Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Alapvető hibák:

Hangproblémák

A tévékártyát jelenleg minden esetben össze kell kötni a hangkártyával belül, vagy kívül a mellékelt átkötő kábellel. Ha az átkötő kábel hiányzik a dobozból, azt CD audió kábel néven lehet kérni a boltokban.
Az átkötés mellett a PVR2 hangvezérlésének beállítása, és az operációs rendszer megfelelő hangbemeneteinek engedélyezése is szükséges.
Külső eszköznél csak az új hangeszköz helyes beállítása szükséges, ami normális esetben automatikusan megtörténik.

Távirányító

Probléma esetén győződjünk meg róla, hogy a távirányítóban van elem, megfelelően van behelyezve, az jó is, és a távirányító működik. Ez könnyen megtehetjük, ha egy digitális fényképező, vagy mobiltelefon kamerája felé fordítva megnyomjuk valamelyik gombot. Ha a távirányító működik, a kijelzőn látni kell az infra fényét.
A tévékártya vevője is lehet hibaforrás, amennyiben nem megfelelően van csatlakoztatva, vagy valahol kábelszakadás van. Ezt a távirányító valamely gombjának nyomvatartásával, és a kábel óvatos mozgatásával, hajlításával lehet ellenőrizni.
A távirányító működéséhez elengedhetetlen a WinFast Wizard futása, melynek az értesítáési területen látható az ikonja. Ezen belül lehet engedélyezni, vagy letiltani a távirányítót, valamint aktiválni az MCE üzemmódot. MCE módban a PVR2 vezérlése nem, vagy hibásan működik.

Rossz, zajos kép

A zajos képet a legtöbb esetben a megfelelő földelés hiányából származó földhurok, vagy a kábelhálózatban lévő potenciálkülönbség okozza. Kábeltévé használata esetén ajánott lehet galvanikus leválasztó beiktatása a kábel, és a PC közé. Ezen a néven a legtöbb antenna boltban beszerezhető az eszköz. További hibaforrás lehet a rossz kábelezés, sérült csatlakozók, nem megfelelő árnyékolás, valamint a kábel rossz elhelyezése.

Tudnivalók:

Minden újabb, vagy régebbi típusú DVB-T, vagy hibryd tuner alkalmas a MinDig TV vételére a saját szoftverével, attól függetlenül, hogy ez fel van-e tüntetve valahol, vagy nincs.
Az elégséges vétel viszont koránt sem garantált, az esetlegesen mellékelt botantenna a legritkább esetben lehet használható, a hálózat tetőantennás vételre lett beállítva, a megfelelő antennáról mindenkinek magának kell gondoskodnia.

Az egyes kártyák tulajdonságainak nem a boltok oldalain, és egyéb "érdekes" helyen nézünk utána, sok esetben az adott kártya nevét sem tudják helyesen leírni. Információért tessék a gyártó oldalán szétnézni, vagy a fórumban érdeklődni.

Mielőtt bárki a vásárolt terméket, vagy a szoftvert kezdené ócsárolni, nem árt figyelembe vennie, hogy az előforduló hibák min. 95%-a felhasználói hibára, vagy az operációs rendszer állapotára vezthető vissza, amiért annak a használója felel. Hibák vannak, mint mindenhol máshol, de ez belefér a maradék 5%-ba.

XMLTV:

Az XMLTV egy grabber program, amely különböző weboldalakról képes begyűjteni az egyes tévécsatornák műsorait, azokat egy fájlba rendezve exportálni, amiből azután a PVR2-vel megnyitva importálhatjuk műsorfüzetet.
A műsorfüzet beszerzéséhez szükség lesz az XMLTV nevű programra, amit innen le lehet tölteni. A forrásoldalak időszakos változásai miatt előfordul néha, hogy nem működik megfelelően a program, hibásan, vagy egyáltalán nem tölti le az adatokat, ilyenkor nem sokat lehet tenni, jelezni a hibát, és várni a javítást egy friss Alpha formájában.

Az XMLTV-t a c:\xmltv\ mappába ajánlott kicsomagolni, mert a szóközök gondot okozhatnak a működésében.
Első lépésnek túl kell esni a program beállításain. Célszeű rögtön készíteni két batch fájlt(Total Commander - Shift+F4) a kényelmesebb használat érdekében, hogy ne kelljen minden alkalommal parancssorból gépelni. Az egyik legyen pl.: config.bat, erre valószínûleg csak egyszer lesz szükség.
A fájlba csak ennyit kell írni: xmltv tv_grab_huro --configure

Indítsd el a grabber konfigurálását az elkészített config.bat-ra duplán kattintva. Meg fogja kérdezni, hogy a Magyar, vagy a Román műsorokra van-e szükséged. Nyomj egy "h"-t, majd várd meg, míg megkeresi az elérhető tv-csatornákat az adott oldalon. Miután ezzel kész, meg kell adnod, melyik csatorna műsorát akarod letölteni. Minden csatorna után nyomhatsz igent(y), nemet(no), vagy kiválaszthatod mindet egyből(all). A csatornák kiválasztásával a beállítás be is fejezõdött. Később hozzáadhatsz, vagy elvehetsz csatornákat reconfig nélkül, ha a XMLTV mappában lévő tv_grab_huro.conf fájlban a kívánt csatorna elé beraksz, vagy elveszed a #-et.

Ahhoz, hogy az EPG program importálni tudja a tévéműsort, szükség van egy használható .xml fájlra. Az XMLTV ezt a fájlt hozza létre a korábban kiválogatott csatornák alapján. Készítsd el a másik batch fájlt pl.: grab.bat, vagy letölt.bat néven, vagy ami neked tetszik.
A fájlba a következőt írd: xmltv tv_grab_huro --days 7 --output epgdata.xml
Majd ments el ezt is a program mappájába.

Ez egy alap grab-beállítás, minden extra nélkül, de a kezdőknek egyelőre ez is elég. Kívánság szerint megváltoztatható a napok száma(jelenleg 7) és a létrehozandó fájl neve. Ha kész a grab.bat, vagy amire nevezted, kattints rá duplán és várd a fejleményeket. Lassan(akár túl lassan is)ki kell gyűjtenie a csatronák listáját, majd a programokat. Erről mindössze egy státuszsor fog tájékoztatni, majd az egész ablak eltűnik. Ha valami probléma akad, arról tájékoztatni fog. A letöltés sebessége nagy mértékben függ a beállított csatornák és napok számától.1-2perctõl akár 10-20percig is töltögethet.
Később, ha lejárt a műsorfüzet, leteltek a napok, akkor csak újra duplakatt a grabber-re és már meg is van a friss tévéműsor.
Az XMLTV-s molyolás ezzel véget is ért.

Linkek:

A gyártó oldala

Archívum:

Régi PVR2000 topic
Régi PVR3000 Deluxe topic
Régi PxDVR3200H topic

Előzmény:
Leadtek winfast tv2000 xp expert stereo - Archívum I. [link]

[ Módosította: doc ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) bzoley válasza Racecam (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Köcce:)

Crock:
Te biztos, hogy a gyári távirányítót használod?
Tudtommal a deluxe-on is a kártyára kell dugni az érzékelőt, te meg usb-t írtál.

(#3) tusi74 válasza Racecam (#1) üzenetére


tusi74
őstag

Nagyon érdekes akkor itt a moderáció. Én legtöbbet a jogsis topicba írkálok, de máshol is láttam már az nyit új topicot aki akar.
Pl. jogsisnál sem moderátor nyitotta: [link]
Senkit nem zavart. És az nem lett volna egyszerűbb, hogy ha már megvan nyitva egy új, akkor maradjon, és azt lezárjátok. Nem, azt bezártátok, majd csináltatok egy újat. Na mindegy a Ti dolgotok, de ezt most látom először, holott nem tegnap óta PH!-zok.

(#4) Racecam válasza tusi74 (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Drága tusi!

Az alapelvek bővítve lett, nem olyan régen, ahol egyértelműen le van írva, hogy mi a teendő, ha egy topic eléri az 5000 hozzászólást. Ez eddig nem így volt, nem is volt egységes a megítélés, van aki engedte ''annak aki megérdemli'', van aki nem. Ebből elég sok vita származott. (Neki miért lehet, nekem miért nem? Ö nem is volt olyan aktív, akkor hogyhogy megnyithatja a következő topikot? stb.) Ennek elkerülésére lett bevezetve ez a rendszer.
A konkrét esetben sem a rosszindulat vezérelt, vagy az, hogy imádom látni a fejemet a topic elején, hanem előre el szerettem volna kerülni egy esetleg fellángoló vitát. (''Most akkor Neki lehetett?'')

Remélem elfogadod a válaszomat.

Üdv.:
Racecam

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) crok válasza bzoley (#2) üzenetére


crok
nagyúr

Ahha, legalábbis ez volt a dobozban:
Leadtek WinFast CoolCommand ( Y04G0004 ) -> ez van rajta ( fehér )
meg egy USB InfraPort

és igazad van, a deluxon van a kártyán egy hely, ahova a távirányítót
kellene dugni, de ahhoz nem kaptam semmit, helyette USB InfraPort.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6) tusi74 válasza Racecam (#4) üzenetére


tusi74
őstag

Elfogadtam, nem is bántásnak írtam, csak egyszerűen furcsának találtam. Nincs harag OK? :)

(#7) Racecam válasza tusi74 (#6) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Persze, hogy nincs!! :)
Én pedig pont azért írtam le, mert még nagyon új a dolog. (Update 2006-10-25 22:58)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) tusi74


tusi74
őstag

Azt nem tudja valaki, hogy be lehet-e ütemezni külső forrásból való felvételt? Pl. CVBS-t?
Nekünk az adók egy része digitálisan jön settopboxon keresztül. Ma sima RCA-val összekötöttem a tunerrel, és a CVBS-en keresztül tökéletesen bejönnek a digitális adók.
Persze lapozni nem lehet bennük, de ha a settopboxon beállítom az HBO-t majd lefekszem aludni, tök jól lenne, ha éjjel fel tudná venni a műsort.

Egyébként mi az a CVBS? Még ezt a rövidítést sosem hallottam.

(#9) szasza_1 válasza tusi74 (#8) üzenetére


szasza_1
senior tag

[link] :

''Color, Video, Blank and Sync'', ''Composite Video Baseband Signal'', ''Composite Video Burst Signal'', or ''Composite Video with Burst and Sync''

szerk: Szerintem fel lehet venni, legalábbis ki lehet választani a listából.

[Szerkesztve]

(#10) tusi74 válasza szasza_1 (#9) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, mostmár tudom. :DD Mi a különbség az SVIDEÓ-tól?

(#11) szasza_1 válasza tusi74 (#10) üzenetére


szasza_1
senior tag

Az S-videón külön megy a fényességi jel a piros és a kék szinkülönbség jeltől. Tehát egy vezeték fényességi jel, egy vezeték a piros-kéknek. A componensben pedig mind a 3-ra külön vezeték van. (az meg 3 szines RCA)

szerk: Amugy meguntam a PVR2 szórakozását, felraktam egy 2006. oktoberi 64 bites XP-t. Most működik a PVR2, de még mindig csak 24 FPS-el vesz fel. 3 órán át teszteltem a felvételt, közben telepítgettem, másolgattam, és így sem csúszott a hang. De ezt a 24 FPS-t nem értem...
Amugy még sosem használtam 64bites OP.rendszert, szerintem sokkal gyorsabb a 32bitesnél. Most DivX 6.4-el 768*576-ban 2000-es bitrátával Extreme Qualitiben is simán felvesz. Pedig csak 32bites a PVR2 is, meg a DivX is. De van Virtual Dub-ból meg XviD-ből is 64bites. Remélem majd 64bites Vista alá is lesz drivere a tiner kártyának.

[Szerkesztve]

(#12) tusi74 válasza szasza_1 (#11) üzenetére


tusi74
őstag

Ja? Na így már egy kicsit barátságosabb. Sajnos még mindig nem találom a listában, hogy külső forrásról hogy vegyek fel.

(#13) szasza_1 válasza tusi74 (#12) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hát amikor ütemezed a feladatot, ott ki lehet választani a feladat legördülő listadobozban (vagy nem tudom, mi a neve...combobox), hogy felvétel analog, átkapcsolás analog, CVBS, S-videó.

(#14) tusi74 válasza szasza_1 (#13) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, meg is találtam.

(#15) tusi74 válasza tusi74 (#14) üzenetére


tusi74
őstag

Így csináltam, ha valakinek még gond lenne:
[kép]

(#16) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Már kezdem unni,hogy akármit csinálok(a win újratelepítésen kívül),akkor is ''Cannot find any video capture device. FF06107D&REV_11'' hibát ír ki a PVR.Páran már találkoztak ezzel a hibával,de senki nem tudott segíteni... :O
Kipróbálom másik gépben is,ha ott jó,akkor újrahúzom a wint,hátha.
bzoley:sikerült valamit összehoznod a Vista hasonló problémájával?

Z Fold 4

(#17) tusi74 válasza tusi74 (#15) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt nézzétek, mit csináltam az XMLTV és a WinFast2-vel. EPG a digit csatornákhoz.
[kép]

Ha már volt, akkor bocs, ha nem volt, akkor leírom, hogy csináltam.

(#18) hati


hati
addikt

Új PVR2

Version: 2.0.2.6
What's New:
Ivan:
1. ''H'' key supports Poland.
2. Support YPbPr for LR6635.
3. Support LR6F19 and LR6F1B.
4. Support Remote control for LR6635.
5. Support file split for LR6654 (Record).
6. Bug fixed : Fail to set TV system (ex.PAL D)for PVR2000.
7. Bug fixed : If there are special characters wthin the file name,it will cause recording failed.
8. Bug fixed : PVR2 doesn't stop recording When hard disk is full.
9. Bug fixed : Demand from Japan.
10. Bug fixed : Audio status (mono/stereo/dual).
10 November,2006
Ivan

(#19) hati válasza tusi74 (#17) üzenetére


hati
addikt

Köszi, tudtuk, mi is használjuk. :)

(#20) tusi74 válasza hati (#19) üzenetére


tusi74
őstag

OK. És helyesbítek, nem digit., hanem analóg csatornákhoz.

(#21) éN79 válasza bzoley (#2) üzenetére


éN79
addikt

Megint megnéztem az STI-s házat! :R
Na, csak 7200.7 80Gb-os elektronikám van. Az nem jó?

(#22) Littletiger


Littletiger
tag

bzoley!

4988-ban írtad: ''Vezérlőpult - hangtulajdonságok - audió - hangrögzítés - hangerő, ott beállítások - tulajdonságok, majd kiválasztod azt, ami neked kell, pl. aux(külső), cd-in, vagy egyéb.''

Ott csak azt lehet beállítani, hogy milyen hangerőszabályzókat jelenítsen meg. A hangerőnél lehet kiválasztani, hogy milyen forrásról vegyen fel. Nálam a 'külső' van kipipálva. A PVR-ben szintén külsőre van állítva az audio recording line. Alaplapi hangkártyám van, és azon az aux-ra dugtam a tv tunerből jővő kábelt. Az is külsőt jelent, szóval elvileg okénak kellene lennie. Csakhogy továbbra sem próbálkoztam felvétellel. Egyelőre csak azt szeretném elérni, hogy tv nézés közben legyen hang. Tehát nem a felvétellel van gondom. Nem is érdekelne különösebben, ha nem tudnék felvenni. Elsősorban tv nézésre vettem. Szóval hagyjuk most a hangrögzítést és szorítkozzunk a hanglejátszásra. Lehet, hogy az alaplapi hangkártyámmal van gond? Az audio-out control line-nál ugyanis nem jelenik meg az a lehetőség, hogy aux avagy külső. Pedig, ha jól értelmeztem, ezt az opciót is arra kellene állítani. Vegyek egy hangkártyát? Vagy mit csináljak?

(#23) bzoley válasza hati (#18) üzenetére


bzoley
veterán

Semmi link? :D
Mondjuk az előző topic-ban ott van.

tusi74:
Grat a felfedezéshez :D
Viszont néhányan azóta tudunk róla, mióta kitaláltam, hogy kéne egy ilyen a programba ;]

Erről jut eszembe:
Csatorna logó viszont nem valószínű, hogy lesz. Le lettem szavazva.
''There is a chance still.
It depends on the decision of Bob xxxxxx@leadtek.com.tw , PCBU RD, Sr. MultiMedia Manager''

éN79:
Nem tudom, annyira nem értek hozzá. Megkérdem a vinyó topic-ban. Mit kérnél érte?

(#24) bzoley válasza Littletiger (#22) üzenetére


bzoley
veterán

A hangkártyádnak nincs saját mixere?
Hátha abban lehet kapcsolgatni a bemeneteket.
A cd-in-t sem tudod használni?
Esetleg ha van hátul line-in jack, akkor egy belső-külső kábelt barkácsolni a próba kedvéért.
Szóba jöhet még a hangártya drive-ének frissítése, mixer letöltése, stb.

(#25) éN79 válasza bzoley (#23) üzenetére


éN79
addikt

Mondjuk ... semmit? ;)

(#26) bzoley válasza éN79 (#25) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor marad a sör-csoki :D
De akad itt még motorhibás Maxtor is , ha érdekel.

(#27) éN79 válasza bzoley (#26) üzenetére


éN79
addikt

Komolyan semmit. Ez egy 80-as vinyó volt, amit külső USB-s rackben használtam, aztán egyszer csak elkezdett éktelen ''karcoló'' hangokat kiadni magától, mintha a fej fizikailag hozzáért volna a tálcákhoz. Még kb. 3x kipróbáltam később, de nem történt semmi változás, azóta max. nehezékként funkcionálna nálam. Berakom a táskámba, aztán majd valamikor összefutunk, ha kell, mert én a Hősök terénél tengetem munkaidőmet.

(#28) tusi74 válasza bzoley (#23) üzenetére


tusi74
őstag

bzoley! Lehet, hogy feltaláltam a spanyol viaszt, de nekem akkor boldogságot okozott. Sőt, ahogy léptetek a csatornákban, mindig kiírja az aktuális műsort.
Soha ilyen jó vásárt nem csináltam. MInden vágyam volt egy HDD-s felvevő. Újra nem lett volna pénzem, nézegettem a Vaterán, ott már voltak 30-ért de nem nagyon bízok ezekben a használt cuccokban.
És akkor megláttam a Mistralnál 9200 bruttóért. És így szinte mindenem megvan, amire vágytam. Tudok felvenni, de nem kell DVD-vel etetni. Csak ha valamit tényleg el akarok tenni. pl. a Derrickeket. Imádom!!! :DD

[Szerkesztve]

(#29) bzoley válasza tusi74 (#28) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem is tetszik benne ez a sok kis hasznos dolog. Azelőtt külön programot használtam a tv-műsorhoz, de ez így kész luxus :D

éN79:
Ha minden igaz, én holnap az állatkertben fogok kikötni. Nem egy nagy távolság :)

(#30) éN79 válasza bzoley (#29) üzenetére


éN79
addikt

Telefon az adataimnál, ha napközben arra jársz, rámcsörögsz. Én egész konkrétan a Benczúr u. Dózsa felöli végénél leledzem, azaz tényleg nem messze, úgyhogy akkor akár holnap is mehet tőlem.

(#31) hati válasza bzoley (#23) üzenetére


hati
addikt

Nem baj, inkább a többi, általam hiányolt dolog működjön. :)

(#32) szasza_1


szasza_1
senior tag

Valaki nézze meg nekem, hogyha DivX codeckel vesz fel, akkor hány FPS-t ír ki pl a BSplayer? MPEG-2 -be 25 FPS-t ír ki, de DivX-el 24000-t, vagy 7000-et, és ezmiatt elcsúszik a hang, addig amig bele nem pörgetek. Má az *#&@ tele van. Azért Ivan Uskov-tól (aki csinálta az IUvcr-t), megkérdezhették volna, hogy kell normális progit csinálni, nem a csicsára rámenni.

[Szerkesztve]

(#33) szasza_1 válasza szasza_1 (#32) üzenetére


szasza_1
senior tag

Na, itt valami furcsa. Ha MPEG-2 –be veszek fel, akkor meg másodpercenként megakad egy pillanatra a kép, olyan, mintha az is csak 24 képet vett volna fel. Mi lehet a gond?

(#34) Littletiger válasza bzoley (#24) üzenetére


Littletiger
tag

Azt honnan tudhatom, hogy van e saját mixere? A hangkártya típusa egyébként ADI AD1986A SoundMAX. Cd-in szintén nem jelenik meg a PVR beállításában. Line-in jack van hátul, de nem vagyok az a barkácsolós fajta. Drivert próbáltam frissíteni, de nem talált újabbat. Mixert honnan lehet letölteni?

(#35) tusi74 válasza Littletiger (#34) üzenetére


tusi74
őstag

És úgysem jelenik meg, hogy zenei CD??

(#36) Balinov válasza hati (#18) üzenetére


Balinov
félisten

sziasztok,már múltkor is akartam a changelogokat böngészve kérdezni,hogy mik ezek,hogy:
LR6635,LR6F19, LR6F1B?
revíziószám? pcb szám,vagy mi? van neki 1általán jelentősége? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37) #65675776 válasza Balinov (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

A különböző (esetleg még nem is létező) típusok gyári típusjele. Pl ha megnézed a Globalon a belső audio csatlakozó felett látható, hogy LR6618.

(#38) Balinov válasza #65675776 (#37) üzenetére


Balinov
félisten

aha,köszi daa-raa,én is ilyesmire gondoltam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39) Balinov


Balinov
félisten

mégvalami,
ha valakinek újabb,Xceive XC2028 tunert tartalmazó leadtek tunere lenne és Dscaler-rel használná, most találtam a dscaler fórumán,hogy egy hasonló (conexant chip+xceive sziliciumtuner) ,de powercolor tunerrel, sikerült működésre bírnia a kettőt.
[link]
dscalerben ott hasaltam eddig el,hogy a conexant chip után kikell választani a tunermodul típusát,de xceive nem volt a felsorolásban.
Kipróbálni még nem sikerült,de majd beszámolok
üdv
Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#40) elbango


elbango
csendes tag

Sziasztok! Kérdésem mint az előző topik 4977-es kérdése. Miért nem tudom beállítani, hogy az elalváskapcsoló kikapcsolja a gépem? DV2000 tunert, PVR2-t használok, Pvr-nél még ment? Köszi :R

/vege

(#41) szasza_1 válasza szasza_1 (#32) üzenetére


szasza_1
senior tag

Senki? :O

(#42) #65675776 válasza szasza_1 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szívesen megnézném, de a bsplayer-t soha sem kultiváltam, így fent sincs. Más programokkal nézted? Tudom ajánlani a Vplayer-t [link], ami kicsi és a Win-be sem gyak bele, mindössze a Windows könyvtárba rak egy vplayer.ini file-t. Sajnos már jó öt éve nem fejlesztik, de DS alapú, úgyhogy amihez van codec a Win-ben, azt lejátsza.

Nálam egyébként a DivX felvétel (2000kbps + PCM hang, de MP3-mal is) normál 25fps. Vplayer-rel lejátszva.

(#43) Littletiger válasza tusi74 (#35) üzenetére


Littletiger
tag

Zenei Cd az audio recording line-nál van. Azt én külsőre állítottam, mivel a hangkártya aux in bemenetére kötöttem a vezetéket. Az audio-out control line-nál csak hanghullám, sw szintetizátor, cd lejátszó és fejhallgató jelenik meg. Természetesen a hang és audio eszközök között minden engedélyezve van, semmi sincs elnémítva.

(#44) #65675776 válasza Littletiger (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nos, akkor lássuk hol és mit kellene beállítani. Volume Control (Hangerőszabályzó) -> Options (Beállítások) -> Properties (Tulajdonságok): ez a kép fogad, itt kell kiválasztanod a Recording (Felvétel) pontot

[kép]

Ekkor valami hasonlót fogsz látni az OK-ra nyomva:

[kép]

Csak egy bemenetet választhatsz ki, többet nem! Ha itt nem az van kiválasztva, amire az Audio-Out Control Line és az Audio Recording Line állítva van a PVR(2)-ben, akkor nem lesz hangod.

Egyébként a Deluxe (ha jól emlékszem az van neked) nem külső átkötésű? Mert akkor a Line-in a nyerő.

(#45) dvdbackuper válasza elbango (#40) üzenetére


dvdbackuper
őstag

ezért váltottam vissza PVR-re :D :D

(#46) purification


purification
csendes tag

Hello,

Vettem egy WinFast TV2000 XP tunert, a WinFast PVR legújabb verzióját szedtem le hozzá, beállítottam a frekvenciákat a UPC kiosztása szerint, tisztán jön a kép és van hang is...

...de a hang alatt folyamatos sípolás jön a hangszórókból, és csak amikor ezt használom, amúgy nem szokott. A sípolás felvételeknél is benn marad.

Volt már másnak is ilyen problémája, valami megoldás??

[Szerkesztve]

(#47) Lacika007


Lacika007
csendes tag

Hali!
Érdekelne Vista alatt működik-e a kártya?
Köszi!

(#48) #65675776 válasza purification (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Túl magasra vetted a hangerőt valószínűleg.


Lacika007: Működik a legújabb driverrer és PVR2-vel.

(#49) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Másfél hete a tvtunerem összes eszköze eltűnt az Eszközkezelőből,és utána akármit telepítettem fel,nem működött,a PVR állandóan hiányolta a video capture-t,holott fel volt telepítve.Aztán a neten megtaláltam a megoldást:egy olyan DOS-os programot,ami a kártya EEPROM-ját írja újra(rem nem írtam hülyeséget,bzoley majd megmondja ;) ).Csak fel kellett másolni egy lemezre két fájlt(tv2kprom.exe és DOS4GW.exe),majd DOS-os indítólemezzel bootolni,visszarakni a 2 fájlt tartalmazó lemezt és elindítani a tv2kprom.exe-t,majd újraindítani.Ekkor a kártyához tartozó összes eszközt újra fel kell telepíteni,majd PVR és máris müxik! :C Ez a módszer úgy olvastam csak a Bt878-asokhoz jó!
Itt a link a fájlokhoz,a többit én nem másoltam fel,elég volt a fent említett kettő:
[link]

[Szerkesztve]

Z Fold 4

(#50) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Na nekem is egy ilyen kártyám volna és az volna a problémám hogy bár a felvételnél 12gb limitet állítottam be, mindig abbahagyja a felvételt magától 3876mb-nál.
Ennek mi lehet az oka?

Válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.