Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#7001) geprombolo


geprombolo
senior tag

Volna egy pár kérdésem a PXTV 1200-as karival, illetve a hozzá adott pvr2 progival kapcsolatban.
Az első az, hogy hol lehet (ha egyáltalán lehet) beállítani, hogy a progi induláskor sztereó üzemmódban legyen, mert mindig manuálisan kell beállítsam. A progit a tunerhez kapott lemezről telepítettem, verziója 2.0.3.18. A legjobb az lenne, ha automatikusan ismerné fel az adás audió módját.
A második kérdésem meg az, hogy a felvételhez nem találok olyan módot, ami az Mpeg 2 videót Mp3 hanggal, vagy PCM hanggal kombinálja. Régebben az Intervideo Windvr 3-at használtam, abban ez nem volt gond, de ha már van ez a progi a karihoz, akkor ezt szeretném használni, mert hát tetszik is! Szóval tud valaki egy megoldást, hogy legyen mp3, vagy pcm hang az mpeg 2 kódolás mellé? Köszi.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7002) #65675776 válasza geprombolo (#7001) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem tudod beállítani, ez egy eléggé régi hiba. Pár tunert nem érint, de csak azért, mert azok kizárólag sztereoban működnek (PVR3000, PxDTV2300 H). Előbb utóbb csak javítják.

Azért nem találsz ilyen lehetőséget, mert az MPEG2 szabvány nem engedi. Illetve a PCM-et engedi bizonyos megkötésekkel. Viszont a dekóderek jó része nem tud mit kezdeni az ilyen stream-ekkel, ezért a legtöbb alkalmazás nem is teszi lehetővé.

(#7003) geprombolo válasza #65675776 (#7002) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. :R Esetleg tudsz valami megoldást, hogy mejen PCM hanggal? Vagy egy olyan kodeket, amivel jó a kép is, a hang is, meg kevesebb helyet foglaljon, mint a DV?
A magam részéről Ulead Video Studióval dolgozom fel a felvett filmeket, annak nincs problémája az Mpeg2-pcm kombinációval.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7004) #65675776 válasza geprombolo (#7003) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennyire problémás az mpeg2 hang?

(#7005) geprombolo válasza #65675776 (#7004) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mpeg 1 layer2 hang. Az Mpeg 2 videóhoz. Több helyről olvastam, hogy gyengébb még az mp3-nál is. Ezért szeretnék vagy mp3-as, vagy pcm hangot az mpeg2 videóhoz.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7006) #65675776 válasza geprombolo (#7005) üzenetére


#65675776
törölt tag

Maga a tömörítési eljárás nem annyira komplex, mint az MPEG1 Audio Layer3 (azaz mp3) esetén. De magasabb bitrate-et szokás használni. Plusz mp2 esetén nincs joint stereo és intensity stereo, szóval nincs lehetőség a fázisinformációk elpusztítására (ergo az eredeti hangsáv térhatása jobban megmarad). Az mp3 sokkal több mindent eldob az eredeti hangsávból, mint az mp2 (magasabb a veszteség). Szóval a végtermék minősége nem változik, sőt, bizonyos szempontból még jobb is.

Egyébként meg iparági szabvány az mp2 (mindig is az volt), míg az mp3 nem az (soha nem is volt).

Mp3-mal semennyire sem lennél előrébb. A PCM már más téma, de felvételre nem nagyon támogatja sok minden. Emellett ha tévéből akarsz felvenni, akkor még csak értelme sincs. Régebben is csak azért volt értelme azt használni, mert a kódolása minimális erőforrásokat igényel, így gyengébb gépeken is lehetett rendesen felvenni.

(#7007) geprombolo válasza #65675776 (#7006) üzenetére


geprombolo
senior tag

Értem. Szóval nyugodtan tolhatom mp2 hanggal magas bitrátával és nem lesz galiba. Köszi a kimerítő választ. :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7008) Szabacs


Szabacs
tag

Sziasztok!

Egy pxdvr3200h-val próbálom fogni a mindigtv és a mindigtvextra adásait. A mindigtv gond nélkül működik, az extra ugye kódolt. Van arra mód, hogy az extrát is dekódolja a kártya hardveres vagy szoftveres úton?

Köszi

(#7009) #65675776 válasza Szabacs (#7008) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs.

(#7010) Szabacs válasza #65675776 (#7009) üzenetére


Szabacs
tag

Az baj :((( , azért köszi :R .

(#7011) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Üdv!

Egyik ismerősöm tunere érdekes dolgot művel. TV2000 XP Global kártyáról beszélünk (nekem Expert van, és nem tapasztaltam még ilyen hibát), kb 5percenként ha az ember tévét néz, és közben (mint általában) nem használja a gépet, akkor eltűnik a hang, és csak a hangerőikonon kattintva jön vissza ismét. Más lejátszóknál nem tapasztalható a hibajelenség, csak a tuner használata esetén, PVR2 van fent rajta, amiből próbáltam már más verziót is. A gép frissen telepített, én csináltam meg neki, első használatnál rögtön jelentkezett a hiba, 32bites win7 van rajta.

Találkozott-e már valaki hasonló hibával, illetve mi okozhatja? Én először látatlanba energiatakarékosságra tippeltem volna, de nem..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#7012) zsotesz81 válasza A_ScHuLcZ (#7011) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hali!

Nekem anno vistánál volt ilyen, csak Tv2000 Xp Expert-tel. Sajna nem jöttem rá anno a hiba okára, nekem akkor csak a pvr újraindítása segített. Akkoriban visszatértem xp-re, most 64 bites win7-tel megy rendesen.

(#7013) azbest válasza Szabacs (#7008) üzenetére


azbest
félisten

Egy pxdvr3200h-val próbálom fogni a mindigtv és a mindigtvextra adásait. A mindigtv gond nélkül működik, az extra ugye kódolt. Van arra mód, hogy az extrát is dekódolja a kártya hardveres vagy szoftveres úton?

Egy smartkártya olvasó kell hozzá, a HomeSys programcsomag és egy előfizetői kártya.

Más softcam-et használó programmal is működhet, de ezt magam is próbáltam.

(#7014) bucilali


bucilali
aktív tag

Hali!

Lehet, hogy rossz topicba írom az észrevételem, ne kövezzetek meg...

Win7 ulti x64 rendszeremben pvr2-vel használok egy xp expert kártyát. Általában sima tv nézés közben a prociterhelésem 9-10%. Néha azonban 50-55% terhelést okoz a pvr2 ugyanolyan körülmények között. Ha bezárom, és újraindítom, 3-4 újraindítás után ismét az alacsony terhelésen működik a rendszer kifogástalanul. Magas prociterhelés esetén a tuner képe is szaggat. (4 GB ram van a gépben, biztosan nem kevés)

Ha van ötlete valakinek, ne kíméljen.

Köszi és üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7015) azbest válasza bucilali (#7014) üzenetére


azbest
félisten

2 magos procid van a leírtakból következtetve. Sajnos ismert driver hiba, sokszor előkerült már: [link] Írj a leadteknek hogy javítsák ki, talán ha elég sokan írnak akkor ennyi év után kijavítják/kijavíttatják. (kár hogy elég kevéssé hiszek már ebben, ha eddig sajnáltak rá egy órányi munkát)

(#7016) Szabacs válasza azbest (#7013) üzenetére


Szabacs
tag

:R

(#7017) bucilali válasza azbest (#7015) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hmmm.. Ez nem jó hír :(
Sajna az angol tudásom sok kivetnivalót hagy maga után--->nem írok a Leadteknek, várok, hátha rászánják magukat a kijavításra mások jelzése alapján.

Köszi és üdv: bucilali :R

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7018) #65675776 válasza bucilali (#7017) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Leadtek-re hiába vársz. A Conexant-nak kellene javítania a referenciadrivert, ők meg nem erőltetik meg magukat.

(#7019) Croft-21


Croft-21
őstag

Valaki megtudná mondani h milyen beállításokkal kéne fölvennem xboxról videót, hogy ne legyen szellemképes a [link]
A tuner 720x480ba tud max rögzíteni, de én felkonvertáltam 1280x720ra, persze így kockás meg homályos. Talán 4:3ba kéne konvertálnom?

(#7020) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Alaplapot cseréltem, Asus MA87TD/USB3-ra, és ezen nincs analog audio csatlakozó. Hová dugjam be a kártya hangcsatlakozóját? (TV2000 XP Expert). SPDIF van a lapon, a kiosztás is megegyezik, de akkor gondolom a hátlapi spdif-be kellene dugnom valamit hogy szóljon. Vagy át lehet irányítani a jack kimenetekre? Hülye VIA hang...

(#7021) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

létezik-e valami ajánlott leadtekben:
pci, hardveres mpeg2 rec, és dupla analóg tuneres?

most a htpc-m 2 pci-ában van pvr 2000 magas és egy pvr3000 low profle. de túl közel van a passzív vga hűtőbordájához. szétfűti, és félek, hogy nekiér a nyák hátának, és rövidrezár valamit. tehát ezeket váltanám ki.
kisebbik atx, nincs több pci, hogy lejjebb rakjam. és a vga-ra is rátennék valami izmosabb bordát. (nem gányoltat, ami most van...)
most így néz ki a rakás: :D

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7022) zsotesz81 válasza madd dogg (#7020) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hali
Ugyanígy játram én is alaplap cserénél (Asrock 890GX Extreme4). A legegyszerűbb megoldás, hogy levágod az audio kábel egyik végét, és ráforrasztasz egy Jack dugót, majd kivezeted a hangkártya line-in bemenetéhez.

(#7023) #65675776 válasza szab.tam (#7021) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen Leadtek tuner nincs.

Szétfűti? Nem igazán érzékenyek a magas hőmérsékletre a tunerek.

(#7024) #41133696


#41133696
törölt tag

Korábban volt aki panaszkodott az EVR-re fórumon, akkor nekem nem volt vele gondom, most viszont mióta újra telepítettem a Win -t és új PVR2-t tettem fel, ha EVR-en van a kép teljes képernyőn torzít, olyan mint ha domború tükörben nézném kicsit :D

Szóval most Overlay Mixer-rel vagyok kénytelen tévézni. :D

(#7025) bzoley válasza #41133696 (#7024) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nem hiba, ez új feature. Sajnos nem kapcsolható ki, max visszarakhatod a .33-ast.

(#7026) #65675776 válasza #41133696 (#7024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tiltsd le a videó nyújtást. Illetve nekem úgy tűnt, hogy 4:3 Pan & Scan-ben rendesen nyújt, nem torzít.

[ Szerkesztve ]

(#7027) madd dogg válasza zsotesz81 (#7022) üzenetére


madd dogg
senior tag

Egyszerűnek egyszerű megoldás, de máshogy oldottam meg. Mivel az említett lapnak egy trutymó VIA hangchipje van, vettem egy Audigy 2-t, így a hangzás is szebb lesz (eljött volna amúgy is az ideje a hangkártyavételnek), és azon van analog audio. :)

(#7028) bzoley válasza #65675776 (#7026) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy ő 16:9(10)-re nyújtva szereti nézni, csak most furcsa, hogy nem egyenletes a nyújtás.

(#7029) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi, hát én ha lehet 16:9-ben szeretem nézni ;)

(#7030) szab.tam válasza #65675776 (#7023) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor marad így....

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7031) bucilali válasza szab.tam (#7030) üzenetére


bucilali
aktív tag

Esetleg a rövidzár elkerülése végett a két kártya közé teszel valami szigetelő alapú lapot. (úgysem látszik kívülről :D )

üdv

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#7032) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Tegnap este elvesztettem a távirányítást, majd újraraktam a pvr2-t és a képen látható hibát kaptam. A belső print screen jó, de a kép nem ezt mutatja.
Remélem lesz valakinek ötlete hozzá. Készülék az adataimnál.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7033) #65675776 válasza szumo (#7032) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kapcsold ki a Video nyújtást.

(#7034) szumo válasza #65675776 (#7033) üzenetére


szumo
senior tag

Köszi!

Régen nem volt ilyen gond.
Frankó lett. Hirtelen nem jutott volna az eszembe.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7035) #58660352


#58660352
törölt tag

EVR módban nálam is torzít a kép ez főleg a 16:9 adásoknál zavaró. Overlay módban minden tökéletes csakhogy a WIN7 alatt ilyenkor az asztal az aeroról átvált normál megjelenítésre.

Remélem ki fogják javítani ezt a hibát vagy legalább kikapcsolhatóvá teszik majd ezt a "szolgáltatást", mert szeretném a köröket újra köröknek és nem tojásnak látni.

(#7036) bzoley válasza #58660352 (#7035) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem te valamit keversz. Ha 16:9-re nyújtod a 4:3-as képet, sose fogsz kört látni, függetlenül attól, hogy van-e új funkció, vagy nincs. 16:9-es képet meg nem kell nyújtani. Kivétel lehet ez alól az anamorph kép, de az elég ritka. Ott valóban hátrány lehet az eagle eye.

(#7037) bzoley válasza #58660352 (#7035) üzenetére


bzoley
veterán

A Leadtek válasza:
Ha nem tetszik, kapcsold ki a nyújtást.

(#7038) #65675776 válasza szumo (#7034) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma a HD5xxx széria óta biztosan létezik. HD3xxx-eknél nincs (IGP-knél sem). HD4xxx-ekről fogalmam sincs, soha nem volt olyanom.

bzoley: Ez hivatalos válasz?

(#7039) bzoley válasza #65675776 (#7038) üzenetére


bzoley
veterán

A hivatalos válasz ez(amennyiben Bob hivatalosnak tekinthető):
"You can disable/enable the video stretch function by “F5”."

Az anamorph csatornákra hivatkozva (pl.: Spektrum néha), hogy nyújtva kell nézni a képet ahhoz, hogy normálisan jelenjen meg, de az új "itelligent zoom" teljesen elcseszi a képet, és szeretném kikapcsolni. Haonló kaliberű válaszra számítottam, ezért megjegyeztem, hogy a VMR megoldás sem gyere be.
De ez a válasz azért sokat elárul.

(#7040) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, problémám van egy leadtek tv kártyával. Pontos típusát nem tudom, csak sejtem a kép alapján. Letöltöttem egy drivert hozzá, és fel is ismerte, de elég rossz minőségű képet adott (kb mint egy szobaantenna), volt olyan csatorna ahol fekete fehér volt. Viszont a következő rendszer indításkor már fel sem ismerte a kártyát. Ezek szerint mégsem a jó drivert telepítettem. Erről a kártyáról lenne szó:
1

2

3

[ Szerkesztve ]

(#7041) bzoley válasza Runner_fxr (#7040) üzenetére


bzoley
veterán

Ellenőrizd a kábelezést. Ez csak képminőség miatt.
A tuner működéséhez meg ezt.

(#7042) #58660352 válasza bzoley (#7037) üzenetére


#58660352
törölt tag

Nem erre gondoltam. Természetesen nem szándékozom 4:3 adást 16:9 módban nézni mivel az nyilvánvalóan torz lesz. A 16:9 adásoknak EVR üzemmód esetén nem tökéletes
a képaránya mert enyhén torzítottak (de nem olyan durván mintha egy 4:3 adást nyujtanák erőszakkal 16:9 arányúra). Az "eagle eye" helyett nekem "human eye" opció is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#7043) sid87


sid87
senior tag

lenne egy problémám:

miután újra tettem a win 7et, a pvr 2000 progi kikapcsolja az aero felületet.. nem értem mi ütött bele. tipp?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7044) dbius


dbius
veterán

Van itt valaki - rajtam kívül - akinek még PVR2000-es tunere van és Win7 (x86) alatt próbálja használni?

Vagy bárki, aki tudna tanácsot adni az alábbi probléma megoldásában:

Az a problémám, hogy nézni tudok ugyan csatornákat, de felvenni nem tudom őket. Beállítások elvileg rendben vannak, de amint elindítom a felvételt, a számláló pörög, de fekete marad a kép és nem is jön létre a fájl, amibe mentené az adást (még 0 byte mérettel sem).

Ez alapján próbálkoztam: [link] 3. oldal, 24. hsz, van egy docx, amiben lépésről lépésre magyaráz

Egyébként valahogy nem lehetne használatba venni a kártyát a Win7 XP módjában az XP-s driverekkel? :F

[ Szerkesztve ]

(#7045) bzoley válasza dbius (#7044) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem először dobd ki azt a doksit, x64-hez készült, aminek amúgy sincs sok értelme. Drivernek használd a hivatalos Vista-s drivert, vagy ezt a Win7-est, valamint egy PVR2-t, ami nem baj, ha frissebb. Felvételnél dvd, vagy hw dvd profillal próbálkozz először, esetleg módosítsd a felvétel célmappáját. Sikertelenség esetén szóba jöhet még admin mód, kompatibilitási mód.

sid87:
Megjelenítést állítsd át VMR-re, de inkább EVR-re.

[ Szerkesztve ]

(#7046) dbius válasza bzoley (#7045) üzenetére


dbius
veterán

Megnézem, köszönöm :R

(#7047) sid87 válasza bzoley (#7045) üzenetére


sid87
senior tag

köszi, megmentett :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#7048) dbius válasza bzoley (#7045) üzenetére


dbius
veterán

Igazad volt, leszedtem mindent, ami fel volt telepítve, majd újratelepítettem a legújabb PVR2-t és a drivereket is, azt, amit linkeltél.

Ahogy nézegettem, nálam a WU által felrakott driverek (is) okozhattak kavart a rendszerben!

Most működik a rögzítés, ugyanúgy, mint XP-n :R

(#7049) bzoley válasza dbius (#7048) üzenetére


bzoley
veterán

Azok általában csak bajt okoznak.

(#7050) #58660352 válasza bzoley (#7025) üzenetére


#58660352
törölt tag

Köszönöm a tippet! Vissza telepítettem a PVR2_2.0.3.33 verziót, így ismét "eagle eye" nélkül tudom nézni az EVR üzemmódot. Ez az új homorú tükör szerű efekt nekem nagyon nem jön be, remélem a következő verzióban kikapcsolhatóvá fogják majd tenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.