jobban szétnéztél volna, biztos találtál volna régebbi driver-t. Már az is csoda, hogy nem panaszkodsz, hogy halk a tv. De te tudod.
A sípolást nem hiszem, hogy a kártya okozza, bár még nem találkoztam ilyennel. Esetleg jöhet a kábelből, vagy okozhatja a hangzsuga, vagy a beállított hangerő. Nem tudom.
Vagy az lehet a gond, hogyí nem Global-t vettél :D

Nálam ezekkel a beállításokkal dolgozik 60%-on a cpu:[link] :)

(#384) Jimmy8 válasza bzoley (#383) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Tudom, hogy régi, de csak ez volt fenn az általad linkelt hivatalos oldalon. Illetveve egy beta is ,de azt nem mertem felrakni. Felmehet? Egyébként valóban halk egy kicsit a hang.... :U
Nekiesek mégegyszer, majd jelzem a történéseket.
A számolást az előző hozzászólásomban elcs...m. De már elég fáradt voltam....
Köszi a hozzászólásokat.

(#385) bzoley válasza Jimmy8 (#384) üzenetére


bzoley
veterán

Aktuális driver:[link]
Ettől a régiek csak bétábbak :)

(#386) bzoley


bzoley
veterán

Nah, készítettem néhány képet, és beraktam a Global-os majdnem tesztembe.
Lehet nézegetni :D

(#387) dudo


dudo
tag

Hali!

Nekem ez a pvr2 nem akar működni,egyszerűen nem is látja a tuner kártyát.
A régi pvr progival meg működik simán ez mitől lehet?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#388) dudo


dudo
tag

Ezeket írja kia pvr2
Itt van pár kép.

[kép]
[kép]
[link]
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#389) dudo


dudo
tag

Na még egyszer

[kép]
[link]

[kép]
[link]

[Szerkesztve]

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#390) bzoley válasza dudo (#389) üzenetére


bzoley
veterán

Valszeg valami használja a kártyát(msn, skype, stb)
Vagy ha kamerád van, az is okozhat gondot.

(#391) dudo válasza bzoley (#390) üzenetére


dudo
tag

Skype van de nem fut a háttérben.
kamera nincs.

A másik gépemen is ugyanezt csinálja a program pedig az egész más konfig.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#392) #65675776 válasza dudo (#391) üzenetére


#65675776
törölt tag

Driver frissítése/cseréje, Wizard-ban a Setting pont ellenőrzése.

(#393) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

hali emberek! ma újrahúztam az XP-t...feltettem a legújabb drivert, a PVR2-t, de a felvétel nem műxik még mindig...szűz XP....benyomom a REC-et, a kép elmegy, kiadja a kis buborékot, hogy elkezdi, de nem kezdi el, a felvett fálj is 0 MB méretű....ha megállítom, tökéletesen műxik a PVR2.....visszatettem a PVR-t, azzal simán megy...gigabyte x660pro-m van esetleg ez lehet a hiba forrása?

(#394) bzoley válasza dvdbackuper (#393) üzenetére


bzoley
veterán

Azt nem írtad, melyik codec-kel.
Nekem a Divx 6.2.2 nem akar menni, nem is nagyon kísérletezek vele, de pl. Xvid-del, Mpeg2-vel nincs semmi gond.

(#395) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

ja, mpeg2-vel próbáltam....divx nincs feltelepítve még....mindig mpeg2-ben veszek fel....

(#396) bzoley


bzoley
veterán

Windows Vista WHQL Driver (32-bit, 64-bit)[link]

(#397) Balinov válasza bzoley (#396) üzenetére


Balinov
félisten

XP-hez nem adtak ki frissbet,Kolléga Úr? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#398) bzoley válasza Balinov (#397) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, a 3210-es a legfrissebb. De mire is kéne(a pci audiót leszámítva)?

(#399) Balinov válasza bzoley (#398) üzenetére


Balinov
félisten

hát,csak úgy,hátha egykét dolgot javítottak,vagy ilyesmi.. :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#400) L.Misi


L.Misi
csendes tag

Sziasztok!!! Lehet,hogy már volt valakinek hasonló problémája,de nem volt időm utána olvasni.Kaptam egy Leadtek winfast tv2000 xp kártyát,minden működik,csak amikor felvételt készítek (rádiónál is,tv-nél is)nagyon nagy a sistergés a hang alatt!Légyszíves segítsetek,mert a karácsonyi filmeket fel szeretném venni!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.