Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5001) katt777 válasza #65675776 (#5000) üzenetére


katt777
félisten

Újabb segélykérés:
Most hogy a minőség miatt néztem a szoftveres mpeg felvételt, kiderült, hogy Vista x64 alatt nem vesz fel hangot a PVR2. Ha PC-Audio-ra átkapcsolom, akkor igen, viszont recsegve-szaggatva jön a hang. Lehet ez a Comodo firewall miatt? Semmi más újdonság nincs a gépen, ill. előfordul, hogy jó a hang, vagy a felvételkor elmegy, de a felvételen megvan; mindez véletlenszerűen.
SP alatt minden OK, szinkron-eltolódás sincs, mint Vistán, ha kábelen megy a hang.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5002) #65675776 válasza katt777 (#5001) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most éppen milyen tunerrel? Az adatlapodon feltüntetett TV2000XP, vagy a PxDVR3200 H? (Már nem teljesen bírom követni.) Mondjuk PCIa alapján a TV2000XP kilőve.

Első kérdés: hw encoder-es kártyánál miért akarsz sw encodert használni?

(#5003) katt777 válasza #65675776 (#5002) üzenetére


katt777
félisten

Mé', még a régi van ott? :F :W Egyébként még mindig a 3200, ugye egyébként is.
Mondom: gagyi a hardveres felvétel minősége. A 2000XP 7-8GB-os méretével szemben 3GB egy film, és a képe sem az igazi, ráadásul szoftveres módban magasabb minőségi beállításokat tudnék megadni. Csak ugye ez marad néma Vista alatt kábellel.

Néztem du., indítás után jó a hang, felvételkor elkezd szakadozni, vagy elmegy, miközben a felvétel OK, de hát a programban max. mikrofont vagy bemenetet tudok választani, más nincs. Szóval megint kábelen van, ergo szar minőségen. Leginkább DivX kódolás után jön ki egyébként, sokkal magasabb bitsűrűséggel kell kódolnom most, hogy elfogadható képe legyen egy filmnek, mint a TV2000XP szoftveres felvételeinek idején.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5004) #65675776 válasza katt777 (#5003) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért 3GB egy film, mert kis bitrate-tel veszed fel. Csinálj egy másolatot a hw MPEG2 profilról és told fel a bitrate-eket maximumra, akkor jó lesz a minőség.

(#5005) katt777 válasza #65675776 (#5004) üzenetére


katt777
félisten

Így is, úgy is 10000 kbps, viszont 0 a videó minőség, és szürke, nem lehet feltolni 7-ig, mint szoftveres módban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5006) #65675776 válasza katt777 (#5005) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kiválasztod a Hardveres MPEG2-t, megnyomod a Hozzáadás gombot. Ekkor feljön a beállítási ablak, adhatsz neki egy nevet, és állíthatod a megcélzott bitrate-et. Ha felküldöd 10000-re, akkor óránként 4-6GiB lesz a felvétel mérete a tartalomtól függően.

A video minőség meg nem 0, hanem a hw encoder-ek nem ismernek ilyen beállítást. Csak azt tudod állítani, amit a hw encoder lehetővé tesz. A 10000kbps megcélzott sávszél pedig azt jelenti, hogy ennyire próbálja az átlag bitrate-et kihozni. A driver max 12Mbps-ot enged (bár ez nem látszik a felületen). Hw encoder esetén eleve csak maximum és cél bitrate állítható be. Ha nem hiszed, akkor nyomd meg a PVR2 ablakában a Ctrl + Alt + E gombokat. Ekkor a driver saját beállítófelületét kapod meg.

(#5007) katt777 válasza #65675776 (#5006) üzenetére


katt777
félisten

Hát nekem akkor is csak 3GB lesz másfél óra felvétel! :W :Y :F
A tippet kösz, mod ott nézem, hogy bizony 5Mbits a video bitrate (ami amúgy a min. megcélzott sávszél, de mindegy, mert egyik módban sem hagyja programból állítani), véletlenül sem 10 (amit az eredeti kezelőfelületen meg lehet adni) v. 12 (most áttettem utóbbira). Így már érthető a fele méretű video-fájl, az viszont kevésbé, hogy miért nem alkalmazza a beállított 10000kbps-t. :F Ráadásul PAL 720x480-on van (media center streaming dvd helyett :Y ), viszont a felvétel meg 720x576 volt, amit még kevésbé értek.
Szűrőkhöz nem nyúltam, mert nem akarom eltolni.
Visszamentem a menübe, és elcsesződött a bitsűrűség Ct-Al-E-s beállítás. A PVR2-t restartolva szintén. Akkor most mégis mit tegyek, ha 10Mbits-szel akarok felvenni? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5008) #65675776 válasza katt777 (#5007) üzenetére


#65675776
törölt tag

A WDM Video control nem a PVR2 beállításait olvassa ki, hanem a driver alapértelmezéseit, illetve amit előzőleg szintén a WDM Video Control-lal állítottál be. Szóval amit ott látsz nem ad magyarázatot semmire. A PVR2 meg soha nem fog neked kiírni 12Mbps-t, lévén hivatalosan csak 10Mbps-ot támogat.

Egyébként meg állítsd át Constant bitrate-re, akkor fix 10Mbps lesz a bitrate.

Melyik driververziót használod egyáltalán?

(#5009) katt777 válasza #65675776 (#5008) üzenetére


katt777
félisten

Akkor is 5 marad, mint azt a 3GB/1,5h felvétel is tanúsítja. Szóval a megcélzott minimumot alkalmazza, hiába szürke, illetve ha változót választok, akkor is szürkére vált a min/max.
6.0.1012.49 (2008.11.) Asszem ez a CD-n mellékelt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5010) Balinov válasza katt777 (#5009) üzenetére


Balinov
félisten

lehet epp a regi driver a baj, tegyel fel friss drivert es PVR2-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5011) katt777 válasza Balinov (#5010) üzenetére


katt777
félisten

A legfrissebb PVR2 van fent, anno a legfrissebb driverrel vmi gebasz volt, azért van a gyárilag mellékelt. Kaptam egy W7-et, mindenesetre megnézem azzal a dolgot. Szal most egy darabig nem leszek. Kellemes pihenést a nekem segíteni próbálóknak addig is. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5012) #65675776 válasza katt777 (#5009) üzenetére


#65675776
törölt tag

Elég régóta használok egy PxDVT3200 H-t, de ilyesmit soha nem tapasztaltam. Pedig nálam néha jönnek-mennek a driverek és PVR2-k.

Megcélzott minimum meg nincs. Van minimum, maximum és célérték. Utóbbi a megcélzott érték.

A legfrissebb driver van a gépeden, annál újabb egyelőre nincs.

(#5013) katt777 válasza #65675776 (#5012) üzenetére


katt777
félisten

Hát, most feltettem a W7-et, azzal talán más hibák lesznek. Mindenesetre pár Vistás hiba már elmúlt.
De akkor is csak 5Mb-tal vesz fel, egyébként XP alatt is, bár ott meg még nem néztem szoftveresen.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5014) katt777 válasza #65675776 (#5012) üzenetére


katt777
félisten

Na, W7 alatt sincs hangfelvétel, legalábbis látszólag, mert XP alá visszatérve kiderült, hogy pedig van, csak MPEG felvételnél nem játssza le! :Y :W A hardvereset sem. Szóval valami gáz van a driver, ill. PVR2 codec csomagjával. 1 órát játszottam kimenet/bemenetest a W7 hangkezelőjében, eredménytelenül.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5015) #65675776 válasza katt777 (#5014) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az miért a PVR2 vagy a Sonora driver hibája, hogy a WMP MPEG2 decoder-e nem dekódolja a hangot?

(#5016) katt777 válasza #65675776 (#5015) üzenetére


katt777
félisten

A PxDVR3200 drivere telepíti a codec-csomagot, amely x86 XP alatt rendesen működik, x64 alatt meg eltűnik az MPEG videolejátszásból a hang. AVIVO csomagot nemrég telepítettem, majd megnézem azzal, illetve töltöttem le egy W7 codec-csomagot, esetleg WMP codec-et teszek föl, amit XP-re is tettem WMP10-hez. Ha már más ötlet nincs. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5017) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
WinFast 2.0.3.24-em van. Az lenne a kérdésem hogy "smart" képarányt be lehet-e valahogy állítani.

Ha nem ez a megfelelő topik bocs, de WinFast-eset nem találtam.

"Csak úgy mondom"

(#5018) Teasüti válasza Teasüti (#4983) üzenetére


Teasüti
nagyúr

UP!

Mi fene?! Rossz helyre jöttem talán?

(#5019) #65675776 válasza katt777 (#5016) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PxDVR3200 H és egyéb más tunerek drivere sem rak fel semmiféle codeccsomagot! A PVR2 is csak olyan codec-eket rak fel, amihez csak Ő maga fér hozzá (pontosabban azt az egy MPEG1/2 codec-et). Nálam mindegy, hogy fent van-e a PVR2, akkor sincs hangja a WMP-nek MPEG2-vel W7 alatt. Se az x64-nek, se az x86-nak.

A codecpack-ek telepítésével csak tovább tudod rontani a helyzetet.

Csapi007: A PVR2 nem támogat ilyesmit.

Teasüti: Igen, rossz helyre írtál. Ide kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#5020) qfm válasza #65675776 (#5000) üzenetére


qfm
senior tag

Nem tudom, majd megkérdezem, de most ő úgyse ér rá, szóval egyelőre jó az így. :R

(#5021) katt777 válasza #65675776 (#5019) üzenetére


katt777
félisten

Igen, sikerült! :C (Mármint a codec-csomagok; el nem csesztek semmit, de hasznuk is 0.) Viszont van egy rossz hírem a számodra, és PVR2-t vsz. cáfolandó:

Mivel PVR-rel mentettem anno a W7 partíciót, feltettem újra ( :W ), ezúttal anélkül, és szépen megvan a hang WMP-ben MPEG-en! :Y Na most 2 eset lehetséges: vagy a lap audio-drivere a hunyó (amire csekély esélyt látok), vagy a PVR2, mert W7-ben a saját driverei vannak fent minden felismert eszköznek. Én amúgy úgy emlékszem, hogy a driver-csomag telepíti a codec-eket, de mindegy, most majd előre kicsomagolom, és eszközkezelőből driverizálok. Egyébiránt porgramkezelőben 3 winfast SDK-t találsz (1 codec csomag), ha telepítés után megnézed, XP alatt nincs is baja. Mindenesetre megnézem, van-e W7 driver Leadtek oldalán... NINCS!!! Csak Vista (viszont Vista alatt sem volt hang). Na, most mi legyen? :F :O

Jut eszembe, csak az egybe szerkesztett filmet néztem meg, de az is MPEG2, a felvett darabokat nem, de mivel anno más MPEG-eket sem játszott le hanggal, esélyes a fenti lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5022) katt777 válasza #65675776 (#5019) üzenetére


katt777
félisten

Na, akkor arról a bizonyos codec-csomagról +1X:
Feltettem a PVR2-t, és azon nyomban eltűnt mpeg lejátszásból a hang! :C :O
Uninstalláltam a PVR2 Codec SDK-t, és azon nyomban ismét volt MPEG hang, ugyanakkor a program közölte, hogy nem jeleníti meg a képet a hiányzó komponens miatt. :Y :(( :(((
BRAVO, LEADTEK! :C :C :C :W
Szóval "remekül működik" a 64-bit támogatás, ennyiből megtarthattam volta a TV2000XP-t (persze, még visszatehetem). Csak kérdés, visszaveszik-e most már az új kártyát, sajna, nem hiszem. Ráadásul a Leadtek driverei már 1 évesek, szóval nem is remélhető, hogy javítják a hibát.
Esetleg írni kellene egy e-mailt a supportjuknak? Próbáld meg, én nem szarakodok velük, mert már a TV2000XP esetében is csak a hülyeségeiket hajtogatták, amikor anno a 64-bites támogatásáról érdeklődtem.
Mindenesetre legalább igazoltam, hogy a PVR2 qrja el az MPEG lejátszást. Megpróbálom még a régi PVR2-vel, de annak Vista alatt is valami gondja volt, szóval nem tudom, mennyire sziszifuszi a próbálkozás.
Biztos, hogy szűz rendszeren sincs nálad MPEG hang? :F :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5023) #65675776 válasza katt777 (#5022) üzenetére


#65675776
törölt tag

A driver továbbra sem telepít semmiféle codec-et. A PVR2 viszont igen. Azok az SDK-k az ArcSoft komponensekhez tartoznak, szóval max az ArcSoft-ot lehet miatta baszogatni.

És a TV2000XP-n van hw encoder? Emellett ugye a BT878A-hoz nincs hivatalos x64 driver és nem is lesz. Max btwincap, az meg vagy működik, vagy nem. Többnyire nem.

A Vista és W7 driverek alig térnek el egymástól, sőt, a Leadtek és egyéb gyártók driverei alapvetően unified jellegűek, tehát adott architektúrát támogatnak (az x86-ok XP, Vista és W7 x86-ot, míg az x64-ek szintén mind a három OS-t).

Hogyan legyen W7 driver ha a W7 maga még meg sem jelent retail forgalomban? Addig nem várhatod ezeket. Egyébként meg a W7 a WinUpdate-ről letölti a legfrissebb drivert a kártyához, ami pont az, ami nálad is fent van. Egy ismert problémája van a kártyának: időnként induláskor a PVR2 40-60% közötti prociidőt foglal, éa a hang ilyenkor szaggat. Ez valószínűleg egyébként PVR2 bug.

Emlékezetem szerint nem volt, bár első dolgaim között van a driverek és PVR2 telepítése. MPEG2 nézésre meg már nagyon rég óta nem a WMP-t használom, szóval annyira nem is zavar.

(#5024) Daffni2 válasza katt777 (#5022) üzenetére


Daffni2
addikt

Nekem semmilyen problémám nem volt Win7 x64 alatt sem a 3200 sem a 3100 kártyával.

Vista x64 driverrel megy.
PVR2 is fent van természetesen.

A 3200-ast csak azért cseréltem le mert kellett a helye a 4890-es VGA :C hűtőjének.

"Aki ad,az nyer"

(#5025) csana


csana
senior tag

Üdv!
Kicsit félek félek feltenni a kérdést, látva milyen kódolt formákban (legalábbis nekem úgy tűnik) folynak az eszmecserék. Szóval a lényeg: van egy winfast2000XP tuner a gépemben. Nemrég (ma) lecseréltem a 32 bites xp-m egy 64-es win 7-re (rc7100). Eredmény: sehogy sem tudok tévézni a gépen. Valamikor 3-4 éve bár fogalmam sincs hogy sikerült, de összehoztuk többen, hogy működött a kártya. Most úgy néz ki ez nem fog összejönni. Még a win7-es külcsínnyel is csak most ismerkedek (mit merre), de jó lenne emellett végre ismét fogni 50 csatornát a gépen. A gond az hogy nemcsak a win7 ami új, de alapjaiban sem igazán emléxem a winfast beállítására+kodekekre (jó rég nem bolygattam a stabil rendszert). Letöltöttem jó pár drivert, de a win7 nem igazán látja az eszközt (azaz látja hogy van vmi multimédia device, amihez nincs driver, de hogy mi az, azt nem tudja). 64 bites driverek a gyártó holapjától bár újraindították a wint többször is, de nem hoztak javulást. Manuálisan megmutattam neki egyéb letöltött (kiskapunak vélt) driverek file-jait, de nem talált köztük semmit. Gondoltam megkérdezem az itteni gurukat, hogy hátha szájbarágósan vki le tudná írni a teendőket szépen sorjában egy új win7 esetében. Addig sima ügy, hogy a kártya a gépben, hangkarihoz csatlakozva ami kő (1 órája még xp alatt tévéztem vele), winfast progi letöltve. A fórumot még csak most kezdem tüzetesen átböngéngészni a kiskapuk után (64 bittel sokan szenvednek ha jól értem ezzel a tunerrel), hogy milyen egyéb driverek/trükkök jöhetnek szóba.
:R

(#5026) bzoley válasza csana (#5025) üzenetére


bzoley
veterán

Tegyél fel 32bites Win7-et, vagy vegyél másik tunert. Ez a típus 64bites környezetben nem támogatott.

(#5027) csana válasza bzoley (#5026) üzenetére


csana
senior tag

:R
Semmi kiskapu, kísérleti módszer ami bejöhetne talán? Persze eddig valóban nem olvastam sehol ilyen párosításban (64bit win7+TV2000XP) pozitív véleményt.

(#5028) katt777 válasza #65675776 (#5023) üzenetére


katt777
félisten

És az ArcSoft szarságát talán nem a Leadtek kényszeríti rám? :F
Én is mondtam már, hogy tényleg nem a driver teszi föl.
Ja, hát éppen azért váltottam.
Hát, mivel Vistán is ue. hiba volt, nagy eséllyel ez is igazolja a driverek azonosságát (VGA és mások is úgy vannak fent). A W7 lényegében olyan, mint a ME volt a 98 után: fazonírozott Vista (csak ebben sikerült jó pár dolgot elqrni).
Hát azért jó lenne, ha egy hivatalos driver legalább megpróbálna együttműködni az OS médialejátszójával... :U
Viszont nálam nincs a hangszaggatás, mondjuk magasra tettem a progi prioritását, mert ha más ment, hiába a 8 CPU-szál, még a kép is beszaggatott. Hang késedelem volt, az érdekes módon megoldódott a hardveres előnézet (dupla hang) be-, majd kikapcsolásával, azaz a szinkronhang maradt meg.

Daffni2: Px-es? (Azaz PCI-E?) És biztosan van hangod WMP-ben MPEG lejátszásnál? Lehet, hogy akkor simán a PCI-E slot a baja a drivernek (OK, a codecnek)? Az megint szép lenne... :(

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5029) Daffni2 válasza katt777 (#5028) üzenetére


Daffni2
addikt

A 3200 PCI-E volt, nem volt semmi olyan gondom amit említettél.
A 3100 sima PCI azzal sincs semmi probléma.

"Aki ad,az nyer"

(#5030) csana válasza csana (#5027) üzenetére


csana
senior tag

Ezek szerint ij. Akkor viszont lenne olyan verzsön ebből a winfast tv szériából, amit szeret a 64 bites win 7?
Az Expert ahogy nézem egész jó árban van, és lényegében a korábbi tv2000xp-vel is telljesen meg voltunk elégedve (képminőség/hangminőség szintjén). Igaz csak lestük a tv-t semmi extra rögzítés vagy ilyesmi. Gondolom az expert típusú, az hozza ugyanezt a színvonalat, és talán esetleg még jó is win7 alá. De javítsatok ki pls, ha tévednék.
A 64 bit valószínű marad a jövőre nézve, és nem szeretném kihasználatlanul hagyni a falból kikandikáló antennakánelt. Esetleg egyéb tunert tudnátok ajánlani, ami működik 64-bites win7 alatt, legalább olyan jó kép/hang minőségű mint a winfasttv2000xp, és 15K-nál nem kerül többe?
:R

(#5031) azbest


azbest
félisten

Win 7 64 bit rendszer újratelepítés után már nem kockásodik a videó képe (ezt egyébként más progikban is tapasztaltam, pl vlc player, szal nem feltétlen a tunerhez van köze) - dtv 1800h.

A különbség kb az volt a régi és új telepítés közt, hogy most a win által gyárilag feltett után a 9.9 Ati catalyst került fel (win updateről nem tettem fel másikat), míg korábbi telepítésnél először 9.8 verzió volt és aztán lett frissítve.

(szerk: na jó mégegy különbség volt, most bekapcsoltam telepítés előt már az integrált hd3200-at is)

[ Szerkesztve ]

(#5032) #65675776 válasza katt777 (#5028) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez van. Az emberek döntő többségét nem zavarja. De egy bugreport-ot írj az ArcSoft-nak, hátha megoldják...

Mármint milyen hiba volt Vista alatt? Amit leírtál eddig továbbra is csak nálad jelentkezik. Szóval jó eséllyel nem a kártya és nem a driver /PVR2 hibája. (Feltéve ha még mindig a hw MPEG2 minősége a problémád.) Vista alatt a PVR2 és a WMP nem vész össze, nálam legalábbis nem volt ilyen probléma, csak W7 alatt.

Továbbra is megállás nélkül a drivert szapulod ("Hát, mivel Vistán is ue. hiba volt, nagy eséllyel ez is igazolja a driverek azonosságát (VGA és mások is úgy vannak fent)."; "Hát azért jó lenne, ha egy hivatalos driver legalább megpróbálna együttműködni az OS médialejátszójával..."), de azt állítod, hogy nem a driver okozza a problémát. Akkor most mi is van?

A hw előnézet ki és bekapcsolása újraindítja a hw encoder-t, majd a PCIa-t. Természetes, hogy utána helyre áll az AV szinkron. De ugyan ez történik TS indítása és leállítása után is.

csana: Semmi kiskapu. A Conexant nem írt x64 drivert a már jócskán túlhaladott BT878A-hoz. Van 3rd party-ként a btwincap, de az meg többnyire nem működik.

Olcsó az Expert, de nem venném meg. Ugyanis a nála némileg jobb Global még olcsóbb. Igazából nem is értem miért van még gyártásban az Expert. A Global megjelenése és kedvező fogadtatása után egyből leállítottam volna a gyártását. 15k-ból majdnem két Global kijön (FM verzió, az anélküliből meg ki is, ha lehet éppen kapni). W7 x64 alatt működik, csak nem a W7 beta drivert kell használni, hanem a Vista x64-est.

azbest: Nálam az új Catalyst sem hozott javulást.

(#5033) katt777 válasza Daffni2 (#5029) üzenetére


katt777
félisten

Talán összefügg az alaplapi audio-cuccal. :U

daa-raa: Most a WMP hang-le-nem-játszásról van szó. Asztem, vista alatt csak a szoftveres módnál, de hardvernél is ugyanígy nem volt.

Szavakba beleköthetsz, de a driver használhatatlan a szoftvere nélkül, ergo az egy csomag, tök mindegy, miként hivatkozok rá.

Ja, a hangrecsegés nálam PCI-Audio módban jött elő, mihelyst felvettem valamit.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5034) #65675776 válasza katt777 (#5033) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felvételkori recsegés tipikusan túlvezérlés vagy rossz buszkonfiguráció miatt van.

A hibát továbbra sem a driver okozza. Pont.

(#5035) azbest válasza #65675776 (#5032) üzenetére


azbest
félisten

az egész rendszert raktam újra és meglepődve tapasztaltam, hogy most jó lett... esetleg próbáld meg frissítés helyett előbb eltávolítani a mostani catalys csomagot, és úgy feltenni.

(#5036) katt777 válasza #65675776 (#5034) üzenetére


katt777
félisten

Buszom nincs, még autóm sem. :N
Másnál nincs, ergo a driver okozza (vagy a PVR szoftver, tök mindegy). :P De nem az a recsegés, amit túlvezérlés okoz, hanem szaggatottá válik a hang felvételkor (és ilyenkor a szakadásoknál reccsen egyet), utána meg megszűnik.

azbest: Rutinos ATI tulajok tudják, hogy teljes rendszer install után, még bármiféle VGA-driver telepítése előtt mentsék le az egész OS partíciót. És nem telepítenek CCC-t.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5037) derusnap


derusnap
csendes tag

Sziasztok,
elkél a segítség mostanság, mert a TV tunerekkel nincsen sikerem... pineacle xxx hibryd gyári hibás, sebaj gondoltam, akkor kicseréltem egy USB-s Leadtek-re... viszont analóg jellel minden fekete fehérbe jön be... ötletek, tanácsok?!? :(
Előre is köszi !
Üdv: Cs.

(#5038) #65675776 válasza derusnap (#5037) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán nem jó országot választottál. Videoszabványra mit ír a PVR2?

(#5039) #93794560 válasza derusnap (#5037) üzenetére


#93794560
törölt tag

Sok helyen tévesen van megadva a magyar tv szabvány, néhány gyártó Magyarországot SECAM rendszerűnek adja meg, miközben PAL-B rendszerű az adásunk. Próbáld meg Németországra vagy Ausztriára állítani, azoknak jónak kell lenniük.

(#5040) #65675776 válasza #93794560 (#5039) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PVR2 esetén a Hungary beállítás megfelelő, tudja, hogy PAL B/G van nálunk használatban.

(#5041) bzoley válasza #93794560 (#5039) üzenetére


bzoley
veterán

PVR2 esetén Hungary a megfelelő beállítás. Németország akár rossz is lehet, csak B-t tud, nálunk D-re is szükség lehet. A Hungary beállítás tartalmazza mindkettőt.

mod: daa-raa kicsit gyorsabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#5042) #93794560


#93794560
törölt tag

A színeknek a PAL színnormához van köze, az utána következő B/G esetleg D/K/I jelzés a képhez köthető hangsáv normáját írja le. Ha színproblémák vannak, akkor az vagy PAL-SECAM hiba, vagy pedig olyan gyenge a tv jel, hogy nem jön be a szín. Esetleg a kártyának rossz a jelérzékenysége. Nekem Leadtek WinFast TV2000 Expert kártyám van, és PVR2-vel fogom a tévé adásokat. Semmiféle kép ill. hangproblémát eddig még nem észleltem.

(#5043) csana válasza #65675776 (#5032) üzenetére


csana
senior tag

Köszi a korrekt választ. Úgy tűnik hamarosan befektetek egy global-ra (nem kicsit befolyásolt a véleményed :)), de még ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: Rákerestem a guglin, hol mennyiért van, és ezen a lapon mintha 2 féle global létezne. Egyik "
LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM TV tuner" másik "
LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM tuner".
Szóval a TV szócska, és mintha a dobozuk is különbözne. Lehet hogy kicsit hülyén hangzik a kérdésem, de ez a 2 egy és ugyanaz? (Bemegyek a boltba, azt mondom, hogy ilyen lesz elvitelre, akkor nem kell valamit lecsekkolni valamilyen jelzést, vagy ilyesmi?) Valójában nem igazán értek a tunerekhez, és nehogy a 64bites win7 (7100) alá pont a nem jót veszem :). Persze ha nincs apró betűs rész ezeknél a global-oknál, akkor no problem. :R

[ Szerkesztve ]

(#5044) bzoley válasza csana (#5043) üzenetére


bzoley
veterán

A sárgább dobozos a "Media Center Edition", Microsoft távirányítóval. A másik pedig a normális. Az egy másik dolog, hogy vajon azt árulják-e, ami a képen van, a legtöbb boltosnak fogalma sincs róla, mit is árul.
Lényegesebb különbség az, hogy a Globalból létezik FM nélküli, olcsóbb változat, ez a dobozon fel van tüntetve.
Win7 szempontjából meg teljesen mindegy, hogy miféle Global.

[ Szerkesztve ]

(#5045) csana válasza bzoley (#5044) üzenetére


csana
senior tag

Köszi a felvilágosítást!
Így már minden tiszta. :R . Ha az eladó nem is, de legalább én tisztában leszek a tényekkel.

Nem ugy mint 1 hete, mikor rámsóztak egy újraírható dvd-t ami nem is volt rw (+R), de a tag válltig állította hogy az. Ott az RW jel (valahol a lemez alján nagy A4-es betűkkel), ezt szajkózta (elvileg kisegített mert épp elfogyott a tokos náluk, és a sajátjából adott). Hazavittem ráírtam ezt azt, majd törlés. Utóbbi nem jött össze. Visszavittem a boltba, hogy ha valóban újraírható, szedje le az adatokat. Még ekkor is úgy nézett rám, mint egy idiótára, hogy nem értem meg, hogy nála ez bevált, és több éve ezt használja. Berakta a gépébe, megállapította, hogy nem újraírható. Adta is vissza a pénzt.

(#5046) #65675776 válasza csana (#5045) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVD+R-eken is rajta van a DVD+RW logo, lévén a szabvány neve DVD+RW. Csak van egyszer írható változata is...

(#5047) fradi81


fradi81
veterán

Működik valakinek a ChrisTV Leadtek Global tunerrel? Nálam ez van aztán csak fekete kép.

moto g72, Ninebot d28e

(#5048) #65675776 válasza fradi81 (#5047) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért nem jó a PVR2?

(#5049) fradi81 válasza #65675776 (#5048) üzenetére


fradi81
veterán

Nem rossz a PVR2, csak hiányolok belőle pár funkciót amitől jobb lenne a kép, múltkor próbáltam egy progit az tudta azokat, csak aztán kiderült nálam valamiért kilépés után nem menti el a csatornákat, úgy meg használhatatlan, mint ahogy a christv is.

moto g72, Ninebot d28e

(#5050) troooper


troooper
tag

Hali!
Tegnap kapott a gép egy winfos 7 64 bitet. Winfast 2000 XP RM használok. Hiába rakom fel hozzá a legfrissebb drivert (vista 32 bit), eszközkezelőben ismeretlen eszköz marad és nem talál hardvert a WinFast PVR2 sem, sőt kapásból hibaüzenettel nyit. XP alatt tökéletesen működött..... Használható driver van hozzá egyáltalán 64 bites 7 alá? V vehetek új kártyát mert nem fogom az életben használni ezzel az op rendszerrel? Így le is maradtam este az NCIS ről..... :DDD
Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.