Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#951) Bastee


Bastee
tag

Sziasztok! Segítsetek plíz egy kis hangproblémában. PVR 2-ben ha a hangot 50% fölé tekerem (AUX) akkor elkezd zajolni. Innnentől csak a sistergést tudom inkább hangosítani! Olyan alapzaj szerűség. (Mint a nagyon régi FeketeFehér filmeken) Amúgy is elég halk a TV Tuner hangja (pl. Winamp-hoz képest) de így főleg! Pedig ez a hangkártyán csak -3.0dB!
Hardware: TV2000 XP Expert, SB Audigy 4

(#952) k_petya


k_petya
tag

Várható javulás PicVideo MJpeg V3 -mal való kompatibilitásban?

(#953) rlazol válasza #65675776 (#950) üzenetére


rlazol
addikt

aha, értem. Csakhogy nekem A1esem van aminek nem infrás a távirányítója, hanem drótos. akkor ezt ugybár buktam.... :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#954) bzoley válasza Bastee (#951) üzenetére


bzoley
veterán

Melyik driver van fönn?

(#955) Jimmy8 válasza #65675776 (#950) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszi a kisegítést. Azt gondoltam elég egyértelműen írtam le (nem akartam ennél jobban szájbarágósan). De a jó öreg Morphy (jól írtam?) nem alszik. Amit félre lehet érteni azt félre is értik ;)

(#956) brd válasza k_petya (#952) üzenetére


brd
nagyúr

Javulás...? Mihez képest? Nekem tökéletesen működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#957) #65675776 válasza rlazol (#953) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azaz rádiós? Akkor csak egy hangolt vevőegység kell, ahhoz meg tudni kell milyen vivőfrekvencián dolgozik az adó.

Vagy sima vezetékes? Mert akkor csak a multiméteres megoldás létezik.


Jimmy8: Murphy-re gondoltál? :DDD

(#958) Fluff8


Fluff8
csendes tag

Csá! Plz segítsetek! Egy ideje a WinFast TV2000 XP-m nem adja be a TV adásokat! Csak ugrál a kép! A bemenetek(CVBS, SVIDEO) tökéletesen müködik, csak a TV nem megy. Néha beugrik egy kis időre, de azután eltünik :( :( :@ Plz segítsetek! Már próbáltam driver frissítést, PVR2-t meg mindent de nem jó :(

(#959) bebar válasza Bastee (#951) üzenetére


bebar
aktív tag

Pont nekem is ez a kínom!!! :(((
Csak a Global kártyával!

[Szerkesztve]

(#960) #65675776 válasza Fluff8 (#958) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen beállításokkal kerested meg a csatornákat?

(#961) rlazol


rlazol
addikt

az miért van, h ha megy a TV és megszólal a skype azonnal elmegy a TV hangja, anélkül, h a mute jelzés kijönne vagy a vezérlőn a hangerőjelzés változna? Úgy tudom visszatenni, h 2x rányomok a mute-ra. Ráadásul, ha beszékgetés közben rányomom a hangot, akkor én ugyan hallom a partnert, de ő csak a TV-t hallja.
Miért?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#962) #65675776 válasza rlazol (#961) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért van ez, mert a Skype és a tuner más bemenetét használja a hangkártyának (tuner CD, Aux vagy hasonló belsőt, míg a Skype a Mic-et). Márpedig bemenetből egyszerre csak egy lehet aktív.

[Szerkesztve]

(#963) rlazol válasza #65675776 (#962) üzenetére


rlazol
addikt

értem, köszönöm.
van vmi megoldás h adott esetbern legalávv választhassak v letilthassam az egyiket?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#964) Fluff8


Fluff8
csendes tag

Már ezerféleképpen próbáltam, régen simán bejöttek a csatornák, most meg egy sem. Néha bevillan 2 másodpercre egy csatorna, de azután rögtön elmegy és ugrál a hangyás kép... lehet hogy valami zavarja? Vagy tönkrement a kártya...:s

(#965) #65675776 válasza rlazol (#963) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy a Skype esetén le lehet-e tiltani a bemenet magáhozragadását, azt nem tudom, a PVR2-ben nincs ilyen lehetőség. Választani pedig a Hangerőszabályzón lehet a felvételi beállításoknál. Ezt viszont mint tapasztaltad is, bármely alkalmazás felűlbírálhatja.


Fluff8: Meg kellene próbálni németországra állítva behangolni.

Egyébként nem változott mostanában valami az antennakábelek környékén?

(#966) Bastee válasza bzoley (#954) üzenetére


Bastee
tag

Hát asszem 4.0.107.3204 ez ment fel normálisan. Ha van valami tuti verzió szívesen várom tanácsod!

(#967) bzoley válasza Bastee (#966) üzenetére


bzoley
veterán

Van. Sajnos átkerült a Leadtek ftp-jére, onnan meg nem akar lejönni, de itt egy másik link:[link]

(#968) k_petya válasza brd (#956) üzenetére


k_petya
tag

Ez biztos? Wvf, vagy directshow?

mert nekem a legutolsó driver van fent, az elöző PVR2 (volt) és a V3 PicVideo (nem v2!!!). A nézett kép ok, de amit felveszek 720x756-ban azt függölegesen széthuzza.
Ha PVR2 helyett PVR-t használok akkor ok minden.

(#969) Bastee válasza bzoley (#967) üzenetére


Bastee
tag

Hát sajnos a drivercsere nem hozott változást... :(( Megpróbálok még pár dolgot feltolni driverek ilyesmik hátha... Azért THX, és ha valami még eszedbe jut csak szólj!

(#970) brd válasza k_petya (#968) üzenetére


brd
nagyúr

Az egyik codec nevében van VfW (de egyébként 3 db települ fel, mind a 3 működik), a megkülönböztetést nem igazán értem. Nem ugyanazt jelenti?

The only real valuable thing is intuition.

(#971) brd válasza k_petya (#968) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem a PICVideo hibája, hanem a PVR2-é szerintem. Nekem is van vele némi gondom, bár szemre úgy tűnik, hogy csak a TV nézése közben, korábban már írtam a topicban.

The only real valuable thing is intuition.

(#972) attek72


attek72
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem.Miként tudnám összekötni a tv tuner kártyát (Leadtek winfast tv 2000 XP global) a videómmal, hogy a vhs-re vett anyagokat archiváljam? A kártyán csak s-video bemenet van + egy olyan kábel hozzá amin 3 rca csati van.Azt hiszem ez a cvbs .Namármost a videolejátszó kimeneten ugyebár van egy rca video out illetve audio out. Kérdésem tehát hogyan lesz az egyből három csatlakozó.

Előre is köszi.

(#973) bzoley válasza attek72 (#972) üzenetére


bzoley
veterán

A kábelkorbácson lévő három rca közül a sárga a video. Ezt össze tudod hozni a videóval(majd kiokoskodod, hogy). A fehér és a piros, az audio bal, és jobb oldala. Ha az audiód is rca, akkor az mono kimenet. Vagy mindkettőbe badugod(''Y''kábel), vagy csak az egyikkel kötöd össze, és majd a gépen dual-osítod a hangot. Ha nem rca, hanem jack az audio kimenet, akkor nincs ilyen gond.
Nincs Scart a videón?

[Szerkesztve]

(#974) indianka


indianka
tag

sziasztok
tegnap jutottam hozzá én is egy TV2000XP global-hoz az Edigital jóvoltából, beszereltem, minden működik, gyári cd-vel is prímán. viszont van egy kis probléma:
pvr1-esnél ment a távirányító prímán, viszont most hogy feltettem a pvr2-t nem működött. a gyorsindítónál bekapcsoltam azt a remote controlt, működött is vele, de a gép ki-bekapcsolása után nem működik a távirányító, és már a gyorsinditónál sem jelenik meg a pvr ikonja :F :F :F
tudtok valami megoldást?

(#975) bzoley válasza indianka (#974) üzenetére


bzoley
veterán

Szedd le mindkettőt, és kezdd elölről. Azt rakd fel, amelyiket használni akarod.

(#976) ace666


ace666
tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni:

TV2000XP Deluxe kártyám van, néhány VHS kazettát szeretnék bedigitalizálni vele.

Többféle coceccel is próbáltam felvenni egyikkel sem lett igazi az eredmény.
Mpeg2-t preferálnám elsősorban, de a probléma: kb 5 másodpercenként alig láthatóan akad a kép, a hang pedig hamis lesz egy pillanatra (mint amikor húzza a szalagot a magnó)

Több kazettát próbáltam, ha csak a képet nézem gépen ( vagy TV-n ) akkor minden okés, ha visszajátszom a felvett anyagot, akkor akad+húz....

Valaki tud erre valami okosat mondani?? :( :W


Paraméterek: PVR2 Bzoley oldaláról, 2 GHz AMD proci, nf2 lap, 1 giga ram, Geforce 7600GS, 2x80 giga winyó Raid0-ban (Sil 680 vazérlő), XP SP2
digizés közben nem piszkálom a gépet, minden más program lelőve, net sincs...


*** Alfa 155 ***

(#977) bzoley válasza ace666 (#976) üzenetére


bzoley
veterán

Mennyire terheli felvétel közben a gépet, nem kell kicsit visszavenni? IDE-driver-ek rendben? Biztos nem dolgozik semmi a háttérben?

(#978) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Üdv!
Még mindig a felvétellel küzdök. Újra kellet raknom a ''vindózt'' új vinyóra került . Régen PATA-n volt most SATA-ra került. A régin PVR2_20210 volt fenn, az újra PVR2_20214 került. A driver mindkét esetben ugyanaz. A régin is csak Picvideo Mjpeg kodekkel tudtam felvenni ha a hangtömörítést ''none''-ra állítottam, egyébként csúszott a hang. Az újnál már így is elcsúszik. Nincs fent kodekpack, a vindóz is ''szűz'' csak a szokásos dolgok vannak rajta: szövegszerk..., tűzfal, vírusírtó stb. Egyszerűen dobom a hátasokat :W
Miért nem Ok a dolog? A prociterhelés meg sem közelíti a 100%-ot.
Lehet, hogy láma dolgot kérdezek, de hogyan tartja szinkronban a kölönböző ''utakon'' érkező adatokat (kép a PCI-on, hang az int. hangchippen) a PC?


[Szerkesztve]

(#979) attek72 válasza bzoley (#973) üzenetére


attek72
csendes tag

Szia bzoley!

Sajna nincs scart, ez egy régebbi (ős) csak lejátszó, de működik, és ez fér el a gépem mellet.
Szóval a sárga a video, a másik kettő hang. Ki fogom próbálni, köszi a tanácsot.

Üdv:Attek772

(#980) Looserke


Looserke
őstag

Hali!

Van egy Expert kártyám és észrevettem egy furcsaságot. Ha megy a utorrent és töltök valamit (jelen esetben kb. 70/50 sebességgel le/fel), akkor a tuner képe furcsán ugrál...be be villannak csíkok a képen és meg meg ugrik a kép és ez gyakoribb ha közben mozog is a kép, ha leállítom a utorrentet akkor megszűnik... :F
még furcsább, hogy ha elindítok valami letöltést (explorerből), akkor azt akár full sávszéllel is tölthetem akkor sem okoz zavart és tűéles és tiszta a kép... :Y
Ja és nem magát a PVR2-őt zavarja be a utorrent, mert más programoknál is ilyen hibát okoz.
Próbáltam már átrakni másik PCI slotba, de ugyanez volt a helyzet...ha valakinek fent van a utorrent, akkor próbálja már ki, hogy nála nem okoz-e bajt...

(#981) bzoley válasza Looserke (#980) üzenetére


bzoley
veterán

Érdekes probléma. Overlay, és VMR módban is csinálja? A ''más programoknál'' az más tévénéző programot jelent? Van µtorrent-em, de a max öttel tudok tölteni, úgyhogy nem nagyon tudom tesztelni:)

(#982) Looserke válasza bzoley (#981) üzenetére


Looserke
őstag

természetesen más tv néző programokra gondoltam... :)

nem próbálgattam overlay és VMR között váltogatni...

(#983) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Az FM-es és a non FM-es Global kártyák közt annyi a különbség külsőre, hogy az FM-es kártyán 4 dugaljzat van a másikon meg csak 3?

csak hogy nem b*sszanak már át a boltban :D


u.i:meg ugye a dobozora is rá van irva nagybetűkkel hogy FM, meg a kartonban lennie kell valamilyen primitiv antennaszerűségnek is! (jól mondom ? :) )

[Szerkesztve]

(#984) bzoley válasza h0o2a7j6 (#983) üzenetére


bzoley
veterán

Elvileg annyi.

(#985) bzoley


bzoley
veterán

Apró érdekesség: a tuner távirányítója mindenféle trükközés nélkül használható a Vista Media Center-éhez:)
Ettől függetlenül ezt az MC-t nem nekem találták ki.

(#986) Hubapeti válasza bzoley (#985) üzenetére


Hubapeti
tag

Sziasztok,
Van egy nagy problemam,vettem egy Globalt a mult heten es betettem es feltettem a cd-rol a drivereket es a progit es barhogy allitom bolhas a kep,de nagyon.Probaltam mas orszagokkal is de hiaba .A jel nagyon jo mert tevevel szuper kepet ad.Nem tudom mi lehet a gond.A progi az a PVR csak szimplan,ez lenne a hibas?
Help plz. :O :O :O

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#987) #65675776 válasza Hubapeti (#986) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ugyan azon a csatlakozón megy a jel a TV-be és a tunerbe is? Ugye nem. Előszöris próbáld meg azzal. Lehet csak a kábelezés, szerelvények okozzák a problémát.

(#988) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok.
Akinek működik vistán az XP expertje az kére mirjon privit mert kellene egy kis help.

(#989) #65675776 válasza Dzsolo (#988) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért nem fér el a topicban? :F

(#990) Hubapeti válasza #65675776 (#989) üzenetére


Hubapeti
tag

nem kulon kabelen megy de a tuner helyett betettem a tevet es az jol megy.
A kabelen modem van es a tuner de direk ha csak a tunert teszem akkor is roszul megy.
Help Help Help
:W :W :W :W :W :W :W :W :W

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#991) Hubapeti


Hubapeti
tag

a netnek kell szuro?
es ha igen akkor milyen?

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#992) #65675776 válasza Hubapeti (#991) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a szűrőt elméletileg a bekötéskor telepítenie kellett a szolgáltató szakembereinek.

A PC-s tunerek sokkal érzékenyebbek a kábelen jövő jelé minőségére, mint a TV-k. Emellett a gép belsejében is könnyen összeszedhetnek mindenféle zajokat. Lehet meg kellene próbálnod másik PCI-ban. Esetleg kézzel utánhangolni, a PVR2 ugyanis a névleges frekvencia felé állítja a csatornákat 250kHz-cel (és a névlegeset írja ki, de lehet csak simán alacsonyabb frekvencián működik optimálisan a dekóder)..

(#993) Looserke válasza #65675776 (#992) üzenetére


Looserke
őstag

''Esetleg kézzel utánhangolni, a PVR2 ugyanis a névleges frekvencia felé állítja a csatornákat 250kHz-cel (és a névlegeset írja ki''

ezt kifejtenéd?

(#994) #65675776 válasza Looserke (#993) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt vettem észre (és emlékezetem szerint bzoley is megfigyelte ugyanezt), hogy minden csatorna frekvenciáját 250kHz-cel lentebb kellett vennem, máskülönben némileg zajos volt a kép. A csatornákat nem kerestettem meg a PVR2-vel, hanem a hivatalos csatornakiosztás alapján mindet kézzel adtam hozzá, viszont automatikus hangolással is ez volt a helyzet. Ebből két dologra lehet következtetni:

1. Vagy nem jól adja meg a frekvenciát a program.
2. Vagy a dekóder csal a frekvenciával.

+1. A UPC nem annyit ad meg a csatornakiosztásban, mint amennyi az valójában.

(#995) bzoley válasza #65675776 (#994) üzenetére


bzoley
veterán

Már nem emlékszem, hogy volt régebben, de az utolsó keresés alkalmával(08.30.) legalább azt az egy csatornát, amit frekvencia alapján is felismerek, pontosan találta meg.
Azóta nem kerestettem a programmal.

(#996) Balinov válasza bzoley (#985) üzenetére


Balinov
félisten

Igen? naezt felírom az első helyre abban a listámban,ami arról szól,miért rakjam fel a vistát... :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#997) bzoley válasza Balinov (#996) üzenetére


bzoley
veterán

Ezért ne rakd fel:)
Nagyon gáz a tv minősége, valszeg a Mainconcept MCE codec tud ennyit.
Mást meg nem találtam helyette.

[Szerkesztve]

(#998) szasza_1


szasza_1
senior tag

Volt itt valakinek gondja a Windows Vista és a Leadtek TV2000XP Expert párossal? Ha bent van a gépben a kari, akkor a boot elején lefagy (a telepítő is), méghozzá a disk.sys-nél. ASUS p5wd2-e premium lapom van. Nem tudom, nem -e hogy valami bios bállítás nem jó? (de már kipróbáltam mindent...)

(#999) Balinov válasza bzoley (#997) üzenetére


Balinov
félisten

nem áll szándékomban,megvárom a magyart,meg míg az első 500 ph-s user megnyeggeti és a kezdeti problémákra nem lesz megoldás.

hogy érted,hogy gáz a tv minősége? a mainconcept van beépítve a Vistába gyárilag? :F
nekem xp alatt se nagyon jöttek be a mainconcept sw-k..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1000) #35692544


#35692544
törölt tag

hi
olvasgatva a topikot nem nagyon tudom eldönteni melyik karit vegyem
expert
global - esetleg rádió nélküli
prv2000
besz@rt a videóm annak a kiváltására keresek valami megoldást.
a hw-s mpeg2 rögzítés mennyivel jobb az sw-nél? (proci x2 4400+)
most látom #1000
mennyire érdemes ilyen karit a mistralban venni? a gari miatt

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.