Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#1301) bzoley válasza Mercutio_ (#1300) üzenetére


bzoley
veterán

Szóltam:)
Nem elgépelték, csak elfelejtették átírni a verziószámot.

(#1302) copperhead


copperhead
aktív tag

Divx,Xvid kodekkel próbálkoztam a Global kártyámmal.Szerintem az Xvidnek jobb a képminősége, viszont az a gond, hogy a felvétel leállításánál ''kimerevedik'' a kép,lefagy a program.
Van erre valami megoldás?

(#1303) bzoley válasza copperhead (#1302) üzenetére


bzoley
veterán

Rég nem játszottam már Xvid-del, lehet rosszul emlékszem, de nem jelenik meg felvételkor egy státusz ablak? Ha igen állítsd be a kodekben, hogy ne jelenjen meg. Nekem legalábbis volt vele ilyen gondom.

[Szerkesztve]

(#1304) boba6


boba6
aktív tag

hali
PVR2+xmltv ezt produkálja:
képernyő közepére csatornaváltáskor sárgán kiírja:
putbox(''vmi kétjegyű szám'') ''műsor neve''
az alján jól is megjeleneik a futó és követekező műsor neve az idővel
vmi tipp? mármint az eltüntetésére (ha lehetséges)

[Szerkesztve]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#1305) #65675776 válasza Mercutio_ (#1300) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a sima PVR verziószáma egyébként, csak a jelek szerint megkeverték a dolgot.

(#1306) bzoley válasza boba6 (#1304) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre lehet, hogy várnod kell, vagy egy régebbi XMLTV-vel szedd le a műsorokat.
Ebben az esetben viszont a hajnali műsorral kell trükköznöd egy kicsit.
A putbox rész teljes sorozatok felvételére készült ha jól sejtem, csak mintha rossz helyre került volna. De nincs köze a PVR2-höz, más progamban is látszik.

(#1307) copperhead válasza bzoley (#1303) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi szépen! :C Nem hiába vagy te az expert.Szerintem érdemes az Xvidet kipróbálni,kifejezetten jó a képminőség (+ ha fontos az, hogy ne foglajon sok helyet).

(#1308) bonat válasza bzoley (#1295) üzenetére


bonat
senior tag

igen állítgattam a szabványokat....
NTSC......PAL....Secam...mindegyik volt....PAL-ba volt jó a kép...de ott is pár cm-enként becsíkozódott....meg a fő vonalak a képen vhol szívárványosak ...

(#1309) bonat


bonat
senior tag

ja...és a felvételnél a formátumokon bellül hol tudom szerkeszteni azokat amik a listán vannak...?????

(#1310) bzoley válasza bonat (#1309) üzenetére


bzoley
veterán

Azokat sehogy. Létre tudsz hozni belőlük másolatot, vagy újat, azt szerkesztheted.

(#1311) hati válasza boba6 (#1304) üzenetére


hati
addikt

Ismét változott a port.hu szerkezete, azért az xmltv hibázik. Majd csak kijavítják a fejlesztők.

(#1312) Mercutio_ válasza bzoley (#1306) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a felirat belekerül a felvételbe, vagy ottmarad a képernyőn valameddig, vagy csak felvillan?
(Azért kérdezem, hogy régebbi xmltv-t rakjak fel, vagy csak 1 pillanatig van, és akkor inkább az újat)

Felraktam drivert és PVR2-tőt, adaptív kereséssel szépen begyűjtötte a TV-csatornákat, aminek nem volt hangja, de olvastam a topicot ;) így lehúztam a dvd-olvasóról az audiokábelt, átdugtam a Globalra és láss csodát megjött a hang :C Ha jól olvastam alaplapinál a PVR2 némítási és hangerőszabályzási lehetősége nem működik?

És akkor a gondok: FM-részt hogy tudom rávenni, hogy a upc-s kábelről vegye a rádiók jelét, és ne az FMantennacsatlakozón akarja begyűjteni?

A videófelvevőrész most DVD-beállításon van, ez elég jó minőség sorozatokhoz, vagy állítsam mpeg1 (2?) re ami nagyjából a legjobb minőség és aztán külön programmal nyomjam be DivX-be, esetleg tud használni külső codec-et a PVR2?

(Kerestem a topicban de ezekre nem találtam választ:R)

És még valami, bár ez félOFF: Mediaplayer11 mindenáron érvényesíteni akarja magát, illetve az XP-t ellenőrizni, így aztán nem fut és nem tudok videókat visszanézni, le lehet ezt a sz.rt takarítani valahogy?

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1313) Mercutio_


Mercutio_
félisten

félOFF tárgytalan :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1314) bzoley válasza Mercutio_ (#1312) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudom, milyen feliratra gondolsz. Ha az OSD-re, az nem kerül bele a felvételbe.

Nem jól olvastad. Mindenhol működnie kell a némításnak. és a hangerőszabályzásnak.
PVR1, és a PVR2 régebbi verzióival nem megy Vista alatt.

A UPC nem az FM sávon tolja a rádióadásokat, szóval sehogy sem oldható meg.

A DVDprofil MPEG-2-t használ, de telepíthetsz bármilyen codec-et mellé.

(#1315) #65675776 válasza bzoley (#1314) üzenetére


#65675776
törölt tag

Expertnek nem okozott gondot, hogy a TV antennabemenetről vegye le a rádióadásokat. Nálam is így van, minden probléma nélkül.

(#1316) bzoley válasza #65675776 (#1315) üzenetére


bzoley
veterán

Az addig rendben, de itt asszem másról van szó. A UPC rádióadásokat is ad kábelen, amit a PVR/PVR2-vel lehet hallgatni, de az FM nem találja meg. Kívül esik az FM tartományon(asszem).

(#1317) #65675776 válasza bzoley (#1316) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tévedsz. Simán az FM sávban vannak a rádiók is, WinFast FM-mel lehet őket hangolni. [link] lapalja.

(#1318) bzoley válasza #65675776 (#1317) üzenetére


bzoley
veterán

Eszerint valóban. Én csak a kollegám megállapítása alapján tippeltem. Állítása szerint neki nem működött.

(#1319) Mercutio_ válasza bzoley (#1314) üzenetére


Mercutio_
félisten

A putbox-os szövegre gondoltam:R

Némítás és hangerőszabályzás újraindítás óta működik, hogy előtte miért nem ment... :F

A POP/PIP/PAP-nak van Globálnál funciója, mert nálam nem csinál semmit:(

A DivX codec fent van, az analóg felvételi profilnál MPEG4-et tudok kiválasztani, ez azt takarja?

FM-csatornák, nem vagy csak gyengén jönnek be a tv-kábelen:(, azt hiszem felrakok egy galvanikus leválasztót, hátha az javít a helyzeten.

Ja igen, TV-adók frekijét amiket megtalált a kártya hogyan tudom módosítani?

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1320) #65675776 válasza Mercutio_ (#1319) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PIP/POP/PAP egy tunerrel csak akkor működik, ha van frissen felvett anyagod, vagy megnyitottál egy file-t.

A Tömörítetlen Avi-t kell szerkesztened.

(#1321) bzoley válasza Mercutio_ (#1319) üzenetére


bzoley
veterán

Nyomsz egy Hozzáadás-t, a profil nevét átírod DivX-re, alatta kiválasztod a megfelelő codec-et, beállítod, és kb. kész.

Módosítani nem nagyon, finomhangolni a Ctrl+/- -szal tudod.
Esetleg újat adsz hozzá, ha beírod a frekit, de a fene tudja, működik-e.

A hivatalos álláspont szerint a Global nem használ közösített antenna bemenetet, talán ez lehet az oka. Nálam mondjuk ez nem igazolódott, az az egy-két adó, amit megkerestem, az aránylag tisztán szólt.

(#1322) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Halihooo

Akadt egy kis gondom. Ujra kellett rakni a gépet mindent felraktam a csatornákat importáltam mondjuk az egy dolog hogy a neveik eltönnek miután le ok-zom de a nagyobb baj hogy minden ok mindaddig amedig ujra nem inditom a programot, ha ujra inditm a az egészet ilyen kék köd fedi persze alatta megy a csatorna meg meg is van mind CUSTOM DENIFED re át áll automatice holott én leokéztam a GERMAN vételt vagy mit. PVR 1el esetleg valakinek 5lete?
CUSTOM DENIFED akármikor ezt irja mindig kék köd van.

[Szerkesztve]

(#1323) bzoley válasza Dzsolo (#1322) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg, miután beállítottad az országot, mentsd el a listát, majd azt töltsd vissza.
Nézz meg egy frissebb verziót, némelyik elég bug-os. De a legésszerűbb lépés a friss driver, és a PVR2 használata:)

(#1324) strebacom válasza bzoley (#1323) üzenetére


strebacom
senior tag

Helló segitséget szeretnék kérni, van egy WF TV2000 XP RM tuner feltettem a vistát, majd az oldaladról letöltöt, drivert és Pvr2-t, jó minden,csatornákat megtalálta müködik, de nincs HANG, ez miért lehet??? :O :O

Köszi! :R :R

(#1325) bzoley válasza strebacom (#1324) üzenetére


bzoley
veterán

Az oldalon van egy kis iránymutató a hanggal kapcsolatban, talán segíthet.
A lehető legfrissebb driver-t rakdfel a hangkártyádhoz, kapcsold be a bemeneteit, majd PVR2-ben a lejátszó eszköznél állítsd b a ''hangszórót'', mellette az audió vezérlésnél, próbálgasd az elérhető bemeneteket. Szóval kísérletezz, előbb-utóbb csak megszólal.
A többi az oldalon.

(#1326) strebacom válasza bzoley (#1325) üzenetére


strebacom
senior tag

:R :R

(#1327) Dzsolo válasza bzoley (#1323) üzenetére


Dzsolo
senior tag

köcceeee :R :)

(#1328) as_Rock válasza hati (#1311) üzenetére


as_Rock
őstag

Ebbe a gondba én is beleszaladtam :O

Leszedtem bzoley instrukciói alapján mindent, és mivel olvasgatom a fórumot, így csont nélkül be is állítottam a dolgokat és rögtön hangom is lett :DDD ellenben az xmltv bat-jainak lefuttatása után nem tud műsort importálni a PVR2:( (xmltv 2 hibát ugyan kiírt menet közben, de úgy gondoltam az csak 2 tv műsorának hibája a sok közül)

Nekem is lenne egy kérdésem: Alaplapi biosban engedélyeztem a wake-on pci-t, kell még valamit beállítani, hogy a gép leállítása után élessze magát a rendszer és egy időzített felvételt végrehajtson, majd lelője magát?:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1329) Balinov válasza as_Rock (#1328) üzenetére


Balinov
félisten

üdv szinyor,
elméletileg wake on pic után nem kell semmi beállítás. Milyen lapod van most,gigabyte-om asrock megfelelője? mert nekem sajnos nincs Wake on PCI.. :W :W :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1330) as_Rock válasza Balinov (#1329) üzenetére


as_Rock
őstag

Jaja, as_Rock :D
Ennél úgy hívják, hogy ''PCI Devices Power On'' ha jól értelmezem az alábbiakat:
''Use this item to enable or disable PCI devices to turn on the system from the power-soft-off mode''
Ha nem akkor viszont :W mert, az időzített felvétel miatt vettem a kártyát, és a fenének van kedve bekapcsolvahagyni 1/2napokra a gépet:)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1331) Balinov válasza as_Rock (#1330) üzenetére


Balinov
félisten

nálad legalább van rá utalás,én akármennyire nyaltam oda-vissza a gigabyte biost CRtl+F1-estül,nem találtam semmi won pci-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1332) hati válasza as_Rock (#1328) üzenetére


hati
addikt

hibernálva állítsd le a gépet, akkor fel fog ébredni magától és vissza fog hibernálni, h kész a felvétellel

[Szerkesztve]

(#1333) #65675776 válasza Balinov (#1331) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert az kell neked, hogy PME Event Wake Up. [link] PME = Power Management Event

(#1334) Balinov válasza #65675776 (#1333) üzenetére


Balinov
félisten

:W :W :W :W a macskarúgja meg,daa-raa..hogy neked mennyire igazad van.megnéztem,van, PMU,enabled,save settings,gép lekapcsol,távirányítóval meg bekapcsol! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1335) bzoley válasza as_Rock (#1328) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor mégsem ugyanabba a gondba szaladtál bele. Amit Hati említett, az gyakorlatilag egy ''szépséghiba''.
Valamit valószínűleg rosszul csinálhattál, nálam nincs nagyobb gond az említettnél.
Vagy érvénytelen az .xml fájl(hibás letöltés, volt már ilyen), akét hibás sor ''gyári extra'', de utána a három csík végig megy. Esetleg rossz gombokat nyomtál meg, vagy nem tudom. Próbálkozz még, jó lesz az:)

(#1336) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

bzoley: Valahol nem lehet majd beállítani, hogy sleep időtartam után mit csináljon?
Gép lekapcsolása helyett pl. csak leállíthatná a programot. :)

(#1337) bzoley válasza KergeK@csa (#1336) üzenetére


bzoley
veterán

Igéret van, idő nincs, úgyhogy egyelőre marad a korábban leírt két módszer egyikke:
PVR2 kétszeri indítása, vagy registry mod.

(#1338) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

figyu, PVR2-t használok, és azt hogy lehet megoldani, hogyha megnyitok egy korábban felvett filmet a PVR2-ben, akkor ne kicsiben mutassa, hanem a nagy ablakban....öööö, ez kicsit érthetetlen lett.... :D :D két monitort használok és mindig a TV képe van rajta, nem a megnyitott fájl...köszi...

(#1339) hati válasza dvdbackuper (#1338) üzenetére


hati
addikt

cseréld fel a két képernyőt
ha jól emlékszem, ott van a PVR2 menüjében

(#1340) syner


syner
tag

na, nekem is adódott egy kicsi problémám vistával, teljesen új telepítés, hangártya működik rendesen
tuner mindhárom részét gond nélkül feltelepítettem a legújabb driverekkel
letöltöttem a legújabb PVR-t, de első indításnál még volt hang, egészen addig, amíg nem váltottam csatornát, ekkor mindíg lemegy MUTE módba, és hiába állítom vissza, a hang már nem jön vissza, csak teljesen véletlenszerűen, távirányítóval hol működik a hang, hol nem
többszöri telepítés után is ugyanez a helyzet

valakinek volt már hasonló baja?

(#1341) bzoley válasza syner (#1340) üzenetére


bzoley
veterán

Pontosítsunk. PVR, vagy PVR2-ről van szó?
Ha a régi PVR-ről, akkor ennél sokkal többre ne nagyon számíts. Nem Vista kompatibilis, még ha olyan sokan is állítják, hogy nekik jól ''megy''.
[link]

(#1342) syner válasza bzoley (#1341) üzenetére


syner
tag

PVR 1-ről beszéltem, de elolvastam a linket, mindjárt felrakom a 2-őt, köszönöm!

(#1343) syner


syner
tag

nos, feltettem a PVR2 legújabb verzióját, de hasonló hülyeségeket csinál, mint a PVR, a WF Wizard nem töltődik be indításkor, és utánna sem tudom elindítani, az óra mellett nem jelenik meg az ikonja, aztán amíg még betöltődött addig a távirányító nem szabályozta
a hangerőt, a csúszka mozog, de a hang nem változik

[Szerkesztve]

(#1344) bzoley válasza syner (#1343) üzenetére


bzoley
veterán

A wizard-nak el kell indulnia. Ha nem teszi, valamit elkavarhattál.
PVR-t leszedted, mappát törölted? Restart volt közben? Próbáld újra, leszeded, újra telepíted.
Ha nem változik a hangerő, akkor valszeg rossz bemenet van kiválasztva a programban, ha tényleg az aktuális verzió(2.0.2.14) van fönn.

(#1345) syner válasza bzoley (#1344) üzenetére


syner
tag

megvan, én voltam figyelmetlen láma, audió eszköz vezérlését átálítottam aux-ra és máris működik a távirányító
a wizard pedig betöltődik, csak nem jelenik meg az ikonja (ez nem tudom mitől van)

(#1346) bzoley válasza syner (#1345) üzenetére


bzoley
veterán

Vagyis? Működik?

(#1347) dvdbackuper válasza hati (#1339) üzenetére


dvdbackuper
őstag

még mindig nem találom, lehet én vagyok láma...PVR1-ben simán ment....

(#1348) syner válasza bzoley (#1346) üzenetére


syner
tag

igen, most úgy néz ki minden jól műxik, csak a wizard ikonja nem kerül be a taskbar-ba se indításkor, se ha külön elíndítom utánna, de magától betöltődik
mondjuk ez nem zavar különösebben

(#1349) topee


topee
tag

Sziasztok. Ma vettem egy WinFast TV2000 XP Global-t.
Sokat szívtam már vele, kezdve a hangtól... aztán a kódolásokkal.

Most a következő bajom van. Hogyan tudom a WinXP-s Media Centernél beállítani, hogy tudjam használni?
Minden oké, néztem virtualdubbal is lehet capture-ölni.

Hogy tudom beállítani, hogy ne a WinFastal kelljen szórakozni?

Köszönöm!

A szakáll nem szúr, csak a megfelelő oldalára kell születni

(#1350) #65675776 válasza topee (#1349) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi a probléma a PVR2-vel, hogy nem akarsz vele ''szórakozni''? Nagyonis korrekt program.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.