Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#551) Hammon Serra válasza bzoley (#549) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Mert nem is tudom a kiterjesztést.Símán pl a tv2 oldalán szeretném megnézni a tényeket.És az nem megy.
Csak színes foltok vannak és nem tudom melyik codeket rakjam fel.Már nem merek semmit.

:R

[Szerkesztve]

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#552) #65675776 válasza Hammon Serra (#551) üzenetére


#65675776
törölt tag

A TV2 online TV nem működik FF alatt! Csak IE alatt. Egyébként wmv-ben nyomják.

(#553) Hammon Serra válasza #65675776 (#552) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Ezt kifejtenéd?:)
Én pl a tegnap esti adást szeretném megnézni, de csak színes foltok vannak....

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#554) bzoley válasza Hammon Serra (#553) üzenetére


bzoley
veterán

Vagy a media player-t frissítsd, vagy keresd meg a frissített wm9 codec-et.

(#555) Hammon Serra válasza bzoley (#554) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#556) bzoley válasza Hammon Serra (#555) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg ffdshow-ban(ha fönn van) kapcsold ki a wmv kezelést.
Volt ilyen szín-gondom MPC-vel wmv videóval.

Boldog új évet mindenkinek!

(#557) Neoka válasza user12 (#541) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszi a tippet. még nem jutottam el odáig, hogy kábeleket rendezzek, de majd megnézem.

Amúgy van olyan pvr2 ami megbízhatóan működik az expert karival?

(#558) Hammon Serra válasza bzoley (#556) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Síma Media PLayer 11 megoldotta.
Köszi a tippet.
Boldog Új Évet Nektek is!!
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#559) ManóCs válasza ManóCs (#550) üzenetére


ManóCs
csendes tag

Senki nem tud nekem segíteni??? :(

(#560) copperhead válasza ManóCs (#559) üzenetére


copperhead
aktív tag

Szerintem már csak egy XP újratelepítés segíthet.Ha csak a hang távírányítás lenne a gond,#525-nél a megoldás.

(#561) ManóCs válasza copperhead (#560) üzenetére


ManóCs
csendes tag

Már 3syor újratelepítettem :O. Kipróbálam többfajta windowst, meg többféle alaplapi chipset drivert, minden pci slotot, nem tudom mit csinálhatnék még, olyan mintha nem is lenne elem a távirányítóban, nem csinál semmit. Csak azt tudnám, hogy a másik gépben akkor miért megy. :W

(#562) copperhead válasza ManóCs (#561) üzenetére


copperhead
aktív tag

Akkor vidd vissza a vásárlás helyére gépestül,hátha tudnak valamit,vagy pedig keress rá a Googleban az alaplapod+Leadtekre,valószinüleg másnak is volt ilyen gondja.

(#563) #65675776 válasza ManóCs (#561) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk tényleg nem lenne hátrány tudni milyen konfigban is van a kártya (tudod van az alaplapon konfig rovat, ki kellene tölteni, lehetőleg rendesen).

(#564) brd


brd
nagyúr

Valaki tud úgy rögzíteni valamelyik programmal (PVR v. PVR2, vagy akármi), hogy közben tud pl. játszani és a program nem szúrja el a felvételt és az nem is akadozik?

The only real valuable thing is intuition.

(#565) bzoley válasza brd (#564) üzenetére


bzoley
veterán

Komolyan kérdezted? :)
Kb. olyan lenne, mint játék nélkül egy Pentium kettővel divx-be rögzíteni.
Nézz át a PVR2000 topicba, de ott sem igazán látok esélyt a dologra.
A rögzítés egy dolog, de ha cpu-nak egyáltalán nincs ''ideje'' foglalkozni tunerrel, akkor halott dolog az egész.

(#566) brd válasza bzoley (#565) üzenetére


brd
nagyúr

A CPU-val nincs gond, X2-m van. A probléma az, ha fut a felvétel és a VGA valami mást csinál, akkor a felvétel akadozik, súlyosabb esetben a felvételt készítő program teljesen meg is hülyül, és újrakezdi a felvételt, ugyanabba a file-ba. :( Ez a ''VGA mást csinál'' pl. egy játék indítása is lehet, ahol mondjuk élsimítást vált a VGA. Emiatt megdöccen a felvétel (gyanítom, hogy a directx-en keresztül megjelenített TV-adás okozza a gondot). Ezt kellene valahogy elkerülni, ha lehet. Egyébként ha már fut a játék, akkor nincs probléma, de ha visszaváltok a win képére, akkor ugyanúgy döccen egyet.

The only real valuable thing is intuition.

(#567) #65675776 válasza brd (#566) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vegyél fel Silent módban, akkor nem is jeleníti meg a képet.

(#568) szab.tam


szab.tam
nagyúr

Valahol, asszem itt a PH-n olvastam egy pci-os dupla analóg tuneres kártyáról, de nem találom. Márka, típus, link, valami...?
Hátha valaki! :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#569) #65675776 válasza szab.tam (#568) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dual analog tunerről legfeljebb valamelyik topic-ban (talán a Milyen TV tunert nevezetűben) olvashattál. Hírként dual DVB-T tuner volt: [link]

(#570) brd válasza #65675776 (#567) üzenetére


brd
nagyúr

Melyik program ez, amelyik ilyenkor nem ad képet sem?

The only real valuable thing is intuition.

(#571) bzoley válasza brd (#570) üzenetére


bzoley
veterán

Ja persze, én még a múltban élek, meg sem fordult a fejemben, hogy egy gépben több cpu is dolgozhat:)
A WinFast PVR2-ről van szó, bár lehet, hogy a silent recording csak ütemezett felvételnél működik. Legalábbis én nem tudtam rávenni manuális módban, hogy kapcsolja ki a képet.

(#572) amargo


amargo
addikt

Nero-val DVD-t írtam és ha full screen-re váltottam a PVR2-st, 2.0.2.11 verzió, akkor olyan 30mp közönként megjelent alul a kezelőfelülete. Tényleg azt valahogy nem lehet kikapcsolni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#573) goblin1983


goblin1983
tag

Szerintem felvétel közben játszani halott ügy... Bár nem tudom milyen hosszú filmet, reklámot, klippet, műsortm, stb veszel fel, de biztosabb kivárni. Vagy veszel egy P2es gépet, belerakod a kártyát és te meg játszol a másikon! :DD

(#574) brd válasza bzoley (#571) üzenetére


brd
nagyúr

Aha, akkor áttérek én is a PVR2-re, jó az ütemezett felvétel közben is. Pedig a csatornakiosztás miatt nem nagyon akartam, újra be kell állítgatni ugye. Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

The only real valuable thing is intuition.

(#575) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Még mindig a felvétellel próbálkozom: a cél 768*576 felbontásban rögzíteni a filmet (később vágni akarom és átkódolni)
Mpg2 nem jó (akad),
Huffyuv v2.1.1 - CCESP Patch v0.2.2 Interlészes a felvétel, de nagyon,
PICVideo M-JPEG 3 VfW Codec: Ez lenne a legjobb ,de szintén interlészes.
A felvételnél be van kapcsolva a PVR2-ben a progressív mód, mégis a két utolsó kodeknél váltottsorosan vesz fel.
Az Mpg2 kép Ok lenne, de nem bírja a gépem.
Csak személyes tapasztalat, de szerintem celeronnal rendelkezők ne nagyon álmodjanak Mpg2 felvételbe teljes felbontásban.
Valami ötlet, hogy milyen kodeket használjak?
Egy celeronnal felvevő egyén infoját szívesen venném. (Itt a többségnek valódi P4 ill. AMD procija van, amik valószínűleg lényegesen jobbak videokódoláskor)

(#576) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Bocsi. :U Még egy kérdés:
A PVR2-ben a megjelenítés módja mi legyen: VMR, VMR9, Overlay Mixer
Mi a különbség közöttük? Lehet hatással a felvételre? :F

(#577) hati válasza Jimmy8 (#575) üzenetére


hati
addikt

Nekem a tiedhez hasonló gépen, nem akadt az mpeg2 felvétel. Dualban futnak a ramok?
Esetleg húzd fel picit az órajelét (pl. 3GHz-re, s a ramok menjenek 400-on)

A PVR csak az mpeg2 -t tudja deinterlacelni. A többit neked kell utólag átalakítanod.

(#578) hati válasza Jimmy8 (#576) üzenetére


hati
addikt

Nincs hatással rá.

(#579) Jimmy8 válasza hati (#577) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Sajna húzni nem tudom, mert a lap ne támogatja :O
A RAMok dualban mennek, sőt az Intel rájött, hogy a PAT funkciót nem kell ''rejtegetni'', így ez is be van kapcsolva. A gépem minden más tekintetben a cerkához képest gyors, csak a videokódolás nem akar összejönni.
A gép amiben fut a kártya a konfigodnál lévő? Mert ott P4 van...
Milyen beállításokkal veszel fel mpg2-be?

(#580) hati válasza Jimmy8 (#579) üzenetére


hati
addikt

Most P4, de volt cerka 3GHz-is, s akkor is tudtam akármelyik profillal felvenni. A gyári ráadásul nem is a legerősebb kódolásra van állítva. Próbáld meg azzal.

(#581) Balinov válasza #65675776 (#552) üzenetére


Balinov
félisten

ez így van,viszont ha kiválasztasz egy műsort,majd a megnyíló ablakban bárhova jobbkatt és ''oldal forrása'' majd rákeresel a wmv-re,akkor megtalálod a wmv url-jét,kopipészt,majd flashget és jön,mint álom :DDD
BUÉK Uraim! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#582) copperhead válasza Balinov (#581) üzenetére


copperhead
aktív tag

Azt nem tudod véletlenül,hogy lehet letölteni a Videobomb-ról?Youtube,Googlevideo-nál a Keepvid.com működik,de itt nem.

(#583) amargo válasza Jimmy8 (#575) üzenetére


amargo
addikt

Én annó egy 1,4 tualatin cerkával vettem fel semmi akadás.. igaz ez sok P4 nél jobb volt, de a cerkáknál biztos, de annyival nem, mert alig volt megterhelve a proci.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#584) Wolf Howler válasza bzoley (#524) üzenetére


Wolf Howler
csendes tag

Hali mindenkinek és B.Ú.É.K.!

Köszi bzoley!
A windows volt a hiba. Újratelepítettem és most működik.

Múltkor felraktam a PVR2 2.0.2.11-et és mielőtt leállt volna rendszerhibával belenéztem milyen újítások vannak benne.
Találtam egy olyan menüt ahol belehet állítani, hogy az elalvás kapcsoló miként kapcsolja ki a gépet, meg valamelyik menünél bejött az a Eagle dolog amit még nem tudtam hogy mire való.
Most az xp újratelep. után felraktam a drivert majd a PVR2 2.0.2.11-et. Elindítottam, és az előbb említett változásokat nem találom. Maradt minden úgy mint az előzőleg használt verziónál. :F
Hogy lehet ez?
Valamit rosszul állítottam be?
Segítségeteket előre is közsi! :R

Lupus est homo homini!

(#585) bzoley válasza Wolf Howler (#584) üzenetére


bzoley
veterán

Mivel a program nem tudta elindítani a tunert, dvb módban ment tovább. Itt más beállításokat lehet elérni, mint analóg módban. Ha elindítod mégegyszer a PVR2-t, láthatod a különbséget, és itt tudod beállítani a sleep módot is. Lényeg, hogy addig az ''működő'' PVR2-t kapcsold ki. Itt írtam róla:[link]
A Eagle Vision nem elérhető feature, ne foglalkozz vele, amúgy sincs sok értelme.

[Szerkesztve]

(#586) tusi74


tusi74
őstag

Teljesen el vagyok keseredve. Vettem egy ATI Radeon 9550-et, minden szép és jó, csak éppen sem a sima PVR, sem a PVR2 nem megy, egyetlen verziója sem. Azt írja ki, hogy Hiba a képalkotás során. Majd amikor kilépek, hogy a DVBTAP.exe szabálytaln műveletet végzett. Mivel akad össze? Eddig matrox G550-em volt, és semmi ilyen gondom nem volt. :(

(#587) Balinov


Balinov
félisten

bzoley,nincs bétád a pvr2 2.0.12-ből? changelogja már van..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#588) bzoley válasza tusi74 (#586) üzenetére


bzoley
veterán

Frissítsd a tuner driver-ét!

Balinov:
Nem is nagyon lesz, majd csak a következőből. Az új okosságnak a neve''Preview TV by hardware encoding'' elég sutára sikerült, valszeg előbb új nevet kap. Pénteken talán.
''Dear Bzoley:
The name for ''Preview TV by hardware encoding'' will be rename.
If name is fixed,i will sent to you.

Thanks''


Amúgy meg a tizenegyessel sincs gond, használható:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#589) tusi74 válasza bzoley (#588) üzenetére


tusi74
őstag

4.0.107.3210-es driver van fent. Ennél van frissebb??? Nagyon elkeseredtem, de nem viccesen, komolyan, ma egy rakat filemt be akartam programozni. Már úgy hozzá szoktam.

(#590) bzoley válasza tusi74 (#589) üzenetére


bzoley
veterán

Az a legfrissebb, de attól még újra lehet rakni, nem?
Leszedsz mindent(PVR2, driver), majd újra felrakod.

(#591) tusi74 válasza bzoley (#590) üzenetére


tusi74
őstag

OK. Próbálkozok. :(((

(#592) tusi74 válasza bzoley (#590) üzenetére


tusi74
őstag

Bzoley!!!! Sikerült!!!! :DD

Leszedtem, úgy, ahogy az oldaladon le van írva, vissza, és minden megy. Csak a csatornákat állítgathatom be újra. De az a legkevesebb. :)

(#593) Balinov válasza bzoley (#588) üzenetére


Balinov
félisten

aha,majd akkor úgyis felrakom,ha belinkeled :))
amugy most tettem fel a 11-est.idáig tetszik,frissítettem az xmltv-t,majd betallóztam a chanellist import után és klafa.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#594) bzoley válasza tusi74 (#592) üzenetére


bzoley
veterán

Nahát, ez elképesztő, tényleg működik? :D



Új típussal bővölt a PVR2-vel működő tunerek listája:
Pixelview Play TV Pro(bt878) :)
Stirlitz kollega gépében kelt életre egy Expert mellett.

Balinov:
Az újabb frissítések nagy részét úgyis csak a PVR2000 tulajok élvezhetik.
Az új verzióban viszont számítok némi hibára, mert az audio részt átdolgozzák egy kicsit. Ilyenkor mindíg becsúszik egy apróbb bug :)

[Szerkesztve]

(#595) brd


brd
nagyúr

Mai kérdésem: mit csinálok rosszul?
Van ez a PVR2 nevű valami, de több gondom is van vele. Egyrészt, úgy néz ki (még nem mértem le, csak szemre, ahogy torzul a kép, ill a csatornák logóinak helyéből gondolom), mintha a kábelen jövő képből csak egy 720x576-os résznek a területét mutatná, majd ezt átméretezve lehet csak teljes képernyőre tenni (F5-ös gomb). A másik gondom az, hogy nem lehet elrejteni a kezelőpanelt teljes képernyős módban, csak úgy, hogy az egérmutatót elhúzom a panelről. Ez utóbbi azért baj, mert az egérpointer néha magától megjelenik a képen (ez már a sima PVR-rel is gond volt, de így meg tudtam oldani) és csak úgy tudom ''elrejteni'', ha a jobb alsó sarokba tolom. Ez az erőszakos panel viszont ezt lehetetlenné teszi (alulról úszik ugye elő).
Tud valaki okosat mondani a problémáimra? :)
A silent recording viszont pont úgy működik, ahogy akartam: magas prioritásra állítva bármit csinálhatok mellette, nem zavarják egymást a másik programmal és a felvétel is jó lesz. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#596) brd válasza brd (#595) üzenetére


brd
nagyúr

Bazzeg, csak kihagytam! A csatornaváltáskor megjelenik egy információs csík felül, ezt nem lehet átlátszóvá tenne, vagy csak a csatornaszámot kiíratni helyette, vagy áthelyezni alulra? :) Tudom, problémás vagyok...

The only real valuable thing is intuition.

(#597) bzoley válasza brd (#595) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a méretprobléma Live adásnál, vagy a felvett anyagon jelentkezik?

A CP elöl marad, ha fölötte van a cursor. Nagy ritkán előugrik nekem is. Esetleg használj valamilyen alátétet, vagy ne :)
Ha odébb teszem az egeret, nyugton marad.

Ugye, hogy jó dolog ez a Silent Recording :D

(#598) bzoley válasza brd (#596) üzenetére


bzoley
veterán

Régebben írtam egy patch-et, néha működik, néha nem:)
Ha gondolod, próbáld ki:[link]
Tv-t kikapcsolod, a két fájlt bemásolod a WFDTV mappába, és futtatod a neked kellőt. Az egyik leszedi a csíkot, a másik visszarakja(elvileg):)
Az esetleges károkért nem vállalok felelősséget :D

[Szerkesztve]

(#599) #65675776 válasza bzoley (#598) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ebből miért nincs már hivatalos támogatás? Engem is irritál az a csík.


brd: Teljes képernyőre ki lehet rakni nyújtás nélkül is. Azzal meg mi a gond, ha esetleg ''csak'' a 720x576-ra levágott képet jeleníti meg? A TV-k még ennél is kevesebbet mutatnak, többségükön még az eltérítés machinálásával sem lehet ennyit se kicsalni.

(#600) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Na ebben a pillanatban nem találja az eszközt a masina.De sehol.Se ujraindítás se telepítés, semmit.A rendszer sem látja :(((
Tegnap még vettem fel vele.
ma meg azt mondja nincs eszköz.Pedig be sem kapcsoltam a gépet.
Ha kiveszem ls visszarakom az talán segít.De ha az sem akkor végképp kuka.

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.