Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Rick4 válasza rankesz (#6400) üzenetére


Rick4
félisten

persze, tényleg taglalták már máshol, hogy analóg vs digitális bemenetről érdemes-e hajtani a moncsit, de azon kívül, hogy azéjó mer digitális igazából tényként nem lehetett mást elkönyvelni...tévékérdésben még egy pont az LG-nek.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6402) hypno skate válasza kuan (#6398) üzenetére


hypno skate
senior tag

Nézd, én halál komolyan gondoltam amit írtam. Nagyjából egyforma méretű és fejlettségű készülékekről kérdeztél.

A műszaki adataikat egyedül is meg tudod nézni, viszont döntened magadnak kell. Ha visszaolvastál kicsit, akkor láthattad, hogy miután a felhasználási célt és árkategóriát belőtted magadnak, csak két dolgod van.
1. Megnézed a saját szemeddel, hogy mit tudnak (lehetőleg egymáshoz képest) normál tévéadásnál.
2. Amelyik jobban tetszik, azt megveszed abban a biztos tudatban, hogy egy gyorsan avuló technológiába ruháztál be.
:)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#6403) Cifu válasza muveszur (#6359) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ismertető mindig jöhet. :)

Amúgy igen, az a betű tényleg a panelt jelöli. Ha "A", akkor AUO paneles.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6404) Cifu válasza kuan (#6365) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kettő között alapvető különbségek adódnak. A Sony-ban egy fokkal jobb az analóg tuner, van benne pár extra (PiP, fejhallgató kimenet), gyors a menüje, stb., ugyanakkor ugye az LG olcsóbb, nem is kicsivel. Ha főleg monitornak kellene, akkor inkább az LG ugyanakkor, mert én a saját V3000-es Sony-mnál sajnos csúnya elszineződéseket látok a betüknél (videolejátszásnál ez mondjuk nem probléma, és nem tudom, hogy D3500-nál fentáll-e ilyen jelenség). Ha viszont főleg TV nézésre, antennáról/kábelTV-ről, akkor a Sony talán egy fokkal jobb választás (beltéri egységes kábelTV/Műhold esetén a TV tunerje nem oszt vagy szoroz).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6405) Cifu válasza andr_s (#6376) üzenetére


Cifu
nagyúr

full hd-n 1980x1080 felbontásnál megváltoznak a színek (olyan mintha túlvezérelt lenne, vagy mintha felvinném a színeket a maxra) ez miért van?

Sajnos a jelek szerint a TV-k színbeállításai (vagy a színkezelése?) eltérő a szabvány HDTV felbontásoknál (720p, 1080p) és a nem szabvány beállításoknál (pl. 1360x768). Annyit tehetsz, hogy ha nagyon zavaróan túlvezérelt, akkor a TV vagy a videókártya driverében korrigálod.

és mintha a kép szélei is lecsúsznának ilyenkor, a felső ikonsor nem is látszik (a többi felbontásnál ilyet nem tapasztalok)

1:1 PM be van kapcsolva?

ha 1600*900 teszem a tv képernyő infója szerint 1600*1200-felbontásban van. ???

Ezt olvastam már külföldi fórumokban, ott azt írták, hogy valószinüleg hibásan ismeri fel a TV a küldött jelet. :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6406) Cifu válasza penell (#6378) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyesmire válaszolni nem nagyon tudok. Még azt sem tudom biztosan, hogy a saját V3000-es Sony-ban milyen panel van.... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6407) Cifu válasza feka007 (#6392) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ennyiért én eddig csak 20" körüli 640x480-as felbontású LCD TV-ket láttam, 26"-ost nem nagyon (vagy nagyon gagyi, noname márkákat, pocsék képpel). A személyes meglátásom az, hogy vagy egy CRT-t vegyél akkor már inkább (ilyen képátlónál jobb képminőséget nyújt és olcsóbb), vagy pedig várj a vásárlással, és inkább egy 32" LCD TV-t végy (a lent olvasott 120e Ft-s Samsung LE-32R8x-ek például best buynak tünnek jelenleg, hasonló akciókat ki lehet fogni).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6408) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Tv vásárlása elött állok,föként tv-zésre és dvd filmezésre használnám.
Tudnátok ajánlani valamit ugy 150körüli áron?Ezt néztem én: SAMSUNG LE32R82
Vagy érdemesebb crt tv-t venni?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6409) Cifu válasza beci (#6408) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem rossz választás, kb. ezt ajánlanám én is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6410) andr_s válasza Cifu (#6405) üzenetére


andr_s
tag

Szia Cifu!

De ez a túlvezérlés, meg hogy lecsúsznak a képek szélei nálam valamiért csak a fullhd-s 1920x1080 nativ felbontásra váltás után jelentkezik. Vissza 1366x768-ba és tökéletes képpel fut... (vagy az nem natív?) vagy már nem értem... :-)

Próbáltam keresgetni tv menüben az 1:1-et, de így nem találtam, olyan volt ott hogy "eredeti", meg "16:9", meg a kissebbek... az eredetire átkapcsolva visszaugrott a kicsúszott kép teljesre, de a túlvezérelt dolog megmaradt. És a pc-n felbontás állítása opciónál azt vettem észre hogy ezzel az eredetivel a felbontást nyomta vissza 1908x1065 (vagy valami hasonló) felbontásra! tehát egyszerűen visszavette azt a pár pixelt hogy kiférjen a kép a tv-re?

Ha fullHD-n jelentkezik ez a probléma az összes többi felbontásnál miért nem?

Tegnap feltettem az új nvidia drivert is, és próbálgattam a szabvány beállításokat, de nem sikerült jól beállítanom. Az a baj, hogy ha felteszem fullHD-ba akkor kicsúszik a széle, ezt még be is tudom állítani "eredeti" módban, de a nagyobbik baj hogy közelről is olyan csúnyák lesznek a betűk és nem élvezhető a kép. Pedig ez volt az egyik ok amiért fullhd-s tv-t vettem... :-(

Na ezt kellene áthidalnom valahogy, van ötleded? lehet valamit figyelmen kívül hagytam? vagy a tv hibás? nemtom...

előre is köszi,
Andris

(#6411) Cifu válasza andr_s (#6410) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 1-es HDMI csatiba dugtad a kábelt?

Nekem LF65-ösön az első időben 1:1-en volt (talán ez lehet az "eredeti"), de egy idő után (drivercsere, vagy a fene tudja) már csak a 16:9 volt választható. Az 1:1 PM megmaradt, nem tudtam tehát mire vélni a dolgot.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6412) andr_s válasza Cifu (#6411) üzenetére


andr_s
tag

Igen oda van bedugva, a dvi-hdmi feliratúba.

rákerestem a 110 oldalas pdf-ben leírásában az 1:1-nek, ezt dobta ki egy a 62oldalon:
(a harmadik megjegyzés lehet a magyarázat)

"! MEGJEGYZES
- Csak a 4:3, a 16:9 (Széles) és a Zoom 1/2 beállítást választhatja Component
(Kompozit) és HDMI üzemmódban.
- Csak a 4:3 és a 16:9 (Széles) képarány választható RGB üzemmódban.
- A HDMI (1080i 50Hz/60Hz, 1080p 24Hz/50Hz/60Hz) üzemmódban használható
az 1:1 Pixel(vagy Eredeti (csak 37/42LF7*, 42LY99)) képmegjelenítés."

Csak azt nem értem, hogy a többi felbontást is HDMI módban használom csak kissebb felbontásnál, és ott asszem nem lehet kiválasztani az "eredeti"-t (1:1-et)! Vagy azt egyáltalán milyen módban használom hogy tök frankón kirakja 1600x1200-ig?

A.

(#6413) #72042496 válasza Rick4 (#6399) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amikor analógon kötöttem be a monitorom (típus az adataimnál), látszott rajta, hogy valami nem az igazi. Hiába állítottam a menüben az élességet s színkezelést, nem segített. DVI kábellel bekötve egyszerre látszott, hogy élesebb, "teltebb" a kép.
Analógon is rendben volt a kép, de volt olyan érzésem, hogy lehetne ez egy picit jobb is. Digitális bekötéssel éppen ezt a picit jobb képet kaptam meg.

Én inkább azt javaslom, nézze meg analóg, s digitális bemeneteken is a készüléke(ke)t, s úgy döntsön.

szerk.: Ezt az idióta tördelést hogy nem bírják javítani... :(

[ Szerkesztve ]

(#6414) Rick4 válasza #72042496 (#6413) üzenetére


Rick4
félisten

én már próbálgattam sok sok monitort analógon és dvi-on is, tényleg nem éreztem érdemi különbséget. és az az igazság, hogy nem is lenne szabad semmit sem érezni. de főleg nem a képélességgel lenne baj, ha lenne. na de mindegy, természetes, hogy nézze meg mindkét kábellel, és majd reméljük visszajön elmesélni, mit tapasztalt.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6415) #72042496 válasza Rick4 (#6414) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sok monitoron én sem láttam a difit, otthon mégis... más kérdés, hogy a különböző TV-k esetében mi a jellemző. (Nagyobb pixelméret, más elektronika.) Ezt nem tudom, bár reményeim szerint egy LE-40N87-el kapcsolatos tapasztalatokról két hónapon belül már be tudok számolni. :B

(#6416) DonDragonka válasza Cifu (#6328) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ez:
[link]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#6417) Anyád911 válasza livermore (#6355) üzenetére


Anyád911
tag

Szia!
Én a múlt hét végén végeztem "nappali felújítást", többek között tv-akasztást is. Tény hogy az enyémen is csak a hálózat és az rf bemenet függőleges, az összes többi csatlakozót a tv-re merőlegesen kell bedugni, ergo kiállnak a síkból rendesen (hdmi. scart, komponens).
Akasztós állványt sokhelyütt árulnak, én végül harmantrade osztályút rendeltem. (8cm a fasíktól) Igen bika darab, dönthető és van benne beépített vízmérték (muhaha). Kisebb tv-hez lehet találsz olyat, ami jobban a falhoz símul, de a csatlakozók miatt mindenképpen kell az az 5-8cm szerintem, hacsak ki nem vésed a falból a helyüket (ami talán nem is akkora hülyeség mint elsőre látszik, csak nagy meló).
Esetleg ha érdekel, itt találsz pár képet a holmiról...: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6418) beci válasza Cifu (#6409) üzenetére


beci
őstag

Na megvettem.:)
Egy kérdés elsősorban.Van valami erösitö vagy valami,amivel a tv adásokat szebbé tudom tenni? A Teletext,dvd nézés brutálisan éles és tiszta,de a tv adókkal nem vagyok kibékülve.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6419) Anyád911 válasza beci (#6418) üzenetére


Anyád911
tag

Gratulálok, nekem is ilyen van. Az rf kábel cseréje hozott itt vkinek minőségjavulást, de szerintem a szolgáltató által küldött jeltől függ leginkább. Ahhoz meg túl sok reményt nem fűznék, mármint hogy javítható lenne.

(#6420) beci válasza Anyád911 (#6419) üzenetére


beci
őstag

Hát akkor jópár métert lekellene cserélnem.:)
Max lehet megpróbálom csak a dugót valami minöségire lecserélni.
Esetleg valamilyen jel erösitő?

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6421) Anyád911 válasza beci (#6420) üzenetére


Anyád911
tag

Nem tudom hol lax, de ha a falban gagyi a kábel (vagy úgy érzed), akkor csak a dugóval nem érdemes piszmogni. Akkor inkább szerezz 1 megfelelő hosszúságú és jó minőségű (árnyékolás, csatlakozók) - gyári - összekötőt, de 1általán nem biztos hogy segít.

(#6422) beci válasza Anyád911 (#6421) üzenetére


beci
őstag

A másik tv-m,a videón keresztül kapta a jelet,átraktam,hogy direkt a tv-be menjen.Jobb lett a minőség.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6423) Anyád911 válasza beci (#6422) üzenetére


Anyád911
tag

Eegen, a plusz tuner hol jó, hol nem jó... én ha az LG asztali írón keresztül nézek tv-t (komponensen) mintha jobb lenne a kép, mint simán a tv tunerjén. Igen szubjektív, de nem szeressem a venti hangját. :D

(#6424) Ebit válasza beci (#6420) üzenetére


Ebit
addikt

Egyed vétel esetén, érdemes kiszajú, szabályozható antennaerősitőt venni./antennafej közelébe felszerelni/, vagy nagyobb nyereségú antenna is megoldás lehet.

(#6425) Topa00


Topa00
tag

sziasztok, most kaptam egy 82-cm-es LG LCD TV-t.
hát mit mondjak:D
nem szar. tud valaki valami extrát mondani?
mert nem nagyon értek hozzá. vagy ez annyi hogy jo nagy és kész?:D

(#6426) beci válasza Ebit (#6424) üzenetére


beci
őstag

Upc kábelen vagyok,de 4tv-re szétosztva.
A HD filmeket ha jól tudom nem lehet sima dvd lejátszóval lejátszani.Namármost,ha a pc-n játszom le,(tudtommal ott simán megy megfelelő lejátszóval,bár még nem próbáltam)akkor mivel oldható meg,hogy összekössem a tv-vel,de ugy,hogy nem akarom a monitort mindig ki-be dugiszálni.Elég egy sima videókártya,vagy valami extra is kell? 1280x1024et tud max.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6427) DonDragonka válasza Topa00 (#6425) üzenetére


DonDragonka
őstag

Erről az jutott eszembe, hogy amikor a 37"-os tv-t a boltban nézegettem akkor úgy tűnt, hogy pont jó méretű lesz. Azutánn amikor otthon üzembe helyeztem, na akkor esett csak le az állam. Olyan nagynak tűnt, hogy majdnem visszavittem, lecserélni egy 32"-ra. Később persze megszoktam de elsőre nagyon, nagyon furi volt... :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#6428) muveszur válasza Cifu (#6403) üzenetére


muveszur
addikt

:R Akkor megírom az ismertetőt, remélem lesz időm rá:)
Amugy mit lehet tudni erről az AUO-ról? Köszi!

(#6429) mutyi válasza beci (#6426) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!

A mai videokártyákon két darab kimenet egyikre van rádugva a monitor, a másikra meg dugd rá a tv-t. Ha olyan a videokarid hogy két fvi csati van rajta, akkor veszel egy hdmi-dvi kábelt és azzal kötöd össze digitálisan.

(#6430) Topa00 válasza DonDragonka (#6427) üzenetére


Topa00
tag

hát igen nekem is egy kicsit fura, de majd megszokom:)
Jo vele a Crysis nyoni :)
na üdv mindenkinek!

(#6431) mutyi


mutyi
őstag

Samsung R8X-es szériánál van ugyebár hogy kiemelt, normál és film kategória. Ezek lennének a sémák amiket külön-külön tudok beállítani és adott esetben használni, anélkül hogy visszaállna az eredeti beállításaira?
Akinek ilyen tv-je van az használja-e tv-zésnél a dinamikus kontrasztot?

(#6432) Tomiboy65 válasza mutyi (#6431) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Sőt. Bemenetenként tudod beállítani őket! Tehát komponensen másképp tudod beállítani mondjuk a film sémát, mint pl a tv adásnál.
Dinamikus kontraszt... ízlések és pofonok... én használom, de biztos lesz aki azt fogja mondani, hogy ő nem...

(#6433) mutyi válasza Tomiboy65 (#6432) üzenetére


mutyi
őstag

Neked mi a beállításod sima tv nézésre?
Nekem t-kábeles digitális jön, vettem hozzá jó minőségű antenna kábelt is hogy a falból jó jel jöjjön és jó minőségű scartot is, hogy a stb és a tv között is minimális legyen a veszteség.
Még csak pár napja van meg és nekem túlságosan kontrasztos a kép,túl éles akar lenni, miközben maga a jel minősége meg ugyebár nem túl minőségi. Ezért annyit már kitapasztaltam, hogy jobb ha valamelyest homályosabb a kép, mert akkor annyira nem látszódnak a hibák.

(#6434) Ebit válasza beci (#6426) üzenetére


Ebit
addikt

A HD filmeket ha jól tudom nem lehet sima dvd lejátszóval lejátszani.Namármost,ha a pc-n játszom le,(tudtommal ott simán megy megfelelő lejátszóval,bár még nemIgen jól tudod, Ble ray lejátszó kellene hozzá, sokan pl. ezért vásároltak PS3-t, ellenben vinyoról, lejátszó progin keresztül megoldható.

A pc- számitógép csatlakozásra már válaszoltak, a lényeg állits fel prioritást, ha van a vga-n HDMI, azon keresztül, ha nincs a DVI-n keresztül, és ha a TV-n lévő HDMi csati, egyúttmúkődik a szgépppel az a legjobb.

UPC csinálta a szétosztást a 4 tv-re?

(#6435) Tomiboy65 válasza mutyi (#6433) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

A tévé adást normálon nézem, kicsit csökkentve a színt és kontrasztot. Amúgy még "ezer" beállítási lehetőség van rajta, a fehéregyensúlyok, színbeállítások stb. Ezeket még nem piszkáltam, nem is nagyon tudom, mit hová kéne állítani...
A film módban ki volt kapcsolva a dinamikus kontraszt, azt bekapcsoltam, nekem jobban bejön így.

(#6436) beci válasza mutyi (#6429) üzenetére


beci
őstag

Köszi

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6437) beci válasza Ebit (#6434) üzenetére


beci
őstag

Én voltam az a merész.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6438) Ebit válasza beci (#6437) üzenetére


Ebit
addikt

Irány egy antenna bolt, és nézzél hozzá profi/ kisellenállású/ csatikat/ csak csavarost, + elosztot, ha eredetileg jót tettél fel szerencséd van, de mozgasd meg az összes érintezést,és 5 éven túl szerelted, vezetékeld újra, és kérdez rá a jelerősitóre,egy max 22 db állitható, tőkéletesen elég lehet az osztó, elé épitsd be, de az új szerelés után, nem is biztos, hogy kell.

(#6439) muveszur


muveszur
addikt

Hello! Lenne egy kis problémám: gép + tv hdmi kábellel összekötve. A szíenk, felbontás jó, de amikor egy filmet néznék akkor szinte eltünnek a szinek. Hogy tudom azt elérni h filmek is tökéletes szinben pompázzanak? Eddig tökéletes volt, most jelentkezett ez, talán a power dvd feltelepitése után. ezen kivől még van media player, meg kmplayer is...lehet ez a gond? Köszi!

(#6440) kuan válasza hypno skate (#6402) üzenetére


kuan
csendes tag

Köszönöm a segítséget a sony lett a nyerő remélem hamarosan meghozzák.

(#6441) muveszur válasza muveszur (#6439) üzenetére


muveszur
addikt

Megoldva, bocs a + hozzászolásért :))

(#6442) Rick4 válasza muveszur (#6441) üzenetére


Rick4
félisten

nem + hozzászólás, ha megkérlek, írd már le, mi miért volt, és hogy lett megoldva, hátha tanulunk belőle. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6443) kugyu21 válasza cocoo (#6059) üzenetére


kugyu21
senior tag

Privi ment

(#6444) kugyu21 válasza anonimusz (#5993) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nekem sem volt még ezelött semmi Toshiba-m, de a Tv és SD képe meggyőzött. Hd-s műsorokban egyenlőre még nem nagyon duskálhatunk és a korábbi DV kamerás felvételeim miatt is fontos szempont volt, hogy az SD-vel mit tud kezdeni.
Ebből a szempontból, SZERINTEM a korábban "etalonnak" nevezett SONY D3000-t (azóta már nem kapni) is veri. Pixelesedés tekintetében az általam kipróbált készülékek közül ez közelítette meg leginkább a CRT sima konturjait.
A PC használattal kapcsolatban annyi, hogy nálam most DVI-HDMI-vel megy, kitölti a teljes képernyőt, nincs még 3 pixelnyi csík sem, viszont a karakterek olyanok mint amikor a tintakőpős nyomtató kicsik eláztatja a papirt, és a TV nem mond magáról semmit a fogadott felbontással kapcsolatban (ilyen infot nem lehet kinyerni belőle), csak a videókártya beállításaból tudom, hogy 1920x1080/60hz.

[ Szerkesztve ]

(#6445) Anyád911 válasza kugyu21 (#6444) üzenetére


Anyád911
tag

Lehet hogy nem tudja az 1:1-et?! Jól emléxem, full HD a Toshiba?
Az én Samum is csak natívban szép, bármilyen egyéb felbontásnál olyan, amilyennek te is leírtad: nézhető de nem az igazi.
Amúgy a régi JVC CRT-m is digitális képalkotással volt "megáldva", így már régen hozzászokott a szemem. A plazma és az lcd képe így már nem rázott meg annyira.

(#6446) anonimusz válasza kugyu21 (#6444) üzenetére


anonimusz
csendes tag

Kösz az infot! :R

(#6447) kugyu21 válasza Anyád911 (#6445) üzenetére


kugyu21
senior tag

A leírás alapján [link] (8. és 21. oldal), azt hiszem hogy tudja, de nem tudom, hogyan szerezhetek bizonyosságot.

(#6448) footy


footy
addikt

Valaki tudja hol lehet jó fali TV konzolt venni LG 37LC55-höz? Ezen VESA szabványú rögzítési pontok vannak?
Olyan lenne jó ami vízszintesen kb 15-20fok elfordulást,függőlegesen pedig 10-15fok dőlést kiad.

(#6449) sandrik


sandrik
csendes tag

Hali!

Meg tudná mondani valaki, hogy a Samu LE37R81BX és az LE37R81BX R változatai között mi a különbség? Egy link is jó lenne. A neten nem találtam semmit.

(#6450) footy válasza sandrik (#6449) üzenetére


footy
addikt

Szín?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.