Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#251) #65675776 válasza Davidx (#250) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl próbáld meg PVR helyett PVR2-vel.

(#252) user12 válasza Davidx (#250) üzenetére


user12
őstag

1. www.divx.com <- leszeded a legújabb divx creator-t, fölrakod
2. a winfast pvr-ben: settings-> capture profile setting -> hozzáadsz új profilt, ebben kiválasztod a divx-et (nem a compressor-t, hanem a másik divx-es bejegyzést), utána a felbontást 388*288 pal-ra, majd a hangot mpeg layer 3-ra
3. modify gomb, majd ok
4. kiválaszod az előbb létrehozott profilt a capture format profile-ben

Ennyi.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#253) Davidx válasza user12 (#252) üzenetére


Davidx
csendes tag

Kössz mindkettőtöknek
Próbálkozok.

(#254) user12 válasza Davidx (#253) üzenetére


user12
őstag

Ha tanácsolhatom inkább pvr, a pvr2 még nem tökéletes. Legalábbis amit én próbáltam még nem volt az (kb 2 hete).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#255) bzoley válasza user12 (#254) üzenetére


bzoley
veterán

A PVR meg már nem tökéletes.
Pl. mi nem volt tökéletes benne?

(#256) #65675776 válasza user12 (#254) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az általad javasolt felbontás meg a legkevésbé sem tökéletes a kívánt célhoz, ami ''jó illetve ugyanolyan minőségggel mind a képernyőn''.

A PVR2 már régen megelőzte a PVR-t minden szempontból.

(#257) user12 válasza #65675776 (#256) üzenetére


user12
őstag

Akkor ezek szerint már van végleges változata is....amit én próbáltam az a dvb-s kártya tartozéka volt, valami béta cucc. Naja, kipróbáltam 720-ban tömöríteni, de akkor már szaggatott a kép, meg eléggé pixeles is volt, úgyhogy nagykeservesen kikisérletezni, hogy 388-as felbontás, meg HD profil a divx-ben. Most még teljes képernyőn (1152*1024) is jó minőséget produkál szaggatás nélkül, valósidőben tömörítve. Ez az én receptem :C

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#258) bzoley válasza user12 (#257) üzenetére


bzoley
veterán

A PVR2 valójában folyton beta, és pont ez a jó benne. Mindig frissebb, mindig jobb:)
Az, hogy 720-ban szaggat-e, csak a cpu-tól függ, meg hogy kell-e mellette még mp3-at is tömörítenie. Egy 388-as felbontásnál természetesen nagyobb siker garantált.

(#259) user12 válasza bzoley (#258) üzenetére


user12
őstag

Jaja, én pont azért választottam a 388-at jobb tömörítéssel párosítva, hogy ne fogja le az egész cpu-t (celeron-d 2.4). A Fábry show rögzítése mellett így tudtam netezni (az unalmasabb részek alatt)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#260) Razor1


Razor1
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy Winfast TV2000 XP Global kártyát. Amikor beraktam a gépbe, a videokártya beszart tőle, 800x600-ban, 14 színnel jött be a windows, és ez a driverek feltelepítése után is így maradt. Ha kihúzom a tuner karit a PCI slotból, egyből minden helyreáll, tehát arra gondolok a video kártyával nem szeretik egymást. Másnak is volt már ilyen gondja, ill. mi a megoldás? Konfig az adataimnál

(#261) edeleny válasza Razor1 (#260) üzenetére


edeleny
őstag

Hümm.
Nálam az ujabb driverekkel csinálta ezt az X700 Pro.
Azt álmomban sem gondoltam volna,hopgy akad a TV tunerrel.
Megoldás,vettem uj VGA karit.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#262) ArGab válasza bzoley (#235) üzenetére


ArGab
őstag

Kösz szépen. Beszerezem egy Auditiont, ezzel megnyitva ugyanúgy rövidíti a hangot, de legalább itt újra tudtam vágni és időzíteni a képhez. :R
Három helyen hagyott ki szó szerint kis, fél-egy mp körüli részt a hangból megnyitáskor, ezért csúszott szét.

(#263) Balinov válasza Razor1 (#260) üzenetére


Balinov
félisten

üdv,nálam a Global csont nélkül ment ezidáig,pedig ahogy linkelik a kollégák az új drivereket,PVR1/2-ket,mindet szép sorjában felraktam.még a DTV-vel is ment rendben.
igaz,nekem nforce lapom van

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#264) Balinov válasza Balinov (#263) üzenetére


Balinov
félisten

kimaradt,affene,szóval bzoley honlapján látható linken elérhető drivert ill. a PVR2-ből a ...10-es build-et használok épp

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#265) Razor1 válasza Balinov (#264) üzenetére


Razor1
aktív tag

igazából a kártya behelyezése után egyből elszáll a vga, amikor még nincs is driver telepítve a tunerhez. próbálkoztam több driverrel, de az eredmény ugyanaz: windows xp 800x600ban, 4bit színnel jön be, az eszközkezelő jelzi is, hogy gáz van a vga-val, nem áll rendelkezésre elég erőforrás (amit erősen kétlek). esetleg táp gond lehet? bár ez sem valószínű...

én csak vhs-ről digizésre használnám, tévét nézni nem akarok vele, azért választottam ezt, mert 4900 volt újonnan boltban. lehet rosszul döntöttem?

(#266) Balinov válasza Razor1 (#265) üzenetére


Balinov
félisten

4900Ft??? hoool??

figy,én megpróbálnám load bios default-ot,esetleg cirmosklírt,mást úgyse tehetsz,mivel pölö friss platformdrivert sem bírsz felrakni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#267) Razor1 válasza Balinov (#266) üzenetére


Razor1
aktív tag

edigitalban, de már nincs fent a honlapon, lehet rájöttek h túl ócsóér adták :) biost majd megsasolom, lehet h a pci foglalattal van vmi gebasz.

(#268) Balinov válasza Razor1 (#267) üzenetére


Balinov
félisten

bittos,h. rájöttek,mer még Z0tyánál is 7xxx Ft...
most hogy írod,lehet szimplán kontakthiba is,esetleg másik pci slot? én még 2002-be jártam hasonlóan egy kworld ''tsodával''

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#269) Razor1 válasza Balinov (#268) üzenetére


Razor1
aktív tag

két slotban is kipróbáltam, mert első nekifutásra szétszedtem a vga egyedi hűtését, hogy beférjen alá a tuner a pci-ba, ekkor azt hittem azért nincs kép mert vmit elcsesztem a vga-n, de utána csináltam helyet egy másik slothoz és ott is ugyanez a móka. igaz ezekben a slotokban még soha nem volt semmi, szal egy próbát megér ellenőrizni.

(#270) LeKlein


LeKlein
csendes tag

Lehet hogy láma kérdés de felteszem :d. Nekem Leadtek winfast tv2000 xp expert tv tunerem van és használtam dscalert egyszer kérdésem az lenne hogy fennt olvastam átírhatja az eepromját ha ez meg történik akkor a driverek eltünnek vagy egyéb gond is lehet ? ha igen hogyan lehet xp alatt visszaállítani nincs floppy lemez meghajtom. Előre is kösz a segítséget

[Szerkesztve]

(#271) Balinov válasza LeKlein (#270) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ha nincs fdd,akkor max egy bootcd-re rátolod a megfelelő fileokat és cd-ről bootolsz be

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#272) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok! Most állok Tv tuner vásárlás előtt.
Leadtek winfast tv2000 xp expert a kiszemelt. A kérdés, hogy a gépem (főle a proci és a vinyó) elég lesz-e a ''csúszásmentes'' hanghoz: 2.66Ghz celeronD (L2 256 kB) , 80GB Maxtor PATA 7200rpm, 2 MB Cache (adataimnál fellelhető a teljes konfig).
Főleg a cerkától félek.... Valaki vesz fel hasonló konfiggal? Ha nagyon muszály, veszek harvereset, de csak ha nagyon -nagyon.... ;)

(#273) hati válasza Jimmy8 (#272) üzenetére


hati
addikt

mpeg2 re elég lesz

(#274) Jimmy8 válasza hati (#273) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi a gyors választ.
Ha arra elég csúszás nélkül akkor OK. Ha akarom utána majd átkódolom.......
Csak nem akarnék venni egy olyat, amivel min. mpg2-be sem tudok felvenni hangelcsúszás nélkül (tudom a felvétel alatt jobb nem buzerálnia gépet egyéb erőforrásigényes alkalmazásokkal).

(#275) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Még egy kérdés: Mi a különbség az expert és a global között?

(#276) Balinov válasza Jimmy8 (#275) üzenetére


Balinov
félisten

a globalon xceive xc2028-as szilicumtuner van,míg az experten még a hagyományos.(hirtelen nem ugrik be,konkrétan milyen,de 100%,h. más) amugy az encoder az asszem ua. conexant chip.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#277) Jimmy8 válasza Balinov (#276) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Tehát a global az ''újabb'' fejlesztésű kártya. A kettő közül melyiknek jobb a képe? Érdemesebb megvenni a globalt? (mellesleg olcsóbb is). Félek, hogy olcsó húsnak.....

(#278) Balinov válasza Jimmy8 (#277) üzenetére


Balinov
félisten

igen,global újabb fejlesztés,olcsóbb szvsz azért,mert kb körömyni az egész tuner,így olcsóbb az előállítási ktsg-je.sajna épp az expert-tel nem tudom összehasonlítani.XP Deluxe-m volt,meg most a Global (meg még vagy 4 fajta tuner).de idáig meg vagyok vele elégedve.Képe szép,gyk minden 3rd party PVR progival működik,dehát ez nem is csoda wdm-es illesztőprogrmja lévén,faint a távirányítója,FM részéről nem nagyon tok nyilatkozni,azt még ki sem próbáltam,capture részre is most fogok ráfeküdni. apropo: capture, korábbi pvr1/2 ill.DTV-kkel ill. korábbi illesztőprogrmaokkal néha nem volt hang,meg 1-2 kisebb probléma,de kipp-kopp leguccsó driver + pvr2 kombóval megy faszán.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#279) #65675776 válasza Razor1 (#269) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet a chipset driverét kelletni inkább egy kicsit zargatni.

(#280) Jimmy8 válasza Balinov (#278) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Lehet egy kicsit off,mert az expert topikjában vagyunk, de most akkor melyik legyen: expert vagy global? Tudom nem nagy összeg már egyik sem, de nem szeretem évente cserélni a hardware-imet. A global annyira új, hogy nem igazán van info róla a Neten, így a Ti véleményetekre vagyok utalva.

(#281) Balinov válasza Jimmy8 (#280) üzenetére


Balinov
félisten

én expertet venném,kiforrottabb hw és - még -jobb sw támogatottság.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#282) Jimmy8 válasza Balinov (#281) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Ok! Akkor marad az első gondolat. Megyek holnap és megrendelem....
Köszi az infokat :R

(#283) tepison


tepison
csendes tag

sziasztok!

még soha nem volt tv-tunerem és nem is volt dolgom velük, úgyhogy nem is biztos, hogy van értelme a kérdésemnek, de vásárlás előtt felmerült bennem és választ nem találtam rá sehol. szal lehet-e úgy rögzíteni ezzel a leadtek cuccal, hogy közben a rögzített tv-műsor vagy video nem ''fut'': nem látom, nem hallom --> tudok pl. zenét hallgatni vagy valami .avi-t, dvd-t nézni. amd 2800as proci, 512, 128megás videokártya...
egyáltalán van értelme ennek a kérdésnek?

előre is köszi a választ!

(#284) bzoley válasza tepison (#283) üzenetére


bzoley
veterán

Ez szoftver-függő, de a PVR2-ben van ilyen lehetőség(Silent Recording).
Ilyenkor csak a program vezérlőpultja látszik, se kép, se hang.

Balinov:
Magad ellen beszélsz?:)
Én látatlanba a Golbal-t választanám. Gyári szotverrel annak is működnie kell(esetleg előfordulhat egy-két bug), a tuner külső a zavarokra valszeg immunis az RF-fel szemben, így a kép is jobb lehet.
Ja, és olcsóbb:)

[Szerkesztve]

(#285) user12 válasza tepison (#283) üzenetére


user12
őstag

Túl sok mindent akkor se fogsz tudni csinálni felvétel mellett (ha tömörít), max internetezni. Hacsak nem tömörítetlenül veszel fel, de az meg hatalmas állományt fog produkálni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#286) Razor1


Razor1
aktív tag

Megoldódott a problémám, kivettem egy pci kártyát, és egyből működött a tuner a vga mellett. úgy látszik nem szereti az alaplap ha 3 pci kártya van egyszerre bedugva. igaz így választanom kell tv tuner és hálókártya között, de mivel úgyis csak vhs bedigitalizálására vettem, nem okoz gondot.

(#287) Jimmy8 válasza bzoley (#284) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Azért még itt vagyok ám :))
Akkor inkább mégiscsak a globál?
Ez az ''immunis'' szöveg csak tipp, vagy személyes tapasztalat?
Bár az oldaladat elnézve igencsak benne vagy ebben a témában.... :DD

[Szerkesztve]

(#288) bzoley válasza Jimmy8 (#287) üzenetére


bzoley
veterán

Sajna még lusta voltam beszerezni egy Global-t, vagyis egyszer megrendeltem, de nem hoztak. Szóval egyelőre csak Balinov tapasztalataira lehet hagyatkozni, ő meg úgy látom, meg van vele elégedve. A hagyományos RF tuner képes összeszedni a környezetében keletkező elektromos zajokat, ami elég kellemetlen tud lenni. Persze ez nem jelenti azt, hogy ennek így is kell lennie. Egy normális házban, normálisan összeszerelt konfig mellett nincs ilyen probléma. Viszont a szilicium tuner, felépítéséből adódóan nem képes összeszedni ezeket a zavarokat.
A legrosszabb ami történhet, hogy a mellékelt program egyik-másik funkciója esetleg nem úgy működik még az új tunerrel, ahogy kéne. Bár már ez sem valószínű, hála a működőképes feedback-nek.
Szerintem nyugodtan megveheted a Global-t, nem lesz rá panasz.
Csak aztán nehogy rám fogd :D

(#289) zseko válasza zseko (#222) üzenetére


zseko
veterán

Senkinek semmi ötlete a kérdésemre? A súgó ír róla, de nem működik.

Most 2 XP van a gépemen, egy ''sima'' és egy 64 bites. Nekem úgy tűnik, hogy szebb képe van a tv-nek x64 alatt, és a felvétel is jobbnak tűnik.

#272
Én még az 1800+ procimmmal vettem fel 352x288 ban 4000 bitrátával akadásmentesen, a 720x576 épp a határon volt. Szerintem menni fog a 2.6-os procival.

HR24.hu

(#290) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget. Alszok rá egyet és eldöntöm, hogy milyen is legyen.... Ha a Global-t választanám, majd jelzem a tapasztalatokat. Remélem nem ilyen lesz: :W

(#291) Balinov válasza bzoley (#284) üzenetére


Balinov
félisten

hát,igen.én az új technológia ( pic*ányi sziliciumtuner,tán nem szed össze annyi zajt) miatt váltottam phillips chipes Terratec TV200 PCI-ról...úgy összességébe marhára teccik,de pölö dscaler-rel nem tudtam még mindíg frankón összelőni...meg szvzs az sw-es része (gondolok driverre pölö) még nem oly kiforrott.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#292) Jimmy8 válasza Balinov (#291) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Hát igen. Expert tulaj leszek mégis. :C
Mikor mentem a boltba, még Globalt akartam venni, de az eladóval is beszéltem, és ő is az expertet ajánlotta. (Nem az ára miatt, nem egy kis maszek bolt volt..). Hozzá kell tennem, tisztában volt a két kártya különbségével, így nem csak azért mondta, mert az expertet már ''ezer'' éve árulják.

(#293) Balinov válasza Jimmy8 (#292) üzenetére


Balinov
félisten

legalább te hivatalosan is klubtag lehetsz.beüzemelted? mik a tapasztalatok?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#294) bzoley válasza Jimmy8 (#292) üzenetére


bzoley
veterán

Kíváncsi lennék, mit mondott:)

(#295) Jimmy8 válasza Balinov (#293) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Még csak megrendeltem, csütörtökön jön meg.

bzoley:
Gondoltam, hogy megkérdezitek :D
Nem mondott sokat,de azt meggyőzően.... :)
Tehát megkérdeztem, tudja e mi a két kártya közti különbség: a válasza az volt amit ti is írtatok.
Személy szerint neki is expertje van jó pár éve és nagyon elégedett vele, mint mondta nem egy csúcs kategóriás kártya, de ár-teljesítményben nagyon ott van (Sokat digizett is vele). A Globálnak az ő visszjelzései szerint egy kissé gyengébb kivitelű a tuner része, mint az Expertnek.
Végülis hittem neki (persze nektek is).
Az első gondolatom az Expert volt, majd miután hallottam a Globalról, lettem egy kissé bizonytalan.
Mint látjátok nem vagyok egy aki mer az nyer típus. Csak biztosra megyek. Az expert már bizonyított másoknál....
Tudjátok az okos ember a ''más'' kárán tanul (mivel nem volt még ''más'' Globál vásárló a közelben, így ez a biztos). Azért azt gondolom ez sem volt egy rossz választás.

(#296) mitabrev


mitabrev
csendes tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a gyári progi hova menti el csatornákat? Csak mert most raktam új rendszert és egyszerűbb lenne csak egy fájlt felülírni, mint újra beállítani mindenhol a frekvenciát.

(#297) Balinov válasza mitabrev (#296) üzenetére


Balinov
félisten

asszem csatorna lista export/import csak a PVR2(ex. DTV) esetén működött.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#298) bucilali válasza Jimmy8 (#295) üzenetére


bucilali
aktív tag

vegyél csak nyugodtan expertet.. :R
kb másfél éve vettem egyet, ami már akkor kb egy éves volt, PVR2 vel nyomulok most..
a világon semmi gondja, szép a kép, nem recseg a hang, szuperek a felvételek, akár TV-ről, akár VHS-ről (mongyuk a VHS eleve kaka :DDD ) veszek fel..
nem fogsz csalódni benne, igen jó kis kártya.. :R
üdv Mindenkinek: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#299) bzoley válasza bucilali (#298) üzenetére


bzoley
veterán

A dilemma nem azon volt, hogy vajon meg szabad-e venni az Expertet. Azt tudjuk, hogy jó káryta jó áron, tehát ha nincsenek extra igényeink, gondolkodás nélkül megvásárolható:)
A kérdés az, hogy a még eléggé friss és ismeretlen utódot a Global-t, ami jóval modernebb felépítésű és jóval olcsóbb is, merje-e választani akárki is az Expert helyett anélkül, hogy esetleg melléválasztana.
Ehhez mindjárt lesz még némi hozzáfűznivalóm:)

(#300) #65675776 válasza bzoley (#299) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tsak nem sikerült beszerezni egy Globalt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.