Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#2001) as_Rock válasza bzoley (#1973) üzenetére


as_Rock
őstag

:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#2002) LuXAA


LuXAA
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is a fent emlitett tvtunerem van, vegigkuszkodtem mar sok probleman (nem volt szep a kep, nem volt hang felvetelnel, stb.), de a forum alapjan minden megoldodott. Most mar csak egy problemam van.

MPEG2-ben tokeletesen vesz fel, minden OK. Viszont en 5-6 oras felveteleket akarok csinalni, es azt szeretnem, hogy egybol tomoritve legyen. Felraktam a komplett Divx 6 legujabb verziojat (nem csak a codec-et), es rogzitesnel ezt irja ki:

Video folyam nem rogzitheto. A beallitasok:

Video kodek: Divx 6.6.1 YV12 decoder, 720x576, Progressive, MPEG Layer-3

Mi lehet a problema? Mar Xvid-del is probalkoztam, azzal is ugyanez. :W

Az oprendszerem: Vista x64.

LuXAA felhasználó: 261 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése, 2020.05.01

(#2003) fradi81


fradi81
veterán

Nálam az ashampoo firewall miatt nem tűnt el a vezérlőpanel teljes képernyőn.

moto g72, Ninebot d28e

(#2004) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Mivel tud többet (+10k-ért) a Leadtek PVR 2000 mint a Leadtek WinFast TV2000 XP Expert? :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2005) fradi81 válasza RoyalFlush (#2004) üzenetére


fradi81
veterán

Hardveresen vesz fel mpeg-be, tehát nem terheli a procit.

moto g72, Ninebot d28e

(#2006) RoyalFlush válasza fradi81 (#2005) üzenetére


RoyalFlush
őstag

ennyi? :)

[Szerkesztve]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2007) bzoley válasza RoyalFlush (#2006) üzenetére


bzoley
veterán

Ennyi. És az a 10k, inkább 5k.

[Szerkesztve]

(#2008) RoyalFlush válasza bzoley (#2007) üzenetére


RoyalFlush
őstag

oké :) ahol néztem 10k volt a kül. thx :R Teljesen meg vagyok elégedve jelenlegi tuneremmel, csak kiv. voltam mi a kül. Köszi még1x az infót :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#2009) #65675776 válasza LuXAA (#2002) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán nem decoder-rel kellene megpróbálni felvenni. Az csak megjeleníteni tudja a DivX-szel tömörített stream-et.

Ami neked kell, az a DivX 6.6.1 codec (x logical CPU). Az x nálad gondolom 2.

(#2010) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Sziasztok!

Ha véletlenül bezártam a gyorsindítási lehetőséget(a varázslót) az óra mellől, akkor azt hogyan tudnám oda visszavarázsolni?
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#2011) bzoley válasza Hammon Serra (#2010) üzenetére


bzoley
veterán

Inditsd el a WFWIZ.exe-t a \ProgramFiles\WinFast\WFDTV\ mappában.

(#2012) fradi81


fradi81
veterán

Hali
A távirányítón ott van a Zz - elalváskapcsoló gomb. De ez csak készenléti módba rakja a gépet, helyette nem lehet a gép kikapcsolását beállítani rá?

moto g72, Ninebot d28e

(#2013) Hammon Serra válasza bzoley (#2011) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

KÖszi megvan!
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#2014) Mania válasza fradi81 (#2012) üzenetére


Mania
senior tag

[link]

Ebben a csomagban megtalálod ami neked kell...ez a legegyszerűbb módja.

(#2015) bzoley válasza fradi81 (#2012) üzenetére


bzoley
veterán

Vagy elinditod két példányban a PVR2-t, és a másikban át tudod állitani. Azt zárd be utoljára.

(#2016) fradi81 válasza Mania (#2014) üzenetére


fradi81
veterán

thx :R

moto g72, Ninebot d28e

(#2017) greenface


greenface
aktív tag

Sziasztok!
Winfast PVR2-t használok egy Leadteak Global kártyával.
Gondom az, hogy be van állítva az energiagazdálkodásnál, hogy X perc után kikapcsol a monitor, és ezt TV-zés közben is teszi. Rá lehet bírni vhogyx a progit, hogy bírálja fölül ezt, amikor fut?

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#2018) #65675776 válasza greenface (#2017) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ismereteim szerint a PVR2 nem tud ilyet. De nem lenne hülyeség!

(#2019) ssolitude


ssolitude
őstag

Létezik ehhez a kártyához Vista driver?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2020) bzoley válasza ssolitude (#2019) üzenetére


bzoley
veterán

Létezik:[link]


[Szerkesztve]

(#2021) ssolitude válasza bzoley (#2020) üzenetére


ssolitude
őstag

Thx. Már meg is van :R

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2022) ssolitude


ssolitude
őstag

Az új tuner driver működik, bár Vista egy kicsit önállóskodni akart.(TV2000Expert)
A 2.0.2.25-ös PVR2 leállításkor WFPWRBAR.SYS-re hivatkozva kék halált okozott, amúgy rendesen működött.
A 2.0.2.17 hibátlan.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#2023) amdni válasza #65675776 (#1997) üzenetére


amdni
aktív tag

Te melyik mjpeg codecet használod?
morgen mjpeg codecet vagy picvideo mpjeg codecet?

(#2024) #65675776 válasza amdni (#2023) üzenetére


#65675776
törölt tag

PICVideo. Illetve csak használtam, jelenleg hw codec (PVR3000).

(#2025) amdni válasza #65675776 (#2024) üzenetére


amdni
aktív tag

Hw codec? Ilyet nem találok a googleval, de még keresem.
Esetleg tudnál adni egy linket?

(#2026) bzoley válasza amdni (#2025) üzenetére


bzoley
veterán

Csak nem le akarod tölteni? :)
hw(hardware) codec - a kártyán lévő mpeg encoder chip végzi a tömörítést.

(#2027) #65675776 válasza bzoley (#2026) üzenetére


#65675776
törölt tag

És meglepően jó minőségben. Minap felvettem a Full Metal Jacket-et, és azt kell mondjam eléggé közelítette a DVD minőséget. (Csak a rohadt TV2 korábban kezdte a filmet jóval, így az eleje lemaradt. :((( Pedig direkt 4'-cel korábbra állítottam a felvétel kezdetét.)

(#2028) bzoley válasza #65675776 (#2027) üzenetére


bzoley
veterán

Ez így igaz.Ha minden csúszka a helyére van tologatva, igazán jó felvételeket lehet készíteni, szinte még a gyári profillal is. Azért 8Mbps alá nem nagyon szerettem állítani a sávszélt.

(#2029) bolvar


bolvar
senior tag

sziasztok
fejemet adom egy tv tuner vételére.csak nemtudom milyenre.nem igazán értek ehez a szegmenshez:)ajánlhatnátok valami nagyon jót:)ár igazából nem számít.és e mellé lenne olyan kérdésem hogy fibernet a kábel tv szolgáltatója nemtudom van-e valakinek véleménye-e róla vagy digi tv-ről jobb lehet-e mint sima kábel tv-ről a felvétel?
előre is köszi a helpet:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#2030) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Zoley, daa-raa,
Segítség kellene. Vagy 3 éve már leadtek tunert használok, egy expert-et, elégedett voltam vele. Mivel eléggé lementek most a uj winfast-ek árai, ezért beújítotam egy új globalra, gondolva, h ugyanolyan gyak., de ujabb revízió lesz, meg egy uj kártyám, alig vmi ráfizetéssel.
A gondom a köv: Lekaptam a pvr-t, és a drivereket, kártya csere, és xp boot. Jelezte hogy uj cucc, beadtam neki a legujabb drivert Zoley oldaláról (4.0.107.3212) és az uj pvr2-t (20225). Csatornakeresés, és elszomorodás következett, mert a kép határozottabban szemcsésebb, zajosabb a réginél. Nem volt (még) vészes, de láthatóan gyengébb mint az eddigi. Tegnap ment a gép utoljára, tökéletes volt a tv-képem! A kábel ugyanaz, minden, a jel erős (upc kábel, 2 készülék). Gondoltam, mindegy, felrakom a legujabb pvr-t, mivel addig is azt használtam, és nekem jobban bejön mint a 2-es. Ekkor a helyzet még rossabb lett, a kép még zajosabb lett, tisztára mintha a jel legyengült volna. (Nagyszobában a tv-n szép a kép, tehát nem szolgátató.) Tudtok valamit javasolni? Elcsüggedtem most kicsit. Miért gyengült a jel? Minden müködik jol amugy, hang van, felvétel is, de a ké az összes csatornánál legyengült, olyan, mintha eddig erősítővel ment volna a rendszer, és azt most kikapcsoltam volna..
Előre is köszönöm!

(#2031) #65675776 válasza Tibiajax (#2030) üzenetére


#65675776
törölt tag

Próbáltad a kézi finomhangolást?

(#2032) bzoley válasza Tibiajax (#2030) üzenetére


bzoley
veterán

A kártyához ezt a drivert használd:[link]
Nálam a gyenge, rossz csatornák is minimálisan jobbak lettek a Globallal, és persze PVR2-vel. Kártyacsere előtt gondolom registry-, és mappatörlés megvolt.

(#2033) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Köszönöm szépen, megoldódott a dolog. Nem sz@roztam, új xp, a linkelt driver és az uj pvr2. Így már teljesen jó. Érdekes egyébként, hogy ílyen formán tud bekavarni a régi driver, hogy szemcsésebb lesz a kép, mintha a vételt gyengítené, v mifene.
De, jó lesz ez. Thx még1x, és ezúton gratulálok én is Neked Zoley a munkádért. (Már régóta figyelemmel kísérem, mint régi tuneres, de csak most jutottam 'idáig'..)

Még egy kérdés: a ''Renderer''-nél VMR9 vagy Overlay -t javasoltok? (nekem mintha a vmr-rel jobb lenne picit a kép, de nem tudom.)

(#2034) bzoley válasza Tibiajax (#2033) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy csak a korábbi driver telepítésébe csúszott egy kis hiba, vagy egy registry bejegyzés okozta a gondot. Viszont a két driver felépítésében különbözik egymástól, és a rendszer más pontjához csatlakoznak(Stream driver - stream.sys[link], AVstream driver - ks.sys[link]
Utóbbi való a Globalhoz igazán, a korábbi csak a megjelenésig pótolta a hiányt, és fordítva is hasonló a helyzet. Az EagleXT-t régebbi kártyához használva nem lesz ugyanolyan a minőség, mint az eredetivel.

Amíg XP-t használtam, mindig Overlay-re volt állítva a program a kisebb erőforrás igyény miatt. Vista-n már nem igazán használható, így VMR9-re van állítva, de közben a gép is hozzánőtt a feladathoz. Így legalább képeket is lehet készíteni a programról.
Ja, és kössz! :)

[Szerkesztve]

(#2035) Tibiajax válasza bzoley (#2034) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Én is.
:R

(#2036) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon tudom, hová írjam, talán Ti tudtok segíteni. Ha felvételt készítek, a felvétel hangerejével van komoly gondom. Vagy nincs hang, vagy nagyon hangos, torzit. Pár hete cseréltem komplett gépet, és az alaplapi hangkártyát(Abit AN52) használom, ami egy realtek hd audio. Ennek van egy külön beállító panele, ahol lehet a felvételi hangerőt állítani, de nem jegyzi meg a beállítást. Hangkártya driver legújabb. Találkozott már valaki ilyen problémával? Bármi ötlet érdekelne. Előre is köszönöm!

A program a DTV legútolsó verziója. Azért DTV, mert nagyon szeretett xp expert karim, a régi gépel együtt elkerült tőlem, és az új leadtek kari még nem jőtt meg. Helyette egy pixelview play tv pro van addig is. És a PVR2 már nem müködik vele. Ellenben a DTV kitünöen kezeli, szép kép és hang minöség, plusz EPG is van.

(#2037) bzoley válasza Stirlitz (#2036) üzenetére


bzoley
veterán

A DTV-ben próbáld meg lejjebb venni a felvételi hangerőt ''Felvétel hangereje''.

(#2038) Stirlitz válasza bzoley (#2037) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Megtettem. Köszi a tanácsót, nem oldotta meg. Csak azért idegesitő ez a dolog, mert ha én beállítom a hangerőt a keverőpultban, akkor jó. Ha újrainditom a gépet, megint néma. Gyakran veszek fel úgy, hogy nem vagyok a gép elött, amikor az idözitve elindul. Kigondoltam azért a megoldást, berakok egy régi sb128 hangkrit még a gépbe, azzal nem volt ilyen probléma.

Bzoley tedd a szívedre a kezed, és adj tanácsot légyszíves. Melyik új tuner karit vegyem? A 3000es az én tippem, de kiváncsi vagyok a te személyes választásodra.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2039) bzoley válasza Stirlitz (#2038) üzenetére


bzoley
veterán

Attól függ, mennyi lóvét szánsz rá. A géped megvan hw-es tömörítés nélkül is, így a PVR3000-nek csak az ''extra'' kép-, és hangminősége jelent többletet. Teletext persze nincs. A célnak akár egy Global is megfelelhet, vagy a PCI-E-s kártyák valamelyike. De ha a pénz nem akadály, akkor persze PVR3000.

(#2040) Stirlitz válasza bzoley (#2039) üzenetére


Stirlitz
senior tag

PCI-E gondolom a jövő, de fontos lenne a jó kép és hangminöség, hiszen tv adásról van szó. Gondolom Xp sem lesz örökké, ezért Wista támogatottság is szempont. Nehéz döntenem. Ezek alapján? Értelmes határok közt, nem a pénz az első szempontom. Olyan idötálló minöségi tunert szeretnék, amilyennek az Xp expert bizonyult. Teletextet a 7év alatt, amióta tunerem van, ha 5ször néztem :)

[Szerkesztve]

(#2041) bzoley válasza Stirlitz (#2040) üzenetére


bzoley
veterán

Ha az Expertet veszed alapul(mint ahogy a legtöbb PH!-s teszt is hozzá hasonlít), akkor a Global is ugyanannyit teljesít, felépítése, képminősége ugyanaz, ezért is a legjobb vétel, de ugyanez vonatkozik a PxTV1200-ra, és a PxPVR2200-ra is. A PVR3000 építésekor más szempontokat vettek figyelemnbe. A lehető legjobb minőségre törekedtek, és ez alapján lettek összeválogatva a felhasznált alkatrészek. Ezzel szemben a többi szabványosnak mondható, és hozzák az Expertnél megismert minőséget. Mindegyik kártya használható Vista-n(32- és 64bit is). Nálam sincs gond.
Mióta net létezik, a txt nem fegyvertény, de sokan mégis szeretnek kiakadni rajta :)
A tévéműsor meg kéznél van amúgy is.

(#2042) Rapidus


Rapidus
tag

Sziasztok!
Nekem régebben volt már egy Leadtek Winfast TV2000 XP Expert tunerem, ami nagyon jó kis kari volt, talán ennek köszönhető, hogy most megint pont ilyet akarok venni.
Tudna valaki egy működő linket adni használható (azt nem tudom ez a legújabbat jelenti-e) driver, és a topicban említett PVR2 2.0.2.6 ügyben? Előre is köszi!

R.I.P. 1954-2009

(#2043) bzoley válasza Rapidus (#2042) üzenetére


bzoley
veterán

Figyelmetlen vagy. A link ott van az aláirásomban, nem nehéz észrevenni. Megtalálod egyedül az oldalon, amit keresel?

(#2044) Rapidus válasza bzoley (#2043) üzenetére


Rapidus
tag

Ezt láttam persze, de ott nem találtam a 226-os zip-pet (a 225-öst igen). Azért is kértem linket, mert régebben előfordult, hogy nem a legfrissebb volt a legjobb, érdemesebb volt az egyel régebbit használni.

R.I.P. 1954-2009

(#2045) Tibiajax válasza Rapidus (#2042) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Zoley, (időzőjelben) említetted a jobb kép- és hangminőséget a 3000-esnél, valóban jobbnak tartod a megjelenített tv-képét egy normál global/expert-nél? Tesztben mintha írtad volna már, de most mégis megkérdezem, csak hogy egyértelművé válljon.

[Szerkesztve]

(#2046) bzoley válasza Rapidus (#2044) üzenetére


bzoley
veterán

A legfrissebb verzió a 2.0.2.25. 26-os nincs, és az újabbak közül amelyik nincs fenn nálam, az nem is létezik.
Driverböl a 3212-es végű a legfrissebb.

Tibiajax:
Elég, ha összehasonlitod a képket, vagy megkeresed a videót. Szebb a képe, szinte térhatású:)

(#2047) Rapidus válasza bzoley (#2046) üzenetére


Rapidus
tag

Köszönöm, így tökéletesen tiszta a kép :R

R.I.P. 1954-2009

(#2048) #65675776 válasza Tibiajax (#2045) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokkal jobb a PVR3k, ha felveszel, akkor pedig még nagyobb a különbség, megintcsak a PVR3k javára.

(#2049) robekri


robekri
addikt

Hali hozzáértők! Haverom megbízott TV tuner vétellel, milyet vegyek neki? A keret 8k körül! (lehet használt is, sőt ez a jobb.:DDD Expertet néztem ki neki) Más!

Van nekem otthon egy USBs tunerem! [link]

Bedugom T-kábeles koaxot és nem ismer fel egy csatornát sem! (Csak ki akartam próbálni, hogy műkszik-e) Ötlet esetleg? Teljes scan már megvolt!

:R

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2050) bzoley válasza robekri (#2049) üzenetére


bzoley
veterán

Amennyiért használtan Expertet kapsz, majdnem annyiért új Globalt is vehetsz(7-8k).
Minőség, tudás ugyanaz, és van közöttük néhány év.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.