Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#6001) 4d válasza DeniBoy (#6000) üzenetére


4d
aktív tag

ööö azt hol is lehet?

(#6002) DeniBoy válasza 4d (#6001) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

kis hangszoró az óra mellett->jobb gomb-> lejátszóeszközök->felvétel->letiltott eszközök megjelenit->keverö be

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#6003) 4d válasza DeniBoy (#6002) üzenetére


4d
aktív tag

Sikerült! Nagyon köszi a segítséget! Egyedül soha nem jöttem volna rá. :R :C

(#6004) mukszi


mukszi
csendes tag

Üdv!
Van egy DTV2000 H Plus tunerem, aminek időnként- (2~3 naponként)- analóg módban
(CVBS, TV) a képe átvált, mintha inverz színű lenne.
A PVR2 kezelési utasítása szerint ilyenkor a "H"-t kell nyomogatni, viszont erre nem reagál. A beállító panelen a "Vieo szabvány" PAL fix, nem lehet legörgetni . (nem is kell,
csak furcsa.)
Valakinek van valami ötlete?

Várni örömet maga is öröm.

(#6005) bzoley válasza mukszi (#6004) üzenetére


bzoley
veterán

Próbáld meg újratelepíteni, ill. frissíteni a PVR2-t.
A "H" nem tudom használatban van-e még, ha igen, elképzelhető, hogy csak olyan területen, ahol a két norma elérhető. Magyarországhoz PAL-B/D tartozik, ezt az "A"-val lehet váltani.
A "video szabvány" állítása TV módban nem működik, csak CVBS, vagy más külső forrás esetén, ezért szürke. Normát az ország beállításakor választasz.

(#6006) Solyom88


Solyom88
tag

Hali
Olyan problémám lenne van 1 pxdvr3200 h kártyám, és Pixeles a kép , nézés közben windows7 alatt vagyok 32 biten , több drivert is kipróbáltam, egyes driverekkel fekete fehér lett a kép , de a pixelesség így is meg maradt

(#6007) bzoley válasza Solyom88 (#6006) üzenetére


bzoley
veterán

Frissítsd a PVR2-t olyanra, ami támogatja az EVR módot(v2.0.3.28, vagy .29).

[ Szerkesztve ]

(#6008) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
TV2000XP-m van, külső kábeles megoldás van a hangra és olyan problémám lenne hogy mindig mikor elindítom a WinFast-et felnyomja a Windows hangerejét maximumra, de ha utána egyet nyomok neki fel vagy le akkor visszaugrik oda ahol volt.
Mi okozza ezt, mi a megoldás? Win7 btw.

"Csak úgy mondom"

(#6009) Balinov válasza Csapi007 (#6008) üzenetére


Balinov
félisten

TV2000 XP RM, Deluxe, Global vagy FM radios Global? Nem mindegy...win7 x86 vag x64, ja latom, Global, tuner es/vagy ALCXXX drivert frissitettel, probaltad atkonfigolni a line in-t masik jack aljazatra? Esetleg mintha bzoley Lhsite.hu-jan lenne PCI Audio-s megoldas taglalva

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6010) Csapi007 válasza Balinov (#6009) üzenetére


Csapi007
veterán

64 bites Win7
PCI kiesett mert Rev F-es van.
Ha átrakom másik portra és vonalbementnek állítom ugyanez.
Driverek legfrissebbek.

Az van h van pl 15%-on a Fő hangerő és 0%-on a vonalbemenet lejátszási hangereje ha nem megy a PVR. Bekapcsolom akkor a fő hangerő felugrik 50%-ra, de ahogy írta ha gyet nyomok neki fel vagy le akkor visszaugrik 15-re. Közben a vonalbemenet lejátszási hangereje szépen megy fel 100%-ra. Ugye ez az a hangerő amit PVR-ből lehet állítani.

"Csak úgy mondom"

(#6011) #65675776 válasza Csapi007 (#6010) üzenetére


#65675776
törölt tag

W7 alatt miért PVR-t használsz? Nem kompatibilis már a Vista-val sem. Szóval talán PVR2-vel kellene próbálkozni.

Emellett ha a hangvezérlőhöz a W7 beépített driverét használnád, akkor azt is gyorsan cseréld le a Realtek félére.

[ Szerkesztve ]

(#6012) Csapi007 válasza #65675776 (#6011) üzenetére


Csapi007
veterán

PVR2 2.0.3.28
Realtek HD Audio Manager 6.0.1.5959

"Csak úgy mondom"

(#6013) #65675776 válasza Csapi007 (#6012) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 28 elég érdekesen kezeli a hangeszközöket. Lehet fel kellene tenni a 29-et. LHSite-on találsz rá linket, kivülre nem lehet linkelni.

(#6014) Csapi007 válasza #65675776 (#6013) üzenetére


Csapi007
veterán

Felraktam de semmi se változott. :(

"Csak úgy mondom"

(#6015) bzoley válasza Csapi007 (#6014) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem csak simán nem értékeli az alacsonyra állított fő hangerőt. Futó PVR2 mellett állítsd min. 50%-ra, elvileg úgy marad. Más megoldás valószínűleg nincs.

(#6016) Laci4 válasza bzoley (#6015) üzenetére


Laci4
senior tag

Ez nálam is van... alacsonyra van állítva a fő hangerő.. PVR2 ha indúl feldobja középre..(a többivel együtt..) ha offolom, akkor pedig vissza ahogy volt..

[ Szerkesztve ]

(#6017) #65675776 válasza Laci4 (#6016) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez most érdekes kérdés lesz: ha W7 alatt minden sw és eszköz hangereje külön állítható (utóbbi már 9x alatt is így volt), akkor mégis miért a Master Volume-ot állítgatjátok? Azt egyszer be kell lőni az ideális szintre (ahol az adott hangeszköz jel zaj viszonya a legmagasabb, és a torzítása a legkisebb), és utána ott hagyni egyszer, s mindenkorra.

(#6018) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!

EGY DTV2000H-n gondolkodom, viszont a gépem processzora nem biztos, hogy bírja a HD-t. Hiába olvasok, nem találok egyértelmű leírást, hogy a videókártya képes a DVB-t is kódolni, úgy, mint az 1080p-s filmeket? Hogyan?
Persze láttam a logout-os cikket a HD anyagok dekódolásával kapcsolatban, de az erre is vonatkozik?
Esetleg ez már a PVR2-ben benne van, csak egy beállítás?

P4 3,2 Ghz + Ati Radeon 3650HD

Köszi a választ előre is, ... meg azt a rengeteg hasznos információt, ami ezen a fórumon található!

(#6019) bzoley válasza tam@s (#6018) üzenetére


bzoley
veterán

A kulcsszó: DXVA
Uaz, mint amit olvastál. Egy szoftver, és egy arra alkalmas vga kell. A gyári szoftver ezt támogatja, be-, ill. kikapcsolható. Kicsit még vérzik, de használható.

(#6020) tam@s válasza bzoley (#6019) üzenetére


tam@s
tag

Köszönöm, így már elindulhatok!

(#6021) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

TV2000 XP Expert-hez nem kaptam audio kábelt. az s-videóból kinövő jack dugóval tudok valahogy hangot kreálni?

az porendszer: vista 32.

drivert a hozzá kapott cd-ről tettem fel és a progiját is onnan.

a kép zajos, vízszintes csíkok látszanak, néhol erősebben, néhol gyengébben. ezt tehet javítani?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#6022) bzoley válasza AXisBOLD (#6021) üzenetére


bzoley
veterán

Már eleve ott elkövettél egy hibát, hogy a cd-ről álltál neki telepítgeni ahelyett, hogy frissebb meghajtót, PVR2-t raktál volna fel. De ha szerencséd van, a cd-n lévők sem túl régiek.
A csíkok lehet, hogy csak a deinterlace, vagy annak hiányának "effektjei". A többi kábelezés probléma.

(#6023) AXisBOLD válasza bzoley (#6022) üzenetére


AXisBOLD
addikt

majd frissítem. azt akartam, de ahol vettem azt mondta az ürge hogy ő is kipróbálta otthon és jó az ami a cd-n van. mindegy.

na egy kép, de szinte semmi se látszik rajta a csíkokból:

az utolsó mondatot nem nagyon értettem :B, de ez a képzaj lehet a sok tv-től is gondolom. a kábel bejön->ketté van osztva, az egyik ágon 3 tv, a másikon 2 tv(igaz ebből csak 1 megy) és a tuner.

Aurea mediocritas

(#6024) AXisBOLD válasza bzoley (#6022) üzenetére


AXisBOLD
addikt

na ez talán jobb:

Aurea mediocritas

(#6025) bzoley válasza AXisBOLD (#6023) üzenetére


bzoley
veterán

Vízszintes csíknak szokták ezt is nevezni, de ez nem kimondott hiba. Nálad ezek szerint nem ez a gond, csak a sok tévé. Az alapzaj meg a gyenge(gyengült) jel miatt van.

(#6026) AXisBOLD válasza bzoley (#6025) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:Y ja hát nem ilyen csíkok.

köszi, akkor nyugtázom hogy a gyenge jel miatt van. egyébként is megszoktam.

az érdekes(számomra), hogy az első tv képe nézhetetlen(de ott van digitális beltéri), a végeken meg majdnem hogy a legszebb a kép.

ez a bal oldalt erősebb sztereó is gondolom a nem megfelelő minőségű sugárzás miatt van. mert van ahol rendben van, van meg hogy a bal sokkal hangosabb(de ott meg duálra teszem és úgy jó).

a PIP vajon miért nem működik?

Aurea mediocritas

(#6027) bzoley válasza AXisBOLD (#6026) üzenetére


bzoley
veterán

Egy tunerrel valódi PIP nem lehetséges, csak felvétellel. De nem is ígért más senki.

(#6028) AXisBOLD válasza bzoley (#6027) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, ezt sem tudtam.

Aurea mediocritas

(#6029) #65675776 válasza AXisBOLD (#6026) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg megpróbálkozhatsz finomhangolással (Ctrl +/-).

Egyébként melyik szolgáltató? Mert pl Digi esetén időnként egyes csatornáknak majdnem teljes egészében hiányzik az egyik (tipikusan a bal) oldala.

[ Szerkesztve ]

(#6030) AXisBOLD válasza #65675776 (#6029) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, megpróbálom.

hasonlóan remek Vidanet.

Aurea mediocritas

(#6031) kpk777


kpk777
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok digitális vételben, nézzétek el, ha valami bagatell hiba van nálam. Adott egy PxDVR3200H XP SP3 alatt. Szerencsére elsőre volt hang, kép, minden szép és jó, kivéve a felvétel: TV2-t nézek, megnyomom a felvételt, elkészíti, elnevezi MTM-SBS-tv2 névre vagy valami ilyesmi, de a Duna adását veszi fel. Ugyanezt eljátssza RTL Klubbal is, de az RTL nevű fájlban szintén Dunát vesz fel. M1 pl. normális. Lényegében csak ez a két csatorna, amiről felvételt készít, BÁRMELYIKRŐL is szeretném készíteni.

A másik gondom, hogy a PVR2 indítása digitális módban cirka 2 perc. Mivel eddig analógban használtam, ott nem volt semmi gondom, nem próbálkoztam még frissítéssel. A verziók: 2.0.3.21 és 2008.11.21-i driver.

(#6032) #65675776 válasza kpk777 (#6031) üzenetére


#65675776
törölt tag

Állítsd át, hogy ne az egész multiplexet vegye fel, hanem csak az adott csatornát. Egyébként benne van a tv2 is, csak nem az az első a muxon. A primitívebb lejátszók meg csak az első stream-et képesek lejátszani.

(#6033) torogyuri


torogyuri
aktív tag

az én problémám a következő:

Windows Media Centernél él tv műsornál mintha két hangsáv lenne. Viszont nem szinkronban mert az egyik előbb jön valamennyivel halkabban mint az utána következő "elsődleges hang". És ha rányomok a pause gombra a kép megáll az egyik hangsáv is de a másik ugyanúgy megy tovább.

Hogyan tudnám ezt a jelenséget megszüntetni? :F

PVR 2100-as TV kártyám van és 64 bit-es Windows 7 alatt fut az egész.

Amúgy ha PVR2-őt használnám szívesebben ha a PVR2000-ről 2100-ra és a 32-ről 64bit-re váltva ugyanúgy behozná a TV2-őt. De valamiért nem tetszik neki ez a csatorna akármit csinálok :F

[ Szerkesztve ]

(#6034) bzoley válasza torogyuri (#6033) üzenetére


bzoley
veterán

Húzd le a hangkábelt a kártyáról, vagy próbáld átállítani PVR2-ben PCI-Audio-ra. Utóbbit nem próbáltam, de hátha segít. Friss PVR2 kell hozzá.
A csatornákat finomhangolni is lehet, olyan nincs, hogy az egyik szoftverrel megy egy csatorna, a másikkal nem.

(#6035) kpk777 válasza #65675776 (#6032) üzenetére


kpk777
csendes tag

Köszi, ez segített. Most már csak annyi problémám maradt, hogy M1-en felveszi a hangot, TV2-n és RTL-en néma a felvétel (analógban minden ok). Hangsávot az utóbbi 2-n nem is lehet állítani, mi lehet a gond? (Vagy ez kodek-probléma?)

(#6036) bzoley válasza kpk777 (#6035) üzenetére


bzoley
veterán

Van hangja mindegyiknek, csak nem árt hozzá egy olyan lejátszó, ami támogatja is a formátumát.

(#6037) kpk777 válasza bzoley (#6036) üzenetére


kpk777
csendes tag

Mint például?

(#6038) bzoley válasza kpk777 (#6037) üzenetére


bzoley
veterán

MPC-HC

(#6039) #65675776 válasza kpk777 (#6037) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy akár VLC.

(#6040) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!
Leadtek Winfast 2000 XP Expert TV karim van. Ezzel szeretnék digitalizálni VHS kaziról. (asztali DVD-video combo lejátszóról, melyet RCA kábellel tudok összekötni a TV kártyával.)
Az utolsó Ulead Video Studio ami még támogatja az analóg kártyákat a 10-es. Viszont ezzel az a baj, hogy a TV kártya és a hangkártya közti AUX hangkapcsolatot nem érzékeli, mert nincs benne olyan funkcio, hogy AUX-ról rögzitse a hangot. Csak mikrofon bemenetről tudok hangot felvenni vele, de ilyenkor elég zajos a felvétel.

Ezért a legujabb Winfast PVR2 programmal kezdtem digitalizálni, ez szépen tud AUX-ról is hangot rögzíteni, itt már csak az a baj, hogy a szín/kontraszt/fényerő beállitások alapbeállitáson nagyon pocsékul vannak bekalibrálva. Én pedig egyszerüen nem tudom ugy belőni, hogy szép legyen a kép.

Van esetleg valamilyen másik program is ami tud digitalizálni ezzel a TV karival?
TI mit használtok?

Köszi! :U

(#6041) elistvan


elistvan
senior tag

Beállítottam egy rakás felvételt pvr 2-ben időzítve. A felvétel elején kiírja hogy nem készíthető vagy fájl nem rögzíthető. Én hardveres mpeg1 profilt használom általában (csak a szinkronra van szükségem és lényeges a méret) de mikor szerettem volna kiválasztani a profilok közt csak a hardveres mpeg2 illetve a direct burn jelenik meg a többi kb 10féle eltűnt a listából. Hogy lehetne visszavarázsolni sürgősen a helyükre a profilokat?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#6042) elistvan válasza elistvan (#6041) üzenetére


elistvan
senior tag

Közben megoldottam:

Ha legközelebb másnak is lenne ilyen jellegű problémája, a beállításoknál kapcsolja ki a hardveres előnézetet.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#6043) nagygabor519


nagygabor519
tag

borzasztó a képminőség a full hd-s monitoromon
gyenge felbontás, ronda színek
leadtek 2000 tv xp expertem van
kompoziton keresztül megy beltériről a tv tunerre
ötletek?
köszi előre is

Nagy Gábor

(#6044) #65675776 válasza nagygabor519 (#6043) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felbontás már csak ilyen. A PAL szabvány szerinti 720x576 (vagy 768x576). A TFT-k meg sosem arról voltak híresek, hogy nagyon jól tűrnék a nem natív felbontásokat. Pláne igaz ez a TN-ekre, amik mellékesen színhűségre is meglehetősen túrók (nem mintha a többi is megközelítené a CRT-k potenciálját). A kompozit tovább ront a helyzeten.

A színeket valamelyest tudod befolyásolni a PVR2 beállításai között a Telítettség állításával.

(#6045) azbest


azbest
félisten

Ütemezett felbontásnál másnál sem lehet kiválasztani, hogy csak az adott programot mentse a teljes stream helyett? A pvr2 beállításainál arra állítottam, hogy csak az adott programot mentse, ütemezésnél ts-be lehet menteni és mindent mentett ez a nagyon szuper program.

(a 30as végű változat hozott valami pozitív fejlődést?)

[ Szerkesztve ]

(#6046) bzoley válasza azbest (#6045) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudom kipróbálni, nincs kéznél eszköz. Talán holnap.
DVB-t esetén már csak a ~10perces fagyás van, keresésnél, csatorna törlésnél eddig jónak tűnik. Ezenkívül javítva lettek a hosszú ékezetes betűk. Másra nem emlékszem. Ja, előnézeti képen vezérlő gombok(Win7-en).

(#6047) azbest válasza bzoley (#6046) üzenetére


azbest
félisten

Köszi a gyors választ.
A 29-essel elég gyakori, hogy a gui elemei lemaradnak, tapasztaltál ilyet? (ablakméretező gombok területén fekete téglalap). A 29-esben elrontották a pan&scan-t is , csak függőlegesen húzta ki teljes képernyőre, oldalról fekete sáv és hosszúra nyúlt arcok jellemzik, ezt is javították?

Ütemezett felvétel kapcsán más érdekességet is tapasztaltam:
szerkesztettem a befejezés idejét rögzítés közben, s ezután új fáljba kezdett rögzíteni (szerencsére a régit is megtartotta, így pár másodpercet vesztettem el azt hiszem). Esetleg az is lehetett az oka, hogy áthúztam másik monitorra rögzítés közben - csak most még nem tudom próbálgatni, mert épp felveszek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#6048) bzoley válasza azbest (#6047) üzenetére


bzoley
veterán

Ritkán előfordul fekete keret, de egy teljes képernyő helyrehozza. Méretező gombok pont nem szoktak problémásak lenni, vagy nem jellemző.
4:3P&S-t megint nem tudom ellenőrizni, csak dvb-t-n használható.
Áthúzás másik monitorra már felvételt is tett tönkre nálam(nem vett fel semmit)

(#6049) #65675776 válasza azbest (#6047) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem nagyon tapasztaltam ilyesmit. A keret viselkedett néha érdekesen maximum, de 28 óta az egyáltalán nincs keretmentes módban.

Felvétel közben nem is lehet megváltoztatni a felvétel egyetlen paraméterét sem. Amint változtatsz bármin, új feladatként értelmezi.

Nekem csak az adott csatornát veszi fel, amennyiben a beállítások között így van megadva. Nálam viszont csak akkor vesz fel időzítetten ha a PVR2-t nem állítom le. Valami nem kerek...

[ Szerkesztve ]

(#6050) azbest


azbest
félisten

hopp, ahogy látom a digitális felvételnél user error volt, rosszul állítottam be (ts -> csak adottat beállítás helyett program stream-et vettem) :B

feltettem .31-et,
- epg ékezetek jók,
- pan&scan továbbra sem jó.
- ablak széléről eltünedeznek az átméretezők (jobb felső rész), úgy lehet reprodukálni, hogy a tálcán rákattintunk - ettől lemegy tálcára - majd úja megnyomva már hiányosan jön vissza. (ez azért kínos, fel kéne már venniük egy programozót)
- lefagy hardveres gyorsítással

Azt nem értem, hogy miért nem használja a win7 beépített kodekjét, ha elérhető. Az rendesen kezeli a pan&scan-t is (lejátszáskor is) és a hardveres gyorsítást is tudja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.