Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#601) bzoley válasza #65675776 (#599) üzenetére


bzoley
veterán

Másokat biztos nem zavar a csík :)

(#602) bzoley válasza Hammon Serra (#600) üzenetére


bzoley
veterán

Kártya kivesz, csatlakozó megtisztít, visszarak, próba.

(#603) Hammon Serra válasza bzoley (#602) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Kivett megtisztít, minden letöről újrarak, telepít:
Eszköz nem indítható el.Hibakód 10-es :F

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#604) brd válasza bzoley (#597) üzenetére


brd
nagyúr

Mindkettőnél, ill.... a rögzítést be lehet állítani 768*576-ra is és akkor is ugyanazt a képet adja (azaz nem látszik több a képből), mint 720*576-nál (és a video felbontása is rendben lesz, tehát a beállításnak megfelelő), ill. mint amit a normál TV-adás közben látni. A bajom az, hogy nem tudom, ez milyen felbontásból születik, tehát, hogy pl. a 720*576-os képet méretezi-e át a 768*576-os felvételnél is. Gondoltam még arra, hogy nézek egy monoszkópot, hogy van-e a felvételben különbség és hogy hiányzik-e valami a képről, ha más felbontást állítok be, de azt most sehol nem adnak. :) Annyi még adalékként, hogy ha 768*576-ban veszek fel, akkor rendesen néz ki a kép, a felvétel közben nézve (is), Stretch nélkül, tehát nincs két fekete csík a szélén. (Remélem, érthető, mit akarok mondani :D ).

Milyen alátétre gondolsz? Egéralátétre? :D Nem az egér esetleges mozgása a fő probléma, hanem az, hogy az a buzi panel megjelenik. :((( Mennyivel jobb volt a PVR megoldása...

Jó bizony, meg az is tetszik, hogy a rögzítés közben tudom állítani azt, hogy mit csináljon a felvétellel, mekkora lehessen, meddig tarthasson, ill. hogy mit csináljon a program, ha véget ér a felvétel. :R

A patch-et majd kipróbálom, köszönöm.

Öööö... ha már a hibafeltárásnál tartunk, a teletextnél a Mix Mode nem működik. :DDD

daa-raa: A sima PVR-ben ez nem volt gond, bár lehet, hogy ott is csak a 720*576-ra digitalizált képet méretezte mindig át. Az, hogy a TV-n mekkora része látszik a felvételnek, nem túlzottan érdekel, mert én mindig a lehető legnagyobb képét szeretném rögzíteni az adásnak és utána szoktam levágni a felesleges részeket.

The only real valuable thing is intuition.

(#605) bzoley válasza brd (#604) üzenetére


bzoley
veterán

Asszem, nem valós a problémád:)
Elvszed a pipát a videó nyújtás, meg a többi mellől(jobb gomb), majd a keretet hozzáigazítod a képhez, és már jó is lesz.

Az egéralátétet azért mondtam, mert nálam amikor ''bevillan'' az egér, akkor jön elő a CP is. Ha épp jó helyen tartózkodik a rágcsáló, nem villog, és nem mászkál a cursor:)

Tényleg nem működik a mix mode :)

(#606) #65675776 válasza brd (#604) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sugárzott adás 625 sorból áll, ebből jónéhány sor vezérlésre, szinkronizálásra, feliratozásra és teletextre megy el (ez utóbbi villog a kép tetején két sorban). Ami hasznos képtartalom, az pont az az 576 sor. Ezért is szokták a 625 soros PAL (PAL50) képet 576i-nek nevezni.

(#607) brd válasza bzoley (#605) üzenetére


brd
nagyúr

Én nagyon valósnak látom azt a 2 fekete csíkot kétoldalt, és ha ezek eltüntetésére bekapcsolom a Stretch mód-ot, akkor meg a kör alakú tárgyak ellipszissé válása lesz túlságosan élethű. :D
Teljes képernyős módban nincs keret. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#608) bzoley válasza brd (#607) üzenetére


bzoley
veterán

Ne a stretch módot kapcsold be, hanem húzd az ablak szélét a kép széléhez, és már nem is lesz ott a fekete csík :)


[Szerkesztve]

(#609) brd válasza bzoley (#608) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor mondom másképpen: teljes képernyős módban nem 4:3-as arányú képet ad a PVR2 nálam (ill. fekete csíkkal pont akkora, de nélküle nem), ez a fekete csík (mondom, szemre úgy tűnik) a torzítások alapján az eredeti PAL szabványú, 768*576-os felbontású (tudom, ez csak digitálisan ennyi, nem kell most kiselőadás az analóg szabványról :) ) kép két széléből hiányzik.
Az ablak szélét csak akkor tudom (tudnám) odahúzni, ha lenne ablak, ahogy ez nem teljes képernyős módban működik is. Azonban teljes képernyős módban (ha épp nem látszik a kezelőpanel), akkor semmi nincs a képernyőn, csak az Overlay felület.

The only real valuable thing is intuition.

(#610) brd válasza #65675776 (#606) üzenetére


brd
nagyúr

Ezeket tudom. Ám a kép széleivel van a probléma, és nem az aljával-tetejével. Az alja-teteje minden esetben rendben van.

The only real valuable thing is intuition.

(#611) bzoley válasza brd (#609) üzenetére


bzoley
veterán

Ja, úgy értettem, hogy pont fordítva, fullscreen-ben nincs gond:)
Sajna a PVR2 nem tud 768-at csak nyújtva. PVR-nél lehetett választani, kinek mi tetszett.
Én hozzáállítottam az asztal felbontását(1280*1024), így ablakban és teljes képernyőn is karika a 12-es karika. Jobb ötletem nem volt, de zavart engem is a két kis csík:)

(#612) brd válasza bzoley (#611) üzenetére


brd
nagyúr

Értem. Lehet tudni, hogy ennek mi az oka? :) Vagy inkább: meg tudod kérdezni? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#613) bzoley válasza brd (#612) üzenetére


bzoley
veterán

Mi az oka? Lustaság, érdektelenség, időhiány, 720mánia, mittudomén:)
Megkérdeztem.

(#614) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Sziasztok!!!Most jöttem haza kezemben egy leadtek winfast expert 2000 xp változattal és nagy gonban vagyok!!!!NEm tudom hogy kell összekötni a hangkártyával a tv tunerkarit!!!Ugyan is nincs a tv karin audio out :F :F :F :F :F :F :W :W :W
MOst mit tegyek???Van vaalmi kábel amit mutat hogy hogy kéne de mivel alaplapi hangkarim van így nem tudom hova kell dugmni a kábel másik végét???

(#615) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Valaki tudna segíteni ???

(#616) hati válasza Ferrarifan (#615) üzenetére


hati
addikt

''kell'' lennie az alaplapodon egy cd-in avgy aux-in csatlakozási lehetőségnek.

(#617) Wolf Howler válasza bzoley (#585) üzenetére


Wolf Howler
csendes tag

Üdv. mindenkinek!

Bzoley! Köszönöm a tanácsot! A két pvr indítással sikerült beállítani a sleep módot.
Engem is zavart a zöld csík, elindítottam a nolinepatch.exe-t úgy és ott ahogy leírtad, és az is működik. :C :R :))

Lupus est homo homini!

(#618) bzoley válasza Wolf Howler (#617) üzenetére


bzoley
veterán

Csak nálam néha megőrült a gép, és minden ''átlátszó színű'' rész fekete lett.
Mondjuk ez már régebben volt.

(#619) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Köszi!!Ezzel meg is volnék!!!Már beraktam a tunert megy műxik minden kép is hang is van csak hogy lehet a csatornákat kézzel finomhangolni ha lehet -e egyáltalá???? :) :)

(#620) bzoley válasza Ferrarifan (#619) üzenetére


bzoley
veterán

Ctrl+/-

(#621) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Köszi meg van ez is!!! :)) :)) :)) :)) :R :R

(#622) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Ma vettem egy Global kártyát. Felraktam a legújabb drivert. és a PVR2-t. A képe egész jó, viszont nincs hang. A kártya belső hangkimenetét összekötöttem az alaplappal és a PVR2-ben beállítottam az audio vezérlésnél és a felvétel vezérlésnél a CD hangerőt, de próbáltam már mást is kiválasztani.
Ha felveszek valamit és azt visszajátszom akkor van hang, viszont tv nézéskor nincs. A hangkártyám egy alaplapi Realtek. A windows hangerőbeállításainál nincs elnémítva semmi és minden max hangerőn van. A PVR2 sincs lenémítva. A hang SPDIF-en megy az erősítőhöz.
Légyszi segítsen valaki

Előre is köszönöm

(#623) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Ti milyen felbontásban készítitek a felvételt???
A pvr 2 az mire jó ?????LÁma kérdések de most ismerkedem a karival !!!! :DDD :DDD

(#624) kelepce


kelepce
tag

Én egy darabig próbálkoztam a felbontások állítgatásával, de vagy a minőség nem volt jó, vagy a fájlméret lett túl nagy. Így bzoley tanácsára kipróbáltam a DirectBurn felvételi módot, és bevált. Szerintem jó (VHS-nél jobb) minőségben veszek fel 18%-os prociterheléssel winchesterre, majd utólag kiírom DVD-re, vagy közvetlenül lemezre készül a felvétel 27%-os prociterhelés mellett. Az elérhető felvételi idő lemezenként ~2 óra. A felvételeket utólag szerkeszteni nem szoktam. PVR2-t ki kell próbálni, megéri.

(#625) bzoley válasza Norbi27 (#622) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos a jó bemenet van kiválasztva? Nem lehet másikban kipróbálni?

Ferrarifan:

1. Mindenki másban, kinek mi tetszik. Én spec. 720, vagy 768*576-ban.

2. A PVR2 nevéből adódóan, a PVR továbbfejlesztett változata, ami mind külalakban, mind tudásban magasan veri az elődjét. Néhány kép, és infó itt:[link]
valamint az aláírásomban lévő linken(már ha épp működik az UW).

[Szerkesztve]

(#626) Norbi27 válasza bzoley (#625) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Az összes bemenetet kipróbáltam. Ha nézem a tv-t és rögzítem az adást akkor nincs hang. Viszont a rögzített adásnak van hangja. Már kipróbáltam mindent ami csak eszembe jutott: leszedtem az összes audio kodeket, most csak az ffdshow és az xvid van fent, leszedtem a drivert és a PVR2-t, próbáltam másik programmal is, de mindenhol ugyanaz. Fogalmam sincs mi lehet. A windowst nem szeretném újra feltenni, de ha nem lesz más megoldás akkor felteszem

(#627) bzoley válasza Norbi27 (#626) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor asszem felraktad az EagleXT driver-t(Dec.26.):)
Szedd le ügyesen, és rakd fel ezt:[link]
(PVR2 bug)


[Szerkesztve]

(#628) Ferrarifan


Ferrarifan
csendes tag

Nagyon szépen ksöszi a segítséget skacok!!! :R :R :R
bzoley az oldalon jártam onnan szedtem a magyar kézikönyvet :C :C :C
Nagy segítség vagy :) :) ;)

(#629) amargo


amargo
addikt

General Setting

Click on the last tab to open the Video Setting dialog box as shown in the figure below. Click on the figure or the links below to find out how the general setting function works.


Ez meg hol a pékbe van?
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#630) amargo válasza Wolf Howler (#584) üzenetére


amargo
addikt

Nekem ez a verzió van fent, de nem találom a menüt :D

Hogy a pékbe van ez?
F10: Capture Setting Page nekem, erre: Device Setting
F12: General Setting Page nekem, erre: Analog Video Capture Setting


[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#631) bzoley válasza amargo (#629) üzenetére


bzoley
veterán

Ne olvass el mindent, mert nem biztos, hogy neked szól:)
A PVR2-nék két üzemmódja van, és attól függően, hogy digital, vagy analóg kártya van a gépben, más beállítópanel érhető el.
Amúgy meg bőven elláttál információval, hogy miről is van szó :U

[Szerkesztve]

(#632) amargo válasza bzoley (#631) üzenetére


amargo
addikt

Akkor mert nekem analóg ezért nem is fog menni? Háááád, de ne altassa már a gépet :D
Na, de gondolom ez nem akkora feture, hogy ne altassa, hanem kapcsolja ki / vagy jozzon be sört.. így kénytelen vagyok a saját progimat használni ismét.. Pedig itt olvastam okosságokat.

MOD
Expert kártyám van még az első szériából, csak mert észrevettem több kártya is van itt már.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#633) bzoley válasza amargo (#632) üzenetére


bzoley
veterán

De hogy mi a gondod, azt még mindíg úgy kell kitalálni.
Át lehet állítani, hetente kétszer le is írom. Indítsd el kétszer a programot, majd az elsőt zárd be. Állítsd át, lépj ki, működik.

De ha a registry jobban tetszik,akkor:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Leadtek\Video\WFDVB-T]
''SleepMode''=dword:00000005

[Szerkesztve]

(#634) #65675776 válasza amargo (#632) üzenetére


#65675776
törölt tag

Időzített kikapcsolásra: beállítasz egy 1másodperces felvételt (sok helyet nem foglal), aminek a végén kapcsolja ki a gépet.


brd: Lehet én tévedek, de mintha a PAL képaránya nem 4:3 hanem 5:4 lenne. Úgyhogy nem meglepő, hogy a 4:3-as monitorokon van a két szélén gyásszegély.

(#635) bzoley válasza #65675776 (#634) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a lehetőség eszembe sem jutott volna:)

Időnként felmerül a 4:3 kérdése. A full PAL tudtommal 768*576, ami 4:3. De a számok nem is fontosak. Lényeg, hogy a (12)karika karika maradjon:)

Azonkívül ha már tv, ha neked mond valamit(mert nekem nem teljesen tiszta):

''Az ipari standard mintavételezési frekvencia 14.75MHz
A PAL (625/50) rendszerben egy sor hossza 64us melyből aktív 52us (a maradék a horizontális kioltáshoz kell).
Horizontális felbontás értékének meghatározása: sorhossz x mintavételezési frekvenciával azaz 52x14.75=767
A vertikális felbontás pedig 576 mivel 2db 288-as félképből áll össze (váltottsoros megjelenítés) ''


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#636) amargo válasza bzoley (#633) üzenetére


amargo
addikt

Ennyi(ha mondanám/írom mi benne az izgalom?), pedig rá kerestem az alvás és sleep szóra is.
Köszönöm :)

MOD:

Ha már így belemelegettük, a wisardból mostanában nem akar elindulni.. vagy is néha megy néha nem, de persze közvetlenűl(exe) vagy távnyalóval elindul.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#637) bzoley válasza amargo (#636) üzenetére


bzoley
veterán

Legutóbb tegnap említettem, és linkeltem a leírást:)

Gondolom fönn van, vagy volt a PVR is. Legbiztosabb, ha mindent leszedsz, törlöd a mappákat és a registry-t, majd újra felrakod a PVR2-t. Néha elkavarodik a Path, ha két PVR fönn van.

(#638) #65675776 válasza bzoley (#635) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az sem lehetetlen. Analóg megoldásban lehet ez az igaz (négyzetes pixelek esetén), digitálisban viszont a PAL Full D1 az 720x576. Gondolom a tunerkártyákon alkalmazott decoderchipek inkább a digitális szabványhoz igazodnak.

(#639) amargo válasza bzoley (#637) üzenetére


amargo
addikt

A leírásod alapján csináltam :)
És már csak a PVR2ő van fent.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#640) brd válasza #65675776 (#638) üzenetére


brd
nagyúr

Én úgy tudom, hogy a 720*576-os felbontást csak a DVD miatt találta ki valami idióta és sikerült is neki szabványosítania (valószínűleg ugyanazok a hülyék fogadták el, akik az 1280*1024-es felbontást). Eredetileg, ahogy bzoley is írja ~767*576 a felbontás, tehát közel 4:3.

The only real valuable thing is intuition.

(#641) bzoley válasza brd (#640) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy valahogy, Wiki elmagyarázza(ITU-R 601):)
Szerencsére a cx2388x az analóg bemenetekre van hangolva, és képes azokat több módon továbbküldeni(ITU-R 656).
A disznóság ott lehet, hogy a DTV fejlesztgetésénél nem igazán foglalkoztak az analóg dolgokkal, lévén eleinte digitális tunerhez készült a program.

The CX23880/CX23881 is designed to efficiently utilize the available 132 Mbps PCI bus. The 32-bit words are output on the PCI bus with the appropriate image data under the control of the DMA channels. The video stream consumes bus bandwidth with average data rates varying from 44 Mbps for full-size 768 x 576 PAL RGB32, to 4.6 Mbps for NTSC CIF 320 x 240 RGB16, to 0.14 Mbps for NTSC ICON 80 x 60 8-bit mode.

(#642) #65675776 válasza brd (#640) üzenetére


#65675776
törölt tag

Közben rájöttem, hogy az előbbi állításom nem teljesen igaz. A Full PAL D1 (ami még a DVD előtt született) az nem 720x576, hanem 704x576.

A nem négyzetes pixeleknek pedig az a nagy előnye, hogy megegyeznek oldalarányra a különféle modern CRT-k és TFT-k pixeleivel. Szóval annyira nem hülyeség.

(#643) bzoley válasza #65675776 (#642) üzenetére


bzoley
veterán

704-gyel keveset találkoztam, de az aktuális PAL D1 az 720*576.

(#644) brd válasza #65675776 (#642) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyan kezdünk kissé elkanyarodni a témától, de biztos én vagyok a hülye, amiért nem értem meg, hogy miért jó egy nem 4:3-as, vagy nem 16:9-es arányú kép otthoni felhasználás esetén. Előnye kb. semmi, viszont csak a gond van vele. Mi értelme pl. az 1280*1024-es felbontásnak? Az internetes oldalak megjelenítéshez alkalmasabb oldalarány hülyeség, az a néhány pixel sokat nem segít (inkább a teljes kijelző elforgatása segít). A videolejátszás közben látható vezérlősáv is gyenge érv, ki kíváncsi arra, egy film nézése közben? Tehát mi értelme?

The only real valuable thing is intuition.

(#645) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok!
A Leadtek webolldalán azt olvastam, hogy a távirányítóval be is lehet kapcsolni a gépet (a kikapcsolás idáig is egyértelmű volt)!
Itt olvastam:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=93

Egészem pontosan ezt a szöveget:
''Fully-functional Remote Control with user -friendly interface : With use of a single Power up/off button users can now switch on/ off PC at ease.''

Erről ki-mit tud?

(#646) bzoley válasza brd (#644) üzenetére


bzoley
veterán

Legalább mi egy oldalon állunk :D
Nem érdemes belemélyülni ebbe a témába. Örök vita marad:)
Az egyik oldal a ''szabvány'' és a dvd oldalon áll, mi meg 4:3-on. Egymást meggyőzni úgysem fogjuk, egyedüli megoldás a választás lehetőségét biztosítani, és akkor mindenki örülni fog.

(#647) bzoley válasza SN2O (#645) üzenetére


bzoley
veterán

Valakinek működik, valakinek nem. Bios-ban engedélyezed, hogy pic eszköz bekapcsolhatja a gépet(fene tudja, mi a pontos neve), aztán kipróbálod. Nekem Expert-tel nem működött(lehet a régebbi verzió miatt), Global-lal viszont megy. Készenlétből viszont elvileg mindegyik bekapcsolja.

(#648) brd válasza bzoley (#646) üzenetére


brd
nagyúr

Na igen, de mutass nekem néhány 17''-os monitort, amit ma kapni lehet, nem CRT, és 4:3-as arányú! Hol itt a választás lehetősége? :( Egyébként ezért is maradtam a 15''-os LCD-nél.

Kipróbáltam a patch-et, felemás eredménnyel. :) A zöld csík valóban eltűnt, azonban lett helyette fekete, de csak Overlay módban. :) WMR 9-cel működik, így viszont nem a VGA méretezi át a képet (ha jól vagyok informálva a VMR működéséről).

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#649) bzoley válasza brd (#648) üzenetére


bzoley
veterán

Én meg a 19-es CRT-nél:)
Mondjuk nagy szerepe van az LCD iránti ellenszenvemnek is.


Azért mondtam, hogy néha működik. Nem sikerült rájönnöm, miért lesz néha fekete. Mióta újra szóba került, felraktam és még nincs vele gond. Valamilyen overlay hiba lehet.
Ma a vga-driver tréfált meg. Overlay módban sokkal sötétebb volt a kép, mint VMR-ben. Forceware reinstall után rendbejött.


[Szerkesztve]

(#650) SN2O válasza bzoley (#647) üzenetére


SN2O
aktív tag

És mindegy, hogy melyik gombal próbálom vagy csak a power, esetleg csak a tv-gombal kapcsol be?
És nem is tudsz olyanvalakiről akinél működött expert-el is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.