Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Adolfka_ válasza scorpy02 (#5598) üzenetére


Adolfka_
tag

Sajnos nem tudom, nem én dugtam be, hanem az ott dolgozó emberünk.. Nem tudtam, hogy erre figyelni kell. Ez okozhatott ilyen anomáliákat?

(#5602) Vangelis válasza Rick4 (#5592) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mi sem gondoltuk, hogy kinyiffan a pc -től...
nem volt ráírva a dobozára:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5603) Lacix29 válasza Adolfka_ (#5601) üzenetére


Lacix29
őstag

Ja. Csak a HDMI2-n megy az 1360x768, de ott tökéletesen. Nincs mosódás.

(#5604) Tuya válasza Stema (#5573) üzenetére


Tuya
tag

koleszba tartod a TV-t?LOL es nem felsz,hogy hopp eltunik vagy ha beallltok esetleg baja esik ;]

(#5605) Borisz76 válasza Adolfka_ (#5590) üzenetére


Borisz76
veterán

Grat.

Neked is és Kálmánnak is....bárki is legyen.
Ez a mondat szerintem meggondolatlanul írtad :
" Általános irodai felhasználásnál viszont a FULL HD mellett a pont. "
Még egy Pentium 2-es gép és egy 15'-os tft is sok :D

Egyébként én is tervezem az LCD vásárlást de még nem döntöttem hogy Ready vagy Full HDTV lesz. Valamint rám is igazak az általad leírtak : Rengeteg HD Film ( többségük 720p-s felbontású ) és Még-sokkal-sokkal TÖBB DivX,XviD film.Játszani pedig ritkán játszom. Netezni annál többet.

Mindezekből valószínü ,hogy "csak" egy HD-Ready készülék lesz a befutó.

Bye.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5606) Stema válasza Tuya (#5604) üzenetére


Stema
tag

Haver többér' vette a monitorját :D Amúgy meg kamerák vannak. És kockák vagyunk, nem piálunk :D (kinőttünk mi már abból :D)
Amúgy jó UT3-ra is a tv, bár a sötét színeknél van utánhúzás, de ezt csak ott láttam, se filmeknél, se windows-ban.
Valaki tudna segíteni, h be lehet-e állítani a dinamikus kontrasztot dsub bemenetnél? Netán dvi-hdmi csatlakozásnál? Mert ha az szükséges hozzá, akkor veszek azt. Sötét a feketéje, de sötét jeleneteknél picit még úgy érzem nem eléggé, viszont dinamikus kontraszt ezen sokat segítene úgy érzem.
Amit talán hiányolok, h nincs 14:9-es képarány, mert az mégiscsak kellemesen nagy volt és még nem vágott le sokat. Antennás képe egyébként pocsék ennek a tv-nek, de ezt tudtam is. Viszont hihetetlen mennyi beállítás van: gamma, edge enhancement, sharpness, brightness mellett még háttérvilágítás is, több szintű zajszűrés, több szintű dinamikus kontraszt. Szal lesz még mivel játszani, h jó legyen a kép sima tv-zésre is :)

(#5607) Cifu válasza Adolfka_ (#5590) üzenetére


Cifu
nagyúr

Irtó mákod van, hogy találtál egy ilyen segítőkész helyet, ritka kivétel, ha ilyen helyet ismernék a közelben, és ott lehetne vásárolni lehet én is azt mondanám, hogy inkább kiadok 30-40e Ft-vel többet, de legalább rendesen próbálhassam ki azt, amire kiadok több százezer forintot.

Az ikonok el voltak csúszva, nincs start a bal alsóban, Kálmán kezébe vette a távirányítót és a TV menüjében a képarányt "folyamatos pásztázás"-ra állította.. Samsungéknál ez az 1:1pm, Cifu?

Igen.

Itt is 1280*720-at ajánlott fel még, 1360*768 nem volt itt sem választható.. Fura, végül 1280*720-ra állítottam, 60 Hz.

Senki sem kötelezi a gyártókat arra, hogy milyen felbontásokat támogassanak ilyen helyzetben, mivel az 1360x768 nem natív felbontás, ezért végülis tökmindegy. A 720p-t meg mindenképpen támogatnia kell...

Az 40R82B-nél ugyanez volt a helyzet, azzal a különbséggel, hogy itt is megvolt a 1920*1080-as felbontás, el is fogadta, ha azt választottam ki, amit nem értettem, hiszen ezt nem is tudja a TV..

Fogadni tudja a jelet, teljes valójában megjeleníteni nem. A mai LCD TV-knél már elvárás, hogy az 1080p videojelet is meg tudja enni.

Még nagyobb meglepetés: a HD-ready 40R82B-n ez a HD anyag is szép, szebb mint a FULL-HD-s ellenfelén, azt gondolom, hogy a gyengébb kódolást a gyengébb felbontás "palástolja" valahogy úgy, ahogy egy gyengébb plazma egy DVD-t.. Cifu?

Nem lehetséges ez a válasz, mert ahogy írtad, ez is FullHD felbontású film. Nem teljesen értem... :F

vagy a LE-40N87 nem rendelkezik megfelelő képjavító eljárásokkal Cifu??

Elvileg ugyanazokkal rendelkezik, mint az R8x, tehát ezzel kapcsolatban én is kicsit tanácstalan vagyok. Hacsak nem voltak kikapcsolva a TV menüjében ezek a featurák, de más ötletem nincs. Vagy az N87 esetén valami más is bejátszhatott, nem tudom. Érdekes tapasztalatok mindenestre.

[i]S ezek után, hogy mindezt leszürtem, azt hiszem hozok egy teljesen logikus döntést: beruházok rövid időn belül egy LG 42" LF75-be..

Mindezt miért?[/i]

Na ez jó kérdés. Van közel ideális lehetőségek között tesztelni két TV-t, és vételezel egy harmadikat. Agyrém. :)

Az LF75 gyengébb abból a szempontból, hogy nem olyan jó a feketéje, mint a kipróbált két Samsungnak (a 40" M8x-nek még egy fokkal jobb), nincs PiP, nincs fejhalgató kimenet. Viszont olcsó. Én a fekete miatt aggódom csak kicsit, volt már, aki csalódott emiatt az LG TV-kben, azért ismételgetem sűrün, nehogy mégegyszer ilyen miatt érjen vád esetleg. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5608) Cifu válasza Tepi (#5593) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez sajnos egy valós probléma, de mivel az oldalsó 3-3 pixeloszlopról van szó, annyira nem lesz feltünő a dolog.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5609) Cifu válasza szijoe (#5597) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nehéz ügy. :S

Az S62BX mindenképpen ugrott, 2006-os modell. Akkor már inkább az S81BX vagy az LG. Személy szerint talán az LG-t ajánlanám egy picit nagyobb lelkesedéssel, de a legbiztosabb, ha élőben megnézed őket, lehetőleg DVD-ről és TV adáson is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5610) Stema


Stema
tag

"Valaki tudna segíteni, h be lehet-e állítani a dinamikus kontrasztot dsub bemenetnél? Netán dvi-hdmi csatlakozásnál? Mert ha az szükséges hozzá, akkor veszek azt. Sötét a feketéje, de sötét jeleneteknél picit még úgy érzem nem eléggé, viszont dinamikus kontraszt ezen sokat segítene úgy érzem."

(#5611) Tuya válasza Stema (#5606) üzenetére


Tuya
tag

annno en is szivesen laktam volna egy ilyen kolesz szobaban :DD
na nem offolok

(#5612) cocoo


cocoo
tag

Cifu!

"Alapfogalmak az LCD TV-kkel kapcsolat" hasonlóan össze kéne állítani egy olyan cikket, hogy különböző igényekhez milyen tv-ket érdemes vásárolni.

pl.
csak tv-zés, annak 32sek közül minimum a Fagor 32LS25, közép a Lehel 32KFR568, csúcs a Canyon 32xx5
37sek közül...
40sek közül...
42sek közül...

s ugyanígy a
tv és dvd felhasználók...
tv, dvd és pc felhasználók....
dvd és pc felhasználók....

tudom kemény egy ilyen listát összeállítani, de lehet érdemes s sok "milyen tv-t vegyek" kérdésre egy csapással lehetne válaszolni.
szerinted?

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5613) Eskimoka


Eskimoka
tag

Hello!
Szerintetek Geforce Go 7400-as videokártyán be lehet állítani 1360X768-at?Ha igen akkor milyen progi kellene hozzá?
Köszi :R

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5614) Stema válasza Eskimoka (#5613) üzenetére


Stema
tag

Szerintem ha sima detonatort felraksz neki, akkor kocc nélkül a sima windowsos képernyőbeállításoknál ott lesz az a felbontás.

(#5615) Anyád911


Anyád911
tag

Na sikerült végigrágnom ismét a hsz-eket, én holnapra időzítettem a vásárlást. Samsung 32R82 METRO-ban 20%-os accióban 170 helyett 135. Sztem megéri. 90% net és játék, 10% HD stuff, TV semmi, arra ott van a Pana 42PV70 a nappaliban. :)
Sokat segített a fórum, remélem nem leszek csalódott (19-es CRT monitort vált le, szóval kicsit ver a víz a feketeszint meg az utánhúzás miatt) de a 4:3-as tv után a 16:9-et is 1-2 hét alatt megszoktam (ez lassan 4 éve volt), talán így lesz most is.
Majd beszámolok (1...2...3... :((( ) ha összedugtam.
1 kérdés: mivel nem lesz másik megjelenítő, csak a tv, a boot képernyőről és a bios-ról lemondhatok?

(#5616) Rick4 válasza Eskimoka (#5613) üzenetére


Rick4
félisten

ha csatlakoztatsz hozzá egy megjelenítőt, aminek 1366X768 a felbontása, kérni fogja hozzá a drivert. én csináltam már egy ilyen 1366os drivert( nem nagy kaland, csak egy inf file) , azt telepíted hozzá, és kész..[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5617) Tuya válasza Anyád911 (#5615) üzenetére


Tuya
tag

annyiert siman megeri,sot mondhatni,hogy annyiert nem kapsz semmmit ami annyit tudna :C

(#5618) Rick4 válasza Rick4 (#5616) üzenetére


Rick4
félisten

úgy nézem a másik szerver nem megy, itt egy működő: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5619) Tuya válasza Stema (#5614) üzenetére


Tuya
tag

csak offolok tovabb ;]
Azert jol megy a mai kollegistaknak,hogy 150 koruli cuccok figyelnek a szobaban :Y

Kerdes,milyen monitor az ami arban dragabb samu r8nal?

(#5620) Rick4 válasza Tuya (#5619) üzenetére


Rick4
félisten

Kerdes,milyen monitor az ami arban dragabb samu r8nal?

pl ez: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5621) Adolfka_ válasza Cifu (#5607) üzenetére


Adolfka_
tag

Cifu:
Nem teljesen értek egyet azzal, hogy írtó nagy mákom volt. Én zuglói gyerek vagyok, eddigi életemet ott éltem le, másfél hete költöztem Nyíregyházára a hivatásom miatt. Abban lehet igazad van, hogy egy pesti MM-be ezt nem tudtam volna megtenni, a fővárosi általános "szarok le mindenkit" mentalitás miatt, de vidéken köztudottan barátságosabbak az emberek, én meg igyekeztem nagyon "szépen kérni" a lehetőséget. Igazából 20 perc után az aznap megismert Kálmán nevű eladó mellett másik 4 MM-es dolgozó is körénk gyűlt, tetszett nekik, hogy nem csak a hálálra únt demokat látják, meg szerintem érdekelte őket is egy ilyen teszt. Szóval az én véleményem az, hogy lehet hogy ez szerencsés eset volt (és újra egy nagy köszönöm szépen a Média Marktnak), de ha belegondolnk, ennek kellene általánosnak lennie. Persze az időpont sem mindegy, ezért is választottam a hétköznap kora délutánt.

A felbontásra visszatérve, az 1360*768-at mindenképpen tudnia kellett volna a HD-Ready R82-nek nemde? S nem ez a natív felbontása a TV-nek Cifu? :F és ahogy Lacix29 a #5603-as hozzászólásában írta, lehet nem a HDMI2-be volt dugva a kábel, ezért nem volt elérhető.

A 40R82B-nél értem én, hogy tudja fogadni az 1080p jelet, csak az volt furcsa, hogy ha arra állítottam és nem a natív 1280*720-ra (most akkor ez vagy a 1360*768-a natív :F ) az win-asztal képe ugyanúgy megváltozott mint a FULL-HD-n, kissebbek lettek az ikonok stb.. Ezért furcsálltam..

Az 1080p-s Gyűrük Ura nekem is furcsa volt, de azt itthon a 971P 19"-es Samun is láttam, hogy nem olyan szép HD release mint pl a Transformers, hiába magasabb felbontású a film. Nem értek komolyan ezekhez a video tömörítésekhez, de elképzelhetőnek tartom, hogy a felbontás ellenére kissebb a bitráta vagy mittomén, valaki kiokosíthatna ebben is.. De tény, hogy az R82-n szebb volt a kép.

LG LF75: hogy miért akarok mégis egy olyan TV-t ezután a teszt után amit ki sem próbáltam. Egyrészt mert mindezen tapasztalatok ellenére úgy gondolom, hogy a jövő a FULL-HD és lehet hogy most még nincsenek jó minőségű 1080p-s filmjeim, de egy éve még 720p-s filmjeim sem voltak egyáltalán. Ugyanez a játékoknál, 1 év múlve lehet olyan gépem, amin minden megy 1080p-n is. Végül pedig, hasonló árért a kategóriában, Samuban csak 40"-es TV van (pl a tesztelt N87) és sztem +6-7 cm is számít.

üdv: Adolfka

(#5622) Eskimoka válasza Rick4 (#5620) üzenetére


Eskimoka
tag

Hellol.Úgy látom ez a link sem működik:D.Amúgy ez a file vajon jó egy Geforce Go 7400-ashoz?És hogy kell használni?

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5623) Rick4 válasza Eskimoka (#5622) üzenetére


Rick4
félisten

És hogy kell használni? ezt írtam le az 5616ban... :W....[link] ez már tuti jó, mniden videokártya, még egy s3 is tudja ezt a felbontást...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5624) Eskimoka válasza Rick4 (#5623) üzenetére


Eskimoka
tag

Köszi

[ Szerkesztve ]

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5625) Rick4 válasza Eskimoka (#5624) üzenetére


Rick4
félisten

pedig de...elküldtem a mailedre..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5626) Cifu válasza Adolfka_ (#5621) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én vidéki vagyok, bár a főváros vonzáskörzetében élek, viszont általános tapasztalatom az, hogy olyasmi kérésre, hogy kipróbálni egy TV-t, ne adj isten számítógépet (pláne egy általam hozottat) rákötni, már-már istenkáromlás szintjén mozog. Eddig egyedül egy Sony szalonban volt pozitív tapasztalatom e téren, de úgy kábé ennyi. Az, hogy ennyire pozitívan álltak hozzá a Nyíregyházi MM-ben, óriási plusz pont a részükre.

) az win-asztal képe ugyanúgy megváltozott mint a FULL-HD-n, kissebbek lettek az ikonok stb.. Ezért furcsálltam..

A kapott felbontás 1920x1080, tehát az ikonok méretei, stb. megfelelnek az 1080p-nek. Csak éppen nem lesz éles a kép, hiszen nem pixelpontos a kirakott kép. Mintha egy 1024x768-as képet lekicsinyítesz 640x480-ra, majd teljes képernyőre rakod.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5627) Stema válasza Tuya (#5619) üzenetére


Stema
tag

Figy, sztem abbahagyhatjuk azt, h kitárgyaljunk engem meg szobatársaimat. Suli mellett főállású programozó vagyok, mellette honlapokat csinálok (pl. eldoradodancehall.hu), ösztöndíjat is kapok az átlagomra és mivel a kolesz olcsó, meg otthonról kapok kaját, így vettem. Nincs kocsim, busz és vonatbérlettulaj vok. Sok hd filmem van, bulizni nagyon ritkán járok, összespóroltam. Haver is dolgozik, bulifotózik heti 3x, és mellette videózik, boltban dolgozik alkalmanként, portfóliókat csinál alkalomadtán és vett egy komolyabb 24"-os monitort (nem tn-eset), mert kell a munkájához.

[ Szerkesztve ]

(#5628) Stema válasza Cifu (#5626) üzenetére


Stema
tag

Velem győri saturn-ban is korrektek voltak, igaz nagy ímmel-ámmal, de 4 lcd tv-re kötettem rá egy ottani lapit vitt kábellel. Karácsony előtt divx lejátszót vettem és 4-et kötettem rá az egyik tv-re, már sült le a pofámról a bőr :) De nagyon rendesek voltak. Bár a 4-nél tovább már nem mertem menni, éreztem, h ők már nem annyira élvezik :D

(#5629) gabesz79


gabesz79
csendes tag

Ezzel az új lg-vel van esetleg kapcsolata már valakinek, ebben van 160 giga belső hdd, engem a 32es verzió érdekelne, de a méret mindegy is. Egy biztos, most már kinézetben ez megközelíti a samsungokat.
http://www.pixmania.com/hu/hu/676964/art/lg/42lt75-lcd-televizio.html

Egyébként ha ilyen samsung mellé tennénk, mit szólnátok:
http://www.pixmania.com/hu/hu/627735/art/samsung/le32m86bd-lcd-televizio.html

[ Szerkesztve ]

(#5630) cocoo válasza Stema (#5628) üzenetére


cocoo
tag

Én a budaőrsi Electro Worldben vettem meg a tv-met. Egy hordozható dvd-t vittem magammal és 4 próbalemezt (fullhd felbontású színképeket, dvixet, origi dvd-t és egy tv-ből felvett sportműsort.
Szótam az eladónak, hogy tesztelném a tv-ket, mondta, hogy nyugodtan arra kötöm rá amelyikre akarom. A távirányítókat is odaadták, mikor elkértem. Szóval pozitív volt a hozzáállás ott is.

MM-be is jártam de ott nem próbáltam. Egy kicsit meghűlt a vérem mikor a 330k-s sony lcd ki volt pakolva 400k-ért, s mivel hülye azért nem vagyok ott nem is vettem semmit.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5631) Rick4 válasza gabesz79 (#5629) üzenetére


Rick4
félisten

nekem van merevlemezes- felvevős LG-m, igaz nem ez, egyel régebbi, (37LC2RR) de teljesen elégedett vagyok vele, samsungra meg sose hasonlítson, felállt a szőr a hátamon, mikor az ultrafényes kávát megnéztem fényben, mintha valami gagyi 5ftos műanyag lett volna, a felülete nem volt egyenes, hanem hullámos, mint egy xarul gittelt wartburg....a hideg is kiráz, ha rá gondolok... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5632) Fidel76 válasza Cifu (#5626) üzenetére


Fidel76
tag

Üdv

Végigfutottam nagyjából a topicot és találtam elég sok választ is a fejemben lévő kérdésekre, de van 1 pár olyan kérdésem is amire te vagy más témában járatos egyén segítségét kérném.(vagy 1 linket ahol utána tudok olvasni)

1. Outletben vagy használt LCD-t érdemes-e venni, és ha ilyet veszek mire kell nagyon figyelni?(egyáltalán én, mint hozzá nem értő 1 elém rakott tv-n ki tudok-e szúrni bármilyen hibát,rendellenes müködést?)

2. Láttam 1 képed amin a tv-den a WoW fut. 5-6 óra játék vagy még ennél is több játékidő után nincsenek beégés nyomok? Vagy ez csak plazmára jellemző? Futattál fps játékot is a tv-n, és ha igen van-e utánhúzás?

3. Milyen paneles lcd tv-t érdemes PChez venni?( lehet hülye kérdés :B )

4. Melyik az a FullHD 37"/40"-os lcd amelyiket ajánlanád PChez?(WoW,fps játékok és netezés.) Árban érdekelne az alsó,közép és csúcs kategoria is :DD (ha nincs időd,kedved akkor elég 1-1 ajánlat a 2 méretben)

5. Ahogy olvastam a közeljövőben várhatóak új tipusok. Érdemes-e várni az újakra, lesz-e technikai újítás vagy valami hasonló?

Elöre is köszi

(#5633) Eskimoka


Eskimoka
tag

Előfordulhat, hogy egy Geforce Go 7400 nem tud 1366X768-as, vagy ehhoz közeli felbontást megjeleníteni?
Hogy érdemes beállítani a 2 kijelző viszonyát?Clone, vagy más módban?Mert ha a független módot használom akkor csak a háttérkép marad a tv-n, és semmi nem változik, ha elindítok egy filmet akkor sem.
Köszi a tanácsokat!
Vagy hagyjam az egészet a **csába, mert 720p-s filmeknél nem számít, hogy 1280X720, vagy a natívhoz közelebbi a felbontás(!) ?

[ Szerkesztve ]

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5634) Rick4 válasza Eskimoka (#5633) üzenetére


Rick4
félisten

valami nagyon nem oké a mailcímeddel...viszajött az értesítés, miszerint ilyen cím nincs..a 7400as is tudja a 2500as felbontást is, ahogy mindegyik...ha a két kijelződ ugyanolyan felbontással rendelkezik, akkor lehet klónozni, de ha nem (és ez a valószínűbb) akkor érdemes egy billkombinációval váltani a megjelenítők között..addig amíg a másodlagos kijelzőnek nincs driver telepítve(vagyis P&P kijelzőnek érzékeli) addig ne is várj csodát..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5635) Anyád911


Anyád911
tag

Hát igen - bár lehetne kapni az Rx Samut LG-bundában! Az az agyonkerekített csillivilli káva az nagyon broáf. Mégis ilyet veszek mert a panelt fogom 1.sorban nézni, nem a szélét.
Amúgy tavaly januárban, amikor a plazmát kerestem, a Határ úti Saturnban voltam "felmérni". Ott is normálisak voltak, igaz, csak az 1 kiszemelt áldozatot teszteltem, de hozattam velük Pana S52 DVD-t (ami otthon van) meg HDMI kábelt is. Nekem is az volt az érzésem hogy unalom ellen szívesen belemennek ilyesmibe. Vittem én is 1 rakat lemezt oszt vagy egy félórát játszottunk vele, de mivel cca 70k-val adták AVP fölött, végül én sem ott vettem meg.

(#5636) Eskimoka válasza Rick4 (#5634) üzenetére


Eskimoka
tag

Az a baj, hogy ha bedugom a kábelt, akkor sem kér semmilyen drivert a gép, tehát nem tudom mit kéne csinálni vele.

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5637) Anyád911 válasza Fidel76 (#5632) üzenetére


Anyád911
tag

1. Ha nem értesz hozzá, vigyél magaddal valakit.
2. Tele van a T ezzel a plazma-beégéssel! 10. generációs panelek futnak már ezek nem égnek be! LCD-nél is van hasonló jelenség - többek jelezték - úgyhogy ne bátsátok a plazmákat pls.
5. sokan mondták már: ha mindig az újra vársz, sose lesz tvd. Ha új modellt szeretnél, várj és fizess többet, ha mostanit, várj és talán olcsóbb lesz 1-2 ropival, vahy ne várj és holnap már 1 méteres tv wowozhatsz...
... szerintem

(#5638) Eskimoka válasza Rick4 (#5634) üzenetére


Eskimoka
tag

Ja, a mailcímem az ami ott van, csak számok nélkül...:szurotibi@freemail.hu.
Hogy lehet mail címet változtatni?

[ Szerkesztve ]

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5639) Rick4 válasza Eskimoka (#5636) üzenetére


Rick4
félisten

ha mindkét monitor rá van dugva, akkor vagy csak az egyiken van kép, vagy mindkettőn. a megjelenítő tulajdonságainál lehet egy azonosítást kérni, eggyor egy nagy számot rajzol ki mindkét monitorra ami vagy 1 és 2 lesz, vagy 2 db 1-es. ilyenkor az egyszözkezelőben a monitoroknál meg kell jelenjen az alapértelmezett képernyő mellett egy másik is, esetedben sztem p&p monitor lesz, arra kattintva illesztőprogram frissítése- és a fentebb említett driver telepítése lenne a feladat. teljesen mindegy,m it ír ki rá, ez pl épp egy thomson tévémhez volt, az 1360X768@60Hz lesz a lényeges..

mailcím változtatás: fent a fejléc alatt (www.prohardver.hu-ról beszélünk, a fórum részben, tehát ha mosz olvasod mit írtam, ott is működik) ott van egy adataim gomb. rákattintva rögtön az e-mail címmel indít, sok sok dolgot lehet beállítani, de vigyázz, ha elfelejted a jelszót, akkor az ott megadott e-mail-re küld újat, és jól megvicceled magad, ha nem létező cím van beírva...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5640) Cifu válasza Fidel76 (#5632) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Annyi előnye van, hogy általában így ki tudod próbálni. Nézd meg a TV adást, egy DVD-t, amit ismersz, keres halott pixeleket (tesztprogramok segíthetnek). Ügyelj arra, hogy megfelelő HDMI slotba legyen dugva a kábel (Samsung: HDMI 2, LG: HDMI 1).

2.: LCD-re nem jellemző annyira a beégés, ahhoz nagyon-nagyon sok ideig kell ugyanannak a képen lennie. Utánhúzás terén én nem láttam eddig igazán durvát. Igaz van, aki a Belinea-mon is látott pici utánahúzást, én meg soha... :S

3.: Nincs komolyabb jelentősége szerintem.

4.: Olcsó: LG 37LF65, 42LF65 / 37LF75, 42LF75
Középkategória: Samsung LE-37M86/M87, LE-40M86/M87, LG 42LY95
Felső kategória: Samsung LE-40F86, Sharp 42X20E, Sharp 42XL2E.... Samsung LE-52F96 (ultra-csúcs)

5.: Sajnos eddig csak egy igazán komoly bejelentés volt, az LG jelentette be az LG75 szériát, ami kb. az LF75 és az LY95 között várható, és LED háttérvilágítású lesz. Ez az, ami számítógép terén számít. A Samsung és az LG is jelentett be olyan modellt, ami WiFi és/vagy LAN hálózatra köthető, így számítógépről/HTPC-ről játszhat le videófilmeket. Én idén igazán komoly változásokra nem várok. A LED háttérvilágítás lassan elkezdhet elterjedni az olcsóbb modellekben is, illetve jön a Mitsubishi lézerTV-je, de arról azon kívűl, hogy álllítólag hamarosan kapható lesz, sok érdemi információ nem került ki....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5641) Eskimoka válasza Rick4 (#5639) üzenetére


Eskimoka
tag

Ezt mindjárt kipróbálom.A mail címet meg nem engedi megváltoztatni...Mindegy, nem érdekes

Az eszkimók alapszabálya: kunyhó mellől sárga hóból ne egyél!

(#5642) @lbert


@lbert
tag

nem volt módom sem kedvem végig olasni a topikpt - én már csak ilyen dög vagyok - nem tudom ezáltal, h felmerült-e a téma?
nem túl régen dolgoztam egy helyen és ott láttam meg egy GRUNDIG névre halgató, nagyképernyős, kb. az a százegynénány centis fajt LCD televisort. elég "pénztárca barát" árral. már a nagytesókéhhoz képest. kb a képátló környéki százegynehány ezres értékű árral.
majd kicsivek rá egy tesnyós újgág lapjait véltem felfedezni hason szőrű TECHNIKA nevezetű televísort, hasonló árfekvésben.
question: van-é tapasztalata vkinek ezen készülékek kapcsán, és ha igen milyen?
vagy mennyire érdemes méreddrága tvét venni szimpa analóg műsornézésre, esetleg pc videózásra.
(a már tárgyalt témákat elég ha belinkelitek. ha belinkelitek. lusta dög vagyok! bocsi érte!!!)

(#5643) Anyád911 válasza @lbert (#5642) üzenetére


Anyád911
tag

Szimpla analógra LCD-t nem érdemes venni, még ócsóé sem.PC-ről mozizni már inkább, de a hosszbbítózás, kábelvezetgetés és/vagy a pc mellett kuporgás nem kimondottan moziélmény.
A "noname" tvkkel meg sok gond lehet: nem csak a garanciázás hanem a nyújtott vagy éppen nem nyújtott szolgáltatások terén is. Ha ki tudod próbálni és arrra amire neked kell, megfelel, valamint a szervizháttér is biztosított, akkor hajrá.
Sztem azért nagy vonalakban igaz itt, hogy az ár tükrözi az értéket (nem a szélsőségekre gondolok).

(#5644) Stema válasza Fidel76 (#5632) üzenetére


Stema
tag

5. Ahogy olvastam a közeljövőben várhatóak új tipusok. Érdemes-e várni az újakra, lesz-e technikai újítás vagy valami hasonló?
Én is azt mondom, mint sokan mások, h nem lesz tv-d, ha mindig csak vársz az újra. Viszont én pl. azért vettem most tv-t, mert az lcd lesz jobb, de technológiából adódóan a betekintési szögek és a háttérvilágítás nem lesz nagyon jobb (apró léptékben halad a technológia ilyen téren), de mostmár tartunk ott, h jó minőségűnek mondható. Aki meg ennyit törődik a tv-jével, h nézeget egy ilyen topicot, az 5-7 év múlva úgyis vesz majd egy oled-et, mert akkor beindul magyaroknál is már rendesen a hd adás, meg addigra elérhető árú lesz talán az a technológia (vagy más). Szal én úgy gondolom most érdemes volt venni.

(#5645) @lbert válasza Anyád911 (#5643) üzenetére


@lbert
tag

valahol a lekem méllyén éreztem hasonlót. túl szép hogy igaz legyen. bár a grundig név ha az a grundig még, mert tudtommal fellett vásárolva az is, azért némileg nem is lenne rossz. a képét is láttam, szal láttam üzemelni. nos olyan van mint egy normál katódsugárcsöves tv-é. bár a nyáron anyámák vettek egy 70-es funait és barátom annak olyan szinei vannak hogy majdnem szétvertem az enyémet. nem egyszerű ez. bár ami az én fantáziám piszkálja a képarány. ha szépek kontrasztosak a szinek, a régi teknika is ok. de nincs ijesmiben tapasztalatom. keveset láttam még.

(#5646) Rick4 válasza @lbert (#5642) üzenetére


Rick4
félisten

a technika tévé török gyártmány, Vestel elektronika van benne, panelről nincs info...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5647) cocoo válasza @lbert (#5645) üzenetére


cocoo
tag

a tecnika nevezetű csodamárka a tescoval fonódott össze ami kimeríti az "amíg szar van, van veréb is" fogalmát, szóval ilyenbe beruházni katasztrófa! lenyomsz 100-110k-t érte, mikor 10-20k többlettel már samut vehetnél 3 év garival, stb..... nem pálya szerintem.
amennyiben a pénztárca szorít (kit nem?) ajánlom figyelmedbe:

http://www.electrooutlet.hu/ -t ahol a Samsung LE-32T51B 120k. Igaz itt csak 1 év helyszíni garanciát adnak, de a tesconál még az is jobb. amire náluk figyelni kell, hogy azért olcsóbbak mert sok a csomagolássérült, valamint a szervízelt készülék, de ki lehet fogni zsír új csomagolású készülékeket is. jól körül kell nézni.

a másik már drágább elérés, de "legálisabb" a http://www.szervizkft.hu/ (kínálati lista, majd a 100Hz-es tv-ket kell kiválasztani) akik a philipseket árulnak. a boltban olyan készülékek vannak, amik hibátlan működésűek, de valahol kiállítási darabok voltak pár hónapig. Sérülésmentesek és fél év garanciát adnak. ami ebben megnyugtató, hogy ők a philips hivatalos szervíze is!
itt egy példa 37PF9731D/10 LCD eredeti ára 600k felett van, náluk a fenti feltételekkel 300k-ért meg lehet venni, de a 42PF3320/10 plazmát 180kért adják 600 helyett.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5648) Cifu válasza cocoo (#5647) üzenetére


Cifu
nagyúr

A másodikhoz hozzászólnék: felejtsük el ezt a "listaár" nevezetű baromságot. A Philips 42PF3320 plazma kb. 2005-ös modell, 852x480 pixeles panellel szerelve, nincs HDMI rajta, stb...

Szóval oké, hogy három éve 600e Ft-be kerül, de ma egy 200e Ft-s akármilyen plazma körberöhögi, hogy mit akar ez itt. Kb. olyan, mintha el akarnál adni egy GeForce 6600-as videókártyát, és hozzátennéd, hogy most kérsz érte 8e Ft-t, de a listaára amúgy 50e Ft...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5649) cocoo válasza Cifu (#5648) üzenetére


cocoo
tag

Igen igazad van, de én csak mint jobb alternatívát ajánlottam a technika helyett.
az lcd-s példa 300ért viszont tényleg jó ajánlat

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5650) penell válasza IcebirdMK (#5596) üzenetére


penell
csendes tag

Küldenél képet YPbPr/YPbPr-hogynézki és holehet kapni. simon_r@internetker.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.