Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#301) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Kezdem úgy érezni, hogy kukába kerül a szerkezet. :W
Feltettem a nero7-et mert dvd-t kellett írnom.
Sajnos rutinból nyomtam a tovább gombot.
Azóta megint nincsen hangja a felvettműsoraimnak.
Ha jól emléxem akkor a nero 7 feltesz codeceket is.
Hogyan tudnám leszedni az összes codecet a gépről?
Vagy tényleg dobjam ki ezt a vackot, mert lassan fing@ni sem lehet mellette, mert megsértődik szegény :W :W :W

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#302) Balinov válasza bzoley (#299) üzenetére


Balinov
félisten

notsak-notsak,tsak nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#303) tellvili


tellvili
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok errefele...
Most vettem egy Expert kártyát, s máris van olyan gondom vele, hogy noha a hangot tv nézés közben hallom, a felvett anyag lejátszásánál sajnos semmi hang nincs. PVR2 van fent.
Köszi!

(#304) Balinov válasza tellvili (#303) üzenetére


Balinov
félisten

1.ellenőrizd,hogy nincs -e elnémítva a pvr2-ben a rögzítéskori hangerő
2. nézd meg,hogy jó hangeszköz van-e kiválasztva
3. friss hangkártyadriver esetleg.
4. kábelezés? :F de az csak nem lehet gond :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#305) bzoley válasza #65675776 (#300) üzenetére


bzoley
veterán

Tsak de:)

Leadtek WinFast TV2000XP Global - First Look

Megpróbáltam Rudit rábeszélni egy Expert vs. Global gyorstesztre, de szegény teljesen el van havazva, így az idén már nem nagyon számíthatunk ilyesmire, pedig a két típus közötti, kép és hangminőséget érintő különbségek felderítéséhez az ő alapossságára lenne szükség.
Mivel zavart, hogy nekem még nincs ilyenem, és új távirányítóra is szükségem van egy ideje, mert az egyik rossz, a másik pedig egy korábbi modell, túltettem magam a hideg elleni gyűlöletemen, és határtalan lustaságomon, elmentem beszerezni egy Global-t.

A vizes boltban akadt még két darab, az egyiket megvettem kevesebb, mint kilencezer forintért. Még ott a pulton kibeleztem a dobozt egyrész azért, mert egész más típus képe van feltüntetve az oldalukon, és még a típusnév sem stimmel, másrész ha valami nem stimmel, csak pár lépés a 3napos gari lerendezéséhez, mint az OEM Audigy esetében, amiről rögtön kiderült, hogy a Live! 24bit-re küldtek a rename-t:)

Már a doboz is majd' negyed akkora, mint az Expert-é. Épp elfér benne a sárga könyv, amihez csatoltak egy plusz A5-ös lapot, hogy valami legyen a Global-ról is írva(tékép, mit hova kell dugni). A könyv Cseh nyelven elmagyarázza, hogyan kell használni a WinFast PVR-t.
A dobozbamég éppen belefértek a szokásos kábelek is(audió-kábel a hangkártyával való összekötéshez, video-in kábel, az infra vevője, és egy darab drót FM-antennának itt már RCA csatlakozással)
A mellékelt cd-n(ver. 5.6) megtalálható mindenféle driver, WinFast PVR, és egy WinFast DTV is. Közös tulajdonságuk, hogy valószínűleg egyik sem egy bugmentes verzió. Az utóbbi eg évben megjelent driver/PVR verziókat ismerve a CD felejtős, csak gondot okozhat. Ajánlott rögtön frissítés után nézni.

A kártyára az első jelző, ami eszembe jutott, az volt, hogy cuki:)
Az XCEIVE XC2028 tuner mintegy fél cm-t púposodott ki a panelről, a kb. 3x3cm-es csili-vili fémsapkájával együtt. A kisebb tunernek köszönhetően az egész kártya rövidebb lett 35-40mm-rel. Az Expert kb. ennyivel volt hosszabb a normálisnál:)
A képalkotásért itt is, mint az Expert későbbi verzióiban, a Conexant CX23883-39[link] gondoskodik.

Miután a szerzemény felvette a szoba hőmérsékletét, kikaptam az Expert-et és a Global-t dugtam helyére. Bekapcs után megkérdezte hol a driver, kicsit dolgozott és már indítottam is a PVR2-t. Csatornakereséssel nem kellett bajlódnom, már be volt állítva, csak keresnem kellett a különbséget. Nálam elég változatos az egyes csatornák minősége, van rossz, gyenge, és jó jelminőséggel rendelkező csatorna, szóval volt mit figyelni. Az Expert-tel tökéletesnek mondható csatornák esetében nem láttam változást, a Global-lal is tökéletes volt. A gyenge, rossz képű csatornák mitha egy árnyalatnyival erősebbek lennének, gyak. kevésbé rossz. A többi korábban megnevezett, de csak kék hátteret mutató csatornák közül egy-kettő láthatóvá vált, amiből arra következtetek, hogy mintha egy nagyon kicsit jobban kezelné a tuner a gyenge csatornákat. Az a jelszint, ahol a kék háttér bekapcsol, valószínűleg nem változott a korábbi tunerhez képest, eznem lehet az oka. Az Expert-tel néhány gyengébb csatorna hangja mellé folytonos sistergés párosult, ezek megszűntek, csak a nem túl tiszta, helyenként finoman pattogó hang maradt meg, ami jelen esetben természetes. A jó, tökéletes csatornáknál a hang is hasonlóan jó volt.
A mostanában sok kellemetlenséget okozó, a gép belsejéből jövő zavar mintegy 95%-a eltűnt, helyette viszont erősebben zavart okoz a mobil az usb-kábel végén, bár ez lehet véletlen is.

Az eddig látottak, tapasztaltak, megerősítik a korábbi véleményemet. Aki nem tud dönteni, melyik típust válassza, a régebbi, kissé drágább, de már bizonyított Expert-et, vagy az újabb, modernebb, olcsóbb, viszont nem túl ismert Global-t, nyugodtan válassza az újat, nem fog benne csalódni, sőt egy kicsivel talán jobban is jár.
Csak a mellékelt CD-t ne vegye ki soha a dobozból!
Helyette használj ezeket:
Driver:4.0.107.3210 (October 18, 2006) [link]
WinFast PVR2: 2.0.2.10[link]


Jah,
Eladó egy LeadtekTV2000XP Expert, távirányítóval, kábelekkel, stb :D

[Szerkesztve]

(#306) Balinov válasza bzoley (#305) üzenetére


Balinov
félisten

ámen! :R köszönjük :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#307) td


td
senior tag

Hali bzoley!

Lenne egy kérdésem! A VirtualDub-MPEG (1.6.16) Winfast-os mpeg2 megnyitásakor ezt a hibát adja:
''MPEG Import Filter: invalid pack at position 3: marker bit not set; possibly MPEG-2 sream''

Megnéztem, nemcsak a jelenlegi verzióval felvett, hanem a régebbivel készített felvételektől is kiakad. Tehát megnyitás után csak a hiba, aztán OK-ra bezár.

Ez mi lehet? A régebbi Vdub-verzióim megnyitják rendesen az anyagokat, de ezek szerint valami vagy nem stimmel a Winfasttal (és már rég óta, bár tény, hogy nem a legújabbat használom), vagy a Vdub bugos.


ui: észrevettem, hogy Winfast-ban felvétel közben is lehet csatornát váltani, ez mondjuk gázos, mert véletlen is lenyomhatom azt a billentyűt... Gondolom, ezt nem lehet kapcsolgatni, de esetleg megemlíthetnéd a fejlesztőknek, hogyha a DTV-ben is így van, hogy valamit lehetne tenni :U ;) Mondjuk velem még nem fordult elő, hogy elnyomtam volna, de ez ''bárkivel megeshet''

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#308) bzoley válasza td (#307) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem 1.6.11-em van, nincs ilyen gondom.
PVR2(DTV már nem létezik) - nem tudok csatornát váltani felvétel közben.

Balinov
Muszáj volt megvennem:D

[Szerkesztve]

(#309) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Az enyémre snkinek nincs 5lete? :F :O

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#310) Hammon Serra válasza Hammon Serra (#309) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

Senki ne mondjon semmit.
Eltávozott a gépemből.
Majd talán máskor.
Vagy egy másik.
Tényleg!
Nincs ettől jobb ami nem kényes ennyire?
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#311) bzoley válasza Hammon Serra (#310) üzenetére


bzoley
veterán

Nem kényes az, csak lelke van :D
Nemtom, mi lehet nálad a gond, talán egy másik alkatrész okozná?

A Global-os irományt egy kis előszóval feltoltam a Logout-ra is, hátha jól jön még:) [link]

(#312) Balinov válasza td (#307) üzenetére


Balinov
félisten

nálam a PVR2 2.0.2.10-ben Global tunerrel nem lehet csatornátválasztani.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#313) Balinov válasza bzoley (#308) üzenetére


Balinov
félisten

na azérmondom... :DD :R
te figyu,oldalad leírása alapján kipróbáltam az xmltv-s EPG-t,de nem minden adónál jeleníti meg a műsorfüzet a programot. lehet ez amiatt,hogy az Chanel list-ban nem egyezik meg karakterre az adók elnevezése xmltv-ben letöltött adók elnevezésével? amguy nálam cirka 20percig molyolt az xmltv (persze a régi verziót használtam,amit ajánlottál)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#314) zseko válasza Balinov (#313) üzenetére


zseko
veterán

Ha beleszólhatok:
Igen, azért. Én is MTV1-et írtam be először csatornanévnek, így nem találta meg, de amikor betöltöm a listát, ott van egy 'Hozzárendelés' nevű lenyíló ablak, így amik nem stimmeltek, azokat ott egyszerűen be tudtam állítani.

Az én kérdésemre senki nem hajlandó válaszolni??? Vagy kipróbálni, hogy nála működik-e??

HR24.hu

(#315) Balinov válasza zseko (#314) üzenetére


Balinov
félisten

xp32 vs xp64 kérdésben? sajna nemtom ,kipróbáltam anno az xp64-et,de nem tetszett.


xml EPG: szal akkor vagy kézzel egyenként hozzárendelem,vagy megnézem az xml-ben az egyes csatornák neveit és a channellistben arra nevezem át ?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#316) zseko válasza Balinov (#315) üzenetére


zseko
veterán

Nem, nem xp32 vs xp64. Azt csak érdekességként leírtam, és mostmár biztos is vagyok benne, hogy szebb a kép x64 alatt.

Az a problémám, hogy nekem nem kábeltévé van, hanem sima antenna, ami még nem is lenne probléma, de az m1 hangsávja még a régi rendszer szerint van, az RTL, és TV2 meg az új. Nem tudom pontosan mennyi, tán 100kHz eltolás van a kettő hangsáv között.. Szóval az m1 a PAL D, míg a többi a PAL B szerint jön.
A PVR-ben működött, és a PVR2 súgója is írja, hogy ha nem jó, akkor az 'A' billentyűvel lehet váltani a kettő között:

“A” Key for BG/DK Audio Switch
If some channels do not sound correctly or are completely mute, press ''A'' on the keyboard to change the sound format.

Viszont az 'A' nem működik, így nem lehet nézni az m1-et, mert csak irtózatos sistergés van.

xml EPG: Igen, nekem is kézzel kellett hozzárendelni ami nem volt jó, Szerintem ez a gyorsabb megoldás, mint egyenként átnevezni a csatornákat. Bár több csatornánál biztosan jobb magát a csatornát átnevezni, mert frissítéskor megint meg kell adni akkor az összes nem egyezőt. Nekem csak 4 csatorna van, így nekem nem nagy macera: [link]

HR24.hu

(#317) Balinov válasza zseko (#316) üzenetére


Balinov
félisten

bakker,akkor nem olvastam eléggé vissza.
így már értem a problémát,de ha nem megy az ''A''gomb,akkor passzolok,tán pvr2 +driver gyalu,aztán reinstall?

XMLTV-vel kapcs: köszi,így már 1értelmű.csak nálam matzera,van majd' 40 adó..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#318) Balinov


Balinov
félisten

Bzoley,

nemtudom,időd mennyire engedte próbálgatni a global-t,de szvsz miért lehet az,hogy a kábelszolgáltatómnál elérhető csatikiosztási lista szerint hozzáadva (Mhz/mhz) a csatit,zajos a kép ,mint állat.mondjuk úgy a ~40-ből ~5-6nál...

Globalnál adaptív,vagy normál keresést használtál-e? ha utóbbi,milyen országgal?

Nemkéne indítványozni a topik átnevezését ''...XP Expert és Global''-ra

Bali

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#319) zseko válasza Balinov (#317) üzenetére


zseko
veterán

Már próbáltam 3x, + egyéb okok miatt Win telepítés, plusz még ott van az x64 is, ott se megy. Sima PVR-el működik, úgyhogy énszerintem a PVR2-ben van a gond.

xmlTV: szivesen.

HR24.hu

(#320) Balinov válasza zseko (#319) üzenetére


Balinov
félisten

akkor passz.pl. christv-vel sem jó,vagy dscaler-rel?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#321) zseko válasza Balinov (#320) üzenetére


zseko
veterán

A christv-t pont most próbáljuk haverommal, mert ő egy Asus tv kártyát vett, és annak a szoftvere egy rakás f.s. Ezzel is jól működik, szóval valószínű, hogy a PVR2-ben van a gond. A dscaler-t nem ismerem, de itt olvastam olyasmit, hogy belekevarhat a tunerbe, így nem akaródzik kipróbálni.
Végülis nem nézek annyit m1-et, hogy túl zavaró legyen, de kellemetlen, mikor oda kapcsolok, és jó hangosan bejön a sistergés.

HR24.hu

(#322) Balinov válasza zseko (#321) üzenetére


Balinov
félisten

christv elég pofás,nálam még Delux-szal és vmi 3.xx verzióval anno jobb képet produkált,mint az akkori PVR..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#323) zseko válasza Balinov (#322) üzenetére


zseko
veterán

Tényleg pofás, a keret nélküli mód sokkal jobb, mint amit a PVR2 csinál (ti. amikor teljes képernyőre akarom tenni, akkor először visszatér normál módba, és utánna a második dupla kattra lesz teljes képernyős. Majd utánna meg megint külön be kell kapcsolni, hogy keret nélküli legyen.)

Ami kérdés most eszembejutott:
Melyik hangkodeket érdemes feltenni, hogy mp3-ban tudjak normálisan felvenni? Régen valahogy megcsináltam, hogy nagyobb bitrate-tel fel tudtam venni a rádióból, mint 56kb, de az valami codecpack volt, olyat meg nemakarok feltenni.

HR24.hu

(#324) Balinov válasza zseko (#323) üzenetére


Balinov
félisten

hmm.radium féle fraunhoffer mp3-as,vagy a lame. ezek szoktak a jók lenni. lehet kell még a 6-os divx is,igaz más aspektusból. nekem pl. abc-s hdtvrip (lost..) -nél kellett a 6-os divx,hogy a cce áttolja az avi-t m2v+mpa-ba.dehogy miért? :F :F :F

itt néz körül,a kodekpakkokat meg kerüld,mint macska a forró hősugárzót:[link]

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#325) #65675776 válasza zseko (#316) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha figyelmesen olvasgatnád a Changelog-okat, akkor látnád, hogy a hangnormaváltás csak bizonyos országok esetén működik!


Balinov: Tapasztalatom szerint a PVR(2) vagy nem pontosan jelzi ki a frekvenciát, vagy simán csak valami jelérzékenységi dolog, de 250kHz-cel lentebb hangolva minden csatorna képe tisztább.

MP3 codec-ek közül a PVR nem támogatja a Lame-et. Lehet ez a helyzet a PVR2-vel is, bár annál nincs ilyesmi említve.

(#326) Balinov válasza #65675776 (#325) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg? köcce a zinfót,majd ha igen nyugodalmas pillanatom lesz,kiprószálom.

mp3 kodeket meg nem tudom,az az igazság,inkább mjpeg+pcm+utómunka,hamár rögzítés.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#327) td válasza bzoley (#308) üzenetére


td
senior tag

Kösz, akkor a Virtualdubbal lesz a gond.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#328) zseko válasza #65675776 (#325) üzenetére


zseko
veterán

Hát ha találkoztam volna vele, akkor biztos elolvastam volna. Megkerestem, de az angolom kevés, így eltartott egy darabig mire végigböngésztem. Most átállítottam Romániára, így jó, de a képe rosszabb lett valamivel.

Nem tudom, mi volt fent, mert akkor codecpack volt, de majd keresgélek. Viszont pár napja a proci is jobb, így mostmár a DVD beállítással vehetek át videóról, ott nincs ilyen gond.

HR24.hu

(#329) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Nah! Megvan az Expert.
BZoley Te hallod -e? :DDD Egy-két nappal hamarabb jobb lett volna ez Global vs Expert cikk :D
Már mint nekem. Már nem bírtam visszamondani a rendelést, így maradt az expert. Bár Te előzetesen is ezt tanácsoltad, mégse mertem megvenni a globalt. Na mindegy.....
Egy kérdés. A kapott kártya máshogy néz ki, mint a dobozon lévő kép, ill. a hozzá adott füzetekben lévő rajzok. Nekem a hangkábel csatlakozója nem a kártya végénél van, hanem a tuner fémdoboza mellett.Meg az alkatrészek is máshogy vannak rajta elrendezve. A tietek milyen? Volt többféle elrendzésű expert is?

Bocsi. Most látom a képen a nyákra REV A van írva, az én kártyámra meg REV B.
Valami tudomás arról, hogy az elrendezésen kívül más különbség is lenne közöttük?

Sajna kipróbálni még nem volt időm, mert nagyon el vagyok ''havazva''.

(#330) bzoley válasza Jimmy8 (#329) üzenetére


bzoley
veterán

Néhány darab már járt a kezemben, de eddig mind egyfoma volt :F
Képetnem tudsz lőni róla?
Feliratok megvannak? Tuneren az Expert, alatta az LR6611
Ha PCB, akkor nálam van Rev C, és D
Assy Rev A, és C
Mindkettő egyfoma, egy-két apróság néz csak ki másképp, da azok is ugyanott vannak.
Lehet, hogy a tied még beta? ;]

Te hallod-e? :)
Én szóltam, Expertet én is adtam volna féláron annyit, amennyit haza se tudsz cipelni :DDD

(#331) bzoley


bzoley
veterán

Még nem tudom, mire fogom használni, de baromira tetszik, hogy a távirányítóval be lehet kapcsolni a gépet:)
Expert-tel eddig ezt nem sikerül megvalósítani, csak készenlétből volt hajlandó indulni.

(#332) Jimmy8 válasza bzoley (#330) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Nekem a felirat nem a tuner alatt van, hanem a kártya végén. És PCB REV H.
A képek mindjárt jönnek....

(#333) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Íme a képek (remélem sikerült felraknom)
http://kepfeltoltes.hu/view/061214/IM000956_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/061214/IM000957_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/061214/IM000958_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/061214/IM000959_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/061214/IM000960_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




[Szerkesztve]

(#334) bzoley válasza Jimmy8 (#333) üzenetére


bzoley
veterán

Kisebb kép is elég lett volna :)
Hmm, érdekes. Ezen a másik Conexant van. Akkor lehet, hogy az ezzel a chip-pel szerelt kártyák így néznek ki :F
Lényeg, hogy működjön:)

(#335) Balinov válasza bzoley (#331) üzenetére


Balinov
félisten

Bzoley,bios-ban te miket állítottál,hogy távirányítóval tudd bekaptsolni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#336) zseko válasza Balinov (#335) üzenetére


zseko
veterán

Nekem van egy olyan beállítás, hogy Power up on PCI/PCIE Devices. Elvileg ez engedné, hogy egy PCI eszköz bekapcsolja a gépet. De nekem sem működik. Billentyűzetről működik a be/ki kapcsolás, meg a készenlét, de a TV kártyával egyenlőre csak kikapcsolni tudom a gépet, be még nem.

HR24.hu

(#337) Balinov válasza zseko (#336) üzenetére


Balinov
félisten

hja,vmi ilyesmi beállításokra emléxem énis a saját biosomban.node sebaj..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#338) dvdbackuper válasza zseko (#336) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem műxik...próbálgasd egy kicsit....

(#339) zseko válasza dvdbackuper (#338) üzenetére


zseko
veterán

Próbálgatom, próbálgatom, de mégse megy :) Végül is nem akkora gond, örülök, hogy a billentyűzettel sikerül.

HR24.hu

(#340) Davidx


Davidx
csendes tag

Sziasztok nekem régi expertem van PVR2-t felraktam és videókazettáról próbálgatok átvenni fimeket, a kép jó de a hang csak CVBS illetve S video módban van ott viszont nincs kép.
Ja és nem tom lehet ez a baj csak úgy tudtam megoldani hogy a videót az antenna csatlakozójába dugta be? - vagy az nem lehet a gond PVR1 mellet viszot minden átjön ahogy kell de gondoltam kicsit jobb minőséget tudok előcsalni a PVR2 ből ehhez kérnék tanácsot.
Előre is kössz.

(#341) Balinov válasza Davidx (#340) üzenetére


Balinov
félisten

izé,annemleszjó,antennacsatiba az antennát,video bemenetre meg a vhs-t kell kötni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#342) Davidx válasza Balinov (#341) üzenetére


Davidx
csendes tag

Há lehet hogy nem jó de megnéztem csak audio kimenetem van de mingyá 2 meg euroscart(százlábu) abbol is van kettő nomeg bemenet video audio audio, a tv kártyán meg a hármas van a videóhoz(videó,2audio) lehetséges hogyakkor hiányzik egy átalakító ami az EUROscart-ból 3-mast varázsol, és azt a tv kártyába?

(#343) #65675776 válasza Davidx (#342) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én inkább biztosnak mondanám, nem lehetségesnek.

(#344) Balinov válasza Davidx (#342) üzenetére


Balinov
félisten

pff,,passz,scart az nekem sötét ló...rca -val nem tod megoldani? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#345) Davidx válasza Balinov (#344) üzenetére


Davidx
csendes tag

hát egyenlőre jegelem majd hétfőn elugrok egy elektrós boltba
azér köcc, pacsi

(#346) Davidx


Davidx
csendes tag

Há nem is tom megpróbáltam egy progival ami a képenyőt rögzíti videókat is olyan mint egy képloó csak videó lopó :P há jobb minőség lett mint ha digitalizálom pvr-re. Szerintem enné maradok.

(#347) karol82


karol82
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem a Leadtek xp2000 expert tv tuner karit. minden működik szépen csak azt nem tudom hogy lehet beállítani azt hogy a távirányító power gombjára amikor kikapcsolom a akkor ne csak a progi áljon le hanem a gép is.

Aki tud légyszi segítsen.

(#348) sancóka


sancóka
csendes tag

Sziasztok!
Megvettem a xp200 expert kártyát pár hete, sikerült beállítgatnom, aztán egy hét után eltűnt a kép. csak hang volt, meg fekete kép.
Teljes rendszertelepítés után nagy nehezen van kép, azóta nem tudok vele rendesen felvenni, csúszik a hang, vagy leakad felvételnél a kép. Ugyanúgy csinálok mindent, mint az első telepítéskor, de nem akar ugyanaz történni.
Virtual Dubbal sem sikerül rendesen. Divx6-tal szeretnék rögzíteni, mp3 hanggal.
A gondok előtt rendben ment a capture divx6-+ac3 hanggal.

Visszavigyem a kártyát, vagy én bénázok valamit?

(#349) goblin1983


goblin1983
tag

Sziasztok!

Van egy a topic címében szereplő kártyám és a Winfast PVR2-ben egy kis problémám. bzoleyval már értekztem a témában, sajnos sikertelenül, de úgy gondoltam fel lövöm ide is, hátha valaki okosabb lesz.
A probléma az lenne, hogy ha a WinFast PVR-ben benyomod a sleepet, akkor az annyi idő után amennyire beállítottad, kilövi a progit, gépet, mindent. Szóval leállít mindent. Felraktam a PVR2-t, ami nagyon tetszik, de ezzel az a bibi, hogy ha beállítom a sleepet, akkor nem kikapcsolja majd a gépet, hanem stand by (készenléti állapotba) küldi a gépet. A helpben ennyi van:
''Sleep
Press to select a sleep mode. Once to set the timer at 30 minutes; twice, 60; thrice, 90; four times, 120; five times, sleep mode off. Keep pressing this button will alternate the switch mode in the same order.'' Hiába tartom nyomva a gombot (20 percig nem próbáltam), nem történik semmi.
Megnéztem, hogy a PVR első verziója mit ír a sleepről és csodák csodájára ugyanez van írva! :) És abban sem történt semmi emlékeim szerinte. (Bár tudatosan nem tartottam akkor nyomva a gombot, de véletlenül biztos.)

Valakinek valami ötlet?


goblin

(#350) bzoley válasza goblin1983 (#349) üzenetére


bzoley
veterán

Kicsit körbejártam a dolgot. Úgy néz ki, a leírás csak dvb-módban használható.
Két lehetőséged van(nem ellenőriztem):
Elindítod a PVR2-t mégegyszer, tehát kettő fog futni(nem lesz kép a másodikon, de dvb-módban lesz), az előzőt bezárod, majd a beállító panelen kiválasztod a neked tetsző módot. Bezárod a PVR2-t, a következő indítás után már a beállított sleep módot fogod látni.
Másik lehetőség, hogy a registry-ben módosítod a kulcs értékét a neked megfelelőre.
HKCU\Software\Leadtek\Video\WFDVB-T\SleepMode:
1 - Kijelentkezés
2 - Monitor kikapcsolása
3 - Készenlét
4 - Hibernálás
5 - Kikapcsolás
6 - WinFast PVR2 bezárása

karol82

Nomd meg mégegyszer a Power gombot, bejön az indítómenü és ott kiválaszthatod a kikapcsolást.

sancóka
Nem kártyahiba. Valszeg a codec körül nincs valami rendben. Divx-nél most nekem sem az igazi, ha nagyon belenyúlok, Xvid-del minden rendben. Próbáld meg egy másik verzióval. Ha nem bírja a gép, ne tömöríts mellé mp3-mat.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.