Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#51) purification


purification
csendes tag

Felraktam a PVR2-t, azóta minden prímán megy. :)

(#52) sTemplar válasza Sztojcsi (#50) üzenetére


sTemplar
csendes tag

Szia

Két oka is lehet, az egyik: a fájlrendszer FAT32 méretkorlát 4 GB (a programok kiirása mivel nem 1000 hanem 1024 nekik a váltoszám GB és MB között ez kevesebb)
nekem 3,90 GB-osnak irta az intéző a darabolt fájlt.

Másik ok: avi-ba veszel, aminek szintén van 4 GB-os méretkorlátja.

Üdv: sTemplar

(#53) #65675776 válasza sTemplar (#52) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Open DML avi, amibe a PVR(2) is ment, mentes mindenféle mérletkorlátozástól. Ez nem lehet probléma.

(#54) tusi74


tusi74
őstag

Pár napja itt örvendeztem, hogy megy az analóg adásnál az EPG. Az egy dolog, hogy elfelejtettem frissíteni, de be sem töltött. Vagyis újra meg kellett neki mondani, hogy melyik XML fájlból szedje be az adatokat.

(#55) hati válasza tusi74 (#54) üzenetére


hati
addikt

Igen, meg kell.

(#56) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok!

En is nemreg vettem egy XP2000 Expertet, egy fel napig kinlodtam, amig beallitottam a csatornakat. Eloszor felraktam a PVR leujabb verziojat, amit Leadtekektol toltottem le, majd a PVR2 -t. Mondanom sem kell, hogy osszeakadt a taviranyitokezelo szoft. :W Na akkor uninstall mindketto, uninstall driverek, uj driver fel, es PVR2. Na ezzel mar minden OK.
A gond csak ott volt, hogy 15 perc utan meg nem vegzett a keresessel. :O No nem baj, beirtam en az adok frekijeit. Igy mar minden ok. De eszrevettem egy kis problemat: Volt egy ket ado, amelyiknek a hangja csak sisterges volt. Valahol olvastam, hogyha megnyomom az 'A' betut, akkor talan mas szabvanyra ter at (BG, DK, mittomen, nemnagyon ertek hozza), es lass csodat mukodik, de csak ha a settings ablak fel van nyitva. Na ez ok lenne, de amint vegigscrolloztam a kanalisokon, a sisterges egy kanalissal odebb tolodott. :Y Ott megint 'A' es igy tovabb, amig a sisterges ugymond ki nem tolodott a frekik szelere :DDD
Nna most azt aruljatok el legyszi, hogy ez normalis dolog, vagy egy bugocska a prgben vagy mi a jo egnek kellett en vegigscrollozzam huszonegynehanyszor az osszes kanalist, hogy a ''sisterges kimenjen az adok kozul''...

Es megvalami... Aruljatok el legyszi, hogy mi is az az XMLTV, mert en rakerestem a googelban, de semmi sokatmondo infot nem kaptam rola. (esetleg egy hasznos link vagy ilyesmi is jol jonne)

Koszi (bocs ez egy kicsit hosszura sikeredett...)

(#57) bucilali


bucilali
aktív tag

megen kinlódom a XP expert-temmel.. :O
mióta kicseréltem kétmagosra a procim, azóta ha lefelé váltok csatornát a tunerkártyán, lefagy a gép csontig... :F
előtte egy egymagos procival nem volt semmi gondom..
PVR2 van fenn..
szívesen veszek monden okos 5letet..

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#58) hati válasza Alpee (#56) üzenetére


hati
addikt

Az XMLTV képes leszedni a tv műsort a netről és egy xml fájlban helyezi el. Ezt a fájlt képes importálni a PVR2. Inenn szedheted le. [link]

Itt találsz róla leírást. [link]

[Szerkesztve]

(#59) Alpee válasza hati (#58) üzenetére


Alpee
aktív tag

Ezer koszonet! :R :R :R
Sajna nincs mindig idom vegigolvasni a topicot...pedig biztos volt szo rola, gondolom...
A masik problemaval nem talalkozott valaki?

(#60) bzoley válasza Alpee (#59) üzenetére


bzoley
veterán

XMLTV-ről minden:[link]

(#61) #65675776 válasza bucilali (#57) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán ezt kellene megpróbálnod: [link] Múltkor elfelejtettem linkelni.

(#62) bucilali válasza #65675776 (#61) üzenetére


bucilali
aktív tag

vazz..., ennyire nem tudok angolul :O :O

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#63) #65675776 válasza bucilali (#62) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legfelső hsz-ban levő két idézet (QUOTE) tartalmának valamelykét be kell másolni egy batch file-ba, és azzal indítani a PVR2-t. Praktikusan az elsőt érdemes használni.

[Szerkesztve]

(#64) bucilali válasza #65675776 (#63) üzenetére


bucilali
aktív tag

oksa, megpróbálom, de most melohelyen vagyok...
délután avizálok, h mi az ábra, addig is kösz.. :R

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#65) bucilali válasza #65675776 (#63) üzenetére


bucilali
aktív tag

a második megoldás volt a nyerő... :C
köszi a linket.. :R :R
üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#66) Norbur


Norbur
csendes tag

Valószínű elég alap a kérdés, de... A képem állandóan vibrál, ha a gépen nézem a tv-t. A tv-n nem csinálja ugyanezt, ott normális a kép. Gondolom, hogy érzékenyebb a számítógép, mint a sima tv, de akkor sem tudom, hogy mit tehetnék. Szerintem az a gond, hogy több helyen van megszakítva a jel, mert van rajta egy elosztó, plusz egy másik a net miatt. Kábelen jönne a tv, de nem tudom, hogy mit kéne vele csinálnom, hogy ne legyen ez a vibrálás. Mintha mozgatnám a csatlakozót...pedig nem... Ha mégsem az a probléma, amire gondolok, akkor légyszi vki mondja már meg, hogy mi lehet. Már 28szor megigazítottam a csatlakozókat, de semmi változás. Egyébként időben hol erősebb, hol gyengébb ez a vibrálás, pedig olyankor nem is csinálok a csatlakozókkal semmit.

(#67) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

A távirányítóval nem lehet valahogy bekapcsolni a gépet? (Wake-on-pci esetleg)
Kikapcsolni ugye ki lehet, a power off gombbal, de vajon be lehet-e? :)

(#68) szasza_1 válasza KergeK@csa (#67) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nekem nem kellett semmit sem állítani, alapból bekapcsolja a gépet a távirányító.

(#69) KergeK@csa válasza szasza_1 (#68) üzenetére


KergeK@csa
tag

Szupi, már nekem is jó. Nem rossz vétel. ;)

(#70) éN79


éN79
addikt

No, az alábbi kérdésem lenne:
TV és a tuner egy normál elosztóval összekötve. A szolgáltatás színvonalához képest normális a TV minősége, viszont ha csatlakoztatom a tunerhez a kábelt, akkor mondhatni a TV minősége nem egy kategóriát romlik, zavaros, ugrálós lesz a kép. Már kicséréltem a kábelt az elosztótól, az elosztót. Nem javult meg. :F

(#71) #56474624 válasza éN79 (#70) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet nem jó a sejtésem, de velem is előfordult még az előző tápegységemnél, hogy ugrált a kép. Mióta volt tápcsere (többek között), azóta egyáltalán nem ugrál. Persze lehet a te problémád egészen másból adódik... :U

(#72) #65675776 válasza éN79 (#70) üzenetére


#65675776
törölt tag

Venned köll egy galvanikus leválasztót (aka isolator, izolátor...). Gyaníthatóan földhurok problémád van. De nem hátrány ha ellenőrízteted a védővezetőt (szokták mondani földelésnek is) is.

(#73) éN79 válasza #65675776 (#72) üzenetére


éN79
addikt

Na ez elég kínai volt most nekem, legalábbis a galvanikus leválasztóról még sose hallottam, a földhurok is a legtöbbször szerintem ebben a topikban hangzott el (előzmény). Hol lehet és kb. wieviel egy ilyen izolátor? :B (azt legelább nagyjából vágom, hogy az izolátor mit jelent)

ba cy lus: azért remélem nem a táp a ludas, legalábbis az áráért nem várom el tőle, hogy ilyenekt okozzon. Asszem, akkor is csánálja, ha a gép be sincs kapcsolva. :U

(#74) #65675776 válasza éN79 (#73) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ilyen eszközről van szó: [link], persze máshogy is kinézhet [link]. Antennaboltokban mindenképpen lehet kapni, de akár médiarák és hasonló helyeken is.

Vannak overkill megoldások is, ahol már jelerősítővel is kombinálják az eszközt.

(#75) éN79 válasza #65675776 (#74) üzenetére


éN79
addikt

Nagyon köszönöm! :R
Remélem Conrad-ban van, mert ott sok ilyen bigyó előfordul.

(#76) terma


terma
csendes tag

Hello

Winfast TV 2000 XP EXpert kártyám van és nem akar működni.
A problémám az lenne, hogy amikor elindítom a PVR-t akkor ezt írja ki:
Cannot find any video capture device. 661110A0&REV_05

Device Manager-ben rendesen működőnek mutatja a kártyát (nem felkiáltójeles)
Van egy tuner, egy crossbar, meg egy capture.
Már próbálkoztam régi meg új driverrel is.

Megköszönném ha valaki tudna segíteni.

(#77) garfield-r


garfield-r
tag

Hali mindenkinek!
Lenne egy olyan gondom h most vettem egy új gépet, és a régibő fogtam és kivettem a tv tunnert (Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ) és beleraktam az újba, az új windows már sasol is a gépen de a tunner az csak b@szakszik.
Az egész ott kezdődött h beraktam a cd-jét, kiválasztottam h most telepítsd a drivert, elindul de nem kell neki 5 másodperc és ezt mondja: GFX Outrider Setup Not Supported! - 00
Na most mivan azt se nagyon tudom :O

(#78) k_petya


k_petya
tag

Kiprobáltam a legujabb PVR2-t. Nekem sajna nem jött be. PICVideo codec-kel akartam rögziteni, erre alul, a korhatár karikáig levágta a képet, majd kinyujtotta rendesre méretre. Ilyet a VDub csinált a régi PVR-rel is. Mpeg codec-kel jól rögzit, de nekem avi kell.

Ötlet?

(#79) Balinov válasza k_petya (#78) üzenetére


Balinov
félisten

a picvideo mjpeg kodek beállításainál rendben van minden? ezt nem a pvr(2)-n belül,hanem a startmenüben létrehozott picvideo bejegyzésnél lévp jutillal tudod ellenőrizni asszem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#80) oak


oak
tag

Tapasztaltatok már olyat, hogy hullámzik a hangerő PVR2-vel felvett directburn DVDk esetében?

(#81) bzoley válasza k_petya (#78) üzenetére


bzoley
veterán

Rakd fel a tavaly juniusi drivert, azzal jonak kell lennie. Vagy keress más felbontást.

(#82) Bogyoka


Bogyoka
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van olyan tapasztalata, hogy a felvételi profilnál elfelejti a felbontást avi-nál és hiába állitom be pl 352*288 PAL ra az aspect ratio pedig nem 4:3 hanem 11:9?

(#83) t.tomi


t.tomi
tag

Hello

Winfast TV 2000 XP EXpert kártyám van és nem akar működni.
Ha elindítom a PVR2-t akkor ezt írja ki:Hiba a képalkotás során! :Y
Legújabb driverek vannak telepítve, a PVR 3.1.1.2 és a Dscaler rendben működik.

Ötlet?

[Szerkesztve]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#84) t.tomi válasza t.tomi (#83) üzenetére


t.tomi
tag

Fasza, addig pakolgattam a drivereket, szoftvereket, h most már a PVR sem megy!
A PVR hibát észlelt és leáll, jön a nagyon sokatmondó üzenet... :W

Life begins @ 40! (knots) :)

(#85) garfield-r válasza t.tomi (#84) üzenetére


garfield-r
tag

Hali!
Te honnan lehet letölteni drivereket ehhez a tunnerhez, mert néztem a Leadtek főoldalát és ott sehol semmi. Nekem se nagyon akar szuperálni és gondoltam megpróbálom új driverekkel.

(#86) t.tomi válasza garfield-r (#85) üzenetére


t.tomi
tag

Itt szépen össze van gyűjtve minden:
[link]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#87) kelepce


kelepce
tag

@bzoley
Pár kérdésem lenne amire nem találtam választ az oldaladon. :F
1. (PVR1-PVR2) Widescreen monitoron teljesképernyős módban vagy mindkét oldalon, vagy körben fekete keret van. Ezt nem lehetne-e eltüntetni valahogy, hogy ténylegesen kitöltse a tv műsor a képernyőt? A nyújtás menü nem megoldás, mert eltorzítja a képet.
2. (PVR1) Itt használható-e az xmltv, ha igen, akkor hogyan?
3. (PVR1-PVR2) Letöltöttem az általad javasolt oldalról az mpg4 kodeket, tovább ? (Béna vagyok. :B )
4. (PVR2) A tv kezelőpultján van még két szabad hely, esetleg egy teletext gomb?
5. (PVR1-PVR2) Rádió beállítások exportálása, importálása? (Úgy mint a tv-nél.)
6. (PVR2) A rádió átszabása a tv kinézetére?
7. Legfontosabb: Egy sör? :Y

@bzoley! Tudom, hogy ezek megoldása nem rajtad múlik, de hátha van ötleted. :R :R :R
Köszi.

(#88) t.tomi válasza t.tomi (#84) üzenetére


t.tomi
tag

Ezt magyarázzátok meg: driverek a legújabbak, telepítő cd-n található winfast pvr feltelepít, müxik.Ráinstall a legújabb 3.1.1.2 és megy! :F :C
ja, h a teletext nem megy? lesz***m!

[Szerkesztve]

Life begins @ 40! (knots) :)

(#89) dunc


dunc
nagyúr

Én ma lettem tulaja egy expertnek...egy darabig jó volt a txt , de most amikor nyomom akkor kiírja ,hogy leállt blaa-blaa-blaa a cd -én lévö drivereket raktam fel defaultba ..valkinek valami tippje?

(#90) bzoley válasza kelepce (#87) üzenetére


bzoley
veterán

1.Nincs más lehetőséged. Forceware-ben tudod(ha nvidia-d van) zoom-olni a képet.
2.Nem
3.Mire kell?
4.Két gombot megnyomni már túl fárasztó? :) Nem sok esélyt látok rá.
5.Valszeg a PVR1-gyel az FM is el lesz temetve. Majd az utódban.
6.Szabadidő kérdése, de csak házilag :) lásd: 5.
7. Nem igazán szeretem :)

WinFast PVR2 2.0.2.7[link]
WinFastEPG támogatás
changelog:[link]

(#91) garfield-r válasza t.tomi (#86) üzenetére


garfield-r
tag

Hali!
Kösz a linket, megnéztem mostmár csak azt nem tudom h melyik kell nekem :O azt megtudod mondani h melyik a fő driver, már ha von olyan, mert nekem akkor szál el amikor berakom a cd-t, kiválasztom h tv tunner telepítés vagy mifene, felismeri h milyen tunner van benne elkezd telepíteni és utánna pár másodpercel kakuk....

(#92) #65675776 válasza garfield-r (#91) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az összes driver benne van minden csomagban. A kártyádnak megfelelőt kell választanod. Ha régebbi változatok is érdekelnek, azokat innen szerezheted be: [link]

(#93) dunc


dunc
nagyúr

sziasztok tunnerek :C az lenne a kérdésem,hogy nekem van egy expert karim és azt szeretném beállitani rajt,hogy un. ''mindig látható legyen'' pl amikor böngészek akkor is maradjon a sarokban látható ....





nem müködött a teletextem mindig kiírta,hogy leáll blaa-blaa ,és érdekes modon ha letiltom vagy kihuzzom a webcomot akkor tökéletes.... :C valami megoldás ,hogy mindkettö jó legyen.....jah ha bekapcsolom a rádiót akkor letiltja a hangot ki kell szednem a pipát....röviden ennyit....

(#94) Zsol


Zsol
csendes tag

Sziasztok!
A TmpgEnc kiakaszthatja az Expert driver-ét (vagy a PVR''-őt)?
Nem merem feltelepíteni :F

(#95) eXistenZ válasza KergeK@csa (#69) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Mi a megoldás?! Nekem nem akarja bekapcsolni a távbizgentyű a gépet... :O

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#96) dunc válasza eXistenZ (#95) üzenetére


dunc
nagyúr

Állitst be a biosba a power beállitásoknál hogy kapcsoljon be a gép pxi eszközökről.
Ennyi akkor kapcsol a gép egyépként e funkcio alapba disabled. (nem mindegyik deszka támogatja e funkciót)

(#97) #65675776 válasza dunc (#93) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jobbgomb a képen és Mindig látható.

A TMPGEnc nem telepít semmit, ami bekavarhatna. Legalábbis nálam nagyon jól elvannak egymás mellett.

(#98) t.tomi válasza #65675776 (#97) üzenetére


t.tomi
tag

Úgyúgy, nálam is megy :R

Life begins @ 40! (knots) :)

(#99) nicevolley


nicevolley
tag

Sziasztok.

Segítsetek kérlek.
Vista alatt hogy tudom működésre bírni a tunert?
Mi a telepítés pontos menete?
Melyik drivert használjam (és hogyan telepítsem fel (csak cat/inf/sys fájlok)?)?
Melyik pvr-t /pvr2-t használjam?
Előre is köszi.

Üdv.
Tamás

(#100) #65675776 válasza nicevolley (#99) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az utolsó beta driver tökéletesen működik, simán felismeri a Win őket. A PVR2 megint csak működik. Egy probléma van: a Vista teljesen átírt hangrendszerével egyelőre nem 100%-ban kompatibilis a program, hangerőt szabályozni a programból nem lhet, ahogy a felvételi hangerőt sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.